BINNENLAND 82sfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag II December 1941 Tweede Blad No. 25066 WILLY DERBY De Komedianten komen Goed nieuws voor rookers Weer marmelade en sucade te koop Door strijd gehard Keuringen voor de Waffen S.S. en het Vrijwilligerslegioen Nederland ASPIRIN HOOIROK H. G. VAN LUYKEN FEUILLETON Tegen Sebastopol het laatste steunpunt van de bolsjewisten trek ken de Dultsche troepen op. Met hen marcheert de eerste voorbode yan de Aziatische steppen: een Mongoolsche kameel, welke door de vluchtende bolsjewisten in den steek is gelaten. (PJK. Schulte-Strathaus-Hoffmann) In de kassen, waarin het overige gedeelte van het jaar druiven en groenten gekweekt worden, staan nu cliry- De affiche van Winterhulp Nederland, voor Tanks van het Duitschc Afrika-corps in de straten van santhen. - Het plukken van deze prachtige bloemen. de collecte van 22 en 23 December a.s. Tripolis, kort voor hun vertrek naar het front. (Polygoon-Kuiper). (Polygoon-W.H.N.) (Atlantic-Holland). Een Duitsche verkenningstroep keert terug. - De witte camouflage- kleeding steekt slechts weinig bij het wintersche landschap af. (P.K. Wurst-Hoffmann) SIGAREN VAN NEDERLANDSCÏIE TABAK OP DE MARKT. Naar wtf vernemen zyn er sigaren op de markt verschenen, die vervaardigd zijn van onze inlandsche tabak uit het land van Maas en Waal en rond R-henen. Deze sigaren vol doen uitstekend. Ze zijn gemaakt in een sterk, soepel en geurig omblad van onze in- heemsche teelt, dat de toets der Kritiek in ieder opzicht kan doorstaan. Ook bijna de helft van het binnenwerk bestaat uit inland sche tabak. De sigaren smaken heerlijk, heb ben een fijnen geur en branden goed af. Ook is er al sigarettentabak vervaardigd, die het eveneens goed doet. Een klein deel is klaar gemaakt voor rooktabak, die er in ieder opzicht mag zijn. Onze pruimtabak bezit reeds een groo- te vermaardheid. Dit jaar waren er 22 H.A. grond met tabak beplant, die volgens schatting 45.000 K.G. opbrengen. De telers achten den prijs van het product te laag. Indien deze verhoogd wordt zou de animo in het komende jaar veel grooter zijn. Het is niet uitgesloten dat er dan 5 maal zooveel ver bouwd zou worden, hetgeen een oogst zou bren gen van 225.00P K.G. De kwaliteit van het product is dit jaar aan merkelijk verbeterd. Ir. H. J. A. Slits te Vught, de rijkstuinbouwconsulent onder wie de tabaks teelt ressorteert, vertelde ons hieromtrent, dat de bladen belangrijk dunner zijn, doordat men nau wer geplant had en beter rijp, dank zij een juiste bemesting en een aanplant op het juiste oogen- blik. De oogst is dit jaar nog wat te laat ge schied. Er moet naar gestreefd worden om de tabak in Augustus geheel af te plukken. De kwaliteit Is thans reeds beter dan van de Domingosche. Paraguaische. Servische en Fran- sche tabakssoorten, doch minder dan die van de Indische tabak. Onze planters weten, dat het Nederlandsche publiek verwend was met de beste sigaren ter wereld en daarom ploeteren zij on vermoeid voort om de kwaliteit nog verder te verbeteren. Mits de prijs iets wordt verbeterd en ook na den oorlog op een behoorlijk niveau blijft gehandhaafd, zullen voor tal van kleine boeren- bedrijfjes in de tabaksteelt goede perspectieven fljBROOTE TIJDEN EN GELUKKIGE TIJDEN". Hedenavond spreekt Max Blokzijl van 19.45— 20 uur over den zender Hilversum II in zijn serie „Brandende kwesties" over het onderwerp „Groote tijden en gelukkige tijden". Binnenkort zal er weer marmelade op de jambon verkrijgbaar zijn. Er is n.l. een aanzien lijke hoeveelheid oranjepulp in ons land aan gevoerd,' die thans onder de jamfabrikanten wordt gedistribueerd. In een officieele publica tie van den gemachtigde voor de prijzen zal de zer dagen in de bladen de verkoopprijs van dit smakelijke artikel worden bekend gemaakt. Den banketbakkers zal het interesseeren, dat voor de verwerking in hun bedrijven tegelijkertijd een hoeveelheid abrikozenpulp beschikbaar zal worden gesteld. Tevens kan worden medege deeld, dat geconfijte sucade, waarvan eveneens een ruime hoeveelheid is aangevoerd, met in gang van heden weer in de kruidenierswinkels zal worden verkocht. In verband met den iets hoogeren invoerprijs zal de winkelprijs echter enkele centen meer bedragen dan tot nu toe het geval was. Zooals knoestige eiken, die reeds vele stormen doorstonden, niet neer te beuken zijn, zoo zijn het de geharde strijders, die steeds weer de overwinning behalen. Jarenlang strijden voor een ideaal, vele ontbe ringen doorstaan, het is de beste methode om een gehard strijder te worden. Het is juist daar om dat de Nederlandsche nationaal-socialisten na een strijd van 10 jaren, den moed hadden gehoor te geven aan den oproep, om schouder aan schouder met de Duitsche soldaten op te trekken tegen het bolsjewisme. Zij waren het, die de vele aanvallen ln den loop der jaren glansrijk doorstonden. Zij waren door geen enkelen terreurmaatregel, noch door lichamelijke dreiging neer te beuken. Zij zijn ge worden als die knoestige eiken. Zij zullen ook in het Oosten alle stormen weerstaan en als over winnaars terugkeeren in het vaderland, dat zij dan een gelukkige toekomst verzekerd hebben. Dezer dagen vieren de Nederlandsche nationaal socialisten het 10-jarig bestaan der N.S.B. Vele strijders uit de eerste jarer» zullen deze herden king niet kunnen bijwonen, want Juist zij, de ge harde strijders, doen hun plicht in de barre vlakten van het onmetelijke Rusland. Landgenooten als gij straks ln uw couranten en via de radic kennis neemt van wat Mussert en zijn medestrijders u te zeggen hebben, be denkt dan dat u op weg is om te parasiteeren op wat die Nederlandsche nationaal-socialisten voor ons land en volk deden en doen. Schaart u aan de zijde van deze strijders, blijft niet af wachten op de dingen die komen zullen. Helpt mede den vijand te verslaan, daar waar over de toekomst van het nieuwe Europa wordt beslist. Strijdt mede ln het Oosten. Het is uw plicht te vechten voor ons land en volk. Meldt u aan bij het Vrijwilligerslegioen „Nederland", Koningin negracht 22, 's-Gravenhage. Het Erganzungsamt der Waffen S.S., Ergan- zungsstelle Nordwest Den Haag, Stadhouders laan 132, deelt mede, dat verdere keuringen plaats vinden in den tijd van 8 tot 16 Decem ber as. in Nederland op de volgende plaatsen, voor de Waffen SB. en het Vrijwilligerslegioen Nederland Mannen van 17 tot 40 jaar worden aange nomen voor den duur van den oorlog, twee of vier jaar. Voor de ondersteuning der gezinnen, voor zoover het kostwinners betreft, wordt ge zorgd. Gratis reisbiljetten voor de reis van de woonplaats naar de keuring kunnen aange vraagd worden bij de Erganzungsstelle Nord west, Den Haag, Stadhouderslaan 132. Biljet ten voor de terugreis worden uitgereikt op de plaats van de keuring, onverschillig of de sol licitanten worden aangesteld of niet. De keuringen vinden plaats: op 8 December om 9 uur in Den Haag, Wehrmachtsheim, Ka zernestraat en om 15 uur in Rotterdam „Deut- sches Haus", op 9 December om 10 uur in Utrecht, Deutsches Haus en om 15 uur in Am sterdam, Deutsches Haus, op 10 December om 11 uur in Leeuwarden, Huize Schaaf, Breed- straat en öm 16 uur in Groningen Concerthuis, Poelestraat, op 11 December om 11 uur in Hengelo, Deutsches Haus en om 16 uur;in Arn hem, Deutsches Haus, op 12 December om 10 uur in Eindhoven, Huize Maria, Kruisstraat en om 16 uur in Maastricht, hotel Momus, Vrijt hof, op 15 December om 10 uur in Tilburg, Werkliedenvereeniging, Tuinstraat 68 en om 16 uur in Den Bosch, hotel Noord-Brabant, Markt 45 en op 16 December om 9 uur in Den Haag, Stadhouderslaan 134. DISTRIBUTIE VAN TEXTIELPRODUCTEN. Gevallen, waarin geen stamkaart noodzakelijk is De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart vestigt er de aandacht op, dat het voorschrift, dat men verplicht is bij het koopen van textielproducten op punten van de textielkaart de distributie- stamkaart over te leggen niet van toepassing is, indien de houders van de distributiestamkaart deze hebben moeten inleveren. Dit is met name het geval ten aanzien van: 1) arbeiders, die in het buitenland werkzaam zijn, 2) arbeiders, die in werkkampen verblijf houden, 3) personen, die lid zijn van den Nederland- schen Arbeidsdienst en 4) personen, die in ziekenhuizen worden ver pleegd of in gevangenissen e.d. zijn onderge bracht. In al deze gevallen is aan de bovenbedoelde personen een verklaring afgegeven, waarop is vermeld, dat zij hun distributiebescheiden heb ben ingeleverd. Ten aanzien van de onder 1 en 2 genoemde arbeiders, is deze verklaring door den distributiedienst op de formulieren md 27 gesteld. De personen onder 3 en 4 genoemd hebben een verklaring van den Arbeidsdienst, van het ziekenhuis of van de gevangenis ont vangen. Op vertoon van deze verklaring is het hun toegestaan tegen inlevering van het voor geschreven aantal punten van de textielkaart textielproducten te koopen. Indien zij b.v. op grond van verblijf in het buitenland hiertoe niet zelf in staat zijn. kimnen ook hun fami lieleden op vertoon van bovenbedoelde verkla ring voor deze personen de benoodlgde textiel producten koopen, vanzelfsprekend echter onder afgifte van het voorgeschreven aantal punten. Het voorschrift, dat de distributiestamkaart moet worden overgelegd, is voorts niet van toe passing op personen van Duitsche nationaliteit, die niet in het bezit van distributiestamkaarten zyn. GEDISTILLEERD ACCIJNS VERHOOGD. In de Staatscourant'is opgenomen een besluit van den secretaris-generaal van het Departe ment van financiën tot wijziging van wetten betreffende den accijns op gedistilleerd en op houtgeest en tot wijziging van het tot de Ta- riefwet 1934 behoorend tarief. Hoofdstuk II art. 3 bevat de voornaamste bepaling van dit besluit tot verhooging van den gedistilleerd accijns. Deze bedraagt op het oogenblik f. 200, waarop tot 31 December 10 op centen werden geheven. Deze opcentenheffing, die den accijns deed stijgen tot f220, wordt met ingang van 10 December ingetrokken; op dien datum wordt de nieuwe accijnsheffing van I f.250 van kracht. VOORSCHOTREGELING SCHEURPREMIE. Naar de regeeringscommissaris voor de bo demproductie mededeelt, ligt het in de bedoeling een voorschot op de in uitzicht gestelde scheur- premie te verleenen van f. 75.per HAl. „TIEN JAREN STRIJD VOOR HET „NATIONAAL-SOCIALISME". De uitgeverij „De Schouw" heeft in samen werking met het departement van Volksvoor lichting en Kunsten een tentoonstelling bi het zaaltje van de uitgeverij Heerengracht 56 te 's-Gravenhage georganiseerd onder den titel „Tien jaren strijd voor het nationaal-socialis- rne". De bedoeling is, nu de N.S.B. haar tien jarig bestaan herdenkt, een globaal overzicht te geven van hetgeen zij in deze jaren tot stand heeft gebracht en ondervonden. De tentoonstelling biedt een overzicht in foto beelden van samenkomsten met den leider der beweging, van de W.A., den Jeugdstorm, de SS, van gebeurtenissen tijdens de Meidagen in 1940 en van gevallen kameraden, oude en moderne propagandaplaten, die de N.SJB. als strijdorga nisatie heeft uitgegeven, verkiezingspamfletten, brochures en boeken, zoowel als Insignes, on derscheidingsteekenen. enz. De tentoonstelling blijft de geheele December maand open. HET VERVAARDIGEN EN AANSCHAFFEN VAN GENERATOR-INSTALLATIES. Van bevoegde zijde deelt men ons het vol gende mede: Op grond van de generator- en tankgasbe- schikking 1940 No. 1 is het vervaardigen, het afleveren, alsmede het gebruiken van een gas generator-installatie verboden zonder een ver gunning van den directeur van het bureau generatoren en tankgas. Het vervaardigen van een generator-installatie van eigen fabrikaat voor eigen gebruik is derhalve eveneens ver boden zonder voorafgaande vergunning. In den vervolge zal, behoudens in bijzondere gevallen, waarin de constructie nieuwe ge zichtspunten opent, geen fabricatievergunnmg meer worden verleend voor het fabriceeren van generatoren, bestemd voor eigen gebruik, doch uitsluitend voor het fabriceeren van generato ren, welke in serie zullen worden vervaardigd. VOOR VRIJDAG 12 DECEMBER. Hilversum I, 415.5 M. 7.15: Gramofoonmuz. 7.45: Ochtendgymnastiek 7.55; Gramofoon- muzlek 8.00: B.N.O.: Nieuwsberichten 8.15: Gramofoonmuzlek 8.36: Ochtendgymnastiek 9.45: Gramofoonmuzlek 9.15: Voor de huls vrouw S.20: Gramofoonmuzlek 11.00: Voor de kleuters 11.20: Gramofoonmuzlek 12.00: Motto Cantabile 12.40: Almanak 12.45: B. N. o.: Nieuws- en economische berichten 13.00 Melodisten en solisten en gramofoonmuzlek 14.00: Haarlemsche orkestvereenlging en soliste, en gramofoonmuzlek 16.00: Bijbellezing 16.20: Zang met pianobegeleiding 16.45: Gra mofoonmuzlek 17.15: B.N.O.: Nieuws-, econo mische en beursberichten 17.30: Voor de jeugd 17.46: Viool en plano 18.10: Sportwetens- waardlgheden 18.30: Orgelconcert en zang 19.00; Actueel halfuur 19.30; Radiotooneel (Van 20,15 af alleen voor de radio-centraies dlo beschikken over een lijnverbinding met de studio) 20.15-, Gramofoonmuzlek 20.15: Causerie Kerstviering zooals wij die niet kennen 21.00: Klaas van Beeck en zijn orkest 21.30: Gramo- 22,00; B.N.O.: Engelsche uitzonding: Economie foonmuzlek 21.45: B.N.O.: Nieuwsberichten news from Holland, of gramofoonmuzltk 22.15 24.00: Gramofoonmuzlek. Hilversum II, 301.5 M. 7.15—8.46: Zie Hil versum I 8.45; Gramofoonmuzlek 10.00: Morgenwijding 10.16: Gramofoonmuzlek 10.40: Causerie: Franeker 11.00: Cello met pia nobegeleiding 11,25: Gramofoonmuzlek 12.00: Ensemble Lajos Veres 12.45: B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 13.05: Ge varieerd middagprogramma 16.00: Voor de vrouw 16.45: Otto Hendriks en zijn orkest 17.15; B.N.O.: Nieuws-, economische- en beurs berichten 17.30: Omroeporkest, zang met or gelbegeleiding 18.30: Causerie: Utrechts taak ln verleden en heden 18.46: Gramofoonmuzlek 19.00: Actueel half uur 19.30: Romancers en soliste 19.45: Reportage 20.00: Romancers en soliste. (Van 20,16 af alleen voor de Radio- Centrales. die beschikken over een lijnverbinding met de studio) 20.15: Zang en plano 21.00: Causerie over het werk van Dr. Jnc. P. Thijsse 21.15: Zang en plano 21.45: B.N.O.: Nieuws berichten 22.00: Gramofoonmuzlek 22.10 22.15: Avondwydlng. GEMEENTELIJK RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Voor Vrijdag 12 December. Ie programma: 7.15—20.16: Hilversum I 20.15 24,00: Dultsch programma, 2e programma: 7,15—20.15: Hilversum II 20.1524.00: Programma ultsslultend voor aan geslotenen by Radio Distributie Centrales. 3e programma: 7.00—24.00: Dultsch programma 4e programma: 7.00—21.00: Dultsch programma 21.0022.00: Gramofoonmuzlek G. R. D 22.0024.00: Dultsch programma. Beide tabletten dra gen het »Bayer«- kruis en beide zijn ze even goed. Aspirin-tabletfen hebben steeds dezelfde goede werking, dezelfde houdbaarheid. Zonder uit zondering vallen ze gemak kelijk uit elkaar. Kortom - ze hebben alle dezelfde goede hoedanigheid. Buisje a 20 tabletten 55 ct. Zakje a 2 tabletten 7 ct op gramofoonplaten. GROOTE VOORRAAD wederom voorhanden. BR/EESTRAAT 97 - TELEFOON 20035 VERNIEUWING VAN HET ONDERWIJS. Vormingscursussen voor leerkrachten. Te beginnen met Januari a.s. zullen regel matig door het departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming vormings cursussen worden georganiseerd voor leerkrach ten by het voorbereidend hooger en middelbaar onderwys, het lager onderwys en het nijver heidsonderwijs. alsmede voor de leden van het r y ksschooltoezicht. Op deze byeenkomsten, waarvoor het Ryk aan de deelnemers reis- en verbhjfkosten vergoedt, zullen voorstellen en maatregelen ten aanzien van de vernieuwing van het onderwijs worden besproken. De eerste cursus,waarop het onder wys in het Nederlandsch zal worden behandeld, wordt gegeven in den loop van Januari. Op de volgende cursussen zal o.a. het onder wys ln geschiedenis, biologie, aardrijkskunde en heemkunde enz. worden besproken, terwijl naast deze byzondere cursussen andere worden geor ganiseerd, waar vernieuwing van opvoeding en onderwys in algemeenen zin behandeld zullen worden. Belangstellenden, die tot een der genoemde categorieën behooren en die aan deze vormings cursussen wenschen deel te nemen, kunnen zich, onder vermelding van den leergang, waarvoor zy in aanmerking wenschen te komen, reeds nu opgeven aan het departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming, af deeling kabinet, Oostduinlaan 2, 's-Gravenhage. Een biy moedige roman 'W&i door WILHELM LICHTENBERG. (Vertaling van Mas van Straten). Copyright L P O (G, L. Welsz), A'dam.) (31 De conducteur kwam langs rennen: „Instap pen I Allen instappen!" Raffaela werd nog wanhopiger. „Nou hoort u het! Als u uw benefiet wilt redden, moet u hem een paar vriendeiyke woorden zeggen," „Nooit!" weigerde Campagna opnieuw ener giek. ..Van mij heeft nog geen medewerker een vriendeiyk woord gehoord." En Riccardo stapte vastbesloten in een coupé, Verdween in de gang en was niet meer te zien. Raffaela had Campagna's hand losgelaten en stond er hulpeloos by, aan het einde van haar krachten. De stationschef hief zyn staf op. De locomotief stootte een gil uit En nu geschiedde het onbegrüpelü'ke, het on gehoorde. Campagna, die te klein was om met zijn hoofd by het coupéraam te komen, trok zich aan het portier op en stak zyn hoofd naar binnen ln de coupé. Woedend, buiten zichzelf, brulde hij naar Riccardo: ,.Ik vraag excuus smerige schooier!" Toen zakte hij krachteloos naar beneden. De trein reed al, toen Riccardo met zyn kof fertje op de treeplank verscheen en niet zonder gevaar er af sprong. Hy gaf Campagna een hand. „Mooi, dan is alles in orde." Maar Campagna nam zijn hand niet aan. Hy rende Riccardo en Raffaela voorbij naar den uitgang toe De wereld had hem klein en zwak gezien. En deze wereld keerde hy den rug toe. IX Nieuwe wolken aan den horizon. Maar dat wonder, dat een tyran door een sterke beJevenis tot inkeer komt en een betere verhouding schept tot de menschen in zyn om geving, dit grootste aller wonderen voltrok zich toch niet. Campagna had den vrouwenverlok- kenden hertog op zyn benefietavond slechts met halve geestdrift gezongen. Hy kon het niet ver kroppen. dat hy zich voor de macht van zyn tweeden tenor en biljettenultdeeler had moeten bukken. Wel was de recette prachtig geweest, rond vyf honderd lire. Al waren de „Amerika nen" merkwaardïgerwyze dan ook slechts spaar zaam verschenen. Waarom hadden zy de bil jetten dan gekocht? Hoe kwam het echter, dat de stagione on danks deze recordrecette Lucca verlaten had en nu al meer dan een week in het naburige Fiesole speelde? Dat was zoo gekomen: na de benefice-voorstelling in Lucca had een man uit het publiek directeur Campagna aangesproken. „Eindehjk heeft u een goede zangeres gevonden. Als ik u een goeden raad mag geven, laat u dan die piepende geit niet meer optreden, die u tot nu toe als prima donna had. Overigens is deze zangeres de eenige die werkeiyk wat presteert." Een theaterdirecteur die zooiets, en dan nog wel over zijn eigen vleesch en bloed, te hooren krygt, moest eigeniyk de heele stad, waaraan hy en zijn gezelschap hooge kunst verspilt, in brand steken Celestino Campagna legde het ontrouwe Lucca een zwaardere straf op: hy brak den volgenden dag reeds zyn tenten hier op en verhuisde naar Fiesole. Raffaela was stilzwygend bij het gezelschap gebleven Zonder contract zonder byzondere aanmoediging van de zyde van Campagna Ze was gewoon op den wagen geklommen en mee naar Fiesole verhuisd. Haar uitrusting onder scheidde zich in niets van die van de overige me- dewerkers. Een beetje goed voor den nacht, het jurkje dat zy aanhad en dat, hetwelk Alessandra haar bij het Franciskanerklooster had gebracht. En het was genoeg. Eenvoudig liemelsch. Een hel- mehjk telefoontje had Alessandra geïnstrueerd, de gehuurde villa te verlaten en naar Rome terug te keeren Om al het overige behoefde Alessandra zich niet te bekommeren. Ze had alleen maar te zwygen. Men kan overigens niet zeggen, dat de direc tie Campagna voor haar nieuwe als nood hulp gedulde medewerkster Maria Vecchi by- zonder welwillend was. Ze werd eenvoudig ge duld. en dat was eigeniyk alles. Men moest haar wel dulden, omdat Angela met haar spruit nog steeds ln de kliniek van Lucca lag. Cesare Albertl, de echtgenoot, reed iederen dag per fiets drie uur naar Lucca en twee en een half terug, omdat het naar Fiesole naar beneden ging. En hij bracht prachtige berichten over den jongsten loot van de dynastie Campagna mee. Zoo by voorbeeld dat hij reeds zyn eerste kreten in een zuivere terts uitstootte. En dan, dat hy een buitengewoon maatgevoel had, om dat hy steeds met tusschenpoozen van een kwartrust schreeuwde. Heel precies Maestro had het met de metronoom vastgesteld Weshalve directeur Campagna het besluit nam, zyn jong ste kleinkind Rhadames te doopen Ter eeuwige gedachtenis van de op een na de beste rol van zyn grootvader 's Morgens moest Raffaela zich ln de huls houding verdiensteiyk maken; signora Cam pagna had zeer terecht opgemerkt: „Wanneer men zoo'n beginnelinge in het illustre gezelschap duldt, moet ze tenminste de kamers vegen en de bedden opmaken." Bovendien moest Raffaela de costuums schoonmaken en herstellen. Om elf uur moest zy zich dan met de voorbereidin gen voor het eten bezig houden, waaraan dan de directrice volgens traditie de laatste hand legde. Eenige uren in den middag behoorden even wel aan Raffaela en Riccardo alleen. Dan had hy zyn biljetten in Fiesole en omgeving uitge deeld, zy had haar kleine en groote plichten vervuld, en er bleef eigeniyk niets meer over dan de partituurstudie voor 's avonds. In Fiesole stond het tooneel in romantischer omgeving dan in Lucca, en wel midden in een groeten, schaduwrijken tuin. Dadeiyk achter den tuin verhieven zich ook hier de wynbergen, be koorlijk onderbroken door donkere cypreslanen. En wanneer men in dezen tuin zat. omvatte de blik den heuvel. Fiesole met de zacht hellende via San Domenico. Nadruk verboden). (Wordt vervolgd)

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 5