J ammer Rijksradiodistributie De Leidsche Bioscoop-Programma's LAAT LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 13 December 1941 OFFICIEELE KENNISGEVING VISSCHERIJ-BERKHfEN Uit de Omstreken N.V. MEERPOEL's BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN AGENDA Zalfpoiten en Medicijnflesschen bij den Apotheker terug (IIN/T IN OTTEREN, AALSMEER. ACC0RDE0NVEREENIG1NG AALSMEER VOOR DE RADIO. Wij meldden reeds, dat diverse accordeonver enigingen voor de microfoon zullen spelen. Naar wij vernemen zal als eerste optreden de accordeónvereeniging Aalsmeer, onder leiding van den dirfectèur, den heer G. E. den Boer, geheel bestaande uit amateurs. Voor deze nog betrekkelijk jonge vereeniging een mooie onder scheiding. Het 10-jarig bestaan van Voldulosta. Aangemoedigd door het vorige succes heeft Voldulosta thans het 10-jarig bestaan gevierd voor en te midden van haar donateurs voor een stampvolle zaal en een geestdriftig publiek. Het uitgebreide programma, aangekondigd door den voorzitter KI. Buis Dzn., waarin deze tevens de belangrijkste rol uitstekend vervulde, werd vlot uitgevoerd. Ook de andere spelers verdienen lof. De door Jacq. van Tol ontworpen revue oogstte veel succes. Ook de muziekvan de Optimisten viel zeer in den smaak. Een groote verbetering! In samenwerking met den heer B. Broekmans heeft de burgemeester besloten het onbebouw de terrein hoek Dorpstraat/Zijdstraat als plant soen aan te leggen. De schutting, die jarenlang het centrum van ons dorp heeft ontsierd, zal thans dus verdwijnen. Ook het verkeer is met deze oplossing gebaat, nu op dit nog steeds drukke punt een ruim uitzicht zal ontstaan. In het Witte Krulsgebouw aan de Ophe- lialaan bestaat a.s, Donderdagmorgen gelegen heid tot kostelooze in- en herinenting. In de eerste plaats is dit bedoeld voor kinderen be neden den leeftijd van één jaar. LEIDSCHENDAM. Geslaagd te Naaldwijk voor het eind examen der Practijkschool voor de Westland- sche teelt, onze plaatsgenoot P. J. Weerden- burg. Geslaagd aan het Rijksconservatorium voor muziek te Den Haag voor het diploma b piano met onderscheiding voor muzikale eigenschap pen onze plaatsgenoot L. J. Oudshoorn. Uw Naaimachine VAKKUNDIG reparceren. 45 Naaimachine-bedrijf i. o. BREESTRAAT 171 - LEIDEN - TEL. 24815 KANARIE-TENTOONSTELLING „DE ZANGER". Uitslag van den wedstrijd. In de bovenzalen van café-restaurant „Royal' aan de Douzastraat heeft de Eerste Leidsche Ver. van Kanarie- en Vogelbescherming „De Zanger" vandaag en morgen een tentoonstelling georganiseerd, waaraan verbonden een wedstrijd. Er werden ongeveer 90 zangvogels ingezonden benevens een aantal variëteiten kleurvogels en ter opluistering een aantal kooien met vluchten poppen. Ook is ter expositie de broed- kooi aanwezig, waaruit de bezoekers kunnen leer en op welke wijze deze moet worden inge richt. Als juryleden traden op de heeren A. W. van der Handel uit Amsterdam en Kees Hermsen uit Den Haag, die de volgende bekroningen toe kenden: Klasse A (4 vogels eigen kweek 1941)le prijs R. van Drumpt; 2e pr. L. Lacourt; 3e pr. R. v. Drumpt; 4e pr. J. Prins. Klasse B: (2 vogels eigen kweek 1941): le pr. W. H. v. Tol; 2e pr. R. v. Drumpt; 3e pr. idem; 4e pr. A. J. van Biemen; 5e pr. R. v. Drumpt; 6e pr. M. J. Verhagen. Klasse C: (1 vogel eigen kweek 1941): le pr. met wisselbeker: B. Blankenstein; 2e pr. A. van Duuren; 3e pr. R. v. Drumpt; 4e pr. M. J. Ver hagen; 5e pr. idem; 6c pr. A. v. Duuren Klasse D (1 vogel overjarig eigen kweek)le pr. M. ~J7 Verhagen; 2e pr. R. van Drumpt: 3e pr. B. Blankenstein. Klasse E (open klasse): le pr. A. van Duuren; 2e pr, A. Goddijn. De extra-prijzen werden als volgt toegekend: le meesterzanger: R. van Drumpt; 2e mees terzanger: B. Blankenstein; le pr. Derby-wis- selbeker W. H. van Tol; 2e Derby-prijs: D. Dul- lemond. De tentoonstelling wordt morgenavond geslo ten, zoodat het aanbeveling verdient, zijn be zoek niet al' te lang uit te stellen. VOORSCHOTEN. OPBRENGT COLLECTE WINTERHULP. De collecte ten bate r/an ..Winterhulp Neder land" heeft ln deze gemeente opgebracht f. 171,29. Ds. J. C. Houtzagers. Gisteravond is ds. J. C. Houtzagers, Geref. predikant alhier, in zijn woning gestruikeld, waardoor hij zijn onderbeen brak. Hierdoor zal in de eerstkomende weken ds. Houtzagers in de kerkdiensten niet kunnen voorgaan. De dienst van doktoren wordt van heden middag af en morgen waargenomen door dr. H. J. Keegstra, tel. 120. en dr. C. J. Kerkhof, tel; 93. De heer P. G. v. W.. aannemer te Alphen a/d. Rfln heeft aangifte gedaan van diefstal van hout en gereedschappen alhier. De politie stelt een onderzoek ln. ZEVENHOVEN. Tarwe ontvreemd. Van den landbouwer K. zijn twee zakken met zaaitarwe gestolen. Van de daders geen spoor. Geslaagd te Naaldwijk voor het eind examen der practijkschool voor de Westland- sche teelten, onze plaatsgenoot A. Markus. ZOETERWOUDE. VERGADERING DER IJSCLUB LEIDERDORP—ZOETERWOUDE (H. R.) De ijsclub vergaderde in het Witte Huis. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat was ontvangen f. 386.30 en uitgegeven f. 154 06; batig saldo f. 232.24. De kascommissie bevond boeken en bescheiden in orde. Als leden der kascommissie werden aangewezen de heeren J. Maas en A. v. Klaveren. Als bestuurslid werd herkozen de heer C. de Graaf, als Baancommissarissen de heeren J. de Koning en A. C. Hendriksen. Het loon der baan vegers werd gesteld op f2 per dag. Ergerlijke frauduleuze slachtingen. Des nachts zijn in het land van den vee houder De G. drie schapen geslacht en in dat van den veehouder H. R. één schaap. Het ver moeden bestaat, dat steeds dezelfde persoon deze wandaden pleegt, daar de schapen altijd op dezelfde wijze geslacht worden. Meestal wordt alleen het vet medegenomen. PREDIKBEURTEN. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. de Bel. Ned. Herv. Gem.: geen opgave. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3% uur, ds. Feringa. Geref. Kerk Zuid: Voorm. 10 en nam. 4 uur ds. R. Flinterman van Tienhoven. Wassenaar Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.40 u. mcj. dr. J. W. Herfst. Woubrugge Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Van der Ent Braat Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, de heer Krijger van Abbenes. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10% uur, ds. Roe- ders van Leiderdorp. 'Zevenhoven Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10% uur ds. J. Treffers van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur ds. De Ruig. Zoctermcor Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur ds. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur ds. H. Versluljs. Geref. Gom.: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur lees- dlenst. Geref. Waarh: Voorm. 10 en nam. 2.15 uur de heer Wilschut van Rotterdam. Ver. v. Vrljz. Herv.: Nam. 6.30 uur ds. Donkes te Hekelingen. Spaarbankgebouw: Maandagnam. 7% uur.de heer de Bie. Zoctcrwoudc Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. ds. Eijkman. Zwammcrdam Ncd. Herv. Kerk: .Voorm. 10 uur (Bed. H. Doop) en nam. 3 uur ds. Pop. Gcx-ef. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur ds. Zwaan - Rein. (Geref.) Gem.: Voorm. 10.30 uur mej. ds. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Renswoude cand. J. J. van der Krift, thans hulpprediker te Wierden. Beroepen. Te Herwaarden, cand. W. C. P. Metz te Utrecht. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Oosterbeek ds. J. A. Riekel te Delft. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Dirksland ds. T. Dorresteijn te Opheusden. maar jammeren helpt niet. U hadt het belangrijke bericht ook tijdig kunnen weten - maar 't slot zit nog op de radiodistributie-aansluiting en dus... jammer. Maar er komen nog heel veel belangrijke berichten. P. T. T. is nu met de verzorging der Rijksradiodistributie belast en zal niets ongedaan laten om het U naar den zin te maken. Denk en spreek er nog eens over - herstel het contact - er is meer vóór dan tegen HEROPEN DE POORT Y00R ONTSPANNING. DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN. (Extra bonnen voor groote gezinnen.) In aansluitipg op het persbericht d.d. 10 De cember j.l. wordt bekehd gemaakt, dat het tijd vak, waarin extra brandstofbonnen voor „groote gezinnen" kunnen worden aangevraagd, is ver lengd tot en met Zaterdag 20 December 1941. Zooals reeds is medegedeeld, geldt deze uit reiking alleen voor hen, die nog nimmer toe slagbonnen voor groote gezinnen hebben ont vangen en voor hen, wier gezin uitgebreid is van negen op tien personen. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Leiden, 13 December 1941. 828 Hermanus Stcphanus z. van H. S. van Dam en J. Niehot Henclrlk z. van Ph, v. d. Berg en J. de Roode Johanna Geertruida d. van P. Braamzeel en J. G. van Leeuwen Cornells Jo hannes z. van G. Blesbrock en J. Post Wllhel- mlna Frederika d. van J. F. Dreef eh M. Som- rnellng Jan z. van C. Pasma en C. Rasser Henderlka Kitty d. van M. de Vries en D. F. Knocker Petrus z. van M. Levarht en A. Mo lenaar Petrus z. van M. L. van Rossum en C. de la Rle Carla Roslna d. van C. Kluis en C. Pllle Jauny Adrlana Maria d. van J. A. Ca- booter en J. v. d Zalm Andrles Johannes z. v. A. J. Kapaan en M. Dreef Abraham z. van J, Nleuwenhulzen en G. B. P. Graner. OVERLEDEN: J. W. G. Tettero hsvr. van J L. H. Schramp 34 Jr. W. J Koek m„ 36 Jr. Zondag. Evang. Chr. Gem. Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6% uur nam. Jeruël (le Groenesteeg 16) 10.30 uur v.m. de* heer J. Spierenburg; 5 uur n.m. de heer G. F. Kolderman. Royal: Kanarietentoonstelling „De Zanger". 10 uur voorm.5 uur nam. Stadszaal: L. K. K. „Voor Allen". Vloolsollst Thorn. Magyar. 2.30 uur nam. Oegstgeest Gem. Gods Geverstraat 13): Samenkomsten te 10 uur van. en 3.30 uur n.m. Maandag. Haarl.str). 18a: Bijbellezing te 7 uur n,m. BIOSCOPEN. 118 Jaar; 14 Jaar; g alle leeftijden. Luxor-theater: „Huwelijk op afbetaling" t Dagelijks te 2 en 8 uur n.m„ 's Zondags 27 uur doorl. voorstelling. Lldo-thcater: „Jacht zonder genade" t Dagelijks 7% uur nam., 's Zondags 1%, 4% en 7% uur, Woensdags en Zaterdag "matinee, 2.30 uur. Trlanon-tlieater: „Frau Luna" Dagelijks 2 en 8 uur. 's Zondags van 26.30 u. doorlooponde voorstelling. Casino: .Amsterdam bij nacht" Dagelijks 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2 uur. 's Zondags te 2. 4% en 8 uur nam. Rex-tlièater: „Krambambull" Dagelijks 2 en 8 uur nam Zondag 26% uur doorloopende voorstelling. •Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. i% uur. ,,De trouwelooze Eckehardt". 's Zondags gesloten De avond-, nacht- en Zondagsdienst dér apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 13 - De cember 20 uur tot Zaterdag 20 December 8 uur waargenomen door: de Apotheek Herdingh en Blanken. Hoogewoerd 171. tel. 20502 en de Apo theek Reijst, Steenstraat 35. tel. 20136. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apo theek voormalig Wilhelmlnapark 8, tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren J. de Bruyne, P. van Es, Flim, Hovens Greve, Lahr en Teeuwen. Te -Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door dr. H. Varekamp, tel. 21916. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8 gr, C. (46 gr. F.). Breng Uw gebruikte Ze worden vergoed 766 PRIJZEN EN BESOMMINGEN. IJMUIDEN, 13 December. Tarbot f. 1110.50; Tong f. 11.107.50 per kg.; Kabeljauw f. 4119 p. st.; Kleine Schol 2e srt. f.132100; Pufschol le srt. f.8862; Pufschol 2e srt. f. 5643: Groote Schar f. 7660; Kleine Schar f.4635; Pufschar 30—27; Wijting f.72—67; Versche Haring f. 100 per 50 kg. Besommingen: Trawlers: IJm. 111, Olympla, 15 manden f.811: IJm. 70 Zeehond, 75 manden f. 5486; IJm. 50 Gezlne Catharlna 80 manden f. 5718; IJm. 102 Vlos 5, 10 manden f. 1042; V.L. 103 Voorbode 65 manden f. 5195. NIEUWE UITGAVEN. Cultuuruitwisscling tussclien Nederland en Duitschland, Men deelt ons het volgende mede: „Nederland" het nationaal maandblad voor staatkunde, eco nomie en cultuur, dat reeds in 1933 zich schaarde aan de zijde van hen, die in Europa den nieuwen tijd voorbereidden, zal, te beginnen" met de afle vering van 1 Januari a.s. gewijd zijn aan het geestesleven in Nederland, Duitschland en elders. Deze vernieuwing van het oude tijdschrift „Ne derland" vond plaats in samenwerking met het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten. De litteraire traditie zal nu weer in den vervolge bepalend zijn voor den inhoud van het blad, dat in den nieuwen tyd een uitgesproken cultureele taak krijgt. „Nederland" zal zich in zijn nieuwe gedaante in dienst stellen van het werk der cul tuuruitwisseling in den ruimsten zin des woords, in de allereerste plaat-s tusschen Nederland en Duitschland. zonder dat daarbij echter de cul tureele banden met het overige Euroa en daar van weer in het bijzonder, die met het fascistische Italië, over het hoofd zullen worden gezien. In zijn nieuwen vorm zal het blad staan onder leiding van Drs. Willem Haighton, dr. Rudolf Steinmetz, D, Volleer Nijland en Marius van Lokhorst. Tal van publicisten, zoowel in binnen - als buitenland, hebben hun vaste medewerking toegezegd. Het eerste nummer van de nieuwe serie zal openen met een hoofdartikel van prof. dr. T. Goedewaagen. Casino-Theater. Deze week is weer eens een oud paardje van stal gehaald n.l. dc Hol- landsche amusementsfilm „Amsterdam bij nacht", met in de hoofdrollen de komieken Louis de Bree en Piet Kohier. Louis de Bree speelt de rol van den boekhouder Drummei in een damesmodezaakhij vervult daar zijn plicht op onnavolgbare wijze. Dc ommekeer in zijn le ven komt echter wanneer zijn oude vriend Bergman (Piet Kohier) )hem opzoekt. Deze haalt Drummei over samen met hem uit te gaan en zijn vrouw te zeggen, dat hij over moet werken. Men begrijpt het resultaat! Midden in den nacht komt hij thuis, met het bekende „stuk-in-zijn-kraag"Ten einde nu zijn vrouw iets milder te stemmen, discht hij haar een vertelsel op over een filmscenario-prijs- vrakag, waarvoor hij zoogenaamd „stof" heeft opgedaan. Dit komt hem echter duur te staan, want zijn vrouw eischt van hem dat hij een scenario schrijft en het haar eerst laat lezen. Drummei is echter niet de eenige, die zich met „schrijven" bezig houdt. Ook zijn secretaresse doet daaraan mee en ook zij gaat „stof" verza melen, waarbij zij toevallig, zonder te weten wie deze is. den zoon van haar directeur ont moet. Er ontspint zich dan tusschen hen een liefdesidylle, die echter ruw verstoord wordt door onopgehelderde diefstallen in de zaak, waarvan zij en Drummei verdacht worden, Dank zij echter het doortastend optreden van een vriendin wordt alles opgehelderd en krijgt ook Cupido zijn zin. Voordat de film echter de finitief haar beslag krijgt, moeten er echter nog vele andere zaken opgehelderd worden. In het voorprogramma, naast de journaals, een filmpje betreffende den Ned. Arbeidsdienst en één, waarin de gevoeligheden van planten en bloemen aangetoond wordt. Rox-Thcater. Dierentrouw was reeds voor velen een dankbaar onderwerp. Zij is het ook in de film mot den merkwaardigen titel „Kram- bambuli", den naam van den jachthond, die hier de voornaamste rol speelt. Krambambuli wordt als jong, zwervend hondje gevonden door een jongen landlooper, die onmiddellijk vriend schap met hem sluit en met wlen een reeks avonturen begint, waarin het zwerven, de lief de. en ten slotte den strijd tusschen een jager en den landlooper-zwerver een voorname rol spelen. Krambambuli moet door den loop der omstandigheden afstand doen van zijn oor- spronkelfjken meester en wordt het eigendom van den jager, die met het meisje trouwt, dat de landlooper lief heeft. De hond vergeet den man, die zoo trouw; voor hem zorgde niet, ook niet, wanneer deze een tijdlang in de gevange nis moet doorbrengen. Zijn aanhankelijkheid is bii voortduring roerend: wanneer zijn meester door den jager is dood geschoten, wijkt hij niet van den doode af en hij blijft de zwerver, die hij oorspronkelijk was. Vereenzaamd en droevig blijft „Krambambuli" achter; alle moei te van den jager, om van hem een fatsoenlij ken jachthond te maken, was- tevergeefsch Een zuiver en met gevoel, geregisseerde en ge speelde film, zich afspelend in een fraai berg landschap. Een verhaal, waaraan vooral dieren liefhebbers hun hart zullen ophalen! Behalve de hond, zijn het Viktoria von Ballasko, Sepp Rist, Paula Pfluger e.a., naar wie men gaarne kijkt! Voor de pauze o.a. de veelzijdige journals, en de archaeologische film „Germanen en Pha- rao's". Luxor-Thcater. De huishoudelijk aange legde Nora en de artistic-ke Peter kunnen het in hun huwelijk zóó slecht met elkaar vinden, dat zij besluiten te scheiden. lederen dag er geren zij zich aan elkaar en de scheiding lijkt hun een bevrijding. Dat zij feitelijk dol verliefd op elkaar zijn en zich alleen maar nijdig ma ken over kleinigheden, zien zij in hun opwin ding voorbij en zij meenen dan ook werkelijk een moment dat zij blij zijn als een rechtskun dige (die tevc-ns hun oom is) komt vertellen dat de scheiding is uitgesproken, zij het op bepaal de voorwaarden, te weten dat zij elkaar op ge zette tijden moeten ontmoeten en pas daarna zullen beslissen of zij al dan niet definitief uil elkaar zullen gaan. Péter juicht, daartoe aan gespoord als hij wordt, door meerdere vrien dinnetjes; Nora is weldra wanhopig en huilt tranen met tuiten. Als zij echter merkt dat haar concurrenten lachen, zet zij de tanden op elkaar en geadviseerd door den oom (een prachtige en zeer geestige creatie van Ralph Arthur Roberts!) en een vrouwelijke kennis van deze. trekt zij ten strijde om den bijna ver loren echtgenoot te herwinnenJohannes Rieman speelt de rol van den heer des huizes op vlotte wijze. Leny Marenbach is als geknipt te fungeeren als het troostelooze, knappe vrouw tje, dat uiteindelijk het pleit toch wint, en ook Hilde Wcissner, Grethe Weiser en Hilde Hilae- brand hebben aardige en verdienstelijk vertolk te rollen in dit amusante blijspel, waarvan Ro berts overigens voortdurend het middelpunt der handeling is. Het voorprogramma brengt zeer mooie opna men van een Duitsche cavallerieschool. Trianon-Theater. Theo Lingen heeft zijn sporen als film-acteur reeds ruimschoots ver diend. Ook als regisseur heeft hij o.a. in de films „Theo op het huwelijkspad" en „De ge prolongeerde echtgenoot" opmerkelijke créaties geleverd, welke duizenden eenige uren van kos telijk amusement hebben bezorgd. Maar in de nieuwste Tobis-Majestic-film „Frau Luna", welke zich afspeelt in het jaar 1900, toen Paul Lincke zijïi gelijknamige operette ten doop voer de. overtreft Lingen zich zeiven en levert hij het doorslaande bewijs niet alleen een acteur, maar ook een regisseur van formaat te zijn. De intrigue, hoè duidelijk zij ook voor den toe schouwer moge zijn, is te ingewikkeld dan dat zij in enkele woorden zou zijn weer te geven. Zij komt hierop neer, dat er anno 1900 in Ber lijn heel wat te doen was alvorens „Frau Luna" voor het voetlicht mocht 'worden gebracht. De costumes der vrouwelijke executanten werden door de toenmalige machthebbers onzedelijk ge- j acht, doch het toeval wilde, dat de beoordeeling was opgedragen aan een vooraanstaand lid eener zedelijkheidscommissie, die het zélf na tuurlijk in het geheim met de zedelijkheid niet al te nauw nam en o.a. op héél goeden voet stond met de vrouwelijke hoofdpersoon in de bewuste operette. Om de aandacht van zich af te leiden .bedient hij zich bij zijn uitspattin gen van den naam van een vriend, die in alle j eer en deugd verloofd is en van dit snood be drijf volkomen onkundig is. Natuurlijk geeft dit aanleiding tot groote moeilijkheden; de compli caties zijn gewoonweg niet van de lucht, niet alleen met betrekking tot het hierboven ge noemde drietal, maar ook ten aanzien van den maatschappelijken chef van den pseudo-zede- ïykheidsapóstel, die ten slotte al even gevoelig blijkt voor vrouwelijke charmes als zijn onder geschikte. Het is een dolle aaneenschakeling van uitbundig-komische situaties, waarin na- i tuurhjk ook Theo Lingen een groot, aandeel heeft en die. te zamen met de vele bekende I Schlagers uit Paul Linke's operette, het publiek 1 een vrookjki-r, erend bezorgen, waaraan men nog lang met genoegen zal terugdenken. Lizzi Waldmuller vervult met véél charme de titelrol en naast haar maken vooral Fita Benk- hoff, Karl Schönböck, Theo Lingen, Paul Kemp en Jakób Tiedke deze film tot een uitzonder lijk goede. In het voorprogramma beelden van het oos telijk front, van de historische diplomatieke bij eenkomst te Berlijn en een opmerkelijk filmpje „Tusschen avond en morgen", waarbij niet het beeld hoofdzaak is, doch de muziek. Lido-Thcater. Nauwelijks een beteren titel dan „Jacht, zonder genade" kan men zich voor stellen bij de film, waarin Victor Staal speelt in een milieu van stroopers ln de wildrijke Duitsche wouden. Zonder genade immers wordt, de jacht op de sluipmoordenaars van het bosch door de boschwachters en politiediensten ge voerd, onmeedoogenloos is eveneens de strijd, die de stroopers voeren om leven en vrijheid te be waren. ondanks het riskante beroep. In de in deze film op het doek gebrachte ge schiedenis. speelt Victor Staat de rol van een onschuldig veroordeelden strooper, die ander half jaar in de gevangenis heeft doorgebracht, veroordeeld wegens een aanslag op een der boschwachters. Na zijn thuiskomst doen zijn vroegere vrienden alle moeite, hem weer voor de strooperij te winnen, doch tevergeefs, want de juist uit de gevangenis ontslagen onschuldig veroordeelde, heeft, de krachtige arm der wet aan den lijve ondervonden en zich bovendien tot allereerste, taak gesteld, den waren schuldi ge aan den moordaanslag te ontmaskeren, en zijn straf te doen ondergaan. Juist in dezen tijd wordt de jacht op de stroopers in dit gebied met volle kracht ter hand genomen en een spe ciale politiemacht is gerequireerd om het uitge strekte boschterrein te zuiveren. Beide jachten, door de politie op de stroopers en door den hoofdpersoon op den schuldige van zijn onte rechte strai. worden nu genadeloos tot. een einde gebracht. Een spannende film, waarin een even boeiend als mooi spel ten beste wordt gegeven! Voor de pauze een natuurfilm over een die- renreservaat bij Berlijn. Th. J. Hannema.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2