Donderdag 30 October 1941 Ka" 100Gram YISSCHERIJ-BERICHTEN lEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Duitschland strijdt voor Europa Duitsch weermachtsbericht Italiaansch W eermachtsbericht LAND- EN TUINBOUW Stadsnieuws Dagbladreclame is niet te vervangen Geldige bonnen voor Voedingsmiddelen I Burgerlijke Standen Rijnstreek BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN RECHTZAKEN Onze telefoonnummers Directie en Redactie No. 21507 Administratie 25041 BEURSOVERZICHT MARKT k EERICUTIN anti-katholieke relletjes in I Argentinië. In de Argentijnsche proviniciestad Rio Cuarto in de provincie Cordoba, waar de radicale partij overheerscht, zijn in de laatste dagen hevige uitspattingen tegen de leden der katholieke kerk voorgekomen onder het voorwendsel van z.g. „staatsvijandige kuiperijen". In een telegram aan het provinciale bestuur eischt de bisschop van Rio Cuarto, Buteler, in dit verband be scherming van de katholieke kerk tegen der gelijke aanvallen van linksradicale elementen. De geheele pro-communistische pers van het land, zoo verklaarde de bisschop in zijn tele gram, heelt onjuiste berichten over de gebeur tenissen verspreid. Een feit is echter, dat de leden van de z.g. „Accion Argentina", dat een soort volksfront vormt tegen fatsoenlijke perso nen een onbarmhartigen oorlog voeren, waarbij zij zeer eigenmachtig optreden, zonder hierbij zelfs voor de kerk terug te schrikken. Deze kringen plegen van „anti-Argentijnsche kuipe rijen" te spreken terwijl zij zelf den hamer en sikkel in hun embleem voeren. Het provinciale bestuur heeft den bisschop te legrafisch de verzekering gegeven, dat een streng onderzoek naar de gebeurtenissen zal worden ingesteld. (DNB). de strijd qp de krim. De Duitsche formaties, die op de Krim zijn opgerukt, komen achter de veroverde landengte van Perekop, naar aan het D.NJ3. gemeld wordt, op een vlak steppengebied, dat eerst in den modernen tijd voor den landbouw is ont gonnen. Nog steeds wonen er slechts tien men- schen per vierkanten kilometer. De kolonisten zijn afkorpstig uit Groot-Rusland, voor een deel ook uit de Oekraïne. Daarbij kwamen in de negentiende eeuw nog Duitsche kolonisten, die zich hebben aaneengesloten in aanzienlijke kolonistendorpen en die veel hebben gedaan voor de cultureele openlegging van het land. De autochtone bewoners, de Krimtartaren, wo nen meer in het Zuiden, waar langs de kust een keten van kalkhoogten ligt, welke door verscheidene passen is doorsneden, en naar den hoogsten berg Jailagebergte genoemd wordt. Het daalt in steile hellingen en beschutte boch ten af naar zee. Dit is de streek met het schoo- ne landschap en het heerlijke klimaat, met den zuidelijken plantengroei, waarop de repu tatie van de Krim gebaseerd is. Hier staan de paleizen en zomerhuizen van de tsaristische society, die het bolsjewisme den eigenaars heeft ontnomen en voor zijn doeleinden heeft ver anderd. frankrijk en het nieuwe europa. De speciale gevolmachtigde van de Fransche regeering inzake kwesties betreffende krijgsge vangenen, ambassadeur Scapini, heeft in een aan het weekblad „Je Suis Partout" verleend interview verklaard, dat een vreedzame reorga nisatie van Europa na de verdelging van het bolsjewisme niet zonder de medewerking van Frankrijk kan geschieden. Een dergelijke politiek kan slechts, naar Scapini meende, bepaald wor den door den Europeeschen drang tot zelfbe houd en van de uitvoering van deze politiek hangt vanzelfsprekend ook de oplossing van alle problemen, welke tusschen Duitschland en Frankrijk bestaan, af. De regeling van het ge heele complex van vraagstukken dient echter in een atmosfeer van absolute openhartigheid, loyaliteit en consciëntie te geschieden. Het moet de Europeesche diplomatie duidelijk zijn, dat het machiavellistische tijdperk voorbij is. (D.N.B.). roosevelt en de joden. Naar United Press uit Pittsburg meldt, heeft Roosevelt een boodschap gezonden aan de jaar vergadering van de organisatie van vrouwe lijke Zionisten, Hadassah, waarin hij „gewel dige inspanningen ter bestrijding van de golf van barbarij, die over zooveel landen heenspoelt" eischt. De „Hadassah" kan bijdragen tot ver sterking van het bolwerk der democratieën „in den strijd tegen de cohorten der tyrannie". (D.N.B.) LUISTERVERBOD IN FRANKRIJK. De door de Fransche regeering aangenomen wet betreffende het verbod van luisteren naar buitenlandsche zenders, wordt vandaag in de staatscourant gepubliceerd. Bij deze wet wordt het verboden te luisteren, in het openbaar of op particuliere plaatsen, naar alle uitzendin gen van den Engelschen omroep en andere buitenlandsche zenders, die sedert verscheidene maanden een felle anti-Fransdhe propaganda voeren. Bij overtredingen kunnen de volgende straffen gegeven worden: interneering in een concentratiekamp, sluiting der lokalen voorden tijd van zes maanden, boeten tot 100.000 francs gevangenisstraf van zes dagen tot twee jaar cn inbeslagneming der radiotoestellen. (D.N.B.) Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: „Op het schiereiland de Krim zetten de Duitsche strijdkrachten de achtervolging van den verslagen vjjand zonder onderbreking voort. Plaatselijke tegenstand van zijn ach terhoeden werd gebroken. Hierbij werden opnieuw verscheidene duizenden gevangenen gemaakt en stukken geschut buitgemaakt. Bij de achtervolging van den vijand in 'het Donetzbekken werd de bovenloop van de Donetz door de Duitsche troepen en die der bondgenooten over een breed front be reikt. Tijdens succesvolle aanvalsoperaties tusschen het Ilmenmeer en het Ladogameer veroverden gepantserde troepen tijdens een snelle, onver wachte manoeuvre een vijandelijken pantser- trein. Zij maakten talrijke gevangenen. Zeer zware artillerie van het leger heeft met goed succes voor den oorlog belangrijke instal laties in Leningrad bestookt. Doeltreffende nach telijke aanvallen van de luchtmacht waren ge richt op Moskou en Leningrad. In Noord-Afrika bombardeerden Duitsche ge vechtevliegtuigen een Britsch vliegveld ten Oos ten van Mersa Ma^roeh en de havengebieden in de Nijl-delta. Afzonderlijke Britsche vliegtuigen wierpen in den afgeloopen nacht boven het Noord-Duitsche kustgebied bommen neer, zonder schade aan te richten. Luitenant-kolonel Galland, commodore van een jachteskader, heeft zijn 90ste en 91ste over winning in de lucht behaald". In zyn weermachtsbericht no. 515 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: Gistermiddag heeft de vijandelijke luchtmacht aanvallen ondernomen op eenige plaatsen in de provincies Reggio di Calabria en Catanzaro. Er werden bommen uitgeworpen, die neerkwamen op woonwijken en op groepen arbeiders, mee- rendeels vrouwen, die bezig waren met het binnenhalen van den oogst. De aangerichte schade is zeer gering. Tien personen werden gedood en 32 gewond. Noord-AfrikaGroote activiteit van onze artil lerie aan het front van Tobroek. De vijand on dernam luchtaanvallen op Benghasl en Tripolis, waar een Britsch vliegtuig werd neergeschoten. Oost-Afrika: Niets bijzonders te vermelden. In den loop van den nacht werden de vlieg velden van Malta door onze luchtmacht gebom bardeerd. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Wii hebben een kamerpalm. Hoe die te behandelen? G. v. E A. a/d. R. Antw.: De palm wil graag een matig verwarm de kamer, niet dicht bil de kachel. Dient vooral gedurende den winter goed ln het licht te staan, 's zomers niet ln de zon Vraagt gedurende den winter matige begieting. U doet goed den pot des zomers eens per week een poosje ln het water te plaatsen. De plant kan geen vorst verdragen. Houd de bladeren goed stofschoon. Vraag: Hoe dienen sojaboonen klaar gemaakt voor de consumptie? T. J v. S. L te L. Antw.: Deze zeer r/oedzame boonen kunnen op meerdere manleren gebruikt, bijv. gekookt als bruine boonen. Er wordt ook meel van gemaakt, terwlll er olie uit wordt bereid Van dit voedzame, veel vethoudende product heeft men maar wol- nlg noodig voor een voedzaam maal. Aan P v Z te R. Over het klaarmaken van tabak als rooktabak kunnen we U tot onzen spijt niet inlichten. Vragen op Tuinbouwgebied aan de redactie on der motto: „Tuinbouw". ZUSTERS DOMINICANESSEN. Zilveren jubileum. Nadat op 3 Juli in vergadering van Regenten van het RJC Wees- en Oudelledenhuis definitief werd besloten het leekenpersoneel in het Wees huis door religieuzen, de zusters Dominicanes sen uit Voorschoten, te doen vervangen deden deze zusters op 30 October 1916 haar intrede in het weeshuis, welk feit door den schrijver van het gedenkboek „de bekroning van een van de gewichtigste en zegenrijkste besluiten, ooit door het bestuur genomen" werd genoemd. Vele verbeteringen, in het bijzonder wat het leven en de huisvesting van weezen en oude lieden betreft, hebben in de 25 jaar, dat de zusters de leiding hebben plaats gevonden. In het bijzonder mag hierbij wel gewezen worden op de stichting van het St. Dominicus- huis aan de Raam steeg, waar de gehuwde oude menschen wel hun verzorging en verpleging vsn de zusters ontvangen, doch verder als in een vrij huisje wonen. Dit huis werd op 8 December 1938 door den Deken van Leiden ingezegend. In verband met de tijdsomstandigheden wordt dit heugelijk feit niet feestelijk gevierd, maar geheel onopgemerkt is het toch niet voorbij ge gaan. Hedenmorgen werd door pater Egbertus de Groot O.P.. een der priesters die uit het wees huis zijn voortgebracht, een plechtige H. Mis opgedragen. Hierbij werd de celebrant geassi steerd door de aalmoezeniers Linnebank en De Boer. Mgr. Bekkers uit Voorschoten en de algemeen overste priorin Maria Hortensia woonden, even als de Deken van Leiden, meerdere geestelijken en oud-priorinnen van het huis. de Mis bij. Na de mis sprak de heer Noordman woorden van hulde en dank voor het vele en heilzame werk door de Zusters in de 25 jaren tot heil van het huis en de inwoners gedaan en bood namens de regenten een> feestgeschenk aan bestaande uit een priesterbank voor de kapel, misdlenaarsstoeltjes en een credenz. Met een toepasselijk woord bood de heer P. van Vianen namens de inwoners vari het huls een schilderij voorstellende den H. Dominicus aan. De algemeen overste Priorin Maria Hortensia dankte voor de hulde aan de Zusters gebracht. In den middag werd gelegenheid tot geluk- wenschen aangeboden, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Bonverlies door slordigheid is strafbaar! Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van 2 t/m 8 November 1941 42-4 Brood 42 Brood 42 Vleesch 42 Vl.waren 42 Melk I 42-A 42-B 4 Rants. Rantsoen Vt Rantsoen 1 Rantsoen 13/4 Liter 13/4 K.G. K.G. 2 t/m 29 November 1941 Brood of Gebak b 18 22 18 Rants. Vleesch of Vleeschw. 3 3 3 Rants. Melk 7 3% Liter Aardappelen 13/4 51/4 3% K.G. Aardappelen K.G. 136 Algemeen l K.G. 137 Algemeen 250 Gram 138 Algemeen 500 Gram D en E Haverm 250 Gram 143 Algemeen 250 Gram 144 Algemeen 250 Gram 149 Algemeen 100 Gram 139-140 I 141-142 g' Rantsoen 2 t/m 20 November 1941 Suiker Koffie-Surrogaat Jam RUst Havermout Gort Vermicelli of Maizena Bloem, Brood of Gebak 51-52 Boter 125 Gram Boter 250 500 500 500 51-52 Vet 125 Gram Boter met redactie 250 500 500 500 Beschikbaar per persoon isa m 8 f t/m jaar t/m jaar 8fe j* c 0 •v w In tijdvak van één week In tijdvak van vier weken 1 1 1 1 K.G. 250 250 250 250 Gram 500 500 500 500 Gram 500 Gram 250 250 250 250 Gram 250 250 250 250 Gram 100 100 100 100 Gram 4 4 4 4 Rants. 400 400 400 400 Gram In tijdvak van 19 dagen Gram Gram GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende Bonnen geeft recht op het koopen van Tot en met 14 21 06 01 t/m 05 t/m 08 01 t/m 12 t/m le t/m 5e t/m 135 D D J Petroleum Petroleum K.F. Brandst. 04 H.K. Brandst. 07 H.K. Brandst. H.K. Brandst. 2) 11 C.V. Brandst. 20 C.V. Brandst. 4e per. Brandst. 6e per. Brandst. Algemeen Zeep Toiletzeep Textiel (Mannen) 2 liter Petroleum 1 eenh. Brandstoffen 1 rants. Zeep 75 gram Toiletzeep 80% 50 gram Scheerzeep 6 Oct. 1941 12 Oct. 1941 Diverse data 1 Nov. 1941 1 Nc 1941 27 Dec. 1941 22 Nov. 1941 30 Nov. 1941 31 Dec. 1941 31 Jan. 1942 31 Dec. 1941 31 Dec. 1941 31 Jan. 1942 30 April 1942 30 April 1942 30 Nov. 1941 30 Nov. 1941 1 Sept. 1941 31 Dec. 1941 O Hierop geen Anthraciet verkrijgbaar 2) Hierop uitsluitend Turf verkrijgbaar De volgende Bonnen zijn binnenkort niet meer geldig Na Zaterdag 1 November 1941 41 brood, vleéöch, vleeschw., melk 1, aardappelen 120 t/m 134 algemeen D en E rijst C zeep en toiletzeep 13 honpen- en kattenbrood 39 en 40 boter en vet GEBOREN. Anna Maria. dr. van P. J. de Graaf en M. C. Hoogervorst Maria. dr. van A. Rilsbergen en J. v. d. Heijden Maria. dr. van A. Kappetljn en W. M. H. Krelle Matje, dr van W. Zuldam en P. Pllper. OVERLEDEN: J. P. Pervoost. wed. <7an A. P. v. Beek. 83 J. J. v. Polanen. vr47 J GETROUWD: P. M. Lamboo. Jm. en L. G. M. Stolk, Jd. H. F. W. v. Aken, Jm. en C. A. Hazevoet, Jd. J. J. J. v. Beek. Jm. en E. J. Noll. Jd. H. Buls. Jm. en M. Cornell&se, Jd. F. S. Erlnga. Jm. en J. Lleneman, Jd. J. Onderwater. Jm. en A. H. v. d. Linden, Jd. A. Rademakers. Jm. en A. D. Engelkes Jd. J. W. E. Soleer, Jm. en H de Graaff. Jd. J. v, Steenwijk. Jm. en A. Overduln, Jd. C Wagemaker, Jm. en M. Nieuwenburg, Jd. PRIJZEN. IJMOTDEN. 30 Oct. Consignatievisch: Bevroren wilting 6240: Kleine bot 3950 Groote schar 6865; Kleine en pufschar 21. (alles per 50 K.G.): Groote slip (tong) 2.90 per K.G. Er was geen aanvoer uit-zee. Z.000 STUKKEN HUISHOUDZEEP ^ONDER BON GEKOCHT. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft heden den 41-Jarlgen koopman Pleter van Dam te Groningen, wegena het koopen zonder bon van 2.000 stukken huishoudzeep, veroordeeld tot vier maanden ge vangenisstraf. Verdachte was ook reeds door den economlKhen rechter te Leeuwarden tot deze straf veroordeeld. De procureur-generaal had bevestiging van het vonnis gevorderd. DE MOORD TE STADSKANAAL. De rechtbank te Groningen heeft uitspraak ge daan ln de zaak tegen den 29-Jarigen fjscoventer J. B. te Stadskanaal, die op 15 Juli J.l. in de Hoofdstraat aldaar den yscoventer v. d. Z. uit Nij megen met een mes twee steken toebracht, ten gevolge waarvan deze eenige dagen later overleed. Zooals men zich zal herinneren, was er twist ontstaan over de vrouw van den fjscoventer W.. met welke vrouw, die door haar man de deur was uitgezet, B. een verhouding had. De officier van justitie eischte de vorige week tegen B. een gevangenisstraf van zes Jaar. De rechtbank veroordeelde hem heden tot een gevan genisstraf voor den tfjd van vier Jaar wegens het opzettelijk toebrengen van zwaar lichamelijk let sel. den dood tengevolge hebbende. Teekeningen F. Wagner. De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier 21 Onverwachte hulp 21. Een heel eind verder kwam Bar rabas eindelijk tot stilstand. Zijn po ten trilden onder zijn lijf. nlj kon een voudig met meer. Ineens voelde dij ,:ich zo ongelukkig, en zó verschrikke lijk eenzaam zonder Hein; niemand icon hem helpen. En toen en hij kon er heus niets aan doen! gleed een dikke traan over zijn wang. Hij leunde moe en beverig tegen een rotsblok en dacht bij zichzelf: „Ik zie Hein nooit meer terug; ik zal wel altijd ln het wa ter moeten blijven; *t ls met ons grote avontuur afgelopen". Nog nooit was Barrabas zo neerslachtig en moede loos geweest, als op dit ogenblik. En zo werd hij ln beslag genomen door z*n verdriet, dat hij niet merkte, hoe een erg grappig dier voorzichtig naderde Een zeepaardje had het gesnik en ge zucht van Barrabas gehoord en kwam eens kijken. wie daar zo'n verdriet nad. Toen hij daar die kleine Rode Mier zo moedeloos tegen de rots zag leunen, begreep hij. dat hij hier mis schien een beetje kon troosten en hel pen Natuurlijk schrok Barrabas. toen liij dat heel-vreemde wezen vlak bij zich zag staan. Maar vóór hij weer op de vlucht kon slaan stelde het zee paardje hem gauw gerust. Het maakte Barrabas helemaal warm van binnen, daar was iemand, die hem nelpen wij de, een vriend ln de nood. En hij ver telde ai z*n wedervaren aan het paard je. dat aandachtig luisterde, zonder hem ook maar éénmaal ln de rede te vallen Pas toen Barrabas helemaal uitverteld was. zei hij: „Weet Je. wat we gaan doen'/ Klim op mijn rug. dan gaan we eerst naar de oppervlakte van net meer. want Je kameraad zai wei heel erg ongerust zijn. Hij moet zelfs wel denken, dat Je allang verdronken bent!" Alplien Geboren: Theodorus Josephus M.. z. van J. J. M. Hoogenboom en Hendrlka G. Jan sen Dirk. z. van H. Koeteler en Lena van Ellk Alida Geertruida. d. van A. Mooll en Jo hanna ran Veen. Overleden: Catharina Klomp, 60 J., gehuwd met Antonle van Veen. won. te Hazerewoude. Leiderdorp Geboren: Cornells, z. van J. Rllnsburger en P. van Klaveren Hendrlka Jo hanna, d. van H. v .d. Keur en J. Overduln Nleuwveen Geboren: Maria Anna Bertha, d. van G. C. a. d. Wellden en M. A. B. Rekelhof. Overleden: S J. M. van Balen. 10 J. T. Blok, 71 Jaar. Zoetermeer Geboren: Petrus Leonard us Johanna, d. van Th. v. Es en G. Rotmensen. Maria. z. van N. A. Dulnlsveld en C. J. M. Ver- steege. Ondertrouwd: A. Brussé, 23 J, en A. M. Brugge- man, 20 J. Getrouwd: J. G. Nou wens. 31 J. te Hooge en Lage Zwaluwe en H. J. M. Veelenturf. 27 J. alhier (2 lijnen) Amsterdam, 30 October. Hoewel de omzetten op de effectenbeurs te Amsterdam heden verre van groot waren, was er, tenminste voor zoover van bulten af kon worden beoordeeld, toch wat meer te doen dan gisteren. Daarbij bestond een vaste stemjnlng. In de meeste rubrieken werd op een lichtelijk verhoogd peil gehandeld en onder beurstijd legden de koersen een onmiskenbare neiging tot oploopen aan den dag. Omtrent de oorzaken, welke tot deze tendens aanleiding gaven, tastte men overigens in het duister. Want ter beurze wist feitelijk niemand aan te geven, waarvan het goede sentiment te danken was. Op de Petroleummarkt ging vrij veel om. Waartoe overigens de beroepshandelaren niet weinig bijdroegen. Reeds dadelijk werd eenige punten boven het vorige slot gehandeld en daarna kon nog een kleine stijging worden waar genomen en in hoofdzaak bewoog de koers zich tusschen 316% en 318!*%. Voor Industrleelen bestond ook wat meer belangstelling. Van Ber kels werden vrij druk verhandeld; ook hier brachten de beroepshandelaren de noodige be weging voort, maar toch waren er ook goede kooporders van commissiehuizen en onder beurstijd steeg de koers van 103% tpt IO61 /4%. De Philipsaandeelen waren iets hooger en gol den 176 179 Unilevers werden afgedaan tegen 161H 162!* Calvé was lete beter. Aku daarentegen een kleinigheid lager, 145 —145 7/8 Voor Lappen Müller bestond bijna geen belangstelling. De minder courante Indus- trieelen waren stil maar vast. De Indische cul tuurfondsen ontmoetten eenige vraag. HVA's, op 485 ingezet, liepen naar boven tot 490 waarna echter weer een achteruitgang kon worden opgemerkt, maar per saldo bleef toch nog een koerswinst van een achttal punten over. Vorstenlanden waren wat hooger. De Tabaks- af deeling was stil, weinig veranderd. Dell Batavia's waren thans echter een paar punten hooger, maar dit fonds was gisteren ongewijzigd gebleven. De affaire ln Rubberaandeelen was klein; Amsterdam Rubbers werden verhandeld tegen prijzen schommelende tusschen 308!* en 310%. In de minder courante soorten ging wei nig om. De stemming was echter vast. De Scheepvaartafdeeling gaf kalme omzetten te zien in Scheepvaart Unies, die eenige procenten avanceerden en tegen 209%—211% werden ver handeld. Vaarten waren goed prijshoudend. De meeste overige soorten weinig veranderd. Op de beleggingsmarkt voerden de nieuwe 3J*% obligatiën verreweg den boventoon. De koers was in doorsnee een kleinigheid lager en bewoog zich bijna aanhoudend tusschen 96% en 96 1/8%. De groote belangstelling voor dit fonds had de aandacht voor de andere staateemissies afgeleid. In de nieuwe vieren ging maar weinig om, de koers fluctueerde tusschen 100% en 1001/8%. De gestaffelde leening gold 92 3/8%— 92H%. Overigens waren de veranderingen onbetee- kenend. Provinciale en gemeentelijke leeningen waren verlaten. Pandbrieven stil en prijshou dend. (A.N.P.) Prolongatie 2 1/4 BOSKOOP. 29 Oct. Coöp. ver. Rozen per bos: Wllh, Kordes 80—120 ct.. Florcx 90—130 Butter fly 70—130. Brlarcllf 80—90. Rosalandla 120—160. Else Poulsen 36. Queen Mary 80110. Pechtold 80130, Dorus Rijkers 3866. Edlth Helen 70 160 Hadley 7090. Sweet-Heart 110180, Vlcr- landcn 160200. August Noach 4570. Better- Times 130—160. Claudius Pernet 90. Ellen Poul- sen 5076 Wendland 60—70. Gloria Mundi 32 48. Polyantharozen 60—80. Gemengde rozen 60— 70 Diversen per bos: Chrysanthen, gr .bloemig 80—110.. Idem kl.bloemlg 40—60. Idem tro» 14 19. Clematis. Prins Hendrik 70—120. Idem Mevr. le Coultre 180190. DELFT, 30 Oct. 1941. Veemarkt. Aanvoer: 178 runderen. 5 graskalveren. 25 nuchtere kalveren. 72 magere varkens. 448 biggen, 25 schapen of lammeren. 34 geiten of bokken. Prijzen: Kalf- koelen f.225525; Varekoclen f. 150—275: Mager» varkens f.1640; Biggen f.720. GOUDA. 30 Oct. 1941. Veemarkt. Aangevberd ln totaal 582 stuks Prijzen: 28 magere varkon» 1625; 273 biggen 812: 140 runderen, 12 nuch tere kalveren. 57 graskalveren. 19 Schapen over genomen door Nederl. Veehoud. Centrale: 53 bok ken en gelten 1540 per stuk. Handel alle soor ten stug. Algemeene markt. 48 partilen kaas. Prijzen 1® kwal. met rl|ksmerk tot 62.50. 2e kwal. met rilksmerk 6162. Handel vlug. KATWIJK AAN DEN RIJN. 29 Oct. Groenten- veiling. Bloemkool I f. 11.5014.50, idem II f6.409.50; Bospeen f. 5.407 per 100 stuks; Knolseldcrle A f.4.20—'7. Idem B f 34: Was- peen f. 5.407; Kroten f.24; Roode kool f4.50 —5; Gele kool .14—5: Uien f.3.50; Prei f. 4.40—7; Andijvie f.45 per 100 K.G. NOORDWIJKERHOUT. 30 Oct. 1941. Velling ..De Eendracht". Kroten f.24; Roode kool f.350 Gele kool f 3.40; Groene kool f.3 10; Uien f 3 50: Andijvie f 4.50 per 100 kg.; Bloemkool f. 9.60 f. 14.50; Bospeen f5.50 ii f. 7; Waspcen f. 5.60 a f.7 per 100 stuks. ROELOFAR ENDS VEEN. 29 Oct. 1941. Aardbeien 33 ct.. idem klein 1822 ct. per doosje; Druiven 45 ct. per kg.; Tomaten 1.602.75 per 26 pond; Natuursla 22.50; Glas-6la 2.603; Bloemkool 6.8014.50 per 100 St.; Kas-snllboonen 3 80. idem stek 2.003.05 per 10 kg. ;AndiV'le 5 ct. per kg. Radactie-staf: B. W Menkhorst. Buitenland en Tooneel; K. Been Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Omgeving en Mustek.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3