Het Duitsche succes in het Oosten Het Duitsch—Turksche handelsverdrag ZATERDAG 11 OCTOBER 1941 No. 25014 Verduisteren: 82ste Jaargang Bevolking van Moskou voor verdediging opgeroepen De Diplo over den strijd in het Oosten Verliezen der Engelsdien aan vliegend personeel Verspreide berichten Gemengd Nieuws Bonnenhandel op groote schaal te Meppel Meisje vermoord onder Renswoude 18.56 uur 7.58 uur 18.53 uur 8.00 uur J Een overzicht van de oeconomische betrekkingen tusschen beide landen sinds 1918 EERSTE BLAD STADSNIEUWS BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W Hermy Telel Directie en Administratie 25041 (2 Hlnen) DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 'elef. Redactie 21507. Hoofdredacteur: B. W. Menkhorst. Lelden Pl.verv K Been 'elder Exchange Telegraph meldt uit Moskou: Het Kremlin heeft in verscheidene oproepen tot de bevolking den ernst van den militairen toe stand uiteengezet, en de pers legt in artikelen den nadruk op deze verklaringen. De manne lijke bevolking is opgeroepen om zich voor de verdediging van de hoofdstad gereed te houden. Zooals het DNB uit Berlijn bericht is na he vige gevechten in de omgeving van Brjansk de ijzeren ring om de ingesloten bolsjewieken steeds nauwer gesloten. Waar deze een door braak beproefden, werden zij met zeer zware verliezen teruggeslagen. Uit de lucht hagelden bommen van Duitsche gevechtsvliegtuigen. In vermetele aanvallen spleten afdeelingen' der Duitsche voorhoede en pantserformaties de Sovjet-strijdkrachten, die daarna door infante rie omsingeld en overweldigd werden. Tallooze dooden bedekten het slagveld, terwijl vernield en verbrand oorlogstuig de wegen omzoomt, waarop honderdduizenden gevangenen worden weggevoerd. Voorts meldt het Hongaarsche Telegraaf- agentschap van het Oostelijk front, dat de ver nietiging van de in de Oekraine omsingelde vijandelijke strijdkrachten en daarmee de al- geheele ontbinding van den Sovjet-tegenstand tusschen Dnjepr en Donetz het einde nadert. De verbonden troepen verslaan de bolsjewieken, die in de richting Donetz vluchten, en dringen onophoudelijk voorwaarts om de belangrijkste punten in het Donetzbekken in bezit te nemen. Zooals van militaire zijde te Berlijn wordt medegedeeld, hebben Duitsche gevechtsvlieg tuigen wederom Sovjet-scheepsdoelen in de haven van Odessa aangevallen. In scheervlucht werd aan een groot transportschip van 15000 ton en een transportschip van 5000 ton met bomtreffers zware beschadiging toegebracht. Verder heeft de Duitsche luchtmacht, terwijl de afdeelingen van het Duitsche leger langs de kust van de Zee van Azof naar het Oosten op rukten, in voortdurende aanvallen de belang rijkste havens gebombardeerd en de pogingen der bolsjewisten om met schepen te ontkomen, verijdeld. Verder wordt bericht dat, bij de vergeefsche landingspoging die de vijand in den nacht van 6 op 7 October aan de kust van de Finsche Golf ten Westen van Leningrad ondernam, de Duit sche troepen in totaal 18 geheel met bolsjewie ken bezette booten tot zinken hebben gebracht. Een reeks andere bolsjewistische schepen werd door het Duitsche afweervuur in brand ge schoten. Het D.N.B. meldt: In de geschiedenis van dezen oorlog zal de 9de October worden opgeteekend als een datum, die in militair en politiek opzicht even belang rijk is", zoo schrijft de „Deutsche Diplomatisch- politische Korrespondenz" naar aanleiding van de sensationeele berichten van successen aan het Oostelijk front, die Donderdag werden be kend gemaakt. Met de - militaire ineenstorting van de Sovjetunie, is het grootste, laatste brok kanonnen vleesch der democratie verbruikt, aldus de Diplo, die er verder aan herinnert, dat dien dag een tweede politieke gebeurtenis van groote beteekenis viel te vermelden: het slui ten van een nieuw Duitsch-Turksch handels verdrag. Turkije geeft hierdoor te kennen, dat het aansluiting wenscht bij het groote economische gebied, dat ontstaat onder leiding van Duitsch- land. Ten aanzien van de reactie, die deze dub bele politieke gebeurtenissen in het buitenland hebben veroorzaakt, constateert de Diplo. dat de weerklank aan den kant van den vijand aanmerkelijk pessimistischer is geweest dan ooit tevoren De Engelsch-Amerikaansche pers onthoudt zich op opvallende wijze van elke poging om te twijfelen aan de geloofwaardig heid van de Duitsche mededeeling omtrent den toestand aan het Oostelijk front. Zelfs de .Prawda" geeft toe. dat de crisis aan het Oos telijke front voor de Sovjets haar hoogtepunt heeft bereikt. Het D.N.B meldt: Van Duitsche zyde zijn de feitelijk aantoon bare verliezen der Britten aan vliegend per soneel in den tijd van 1 Juli tot 30 September geteld D? in Duitsche doorgangskampen voor gevangenen opgenomen namen van gevangen Britten vormen een lijst van 717 personen. Het aantal vastgestelde dooden bedraagt 1280 Daarmede heeft het Britsche luchtwapen in 12 weken 1997 man verloren aan gevangenen en gesneuvelden. Daar komt nog een groot aantal Engelschen bij, die om het leven gekomen zijn bij neerstorten in het Kanaal, zonder dat hun namen of nauwkeurige aantal van Duitsche zijde konden worden opgeteekcnd. ENGELSCHE OORLOGSKOSTEN: DERTIEN MILLIOEN POND PER DAG. De gouverneur van de Bank of England. Mon tagu Norman. heeft zoo meldt het D.NB. verklaard, dat de oorlog Engeland 13 miliioen pond per dag kost. Slechts ongeveer de helft daarvan kan door belastingen en uit andere bronnen worden opgebracht. De wijze van be taling der resteerende vijf miliioen pond moet dagelijks worden vastgesteld. Een deel daarvan wordt door leeningen en uit andere bronnen, die hier niet vermeld kunnen worden, gedekt. In ieder geval moet iedere week op de een of andere wijze een bedrag van 35 miliioen pond worden opgebracht, waarbij men rekent op vrij willige bedragen, daar voor de Engelschen an ders het gevaar van een Inflatie dreigt. HULP AAN CHINA. Te Tokio is bekend geworden, dat Henry Gra dy, de speciale afgezant van president Roosevelt is het Verre Oosten, een economische overeen komst met het China van Tsjang Kai-Sjek heeft gesloten, krachtens welke de Vereenigde Staten voor den tijd van 99 jaar een monopolie krijgen voor de vitale hulpbronnen des lands. De overeenkomst omvat o a. een exploitatie recht voor de Vereenigde Staten ten aanzien van alle soorten mijnen in Honan, Junnan, Sets joean( Kiangsi, Kwangtoeng en Kweitsjau. Hier tegenover zou Tsjoengking een leening van 200 miliioen dollar krijgen voor de exploitatie van delfstoffen onder leiding van deskundigen uit de Vereenigde Staten. De Amerikanen willen op deze wijze de aan voer van wolfram, tin, zilver, koper, ijzer, alu minium en fosfor verzekeren. (D.NB.) BIJNA DE HELFT DER AMERIKAANSCHE DIENSTPLICHTIGEN AFGEKEURD. President Roosevelt heeft op de persconfe rentie verklaard, dat bijna 50 der Amerikaan- sche dienstplichtigen moest worden afgekeurd, hetgeen een weinig verheugend verschijnsel ls. Van de afgekeurde miliioen man kon 10% lezen noch schrijven. De andere 900 000 moesten we gens lichamelijke of geestelijke gebreken afge keurd worden. Slechts 200.000 van die afgekeur- den konden zoo ver genezen worden, dat ze nog konden worden ingelijfd. (D.NB.) HET COMMUNISME IN FRANKRIJK. De PariJsche politie heeft het vroegere com munistische Kamerlid Dutilleul gearresteerd Hij speelde een vooraanstaande rol bij de Fran- sche communisten en beschikte over uit Moskou ontvangen fondsen. Tevens zijn nog acht andere communisten gearresteerd. Er zijn groote hoe veelheden pamfletten in beslag genomen. Ten huize van Dutilleul werd een bedrag van 3.6 miliioen francs gevonden, dat bestemd was voor de financiering van de communistische propa ganda in Frankrijk. Ook heeft men een gehei me drukkerij gevonden. De actie van de politie duurt nog voort. Dutilleul was een der hogfdper- sonen in de illegale communistische beweging en een intiem vriend van den communisten-lei der Thorez. (D.NB.) OOK UITGEBREIDE KETTINGHANDEL ONTDEKT. Dank zij ijverig speuren van de gemeente politie te Meppel is men een uitgebreiden han del in distributiebonnen en een kettinghandel op het spoor gekomen, waarbij tientallen personen zijn betrokken. Reeds eenige weken was de politie hiermede op de hoogte, doch men wachtte af en ver zamelde meer en meer aanwijzingen. Zondag avond kon worden ingegrepen. In een café werd een inval gedaan en hier konden drie personen op heeterdaad worden betrapt, zoodat ze wer den gearresteerd en opgesloten. Sindsdien is de sneeuwbal gaan rollen. Van een centraal punt uit werd de handel in vetkaai-ten, brandstof bonnen. textielkaarten. schoenenbonnen e.d. ge regeld en er werden fabelachtige prijzen ge maakt. Een brandstoffenbon bracht een rijks daalder op en dat er niettemin wel vraag was, bleek uit het feit, dat een ingezetene reeds meer dan 30 H.L. kolen boven zijn gewone rantsoen had opgeslagen. Huiszoekingen werden verricht, personen werd van bed gelicht en ge arresteerd en in feite is het politiebureau aan de Hagenstraat deze week een doorgangshuis geweest van „zwarte handelaren". Er kwam evenwel meer aan het licht, n.l. een uitgebreide kettinghandel. Koffie, thee, choco lade, vet, slaolie werden voor verbluffend hooge prijzen ingekocht en verkocht. Koffie bracht f. 20 per kg op, thee f. 26. vet f. 8 en dat de verhandelde partijen niet klein waren, blijkt wel uit het feit, dat meer dan 250 kg bonbons in beslag is genomen, meer dan 50 kg vet, een fust slaolie, enz. Het onderzoek is nog niet afgeloopen, doch er is al aan het licht gekomen, dat de ketting handel zelfs vertakkingen heeft naar Amsterdam en andere grootere plaatsen. Voor den ketting handel zyn tientallen personen verhoord en alleen Donderdagmiddag steeg het totaal aantal koopers en verkoopers met twaalf. DE AARDAPPELEN VAN EEN ANDER GEROOID. Maar zijn persoonsbewijs achtergelaten. Het gebeurde dezer dagen aan den rand der gemeente Zuilen, aldus meldt het U.D. Een vooruitziend en zorgzaam huisvader had daar met veel overleg en tuinierskunst, tevens in dachtig het wijze woord van oud-minister Posthuma, een stukje land ingericht als moes tuin en aardappelakker. Wij willen veronder stellen, dat de amateur-tuinder succes met zijn aandeel in den productieslag zal hebben gehad. In elk geval, zijn aardappels deden het opperbest, en weldra scheen de tijd aange broken, om tot rooiing over te gaan. Helaas.toen de wettige eigenaar van de te oogsten voorraad op zijn landje verscheen, moest hij constateeren, dat een ander, met ver- waarloozing van alle daartoe gestelde wette lijke bepalingen, zich als rooier had opgewor pen, en een groot deel van zijn beste bevelan ders had meegenomen De bestolen eigenaar staarde treurig ge stemd naar de kuilen op zijn landje, waar eertijds de aardappelen in stoelden en wensch- te wellicht den dief enkele minder prettige dingen toe. tot zijn oog viel op een grijsachtig stukje papier, dat hij opnam, zorgvuldig glad streek en in zijn portefeuille deed, om er haastig mee naar het politiebureau te rijden, waar hij vervolgens aangifte deed van den diefstal zijner aardappelen, en tevens mede deelde, hoe de dief heette, waar en wanneer deze werd geboren, zijn beroep, zijn volledig signalement, met scherpe foto, waarop het linker oor duidelijk zichtbaar, benevens een technisch volmaakte afdruk van diens rechter wijsvinger, in duplo, en natuurlijk ook zijn te genwoordige woon- en verblijfplaats De clandestiene rooier had namelijk tij dens zijn werkzaamheden, die uiteraard in min of meer gehaast tempo dienden te ge schieden, zijn identiteitsbewijs verloren..! Donderdagmiddag om vier uur verliet het 17-jarige meisje G. E. v. Heerikhuizen de ouderlijke woning te Ederveen. Toen zy des avonds niet terugkeerde, stelde men de ge meentepolitie van een en ander in kennis en onmiddellijk werd begonnen met een uitge breid onderzoek, dat geen resultaat opleverde. De agent van politie Nikkels uit Ederveen heeft tenslotte met zijn speurhond het ruige terrein van den Slapersdük aan een nauwkeu rig onderzoek onderworpen en tegen de helling van dezen dijk, ten deele verborgen onder het struikgewas, heeft hij gistermiddag om drie uur het meisje gevonden. De levensgeesten waren reeds geweken. Na uitwendig onderzoek is door dr. de Waard uit de Klomp vastgesteld, dat het slachtoffer is gedood door zes messteken in den hals. Omtrent den dader tast men nog in het duister. SCHEP OP HET IJSSELMEER GEZONKEN. Het zeilschip „Ambulant" groot 150 ton, schipper v. d. Linde uit Makkum, dat met een lading papier op het IJsselmeer onderweg was van Lemmer naar Amsterdam, is op ongeveer 8 kilometer van Lemmer, vermoedelijk ten gevolge van de zwaren golfslag gezonken. De reddingboot „Hilda" uit Lemmer voer uit ter assistentie. De schipper en zijn personeel, bestaande uit zijn zoon en een knecht, zijn gered en te Lemmer aan wal gebracht. van hedenavond tot morgenochtend en van morgenavond tot Maandagmorgen De maan komt hedenavond op te 22.36 uur en gaat morgenmid dag om 14.30 uur onder. Zondag avond is het dan weer maansop- komst om 23.27 uur. Het DNB meldt uit Berlijn: Nadat de Engelsche pers en omroep en in trouwe gemeenschap daarmede ook de pers en Omroep der Ver. Staten het verloop van de Duitsch-Turksche oeconomische besprekingen sedert eenige weken voortdurend hebben ge tracht te benadeelen door middel van onware en vaak zelfs groteske storingsberichten van allerlei aard en nog pas de laatste dagen mel ding wisten te maken van een volledige mis lukking en een staking der onderhandelingen, heeft de wereld kennis genomen van het suc cesrijke en voor beide partijen voordeelige slui ten van een Duitsch-Turksch oeconomisch ac- coord, hetgeen weer eens bewijst dat in den regel het tegendeel van de Britsch-Amerikaan- sche propagandaberichten in overeenstemming is met de waarheid. Voor Duitschland evenals voor Turkije be teeken t de nieuwe oeconomische overeenkomst een belangrijke vooruitgang in de ontwikkeling der wederzijdsche betrekkingen en een verheu- 3 jat De bij het Engelsche bombardement in den nacht van 3 op 4 October verwoeste Noorsche kerk te Rotterdam. (Officieele opname». Een verwoest Heiligenbeeld in de St. Elisabeth kerk te Rotterdam, welke eveneens doo: En gelsche bommen zwaar werd beschadigd. (Officieele opname) gend gevolg van het Duitsch-Turksche vriend schapsverdrag van 18 Juni 1941. De aan beide zijden aanwezige wil om te ko men tot een duurzame en voor geruimen tijd met de oeconomische ontwikkeling rekening houdende regeling, heeft op den grondslag van de in Juni overeengekomen politieke overeen stemming weer een accoord op langen termijn mogelijk gemaakt en daarmede aangeknoopt aan de voor het uitbreken van dezen oorlog in het Duitsch-Turksche oeconomische verkeer i gebruikelijke usance. Dit aanknoopen aan de oude succesrijke en voor beide verdragspart ners op gelijke wijze voordeelige oeconomische betrekkingen van voor den oorlog komt ook duidelijk tot uiting in het ontworpen waarde- I bestek van het goederenverkeer. VRIENDSCHAPSPACT IN 1924. Na dén wereldoorlog was Duitschland een van de eerste landen, dat met Turkije weer 1 normale oeconomische betrekkingen hervatte en dat na een in begin 1924 onderteekend vriendschapspact in 1927 een accoord betref- Jende vestigingen en. op 27 Mei 1930 een 1 handelsverdrag sloot. De goederenruil tusschen leide landen had vooral na 1933 een snelle en ot aan het uitbreken van den huidigen oorlog j liet meer onderbroken ontwikkeling ondergaan. angezien de nationaal-socialistische oecono- tiische politiek met haar groote belangen bij e oeconomische ontwikkeling van het Zuid- «ostelüke gebied ook voor het Duitsch-Turk- che handelsverkeer talrijke nieuwe mogelyk- ïeden en gunstiger voorwaarden in het leven iad geroepen. In de jaren, die volgden op het luiten van de eerste Duitsch-Turksche clearing >yereenkomst van 19 Mei 1936, bewoog zich het •andeel van Duitschland in den totalen furkschen buitenlandschen handel op het peil an gemiddeld omstreeks 48 en 52 pet. van den titvoer. Daarmede was Duitschland geworden j tot verreweg de belangrijkste partner in den ouiterüandschen handel van Turkije. Dit feit was geenszins kunstmatig in het leven gcroe- pen. maar was uitsluitend in overeenstemming i met cle aan beide zyden begaande natuurlijke mogelijkheden van een oeconomisch aanvul- lingsverkeer. Terwyi Duitschland zonder moeite de over wegend agrarische overschotproducten evenals de industrieele grondstoffen van Turkye kon opnemen, was het Turkye mogeiyk de noodige industrieele fabrikaten van alle soorten en ook de voor de uitvoering van industrieele opbouw programma's noodige machines, installaties en technische hulp van Duitschland te verkregen. Het thans' onderteekende verdrag vormt met het daarin bepaalde bestek voor het wederzijd sche goederenverkeer een volkomen natuurlijke voortzetting van deze oude economische betrek kingen. Duitschland heeft er zich wederom, evenals vroeger, mede belast Turkije te voor zien van ae noodige producten der Duitsche industrie, vooral ook ijzer -en staalproducten, terwyl Turkye van zijn kant weer, evenals vroeger, een reeks landbouwproducten, vooral tabak en olijfolie, benevens belangryke indus trieele grondstoffen, zooals katoen en minerale ertsen aan Duitschland kon afstaan. ENGELAND EN TURKIJE. De natuuriyke aanvullingsmogeiykheden tus schen beide landen en de by beide regeeringen aanwezige eeriyke wensch naar een profyteiyke. nieuwe ontwikkeling van den goederenruil heeft allen Britsch-Amerikaanschen storingspogingen ten spyt van den aanvang af een succesrijk einde der de laatste weken gevoerde onderhandelingen gewaarborgd. Essentieel hebben daarbij echter ook de niet al te gunstige ervaringen by gedragen, welke Turkye de laatste twee jaar heeft opge daan met Groot-Brittannië als handelspartner. De hoop, die zekere Turksche kringen twee jaar geleden in verband met het Poolsche bond genootschap met de Westeiyke mogendheden ook op de economische ontwikkeling met Engeland hadden gesteld en die in Augustus 1939 leidde tot een onderbreking in de bij verdrag geregelde Duitsch-Turksche economische betrekkingen, is in belangrijke mate teleurgesteld. Engeland was reeds in den aanvang en eerst recht na de in den loop van den oorlog opgetreden transport- moeiiykheden niet in staat om behalve zekere speciale goederen, zooals byvoorbceld de ertsen, de hoofdmassa van de Turksche uitvoergoederen op te nemen en was tevens evenmin in staat de meest dringende invoerbehoeften van Turkije op bevredigende wijze te dekken. Ook op grond van deze ontwikkeling is het eegrypeiyk dat Turkije weer de oeconomische toenadering tot Duitschland, welks industrie ondanks de meest geweldige oorlogsprestaties, een voldoende exportkracht vertoont, heeft ge zocht en volstrekt geen aandacht heeft geschon ken aan de Britsch-Amerikaansche storings manoeuvres van de laatste weken. DE SPOORWEGVERBINDINGEN. Als onmiddeliyk gevolg van de Duitsch-Turk sche handelsovereenkomst zal. naar het DNB •verneemt, de Turksche regeering ervoor zorg dragen, dat de voor den handel met Europa zco belangryke spoorweg door Thraciê zoo spoed'? mogelijk weer in dienst zaï kunnen worden ge steld. Het betreft hier he. nsrstel van de brug over de Mariza by Usunköprü. Dit Nummer bevat DRIE Bladen HET GEESTELIJK LEVEN ONDER DE STUDENTEN. Installatie van den heer J. Schokking als studentenpredikant. Zooals gemeld benoemde de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te dezer stede den heer J. Schokking van 's-Gravenhage tot hulppre diker met de speciale opdracht om geesteiyk werk onder de Hervormde studenten te ver richten. In een byzonderen dienst, welke a.s. Woens dagmiddag in de Pieterskerk wordt gehouden, zal ds. D. Kuilman, voorzitter van den Kerke raad, den heer Schokking als zoodanig instal- leeren. Hierna hoopt de heer Schokking zyn ambt te aanvaarden. OOGSTDIENST IN DE HOOGLANDSCHE KERK. Evenals voorgaande jaren zal ook dit Jaar in de Hooglandsche Kerk een oogstdienst worden gehouden. Voorganger in dezen dienst, welke op Zondagochtend. 26 October, wordt gehouden, is ds. D. J. Vossers, Ned. Herv. predikant te dezer stede. Mej. N. Verboog, Jan van Goyenkade 4a, zal cok nu weer gaarne adressen ontvangen van hen, die voor een oogstgave in aanmerking Ko men. Aan hetzelfde adres kunnen ook giften voor dit doel bezorgd worden. TENTOONSTELLING „ONZE HUISHOUDING". Gisteravond is de door de Commissies voor Huishoudeiyke Voorlichting en Gezinsleiding georganiseerde tentoonstelling „Onze Huishou ding" in de Stadsgehoorzaal definitief gesloten. Naar wij vernemen is de tentoonstelling door ruim 2550 personen bezocht, in welk aantal de leerlingen der diverse scholen, die groepsgewyze de expositie bezochten, begrepen zyn. Over het algemeen is de tentoonstelling by- zonder in den smaak gevallen; er werd met groote belangstelling geluisterd naar de toe lichtingen, terwyl ook de filmvoorstellingen en kookdemonstraties in de kleine zaal voort durend druk bezocht waren. Als onmiddeliyk resultaat valt te vermelden dat ongeveer 125 huisvrouwen zich tydens deze tentoonstelling opgaven voor een of meer cur sussen. welke de commissie in den aanstaanden winter organiseert. PAS TOCH OP UW FIETS! Hoe gevaariyk het momenteel is om fietsen ook maar enkele oogenbllkken onbeheerd tc laten staan, moge biyken uit het feit, dat gisteravond in enkele uren tyds by de politie aangifte werd gedaan van de vermissing van zes rywielen! Men zorge dus in ieder geval voor een deugdeiyk slot! RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het kantoor der posteryen te Leiden werd in den loop der maand September J.l. op spaar bankboekjes Ingelegd f. 136.772,30 en terugbe taald f. 173.348,23. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 76. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd ls tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: „Verloskundige hulp voor de imheemsche bevolking van Nederlandsch- Indië, een sociaal-medische studie", de heer J. A. Verdoorn, geboren te Rotterdam en wonende te Zandvoort. Geslaagd zyn voor het candldaatsexamen rechten: de heeren H. van Buuren (Den Haag) en C. W. Bakker (Den Haag) en voor het can dldaatsexamen wis- en natuurkunde (letter L) de heer Go Lam San (Leiden). Gedurende zes weken heeft de beheerder van het filiaal der Leidsche Broodfabriek aan de Mare nr. 8 de heer W. SJaardema zich moe ten behelpen in een in de nabyheid opgesla gen houten nood winkel, doch het resultaat van de in dien tusschentyd gehouden verbouwing is dat offer ruimschoots waard geweest De winkel heeft een grondige metamorphose ondergaan en het dient gezegd! zeer tot zyn voordeel. Vanmorgen vroeg stonden koopers en nieuws gierigen al in de file! GEBOREN. Johannes, z. v. W. Verver en P. J. Johannes. Cornells, zoon van G. C. Heemskerk en M B. v. d. Hulst Antonie, z. v, E. J. Venema en M. Berrcns Cecilia' Theodora Henrlëtte Johanna, d. v. J. P. Th. Hendriks en J J. Wlggers Jan Dirk. z. v. H. Roest en J. E. H. 8tafteleu Wil helmus, z. v. E. A. v. Egmond en M. Verlaan Gerrlt Anton, r v. J. Donker en j. v. Nleuwen- hoven Jansje Susanna, d. v. R J. de Wit en J. S. Kluivers Robert, z. v. G. J Bloomsma en M. P. v. d. Horst Marie Allda, d. v. T. K. Llngsma en C. J. E Schullenburg. ONDERTROUWD: P J Mink, Jm.. 18 J. en M. v Zelfst, Jd. 17 1. J. W. E. Soleer., Jm.. 27 J. en H. de Graaff. Jd.. 25 J. J A. P. Slmmllne, lm 21 J. en C. H. Mejlers. Jd., 19 J. P. Megchelse. Jm.. 23 J. en C. Pardon, Jd.. 22 1. W. de Wit, Jm 22 J. en W. c. Guldemond. Jd. 21 Jaar. GETROUWD: P. H. Neislngh, Jm. en P. E S. C. Krom, Jd. W. de Jong, Jm. en S J. E. H. van Polanen. Jd. - A Spruyt, Jra. en M. A. W. v. Berkel, Jd. OVERLEDEN: X 17. Zaadberg^»., Z "V jaar C. van Zyp, 62 ïfj. - J. w. F. ^ervre:, tS., 61 Jaar. S. J. v. Ycl«6U wed. van I,. B. Roozeu, 74 1. j. o. J jl*u\

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 1