Lmim pijp smmmh uir DIGESTIF RENNIE Verloren Voefballasch BELASTING-ZAKEN Instituut WULLINGS Etage of huis NET MEISJE JONGSTE BEDIENDE Boekhoudingen Controle Kantoor A. MARTI JA TELEFOON 26751 O Bouwvakarbeiders i,e de PERZISCH RADIO Onderneming, zoekt voor geldbelegging tegen goeden prijs te koop één of meerdere arbeiderswoningen of heerenhuizen te Leiden of omliggende dorpen. Verkooper 'kan huurder blijven. Brieven met uitvoerige inlichtingen Bur. v. d. Blad no. 4969a. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Distributie van peulvruchten. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de detaillisten, die den voor het be stellen van peulvruchten aangewezen bon 169 van de bonkaart al gemeen op 15, 16 of 17 December a.s. van hun klanten in ontvangst nemen, deze bonnen op 18, 19, 22, 23 of 24 December a.s. bij de distributiediensten dienen in te leveren ter verkrijging van een toewijzing voor. peulvruchten. De inlevering moet geschieden op den voor den betrokken detaillist vastgestelden inleveringsdag vol gens codenummer. De bonnen dienen bij inlevering in veelvouden van tien stuks met een minimum van dertig stuks geplakt te zijn op opplakvellen en vergezeld van een ontvangstbewijs MD 201a. Voor elke tien ingeleverde bonnen zal een toewijzing voor tien rantsoenen peulvruchten worden afgegeven. Een rantsoen peul vruchten bedraagt 250 gram. Eventueele restantbopnen, ten hoog ste negen stuks, mogen worden doorgegeven aan den grossier. Grossiers dienen zich ter verkrijging van een verzamel toewijzing te wenden tot de distributiediensten. Zij behoeven zich hierbij niet te houden aan den voor hen vastgestelden inleveringsdag, doch kunnen op eiken gewenschten dag de van hun afnemers ontvangez? toewijzingen voor verzameltoewijzingen inwisselen. De aflevering van de met gebruikmaking der toewijzingen ge- i kochte peulvruchten aan de personen, die hiervoor bonnen 169 hebben afgegeven, mag slechts geschieden tegen inlevering van een nader aan te wijzen bon van de bonkaartalgemeen. De herbevoor rading voor de tweede distributieperiode zal plaats vinden op toe wijzingen, welke de detaillisten t.z.t. kunnen verkrijgep door inle veren van dezen nader aan te. wijzen bon. De aandacht wordt er op gevestigd, dat, in afwijking van destijds te dier zake gedane mededeelingen, de bij het einde van de vorige peulvruchtendistributie uitgereikte toewijzingen, welke uiteraard in middels zijn verloopen, geen recht geven op het koopen van peul vruchten. 830 Inlevering consumentenbonnen voor thee door detaillisten. Menschen, die af en toe gekweld werden door ondragelijke pijnen van brandend maagzuur bij het minste of geringste dat ze aten, kunnen nu met gerustheid alles eten. - Een Rennie Pastille, gewoon in den mond opgelost, bij de minste aanwijzing van brandend maag zuur en de daaraan gepaard gaande ondragelijke branderige pijnen, geeft onmiddellijk verlich ting. Dat komt omdat Rennie het maagzuur neutraliseert en de spijsvertering bevordert. Rennie helpt Uw maag bij het uit oefenen van hare normale functies. Daardoor kan ze zelfs zwaar voedsel, dat ze anders kwalijk verdraagt, gemakkelijk verleren. „Vroeger leed ik. aan brandend maagzuur Door een toevallig heid maakte ik kennis metde Rennie Pastilles.... wensch ik U bij deze spontaan te betuigen, dat ze bij mij een waar wonder teweeg hebben gebracht Ik ben enthousiast over de Rennie Pastilles en in deze stemming, na jarenlang lijden, moeten mij deze regels van het hart." Digestif Rennie is een prettig middel, aangenaam van smaak en zoo gemakkelijk in te nemen, zonder water of wat ook I Ge woon laten smelten in den mond. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tot de distri butie van thee. Er zijn maatregelen genomen om te bewerkstelligen, dat iedere winkelier of grossier bij zijn normalen leverancier zooveel thee zal kunnen betrekken als hij behoeft om op alle bij hem ingeleverde consumentenbonnen of toewijzingen thee te kunnen afleveren. Hierbij wordt rekening gehouden met de nog bij den handel aan wezige voorraden. Aangezien zulks voor een goede uitvoering van bedoelde maatregelen noodzakelijk is, i& tot nader aankondiging elke aflevering van thee verboden. Op de dezer dagen door de distri butiekantoren uit te reiken toewijzingen mag derhalve eerst na opheffing van dit verbod thee worden afgeleverd. Ten aanzien van de inlevering van consumentenbonnen en toe wijzingen door den handel gelden de volgende voorschriften: Op 18, 19, 22, 23, 24 December 1941 dienen de detaillisten de van hun klanten op 15. 16 en 17 December ontvangen bonnen 168 van de „bonkaart algemeen", welke recht geven op het koopen van 40 gram thee, bij den plaatselijken distributiedienst in te leveren. De inlevering moet geschieden op den normalen voor iederen detaillist volgens codenummer vastgestelden inleveringsdag. Hiertoe behooren de detaillisten twee ontvangstbewijzen MD 201 in te leveren, met dien verstande, dat op een van deze exemplaren wordt vermeld de voorraad, waarover zij op 14 December 1941 beschikten, uitge drukt in rantsoenen (één rantsoen 40 gram). Hierby dienen te vens opplakvellen met een aantal bonnen, dat met den voorraad overeenkomt, te worden gevoegd. Hierbij behoeft dus niet met de gebruikelijke minima en veelvouden rekening te worden gehouden. Op het tweede ontvangstbewijs dient het aantal rantsoenen te worden vermeld, dat méér aan bonnen werd ontvangen, dan de voorraad op 14 December bedroeg, eveneens-te zamen met opplak vellen, waarop deze bonnen in veelvouden van tien stuks met een minimum van tien, zijn geplakt. Het restant tot een maximum van negen stuks kan rechtstreeks aan den grossier worden door gegeven. Voor de bonnen, welke-te zamen met het eerste ontvangstbewijs werden ingeleverd, worden geen toewijzingen verstrekt, doch wordt uitsluitend het onderteekende ontvangstbewijs teruggegeven. Voor de bonnen, welke te zamen met het tweede ontvangstbewijs worden ingeleverd, worden toewijzingen verstrekt. Daar toewijzin gen met opdruk thee niet meer voorradig zijn en nieuwe aanmaak in verband met de papierschaarschte op moeilijkheden stuit, zal hierbij gebruik worden gemaakt van toewijzingen met opdruk „busgroenten", waarbij wordt gerekend één rantsoen busgroenten 40 gram thee. Bovenstaande regeling geldt uiteraard voor winkeliers, die méér consumentenbonnen ontvangen hebben, dan hun theevoorraad op 14 December 1941 bedroeg. Indien een detaillist minder bonnen ontvangt dan zijn voorraad op 14 December bedroeg, dient deze eveneens een ontvangstbewijs te zamen met de bonnen in te leve- j ren bij den distributiedienst en wel op 24 December 1941, waarop in rantsoenen het aantal door hem ontvangen bonnen is vermeld. De detaillisten dienen de door hen van de distributiekantoren ontvangen toewijzingen ten spoedigste door te geven aan hun leve ranciers. Toewijzingen, welke den leverancier eerst na 1 Januari a.s. bereiken, zal deze in verband met de voor hem geldende inle- veringsdagen niet meer kunnen acceptecren. Grossiers, die toewijzingen van hun afnemers hebben ontvangen, kunnen deze van Maandag 29 December tot en met Vrijdag 2 Januari a.s. dagelijks bij de distributiekantoren inwisselen voor ver zameltoewijzingen, met dien verstande, dat inwisseling eerst kan plaats vinden, wanneer toewijzingen worden ingeleverd voor een aantal rantsoenen overeenkomende met of grooter dan de voor raad thee, waarover de betrokken handelaar nog beschikt. De in levering der toewijzingen heeft plaats op overeenkomstige wijze, als hierboven voor de detaillisten is omschreven, met dien verstande dat in plaats van het formulier MD 201 het formulier MD 257 met de daarbij behoorende enveloppe MD 258 moet worden ingeleverd. Evenals voor den detaillist is dus ook hier voorgeschreven, dat op één der formulieren MD 257 in rantsoenen moet worden vermeld dc voorraad thee op 5 December j.l„ welke uiteraard moet overeen komen met den bij de gehouden enquête opgegeven voorraad, ter wijl op het andere exemplaar het aantal rantsoenen moet worden vermeld, dat méér is ontvangen dan de voorraad op 5 December j.l. bedroeg. Uiteraard zal ook hier - alleen voor laatstgenoemde rantsoenen een verzameltoewijzing worden verstrekt. Voor het geval een grossier van zijn afnemers toewijzingen voor minder rantsoenen ontvangt, dan zijn voorraad bedraagt, dient hij deze toewijzingen op Vrijdag 2 Januari a.s. bij den distributiedienst in te leveren, te zamen met een formulier MD 257, waarop zoowel zijn voorraad uitgedrukt in rantsoenen als het aantal rantsoenen, waarvoor hij toewijzingen inlevert, zijn vermeld. Voor de inlevering van toewijzingen bij de distributiediensten door theepakkers gelden dezelde bepalingen als boven zijn omschreven voor de grossiers, met dien verstande, dat voor theepakkers ook na 2 Januari a.s. de gelegenheid daartoe blijft opengesteld, en wel tot en met 9 Januari a.s. Een theepakker, die van zijn anemers toe wijzingen voor minder rantsoenen ontvangt dan zijn voorraad be draagt, behoort deze op de voor grossiers voorgeschreven wijze in te leveren op 9 Januari a.s. Aangezien grossiers uiterlijk op 2 Januari a.s. en theepakkers uiterlijk op 9 Januari a.s. de door hen ontvangen toewijzingen voor verzameltoewijzingen kunnen inwisselen, moeten ook de grossiers zorg dragen, dat de door hen ontvangen toewijzingen ten spoedig ste in ieder geval vóór genoemden datum, in het bezit zijn van hi' 'everanciers. «jriossiers en theepakkers dienen de door hen als restant ontvan- i gen consumentenbonnen bij den distributiedienst in te leveren met1 het ontvangstbewijs MD 201. 831 j Bij alle Apolh, en Drog, Proelpskjo 41 ct Groot pak 1.27. N.V. Rowntree, Amtlerdom OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN - TrnnnnTTn/N LANDBOUW EN VISSCHERIJ. J. N. VREEBURG TANDHEELKUNDIGE WATERSTEEG 2a - TEL. 25220 Belastingconsulent 857 KAIMERLINGH ONNESLAAN 30 LEIDEN Distributie van havermout en peulvruchten. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de detaillisten de opplakvellen met de met 161 genummérde bonnen van de bonkaart algemeen, welke ter verkrijging van havermout of peulvruchten zijn aangewezen, gedurende het tijdvak van 15 t/m 19 December a.s. bij de plaatse lijke distributiediensten kunnen inleveren. De bonnen moeten bij aanbieding in veelvouden van 10 st. met een minimum van 30 stuks geplakt zijn op opplakvellen en vergezeld zijn van een ontvangst bewijs MD 201. De distributiediensten zullen hiervoor toewijzingen ter verkrij ging van peulvruchten en dus niet van havermout verstrek ken. Bij aanbieding van de met „één rantsoen havermout" ge merkte bonnen, zullen de distributiediensten toewijzingen voor ha vermout verstrekken. Deze rantsoenbonnen dienen bij aanbieding in veelvouden van 10 stuks met een minimum van 10 stuks geplakt te zijn op opplakvellen en vergezeld te zijn van een ontvangstbe wijs MD 201a. 829 een bruine, halflederen inh. gereedschappen en sleu tels. Voor viiider van geen waarde. Belooning van f. 50.- voor het terugbezorgen aan het adres: 847 A. PICO - Quarles van Uffordstr. 67, Noord wijk 3307 VOORSCHOTEN. Aan de Bijz. H.B.S. met 5 j. c. A'en B te Voorschoten (Dir. Jhr. G. M. E. v. Suchtelen) wor den tegen begin Januari '42 g -vraagd: EEN LERAAR voor Ned. Taal en Letterkunde (max. 6 uren) EEN LERAAR voor Wiskunde (max. 5 uren) Sollicitaties te richten aan den Directeur vóór 20 December '41 Bezoek slechts na oproep. 832 Gevraagd zoo spoedig mog. in Leiden of Oegstgeest minstens 4 a 5 kamers, met keuken, ev. bad; 3045 gid. p. mnd. Brieven Bur. van dit Blad onder 110. 844. Spreekuren dagelijks v. 1112 en 25 uur. Maandag- en Vrijdagavond van 78 uur. 7407 Polikliniek iederen werkdag van 8.3010 uur v.m. en Woensdagavond van 78 uur. Gevraagd voor Woningbouw in Bremen, Metselaars, Opperlie den, Timmerlieden en Machi nisten voor Heikar. Alleen zij, die goede getui gen kunnen overleggen, gelie ven zich te melden bij Bouw en Aannemersbedrijf D. KAAIJ ZONEN, Leiden, Hooge- woerd 99. 4922a En gesprongen water» leidingen kunnen moeilijk gerepareerd worden! VERDERE WENKEN VOLGEN Stop alies goed didit! Kelderramen, kelderluiken, ventilatie- roosters of kieren in Uw trapportaal moeten óf goed sluiten, óf tochtvrij worden dichtgestopt. 't Best kan dit geschieden met stroo, droge kranten, zakken, zaagsel, enz. Natte of vochti ge isolatie-materialen direct door droge vervangen. Controleer de hoofdkraan Draai daartoe de hoofdkraag (meestal in meterput, kelder, kelderkast of trap portaal) dicht en probeer dan een tap kraan in Uw woning. Blijft deze doorloopen, dan sluit de hoofdkraan niet goed af en moet dus gerepareerd worden. In dit geval moet U onmiddellijk het Waterleidingbedrijf daarvan in kennis stellen, hetwelk gratis de noodige reparatie verricht, voor zoover Uzelf niet voor het onderhoud moet zorgen. Pakookhoofdkraan, water meter en leidingen gelegen in koude ruimten goed in met droog materiaal, zoo dat hierbij geen tocht kan komen komen in Studeer dan thuis vol-, gens het nieuwe A.D.O.R. systeem. 749 Persoonlijke hulp Persoonlijke controle Persoonlijke correctie Lessen in Nederl. Taal, Rekenen, Aardrijkskunde Geschiedenis, Besch. leer Middenstandsdiploma. f\ Vraagt Vk. gratis prospectus. tapijt gevraagd tegen zeer hoo- gen prijs. Ook kleine. Contante betaling. Brieven Bur. van dit Blad onder no. 677. 342 Ê.UAU.CAJJ.Ê VAN HET DEPARTEMENT VAN HA.N.D.EL NIJVERHEID EN .S.CHEEPVAART Aangeboden prima Radio met u. k. g. 4972a Boerhaavelaan 34, na 5 uur. gevraagd., boven 18 jaar, voor I buffetwerkzaamheden. V.g.g.v. j 4979a Stationsplein 3. Handelskantoor vraagt voor spoedige indiensttreding. Eigenhandig geschreven solli- citaties met vermelding van I opleiding en eventueelen vori- I gen werkkring Bur. v. d. Blad 1 onder no. 870. 4—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8