Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 18 October 1941 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Sleepende handel op de veemarkten GEVEILDE PERCEELEN Uit de Rijnstreek Burgerlijke Standen Rijnstreek PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 19 OCTOBER. Leiden Chr. Geref. Gem. voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Joh. Jansen. Eglise Wallonne: dix heures et demie, Mr. R. Blommaert. Evang. Luth. Gem.: voorm. 10% uur ds. Mak kink. Patrimonium: voorm, 10% uur, ds. Bieger. Doopsgez. Gem.: voorm. 10% uur, prof. dr. L. 'J. van Hoik. Geref. Kerk in H. V. CPatrimonium)nam. 5 uur, de heer A. van Kampen. Geref. Kerk (Zuiderkerk)voorm. 10 uur, dr. Westerink; nam. 5 uur cand. L. Zielhuis van Delft. Geref. Kerk (Heerengracht): voorm. 10 uur, ds. Weggemans; nam. 5 uur, ds. WIersinga. Geref. Kerk (Oude Vest)voorm. 10 uur, cand. Zielhuis; nam. 5 uur, dr. Westerink. Geref. Kerk (Morschweg)voorm, 10 uur, ds. Wiersinga; nam. 5 uur, ds. Weggemans. Rem. Geref. Gem.: voorm. 10% uur. mej. ds. H. Modderman, Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis)vm, 10% uur, ds. G. H. Moll van Charante van Den Bosch. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. H. v. d. Linde: nam. 5 uur ds. Y. Alkema. Idem Oosteinde: voorm, 10 uur ds. Y. Alkema; nam. 5 uur ds. H. v. d. Linde. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. J. Knoppersen. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 4 uur ds. J. P. Geels. Doopsgez. Kerk: voorm. 10 uur ds. R, C. de Lange (Kerkdienst' voor Jong en Oud)10 uur Jeugdkerk in de Oude Veiling. Oud-Kath. Kerk: voorm. 10 uur ds. J. Yntema van Haarlem. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. A. C. van Harten van Zevenhoven; nam. 3 uur, ds. O. Th. van Beusekom. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: voorm. 10% en nam 3 uur, ds. W. Bieshaar, Geref, Gem.: voorm. 10% uur (Bed. H. A.) en nam. 2 3/4 uur (Bed H. D.) en nam. 5 3/4 uur, ds. A. van Stutjvenberg van Ierseke. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H.A.) en nam. 5 uur (dankz. H.A.) ds. Klüsener. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Dam. Ev Luth. Kerk: Voorm 10 uur zendeling B. R. Stelnhardt van Utrecht, nam. 7 uur ds. J. J. Simon van Gouda (H.A.). Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam 4 uur lees dienst Evangelisatiekring: Nam. 3% uur de heer W. Dubbeldam van Rotterdam. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 3 uur ds, Jacobs. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur Prof. Schilder van Kampen. Chr. Geref, Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Klelsen. R-em. Kerk v. Vrijz. Herv.: Voorm. 10 uur ds. Thomsen. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 3 uur lees- dienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Gem. (Hoofd dorp) Voorm. 10 en nam- 3 uur ds. Salverda, Lijnden: Voorm. 10 uur de heer P. v. d. Berg. Vijfhulzen: Voorm. 10 en nam. 3 uur de heer Brörens. AalsmeerderwegVoorm. 10 uur de heer Koud- BeimebroekerwegNam. 3 uur de heer Koud- staal. Badhoevedorp: Voorm. 11 uur de heer Boer- lljst. Nleuwemeerdljk: Voorm. 10 uur de heer J. M. Martens van Amsterdam. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur ds. Klehl. Geref. Kerk: Voorm, 10 en nam. 3 uur ds. Heuzeveldt. HUlegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (Bed H.A. en Dankz.)', ds. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Vocrm. 10 en nam. 5 uur. leesdienst. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur ds Van Slnderen. nam. 2% uur de heer Eichhorn van Delft. De Kaag Ned. Herv. Kerk: voorm. 10% uur ds. v. d. Windt. Katwijk a.d. Rtfn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 0% uur ds. Rutgers van Katwijk aan Zee; nam. 5 uur ds. Warmoltz. Geref. Kerk: Voorm. 9% en narii. 5 uur ds. Aalders. Katwijk aan Zee Geref, Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Gilhuis. Geref. Gem. (Remlsestr.)Voorm. 10 en nam. 5 uur leesdienst. Koudekerk Ned. Herv, Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur, ds, Van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2% uur, ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur de heer J. de Groot van Leiden; nam. 2% uur ds, Eykman van Zoeterwoude. Klnderkerk: Voorm. 10% uur de heer P Herf- kens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6% u. ds. Dijk. Ver. van Vrijz. Hervormden (Lindelaan) nam. 7 uur, dienst. Leidscliendam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds Boukema. DE VERPLICHTE VEELEVERING. (Van onzen deskundigen medewerker). Ofschoon nog niet gezegd kan worden, dat de gebruiksveeprijzen een sterke daling ontmoeten zijn er toch teekenen, die er op wijzen, dat deze op komst is. Wü zagen in de afgeloopen week op de mark ten weer een sleependen handel, met op het einde van de markt flinke overschotten van onverkocht vee. Het was het goede kalfdragende vee, dat geschikt voor export was, dat de volle aan dacht van koopers behield, doch voor het overige was de ware kooplust zoek. De noteeringen liepen hiervoor nog van f.500 tot aan f. 700 pqr stuk toe. De versche melkkoeien en ook de vare koeien konden in de meeste gevallen de oude prijzen niet halen wy noteerden resp. van f.400.tot f. 625.— en van f280.tot f450.— per stuk. Nu men het vee voor de verplichte levering niet anders dan op aanschrijving kan leveren, en dus op de markten niet veel vee voor dit doel wordt aangekpcht, drukte zulks vooral op de vare koeien, en bleven er vrij groote kwan- tums onverkocht. Zoowel te Leeuwarden, als Zwolle en Leiden bleef op het einde veel onverkocht. Het vee voor de verplichte levering had men via schriftelijke oproepen geheel gere geld en dus kwam er ook deze week niet meer dan noodig was. Voor de vleeschvoor- ziening zal er voorloopig aan landkoeien nog geen gebrek zijn. Voor de stalling van mest vee kan men vee betrekken via de Veehouderijcentrale; hiervan wordt veel gebruik gemaakt. Dit vee wordt opgekocht door vertegenwoor digers van de Centrale, en met bijberekening van de benoodigde onkosten aan de mesters geleverd. Alzoo weet men ook wat er voor den komenden winter voorhanden is. De handel in jong fokvee was in de afgeloo pen week weer uiterst zwak. Vooral van de gras kalveren bleef veel onverkocht: de prijzen lie pen nogal belangrijk terug. De wolveemarkt was vrij schaarsch voorzien en de prijzen bleven dan ook gemakkelijk be stendigd. Binnenkort zal ook hiervoor wel een aanvang worden gemaakt, de levering ver plicht te stellen. Van de weidelammeren .s zoo goed als nog niets verkocht, doch er zijn er zeer veel bestemd voor de fokkerij. Hooge ..prijzen worden voor de jongen ooyen besteed. We no teerden gisteren op de Leidsche markt voor beste van f.60.— tot ruim f.70.— per stuk toe. Op de magere varkensmarkt was weer niet veel te doen. Aanvoeren klein, en een zeer be perkte vraag, Alleen voor het lichte iocd v.as wat kooplust; overigens stil, met zwakke prijzen 't Ziekenionds „Tot Hulp der Menschheid" Is in Leiden óók voor U. „Adv." Wacht dus niet tot het te laat is. 1667 Sluit U aan, maar doe het NU Ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", Zoeterwoudsche Singel Z - Te-lef. 25018. Lisse Ned. Prot. Bond: voorm. 101/4 uur, ds. D. Drijver van Den Haag. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. Th. v. Veenen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, dr. Th Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. A. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur, leesdienst. Leimulden Ned. Herv. Kerk: vöorm. 10% uur, ds. van Veenen. Geref. Kerk: voorm. 10% en nam. 3% uur, ds. Gilhuis. Nieuwveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 u. ds. Kater. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 3 uur de heer A. van Scherpenzeel. Nieuw Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur d6. Lazonder, nam. 3% uur cand. Flink. Geref, Kerk: Voorm. 10 en nam. 3% uur ds. Smllde. Ohr. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 4 uur d6. Ponstein van Lisse. Noorden Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10% mu ds. Zwijnènburg. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur lees dienst. Noordwijk-Binnen Ned. Herv. Kerk: vjn. 10 uur ds. W. W. Siddré. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. H. B. Visser. Noordwijk aan Zee - - Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur ds. N. J. Cupédo; nam. 5 uur (Jeugd dienst) ds. Kiehl van Hazerswoude. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam, 5 uur, ds. B. Bouma. Geref Kerk (H. V.)voorm. 10 uur de heer A. van Kampen. Noordwijkerhout Ned. Herv Kerk: Voorm 10 nam. 4% uur en nam. 6% uur (de Zilk), ds. Den Hertog. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 uur A. P. van der Haas. cand. t,d. H. D. Pauluskerk: Voorm 10 uur ds. T. J. Jansen Schoonhoven, nam. 5 uur A. P. van der Haas cand. td. H. D. W de Zwljgerkcrk (Ver. v. Vr. Herv.): Voorm. 10% uur dr. Boersema. Geref. Kerk (Mauritslaan)voorm. 10 en nam. 5 uur, ds, H. Wierda van Vijfhuizen Geref. Kerk (Morschweg): voorm. 10 uur (Bed. H. A dr, van Katwijk. Ten overstaan van notaris B. H. Stumpel te Leiden. Huis en erf met afzonderlijke bovenwoning Lange Mare 39/39a in bod: f. 7.000.kooper de heer N. Timmers q.q. te Leiden voor f. 7.000.- Huis en erf Oude Singel 148 in bod: f. 7.000 konper de heer J. Hogendoorn te Zwammerdam voor: f. 7.000.— Winkelhuls met afzonderlijke bovenwoning Clarasteeg 20/20a in bod: f.3.300.kooper de heer J. Mugge q.q. te Leiden voor f. 3.500.— Huis en erf Kruisstraat 19 in bod: f. 1.350. kooper de heer G. Bergers q.q. te Leiden voor f. 1.575.—. Winkelhuis en erf Vrouwenkerkkoorsteeg 7 in bod: f.4.000.kooper de heer M. E. Groene- wegen q.q te Leiden voor: f. 4.100. Ten overstaan van notaris mr. C. Punt te Noordwijk. De huizen en winkelhuizen te Zoe terwoude (Dorp) aan den Schenkelweg num mers 51, 53, 55, 57, 59, 61, 63. 65. 67, 69 en 71 na afmijning te zamen in bod: f.26,376—koo per de heer A. J. Giezen te Rotterdam voor: f26.726.—. AALSMEER. Bijeenkomst Zlekenhulsverpleglngsfonds „Eigen Hulp". Het ziekenhuisverpleglngsfonds „Eigen Hulp" hield met betrekking toe de reorganisatie van het Ziekenhuisfonds ln de Oude Velling een buiten gewone ledenvergadering. De bijeenkomst werd door den voorzitter, den heer D. Tas Gzn., geleld; deze zette tevens uiteen hoe door de nieuwe zle- kenhulsverplegingswet het plaatselijk fonds zich in de toekomst zal hebben te richten. Door deze nieuwe regeling zal zeker een meer sociale pre miebetaling ontstaan, hetgeen dus een belangrijke verbetering beteekent. De vergadering gaf met alg. st. aan het bestuur ln deze zaak vrijheid van handelen. De eerste Convallarlavelllng. Alhier vond aan de C A V. de eerste Con vallarlavelllng ln dit seizoen plaats. Behalve ge ringe aanvoer, was er ook weinig belangstelling van kooperszljde. De grootste partij was die der Gebr. Alderden te weten 26000. De hoogste prijs voor Dultsche kiemen was f. 1.74 per honderd, die van Hollandsche kiemen 68 ct. per honderd. Ver schillende partijen konden den ophoudprljs ech ter niet bereiken. GESLAAGDE ONTSPANNINGSAVOND VAN „VREUGDE EN ARBEID". „Vreugde en Arbeid" hield een zeer geslaagden cabaretavond in de Oude Veiling. Een kern achtige toespraak werd gehouden door den streekléider Reekers, waarna de burgemeester opwekte tot eenheid, door mee te marcheeren in het N.V.V. Daar is geen verschil in stand en beroep. Ais allen de schouders er onder zetten, kan nog veel meer bereikt worden. Het uitgebreide programma, dragende als titel „Kop omhoog" werd geopend door den radio conferencier. Direct ontstond een bijzonder ge zellige sfeer. Een uitgebreid progeramma volgde, waarvan bijzonder genoten werd. Het gezelschap o.l.v. Theo Bouwmeester heeft een ieder bui tengewoon vermaakt. Een onbekende aanwezige heeft iedereen een gratis consurAptie aange boden. Winterkleedingcom it De burgemeester heeft voor de inlevering van gebruikte kleedingstukken een comité ge vormd, dat bestaat uit mevr. K. Kolb—Van Wingerde, voorzitster; mej. J. E. E. Bekker en mevr. E. WilkeshuisSteenhauwer, COLLECTE WINTERHULP NEDERLAND. Record-opbrengst van f.1275. De collecte voor „Winterhulp Nederland" heeft ditmaal f1275 opgebracht. Dit beteekent, dat de hoogste opbrengst van het voorjaar wederom met f. 218,90 overschreden is. Onze gemeente, bekend om haay uitstekende opbrengsten, maakt dus wederom een prachtig figuur Morgen wordt de Zondagsdienst voor dok toren waargenomen door dokter Bon, tel. 471. De burgemeester heeft aangesteld als agent voor de inzameling van eikels, kastanjes en beukenoten, de heer B. Vervloed. Arnhem, waarop besloten werd tot invoering van het Eenheidsdiploma voor EJELB.O. De voorzitter dankte de Instructeurs die zich be langloos beijveren den leden de zwemkunst te leer en. Te Leiden oefenen ongeveer 70 leden. Inzake den cursus voor E.HB.O. werd beslo ten één cursus van 8 lessen en een van 18 les sen te geven. De propaganda-commissie zal in wintermaanden een tooneelstuk opvoeren; ver schillende leden gaven zich hiervoor op. Hierna volgde uitreiking der diploma's. A, Ned. Bond: Aan de dames: M. Duindam; Adri v. Leeuwen; N. v. Oosten; Griffioen; Plaatsen en den heer J. Baalbergen. B. Ned. Bond: Aan de heeren: A. Parschien; N. Peen; Th. v. d. eBrg; Jac. Plaatsen; W. Smit; M. Plug. Twee C-diploma's konden worden uitgereikt n.l. aan mej. Q. v. Oosten en den heer W. Plug. Dat dezen zomer flink geoefend is, bleek uit het feit, dat niet minder dan 7 leden ook het kustwachtdiploma behaalden, n.l. de heeren: W. Smit; N. Peen; M Plug; Th. v. d. Berg; Joh. v. d. Bent; A- Passchier en Jac. Plaatsen. De 2e penningmeester bracht verslag uit over den stand van het ledental. In Noordwijk steu nen 204 gezinnen den NJEt.B. Daarbuiten zijn 32 personen als donateur ingeschreven, w.o. zich ook eenige werkende leden bevinden. Besloten werd eenig reddingsmateriaal aan te schaffen. Hierna sluiting. De Zondagsdienst voor doktoren wordt morgen waargenomen door dr. Coenraads Ne- öerveen en dr. Visser. Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: voorm. 10% uur, ds. Geerling. Geref. Kerk: voorm. 10% en nam. 3% uur, ds. v. d. Bos. Remonstr, Kerk; voorm. 10% uur, ds. Heyn. Rijnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: voorm. 10% en nam. 3 uur, ds. de Vree. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10% en nam, 3% u. leesdienst. Sassenhelm Ned. Herv. Kerk: Voorm, 10 en nam. 5 uur ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. 9% en nam. 5 uur ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. v. d. Ven van Den Haag. Pinkstergemeente: Voorm. 10 en nam. 5 uur de heer Zoutman. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: voorm. half elf en nam. drie uur: ds. Huls. Geref. Kerk: voorm, half elf en nam. drie uur ds. Warner. Voorschoten Ned Herv. Gem.: Voorm. 10 u. (Bed. H. A. en nam. 5 uur ds. H. P. Fortgene. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds, J. C. Houtzagers. Geref. Gem. (Leidscheweg 41)Nam. 4.30 uur leesdienst. Waddlnxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. (Bed. H.A.) en nam. 5.30 uur (Dankz.) ds. Vroeg in de wey. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Smtdt. Oud-Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. De Bel. Wassenaar Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.40 uur ds. A. Keuter van Den Haag. Geref. Kerk (Zijllaan)voorm. 10 uur, dr. J Wielenga; nam. 5 uur Feringa. Geref. Kerk (Bloemcamplaan)voorm. 10 uur (Bed. H. A.) ds. Ferlnga; nam. 5 uur (Bed. H. A. en Dankz.) dr. Wielinga. Wou brugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Van der Ent Braat. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Dronkert. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% u. de heer A. van Heuven, cand. te Charlols, nam. 3 uur de heer K. A. Oskam, cand. te Spaarndam. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3 uur ds. De Ruig. Chr. Geref. Kerk (Polder): voorm. 10% en nam. 7% uur. ds. Kleisen van Boskoop. Zoetermeer Ned Hen'. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2 30 uur dr. J. J. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam', 2,30 uur ds. H. Versluljs. Geref Gem Voorm. 10 en nam. 2 uur lees dienst. Ver tot Verbr. der Ger. Waarh.: Voorm. 10 en nam. 2.15 uur de heer Mauw te Gouderak. Ver. v. Vrijz. Herv.: Nam. 6.30 uur ds. prof. v. Mourlk-Broekman van Moordrecht. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 u. ds. Eykman. Zwammerdam Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 en nam 3 uur ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur ds. Zwaan. Rem (GetefGem.: Voorm. 10 uur mej. ds Günther. BENTHUIZEN. Gevonden voorwerpen: Een'kinderporte- monnaie met inhoud. Inlichtingen bij den ge meente-veldwachter. HILLEGOM. f.346.ontvreemd. Bij de bewoners aan de Haven werd een on- gewenscht bezoek gebracht. Onbekende bezoe kers namen 's middags een bedrag van f.346. mede. De politie heeft deze zaak in onderzoek. De dienst voor doktoren wordt morgen waargenomen door dokter Wijkmans, tel. 57ql. Gevonden voorwerpen: Aanwezig op het bureau van politie en aldaar te bevragen alle werkdagen tusschen 7 en 8 uur njn. de navol gende als aangegeven voorwerpen: Een sleutel, dop van vulpenhouder, persoons bewijs ten name van C M. v. d. Voorne, school- étui waarin de naam J, Berk, groote rol papier gemerkt M. P. 1.4, OEGSTGEEST. Mej. H. L. Brocaar alhier is geslaagd voor het examen Itallaansche handelscorrespondentie. RIJNSBURG. Ned. Herv. Jeugddienst. In de zaal der Ned. Herv. Gemeente aan de Brouwersstraat werd een drukbezochte Jeugd dienst gehouden, waarin dr. G. C. v. Niftrik voorging. Een zangkoor, onder leiding van den heer P. de Rook, verleende medewerking. KATWIJK. OPBRENGST COLLECTE „WINTERHULP" De eerste collecte voor Winterhulp Nederland heeft alhier opgebracht de somma van f. 425.76. KATWIJK AAN DEN RIJN. De drukte in de tuinbouwbedrijven. Deze week kenmerkte zich wederom door een bijzondere drukte in de tuinbouwbedrijven door den grooten aanvoer van bloemkool met de daaraan verbonden bedrijvigheid, in verband met den export naar Duitschland, De prijs was gemiddeld 50 ct. per 100 lager dan verleden week, n.l. van f. 11,60 tot f 14,50 in de beste kwaliteit en f.7,10 tot f.9.60 in de 2de soort. Deze prijs kwam overeen met dien van vorig jaar in hetzelfde tijdvak, dus in verband met de hoogere exploitatiekosten een lagere winst. Ds sluitkoolsoorten, roode, gele, stonden aanmer kelijk lager dan vorig jaar, n.l. nu f. 3,50 per 100 K.G. tegen f. 5 tot f. 5,80 in het vorig seizoen. Ook uien staan thans aanmerkelijk lager in prijs. n.l. f. 3,50 per 100 K.G. tegen in 1940 f.5.40 tot f.7 per 100 KG. Waspeen was in 1940 even eens duurder, nl. toen tot f. 8 per 100 KG. tegen hoogstens f. 6 den laatsten tijd. Kroten zijn on geveer dezelfde prijs, nl. van f. 2,40 tot f.4.— per KG. Andijvie ging vlug weg tegen f.4 tot f.5 per 100 KG. KATWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst van groentehandelaren. De groentehandelaren in deze gemeente heb ben onder voorzitterschap van den heer D. de Haas in Casa Cara een bijeenkomst gehad. Voornamelijk werden besprekingen gehouden over de zuurkooldistributie en de aardappelen voorziening tijdens den aanstaanden winter. LEIDSCHENDAM. Onvoldoende verduistering. Tegen 9 inwoners is proces-verbaal opge maakt wegens hèt niet voldoende verduisteren hunner woningen, tegen drie wielrijders, die zonder afgeschermde lantaarns reden en tegen 3 bestuurders van paard en wagens, die in het geheel geen verlichting voerden. LISSE. De burgemeester heeft in de vacature-mej. A. van Kesterende Bruin benoemd tot schoon maakster der Openbare school mej. S. v. d. Berg. NOORDWIJK. Vergadering „Noordwijksche Reddings Brigade" Deze vergadering werd in café Centraal ge opend door den voorzitter dr. C. H. Hermani- des. Na vaststelling der notulen werd het ver slag uitgebracht van de bondsvergadering te SASSENHEIM. OPBRENGST COLLECTE WINTERHt^*. De collecte voor Winterhulp Nederland heeft alhier f. 85.58 opgebracht. Zondagsdienst voor doktoren. Deze wordt Zondag a.s. waargenomen door de doktoren Hueber on le Grand. VALKENBURG. Te Rotterdam slaagde onze plaatsgenoote, mej. Tr. de-Vries voor het diploma Med. Chiropo dist e. VOORSCHOTEN. ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER G. H. VAN LEEUWEN. Vele hartelijke gelukwenschen. Het kantoor van de Zilverfabriek was met palmen, gToen en bloemen versierd in verband met het 25-jarig jubileum van den heer H. van Leeuwen. Nadat de jubilaris met zijn gezin was binnen geleid werd hij toegesproken door den heer D. Vos, waarn. directeur der vennootschap. Spr. bracht hem de gevoelens en sympathie der di rectie over en gewaagde van den trouw van den jubilaris aan de firma, zijn trouw aan het ge geven woord, één der grootste deugden der Ba tavieren. Niet alleen uw tijd, maar vóór alles uw hoofd en hart hebt gij gegeven. Als blijk van waar deering wilde de directie uiting geven aan haar dank door de overhandiging van de zilveren plaquette van de vennootschap, met den wensch dat de heer Van Leeuwen nog vele jaren mag werkzaam zijn. Namens het bedrijf sprak de heer W. Kreeft en koos als motto voor zijn toespraak „Eenvoud en bescheidenheid". Spr. hoopte, dat de heer v. Leeuwen in eenvoud en bescheidenheid nog vele jaren werkzaam mag zijn voor de vennoot schap, in het bezit van echtgenoote en gezin en overhandigde hem, trouw aan de traditie, de enveloppe met inhoud met de toezegging van drie dagen extra vacantie. De heer L. A Eekhof vertolkte namens de collega's de gevoelens. Met genoegen wordt on der leiding van den heer Van Leeuwen ge werkt, omdat zijn waardeering stimuleert. Als blijk van waardeering bood de heer Eekhof. be halve de traditioneele taart en sigaren, boek werken, een zilveren schaal en zilver schepwerk aan, vergezeld van een oorkonde, ontworpen en vervaardigd door den heer M. Kutterink. Ook deputaties van het fabriekspersoneel, Zil verfabriek, "Kon. Begeer en D.C.W. kwamen ge lukwenschen en geschenken aanbieden, waarna nog spraken jhr. ir. A. C. von Weiier, dir. Kon. Begeer en de heer De Kruyff, hoofdboekhouder van de Kon. Ned. Edelmetaal Bedrijven. De jubilaris heeft allen dankgezegd en de zegeningen herdacht, die hy in deze 25 jaren heeft mogen ontvangen, Hierna werden ververschingen aangeboden en allen in de gelegenheid gesteld den jubilaris per soonlek geluk te wenschen. Gevonden voorwerpen. Een bruine damesportemonnaie met Inhoud; een gummi-hak voor damesschoen (niet gebruikt) een groene zijden sjaal; een bruine klnderporte- monnale, lnh eenlg kleingeld; een sjaal (donker gekleurd met lichte bloempjes). Inlichtingen bij de politie. Aanbesteding van woningen. In het Raadhuis ,heeft de burgemeester aan besteed het bouwen van 8 woningen aan de Hyacinthstraat onder leiding van den heer M. Laurentius, architect, alhier. Ingeleverd waren 32 biljetten. Laagste Inschryver was G. Kloos te Katwyk voor f. 33.850. De gunning wordt later bekend gemaakt. De burgemeester heeft met Ingang van 20 Oct. a,s. benoemd tot straatmaker P. D. van Deursen te Katwyk a. d Ryn. De Zondagsdienst voor doktoren wordt morgen waargenomen door de doktoren C. J. Kerkhof, telef. 93 en M. v. d. Stoel tel. 56. WASSENAAR. Gevonden voorwerpen. Sierspeld, jongensjas, 2 poesen, haakpen di verse handschoenen, klndcrvest, regenjas, lichtbe- schermer van fletslamp, 3 foto's, sjaal, draagzeel, springtouw, spor'tpantalon, 2 steps, ceintuur, muts slot, oorknop, regenjas, kettlngverduwer. zilver- bon 2 leesboeken, zweep sigarettenetui met lnh., wieldop van auto, sleutel. Te bevragen op het politiebureau. ZEVENHOVEN. Het moiul- en klauwzeer Thans heerschl onder het vee van bijna alle vee houders te dezer plaatse het mond- en klauwzeer Tot kosteres der Geref. Kerk is benoemd mej. de Wed. J, Versluis alhier. ALPHEN. Ontvreemding van collier. De politie heeft tegen den 17-J. v. G. proces, verbaal opgemaakt wegens gepleegde diefstal la dienstbetrekking. Het meisje bleek nj. een collier te hebben ontvreemd, dat zij reeds te gelde had gemaakt Geslaagd voor het machinistenexamen diploma C, 1ste gedeelte, onze plaatsgenoot B. Wjjbenga. BODEGRAVEN. De commies der directe belastingen D Pastoor is in geiyke functie overgeplaatst naar Zwolle. Gevonden voorwerpen: een jongenspet, een zyden ceintuur, een rozenkrans en scapulier, vier sleutels, een kinderportemonnale, een jongensceintuur, een jongensjas. BOSKOOP. Geslaagd voor het examen Wiskunde L. O. de heer A. j. Oortgiesen alhier. Zondag a.s. zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. A. J. Zwartendijk, Tel. 355. HAZERSWOUDE. Opbrengst collectie Winterhulp. De eerste collectie voor Winterhulp „Neder land" heeft opgebracht op het dorp f. 105.95 en aan den Ryndyk f.49.—. Totaal' f. 155.55. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De heer M. O. Dalebout slaagde aan de Tech nische Hoogeschool te Delft voor het candldaats- examen le gedeelte Electro technisch ingenieur. LEIDERDORP. Zilveren jubileum van den heer C. G. de Jong. De heer C. G. de Jong herdacht het feit, dat hy 25 jaar geleden alhier als kantonnier in dienst trad by den Provincialen Waterstaat in Zuid-Holland, afd. De Rijn. De jubilaris is 's morgens met zajn echtgenoote op het bureau van zyn chef, den heer J. H. A. Manders, bouwkundige van den Provincialen Waterstaat te Leiden, ontvangen en hartehjk ge- lukgewenscht. Namens den commissaris der pro vincie Zuid-Holland werd hem een getuigschrift en een gratificatie voor loffelijke dienstvervul ling aangeboden. 's Middags werd den jubilaris in een geani meerde byeenkomst van het personeel bij den Rijn te zijnen huize een fraaie rookstoel als geschenk van chef, collega's en bureaupersoneel aangeboden. Met een gezellig samenzyn werd de dag verder op waardige wijze besloten. NIEUWVEEN. Opbrengst Collecte Winterhulp. De lijstencollecte voor Winterhulp Nederland j.l heeft opgebracht f. 49.31. WADDINXVEEN. Gevonden voorwerpen: Een zilveren da meshorloge; een halsketting; een kleine roode portemonnale; een sleutel; een nummerbord (H 86179). Te bevragen op het politiebureau. ZOETERMEER. Samenvoeging van Distributiekantoren. Naar we vernemen zullen met Ingang van 20 dezer de distributiekantoren Benthuizen, Hazers woude, Moercapelle en Zoeterwoude samengevoegd worden bij Zoetermeer (Kring 420) ZWAMMERDAM. Kazendiefstal. Des nachts is by den veehouder P. D, alhier uit een schuur naby zyn woning, een partij van 24 kazen ontvreemd. Opbrengst collecte Winterhulp. De alhier gehouden collecte voor „Winter hulp" heeft f. 60.36 opgebracht. Luchtalarm - neersuizende bom men - voltretter. Steunt de Nederlandsche Ambu lance v. h. Oostfront. Koninginnegracht 22, giro 87600, 's-Gravenhage. Alplien Ondertrouwd: Izak Rijsdam. 25 J. en Johanna de Wissel 26 J. Overleden Frits van Geen, 9 j. overl. te Leiden Cornells Kölker. 68 J„ gehuwd met Anna Maria Schippers. Bodegraven Geboren: Johannes, z. v. Joh. Beens en W. v. d. Tier Johanna Lysje Louise, d. v. H. C S. Streefland en J, van Sterkenburg Gerard Hlllebrand, z. v, J. Slappendel en C. van Randeraad. Ondertrouwd: M. C, Groenendyk. 35 J en G. Jansen, 28 J. H. v. d Smit, 27 J. en H. Wagens- veld, 23 j. M. Meijns, 25 J. en H. Groenendyk. Getrouwd; W. Slof. 22 J, en A. J Steenbergen, 35 J. Joh. Vink, 26 J. en C. H. Huchshorn, 26 J. Overleden: Aaltje Kasius, echtg, van A. Ter- louw, 68 J. Hazerswoude Ondertrouwd: F. W. v. d. Berg, 31 j. en G. A. A. van Rooyen, 26 j. Th. van den Starren, 26 J. en Th Nahon, 24 J. Gehuwd: W. M. van der MelJ. 57 J. en G. Fran cken, 35 J. Nieuwveen Geboren: Cornells Coenradus Maria, z. van A. G. Droog en C. J. Meijer. Ondertrouwd' K. Hagoort, 34 j. won. te Lochem en A. C. Genis, 34 j. alhier J. H. Möhlmaan. 29 j. en J. B. Vryiand, 21 J. Waddinxveen Geboren: Pieter, Z. van P. van Kooten en C J. Robbers Hendrik Berend. Z. van M. E. Minnes en Z. Smit Abraham Jan Z van J A. Sonneveld en M. Molenaar. Overleden; L. Strijdhorst 9 j. Ondertrouwd: B. A. Vreeke en Th C. M. de Vos. Gehuwd: W. Mastop en E. R. de Lange C. P van Dfik en J. M Bitter, Woubrugge Gebore. Jan, z. v. G van der Lip en W. M van Dorp Cornells Wilhelmus Maria, z, v. a C Colljn en P Fransen Zoetermeer Geboren. Nicolaas Antonius Wll- helmlna 7,. van J J Boonekamp en C J M van Veen Cornells Gerardus. z nan D O Brussé en E. van DUk -Pieter z van G Burcrer en D. Stolk Liese Lotte. d. van D. Franx en E Je- Unskl. Zwammerdam Geboren: Adrianus Petrus Maria, z. v. Antonius Cornells Vink en Adriana Jacoba van der Geest. Ondertrouwd: Jacob Harteveld, 26 j. te Katwyk en Klazina Sterk, 24 j., alhier. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6