II De installatie van Rijnsburg's burgemeester LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 17 November 1941 RECHTZAKEN Sigarenfabrieken gestraft De stemming op de veemarkten UN/T IN UTTIRE Uit de Rijnstreek Uit de Omstreken BOETEN VAN 60.000 GULDEN. Foto V. Vliet. Een inspecteur voor de prijsbeheersching in algemeenen dienst te 's Gravenhage heeft dezer i dagen vijf sigaren- en sigarettenfabrikanten wegens overtreding van het zgn. prysklassevoor- schrift veroordeeld. Begroeting van Burgemeester Bisschop door w et-houder c D. v. d. Vijver. Links de a.s, echt- genoote van den Burgemeester. De installatie van den nieuwen burgemeester van Rijnsburg. mr. E. G. Bisschop, werd o.a. bij gewoond door het voltallige gemeentepersoneel, de predikanten, doktoren, hoofden van scholen, het hoofd van den luchtbeschermingsdienst en den commandant van de brandweer en de be stuursleden van verschillende vereenigingen, zooals de veilingver. Flora" en „Bloemenlust". de Boerenleenbank en de .Groentenveiling" De nieuwe burgemeester werd binnengeleid door wethouder T. Kralt en den loco-secretaris, den heer W. v. Essen. De bijeenkomst werd ge leid door den loco-burgemeester, weth. C. D. v. d. Vijver, die allereerst het woord voerde. REDE VAN WETH. V. D. VIJVER. Aan de rede van wethouder v. d. Vijver ont- leenen wij: Allereerst sprak deze een woord van waardee ring aan den ambtsvoorganger mr. Höweler wien hij dank bracht voor de vele moeite, die deze zich in deze moeilijke tijden voor de gemeente heeft gegeven. Spr. deelde voorts iets mede over de gemeente welke door mr. Bisschop zal worden bestuurd, hare inwoners en den algemeenen toestand ter plaatse en van de gemeente zelve. Om met het belangrijkste te beginnen, aldus spr., de inwoners van Rijnsburg zijn van nature onafhankelijk. Het zijn harde werkers met veel energie en ondernemingsgeest. Rijnsburg is een Kerksche gemeente, waar de ouderwetsche trouw aan den Godsdienst in eere wordt gehouden en voor vreemdelingen is het kerkbezoek een openbaring. De hoofdbestaansbronnen zijn de teelt van bloemen en bloembollen, alsmede tuinbouw. Omtrent de ontwikkeling van een en ander gaf spr. een uitvoerig overzicht. Ook wees hij er o.a. op. dat. indien de schul den voor woningbouw buiten beschouwing gela ten worden, de gefundeerde schuld der gemeen te in totaal slechts ca. f. 90.000bedraagt. Met moeite kon een sluitend budget verkre gen worden. Verandering hierin is slechts te verwachten, wanneer het, gelijk in het verleden, weer mogelijk zal zijn de voortbrengselen van onzen arbeid weer over geheel de vroegere ver overde afzetgebieden te kunnen distrlbueeren. Wanneer deze voor ons ideale toestand weer zou kunnen worden bereikt, zal óok de welvaart als bij tooverslag terugkeeren. Spr. wees dan op het nieuwe uitbreidingsplan der gemeente, dat in voorbereiding is, evenals een nieuw rioleeringsplan. Voorts is reeds be sloten tot demping van de Langevaart. Met vrucht zou gestreefd kunnen worden naar een verbetering van het tramemplacement bij de halte-Rijnsburg. Aan woningruimte bestaat een sterke behoefte. U zult Uw ambt uitoefenen, aldus vervolgde spr. bekleed met een bevoegdheid, zooals in het verleden nog niet het geval is geweest. Ik mag hierbij memoreeren, dat U straks in de gelegen heid zult zijn Uw eigen Raadslieden en Wethou ders te benoemen. Mijnerzijds stel ik er prijs op te verklaren, dat ik bereid ben U onbevangen tegemoet te treden en gedurende den tijd, welken ik als Wethouder zal werkzaam blijven, de belangen der gemeente naar beste inzicht te blijven behartigen. Het zü mij tevens vergund een beroep te doen op alle aanwezigen, het personeel van de gemeente, de vertegenwoordigers van kerken, onderwijs en de economische veree nigingen van ons dorp, zich deze houding tot de hunne te willen maken en hun vol- ledigen invloed te laten gelden, opdat de orde en rust heersche, waarmede onze be langen het best zfjn gediend. Spr besloot met van harte den wensch uit te spreken, dat de burgemeester van de hiervoor door hem geschetste groote bevoegdheden een zoodanig gebruik zal maken, als moge strekken tot zegen en tot bevordering der ware belangen van onze gemeente en hare inwoners, waarop hij het bestuur der gemeente Rijnsburg aan mr. Bisschop overdroeg. Na het omhangen van den ambtsketen, sprak mr. Bisschop, wiens rede wij Zaterdag reeds pu bliceerden. De heer v. Essen sprak namens het gemeente- personeel. inzonderheid dat der secretarie, onder aanbieding van bloemen aan de verloofde van den burgemeester. Daarna voerde het woord weth. T. Kralt na mens Flora. Bloemenlust. Boerenleenbank en Tuinbouwveilingveteeniging Waar de burgemeester de bevolking met vertrouwen tegemoet treedt, zeide spr. het zelfde vertrouwen toe en hoopte op een vruchtbare samenwerking, ook bij de behar tiging der belangen van de bedrgfsvereeni- gingen. Achtereenvolgens spraken dan nog: dr. F. Leerink namens de woningbouwvereeniging „Spi noza", de heer K. Zandbergen namens de afd. Winterhulp en de heer D'Hondt, oud-burge meester van Schiebroek als VTlend van den nieuwen burgemeester. Zy boden allen hun beste wenschen aan en vertrouwden tevens op doel treffende samenwerking. Na een slotwoord van den burgemeester was de installatie-plechtigheid ten einde en werd ge legenheid gegeven tot nadere kennismaking. De heer J. Bakker te Den Haag heeft te Slikkerdam een snoek gevan gen, welke een lengte heeft van 1,15 M. en 9 VI' kilo weegt. De fortuinlijke visscher met zijn vangst. Poly goon-Meyer) Een Haagsche sigarettenfabriek kreeg hier voor een boete van f. 60.000.en sigaren fabrieken te Valkenswaard en Kampen boe ten van f. 60.000.— en f. 20.000.—. Twee andere sigarenfabrieken, resp. gevestigd te Amersfoort en te Veenendaal. werden met f. 10.000.— en f. 1.000.— beboet. Deze fabrikanten hadden, evenals hun col lega's in het begin van dit jaar. toestemming verkregen tot het verhoogen van hun verkoop prijzen met een van overheidswege vastgesteld bedrag. Deze verhooging. noodzakelijk geworden, doordat de verwerkte tabak belangrijk in prijs is. gestegen, mocht echter steeds worden toegepast onder één voorwaarde: de fabrikanten moesten zich bij hun fabricage houden aan de productie- percentages van de basisperiode. Dit kwam er op neer, dat zij ook nu percentsgewijs evenveel goedkoope sigaretten of sigaren moesten maken als in 1939. Door dezen maatregel wil de overheid de vlucht in de dure merken tegengaan. De ver oordeelde fabrieken hebben het prijsklassevoor schrift niet nageleefd en meer dure, minder goedkoope sigaren en sigaretten gemaakt dan waartoe zij verplicht waren. Bijgevolg had hier prijsopdrijving plaats gevonden, waardoor groote bedragen onrechtmatig waren ontvangen. De inspecteur voor de prijsbeheersching is hiertegen opgetreden en heeft enkele zware boeten op gelegd. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Door den kantonrechter te Lelden werden de volgende uitspraken gedaan: Th. Ph. S. overtreding spoorwegwet f3 of 1 d G. v. W Voorschoten, overtreding verdulsterings- verord. f3 of 1 dg.; Th. v. W. overtreding verord. Lelden op de straatpolitle f2 of 1 d.: W. A v. d. V. Sassenhelm. overtreding besluit betr. Identifi catieplicht f.1 of 1 dg.: W. A. v. d. V. Idem. overtreding verdulsterlngsverord f.3 of 1 d.; J A. J. R. Noordwyk. overtreding motor- en ry- wlelregl. f. 1 of 1 d_: S. L. Z. Voorhout, overtre ding verdulsterlngsverord. f5 of 2 d.; A. L. v. d. P. Den Haag. overtreding motor- en rljwlelregl. f.5 of 2 d.; P. A. B. Hillegom, overtreding motor en rljwlelwet f.5 of 2 d.; P. M, A. Amsterdam, overtreding motor- en rljwlelregl. f. 1 of 1 d.; J. W. H B. idem f2 of 1 dg.: C. V. Warmond, over treding verdulsteringsverord. f.3 of 1 dg.; E. P. zwervende, overtreding motor- en rywlclregl. f. 2 of 1 dg.; T. O. Katwijk, overtreding arbeidsbesluit f.2 of 1 dg.; J. v. d. N. Noordwyk, overtreding besluit betr. Identificatieplicht f.2 of 1 dg.; J. v. d. N. idem. overtreding motor- en rljwlelwet f3 of 1 dg.; A. G. A. H. idem overtreding ver dulsterlngsverord. 2 x f. 2 of 2x1 dg.; P. v. d. B. Den Haag. overtreding visscherijwet 2 x f2 of 2 xl dg.; met verbeurdkl. hengel; L. van B. Sas senhelm. openbare dronkenschap f5 of 2 d.: P. K. Rhnzaterwoude. overtreding vaarwegenregl. Zuid-Holland f. 10 of 5 d.; D J. A. overtreding besluit betr. Identificatieplicht f1 of 1 dg.; C. dé V.. loopen op welland f2 of 1 dg C. M. K Rijnsburg, overtreding leerplichtwet f 5 of 2 d.; H. J. P. Noordwljkerhout, overtreding motor- en rijwielregl. f.4 of 2 d.; J. de la R., hsvr. van P. P.. overtreding leerplichtwet f. 1 of 1 dgA. P. Katwijk, overtreding arbeidsbesluit f3 of 1 dg.; A. P. Idem idem f. 3 of 1 dg.; A. P. Idem idem f3 of 1 dgJ. Rovertreding leerplichtwet f. 1 of 1 dg.; J. J. den O..'Idem f. 3 of 1 dg.: C. K. hsvr. van J. H. S. Idem f.2 of 1 dg.; P. J. H. Idem f. 3 of 1 dg.; H. H. L overtreding verord. Lelden op de straatpolitle f. 1 of 1 dg.; K. T. Idem f. 1 of 1 dg.; H. F. P. Idem f2 of 1 dg G. D. Hillegom. overtreding leerplichtwet f.3 of 1 dg.; P. F. J. Hillegom, overtreding keurlngsverord. Hillegom f. 50 of 20 dp.; J. S. overtreding verord. Leiden op de straatpolitle f. 1 of 1 dg.; C. H. Llsse, over treding leerplichtwet f,4 of 2 dg.; W. H. den Haag overtreding visschery wet 2 x2 of 2x1 dg. met verbeurdverklaring hengel; H. L. G. Den Haag. overtreding verord. van den R. C. betr. de hand having van de openbare orde f. 2 of 1 dg.; A. H. v. A.. Moordrecht, overtreding vaarwegenregl. Zuid-Holland f. 5 of 2 dg. ZIJ WAS IETS OPGEWEKTER. (Van onzen deskundigen medewerker). De afgeloopen week kenmerkte zich door een iets opgewekter stemming, niet alleen op de ge- bruiksafdeelingen, doch ook in andere hoeken van de marktterreinen. Dinsdag werd te Rotterdam, waar een vry goede aanvoer was, nu alles vrijwel schoon ver kocht en tegen wat hoogere prijzen dan de week tevoren. Vooral versche melkkoeien en guste koelen met een behoorlijke melkgift waren in trek. Ook de vraag naar leveringsbonnen was weer wat levendiger en men besteedde daar ook al weer gauw een f.20.— tot f.30.— per stuk meer voor dan vorige week. Deze hoogere waarde kwam ongeveer overeen met de verhoogde veeprijzen. Een en ander hield dus gelijken tred. Op de groote najaarsmarkt te Hoorn, die Woensdag werd gehouden, was een goede aanvoer, onge veer 2000 stuks. De handel had ook daar een zeer bevredigend verloop. Het grootvee werd tegen wat hoogere prijzen zoo goed als geheel geplaatst, doch van de graskalveren bleef nog wel wat onverkocht. Speciaal fokstiertjes ble- Teekeningen F. Wagner. Dg Avonturen van barrabas de Rode Bosmier dressuurproef 26. Trots kwam Barrabas met zijn vangst aanstappen; Hein en 't zee paardje zagen hem naderbij komen, de stengel over zijn schouder en aan 't einde daarvan, met zijn lange bek in de lus gevangen, de grote vlugge snoek! Nu moesten ze maar dadelijk oeginnen met hem te dresseeren. want dat zou nog wel wat tijd in beslag ne men. hij zag er tenminste niet erg ge makkelijk uit. Barrabas hield de snoek stevig aan een der vinnen vast, terwijl Hein op de rug van de vis kroop. Hij pakte de strik stevig in zijn poten, na er de stengel van los gemaakt te heb ben. En zo zat de kleine krekel ais een volleerd ruiter op de rug van de snoek. Hij voelde zich geweldig, vooral ook om dat de snoek zo gedwee was. als een vis maar kan zijn. 1 Zeepaardje keek zijn ogen uit. had hij 't nu bij 't verkeerde eind gehad Was Hein nu zo'n goed ruiter oi was de snoek werkelijk zo zachtzinnig, dat nij zich maar rustig als rijdier liet gebruiken? Maar juist toen Hein zich half omdraaide, om Barrabas en 't paardje triomfantelijk toe te knikken, stond de snoek ineens. floep, recht op zijn kop, toen weer op zijn staart en dook en duikelde zo dat Hein dacht, dat hij hutspot werd. 't Paardje maakte, dat hij weg kwam en Barrabas vloog van de sokken. En 't duurde niet lang, of Hein lag naast hem In 't zand te rollen. Beduusd ke ken ze elkaar aan Barrabas streek eens over z'n kop en Hem meld z'n po ten op z'n maae Van de snoek was a. geen spoor meer te zien. Die waren ze kwijt en al hun moeite was voor niets geweest. ven over. De prijzen waren echter toch wat hooger. Wy noteerden voor kalf- en melk koeien van f350 tot f625. Vaarzen van f. 300 tot f.475 Pinken van f.230 tot f.350 en gras kalveren van f80 tot f225 per stuk. Voor ge registreerde kalfstiertjes voor de fokkerij va rieerden de prijzen van f. 225 tot aan f. 400 per stuk toe. De cindmarkteti gaven eveneens een iets fleuriger beeld. Op de Leidsche markt was het aanbod niet zoo groot, er bestond een drukker bezoek. De handel verliep dan ook goed, met stijvere prijzen. Van de graskal veren bleef door wat te ruim aanbod, nog wat onverkocht. Op de wolveeafdeelingen was voor den vryen handel niet veel te doen. Geringe aanvoeren en niet veel handel, doch des te meer deukte was en voor de levering aan de centrale. Gp alle le veringsplaatsen kon men over aanbod en kwali teit tevreden zijn. Het aanbod van rundvee voor de verplichte levering was eenigszins verdeeld. B.v. te Rotter dam was Maandag en Dinsdag niet veel aange voerd voor den dood, en elders ook te Lelden was gisteren een flink kwantum vee, w.o. verscheidene beste exemplaren. Op de varkensmarkten was de toestand ook al wat beter Aanvoeren zoowel als handel waren zeer bevredigend Vooral de magere zeugen en zwaarachtige mestvarkens waren weer zeer in trek en flink duurder. Biggen in verhouding niet zulk een opslag. Noteering voor zeugen van 200 tot 300 pond levend gewicht, van f90 tot f. 140 per stuk. Mestvarkens van f. 0,90 tot f1 per K.G. levend geacht. Voor biggen van 6 tot 10 weken oud werd besteed van f8 tot f. 14 per stuk. indien mooi gezond goed. HULDIGING VAN HUBERT CUYPERS. Aanbieding van een Hubert Cuypers-fonds als feestgave. In de kleine zaal van het Concertgebouw te Amsterdam is gisteren de bekende toonkunste naar Hubert Cupers ter gelegenheid van zijn gouden jubileum op zeer hartelijke wijze gehul digd. Ter eere van den jubilaris werd een feestcon- cert gegeven door de bekende „Minnestreelen" van Cuypers, den violist Louis Zimmermann, den pianist George van Renesse en de zange ressen Annie Woud. Jo Immink en Maria Struijckenvan den Adel. Een verrassing was het optreden van vier Limbufgsche mijnwerkers, die in mijnwerkers- uitrusting gestoken met liederen hun befaamden provinciegenoot kwamen huldigen. Na afloop van het concert sprak de voorzitter van het huldigingscomité, Herman van den Eerenbeemt den feesteling toe. Hy somde vele en veelzijdige kwaliteiten op van Hubert Cuy pers. die niet alleen kerkmuziek van beteekenls schreef, doch ook declamatoria, liederen en mu ziek voor tooneel componeerde en als muziek- paedagoog en koorleider eveneens een bijzonder goede reputatie heeft verworven. Als feestgave bood de heer van den Eeren beemt een Hubert Cuypersfonds aan, dat be stemd zal zijn voor de volledige uitgave van Cuypers' werken. Nadat een schat van bloemen was aangedra gen, dankte Hubert Cuypers en hy deed dit op een orlgineele wijze met een improvisatie van thema's uit eigen composities. In de foyer, waar velen van de gelegenheid om den jubilaris geluk te wenschen gebruik maakten, werd Cuypers nog toegesproken door een lid van het feestcomité, den heer de Groen en door den heer Kamphuijs namens de Ned. Chr. Oratoriumvereeniglng. ZILVEREN TOONEEL-JUBILEUM VAN JOHAN ELSENSOHN. In den Stadsschouwburg te Amsterdam is Zaterdagavond de acteur Johan Elsensohn, na zijn optreden in Gaston Baty's „Prinses Dul cinea", waarin hij voortreffelijk de rol van Sancho Pancha speelt, ter gelegenheid van zijn 25-jarig tooneeljubileum op harteiyke wijze ge huldigd. De jubilaris werd achtereenvolgens toegespro ken door het hoofd van de afdeeling kunstzaken ten stadhuize. den heer H. D. van Dellen, den intendant van de afdeeling tooneel van ge- meenteiyk theaterbedrijf, Cor van der Lugt Melsert en Cor Hermus Prees als vertegenwoor diger van de confraters. Vele geschenken en bloemen werden hem aangeboden, terwijl talrijke telegrammen werden ontvangen. HAZERSWOUDE. AANVRAGEN VOOR WINTERHULP. Aanvragen voor Winterhulp kunnen weder worden Ingediend. Deze aanvragen worden slescht in behandeling genomen, wanneer zij plaats vin den op officieele aanvraagformulieren, welke bij de wykleiders van W.H.N. verkrijgbaar zijn. Bij deze wykleiders moeten de formulieren, na in vulling, ook weer worden ingediend. HOOGMADE. AFSCHEID VAN DS. S. VAN SIKDEREN. Van (Ie Ned. Herv. Gemeente. Ds. S. v. Sinderen, die ruim 3Vi Jaar de Ned. Herv. Gemeente alhier heeft mogen dienen en een beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Sua- meer (Fr.) aannam heeft gistermiddag ondei zeet groote belangstelling afscheid genomen van zyn gemeente. Aanwezig -waren o.a. burgemeester en echtgenoote D. RIJnders, dr. G. J. Streeder, Ned. Herv. Pred. te Lelden, oud-consulent der Ned. Herv. Gem. te Hoogmade. ds. P. H. Klehl, Ned. Herv. Pred. uit Hazerswoude, dr. Scheers, Ned. erv. Pred. uit Alphen a d. Ryn, ds. G. Koch Ned Herv. Pred. uit Leiderdorp, mevr. van Sinderen. mevr. Streeder, lidmaten, kerkeraad, ouderlingen en diakenen, zoowel uit HoogmadJ als uit Leider dorp. Als tekst voor deze afscheidspreek kooa ds. van Sinderen 1 Cor. 1 9, „God ls getrouw. door welken gy geroepen zljt tot de gemeenschap van zUnen Zoon Jezus Christus, onze Heere. Nadat de gemeente gezongen had Gez. 49 4, richtte spr. zich met woorden van afscheid tot den burgemeester D. RIJnders, dr. G. J. Streeder. ds. G. Koch en vele anderen. Hierna sprak dr. Scheers uit Alphen a. d. Rijn (wegens ambtsbe zigheden van ds. Pop uit Zwammerdam) namens den Ring, ds. Klehl uit Hazerswoude namens diens eigen gemeente en ds. G. Koch namens de ge meente Hoogmade. Hierna werd den scheidenden leeraar staande toegezongen ps. 121 vers 4: ..De He^r zal u steeds gadeslaan" Hierna dankte ds. v Sinderen voor het ge sprokene. sprak de zegenbede uit en ging voor in dankgebed. ZOETERMEER. Gevonden voorwerpen: Een zilverbon van een gulden: Een bankbiljet van tien gulden, gevonden in een winkel op 25 October j 1 Een bruin portemonnaie met inhoud. Verloren voorwerpen: Een oud zilveren arm band; Een Alpino muts; een paar regenpypen: een rechter licht bruine glacé handschoen; een verchroomd armband horloge. Inlichtingen op het politiebureau. KATWIJK AAN ZEE. BEVESTIGING EN INTREDE VAN Ds. C. A. VAN HARTEN. Breed arbeidsveld wacht hem. Gistermorgen werd ds. C. A. van Harten, ge komen van Zevenhoven in de Nieuwe Kerk beves tigd door ds. W. J. Keiler uit Nljkerkerveen. Deze ging voor ln gebed en liet zingen Ps. 95 vers 2 en 3. Spr. wees op de verantwoordelijkheid van het predikambt en las zyn tekst voor uit Johan nes 15 vers 16. Dit woord werd door Jezus tot zyn discipelen gesproken. Spr. wees op: le. de plaat# der ontmoeting; 2e. de plaats der uitzending; 3e. de plaats der hereenlging. Nadat gezongen was Gez. 91 vers 3. volgde de bevestiging. Na dankge bed zong de gemeente ds. van Harten de zegen bede uit Ps, 20 vers 1 toe. 's Middags had de Intrede plaats. De Nieuwe Kerk was geheel bezet. Aanwezig warenburge meester w. J. Woldrlngh v d. Hoop; ds. R p. A. Rutgers, ds. P. Pras. de hulpprediker C. Jongeboer. ds. w. j. Keiler uit Nljkerkerveen. van den Ring Noordwyk ds. Slddré uit Noordwyk Binnen en ds. v. d. Windt uit De Kaag, de afgevaardigden van den Geref. Kerkeraad alhier de heeren Chr. J, Minnee en D. de Haas en vertegenwoordigers uit Zevenhoven Ds. van Harten ging voor ln gebed cn liet zingen Ps. 43 vers 3 en 4. Spr. wees uit voerig op de thans Intredende sterke uitbreiding z(Jner werkzaamheden, die hij met blijmoedig heid aanvangt Tot verootmoediging en vertroos ting had spr. als tekst gekozen: Handelingen 16 vers 9 en sprak daarbij over: 1. den nood der we reld en die toch haar eigen nood niet ziet; 2. God. die ln eeuwige ontferming om den nood der we reld denkt, 3. een nietig mensch. die door God geroepen wordt om het Evangelie te brengen Na dat gezongen was Gez. 38 vers 2, richtte spr. het woord tot den vertegenwoordiger van de burger lijke overheid.; tot ds. Keiler zijn bevestiger, aan wlen hij veel tc danken heeft; dankte voorts ds Rutgers, ds. Pras. de ringbroeders, den kerkeraad. kerkvoogden, notabelen, diakenen, koster, organist, regenten van het Gasthuis en het Weeshuls en verdere kerkelijke instanties. Na dankgebed werd gezongen Ps. 08 vers 10. Ds. Rutgers sprak namens enkele colleges..ker keraad en de gemeente. De wjjk ln het Noordehjk dorpsgedeelte heet u welkom. Het Jeugdwerk ver wacht van u veel. W(J bidden u toe. dat gy tot een ryken zegen gesteld moge worden. Spr. verzocht de gemeente den nieuwen leeraar toe te zingen een zegenbede uit het begin van het le vers van Ps. 07 en het laatste gedeelte van het He vers van Ps. 33. Ds. van Harten dankte ten slotte ds. Rutgers en de gemeente. BEGROETINGSAVOND IN HET JEUGDHUIS. TalrUke sprekers. Gisteravond vond ln de Oranjezaal van het Jeugdhuis een begroetlugsavond van ds. C. A. van Harten plaats. Aanwezig waren o.a. de kerkeraad. kerkvoogdy, notabelen, de burgemeester, ds. Rut- Sers. ds. Pras, ds. Keiler, ds. Jongeboer. ds. Sld- ré. ds. v. d. Windt, eenlge ouderlingen uit Ze venhoven. hoofden van dc Herv Scholen, afge vaardigden van vele kérkeiyke Instellingen, de heeren Mlnnée en de Haas der Geref. Kerk. Ds. P. Pras Het zingen Ps 138 vers 1 en sprak tot ds. van Harten een begroetingswoord als voor zitter van den kerkeraad namens dit college en daarna een persooniyk woord. De burgemeester, mr. W; j. Woldrlngh van der Hoop sprak namens de burgeriyke gemeente en ds. v. d. Windt namens den Ring Noordwyk; de heer L.Kruyt namens de kerkvoogdij; de hoer C. v. d. Rhee namens de notabelen; de heer P. Slderlus namens de ouderlingen en de heer D. Ge- sluk namens de diakenen; de heer Chr. J. Mlnnée namens dc Geref. Kerk; de heer a. den Dikken namens de hoofden der Herv. Scholen; de heer K. Haasnoot namens de regenten van het Wees huls; namens de Zondagsschool „Het Mosterd zaadje" de heer Bloot; namens de Jeugdraad ds. P Pras. Ook ds. Keiler voerde nog het woord. Ten slotte dankte ds. van Harten ds. Pras voor zyn welkomstwoord en alle anderen voor het gespro kene. De voor velerlei dingen gevraagde medewer king zullen spr. en zyn vrouw gaarne geven. Na het zingen van Ps. 73 vers 13 sprak ds. Keiler het dankgebed. Staande werd ten slotte gezongen „Zyn naam moet eeuwig eer ontvangen. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER D. A. BURGGRAAFF. Zeer groote belangstelling. Onder zeer groote belangstelling werd Zaterdag middag teraarde besteld het stoffeiyk overschot van den heer D. A. Burggraaf!. In het Diaconie- gebouw ln de Voorstraat was eerst een rouwdienst gehouden door ds. R. P. A. Rutgers. In den rouw stoet liepen mee de heer P. Slderlus: de bestuurs leden der Chr. School voor L.O. en Mulo. de hee ren J. Arnoldus. D. Schoonenberg en C. J. Lugt- hart en de schoolhoofden f. w. a Eikerbout en C. van Rooyen. Onder de velen, die op de begraaf plaats waren merkten wij op den heer J. Boeyenga uit Zwammerdam, voorzitter voor District Lel den van den Bond van Automoblelhandclaren, waarvan de overledene secretaris was; den heer P. a. v. Tent Becking uit Voorburg, vertegenwoordi ger van de Gazelle Rljwlelenfabrlek te Dieren; Ir. mr. dr. J. van Hettlnga Tromp; mej. J. Was senaar; mevr. dr. van Dorp en den heer J. D. Hulcken namens de Ned. Vereen, tot Drankbe- strydlng. Toen de kist ln het familiegraf neergelaten was. gaf ds. Rutgers uitdrukking aan de ontroe ring die de gemeente aangreep by het vernemen van Burggraaf's overlyden. Een man. die ln de volle kracht van het leven weggenomen werd. die zoo moeliyk gemist kon worden, en een vrouw en een paar Jeugdige dochters achterlaat. Gedach ten zijn geweest bij de oude moeder, die menig offer heeft moeten brengen. 8pr. heeft den over ledene goed gekend: hy ls bi satle loofs staan wij aan zyn graf. Zijn getuigenis van de laatste weken was. aat hy wist Wlen hy toebe hoorde. Hy ls opgenomen ln Z(|n heeriykheld. Spr. liet ten slotte zingen Gez. 130 vers 6: „Jezus Uw verzoenend sterven" De heer B. Vis richtte namens de familie woorden van dank tot ds. Rut gers, den heer Slderlus en dr. de Ruiter ZIJlker. DE UITKEERÏNGEN VAN „WINTERHULP" Totaalbedrag f. 4827. De eerste ultkeerlngen van de „Winterhulp Ne derland" zullen ln de maand November plaat» hebben. Het totaal voor de gemeente Katwyk be schikbaar gestelde bedrag beloopt f.4827.- Onze vroegere leeraar 1 H.B.S. met 5-J. cursus B. Cand. A. Brouwer te Zwyndrecht hesft. de benoeming van de Geref. Kerk alhier tot hulp prediker aangenomen. i goed gekend: hy is bij hem op de catechl- geweeet. legde bU hem beiydenie des ge- af. heeft zyn huweiyk Ingezegend en nu Onze vroegere plaatsgenoot, de heer G. v. Rhee ls te Rotterdam benoemd tot tydeiyk fraar ln de Duitsche taal aan de 1ste Gemeente SASSENHEIM. —Morgen ls er weder te 330 uur gelegenheid tot kostelooze Inenting ln de Burgerzaal van het Raadhuis. WASSENAAR. Nog steeds onvoldoende verduistering. Tegen een 15 tal personen is procesverbaal op gemaakt wegens onvoldoende verduistering van hun woningen. ZEVENHOVEN. Geldlecning. Ten behoeve van den aankoop van noodzake- lyke brandblusch middelen en het maken van nog een brandkraan op de waterleiding, heeft de burgemeester een geldleening van ten hoogste f 1700 gesloten. Tot het geven van Godsdienstonderwys bU de Ned. Herv. Gem alhier is door den Ring Woerden aangesteld ds. G. Huls van Ter Aar. 32

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7