Uit de Omstreken Voor de Vrouw LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woenrdag 31 December 1941 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Onze telefoonnummers r Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 Uit de Rijnstreek Wilt gij bekoorlijk zijn? Kleutertje AGENDA jL Winterhulp Nederland DE LEIDSCHE STANDAARD HILLEGOM. Uitvoering „De Boschduiveltjes". De traditioneele uitvoering van mej. RleKruy- denberg met haar zangkoren werd in de con certzaal „Flora" gehouden onder zeer groote be langstelling. Onder de aanwezigen merkten wij op mevr. van Nispen tot Pannerden, de echtgenoote van den burgemeester. Bij de opening sprak een „boschdwergje" een welkomstwoord en toonde zich een goed ge schoolde kracht van mej. Kruydenberg. Hij ver vulde tevens de hoofdrol van „Koning der dwerg jes". Deze operette behandelt de groote vijand schap tusschen ..Boschduiveltjes", en „Bosch dwergjes" die ten slotte in een verzoening tus schen beide partijen wordt omgezet en de „Boschduiveltjes" in prinsjes en prinsesjes wor den omgetooverd. De koning der dwergjes biedt hun de verzoenende hand aan met den onder- lingen vrede als hoogste levensgeluk, een dei- glanspunten dezer operette. Een woord van hulde aan den koning, die zijn zware rol uitstekend vervulde, is zeker verdiend Ook de pianiste mej Anny van Roode deed zich van haar beste zijde hooren. Het was een zeer geslaagde uitvoering, waarmede mej. Rie Kurydenberg, haar pianiste en de leerlingen een'groot succes oogstten. Bloemen werden door de dwergjes aangebo den aan mevrouw van Nispen tot Pannerden voor haar op prfjsgestelde tegenwoordigheid, aan mej, Rie Kruydenberg en Anny v. Roode door de „Boschduiveltjes". De humorist en goochelaar mr, La woe hield allen eveneens in spanning. De pastoor sprak een woord van dank en tot wederziens. Mej. Rie Kruydenberg bracht allen medewer kenden aan deze succesvolle uitvoering harte lijk dank. Voor de Hillegomsche jeugd was dit weei; eens een ware ontspanning- NOORDWIJK. De dienst der doktoren wordt morgen waargenomen door de doktoren Nederveen en Visser. NOORDWIJK AAN ZEE. De predikant- en kerkeraadbenoeming. Alhier is de 10-JaarlJjksche stemming gehou den waarbij beslist wordt of de eerstvolgende 10 jaren de kerkeraad der Ned. Herv. Gem. het recht behoudt van predikant-beroeping en ker- keraadsbenoeming, of dat een kiescollege dit werk zal doen. Met meerderheid van stemmen is besloten, dat een kiescollege dit recht van den kerkeraad op zich zal nemen. OEGSTGEEST. Bijeenkomst Ver. „Gemeentebelang". In de bijeenkomst van bovengenoemde ver- eeniging heeft mej. Cor Bouterse uit Rotter dam een letterkundige voordracht gehouden. De voorzitter, de heer C. Rtihl, opende, waarna mej. Bouterse aanving, met „De Predikant" uit Gösta Berling. Buitengewoon was de uitbeelding van de verschillende stemmingen, waarin de predi kant achtereenvolgens verkeerde. Hierop volgde Vogel Roodborst uit de Christus-legenden, waar bij mej. Bouterse zich een geboren vertelster toonde. Het slot van het eerste gedeelte was een cyclus van 5 gedichten, die Jezus als onderwerp hadden, van Pol de Mont, Albert Verwey, Guido Gezelle, enz. Na de pauze verhaalde mej. Bouterse eerst in smeuig Vlaamsch, hoe De Witte een nieuwe klak kreeg (Ernst Claes.) Daarna volgde een sprookje van Andersen. Welk een talent heeft deze kunstenares, om steeds voor elk verhaal den daarbij passenden toon te laten hooren! Het laatste nummer was Pietje, een Rotterdam- sche schets van een jongen op een volksschool, van mej. S. Kruyt. Als toegift hoorde men de philosophische overpeinzingen van een mus- schenechtpaar. De voorzitter dankte mej. Bouterse hartelijk voor den inhoud van het ten gehoore gebrach te, zoowel als voor de bijzondere voordracht en wijze van uitbeelding. SASSENHEIM. DE HEER L. VERDEGAAL. T Na een korte ongesteldheid is in het St. Eli- sabethszlekênhuis te Leiden op 43-jarlgen leef tijd overleden onze plaatsgenoot de heer L. Ver- degaal, directeur der N.V. H. Verdegaal en Zn. De thans overledene maakte korten tijd deel uit van den vroegeren gemeenteraad. De dienst voor doktoren wordt Zondag a.s. waargenomen door de doktoren Dommisse en le Grano. VOORHOUT. Verkiezing Notabelen. In een vergadering van stemgerechtigde lid maten der Ned. Herv. Gemeente alhier werden als notabel herkozen de heer Joh. den Haan; gekozen werd de heer H. J. Renee in de plaats van den heer C. v. d. Pol die zich niet meer herkiesbaar stelde en de heer E. F. Knoppert Azn. in de plaats van den heer G. K. Spieren burg, die bedankte als notabel in verband met zijn benoeming als ouderling. Onze vroegere plaatsgenoot de heer W. N. v. d. Meij, thans wonende te Amsterdam, is te Amsterdam voor de Makelaarskamer geslaagd voor het examen der Makelaardij in Onroeren de goederen. VOORSCHOTEN. DE UITBREIDING VAN HET RAADHUIS. Dc officieele ingebruikneming. Gistermiddag is het nieuwe gebouw achter het Raadhuis, dat bestemd is voor de onder brenging der kantoren van den gemeente-ont vanger en de centrale boekhouding, officieel in gebruik genomen. In het voorjaar van 1941 deden B en W. aan den gemeenteraad het voorstel f. 30.000 ter be schikking te stellen voor het bebouwen van een gedeelte van de binnenplaats achter het Raad huis en het verbouwen van de brandweergarage tot een kanjtoor van den gemeerftetuinman en een bergplaats voor den plantsoenendienst. Dit voorstel werd aangenomen en het plan van den heer M. Laurentius, architect, alhier, is thans geheel ten uitvoer gebracht. Gistermiddag omstreeks 12 uur kwamen alle hoofdambtenaren en ambtenaren in de hal van het Raadhuis bijeen, in tegenwoordigheid van burgemeester M. F. Berkhout, wethouder J. A. Mens en den gemeentesecretaris A P. Schram de Jong. Burgemeester Berkhout was verheugd, dat vóór het einde van dit jaar alles tot stand is gekomen en dankbaar gestemd voor de prettige wfjze van voorbereiding der plannen en de spontane wijze waarop de Raad de gelden hier voor beschikbaar had gesteld. Ook dankte spr. den architect den heer M. Laurentius en den heer L. J. Schroder, aannemer te Wassenaar, voor hun werkzaamheden. Spr. uitte den wensch, dat de nieuwe om geving, waaraan groote behoefte bestond, het werk en de belangen der bevolking ten goede zal komen en dat spoedig onder gunstiger om standigheden gearbeid mag worden. Vervolgens werden de nieuwe kantoorruimten, spreekkamers, garderobes en gangen bezichtigd. Allen waren vol lof over het verkregen geheel. Ook de verbouwde brandweergarage tot kan toor en bergruimte van den plantsoenendienst is een zeer groote verbetering, waardoor boven dien in het Raadhuis, ruimte zal vrijkomen. Van nu af aan zullen velen hun weg vinden naar de nieuwe vleugel, waardoor de sfeer op de secretarie veel rustiger zal worden, hetgeen ook den arbeid der ambtenaren ten goede zal komen. 40-jarig jubileum van den heer J. D. v. Cuilenburg. Morgen herdenkt de heer J. D. van Cuilen burg, onderwijzer aan de Ger. School aan de Wijngaardelaan, den dag dat hij 40 jarejf aan een school met den Bijbel is verbonden. Opge leid aan de bekende kweekschool „De Klokken- berg" te Nijmegen, werd de heer v. Cuilenburg 1 Januari 1902 benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Lange Ruige Weide; in 1903 ver trok hij naar Bodegraven en in 1905 naar Am sterdam. Juni 1907 kwam de jubilaris aan de school met den Bijbel aan de Schoolstraat al hier, waar hij bijna 25 jaren werkzaam was. In Mei 1932 werd de Ger. School aan de Wijn gaardenlaan in gebruik genomen en ging de heer v. Cuilenburg naar deze school over. In verband met de tijdsomstandigheden wenscht de jubilaris dezen dag en dit jubileum in alle stilte te laten voorbijgaan. WARMOND. Hooglceraar Theologicum. De Bisschop van Haarlem heeft den heer J. A. E. van Dodewaard benoemd tot hoogleeraar in de Bjjbelsche wetenschappen aan het Theologicum alhier. WASSENAAR. Vergadering „Wassenaar en Omstreken" In „Het Wapen van Leiden" vergaderde de afd. Wassenaar en Omstreken der Maat schappij. Tot juryleden om het ingezondene te keuren werden benoemd de heeren W. Maarsen, J. Looyestein en W. M. v. Tol. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental in het afgeloopen jaar sterk was verminderd en wel van 194 tot 168. Uit dat van den penningmeester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f. 707,38; er is een saldo van f2,17. De uitslag der jury luidde: 3 Poinset- tia's in pot 1ste pr. met 27 p. P. Kelderman. Een kerststukje: lste pr. G. Verlind met 27 p.; 2de pr. J. v. d. Kroft met 25 p.; 3de pr. H. Noorderol met 21 p. Puntenstelsel: 10 pun ten met lof der jury voor 1 Vanda Sandriana. Aftredend waren de bestuursleden P. Zeg waard, voorzitter, D. A. de Rooy, penningm., C. v. Vulpen. 2de seer., H. A. N. Jansse, com missaris. De laatste stelde zich niet herkiesbaar. De eerste drie heeren werden herkozen; ge kozen werd tot commissaris de heer W. M. v. Tol. De .voorzitter deelde mede, dat de heer D. A. de Róoij op 1 Januari a.s. den dag hoopt te herdenken, dat hij vóór 25 Jaar als tuinbaas in dienst trad bij de fam. Piek op Vinkelust. Hierop sluiting. Inbraak in consinnptietent. In de consumptietent aan den Rijksstraatweg van V. alhier is ingebroken. Ei- werden blikken koeken, koffiesurrogaat, sigaretten en brood bonnen ontvreemd. (2 lijnen) HAZERSWOUDE. De veehouders Adr. v. V. en H. Th. V. al hier deden aangifte van het feit, dat uit de weide een schaap is ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Oprichting Fröbelschool. In één der lokalen van de Ned. Herv. School is een vergadering gehouden, teneinde tot de I oprichting te komen van een Fröbelschool. De vergadering ging uit van den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk. In beginsel werd besloten een Fröbelschool op te richten; een voorloopig co mité bestaande uit 3 dames en 3 heeren werd benoemd, om de voorbereidende werkzaamhe den- op zich te nemen. N1EUW-VENNEP. De dienst der doktoren wordt morgen waargenomen door dokter Schreudef. NOORDEN. Herkozen zijn tot ouderling bij de Ncd. Herv. Gem. de heer D. Kemp en tot diaken de heer A. Burggraaf. VERZORG DAN UW HAAR OP DE JUISTE MANIER. Ofschoon wij tegenwoordig heel wat meer aandacht aan ons kapsel bestaden dan vroeger het geval was onze grootmoe ders waschten in het algemeen niet iedere maand haar lokken en gingen cok niet zoo dikwijls naar den kapper zijn er toch nog veel vrouv/en, die niet weten, wat een gcede haarverzorging eigenlijk fceteekent. Want het is niet genoeg, telkens wanneer het haar vettig en vuil geworden is, het met een behoorlijk zeepsopje te reinigen, neen, onze krullen behooren dagelijks bev/erkt te wordeii, willen zij glanzend en zacht blij ven. Het borstelen is een onontbeerlijk element in de haarverzorging en cok een telkens weerkeerende massage van de hoofdhuid mag niet achterwege blijven. Deze massage kan men het best toepassen, vóór het haar gewasschen wordt; zij ge schiedt op de volgende wijze: men deept de vingers van beide handen in een weinig olijfolie, die men, indien gewenscht, geurig kan maken met enkele druppels parfum. Met deze vetgemaakte vingers wordt de schedelhuid krachtig gemasseerd, waar door de bloedsomloop op het hoofd bevor derd wordt. Daarna wordt het haar met zachte zeep gewasschen en zorgvuldig schoongespoeld met lauw water. In het laatste spoelwater doet men vooral als er sprake is van eenigszins vet haar het sap van een uitgeknepen citroen of een scheut azijn. Door deze laatste bewerking worden onze lokken glanzend en verdwijnt het laatste spoortje vet. Is het eenmaal gereinigd, dan verzuime men niet, het door een juiste verzorging in goede conditie te houden. Men horstele het iederen avond zorgvuldig. Er zijn tallooze vijanden vaii een fraaie en rijke lokkenpracht. Een te heet ge maakte krultang, een te stijf ingedraaide speld, een te haastig uitgevoerde permanent een zware hoed, die een geheelen warmen dag op het hoofd geplant blijft, een bleck- kuur met waterstofperoxyde, onoordeelkun dig toegepastzie hier een greep uit de vele fatale mogelijkheden, die de gezond heid van ons kapsel ernstig bedreigen. Gebruik alt?jd kammen met grove'tanden de fijn-getande exemplaren deen de haren licht afbreken en mijd al te zachte borstels. Wees zeer zindelijk op al de voorwerpen, die bij de haarverzorging te pas komen: maak uw kam geregeld schoen en let er op, dat uw borstel niet door vetdeeltjes verontreinigd is. Eigenlijk moet men van elk van deze nuttige werk tuigen er twee in zijn bezit hebben: als het eene exemplaar aan een schoonmaak beurt toe is, kan het andere in gebruik genomen worden. Voor zeer droog haar is verder het gebruik van een weinig brillan tine aan te bevelen. M. B.-Z. Ze zitten samen op een bank in het park: het jonge moedertje met het roze breiwerkje en de zure, oude vrijster. Het is een milde herfstdag: er waait een zoel windje uit het Zuiden, een vroolljk September-zonnetje met de dahlia's in de perken in gloed. Op het grind- paadje loopt „Kleutertje" in haar nieuwe, hel blauwe jurk met het witte kraagje, dat Moe der gisteravond laat nog afgemaakt heeft, om dat het kleintje uit al haar pakjes gegroeid is. „Wat gaat dat gauw," redeneert het ten gere vrouwtje, al breiend, „zóó ligt het grut nog in de wieg en zóó is het alweer vijf tur ven hoog." Dc stijve Juffrouw-met-pensioen, die het grootste deel van haar leven achter een kan toor-lessenaar gezeten heeft en die niet weet, wat zorgen zijn, knikt stug. „Er is heel wat aan kinderen te doen", zegt ze dan, met een blik op Kleutertje, die zich vermaakt met den prachtigen, gelen ballon, welken Moeder juist voor haar gekocht heeft. Er klinkt onbewust iets vijandigs in haar stem. „Maar ze zijn toch ook zoo aardig," praat het Moedertjé, liefkoozend hetLilliput-rokjein haar hand bekijkend en vol van rechtmatigen trots op dat onnoozele, mollige hoopje mensch, dat op een bepaalde manier van haar en van ha a r alleen is. De oude jongejuffrouw in het keurige, zwarte japonnetje met het gestijfselde, witte boordje om haar uitgedroogden hals en de donkere, garen handschoenen, kijkt, een beetje uit de hoogte van het dwaze breistertje dat er niet bepaald welvarend uitziet, naar het mollig Kleutertje met de wuivende, blonde haartjes. „U hebt nog meer van dat kleine goed?" vraagt ze, haar lorgnetje op haar spitsen neus vastblemmend. „O ja. We hebben er zoo vijf thuis. Dit is Marietje van twee en dan is er nog de twee ling Jan en Coba, die vandaag bij m'n schoon moeder op visité mochten. Ze zijn Zondag juist vier jaar geworden. Gerrit van zeven leert al heel aardig lezen en schrijven en Tineke, die maar een jaar ouder dan de tweeling is, heb ik dezen zomer op de bewaarschool gedaan." Het Moedertje glimlacht. Ze gaat er prat op. dat ze orde weet te houden onder dat drukke stelletje, dat al haar krachten opeischt en dat ze met Vaders weekloon, ook nü nog, wonderen weet te doen. En dat beetje hoogmoed misstaat haar niet. Want voor haarzelf blijft er maar bitter weinig over. „Ik ben blij, dat dit alles me bespaard is ge bleven", vinnigt de zure juffrouw, kwaad kij kend naar het kind, dat met een paar dikke vingertjes een grassprietje probeert uit te trek ken. „Och. bent u niet getrouwd?" „Gelukkig niet. Ik heb me bijtijds bedacht! Toen ik jong was. uw leeftijd had, heb ik me ook wel eens malle dingen in mijn hoofd ge haald. Ik ben vier jaar verloofd geweest. Maar de jongen, dien ik hebben wou tegen den zin van mijn ouders in! was een droomer, een. die altijd met zijn neus in de boeken zat. Practische energie had-ie voor geen dubbeltje en ik begreep gelukkig, vóór het te laat was, dat alle moeilijkheden van het huwelijk op mijn hoofd zouden neerkomen. Op een goeden dag heb ik m'n aanstaande toen maar de bons ge geven Het breistertje knikt. Met iets als medelijden kijkt ze naar het bleeke oude-vrijstersgezicht. „U hebt het dus niet getroffen," zegt ze zacht, meewarig. „Och, niet getroffen. Het is maar. hoe je het bezien wilt. Ik heb altijd goed geld verdiend en niemand naar de oogen behoeven te kijken. Trouwen dat is oud worden vóór jc tijd dat is onder de plak zitten, door je man bedro gen worden. Dat is een stel ondankbare kinde ren grootbrengen, die later niet naar je om kijken „Daar is wel iets van waar", praat het kleine vrouwtje met het rokje. Er is een zorgtrekje om haar mond gekomen. Niet, dat zij te klagen heeft, o, neen! Haar man is een goeie lobbes, die niet te lui is, om zijn handen uit de mouw te steken en die alleen op'Zaterdag een glaasje bier drinkt. Maar om vandaag den dag; met vijf peuters van nauwelijks dertig gulden in de week te moeten leven Het breistertje zucht. Maar het volgend oogenblik staat Kleutertje naast haar en duwt haar een bosje uitgerukte grashalmpjes in de hand. Moedertje lacht al weer. Zij pakt het ronde, gladde bolletje met de haver gele krulhaartjes en kust het harts tochtelijk. „M'n lekkere dot, wou jij me een ruikertje brengen," zegt ze en ze bloost zoo verrukt, alsof de sjah van Perzië haar een prachtig cadeau gegeven heeft. Dan kijkt ze schuw opzij. Zou die Juffrouw zonder-man, die zoo positief weet wat een mensch toekomt, haar niet uitlachen? Maar haar buurvrouw let niet op haar. Die ziet alleen een klein, mollig vuistje, dat op haar zwarte japon ligt, alsof het daar hoort. Er is iets als een glimlach om haar stroeve lippen. RENÉ VAN FRANKENDAEL. PREDIKBEURTEN. VOOR OUD- EN NIEUWJAAR. Leiden Chr. Geref. Gem. (Steenschuur)N.J. voorm. 10 uur ds. Joh. Jansen. Doopsgez. Gem.: O.J. nam. 7 uur ds. Ten Cate. Eglise Wallonne: mercredl soir a 7 heures, mr, R. Blommaert, jeudi pas de service.- Evang. Luth, Gem. (Patrimonium)O.J. nam, 7 uur ds Makkink. Geref. Kerk (Zuiderkerk)O.J. nam. 7% uur ds. Wiersinga, N.J. voorm. 10 uur ds. Weggemans. Geref. Kerk in H.V. (Waalsche Kerk): N.J voorm. 10.45 uur, ds. Kroon. Rem Geref. Gem.: O.J. nam 7 uur dr. P. D. TJalsma van Rotterdam. Ver. van Vryz. Herv. (Volkshuis)O.J. nam, 7Vu uur prof. dr. L. J. van Holk Aarlandcrvcen Ned. Herv. Kerk: N.J. voorm. 10 V2 uur ds. van Beusekom. Geref Kerk: N.J. voorm. 10% uur ds. Mool- huizen. Alphen a.d. RUn Ned. Herv. Kerk (voorm. Julianastraat)N.J. voorm. 10% uur ds. Ste- houwer. Ned. Herv. Kerk (Hooftstr.)O.J. nam. 7% en N.J. voorm. 10 uur dc heer de Jong. Martha Stichting: O.J. nam. 7 uur en N.J. v.m. 10 V2 uur ds. Meyer Chr, Geref. Kerk: O.J. nam. 7 uur en N.J. voorm. 10 uur ds. Hendriks van Zeist. Geref. Kerk (Raadhuisstr.)O.J. nam. 7% uur (Concordia): ds. Mulder; N.J. voorm. 10% uur ds. Bosch. Geref. Kerk (de Ruyterstr.)O.J. nam. 7,45 u. ds. Bosch. Oud Geref. Gem. (v. Mandersloostr.)N.J. nam. 7 uur ds. v. d. Poel van Glessendam MENEER DINGES ISB'JGELOVIG HEDEN. Jeruël: Samenkomst te 7 uur nam. Donderdag: Jeruël; Samenkomst te 5 uur nam. Zaterdag Schouwburg: Lou Bandy's gezelschap „De 3 vry- gezellen". 7.30 uur nam. Zondag. Jeruël: Samenkomst te 5 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling „De blanke Indianen". 2 uur nam. Schouwburg: Lou Bandy's ge^lschap „De 3 vrij gezellen". 7.30 uur nam. DIVERSEN. 's Dinsdags: Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9%11 uur voorm Gew Arbeidsbureau (Douzastraat)Iedere derde' Dinsdag der maand consultatiebureau voor on- volwaardigen 35 uur nam. 's Donderdags: Gem. Geneesk. Dienst (N. Mare 13): Consultatiebureau voor minder begaafden 56 uur nam 's Donderdags: WIJkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446); Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam. 's Zaterdags: Oude Ryn 44 c: Prot. Bureau voor Sociale Adviezen 23 uur nam. BIOSCOPEN. 118 Jaar: 14 Jaar: 8 alle Leeftyden Luxor-theater: „Hoe ouder hoe gekker". Nieuw jaar 3 en 8 uur nam. Dagelijks behalve Vrij en Zaterdag te 2% uur nam. Lido-thcatcr: „Het kind van de rekening" f Dagelijks 7i/2 uur nam., 's Zondags 1%, 4% en 7li uur. Woensdags en Zaterdag matinee, 2.30 uur. Trianon-theater: „7 jaren pech" Dagelijks 2 en 8 uur. Donderdag en Zondag van 26.30 uur doorloopende voorstelling. Casino: „Dik Trom" Dagelijks te 2 en 8 uur; Donderdag en Zondag 26% uur doorloo pende voorstelling. Rex-theater: „De mannen de baas" t. Dage lijks 2 en 8 uur. nam. Nieuwjaarsdag en Zon dag 26% uur doorloopende voorstelling. Nova-theater (Katwyk aan Zee)Oud- en Nieuwjaar te 2, 41/4 en 7% uur nam. „Schoonpapa knapt het op". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Woensdag 31 December 20 uur tot Zaterdag 3 Januari 8 uur waargenomen door de Apotheek Boekwijt, Bree- straat 74, tel 20552 en de Haven-Apotheek, Haven 18. tel. 20085. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door de Oegstgeestsche Apotheek, voorm. Wllhelminapark 8. tel. 26274. De geneeskundige dienst te Leiden wordt van hedenavond 8 urn- tot Vrijdagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Bockel, P. van Es. Flim, Kortmann, Lahr en Teeuwen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Hugenholtz, tel. 20390. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voonn.: 6 gr. C, (43 gr. F.). Gironummer ran de W.B.N. 5553. De Bank ran de W.H.N. Is Kas. vereeniging N. V. Amsterdam Postgironummer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk In rel er leren 1760 BROODBAKKERIJ MAREDIJK 48 - TELEFOON 22507 Benthuizen Ned. Herv. Kerk: N.J. voorm. 10% uur ds. Bieshaar. Geref. Gem.: N.J. voorm. 10% uur leesdlenst. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: N.J. voorm. 10 uur ds. Klüsener. Geref. Kerk: N.J. voorm. 10 uur ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: O.J. nam. 7 uur ds. M. J. C. Visser van R'dam; N.J. voorm. 10% uur ds. J. J. Simon van Gouda. Geref. Gem.: O.J. nam. 7 uur en N.J. voorm. 10 uur leesdlenst. Koudekerk Ned. Herv, Kerk: N.J. voorm. 10 uur ds. van Binsbergen. Geref. Kerk: Vooarm. 10 uur ds. Haspers. Leldscliendam N.J. voorm. 10 u, cand. Glan- blts van Rijswijk. Ned. Herv. Kerk: N.J. voorm. 10.30 uur, ds. Vermet. r Nieuw Vennep Ned. Herv. Kerk: N.J. voorm. 10% uur ds. Lazonder. Geref. Kerk: N.J. voorm. 10Vu uur ds. Smilde. Chr Geref. Kerk: N.J. voorm. 10% uur lees- dienst. Noordwijk-Binnen Ned. Herv. Kerk; N.Jvm. 10 uur ds. Slddré. Geref. Kerk: N.J. voorm. 10 uur, ds. Visser. Noordwijk aan Zee Ned. Herv. Kerk: N.J. voorm. 10 uur, ds. Cupedo. Geref. Kerk: N.J. voorm. 10 uur, ds. Bouma. Geref kerk ln 71.V.: O.J. nam. 7 uur, ds. Kroon Geref. Bond (voorm, Julianaweg 27): N.J. nam. 5 uur, ds. Remme van Amsterdam. Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: N.J. voorm. 10 uur, ds. van Nlftrlk. Korkzaal: O.J. nam. 7.30 uur, ds van Niftrik. Geref. Kerk (Rapenburg)N.J. voorm. 10 uur, ds. Post. Chr. Geref. Kerk: N.J. voorm. -10 uur, ds. Prins van Apeldoorn. Voorhout Ncd. Herv. Kerk: N.J. vm. 10 u. ds. Klomp. Warmond Ned. Herv. Kerk: N.J. voorm. 10 uur ds. De Bel. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6