BINNENLAND LEIDSCH DAGBIJD - Eerste Blad Haandag 13 October 1941 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Kederlandsche ambulance vertrekt eerlang General-arbeikfiihrer Decker over den arbeidsdienst De heer Jan ter Haar overleden Een jaar Arbeitsbereich der N.S.D.A.P. Nederlandsch Studentenleven STADSNIEUWS r HAAR LEIDER, ARTS J. S. GALJART. OVER SAMENSTELLING EN INRICHTING. <KT1*1 gebouw van het Vrijwilligerslegioen Nederland aan de Koninginnegracht te 's-Gra- venhage heeft de leider van de Nederlandsche Ambulance naar het Oostelijk front, arts J. S GalJart, in een onderhuod met een redacteur van het A. N, P. eenige belangwekkende me- dedeelingen omtrent de samenstelling en inrich tmg dier ambulance gedaan. Lag het aanvankelijk in de bedoeling een Ne- derlandsch basishospitaal in dat gebied te stich ten, als resultaat van nader overleg met de Duitsche militaire autoriteiten is met het oog op den aard der gevechtshandelingen de voor keur gegeven aan een gemotoriseerd veldlaza ret, dat op verschillende plaatsen en onder allerlei omstandigheden zijn medisch, mensch- lievend werk kan verrichten. Deze overwegin gen, gevoegd bij de omstandigheid, dat zich vele moeilijkheden kunnen voordoen, waarop een snel verplaatsbare ambulance berekend dient te zijn, zooals de onbegaanbaarheid van de meeste wegen in het Sovjet-Russische terrein, de kans op ontberingen enz., hebben er mede toe geleid af te zien van het oorspronkelijke plan om ver plegend personeel aan de ambulance toe te voegen. Derhalve zal de Nederlandsche ambulance uitsluitend uit mannelijke medici en medewer kers bestaan. Zy zal op betrekkelijk korten af stand achter de fronten worden geplaatst, wat niet wegneemt dat zij gebruik zal kunnen ma ken van bestaande gebouwen en lokalen, die als noodhospitaal kunnen worden ingericht. De ambulance is in drie eenheden verdeeld, elk onder leiding van een chef-arts. Twee dezer eenheden zuilen tevens over een chirurg en een internist beschikken, terwijl bovendien aan de eene een oogarts en aan de andere een keel- neus- en oogarts verbonden zal zijn. De derde eenheid zal zich voornamelijk met hygiënischen arbeid bezighouden en daaraan zullen zes art sen verbonden zijn, o.w. een bacterioloog en malarlaoloog. In het geheel zal de ambulance 134 man sterk zijn, namelijk zestien artsen, een kleine admi nistratieve staf, een groot aantal verplegers en ziekendragers, zoomede eenige technische vak lieden. Alle leden der ambulance zullen de legioens- uniform (met den wlofsangel op den spiegel van den rechterkraag en het oranje-wit-blau- we wapenschild op de linkermouw) dragen en zij zullen voorzien worden van wapens voor zelfverdediging tegen kwaadwillige elementen, omdat de ondervinding heeft bewezen, dat er nog al eens op de ambulances wordt geschoten Wat de rangen «betreft, 21 leden der ambu lance zullen den officiersrang, een even groot aantal dien van onderofficier bekleeden en de overigen zijn als rangloos te beschouwen. Ongeveer dertig auto's zullen de verplaats baarheid der ambulances op snelle wijze moge lijk maken. Behalve over de noodige instrumen ten, verbandmiddelen en geneesmiddelen, krijgt de ambulance de beschikking over tweehonderd bedden, verdeeld over twee afdeelingen. Zoo zullen dan binnenkort de ambu lance hoopt eind October of begin Novem ber naar haar bestemming te vertrekken, na een korte militaire voorbereiding in Duitschland te hebben ondergaan onze Nederlandsche strijders in geval van ver wonding aan het Oostelijk front zooveel mogelijk op medische hulp van hun land- genooten kunnen rekenen. Overigens spreekt het van zelf, dat alle ge wonden, onverschillig waar zij vandaan komen, in ieder noodhospitaal zullen worden behandeld en verpleegd en dat de Nederlandsche ambu lance in dat opzicht geen uitzondering zal ma ken. De toezending van financieele bijdragen aan de Nederlandsche ambulance (giro 87600 ten name van de af deeling ambulance van het Vrij willigerslegioen Nederland te 's-Gravenhage) kan geregeld doorgaan, ook nadat onze medi sche en verplegende landgenooten hun prach tige taak ter plaatse zullen zijn begonnen. BIJEENKOMST TE 'S-GRAVENHAGE. Generaal-Arbeitsführer dr. H. Decker heeft Zaterdagavond in de groote zaal van den Dieren tuin te Den Haag voor het Arbeitsbereich der N.S.D.AP. en den Reichsarbeitsdienst in Neder land, het woord gevoerd. De zaal was geheel bezet en een muziekkorps zorgde voor een op gewekte stemming. O.m. waren tegenwoordig Oberdienstleiter F. Schmidt, Oberbereichsleiter Eftger, terwijl ook de WA. was vertegenwoordigd. Dr. Decker wees er op, dat in het Oosten een der grootste worstelingen uit de wereldgeschie denis plaats heeft. Het is de strijd tusschen hakenkruis en sovjetster, tusschen het licht en de duisternis. Duitschland vecht hier voor een zaak. die de zaak van de geheele wereld is. Het is Duitschland immers niet te doen om eigen welzijn, of om de macht der partij. Het is wel te doen om een nieuwe vormgeving van Europa ten aanzien van een nieuwe wereld beschouwing. Het is over eenige dagen tien jaar geleden, dat de Duitsche arbeidsdienst gesticht werd. Hij werd met een zeker wantrouwen begroet, doch men begreep spoedig algemeen het mooie devies: de gemeenschap voor de individu. Dit devies moest, om zoo te zeggen, in een school der natie gemeen goed gemaakt borden van het geheele volk, en dit is gelukt, hoewel de arbeidsdienst begonnen is met 38 man. Spreker constateerde, dat ook in Nederland reeds veel politiek leéd achter den rug is en men hier sterk op weg is de eenheid te vinden. Tot zijn vreugde hnQft hy ook in den Nederlandschen arbeidsdienst den waren geest gevonden. De arbeidsdienst maakt een volk arbeidzaam en een arbeidzaam volk is altijd sterker dan een volk waarbij geld de hoofdrol speelt. Duitschland ziet men als het voorbeeld daarvan. Men vergelijke eens. wat het liberalisme en wat het nationaal-socialisme van het Duitsche volk gemaakt heeft. De geheele wereld kan nu tegen Duitschland gemobiliseerd worden, zonder dat dit succes heeft. Om dit te bereiken heeft de arbeidsdienst een belang rijke rol gespeeld en zoo ziet men bijna overal het verlangen naar een arbeidsdienst ontstaan. Doch deze dienst kan slechts bestaan in een nationaal-socialistische gedachtensfeer, omdat hij de jeugd van het land moet verbinden en niet moet scheiden. In den arbeidsdienst wordt men gehard in den dienst voor het volk, en wie het volk dient, dient goed. Op deze gedachte heeft Adolf Hitler het Groot-Duitsche rijk op gebouwd en op die gedachte zal Europa onder zijn leiding een gelukkiger toekomst tegemoet gaan. Hierna heeft Oberdienstleiter Schmidt een slotwoord gesproken en het bolsjewisme als een macht der duisternis fel gehekeld. Hij zeide den Führer dankbaar te zijn, dat hij hier gekomen is, want anders zaten hier misschien bolsje wieken. Aan het einde der bijeenkomst werden de nationale liederen gezongen. OUD-LID VAN DE EERSTE KAMER. Gisteren is te zijnen huize te Amsterdam overleden de heer Jan ter Haar, oud-lid van den raad en oud-wethouder van de gemeente Amsterdam, lid van de Eerste Kamer. De heer Ter Haar is geboren in 1868 uit een oud koopmansgeslacht. Na de openbare handels school te hebben afgeloopen, vertoefde hij eenigen tijd in het buitenland, waar hij op handelskantoren werkzaam was, waarna hij in de zaak van zijn vader werd opgenomen. In 1900 werd hij secretaris van de Christelyk- Historische Kiesvereeniging te 1 Amsterdam, waarvan hij later voorzitter werd. In 1901 kreeg hij zitting in den gemeenteraad, waarvan hij tot 1939 met een korte onderbreking lid bleef. Eenige malen bezette hij een wethouderszetel. De heer Ter Haar was ook bestuurslid van de Christelijke Werkgevers-vereeniging. Sedert vele jaren was hij lid van de Eerste Kamer. De heer Ter Haar was een in de hoofdstad zeer op den voorgrond tredende figuur in het openbare leven. In vele vereenigingen vervulde hij bestuursfuncties. FEESTELIJKE BIJEENKOMST IN HET CONCERTGEBOUW TE AMSTERDAM. Uit geheel het land waren gisteren Duitsche nationaal-socialisten naar Amsterdam gekomen om aanwezig te zijn bij de feestelijke, grootsch opgezette bijeenkomst in het hoofdstedelijk concertgebouw, georganiseerd door het Arbeits bereich der NBJDAP. ifi den Niederlanden ter gelegenheid van zijn eenjarig bestaan. Een groot gedeelte van dc ruim 3000 deel nemers aan deze unieke bijeenkomst trok in de ochtenduren in keurige marschorde met een eigen muziekkorps aan het hoofd van het Centraalstation door de binnenstad naar het concertgebouw. Het concertgebouw was feestelijk versierd. De groote zaal was tot in de uithoeken gevuld. Een plechtig moment was het, toen onder de tonen van een kapel van den Duitschen ar beidsdienst de Fahneneinmarsch plaats had en zich 36 vaandels van het Arbeitsbereich der N.S.D.AP., arbeidsdienst en Hitlerjeugd op het podium groepeerden. Vervolgens betrad Oberstdienstleiter Schmidt het podium om de feestelijke bijeenkomst plech tig te openen. Spr. begroette hartelijk de vele partij genooten, die uit alle deelen des lands waren samengekomen en herinnerde nog eens aan de richtlijnen, die de rijkscommissaris een jaar geleden had gegeven en den plicht om waardige vertegenwoordigers van het nationaal socialisme te zijn. Het orkest speelde vervolgens de ouverture Rienzi, waarna dr. Decker onder een langdurig applaus het spreekgestoelte betrad, om een gloedvollerede over wezen en taak van de partij te houden. In warme bewoordingen schetste spr, de eer volle taak van den Duitschen arbeider van hoog tot laag. Niet de hoogmoed, maar de arbeid zij altijd en voor iedereen vooropgesteld. Ik weet niet, of veel menschen aldus ver volgde spr. zich een voorstelling kunnen maken van het feit, dat de militaire kracht van het bolsjewisme in minder dan vier maanden totaal verpletterd is. Het is moeilijk zich in te denken, hoe geweldig de bolsjewistische be wapening was en hoe groot de prestaties zijn, die door de Duitsche troepen zijn verricht. In den moeilijken tijd van het nationaal socialisme gaf de Führer een parool en dit parool was: gij moet gelooven, gij moet offeren, gij moet strijden. Dit vormt de onoverwinnelijke kracht van het nationaal socialisme. Het doel van de partij be- teekent niet het einde van strijd en inspanning, maar het begin van den arbeid. De oude poli^ tieke partijen zijn niet ontbonden om de men schen te treffen, maar om verkeerde leiders principes over boord te gooien en de menschen van die verkeerde leiding te bevrijden, die slechts voor persoonlijke belangen op de bres stond. Uitvoerig besprak dr. Decker de waarde van den arbeidsdienst. Geen jonge Duitscher mag tot een verantwoordelijke taak worden geroepen, zonder van tevoren de eer van den arbeid en in het bijzonder de moeilijkheid van handen arbeid geleerd en ondervonden te hebben. Een daverend applaus onderbrak herhaaldelijk deze met zooveel aandacht gevolgde rede. Vervolgens sprak Oberdienstleiter Schmidt nog een slotwoord, waarin hij o.m. zeide, dat in Nederland slechts één nationaal socialistische partij is. n.l. de NJ3J3. Spr. wekte op, alle krachten in te zetten om het nationaal socialisme uit te dragen. De bijeenkomst werd hierna gesloten met den Führergruss en het spelen van het Duitsche volkslied. Vervolgens had de afmarsch van de verschil lende groepen naar het station plants. UITEENZETTING VAN HET NAT.-SOC. STUDENTENFRONT. Het Nationaal-Socialistisch Studentenfront zendt ons een uitvoerige uiteenzetting van zijn standpunt ten opzichte van het Nederlandsch Studentenleven. Er zijn, aldus heet het, voor de studenten en de academici ongetwijfeld zeer diepgaande moei lijkheden verbonden aan het aanvaarden van de nieuwe stroomingen en gedachten, omdat deze regelrecht ingaan tegen de sfeer, waarin zij jarenlang hebben geleefd en zijn opgegroeid. De deels humanistische, deels liberaal-rationalisti sche mentaliteit, die in deze krngen overheer- schend was, is lijnrecht in strijd met de grond slagen eener nieuwe orde. Daarom is het be grijpelijk, dat men in deze academische krin gen meent, dat liet nationaal-socialisme de wor tel van het menschelijk bestaan en van de be schaving aantast. Niettemin is dat een dwaling, want de kern van ons bestaan ligt veel dieper in ons wezen verborgen. Daarom wordt het de plicht genoemd van lederen academicus om in te keeren tot zichzelf en eerlijk te onderzoeken of het nationaal-socialisme werkelijk in strijd is met de kern van zijn wezen als Nederlandsch volksgenoot. Na te hebben gewezen op de vroegere ver deeldheid, welke zich ook in het Nederlandsche studentenleven demonstreerde, wordt betoogd, dat het van belang is. dat er een studentenge meenschap ontstaat, die alle studenten omvat en geen klasse- of standsverschillen erkent. Hierin moet den student geleerd worden het belang van zijn volk te stellen boven ieder groeps- of persoonlijk belang. Sport en arbeids dienst zullen bij de vorming van den academi cus voorts belangrijke factoren zijn. Het Nat.- Soc. Studentenfront wil geenszins een eenheids organisatie van alle studenten worden, doch een kern blijven van nat.-soc. studenten, die VTüwillig een bijzondere politieke taak op zich nemen, omdat zij zich daartoe geroepen voelen. VERSPREIDE BERICHTEN. Morgen wordt prof. dr. ir, J. Kraus. oud minister van Waterstaat in het kabinet De Meester en oud-hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool, 80 jaar. MR. O. F. P. H. DE WAARD. Benoemd tot burgemeester van Hoogland. De Commissaris-generaal voor Bestuur en Justitie heeft op grond van art. 3 der verorde ning no. 108/40 (vierde verordening over bijzon dere bestuursrechterlyke maatregelen) alsmede van art. 4 alinea 1 der verordening no. 3/40 over de uitoefening van de regeeringsbevoegd- heden in Nederland, mr. O. F. P. H. de Waard te 's Gravenhage tot burgemeester van Hoogland benoemd. DE DISTRIBUTIE. Bonaanwyzing boter en vet. Gedurende het tijdvak van 14 October tot en met 1 November a.s. geeft elke der met „39" en ,,40" genummerde bonnen van de boterkaart recht op het koopen van 250 gram boter. Zooals destijds werd medegedeeld, geeft ge durende bovengenoemd tijdvak de met „39" ge nummerde bon van de vetkaart recht op het koopen van 200 gram gesmolten rundvet of 250 gram boter. Voorts geeft de met „40" ge nummerde bon van de vetkaart recht op het koopen van 250 gram boter. Uiteraard wordt op de boter, welke op de bonnen „39" en „40" van de vetkaart wordt gekocht, een reductie verleend van 22^ cent per 250 gram. De met „38" genummerde bonnen van de boter- en vetkaarten mogen worden vernietigd. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. Vier dooden en 10 gewonden. Na enkele dagen van „rust" zijn in den nacht van Vrijdag op Zaterdag weer Engelsche vlieg tuigen boven ons land verschenen. Zij wierpen op verschillende plaatsen in ons land brisant- en brandbommen omlaag. De meeste vielen op het open veld of ontploften in het water en richtten geen schade aan. Echter werd opnieuw aan de burgerbevolking, ten gevolge van de bij de Engelsche vliegers gebruikelijke methode om uit zeer grodte hoogte willekeurig bommen te strooien, hier en daar schade van beteekenis toegebracht. In totaal werden in plaatsen in het Westen van het land 18 woonhuizen vernietigd en kregen eenige dozijnen woonhuizen lichtere schade, hoofdzakelijk glasschade. Voorts werd nog een boerderij door brandbommen getroffen en liepen een garage en een schuilkelder schade op. Bij deze bombardementen zijn er vier dooden, vijf zwaar en vijf lichtgewonden te vermelden. PUBLICATIE VAN DEN COMMISSARIS BELAST MET HET TOEZICHT OP DE ZIEKENFONDSEN, Erkenning en toelating van ziekenfondsen en ziekenhuis- verplegingsfondsen. De commissaris, belast met het toezicht o-p de ziekenfondsennoodigt alle zieken fondsen, die in aanmerking willen komen voor erkenning of toelating in den zin van het Ziekenfondsbesluit, uit om, indien zij met bij een organisatie van ziekenfondsen of van ziekeruhuisverplegingsfondsen zijn aangesloten, zich onmiddellijk schriftelijk te wenden tot zojii "bureau, 't Hoenstraat 7, 's-Gravenhage, ter verkrijging van de, voor de aangifte toenoodigde, formulieren. Ziekenfondsen en zietoenhuisverplegings- fondsen, die bij een organisatie van deze instellingen zijn aangesloten, ontvangen de formulieren, .door middel van het bestuur hunner organisatie en behoeven ze dus niet zelve aan te vragen. 3864 RESIDENTIE-ORKEST. Theodora Versteegh (alt). Frits Schuurman (dirigent) De serie abonnementsconcerten van het Residentie-orkest, die zich ditmaal helaas niet in zulk een groote belangstelling mag verheugen als anders, werd geopend met de Serenade voor strijkorkest in E gr. t. van Antonin Dvorak. Merkwaardigerwijze wordt zij hoogst zelden uitgevoerd, terwijl dit werk toch uiterst dank baar en natuurlijk-geïnspireerd geschreven is. Het stelt daarbij de verschillende strijkersgr 'e- pen bi) uitnemendheid in de gelegenheid, zich van haar innigste, melodieus-vloeiendste en meest klankschoone zijde te doen hooren. Van die gelegenheid hebben Schuurman en zijn man nen ruimschoots geprofiteerd. De klankhomo- geniteit en nuanceeringen grensden by voort during aan perfectie, de teederheid van het aanvangsmoderato, nog even subliem nazingend in de stuwende en rythmisch interessante Finale, doch vooral in het zangerige Larghetto, getuigde van nauwgezet verzorgde voorberei ding en fynzinnige accuratesse, van onver flauwde aandacht. Deze poëtische ontboezeming van Dvorak schenkt ongecompliceerd, rein-mu- zikaal genot en was. gehouden in een voorname vertolking, een gelukkig eerbetoon aan den componist, wiens geboorte-eeuwfeest dit jaar herdacht wordt. Onze landgenoote, de alt Theodora Versteegh hooren wy hier zelden of nooit. Haar vocale medewerking in Haydn's cantate „Ariadne auf Naxos" vergoedde echter op éénmaal dit groot gemis. Deze keuze stelde dan ook volop haar groote gaven, zoowel zangtechnisch als muzi kaal in het duidelijkste licht. Wy constateerden een enorme vooruitgang van haar prachtig ge schoold en warm getimbreerd orgaan van groo- ten omvang. Ontroerend klonk speciaal de aria „Teurer Gatte, ach erscheine", terwyi haar groot vermogen tot dramatische expressie in het „Götter, o, lasst mich sterben" onomstooteiyk bleek. Voor haar styivolle reproductie ontving zy een bloemenhulde en terecht een opgetogen applaus. De fraaie vioolsolo die haar zang om speelde, berustte bij den nieuwen concert meester, Adolphe Poth, in uitmuntende handen. Tenslotte in eerste uitvoering „Poèmes de la Lumière" van den Spaanschen componist Ma nuel Palau, leerling van den directeur van het conservatorium te Valencia Eduardo Lopez Chavarri, wiens dichteriy'ke illustratie's van de avondschemering, den nacht en den morgen spreken van groot vakmanschap, kundige instru mentatie en subtiel-romantisch gevoel. Hoewel niet orgineel Respighi- en Debussy-invloeden zyn onmiskenbaar boeien deze knappe en met verve geschreven impressie's. ondanks het in verhouding tot de andere deelen te zeer uit gesponnen karakter der Nocturne. De orkest leden. vooral ook de blazers, konden zich in dit rijk - coloristische palet geducht weren; zy deden het met toewyding en met gelukkig resultaat. Dit eerste concert vormde dus een uitnemende inleiding tot hetgeen ons nog te wachten staat! Th. J. Hannema. Bultje 20 tabletten 55 ct JAARFEEST VER. VAN MATHESIANEN. Jan de Quack herdacht. In de Stadsgehoorzaal werd Zaterdagavond een cabaretvoorstelling gegeven, als jaarfeest georganiseerd door de Vereeniging van Mathe- sianen. De opening geschiedde by ontstentenis van den voorzitter door den heer G. J. v. d. Burg, die allen een hartelijk welkom toeriep, in het by'zonder bestuur, directeur en leeraren van de Ambachtsschool, vertegenwoordigers van de zusterverenigingen van oud-leerlingen van de Leidsche en Haagsche Ambachtsschool, verte genwoordigers van de bonden van technici en de oudbestuursleden, de heeren H. P. Oostdam, eerelid en J. S. Göbel, oud-voorzitter. Spreker legde er den nadruk op, dat deze avond on danks de moeiiyke tyden kon worden georga niseerd dank zy de sterke positie van de ver eeniging, die door haar ledenwervingsactie 1941 80 nieuwe leden en 8 donateurs kon in- schryven. De overweging dat het grootste deel van de belangstellenden voor dezen avond uit jonge menschen bestaat, die ook in de moei- hjkheden van dezen tyd niet by de pakken neer zitten, deed ten slotte besluiten, ook dit jaar de jaarbyeenkomst zoo feestehjk mogelyk te vieren. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met het programma, dat onder leiding van den con ferencier Peter Siers ten tooneele werd ge bracht onder het motto „De druk van dezen tyd ten spyt, een avond vol van vrooiykheid". Het moet gezegd worden, dat dit motto geheel toepasselyk was op de ryk gevarieerde num mers, die door een groot aantal artisten wer den uitgevoerd. Onder de vele aardige num mers mogen niet onvermeld bhjven het optre den van „The Miami's", die met hun Hawaiian klanken een enthousiast gehoor vonden, en een uitstekende creatie van aen conferencier, die als „zwartkyker" met zyn sombere verhalen een by zonder succes oogstte. Peter Siers toonde zich ook in andere nummers nog een vlot acteur. Laila Mascowna in haar dansen, de voor drachtskunstenaar Bart Egberts, de zangeres Zinai.de Nicolina, Louis Martin met zyn Negro spirituals en mr. Janno, de voortreffelijke goochelaar, oogstten ook groote waardeering van de toeschouwers, die zonder uitzondering van het vlot afgewerkte programma hebben genoten. Na de pauze wekte de heer H. P. Oostdam op tot medewerking aan de binnenkort te hou den feesteiyke viering van het 25-jarig bestaan der Vereeniging. Ook herdacht hy het overly- den van den oud-Mathesiaan Jan de Quack, den dichter van het vereenigingslied. Te zyner nagedachtenis verhieven alle aanwezigen zich van hun zetels en zongen het eerste couplet van dat lied. De heer v. d. Burg sloot met een kort woord dezen geslaagden avond. EXTRA-TOELAGE N.Z.H.-PERSONEEL. Als belooning voor bewezen bijzondere diensten. De directie der N.Z.H.T.M. heeft den volgen den dienstorder uitgevaardigd: „Inzonderheid in de afgeloopen zomerperiode zyn aan het personeel zware eischen gesteld. Gaarne geef ik myn tevredenheid te kennen over de toewyding, waarmede aan de groote vervoersdrukte het hoofd is geboden. Het is my aangenaam deze tevredenheidsbe tuiging te kunnen doen vergezeld gaan van de mededeeling, dat een geldelyke uitkeering in eens zal geschieden. Voor het personeel In vast dienstverband be draagt deze voor gehuwden f.25 en voor onge- huwden f15. Voor het personeel in voorloopigen, resp. los sen dienst, is de uitkeering gelyk aan die van het vaste personeel, mits de betrokkene sedert 1 April 1941 onafgebroken in dienst is. Zoo de betrokkene op een lateren datum in dienst ge treden is, dan wordt de uitkeering naar even redigheid vastgesteld. By een korter dienstverband dan 60 dagen heeft geen uitkeering plaats. t Voor het hulppersoneel is de regeling als volgt: De gehuwden ontvangen een uitkeering van elf cent voor eiken dag, dien de betrokkene heeft dienst gedaan van 1 Januari t/m 30 Sept. 1941, maximum f.25. Aan ongehuwden wordt 3/5 deel van de gehuwden toegekend, maxi- Lmum f. 15. HANDELSREGISTER K. v. K. Wyziglngen: Burgerziekenfonds van 1904 N.V., Zoeterwoüdsche Singel 2, Leiden, hoofdzaak: Heerengracht 601, Amsterdam. Uittredend pro curatiehouder kantoor Leiden: S. Baars, Sant poort. Nieuwe procuratiehouder kantoor Leiden: J. Kluver, Lelden. N.V. Snelvriesconservenfabriek „Vita", Hooge- woerd 183, Leiden. Het kantoor is verplaatst naar Raamweg 40, '-sGravenhage. Gistermorgen is de 24-jarige mej. E. S. uit den Haag. toen zy op de Haarlemmerstraat uit een autobus wilde stappen, gevallen tenge volge waarvan zy een hersenschudding bekwam. De Eerste Hulpdienst vervoerde haar naar het Sint Elisabeth Ziekenhuis. Voor het examen lich. oef. akte J is ge slaagd mej. M. Locher alhier. PREDIKBEURTEN. Zoctermecr Geref Gemeente. Heden, nam. 50 uur, ds. Lamain van Rotterdam. Spaarbankgebouw: Heden nam. 7.30 uur. de •er de Ble. NED. HERV. KERK. Beroepen te Hermelo ds. E. van den Boogert Ridderkerk. Drietal te Haulerwyk, cand. F. F. Faber, thans hulpprediker te Hoensbroek, cand. W. G. 487e STAATSLOTERIJ VIJFDE KLASSE DERTIENDE LIJST Trekking van 13 October. 15.000 No. 12569. 1.000 No. 2351, 10204, 18905. 400 No. 11117, 18510. 200 No. 7638, 10917, 12382, 13691. 100 No. 1712, 3440, 4493, 4561, 6441 6684,- 6794, 7651, 8382, 12407, 13307, 14155, 16844, 16929, 17684, 18295, 18721, 18819, 19867, 199919, 20958. PRIJZEN VAN ƒ70 1006 1842 2653 2933 3683 4130 4822 5428 5825 6210 6667 7035 7948 8096 8692 9424 10144 10424 10922 11872 12366 12786 13449 13836 14125 15084 15924 16459 16940 17634 17977 18705 19346 19815 20166 20743 21605 1068 1965 2680 3026 3747 4376 4831 5431 5857 6215 6695 7078 7955 8157 8718 9588 10179 10603 10940 11944 12453 12910 13492 13894 14202 15145 15929 16612 17105 17642 18209 18727 19367 19834 20220 20761 21646 1106 1117 2127 2182 2802 2804 3047 3259 3772 3818 4465 4494 4935 5190 5469 5508 5867 5896 6229 6391 6740 6806 7195 7312 7985 8183 8200 8826 8889 9648 9809 10238 10324 10623 10696 11318 11591 12001 12027 12469 12612 12923 12983 13611 13714 13905 13907 14266 14271 15166 15221 16038 16139 16638 16678 17119 17168 17733 17742 18519 18537 18876 19143 19520 19619 19930 19986 20250 20339 20905 20954 21775 21895 NIETEN 1162 1356 2412 2508 2848 2908 3275 3355 3940 4008 4658 4743 5260 5269 5570 5623 5930 6088 6413 6466 6810 6838 7381 7409 8282 8903 9912 10362 10772 11638 12194 12713 13025 13724 13927 14295 15399 16216 16795 17356 17757 18542 19213 19651 20059 20370 21081 21936 1472 2614 2926 3588 4101 4816 5331 5777 6107 6496 7008 7732 8561' 9317 8412 9010 10060 10082 10371 10386 10835 10918 11717 11861 12241 12360 12736 12754 13151 13213 13792 13796 14017 14070 15707 15798 16276 16414 16833 16861 17397 17598 17767 17943 18670 18679 19292 19341 19749 19793 20085 20113 20459 20631 21137 21519 21941 21970' 1111 1151 1295 1302 1409 1432 1438 1466 1613 1659 1661 1664 1801 1817 1826 1891 2015 2085 2106 2118 2224 2236 2266 2303 2579 2613 2687 2713 2812 2815 2820 2843 2917 2946 2959 2982 3146 3157 3167 3172 3245 3277 3306 3319 3457 3461 3463 3472 3595 3636 3686 3698 3749 3912 3936 3954 4165 4234 4275 4354 4502 4517 4554 4608 4783 4796 4807 4826 4927 4938 4942 4958 5051 5146 5147 5171 5289 5298 5320 5336 5391 5426 5432 5435 5524 5584 5670 5754 5761 5796 5810 5869 5999 6008 6118 6152 6153 6218 6285 6351 6359 6403 6437 6556 .6557 6639 6658 6764 6820 6830 6879 1013 1097 1110 1303 1368 1382 1507 1570 1595 1700 1789 1792 1957 1976 1992 2127 2161 2201 2420 2564 2568 2727 2734 2750 2865 2890 2913 3010 3040 3091 3178 3183 3211 3326 3366 3389 3527 3549 3581 3715 3737 3748 3985 4012 4083 4126 4358 4473 4489 4631 4661 4868 4877 4882 4968 4970 5013 5185 5271 5275 5341 5365 5384 5437 5491 5512 5672 5674 5730 5822 5848 5860 6121 6126 6128 6319 6321 6341 6468 6514 6685 6698 6741 7065 7112 7166 7167 7184 7200 7259 7281 7285 7474 7500 7522 7567 7569 7582 7592 7629 7658 7665 7695 7l57 7785 7788 7807 7827 7831 7833 7859 7889 7930 7974 7939 8002 8003 8008 8044 8079 8109 8199 8274 8295 8297 8318 8342 8370 8393 8433 8438 8471 8473 8613 8630 8653 8667 8683 8^91 3742 8755 8796 8814 8839 8648 8898 8950 8975 8992 8998 9007 9026 9037 9057 9072 9138 9147 9176 9188 9215 9234 9253 9275 9300 9386 9392 9409 9428 9455 9548 9553 9560 9561 9563 9567 9593 9600 9637 9679 9880 9881 9904 9920 9935 9963 9964 9987 10008 10024 10026 10073 10074 10104 10119 10121 10159 10160 10177 10236 10282 10292 10299 10308 10309 10328 10336 10340 10341 10352 10391 10409 10482 10499 10585 10727 10733 10755 10787 10879 10995 11023 11134 11156 11169 11181 11217 11220 11227 11255 11336 11354 11383 11427 11449 11457 11473 11485 11493 11518 11541 11554 11574 11582 11627 11639 11680 11706 11805 11810 11816 11831 11835 11899 11901 11916 12041 12046 12065 12118 12122 12144 12159 12216 12270 12271 12284 12292 12296 12322 12380 12408 12424 12434 12440 12455 12468 12476 12515 12542 12556 12571 12587 12600 12696 12700 12719 12772 12804 12842 12847 12857 12858 12893 12908 12928 12995 13011 13032 13034 13039 13048 13051 13062 13092 13093 13111 13209 13263 13270 13318 13344 13365 133S9 13401 13424 13458 13472 13494 13520 13532 13593 13634 13660 13678 13749 13807 13822 13829 13846 13856 13860 13862 13888 13897 13929 13935 13953 1-3094 14054 14086 14116 14143 14M7 14154 14168 14173 14256 14271 14273 14279 14326 14359 14395 14412 14426 14457 14466 14497 14562 14622 14643 14691 14738 14821 14860 14865 14891 14895 14897 15023 15044 15092 1-5132 15184 15225 15234 15302 15324 15341 15371 15380 15429 15514 15520 15522 15524 15537 15547 15585 15638 15639 15645 15658 15672 15731 15747 15757 15854 15856 15875 J5884 15886 15894 15950 16009 16041 16049 16120 16168 16207 16226 16270 16290 16300 16321 16325 16326 16356 16361 16495 16541 16582 16639 16649 16654 16702 16727 16765 16806 16845 16902 16943 16951 16973 17038 17049 17051 17063 17067 17094 17106 17164 17168 17206 17215 17259 17283 17285 17306 17325 17347 17361 17400 17406 17414 17473 17526 17532 17541 17544 17545 17554 17577 17610 17617 17704 17720 17741 17792 17820 17845 17846 17852 17855 17900 17933 17944 17992 17996 18132 18140 18141 18167 18233 88266 18284 18316 18338 18362 18367 18413 18479 18486 18491 18499 18500 18524 18547 18580 18602 18637 18697 18701 18704 18742 18756 18838 18914 18941 18965 18966 18996 19012 19042 19046 19078 19175 19197 19229 19230 19243 19252 19305 19337 19360 19464 19517 19539 19587 19675 19685 19726 19741 19792 19809 19864 19888 19942 19962 19991 19998 20008 20014 20075 20144 20173 20213 20230 20233 20247 20269 *20288 20326 20330 20346 20384 20414 20479 20480 20506 20528 20529 20550 20555 20574 20597 20600 20602 20617 20646 20670 20715 20726 20735 20739 20749 20806. 20851 20855 20876 20943 20948 20960 20964 20969 20994 21025 21069 21087 21113 21122 21161 21165 21236 21294 21323 21337 21390 21424 21429 21451 21641 21649 21772 21907 21920 21942 21988 In de vorige lijst stond1-1242 70 m, z. niet. Meyering, thans hulpprediker te Markelo en cand. C. A. Oskamp, thans hulpprediker te Spaarndam. GEREF. KERKEN. Aangenomennaar Enkhuizen ds. A. J Boss te Nymegen, naar Sleen cand. S. J. Ridderbos te Kampen naai" Munnekeburen cand. F. Strik- werda, thans hulpprediker aldaar. Tweetal te Zeist ds. J. W. de Jager te Zutphen en ds. J. Vroiyk Ezn te Epe. 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2