Ons modepraatje LEID5CH DAGBLAD - Eerste Blad TSbpefr Ons Kort Verhaal BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN De Barometer Van week tot week in den groententuin BEURSO VERZICHT miKl Zaterdag 18 October 1941 De zomer is alweer voorbij en het wordt tijd, dat wij naar een warmer japonnetje, een dik keren mantel omzien. Want het Hollandsche klimaat is nu eenmaal van een spreekwoorde lijke grilligheid en het valt niet mee te loopen huiveren op een guren najaarsdag in een on gevoerd jasje. Q. van Meurs. Dat het nieuwe seizoen veel verrassingen en ongedachte vondsten zou brengen, heeft zeker wel niemand gedacht. Want de tijd is er niet naar, om met grappige nouveauté's of extra vagante bedenksels voor den dag te komen: het publiek zou zeer zeker met een al te groote reserve tegenover zóóveel tactloos élan staan en maar een zeer klein gedeelte van het gebo- dene accepteeren. G. van Meurs. De Nederlandsche mode-industrie die het op het oogenblik vanzelfsprekend niet zoo heel gemakkelijk heeft bleef echter zichzelf ge trouw en wist met de bestaande mogelijkheden toch heel veel moois aan de markt te brengen, dat den toets van een ernstige en strenge cri- tiek wel degelijk kon doorstaan. In de groote modehuizen bewonderen wij op het oogenblik een collectie gedistingeerde, practische en aan trekkelijke creaties, die stuk voor stuk in over eenstemming met den geest van den tijd zijn. Eenvoud en gratie zijn wel de meest-kenmer kende eigenschappen, die al deze fraaie model letjes sieren, terwijl de zorgvuldig-gekozen de tails blijk geven van een uiterst-verfijnden smaak en een sterken zin voor stijl en har monie. Het spreekt vanzelf, dat de mode-ontwerper in deze dagen met de textielkaart in de hand, zijn fantasie laat werken, vandaar, dat wij maar weinig japonnen en antels met veel ruime plooien zien, al maken zij ook volstrekt niet den indruk, door een al te zuinigen coupeur gemaakt te zijn. Maar dit is juist de kunst van den man van het vak: om met zoo weinig mo- G. van Meurs. gelijk materiaal een zoo royaal mogelijk effect te bereiken. Als men bedenkt, dat de tailleurs en de gekleede mantels nog altijd in zeer stren gen vorm gehouden zijn, behoeft het geen ver wondering te wekken, dat keurige shawls, fraai- bewerkte handschoenen en geestige pochets veel GL van Meurs. aftrek vinden, omdat de vrouw van smaak gaarne uitbundig is, wat de „petits riens" be treft, als het costuum de neiging heeft, al te modest te zijn. Ook bij de keurige, maar vrij simpele namid dagjaponnetjes. die de herfst ons biedt, zullen graag en veel kleine versleringen, byou's en ori- gineele garneeringen gedragen worden. Toch blijft deze ..opmaak" in het algemeen bescheiden. Een klein, sierlijk broderie-kraagje, een eenvoudige garneering van soutache of koord, een weinig-opvallende knoopen-versie- ring valt tenslotte bij iedereen het meest in den smaak. Sieraden worden tegenwoordig veel gedragen. Ze behoeven volstrekt niet kostbaar te zijn, om de draagster met een sfeer van verfijning te omgeven, maar ze moeten wel met zorg geko zen worden. Er zijn alleraardigste garnituurtjes in den handel, die meri bij een bepaalde japon of een bepaald complet koopen kan, geïnspi reerd op bloemmotieven, op vormen uit de die renwereld of op schelpen en koralen. Soms komen wij eenigszins bizarre ontwerpen tegen: zoo zagen wij eenigen tijd geleden koperen ..toekans", die een horloge in hun monsterach- tig-grooten bek droegen en die als hanger ge bruikt konden worden. Over het algemeen ge tuigen de sieraden, die gedragen worden, van een sterker gevoel voor stijl dan een dertigtal jaren geleden door de mode-scheppers aan den dag werd gelegd. Ter illustratie laten wij U ook ditmaal weer een viertal modellen zien, waarop het parool „eenvoud en distinctie" zonder twijfel van toe passing is. Allereerst ziet U een streng-belijnden, ge- kleeden mantel, van roestbruine, wollen stof, met vrij-korte revers en ingeknipte zakken, waarop een pasje, in den vorm van een acco lade, gestikt is. Een zeer flatteuze, stemmige jas waarbij met succes een fel-gele, gemoeste, zij den das gedragen kan worden. Vervolgens laten wij U een namiddag-japon netje van soepele, resedakleurige, bedrukte fou- lardzijde zien met half-lange mouwen, een ge drapeerd taille-stuk en een elegant rokje, dat van voren plooien heeft. De garneering bestaat uit een ajour-bewerkt voorpand en een bijpas sende versiering op de mouwen. Het derde voorbeeld is dat van een Russisch groen, gekleed jurkje met zwart galon, een ty pisch voorbeeld van een eenvoudig, maar zeer bekoorlijk visite-toiletje, dat bijna iedereen staan zal. omdat het zijn waarde ontleent aan een uitmuntende coupe. Het laatste japonnetje is vervaardigd van Delftsch-blauwe, wollen crêpe. Het heeft korte mouwen. Het lijfje is in bolero-vorm geknipt en versierd met een bestikten strik, die vlak onder der. kin geplaatst is. De geplooide zakken, de mouwen en de blouse zijn eveneens van stiksels in een donkerder nuance voorzien. MARIA CHRISANTI. corsets corsets Even goed als allijd! Den Haag Scheveningen Rotterdam Arnhem Lelden Groningen Deltt Dordrecht 1021 dngez. Med.) GEBOREN. Henricus Antonius. z. van G. Raaphorst en G. Th. v. Gljlswijk Leonardus, z. van J. C. Korte- kaas en A. Pesschler Alida, d. van A. v. West broek en W. E. v. Leeuwen Johanna Maria Cor nelia, d. van J. v. d. Kamp en A. Noordover Henricus Anthonlus, z. van H. A. Blom en J. M. W. v. Rooilen Willlbrordus Cornells, z. van H. A. Blom en J. M. W. v. RooiJen Johanna Josle- na Maria. d. van C. H. K. Hazebroek en H, J. V1Sf£>la Gemma Godefrlda, d. v C. P. J. de Groot en C. la Lau. Casper, z. v. C F. Lourens en B. Chaudron Antonius Phlllpps, z. v. L. de Water en S. C. Brugman Eduard. z. v. C. v. Kralingen en M. Salomons Johannes Jacobus, z. v. A. J. Waaijer en S. Hendriks Bernardus Joseph, z V. G, A. Zweekhorst en C. P. Tulnenburg Barbara, d. v. J. Coert en A. de Zwijger Pleter Cornells Her- manus. z. v. P. J. v. Haasteren en M. J. J. Vis ser Christlaan. z. v. C. Waasdorp en J. M. Boom Maria, d v. G. Heruer en A. Blansjaar. ONDERTROUWD: D v. d. Bill. Jm 40 J. en G. Klink. Jd.. 35 J. H. J. Favler, wedn., 49 J. en E, C. Moene. gesch. 31 J. J. v. Steendijk, Jm., 30 J. en A. Overduln, Jd„ 28 jaar. C. Wagemaker, Jm. en M. Nleuwenburg. Jd. W. J. H. Baart, jm., 27 J. en C. A. Mulder. Jd., 33 J. GETROUWD: W. Buter, wed, en Z.- A. C. v. Putten, gesch. J. M. Westen, jm. en M. C. H. Montanus, Jd, J. D de Looii, jm en H. M. Wallaart, Jd. P. J. Mink. Jm. en M. v. Zelst. Jd. J. H. M Knaap, jm. en C. W. DIJkmans, Jd. W. A. v. Marls. Jm. en A. Uljé. Jd. A. Pont. Jm. en M. C. S. de Vleeshouwer, Jd. L. F. Soonlus, Jm. en L. de Vlnk, Jd. L. v. d. Zeeuw, Jm. en A. Hansen, jd. R. v. Zelst. Jm. en J. J. Tegelaar, Jd. OVERLEDEN: Th. ,7. Klink. m.. 62 J. M. OuwerKcrK, Yr., 45 J. A. Kramer, hsvr. van M. G. Stokvis, 37 J. P. Chaudron, M.t 73 Jaar. Teekeningen F. Wagner. De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier 13 De val in het Betoverde Meer Door EVA. EnKees wat voor weer hebben we morgenIk wil op de fiets naar Arnhem en trap liever zonder jas, snap je! „Laat je jas gerust thuis, er komt geen spat regen. Alleen tegen elf uur komt er wat wind, maar die gaat om vijf uur weer liggen! Wel gemakkelijk, als je een kennis hebt die je zoo nauwkeurig omtrent het weer kan inlichten! Maar heusch... het is écht waar... hij wéét het, die Kees! Het is soms beangstigend zoo juist zijn voorspellingen uitkomen! „Om van te griezelen" vond mevrouw Tafeldans, „ik durf het haast niet meer aan hem te vragen!" Maar i k vindt het nogal gemakkelijk en daar ik niet gauw griezel, maak ik dankbaar gebruik van zijn profetische woorden. Kees is als een loopende of rijdende barometer. Het laatste na tuurlijk als hij op z'n fiets zit. Dit is geen flauw mopje, want die fiets vormt mede een wezenlijk deel van zijn voorspellingsgave! Nieuwsgierig ben ik niet. maar ik heb hem el eens gevraagd hoe of zijn vooruitziende blik werkt, en het bleek heelemaal geen hokus-pokus of odele-bode te zijn: „...Ik voel het... aan m'n keel"... „Als we kouder weer krijgen heb ik weer last, ellendig is dat! En mijn fiets trouwens be vestigt dat altijd"Hoezoo?" „Dan kleppert mijn spatbord... en naar mate het op verschillende toonhoogten kleppert, be paal ik, in combinatie met m'n keel, den voch tigheidsgraad en windkracht. Soms is het een bepaalde c-dur klepper, dan is er geen vuiltje aan de lucht, maar kort geleden, met die idiote windhoos, toen Schraap, m'n buurman, in het belastingkantoor is gewaaid (nèt in den ontvan ger zijn armen), tóén was het bepaald atonaal! Of op z'n minst pluritonaal! U zult wel begrepen hebben dat Kees muzikaal onderlegd ls. Hij speelt saxofoon en heeft dus vanzelf een sterk ontwikkeld gevoel voor klep per- en neusklanken, speciaal onder een bepaald •trillingsgetal. Meer populair gezegd, waar de muziek ophoudt en de chaos begint. Gezien zijn fiets is de verklaring van zijn voor spellingsgave betreffende het spatbord héél ge loofwaardig. Het buizengestel, waarop hij zich langs 'sHeeren wegen voortbeweegt, Is verroest. ...Héél erg zelfs! Alles er aan ls lakloos en blad dert. Op zijn zadel bevindt zich het onafschei delijke zadeldekje dat hij gepresteerd heeft, op een avond, in zenuwachtigheid om vóór twaal ven thuis te zijn, op zijn hoofd te zetten, Inplaats van zijn alpinomutsje. Maar dit doet eigenlijk niets ter zakeHet spatbord gaat het 'm om! En dat kleppert. Het kleppert soms heele fuga's, zacht beginnend, op 't laatst twaalfstemmig. Het radergestel zorgt voor de benoodigde klepperkracht. En daar Kees veel fietst heeft hij zoo lang zamerhand alle voorkomende toonaarden in ma jeur zoowel in mineur bestudeerd en profe teert nu. Tot in het griezelige juiste volgens mevrouw Tafeldans. Zijn keel- en spatbordvoorspellingen hebben zóó'n vermaardheid gekregen dat voor enkele jaren een instituut voor weersvoorspelling in de courant hem gehuurd heeft. De professoren konden niet tegen hem con- curreeren. Terwijl zij de kaarten bestudeerden, wind kracht maten en wat dies meer zij, rammelde Kees even aan zijn fiets en zei met de hem eigen beslistheid: „Oei, oei. dat gaat. mis!" terwijl de uitkomst van de berekeningen juist warm weer gaf. Men bood hem een jaarcontract aan en het rammelen ging gesmeerd. Nooit een foutje in de voorspelling! De courant ging zelfs zóóver een tabel met uren verdeeling op te nemen, totdat... de krach kwam Kees' fiets begaf heten op zijn keel alleen dorst hij niet aan. Het was een heele drukte bij den fietsenma ker. De professoren verdrongen zich om de weer- en kleppermachine en men had het spatbord in watten verpakt om onnoodig verschuiven tegen te gaan. Het geleek een operatie van een héél dure pa tiënt. Intusschen stond de telefoon aan het weersinlichtingenbureau niet stil en moest men de rubrieken in de courant staken! De geleerden grepen tenslotte in arren moede weer naar hun inmiddels opgeborgen instrumen ten en eiken dag waren de voorspellingen fout. Maar dank zij het zéér vakkundig optreden van den fietsenmaker verliep de reparatie zóódanig dat het spatbord klepperig bleef. Er was zelfs een toonaard bijgekomen Qma- jeur! „Beteekent bewolkte lucht met tempera tuur om het vriespunt omstreeks 3 uur 's mid dags" vertrouwde Kees me toe. „Alleen hoop ik dat ze me nu maar een ban den-bon geven, je kunt het beste rijdend voor spellen. Zoo'n stilstaande rammel geeft toch niet den juisten indruk. En de banden die er nu op liggen zijn eigenlijk nog héél goed, maar vijf scheuren in het canvas! Enfin, je kunt nooit weten (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden) 18. De reusachtige adelaar kwam met een paar krachtige wiekslagen op hem toe schieten. De grote kop. met de scherpe snaveL kwam recht op hem af en toen oegreep Barrabas dat nij met z'n kleine degen volkomen mach teloos was tegenover deze reusachtige vogel. Toch zwaaide hij als een beze tene met zijn wapen en 't gelukte hem althans de eerste aanval at ce slaan Maar in t vuur van de strijd vergat Barrabas, dat hij aan een touw ooven de afgrond zweefde en Juist toen de adelaar voor de tweede maal op hem afschoot en hij met alle kracht naar de dreigende kop sloeg, gebeurde het verschrikkelijke!! Barrabas had zijn eigen touw doorgeslagen!! Hij kreeg een leeg gevoel in z'n kop en in z'n maag toen hij viel. Hij hoorde nog een gil van Hein en toen sloeg hij wel acht negen. Ja. wel tien keer over de kop De aarde draalde ais een toi in net rond. de oergen net meer de lucht alles dwarrelde door elkaar en toen schoot Barrabas voorover het Be toverde Meer in. Steeds dieper en die per. het suisde in zijn oren. hij had er geen begrip van. noe lang net wel duurde tot hij plotseling bemerkte dat hij op de oodem van het meer was terecht gekomen. Zijn degen had hij nog steeds in de vuist geklemd, die had hij, ondanks de schrik, niet losgelaten En daar zat hij nu. Maar gek. een mier moet toch verdrinken ln het water en tot zijn grote verbazing merkte Barra- oas. dat ,hlj rustig kon ademhalen En toen hij eens rondkeek, viel het hem ook op. hoe glashelder het water was en hoe hij tot ver ln de omtrek alle? duidelijk kon onderscheiden. Het wordt nu tijd, dat de late aardappelen worden gerooid. Het natte weer is niet bevor derlijk voor de kwaliteit van het product: even tueel zieke knollen gaan spoedig tot rotting over. Zooveel mogelijk dient deze aardappel droog in het winterkwartier geborgen, zoodat op een luchtige plaats opdrogen vooraf wenschelijk is. Loof van planten, waarin de ziekte aanwezig was, wordt bij voorkeur verbrand. Verwijder alles van het land, laat vooral geen zieke of gekneusde knollen achter, verbrand ze met het loof, wanneer ze niet voor veevoer in aan merking komen. Ook de bij uitstek winterproducten als roode kroten en bieten kunnen worden gerooid Eerst genoemde worden met een vork met platte tanden gerooid, waardoor weinig beschadiging van de wortels plaats vindt Het loof wordt er afgedraaid om blesseeren van de kroten te voor komen. Gewonde bleten zullen gemakkelijk uit koken en het roode sap verliezen, waardoor de gebruikswaarde aanmerkelijk vermindert. Het zelfde geldt voor de wortels van de schorse- neeren. Deze laatste kunnen stevig in den grond zitten en voorzichtig rooien is aan te bevelen. Alles dient zooveel mogelijk heel te blijven Wanneer het blad is afgebroken, laten we de wortels drogen gedurende een paar'dagen en bergen daarna alles op voor den winter. Wij doen dit op een zoo mogelijk, vorstvrye plaats en leggen de kroten en schorseneeren laagsgewijs in zand. De wortels drogen dan tijdens de be waring niet in en worden niet door ongedierte als muizen, beschadigd. Bij invallende vorst kunnen we. zoo noodig. met blad of zakken dek ken Nogmaals, deze provisie, mag niet bevrie zen. We kunnen ook in kuilen bewaren, zooals bij aardappelen maar kunnen er dan bij even tueel vriezend weer niet bij. Meestal is de hoe veelheid niet zoo groot cn is boven beschreven bewaarmehode c*.e meest geschikte. We kunnen dan eik geweid».:;. ooger.LUk gefca-iken. De in Augustus uk ge plante aardbeien her-oen van het mooi<? najaarsweer geprofiteerd Nlut alleen zijn de bladeren fünk uitge&ro»*£, :«&*r ook maken de meeste planten ranken. Deat laatste nemen we geregeld weg, evenals het onkruid. Bovendien is het geregeld los houden van den grond tusschen de planten zeer bevor derlijk voor den groei. De laat gezaaide stamspercieboonen maken nog mooie vruchten en worden geregeld nage zien. Vooral nu het weer is omgeslagen en de regen is gekomen, rotten de op den grond lig gende vruchten gemakkelijk. Ook van de stokken plukken we de volgroeide boonen, Vooral het pronkboonengewas gèeft een mooi beschot. De late be waar kool als roode, witte en savoye kool behoeft nog niet geoogst, gewoonlijk doen we dit half November. Dit gewas kan nog sterk uitgoeien. De regen brengt evenwel het gevaar mee. dat enkele zware kooien kunnen barsten. Dit kunnen we voorkomen door de zware exemplaren met de schop los te steken en even op te lichten. Gebarsten kool gaat spoedig rotten en is voor bewaring niet geschikt. Op vele tuinen staat het onkruid welig te groeien, vooral op die gedeelten waar reeds gewassen werden geoogst. Dit is een fout. welke zich later op meerdere manieren wreekt. Niet alleen neemt dit gewas voedsel uit den grond en benadeelt het land, maar ook de zaden waaien en stuiven in elke richting en worden later mee ingewerkt, waardoor bij een volgende teelt veel meer arbeid aan wieden en schoffelen dient te worden besteed. Trek het onkruid uit vóór 't bloeit en breng hét op den komposthoop. Het doet dan nog dienst voor bemesting. Wan neer het geen weer is om te schoffelen kan men door ondiep omspitten (omleggen) het kleine onkruid wegwerken. Het omwerken van de kompost is van veel belang. Kan men er den inhoud van een beer- of gierput doorwerken, dan vormt men prach tig mestmaterlaal. Maar ook zonder laatstge noemde bijmenging is de waarde van goed om gewerkte en daardoor beter verteerde kompost op alle gronden groot, in het bijzonder in deze tijdsomstandigheden, waarin kunstmest schaars en alle natuurmest duur is. Vragen aan de Redactie onder motto „Tuin bouw". AMSTERDAM, 18 October. De effectenbeurs te Amsterdam kenmerkte zich vandaag door een groot gebrek aan orders. De handel was in verband hiermede van ge ringe afmetingen. De ontwikkeling van de poli tiek. in het Verre Oosten wordt met groote aan dacht gevolgd, maar van de berichten dienaan gaande ging geen noemenswaardige Invloed uit. Over het geheel waren de koersen, verge leken met gisteren, weinig veranderd. Boven dien ging er onder beurstijd te weinig om. dan dat er speling was voor groote variaties. Zelfs Olies, die de laatste dagen nogal wat beweging hadden veroorzaakt, hadden een kalme markt. Wel werd geregeld in een open hoek gehandeld, maai- de omzetten waren niet groot en daarbij werd aanhoudend beneden de 300grens ge handeld In hoofdzaak tegen prijzen loopende van 2971i% tot 299%. Op de Industrie-afdeeling was weinig te doen en zelfs de toonaangevende fondsen gaven nauwelijks affaire te zien. Do Philips-aandeelen echter veroorzaakten nog een kleine beweging en liepen onder beurstijd op van 252% tot 255%, en het koersverloop was aldus geheel- gelijkluidend aan dat van gisteren. Unilevers waren bijna ongewijzigd, evenals Aku's, van Berkels lagen geheel verlaten en het was niet gemakkelijk om tot affaire te ge raken. Ook de Lappen Müller waren verwaar loosd. De minder courante soorten waren zeer stil en aan den gedrukten kant. De affaire in Scheepvaartpapieren was gering. Scheepvaart unies bewogen zich op ongeveer het peil van gisteren en hetzelfde was het geval met de overige hoofdsoorten. Japanlijnen kwamen echter een kleinigheid lager te liggen. De Indische cultuuraandeelen trokken wei nig belangstelling. Van de Rubberfondsen wa ren Amsterdam Rubbers zoo goed als onver anderd. De spanning tusschen de hoogste en de laagste noteering was echter kleiner ge worden. Eenlge incourante soorten waren lager genoteerd. De handel in Suikerfondsen bleef ln hoofdzaak beperkt tot H.V.A.'s, waarin overigens ook maar enkele stukken werden gedaan. De koers liep daarbij achteruit van 468 tot 465 de Tabaksafdeeling trok nau welijks attentie. De koersen verschilden bijna niet bU die van gisteren. Slechts in enkele gevallen kon het tot noteering komen. De meeste tapes verstreken zonder affaire. Indische Tramwegwaarden wa ren ongeanimeerd. De beleggingsmarkt was kalm. De nieuwe vie ren en de gestaffelde leening gaven op beschei den voet e enige affaire te- zien. Eerstgenoemde bewogen zich bijna aanhoudend juist tegen den parikoers aan. Overigens kwamen geen groote veranderingen voor. De Spoorweg-drieën hadden echter een gedrukt voorkomen. De Oude Schuld bleef ongeveer op peil. Indische leeningen waren iets luier. Gemeentelijke- en provinciale obli- gatiën waren stil en lagen wederom gedrukt in de markt Pandbrieven ongeanimeerd, met slechts weinig variaties. De Duitsche markt gaf eveneens slechts weinig beweging te zien. Voor kerkelijke obligaties bestond wederom een goede stemming. CA.N.P.) Prolongatie 2 1/4 LEIDEN, 18 Oct. Botermarkt geen aanvoer. KATWIJK A,rb. RIJN, 17 Oct. Bloemkool I f. 11.60—14.50; Bloemkool II f. 6.60—0 50; Bospeen f. 5.10—7; Sla f. 2—2.50; Knolselderle A f. 5.90 f. 7.50; Idem B f. 4.30—5.50; Waspeen f. 5.50—7; Kroten f 2.10-^; Roode Kool f. 3.40—3 50; Gele Kool f. 3.30—3.50; Groene Kool 1.3—3.50; Uien f. 3.50; Prei 1.4.30—8; Andijvie f 4.10—5. NAALDWIJK. 17 Oct. Middenprijs Westl. veilingen. Alicante 3545 ct; Muscaat 34 et; Maroc 36—45 ct; Witte 4860 ct; Colman 60 ct; Appelen 1025 ct; Peren 1045 ct; Dubb. boonen 1535 ct; Snijboonen 17 ct; Pronk 5 11 ct, per kilo; Roode kool 350; Savooje kool 2,803,50; Groene kool 3,50; Nero 16.50; 2e soort 11; Prei 4,10—7 per 100 kg.; Bloemkool 1 —14; Komkommers 411 per stuk; Spruiten 1,90—2,40; Losse 45—85 per bak 25 kg.; Toma ten 12,80—16 per 100 kg. RIJNSBURG. 17 Oct. Groentenveiling Bloem kool A f. 14.50, I f 11.50. II f. 8.50 per 100 stuks; Bospeen f.7; Radils f. 1—1.30; Selderie f. 1.60 2.20; Peterselie f. 1.30—1.80; Kervel f. 1—1.60 per 100 bos; Kasboonen f. 35; Waschpeen f. 7; Grove peen f 3.10; Kroten f.4; Uien f. 3.50; Gele kool f 3.50; Roodekool f. 3.50; Groene kool f. 3.50; Witte kool 1.2 per 100 kg. RIJNSBURG. 17 Oct. Bloemenveiling. Groote chrysanthen: Alston f.22; Speat f.17; Blanche ?artout f. Troschrysanthenbruin 24; geel 224; Normandlë 1822; Harvest 1620; Frank field 22—26; Phenlx 11—15; Flcales 28—35 Dahlia's pompon gemengd f.1.101.30; Gouds bloemen 68. UTRECHT. 18 October Veemarkt: Totaal aangevoerd 1715 stuks vee. 400 stuks runderen. Vaarzen f. 320—500; Pinken f. 230—350; Melk koeien f. 400580; Kalfkoelen f. 430600; Vare- koelen f. 280450. Handel kalm. lagere prijzen. 475 Magere Kalveren f. 100—210. Handel kalm, onveranderde prhzen. 600 Nuchtere Kalveren; 120 Schrammen f.12 f.25; 310 Biggen f.611; handel kalm. vrijwel gelijke prijzen. 345 Magere Schapen f. 4500. Handel matig, prijzen 'onveranderd. Kaas 350 kg. f. 1.401.95 per k.g. Redactie-staf; B. W Menkhorst. Buitenland en Tooneel; K. Been Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J, Hannem^ Öm&vitig Muziek.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3