De Japansche successen STADSNIEUWS 82ste Jaargang DINSDAG 30 DECEMBER 1941 25079 Verduisteren 11 Mi MtfN&y Op Malakka Op de Philippijnen Op Borneo r- Met Duitschland voor een vrij Nederland l „Times" trekt merk waardige conclusie De bezetting van Fransche eilanden Slechte*behandeling van Italiaansche gevangenen Italiaansch Weermachtsbericht Verspreide berichten 17.34 uur 9.51 uur EERSTE BLAD Geen Nieuwjaars- wenschen per telefoon Duitsche wïnter-inzameling voor het Oostelijke front 1 s 1 1 1 LEIDSCH DAGBLAD .Directeur: 3 w Henny Telel Directie en Administratie •25041 f2 Hinten! DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Tel et Redactie 21507 Hoofdredacteur: B W.Menkhorst Lelden PI verv K Beer) T Men Het D.N.B. meldt uit .Tokio: Van het front van Malakka wordt gemeld, dat het geheele mondingsgebied van de rivier de Perak reeds stevig in Japansche handen is. Alle vijandelijke vestingwerken op den Zuide lijken oever van de rivier zyri' ingenomen. Om den Japansclien opmarsch te bemoeilijken gaan de Engelschen er volgens berichten van het front op Malakka toe over voor hun terug tocht alles te vernielen. Zfj hebben niet alleen bruggen, militaire ge bouwen en andere installaties opgeblazen, doch aan de Westkust van Malakka ook dorpen ver nield en de levensmiddelen vernietigd. In een streek poogden de Engelschen bij hun terugtocht de daar gelegen groote rubberplan tages met .toebehooren'te vernielen. Door het snelle oprukken der Japanners werden zij daarin verhinderd. GEEN OFFICIEELE BERICHTEN IN JAPAN OVER STRIJD OP SUMATRA. De leider van het inlichtingenbureau der Ja pansche regeering, Masayoeki Tani, heeft met betrekking tot de buitenlandsche berichten, vol gens welke op Sumatra en wel In de omgeving van Medan Japansche valschêrmtroepen zouden zijn geland en daar reeds hevige gevechten zou den worden geleverd, verklaard, dat men van Japansche zijde daaromtrent nog geen officieele berichten had ontvangen. (D.N.B.), Bij den aanval van Japansche vliegtuigen op het vliegveld der Philippijnen Nichols zijn, naar gemeld wordt üit een Japansch vliegtuigsteun punt op de Philippijnen, alleen Zaterdag 23 toe stellen op den grond vernield, terwijl er twee werden neergeschoten. Hangars en andere militaire installaties ontploften door het hevige bombardement. Een goederentrein, die in de nabijheid va,n het vliegveld stond, werd vernield. Volgens berichten uit Manilla wordt de toe stand .in de hoofdstad steeds kritieker. De be volking werd gewaarschuwd, dat de gasvocrzie- ning als gevolg van de vernieling van groote gashouders, slechts kan worden voortgezet zoo lang de voorraad strekt. De communistische leider Pedro Abda San tons heeft geëischt, dat de volksmassa's zouden worden bewapend. In een op twintig kilometer ten Zuiden van Manilla gelegen gevangenis, waarin zich ongeveer vierduizend gevangenen bevonden, veroorzaakten de berichten aangaande de Japansche overwinningen een opstand. De gevangenis ging voor een. groot gedeelte in vlammen op en talrijke gevangenen verbrandden of werden door de bewakers doodgeschoten. (D.NH.). De leger- en de marineleiding van het keizer lijk Japansche hoofdkwartier maken bekend, dat de op 24 December in het Zuidwesten van Britsch-Borneo gelande Japansche strijdkrach ten op 28 December de stadSerawak, ook wel genaamd Koetsjlng, de hoofdstad van het sulta naat Serawak en een belangrijk vijandelijk lucht- steunpunt hebben genomen. De Japansche marine boorde in de naburige wateren twee vijandelijke duikbooten in den grond en schoot tien groote vijandelijke vliegtuigen neer. Een Japansche torpedojager en een mijnenveger gingen verloren. Het D.N.B. maakt melding van de landing van nieuwe Japansche troepen in Serawak. De Tokio Nitsji-Nitsji schrijft: Met bijzondere voldoening kan worden geconstateerd, dat Japan door de bezetting van Britsch Borneo in het bezit van groote hoeveelheid petroleum is gekomen, welke het dringend noodig heeft. Juist door de olieleveranties te staken hebben Amerika en Engeland geprobeerd krachtigen druk op Japan te oefenen. Ook het voornaamste centrum der tinwinning is met de bezetting van Taiping en omgeving in Japansche handen geraakt. De economische blokkade, welke Engeland en de Ver. Staten tegen. Japan wilden ondernemen, en waarvan men zich in die landen het grootste succes hadden voorgesteld, is daarmede reeds in enkele weken, sinds het uitbreken van den oorlog tot een doeltreffend, op een boemerang gelijkend wapen in de handen van Japan geworden. JAPANSCHE ACTIE TER ZEE. Naar officieel van de zijde der marine beves tigd wordt, opereeren Japansche duikbooten in de kustwateren van Noord-Amerika. Tot 25 December zijn 18 vijandelijke schepen met een inhoud van 140.000 ton tot zinken ge bracht of beschadigd. (D.NJB.). DE KRIJGSGEVANGENEN DER JAPANNERS. Onder de door de Japanners gevangen geno men vijandelijke soldaten zullen de leden der Oostaziatische volken een preferente behandeling ondergaan, zoo schrijft de Tokio Asahi Sjimboen. De gevangenen zullen, naar verder gezegd wordt, niet naar Japan worden gebracht, maar in kam pen in de nabijheid der verschillende oorlogs- tooneelen worden ondergebracht. Volgens den waren, zin van dezen oorlog zullen de gevangen genomen Oost-Aziaten zoo veel mogelijk vrijheid genieten en hun zal de gelegenheid worden ge boden om met de Japanners mede te werken aan de nieuwe orde in Oost-Azië. (A.NP.). DE REIS VAN CHURCHILL EN EDEN. Winston Churchill is, naar de Engelsche be richtendienst meldt, vergezeld door den Cana- deeschen premier, Mackenzie King, te Ottawa aangekomen. Voorts meldt de Britsche nieuwsdienst, dat Eden te Londen is teruggekeerd uit Moskou. De besprekingen van Churchill te Washington en van Eden te Moskou worden van Angelsak sische zijde gekenschetst als een voorbereiding van een „verdedigingsunie", aldus meldt het D.NB. In bevoegde Duitsche kringen heeft men echter veeleer den indruk, dat het bij al deze besprekingen om de vorming van een „hulp- gemeenschap" gaat, d.w.z. dat het vraagstuk is besproken, op welke wijze wie wien. wanneer en v/aar kan helpën. Öe omstandigheden, dat de Britsche ambassa deur te Ankara bij Edens besprekingen in de sovjet-unie is betrokken en dat dit feit door den diplomatieken medewerker van Reuter „bijzonder in het oog springend" is genoemd, worden in de Duitsche hoofdstad voor kennisgeving aange nomen. Men stelt zich daarbij op het standpunt, dat de Engelsche ambassadeur in geen enkel opzicht bevoegd is, beslissingen te nemen, welke de Turksche regeering aangaan. Een der opzienbarende conclusies van een hoofdartikel in de „Times" van Maandag be treffende de grondslagen van de Britsche bui tenlandsche politiek is, dat Engeland van de Sovjet-unie nog veel kan leeren. Het betrokken artikel, aldus meldt het A.NP. uit Stockholm, behandelt in de eerste plaats de taak van de Britsche politiek na den oorlog en zegt: „In Europa moeten Groot-Brittannië en de Sovjet-Ünie de sterkste bolwerken voor de handhaving van den vrede worden én de vrede kan nog slechts door hun gemeenschappelijke inspanning behouden blijven. Groot-Brittannië's buitenlandsche politiek zal in de toekomst slechts effect hebben, voor. zoover zij zich ba seert op de stevige grondslagen van samenwer king met de Vereenigde Staten in het Westen en met de SovjeteUnie in het Oosten en reke ning houdt met de militaire veiligheid en de economische belangen van deze twee groote mogendheden. Deze gemeenschappelijke politiek kan even wel niet tot stand komen zonder dat de be trekken mogendheden in toenemende mate de verschillende idealen gemeen hebben. Men- schen met eenige fantasie kunnen niet-misken nen, dat de menschheid in dezen oorlog evenzeer door het vuur van sociale omwentelingen als door dat van den totalen oorlog gaat. De we reld, die uit dezen strijd te voorschijn komt, zal in vele .opzichten heel anders dénken en han delen dan die. van het verleden. Als Groot- Brittannië zijn plaats in de voorhoede der be schaving wil handhaven, kan het zich niet ver oorloven. alleen te rusten op de lauweren van voorbije tijden en van vroegere prestaties. De „Times" constateert ten slotte, dat niét alleen van de democratieën aan de andere zijde van den oceaan veel te leeren valt, maar ook van de Sovjet-Unie. welker tradities vreemd en in zeker opzicht zelfs afstootend zijn. Het Fransche staatshoofd, maarschalk Pétain, heeft, naar officieel wordt medegedeeld, den gouverneur van' de eilanden St. Pierre en Mi- quelon, De Bournat, benoemd tot officier in het Legioen van Eer en hèm verder onderscheiden met den Gallischën strijdbijl, het symbool, van den maarschalk. Deze onderscheiding is hem verleend wegens zijn standvastige houding bij de bezetting der eilanden door de Gaullistische strijdkrachten en voor de door hem steeds ge toonde loyaliteit jegens de regeering. Zooals bekend, verzet de Fransche regeerine zich. krachtig tegen deze bezetting en zij staat te Washington in drukke besprekingen. (D.N.B.) IN EGYPTE. Stefani publiceert een samenvatting van tal rijke rapporten over de behandeling van krijgs gevangen Italiaaansche officieren en geïnter neerde burgers in Egypte. In het woestijngebied zijn de officieren met hun achten of tienen ondergebracht in tenten, die amper voor de helft van dit aantal zijn be stemd. De levensmiddelen, volstrekt ontoerei kend in hoeveelheid, zijn haast niet te genieten. De officieren slapen op den' blooten grond, wa ter is schaarsch. De hygiënische toestand is derhalve zeer slecht. Dag en nacht worden zonder eenige egards appèls gehouden en de betrokkenen gefouilleerd. Toen de Italiaansche officieren gevangen ge nomen werden, namen de Australiërs hun ten deele met geweld hun horloges, kettingen, rin gen enz. af. De bagage der officieren werd daarop doorzocht door onderofficieren, die spe ciaal voor dit doel waren ontboden. Hierbij verdween toen nog het weinige van waarde, dat de officieren hadden overgehouden, als unifor men in goeden staat, ondergoed, laarzen, enz. De Britsch-Indische bewakers vólgen letter lijk het bevel op te schieten op ieder, die de .omheining nadert en in het voorjaar hebben zij verscheiden soldaten en officieren doorgescho ten, Gevangenen, die in de lazaretten zijn on dergebracht. hebben tot dusver nog geen be zoek kunnen krijgen van vertegenwoordigers der mogendheid, die de Italiaansche belangen be hartigt. Zelfs hebben de Engelschen den aposto- lischen delegaat verboden het kamp te betreden en met de officiei-en te prafen. Dezelfde behandeling in strijd met het vol kenrecht. aldus Stefani, ondergaan de om streeks 10.000 politieke geïnterneerden, die zich sedert Juni van het vorig jaar bevinden te In zijn weermachtsbericht no. 575 maakte het Italiaansche hoofdkwartier gisteren het volgen de bekend: De vijand heeft geprobeerd een omsingelings actie te ondernemen in het gebied van Agedabïa met behulp van belangrijke' pantsèrstrijdkrach- ten. Snel tegengehouden door de reactie van onze artillerie en in de flank aangevallen door gemechaniseerde afdeelingen van Italianen en Duitschers,leed de" vijad een. zware nederlaag: 58 Engelsche vechtwagens en eengroot aantal anderè voertuigenwerden vernield en ten deele buitgemaakt. Van de fronten van Solloem en Bardia valt niets bijzonders tevermelden. De Duitsche luchtmacht heeft, herhaalde ma len het eiland Malta aangevallen. Drie vijan delijke toestellen werden neergehaald. Duitsche jagers dwongen tusschen Noto en Rosolini een driemotorigen Engelschen bommenwerper, die Catania probeerde aan te vallen, tot dalen. De uit zes personen bestaande bemanning werd ge vangen genomen. In het Oostelijke bekken van de Middelland- sche Zee hebben onze torpedovliegtuigen een vijandelijke vlootformatie aangevallen en daar bij een zwaren kruiser en twee groote stoom schepen getroffen. Twee Curtiss-vliegtuigen, die het convooi escorteerden, werden tijdens een luchtgevecht neergehaald. Een van onze toe stellen is niet teruggekeerd, drie andere toestel len konden zwaar getroffen op onze bases te- rugkeeren. Tajed bij Dzjeneifa. - Sinds een Jaar hebben deze geïnterneerden hun gezin niet meer gezien. Onder hen bevinden zich mannen van 65 jaar, maar ook jongens van 17. Het levensonderhoud is zeer slecht en onvoldoende. Als gevolg van de omstandigheid, dat zij ziin ondergebracht in tenten in ongezonds streken, ontstonden tal van ziekten, die veelal den dood veroorzaakten. Het ziekenhuis te Caïro is vol zieke geïnter neerden, die weer naar het kamp worden teruggestuurd, als zij nog maar amper zijn her steld. Evenals in de gevangenkampen worden ook in de interneeringskampen door de schuld van de Engelschen telkens weer geïnterneerden gedood of gewond. JOUHAUX GEARRESTEERD? De voormalige secretaris-generaal der Fran sche C.G.T., Jouhaux, die na de ontbinding van deze organisatie zich had teruggetrokken in het particuliere leven, zou gearresteerd zijn wegens staatsvijandige activiteit, naar in welingelichte Fransche kringen verluidt. (D.N3.) SPAANSCH PROTEST TE LONDEN OP KOMST. Het A-.N.P. meldt uit Berlijn: Naar men in wel ingelichte kringen verneemt, kan een protest van de Spaansche regeering verwacht worden te Londen wegens den aan val van Engelsche vliegtuigen op het in een Spaansche haven liggende Duitsche s.s. Benno. Over vorm en inhoud van dit protest verluidt nog niets. IRAN BREEKT MET JAPAN EN FRANKRIJK. Het' A.N.P. meldt uit Ankara: Volgens nog onbevestigde berichten uit Teheran heeft de Iraansche minister van buitenlandsche zaken aan den Japanschen en den Franschen gezant de passen laten overhandigen, daar de Iraansche regeering de diplomatieke betrekkingen met Japan en_. Frankrijk als verbroken beschouwt. Deze week zal het personeel van beide legaties de Iraansche hoofdstad verlaten. VOLMACHTEN VOOR DE ZUID- AFRIKAANSCHE REGEERING. De regeering van Zuid-Afrika is met nieuwe 'olmachten bekleed ter bestrijding van z.g. oor- logs- en sabotagemisdaden. Krachtens deze vol machten is de minister van justitie bevoegd om personen, die ervan worden verdacht handelin gen te plegen, die afbreuk zouden kunnen doen aan de Zuid-Afrikaansche oorlogvoering, in hechtenis te nemen. Op grond van een bloote verdenking kan thans elke Zuid-Afrikaan in de gevangenis worden geworpen. (A.N.P.) ->v van hedenavond tot morgenochtend De maan kwam hedenmiddag op om 15.52 uur en gaat morgenoch tend om 7.25 uur onder. Dit Nummei bevat DRIE Bladen .J ALTHANS NIET IN HET INTERLOCALE VERKEER. Het hoofd van het telefoondistrict te 's-Gra- venhage verzoekt het publiek dringend het overbrengen van nieuwjaarswenschen per inter - locaal gesprek per telefoon zooveel mogelijk achterwege te laten, teneinde te voorkomen, dat er zeer groote vertraging in het tot stand komen van telefoongesprekken over dringende aangelegenheden ontstaat. GEREF. KERK VAN LEIDEN EN NOORDWIJK IN H.V. De Geref. Kerk van Leiden en Noordwijk (in Hersteld Verband), predikant ds. K. H. Kroon, welke kerk iederen Zondag een kerkdienst te Noordwijk en te Leiden heeft, zal van 1 Januari a.s. af door de welwillendheid van den kerke- raad en het College van Kerkvoogden der Waal- sche Gemeente te dezer stede gebruik mogen maken van net keikgebouw dier gemeente aan de Breestraat. Voor de bespeling van het bij zondere en fraaie orgel dezer kerk zal door den Kerkeraad der Geref. Kerk (in H.V.) worden benoemd de bekende jonge organist der Doops gezinde Kerk, do heer Bontje, leerling van den orgelist Feike Asma. Waar tot heden deze kerk diensten plaats voncl-:n in het gebouw Patrimo nium moet dit ngetwjjfeld een belangrijke ver betering worden genoemd. De eerste kerkdienst vindt plaats op a.s. Nieuwjaarsdag v.m. 10.45 uur. Daarna des Zondagmiddags 4 uur (zomer halfjaar waarschijnlijk 5 uur). GEEN RUILBEURS. Met het oog op Oudejaarsdag wordt er mor genmiddag geen ruilbeurs gehouden. ACCOUNTANTSKANTOOR DE TOMBE. Bestaat a.s. Zaterdag 40 jaar. Naar wij vernemen bestaat op 3 Januari a.s. het Accountantskantoor de Tombe alhier 40 jaar. De heer J. W. de Tombe, een der eerste door het Nederlandsch Instituut van Accountants ge- examineerden, richtte in 1902 het kantoor op. Het accountantsberoep stond toen nog in de kinderschoenen en men kan dan ook gerust vaststellen, dat het kantoor alle op zijn terrein plaats gehad hebbende ontwikkelingsstadia heeft beleefd. In de veertig jaren van zijn bestaan heeft de werkzaamheid van het kantoor zich stellig niet tot locale grenzen beperkt; in meer dan één op zicht mag het kantoor, dat tot voor enkele jaren onder de persoonlijké leiding van den oprichter bleef sèaan (daarna heeft de heer W. J. de Tombe, zoon van den oprichter, deze leiding overgenomen) op landelijke bekendheid bogen. Wij zi.1n er dan nok van overtuigd, dat velen van de gelegenheid gebruik zullen maken om i den beiden heeren de Tombe tijdens de Zaterdag .s. des namiddags van 3 uur tot half vijf aan het kantoor-adres Rapenburg 27 te houden receptie de hand te drukken. In de laatste der op 3 en 4'Januari te geven reprises van „De 3 vrijgezellen" door Lou Bandy en zijn gezelschap in den Schouwburg, zal de auteur, onze stadgenoot Han de Wilde worden gehuldigd. A.s. Donderdag hoopt onze stadgenoot F. Zirkzee den dag te herdenken, dat hij 25 jaar geleden als melkbezorger in dienst trad bij de firma F. v. d. Klöot, Lange Diefsteeg alhier. HANDELSREGISTER K. v. K. Wijzigingen: N.V. Leidsche Melkinrichting „De Landbouw", Rfjnsburgersingel 23, Leiden. Nieuwe commissaris: J. Hille, Bussum. H. Korswagen Nzn., Oude Singel 208/210, Lei den, aannemen van bouw-, waterbouw- en be tonwerken. De zaak is-d.d. 1 Jan. 1942 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: H. Korswagen en Zoon. Vennooten: H. Korswagen, Leiden, en N. Korswagen, Oegst- geest (Huwelijksche Voorwaarden). Naamlooze Vennootschap „Verkoopcentrale van Dakpannen", Bilderdfjkstraat 18a, Leiden. De zaak is verplaatst naar Magnoliastraat 5, 's-Gravenhage. De Ruyter Son .Voorstraat 69, Noordwijk, kweekery van en handel in bloembollen. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: De Ruyter and Son, (Beperkende Bepalingen), Vennooten: W. de Ruyter, A. W. C. M. de Ruyter en J. W.'J. A. de Ruyter (Huwelijksche Voorwaarden). ZILVEREN ZAKENJUBILEUM. A.s. Donderdag zal het 25 jaar geleden zyn, dat de heer S. Bulthuis van de firma Gebrs. Hogendoorn de bekende zaak in woninginrich- tingsbenoodigdheden aan de Botermarkt No. 23 overnam. Gedurende een kwart-eeuw heeft de heer Bulthuis dit bedrijf voortgezet er steeds voor zorgende, dat de zaak zoowel naar binnen als naar buiten in alle opzichten met haar tijd meeging. Te dien einde werden het in- en exterieur eenige malen verbouwd, zoodat de winkel ook een kwart-eeuw na de overname nog den in druk maakt van een nieuw pand. Moge het den heer Bulthuis vergund zijn er nog vele jaren de. leiding te voeren. Op verzoek wordt van bevoegde zijde meegedeeld, dat aan de win- tei'inzameling, die de Rijks-Duit- schers in Nederland voor de aan het Oostelijke front staande Duit sche soldaten in den tijd van 27 Dec. 1941 tot 4 Januari 1942 inden vorm van een vrijwillige beschik baarstelling van warme kleeding- stukken, vooral van artikelen uit wol en bont, organiseeren, ook Ne derlanders kunnen deelnemen. Van Nederlandsche zijde is n.L vaak met het oog op de omstandigheid, dat immers ook Nederlanders aan den kruistocht der Duitsche weer macht en haar bondgenooten tegen het bolsjewisme deelnemen en dat zoodoende de Duitsche. kleerenin- zameling ''ook den leden van de vrijwilligerslegioenen van de an dere Germaansche landen ten goede komt, de wensch tot uiting ge bracht, hun deel aan de inzame ling te mogen bijdragen Al dezen Nederlanders zal thans de gelegenheid daartoe geboden worden. Zfj kunnen de door hen beschikbaar te stellen kledingstuk ken en andere artikelen bij het voor hun woonplaats bevoegde plaatselijke Duitsche inzamelings bureau afleveren. Zij krijgen daar voor een speciale kwitantie, die op een later tijdstip kan worden inge ruild voor een schenkingsoorkonde, die hun namens het Duitsche volk zal worden overhandigd. De volgende voorwerpen en klee- dingstukken komen voor de ver melde inzamelingsactie in aanmer king: overschoenen, warme wollen stukken, zoo mogelijk gevoerd of net bont bekleed, sokken, kousen, vesten, jakken of pullovers, warme, vooral wollen, onderkleeding, borst rokken, onderpantalons, gordels, borst- en longenbeschermers, elk soort hoofdbedekking, oorbescher mers, pols- en kniewarmers, bont jassen in den ruimsten zin des woords, korte bontjassen en bont vesten, met bont gevoerde schoe nen van elke soort en maat, de kens, vooral wollen en donzen de kens, dikke warme handschoenen, vooral met bónt gevoerde leeren handschoenen, gebreide handschoe nen en wollen wanten. In het algemeen alle goederen uit bont zijn aan. het front drin gend gewenscht. Verder gestikte of gevoerde vesten, wollen shawls en halsdoeken, in het algemeen alles wat ertoe dient om den strijd tegen de in dezen winter vroeg be gonnen koude met succes te voeren. Onderstaand publiceeren wij de adressen der Duitsche inzame- lingsbureaux, die voor onze lezers in aanmerking komen: In Noord-Holland: Haai;lem: Kenaupark 22. In Zuid-Holland: Rotterdam: Westzeedijk 145; Lei den: Burchtsteeg 14; Schiedam: Lange Nieuwstraat 197; Gouda: Oosthaven, hoek Minderbroeder- steeg; Dordrecht: Vest 3; geopend: dagelijks van 19—21 uur. In Den Haag: Den Haag: Groothertoginnelaan 48, Andries Bickerweg 6; Scheve- ningeni Duinweg 22; Delft: Hip- politusbuurt 43b; Wassenaar: Joh. van Oldenbarneveldweg 30; Voor burg: Heerenstraat 24. Geopend: dagelijks van 1921 uur. .J - Op verzoek van de Leidsche politie is te Den Haag aangehouden en naar hier overge bracht de 20-jarige P. F., aldaar woonachtig, die zich in de afgeloopen maanden o.a. te Leiden, Voorschoten en Leidschendam heeft schuldig ge maakt aan ladelichting, ten nadeele van ver scheidene winkeliers. m W' t f. w - In het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen in Den Haag werd de bekende humorist Willy Derby gehul digd in verband met zijn 25-jarig artis- ten-jubileum. Bij de vele bloemstukken was er ook een van.... zijn hondje. (Polygoon-Sagera), De Rivièrahal van de Diergaarde Blij- Doró.is verduisterd om het gebouw ook gedurende den winter tot een centrum van gezelligheid te maken. Op het dak worden de bovenlichten met zwarte verf bestreken. (Polygoon-Hof).

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 1