vAn Houïens UMonsecco \Dmmma Vrijdag 16 Januari 1942 Inderdaad, SIROOP BONNEMA is nü onmisbaar! LEM MGSiD - iers'e Blad OFFKIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS Gemengd Nieuws Belangrijke mededeeling aan onze adverteerders AGENDA Peter Ton gericht, die toen is gevallen. President: Peter Ton is van achteren ge raakt. Get.: Dat kan ik niet verklaren. President: Is u iets bekend van een instructie aan de politie, na den ],4den Mei 1940, om soepel op te treden jegens nationaal-socialisten? Get.: Zulk een mededeeling is er wel geweest, maar op 7 September toen hem die mededee ling bekend was kon er m.i. geen aanleiding voor soepel optreden zijn. Get. J. B. Verwijk, karrevoerder. verklaarde, dat de politie door W.A werd bedreigd. Get\ D. Rozendal en E. J Spreeuw, legden als voorbijgangers eenige. weinig zeggende verkla ringen af. Volgens laatstgenoemden getuige was cr niemand gevallen, doch wel werden de agen ten bedreigd met dolken. De agenten gedroegen zich volkomen rustig en netjes, aldus deze ge tuige. Get. mej. W. H. Lamdaal zeide. dat de heele straat al voordat er geschoten werd, met W.A.- mannen was gevuld. Een agent van politie, Vermeulen, was met een verwonding aan de cogen bij getuige in den drogistwinkel gekomen omgeholpen te worden. Get. C. Roozenburg verklaarde, dat het pu bliek vrij rumoerig was en dat het voor de politie partij koos door te i-oepen „schieten". De politie trad volgens hem aanvankelijk kalm op. Enkele andere getuigen leaden on onderge schikte punten eenige verklaringen af. Mevr BerendrechtHoefakker zeide. gezien te hebben, dat de W.A.-mannen met gummi stokken op de politie ingingen. Er was toen nog niet geschoten. Zij zag een jeugdstormer vallen. Get. A. E. Berendrecht. dochter van laatstge noemde getuige verklaai-de. dat de houding van hef; nubliek kalm was. Get. G. Korving verklaarde, dat de Dolitie de sabels eerst trok nadat de W.A. hen met gummi stokken bedreigde. De aanleiding was een wielrijder, die tusschen den troeo jeuzdstormers en een auto reed cn toen in den troeo verward geraakte Get. W, H. van Kampen was leider van een groet) oadviiifiefs Hn meende, dat de N.S.B -ers aanleiding gaver» tot het ontreden van de politie. Get. F. J. F. Fransen verklaarde daarentegen, dat de politie tegen de W.A. provcceer.end op trad. Get. J. H. Bevershergen van Henegouwen ver klaarde. dat de W.A. een groote overmacht tegen twee of drie agenten vormde. Get. J. M. Waltman, hoofdinspecteur van politie te 's-Gravenhagc, verklaarde op grond van door1 hem als deskundige ver richt onderzoek van de deelen van den in de hersenen van den verslagene aangetroffen kogel, dat het volkomen uitgesloten is. dat die deelen afkomstig waren uit een van de drie andere door hem onderzochte politie dienstrevolvers en dat het waarschijnlijk vaststaat, dat zy behoorden tot den kogel uit de dienstrevolver van verdachte Bylcveld. De verklaring van den fietser. Get. Kasimir reed op zijn fiets door de Java- straat. toen de jeugdstormtroep voorbij kwam. Plotseling werd hij door twee personen aange grepen, van wie er een op barschen toon tot een politieman zeide, dat tegen hem, getuige, procesverbaal behoorde te worden opgemaakt, wegens verstoring van den stoet. Get was zich niet bewust den stoet verstoord te hebben, daar hij gewacht had tot deze voor bij was getrokken om daarna voor een auto langs te rijden, die direct op den stoet volgde. Get Van der Meulen, agent van politie, was een winkel binnen gevlucht, nadat hij aan zijn oogen gewond was geworden. Get, De Geyt, agent van politie, verklaarde, dat het een gewone volksoploop was. Zijnerzijds werd aangemaand tot doorloopen. Aan de over zijde van de straat deed zijn collega Bijleveld insgelijks, doch daar lukte het minder. Pres Was de lastgeving van den hoofdcom missaris betreffende het optreden der politie, na de veranderde omstandigheden, u bekend? Get.: Ja. daarvan bestond een gramofoon- plaat, die op de politiebureau* werd afgedraaid. De groote toeloop van menschen in de Ja- vastraat noodzaakte de politie met de sabel uit te komen. Toen de W.A.-mannen met stokken en balken uit hun gebouw aan de Balistraat kwamen, werd van politiezijde tot het gebruik van de sabel en de revolver overgegaan. Getuige zegt min of meer in de lucht te hebben geschoten, althans niet op een benaalde persoon de revolver te hebben gericht Er was geen tijd meer over om de revolver te richten, doordat gedrang was ont staan. Get A Mons, agent van politie, verklaarde, dat aanvankelijk 40 a 50 W.A.-mannen aanwe zig waren in de Javastraat. Get zeide tot hen: „menschen gaat naar binnen" In plaats daar van werd getuige toegeroepen: „wij zijn de baas op straat en we hebben met jullie niets te ma ken" Toen na herhaalde aanmaningen de W.A - mannen nog niet van de straat af Waren, !s gebruik gemaakt van de sabel waarna getcige tenslotte een revolverschot loste. Inmiddels waren van W.A -zijde balken, scheppen en bezemstelen voor frn dar gehaald, waarmee zii om zich heen schermden. Get A Kwik. agent van politie, was op 7 September 1940 in burgerkleeding. want hij toen agent in opleiding. Hij verklaarde, dat er tenminste tien W.A.-mannen op straat waren, toen hU aankwam in de Javastraat. Het schie ten was vermoedelijk al afgeloopen, althans hij heeft niet meer hooren schieten. Wel heeft hij gezien, dat eenige W.A.-mannen met stokken e.d wapens naar buiten kwamen. Get Van der Leun. collega van get. Kwik. legde een gelijkluidende verklaring af. Get Dekker, caféhouder, zegt. dat de agenten de sabel getrokken hadden voor dat de W-A.- met stokken naar huiten was gekomen. Ket verhoor van verdachte. De inhoud van een cartonnetje komt in smaak en geur over een met het sap van 20 citroenen, 50 CENTS Op een vraag van den president, welke aanleiding verdachte tot zijn waarschu wingsschot had, antwoordt verdachte dat W.A.-mannen zijn collega's en hemzelf te rugdrongen. Een hunner, nL van der Zwan, kwam met een gummistok voor den dag, waardoor verdachte „op zijn falie" kreeg. Verdachte heeft toen zyn revolver nog maals afgevuurd, doch niet op een bepaal de persoon gericht. Het was niet zijn bedoe ling iemand te treffen. President: Welken invloed hadden de gewij zigde omstandigheden op u gemaakt? Verdacht: In zooverre, dat wij soepeler moes ten optreden President: Beschouwde u de W.A. als vijand? Verdachte: Dat heelemaal niet. Ik beschouw de hen meer als ordeverstoorders. Op een vraag van raadsheer mr. Helb of verd. het inderdaad mogelUk acht, dat Peter Ton door zijn revolverschot in het achterhoofd werd getroffen, antwoordde verdachte, dat dit mo gelijk is, doch dat hy er geen zekerheid van heeft. ONTSLAG VAN RECHTSVERVOLGING GEËISCHT. Tenslotte werd nogmaals hoord. Hedenmorgen was het woord aan den fungee- rend-procureur-generaal, mr. Hoekstra. Deze ving zijn requisitoir aan met de opmerking, dat dit een buitengewoon ernstige zaak is. In het bijzonder moet worden betreurd, dat de leiding t op het tijdstip van het gebeurde bij de politie i niet deugde. Eerst toen een inspecteur ver- I scheen, verbeterde de situatie De getuigenver- I klaringen ten opzichte van het gedrag der be- trokkenen lobpen uiteen, hetgeen begrijpelijk is, want er was wanorde. Vast is komen te staan, naar sprekers mee ning, dat de kogel, die in het achterhoofd van den verslagene werd aangetroffen en die de oorzaak van den dood was, afkomstig is geweest uit de revolver van verdachte. De politie heeft in geval van verstoring der openbare orde het recht tot gebruikmaking van haar slag- of vuur wapenen. De vraag is nu: was hier verstoring van de openbare orde? Spreker meent, dat uit de getuigenverklarin gen voldoende is gebleken, dat dit inderdaad het geval was. Hy heeft niet de overtuiging, dat ver dachte opzettelijk Petèr Ton heeft willen tref fen. De ten laste gelegde doodslag zal niet kun nen worden gehandhaafd Wel echter meent spreker, dat art 307 van het wetboek van straf recht (liet veroorzaken van dood door schuld) hier van toepassing is. De sfeer was verre van rustig in die oogonblikken. Het ging er erg warm j toe. Üit getuigenverklaringen blykt, dat er reeds [geslagen werd voordat, de politie tot schieten kwam. Spreker citeert het oordeel van prof. 1 Noyon omtrent het recht van noodweer, als in art. 41 is omschreven. Wanneer men diens op vatting huldigt en dit zou in overeenstem ming zijn met een door spr. aangehaald arrest van dit hof in een vorige zaak dan zou men kunnen aannemen, dat in dit- geval sprake is geweest van noodweer en niet van noodweer exces. Zoo ver meent spreker echter niet te moeten gaan. Wel meent spreker, dat verdachte zich ter verdachte ge- plaatse heeft moeten verdedigen om redenen van lyfbehoud. Verdachte is daarbij echter te UITREIKING KAARTEN EXTRA ZEEP EN TOILETZEEP VOOR KINDEREN T/M 7 JAAR. In het tijdvak van Maandag 19 Januari tot en met Vrijdag 23 Januari e.k. zal de uitreiking plaats vinden van: a. Kaarten DR, bevatt-endè 3 bonnen zeep. b. Kaarten DS, bevattende 3 bonnen Toilet zeep. Kinderen van 0 t/m 1 jaar, dus die op I Fe bruari 1942 den leeftijd van 2 jaar nog niet hebben bereikt, ontvangen 1- kaart DR alsmede 1 kaart DS. Kinderen van 2 t/m 7 jaar, dus ge boren na I Februari 1934. doch vóór 2 Febr. 1940. ontvangen 1 kaart DR. Afgekruist zal worden het vakje Z3 van de distributiestamkaart; Belanghebbenden kunnen zich eiken dag van 9 u. 30 tot 12 u 30 en van 14 u. tot 17 u. tot het ontvangen van deze kaarten op vertoon van de desbetreffende stamkaarten, vervoegen op de onderstaande uitreikkantoren: Morschweg 34 (voorm. Militair Tehuis.) Stille Rijn Nr. 3 (voorm. gebouw v. d. Bur gelijken Stand.) Lombokstraat 49 (Gebouw „de Eendracht"). Utrechtsche Veer Nr. 3 (voorm. gebouw van de Burgerwacht).. Hyacinthenstraat 18 (gebouw woningbouwver. ,De Tuinstadwyk"). Dc aandacht van belanghebbenden wordt cr op gevestigd, dat ieder verplicht is. in boven staand aangegeven tijdvak de hem toekomende bescheiden af te halen en op het uitreikkantoor behoorlijk na te zien of de bescheiden, waar op hij recht heeft, zijn uitgereikt. Na-uitreiking zal niet plaats vinden, dan nadat de eerste bon an deze kaarten vervallen is verklaard. De Eürgemeester van Leiden, STEVENINCK. Leiden, 16 Januari 1942. 2720 ver gegaan en heeft zoodanig geschoten, dat Peter Ton doodelyk werd getroffen. Tevens echter is hier het tweede lid van art. 41 van toepassing, volgens welk lid niet straf baar is de overschrijding van de grenzen van noodzakelyke verdediging, indien zij het on middellijk gevolg "is van een hevige gemoedsbe weging, door de aanranding veroorzaakt. Spreker concludeerde derhalve tot bewe zenverklaring van dood door schuld, doch met ontslag: van rechtsvervolging. Uitspraak Donderdag, 29 Januari. 40-JARIG JUBILEUM. Gisteren was het 40 jaar geleden dat onze stadgenoot, L. Turenhout als kettingsmid in dienst trad bij de N.V. Kon. Ned. Grofsmederij alhier. Het heeft hem van de zyde van de directie en personeel aan belangstelling en waar deering niet ontbroken. Des morgens werd hij j met zyn echtgenoote ontvangen door de directie, waarby hij op waardeerende wijze werd toege sproken door den directeur, den heer N. C. F. van Ginkel. Hem werd een enveloppe met inhoud overhandigd. Daarna werd hij ontvangen in de ketting- fabriek waar 'hy werd toegesproken door den heer van Ginkel Jr., die hem schetste als een bekwaam werkman,-Ook de werkmeester Chr. v. d Pluijm sprak woorden van warme waar deering. evenals zijn "collega W. Zitman, die hem toesprak namens liet jubileumfonds en hem schetste als een plichtsgetrouw mede-arbeider. Hij bood hem namens Jiet jubileumfonds een enveloppe met Inhoud aar en wenschte hem en zfin vrouw nog vele gelukkige jaren toe. waarby laatstgenoemde tevens bloemen in ontvangst mocht nemen. De jubilaris dankte allen voor de hartelijke ontvangst. HANDELSREGISTER K. v. K. Wyziging: F. J. Schreuder, Hoofdstraat 9a. Noordwijk aan Zee. lood- en zinkwerken en winkelier in huish. artikelen. Uittredend eigena resse: Wed. S. J. SchreuderHeersma, Noord- wijk a/Zee. Uittr. gevolmachtigde: G. J. Schreu der. Noordwijk a/Zee. Wijziging handelsnaam in G. J. Sclireuder. Nieuwe eigenaar: Gf J. Schreu der. Noordwyk a/Zee. Gistermiddag is de 54-jarige wielrijder v.d. F. v.d. S. uit Wassenaar op het kruispunt van Morsch- en Steenstraat in botsing geko men met een auto, waardoor hij viel en een flinke wonde aan het achterhoofd bekwam, ter wijl zyn fiets deerlijk werd gehavend. De Eerste Hulpdienst vervoerde het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis. Bij de examens te Den Haag slaagden de dames J. Molenaar en C. Couperus voor coupeuse en A. van Riet voor leerares; allen zyn alhier woonachtig. Gistermiddag is het 9-jarig dochtertje van den heer M. op het ys van den Witte Singel ge vallen, waardoor zy het rechteronderbeen brak. De E.H.D. bracht het meisje ter behandeling over naar "het Academisch Ziekenhuis. Het helpt snel en afdoende bij hardnekkige hoest, griep en bronchitis. SIROOP BONNEMA doet de pijnlijke siroop per flacon t. ï.is vermoeiende hoestbuien spoedig bedaren, het maakt het slijm los en bevordert het uithoesten. Neem bij een gevatte kou direct SIROOP BONNEMA. Het helpt niet alleen snel, maar het maakt U ook minder vatbaar. Zorg daarom in ieder geval steeds een flesch SIROOP BONNEMA in huis te hebben. net narceine-aethylestee fq. BONNEMA-APELDOORN FABRIKANTE DER„ZWITSAL"PRAEPARATEN de daders worden beschouwd. Het zyn de 13- jarige koetsier J. L de 22-jarige grondwerker P. J. v.d. W. en de 23-jarige chauffeur S.H.D., van welk drietal de laatste in dienst was op de ijzerfabriek en deswege zyn mededaders waar devolle tips kon verstrekken Het is gebleken dat het plaatijzer voorname lijk werd weggehaald uit een open loods naby de fabriek. De mannen hebben bekend in totaal driemaal y'zer met handwagens te hebben weggehaald. DOOR TRAM OVERREDEN EN GEDOOD. Eergisteravond omstreeks halfnegen is op de Eerste Middellandstraat te Rotterdam de 53- jarige caféhouder N. Smits, wonende aan dé Bilderdijkstraat, door een tramwagen gegrepen en gedood. De voetganger is waarschijnlijk zon der op het verkeer te letten vlak voor de na derende tram den rijweg overgestoken. Hij werd door de tram gegrepen en kwam onder de baanschuivér terecht. Met ingang van Maandag a.s., 19 dezer, gelden o.m. de volgende voorschriften voor het adverteeren in de dagbladen: lc. Geclicheerde annonces mogen niet grooter zijn dan: 3 kolom 14,6 cm.) breed en 12 cm. hoog; 2 kolom 9,4 cm.) brewed en 18 cm. hoog en 1 kolom 4,7 cm.) breed en 24 cm. hoog. In ons blad is 3 kolom breed en 12 cm. hoog gelijk aan 3 X 36 108 regels 2 kolom 18 cm. hoog is gelijk aan 2 X 54 108 regels en 1 kolom 24 cm. hoog is gelijk aan 72 regels. 'e. Gezette annonces mogen niet breeder zijn dan 3 kolom. Ze mogen met geer grooter lettercorps worden gezet dan 12-punts; opschrift, naam of merk vai den Adverteerder max. 24-punts: tusschenkopjes max. 16-punts; interlinie- niet hooger dan 2-punts; witmarge rondom niet meer dan 1 cm.; omlijninge; niet vetter dan Yi cicero. te. Ingezonden Mededeelingen (advertenties tusschen den tekst) mogen sleclri 1 kolom breed en niet hooger dan 16 cm. zijn. DIRECTIE N.V. LEIDSCH DAGBL Voorbeeld 24 punts letter A. 16 punts lette? A 12 punts A t */2 cicero omlijning: flmsmflfSKBHEHK} ONBESUISDE VADER TREKT HET MES. Te Annapaulowna kwam de heer R. Wisse-' kerke met een tractor met gasgenerator langs de Van Ewyckstraat. In verband met een klein mankement moest hU stoppen en spoedig ston den eenige kleine kinderen om hem heen. dis hij. daar gevaar bestond, dat zy zich zouden branden, wegjoeg. Een der kinderen kwam ech ter terug en om kracht aan zyn woorden bij te zetten, gaf W. hét kind een draai om de ooren. De.Jfader, zekere-K„. bij wien het kind zijn beklag deed, ontstak hierover *zóó in toorn, dat hy met een mes op W. afkwam, en terwijl deze gebukt bij den generator stond, in den rug stak, zoodat een long geraakt werd W. draaide zich om en kreeg toen nog een snee over den pols, waardoor'de slagader werd doorgesneden. Toe geschoten omwonenden bonden den arm af. Twee doctoren legden daarna het eerste ver band. waarna het slachtoffer terstond naar het noodziekenhuis van Den Helder in Juüanadorp vervoerd werd Dadelijke operatief ingrijpen had goed resultaat, zoodat. hoewel beide wonden levensgevaarlijk waren, men op herstel mag hopen, indien er zich ten minste geen compli caties voordoen. De dader is onmiddellijk, gearresteerd. DRIE IJZERDIEVEN GEARRESTEERD. Reeds geruimen tijd vermoedde de Utrecht sche politie dat door arbeiders en eventüeele handlangers, werkzaam op een ijzerfabriek aan den Leidschen weg aldaar in groote hoeveel heden Ijzeren platen werden gestolen. De dieven gingen echter zoo geraffineerd te werk, dat men aanvankelijk geen vat op hen kon krijgen Zoo kon het gebeuren, dat in het tydsverloop van December en half Januari in totaal drie ton plaatyzer weid vermist. En eigenlijk nog door een gelukkig toeval heeft de recherche de hand kunnen leggen op een drietal personen, die als De democratie heeft afgedaan. De toekomst is aan het nationaal-socialisme. .Geen woor den maar daden. Meldt u aan by het Vrij willigerslegioen „Nederland", Koninginne gracht 22, te 's-Gravenhage. ONTPLOFFING IN EEN FABRIEK. Dinsdagmiddag is op de emailleerafdeeling van de N.V. Tankfabriek te Geertruidenberg een ontploffing geschied, waardoor de 56-jarige emailleermeester K. Elm zware brandwonden bekwam. Hij werd naai" het St. Ignatiuszieken- huis te Breda overgebracht, waar hy thans aan zyn kwetsuren is overleden. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kin deren na. GESTOLEN BONTMANTELS STONDEN IN EEN ETALAGE. Uit een zending goederen van Utrecht naar Amsterdam werd enkele weken geleden een kof fer gestolen, welke vijf bontmantels inhield. De eigenaar deed bij de politie aangifte van den diefstal. Eergisteren liep hij over de Ceintuurbaan te Amsterdam en zag daar. tot zyn groote verba zing vier van de vyf vermiste bontmantels in een etalage staan. Hij waarschuwde de recherche en samen ging men naar den winkelier, die aanvankelijk verklaarde de mantels van een onbekende te .hebben gekocht. De politieman wist echter zijn geheugen op te frisschen en daarop bekende hij. dat de verkooper een 34- jarige vischventer was, wonende aan den Hooctè Kadyk Beide mannen werden gearresteerd. De politie onderzoekt thans, of er nog meer lieden bij "den diefstal betrokken zijn. of dat de visch venter dezen- heeft gepleegd. KACI0 Volkshuis: Lezing van den heer H. O. Verkruysen. 4 uur nam. Volksgebouw: Vergadering van niet-georgani- seerde volkstuinders. 3 uur nam. Zondag. Trlanon-theater: Film vertooning N.V.V. „Zijn dochter heet Peter". 10 uur voorm. Schouwburg: Revue Lachparade 1942. 2y2 en 7l/t uur nam. BIOSCOPEN. 118 |aar; 14 laar: alle leeftijden. Luxor-theater: „Het leven ls niet zoo kwaad" Dagelijks te 2 en 8 uur nam. Zondag 27 uur doorl. voorstelling. Lldo-theater: „Watt en Vi Watt als circus- gasten" Dageiyks 7% uur nam. 's Zondags 1%. eQ 7M> uur Woensdags en Zaterdag matinee, 2.30 uur Trlanon-theater: „Een schoonzoon te veel" i. Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag van 26.30 uur doorloopende voorstelling. Casino: „Spektakel om Jolanthe" Dagelijks te 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook te 2 uur; 's Zondags te 2. en 8 uur. Rcx-theater: ..Huzarenkoorts" t- Dagelijks 2 en 8 uur nam. Zondag 26V2 uur doorloopende voorstelling. Nova-theater (Katwijk a. Zee)„Pour le mérite"* 's Zondags gesloten) De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag: 10 Jan. 20 uur tot Zaterdag 17 Jan. 8 uur waargenomen door de apotheek „Tot Hulp der Menschlieid", Hooigracht 48. tel. 21060 en de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31. tel. 21313 Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apotheek voormalig Wilhelminapark 3, tel. 26274. VOOR ZATERDAG 17 JANUARI. Hilversum 1, 415.5 M. 7.15: Gramofoonmuz. 7.45: Ochtendgymnastiek 7.55: Gramofoon- muziek 8.00: Causerie „Brandende kwesties" (opn.) 8.15: Gramofoonmuzlek 9.20: Och tendgymnastiek 8 30 B.N.O.: Nieuwsberichten 8.45: Gramoloonmuziek 9.15: Voor de huis vrouw 9.25: gramofoonmuzlek 10 00: Ern stige muziek topn.) 11.00: V001 de vrouw 11.20: G-amol0011 muziek 12.00: Orgelconcert en zang 12.40. Almanak 12.45: B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 13.00: Onze Oost- land-boeren 13.15: Gramofoonmuzlek 13.30: Roemeer.sch orkest Gregor Serban 14.00; Cau serie „Hoeveel land en hoeveel zaalzaad ls er noo- dig voor den particulieren groententuin?" 14.20 Na gedanen arbeid.Muziek en vroolljkheld 15 50: Gramofoonmuzlek - 16.00: Bijbellezing 16 20: Viool met pianobegeleiding en gramofoon muzlek 17.00; Gramofoonmuzlek 17.15- B. N. O,: Nieuws-, economische- en beursberichten 17.30; Gramofóoi—iuzlek 17.35: Dultsche taal cursus 18.00: Gramofoonmuzlek 18.15: Het kwartier van den Arbeid 18.30: Mannenzang- vereemghig „Apollo" 19.00: Actueel half uur 19.30: Gevarieerd Zaterdagavondprogramma (Van 20.15 af alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschik ken) 20.15: Kamerorkest „Ars Noya et Antiqua" en soliste 20.45: Gramofoonmuzlek 21.00: Vervolg van 20.15 21.45: B.N.O.: Nieuwsberich ten 22.00: B.N O Engelsche uitzending: „Dutch News Reel" of Gramofoonmuzlek 22.45 —24.00; Dansmuziek (gr.pl.) Hilversum TI. 301.5 M. 7.153.00: Zie pro gramma Hilversum I 8 00: Gramofoonmuzlek 8.158.45: Zie programma Hilversum I 8.45: Gramofoonmuzlek 10.00: Morgenwijding 10.15. Gramofoonmuzlek 10.30: Lichte muziek (opn.) 12.00: Muziek voor twee plano's 12 45- B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 13.05: Klaas van Beeck en zijn orkest 13-40: Voor de Jeugd 14.00: Goolsch strijkorkest en flultsoliste 14.45: Onze Nederlandsche taalclub 15.00: Vervolg van 14.00 15.45: Hier W. A. 16 00: Gramofoonmuzlek 17.00: Voor de bin nenschippers 17.15: B.N.O.: Nieuws-, economi sche- en beursberichten 17.30: Orgelconcert 18.00: Cyclus „In een nieuw licht bezien" (Voor bereid door de N.S.B.) 18.15: „Vloletten". mu zikaal programma 18.45: Als lk 't voor 't zeggen had 19.00: B.N.O.: Praatje ln Gro- nlngsch dialect 19.10: B.N.O.: Nieuwsberichten "19.20: Zang met planobegeleiding (opn.) en gramofoonmuzlek 20.00: Wetenswaardigheden van de week (Van 20.15 af alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken 20.15: Gramofoonmuzlek 20.45: Gevarieerd Zat 'agavondprogramma 21 30: Causerie „Overheid en volkskxmsV' 21.45 B.N.O Nieuwsberichten 22.00: B N.O.: Toe lichting op het weermachtsberlcht 22.1022,15: 4 vond wijding GEMEENT. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Zaterdag 17 Januari. le Programma: 7.1524.00 Hilversum I. lie Programma: 7.1522.15 Hilversum II -2.15- -24.00 Dultsch Programma. IIIe en IVe Programma: 7.0024.00 Duitscfc Programma. 2—1

Leidsch Dagblad | 1942 | | pagina 2