I ALBERT HEIJN LEIDSCH DAGBLAD - Eersfe BBad Vrijdag 10 October 1941 Nieuwe regeling verkeer van het EEN PINGUÏN Bindende voorschriften voor alle verkeerstakken Inwerkingtreding op 9 December a.s. LANGE AVONDEN WEINIG CONCERTEN VROEGE SLUITING DER RADIO OFFICIEELE KENNISGEVING Geldige bonnen voor Voedingsmiddelen a 5 fi Ivoor uw kruidenierswaren (S^wMiibii'&atf-óaiiaiiwLl^iiiiisai^inii'iiijih-ii# i-r. i STADSNIEUWS De geestelijke strijd van ons volksleven Verduisteren: 18.58 7.57 uur uur Verschenen is een verordeningenblad, waar in zijn opgenomen een verordening van den Rijkscommissaris, waarbij de verordening 73/1940 van 31 Juli 1940, betreffende de snelheid van motorrijtuigen, wordt inge trokken, een besluit van den secretaris-ge neraal van het departement van water staat betreffende het verkeer op den weg (wegenverkeersregeling) en het eerste be sluit van dien secretaris-generaal tot uit- - voering van deze regeling. De wegenverkeersregeling treedt in wer king op 9 December a.s., met ingang van welken datum de verordening van 31 Juli 1940 wordt ingetrokken. In de nieuwe re- geiing zjjn uitgebreide voorschriften op genomen voor de verschillende catagoricën weggebruikers. De door deze regeling ver ouderde verkccrsteekens moeten uiterlijk 31 December 1942 door de in het besluit ver vatte teekens worden vervangen. TOELICHTING VAN HET VERBOND VOOR VEILIG VERKEER. Het Verbond van Vereenigingen voor veilig verkeer te Utrecht geeft op deze wegen verkeers regeling de volgende toelichting. Door dit besluit zullen verschillende nieuwe verkeersbepalingen worden ingevoerd, terwijl sommige voorschriften van de motor- en rij- wielwet en van het motor- en rijwielreglement buiten werking zullen worden gesteld. De bijzondere voorschriften inzake de ver duisteringsmaatregelen blijven echter onver minderd van kracht- Men houde er dus rekening mede, dat de verkeersregeling, zooals deze tot dusver bestaat, gewijzigd wordt en dat men als weggebruiker verplicht is, zich van de nieuwe voorschriften grondig op de hoogte te stellen. BEGINSELEN VOOR VOETGANGERS. Voor voetgangers is het navolgende van bij zonder belang: Voetgangers moeten in beginsel van voetpa den gebruik maken, moeten recht, voorzichtig en zonder onderbreking de rijbaan oversteken, moeten van aanwezige oversteekplaatsen ge bruik maken, moeten haaks dus in een rechten hoek om kruispunten heengaan. Ook voetgangers moeten voortaan op kruispunten met verkeerslichten voor het roode licht wachten. Wel mogen zy in de vrijgegeven richting afslaan. Verboden is het blyven staan op hoeken van straten, indien hierdoor de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd of in ge vaar gebracht. Voetgangers, die voorwerpen vervoeren, waardoor het voetgangersverkeer wordt be lemmerd, zooals b.v. door het loopen met een ladder, dienen gebruik te maken van den uitersten rechterkant van de rijbaan, daarbij rekening houdende met het ryden- de verkeer. Invalidenwagentjes en kinderwagens mogen op de voetpaden worden voortgeduwd. Mogen, dus niet moeten. Het spreekt echter van zelf, dat deze categorie weggebruikers het veiligst op de voetpaden is. Schoolklassen behooren gebruik te maken van het voetpad Maken zij gebruik van de rijbaan, dan worden zij beschouwd als geslo ten colonnes en dienen bij duisternis of dichten mist ter aanduiding van breedte en lengte lan taarns mee te voeren, waarvan de voorste naar voren een wit of geelachtig licht en de ach terste naar achteren een rood licht uitstralen, en welke door den linker en den rechtervleu gelman van resp. het eerste en van het laatste gelid worden gedragen. De aanduiding van colonnes mag eveneens geschieden door lantaarndragers, die voor en achter de colonne marcheeren. Verboden is het spelen van kinderen op de rijbaan! Het spelen op den rijweg wordt dtfb strafbaar gesteld. VOORSCHRIFTEN VOOR WIELRIJDERS Voor wielrijders zullen belangrijke en ingrij pende voorschriften van kracht worden. Onder het berijden van een rywiei wordt mede verstaan het voortduwen van een rijwieL Men mag derhalve een weg, welke voor alle rijverkecr in één richting is ver boden ook niet meer met een fiets aan de hand ingaan! Op dezen regel bestaat echter de volgende uitzondering: Is de ryweg in beide richtin gen gesloten voor rijwielverkecr, dan mag men dien weg wel met de fiets aan de hand ingaan. Het is verboden het stuur onder het rijden met beide handen los te laten of de voeten van de trappers te nemen, dan een rijwiel te blijven lijden, in het bijzon der naast een tram. Het is verboden zich door een voertuig te laten voorttrekken. Wielrijders moeten gebruik maken van de bestaande rijwielpaden, mogen hoogstens mee zn tweeën naast elkander rijden, moeten ach ter elkaar gaan rijden, indien het verkeer zulks eischt. Inhalen mag in den regel slechts geschieden door één wielrijder, twee wielrijders mogen in halen, indien het overige verkeer zulks toelaat. Voor fietsclubs e.d. is van speciaal belang het volgende. Indien door meer dan vijftien wielrijders ln gesloten formatie en onder leiding wordt ge reden, mogen zij twee aan twee naast elkander blijven rijden en ook bij aanwezigheid van rijwielpaden van de rijbaan gebruik maken, tenzij de rijbaan is aangeduid als „autoweg Voorts worden voorschriften gegeven voor het vervoer per rijwiel van personen en voor werpen. Op rijwielen met één zitplaats mogen geen andere personen dan de bestuurder worden vervoerd, uitgezonderd kinderen be neden 10 jaar, mits de bestuurder volwassen is en het rüwiél van een geschikte zitplaats is voorzien. Bij het meevoeren van voorwerpen op de fiets meet de noociige voorzichtigheid worden be tracht. Het vastmaken van handwagens aan rijwielen, het voorttrekken van handwagens of geleide van dieren door een fietser is verboden. ALGEMEENE BIJZONDERHEDEN. De door de politie gegeven aanwijzingen In het verkeer moeten altijd worden opgevolgd. Deze gaan zelfs boven de verkeersregelingen, welke van overheidswege door verkeersteekens zijn aangegeven. Bijzondere opmerking verdient het volgende: Als het teeken „doorrijden" komt, is men al tijd gerechtigd rechts af te slaan en ook naar links, indien daardoor het vrijgegeven voertuig en tramverkeer uit tegenovergestelde richting niet wordt belemmerd. Hierby diene men wel rekening te houden met het voetgangersverkeer (dit is wederkeerig). HET VERKEER VAN VOERTUIGEN. Voor het besturen van voertuigen gelden al- gemeene regels. A. Een tot zelfstandig handelen geschikte be stuurder. B. Bij storingen het voertuig uit het verkeer nemen. C. De bestuurder van het voertuig ia gehou den met de noodige voorzichtigheid te rijden, moet voldoende uitzicht hebben en mag slechts personen of goederen naast zich vervoeren, in dien hy daardoor in het besturen of bedienen van het voertuig niet wordt belemmerd 'de be schikbare plaatsruimte in maten vervalt). De hoogte van voertuig en lading te zamen mag voortaan niet meer dan 3,50 meter be dragen. Bij voortduwen van het voertuig moet de la ding zóó geplaatst zyn, dat er naar voren vry Maakt Uw avonden gezellig door een mooi Gramofoon Repertoire - Symphonieën, Viool- en Pianoconcerten. Keuze uit duizenden platen "TPÜ Het oudste adres voor Leiden en Omstreken H. G. v. LUIJKEN - Breestraat 97 3771 hoek Koorsteeg. uitzicht is. By duisternis of mist moet de ver lichting naar voren en achteren duidelijk zicht baar zyn. Iedere weggebruiker op eigen rijbaan. Invalidenwagentjes door personen voortbewo gen, mogen op het voetpad. Zooveel mogeiyk moet iedere categorie weggebruikers rechts houden. Men mag slechts by het inhalen op het lin ker-weggedeelte komen. Het langzaam verkeer moet steeds de uiterste rechterzijde van de rij- oaan houden. Indien het uitzicht op een weg onvoldoende is. dan moeten de bestuurders van alle voer tuigen gebruik maken van de uiterste rechter zijde van de rybaan. Al deze voorschriften gelden ook bij éénrich- tingverkeer. By het links en rechts afslaan bij kruisingen of vereenigingen van wegen moet de bocht naar links grooter. naar rechts klein wor den genomen. Hierby dient de bestuurder met zijn voertuig zooveel mogelijk het linker ge deelte van zyn weghelft te houden, indien hy naar links, en zooveel mogelyk het rechter ge deelte, indien hy naar rechts wil afbuigen. Op wegen met twee gelyksoortige rijbanen moeten de voertuigen steeds gebruik maken van de voor hen rechts gelegen baan. Op wegen, bestaande uit drie of meer van elkaar geschei den rybanen mogen de middelste rybanen uit sluitend worden gebruikt vóór motorrijtuigen. Belangryk is ook, dat het parkeeren, bin nen de bebouwde kom, slechts aan den rechterkant van den weg mag geschieden. De maximum snelheid voor motorrijtui gen bedraagt: A. Binnen bebouwde kom voor alle mo torrijtuigen: 40 K.M. per uur. B. Buiten bebouwde kom voor personen auto's, welke zijn ingericht voor hetver voer van hoogstens acht personen en voor motoren met zijspan 80 K.M. per uur. C. Voor vrachtauto's, autobussen en alle andere motorrijtuigen 60 K.M. per uur. By het inslaan of oversteken van een hoofd weg steeds met geringe snelheid ryden. Even eens zeer voorzichtig zijn by tramhaltes, indien de passagiers op de rijbaan moeten in- en uit stappen. Nieuw is ook het voorschrift, dat op wegen met één-richtingsverkeer trams links en rechts mogen worden ingehaald! Nieuw is ook het volgende Het verkeer met motorrijtuigen heeft voor rang boven het langzame verkeer. Trams en motorrytuigen zijn wat den voorrang betreft, geiykgesteld, hetgeen niet wegneemt, dat auto mobilisten terdege met het moeilijke manoeu- rreeren van tramwagens rekening moeten hou den. Steeds echter geldt de regel, dat by krui singen of vereenigen van wegeh de gebruiker van den hoofdweg voorrang heeft. Het woord „voorrangsweg verdwynt en wordt hoofdweg. Bijzondere aandacht trekt de ver plichting van besturders van motorrijtuigen om te dimmen voor voetgangers, Indien dezen in gesloten gelederen marcheeren Voorts de verplichting om steeds te dimmen tijdens het stilstaan voor spoorwegovergangen. Paarden mogen slechts aan elkaar gekoppeld worden geleid. Op elk viertal paarden moet ten minste één geleider aanwezig zyn. Op den weg zeisen vervoeren, welke niet af doende beschermd zyn is verboden. Overtredingen van de bepalingen van het besluit worden gestraft met hechtenis van ten hoogste zes weken of met geldboete van ten hoogste 500 gulden. Bij veroordeeling van een bestuurder van een motorrijtuig kan den veroordeelde de bevoegd heid motorrytuigen te besturen voor ten hoogste een jaar worden ontzegd. Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van Beschikbaar per persoon 12 t/m 18 October 1941 39-4 Brood 39 Brood 39 Vleesch 39 Vieeschw. 39 Melk I 39 A 39 B 4 Rants. lA Rantsoen Vi Rantsoen 1 Rantsoen 13/4 Liter 13/4 K.G. K.G. Brood of Gebak 9 18 20 18 Rants. Vleesch of Vieeschw. VA 3' 3 3 Rants. Melk *7 ZV2 Liter Aardappelen 13/4 3% 51/4 3% K.G. Aardappelen Vi K.G. 5 October t/m 1 November 1941 Bloem Kaas 1 K.G. Suiker 1 1 1 1 K.G. 250 Gram Koffie-Surrogaat 250 250 250 250 Gram 500 Gram Jam 500 500 500 500 Gram 250 Gram RUst 500 Gram 250 Gram Havermout 250 250 250 250 Gram 250 Gram Gort 250 250 250 250 Gram 100 Gram Vermicelli of Maizena 100 100 100 100 Gram 1 Rantsoen Bloem, Brood of Gebak 4 4 4 4 Rants. 100 Gram Kaas 400 400 400 400 Gram 121 Algemeen 122 Algemeen 123 Algemeen D en E Ryst 128 Algemeen 129 Algemeen 130 Algemeen 124-125 126-127 131-132 133-134 25 September t/m 13 October 1941 36-37 Boter 36-37 Vet 250 Gram 250 Gram Boter Boter met reductie In tydvak van één week In tydvak van vier weken In tydvak van 19 dagen 250 250 500 500 500 Gram 500 500 500 Gram GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende Bonnen geeft recht op het koopen van 13 13 Honden en Kattenbr. 14 Petroleum 21 Petroleum 06 KR. Brandst. i) 01 t/m 04 H.K. Brandst. 05 t/m 07 H.K. Brandst. 08 H,K. Brandst. 01 t/m 11 C.V. Brandst. 12 t/m 20 C.V. Brandst. le t/m 4e per. Brandst. 5e t/m 6e per. Brandst, 120 Algemeen c Zeep c Toiletzeep J Textiel (Mannen) VA K.G Katten- en 3 k 10K.G. Hondenbrood 2 liter Petroleum 1 eenh. Brandstoffen 1 rants. Zeep 75 gram Toiletzeep 80^ 50 gram Scheerzeep 1 Oct. 1941 6 Oct. 1941 12 Oct. 1941 Diverse data 1 Oct. 1941 1 Oct. 1941 1 Sept. 1941 31 Oct. 1941 27 Dec. 1941 22 Nov. 1941 30 Nov. 1941 31 Dec. 1941 31 Jan. 1942 31 Dec. 1941 31 Dec. 1941 31 Jan. 1942 30 April 1942 30 April 1942 31 Oct. 1941 31 Oct. 1941 31 Dec. 1941 i) Hierop geen Anthraciet verkrijgbaar s) Hierop uitsluitend Turf verkrijgbaar De volgende Bonnen zijn binnenkort niet meer geldig Na Zaterdag 11 October 38 Brood, Vleesch, Vleeschwaren, Melk I, Aardappelen Na Maandag 13 October 36 en 37 Boter en Vet UITREIKING VAN NIEUWE TEXTIEL - KAARTEN EN HAIiftT RANTSOENBONNEN BOTER VOOR JONGELIEDEN. In de week van 13 t/m 18 October e.k. zal de uitreiking van nieuwe cextielkaarten plaats vinden. By deze uitreiking zullen echter geen textieltoeslagkaarten worden verstrekt. Er wordt echter op gewezen dat de textielkaarten en toe- slagkaarten die thans nog in gebruik zijn, voor- loopig tot 1 Mei 1942 geldig blyven. Er worden 4 soorten textielkaarten verstrekt: A. Aan mannen en jongens, geboren vóór 2 November 1926, de textielkaart voor mannen en jongens van 15 jaar en ouder, gemerkt met de hoofdletters D.A. B. Aan vrouwen en meisjes, geboren vóór 2 November 1926, de textielkaart voor vrouwen en meisjes van 15 jaar en ouder, gemerkt met de hoofdletters DB. C. Aan jongens, geboren ni 1 November 1926, doch vóór 2 November 1938, de textielkaart voor jongens van 3 t/m 14 jaar, gemerkt met de hoofdletters D.C. D. Aan meisjes, geboren na 1 November 1926, doch vóór 2 November 1938, de textielkaart voor meisjes van 3 t/m 14 jaar, gemerkt met de hoofdletters D.D. De uitreiking zal alleen geschieden aan per sonen, die in het bevolkingsregister der gemeente Leiden zyn opgenomen: belanghebbenden voor wie het ten eenenmale onmogelijk is om in hun woongemeente de hun toekomende kaarten af te halen, dienen hun distributiestamkaart aan- geteekend op te zenden naar den Distributie- dienst van de woongemeente, welke voor toe zending der kaarten zal zorg dragen. Afgekruist zal worden het vakje W7. Belanghebbenden kunnen zich van 13 t/m 18 October vervoegen op een der onderstaande uit- reikkantoren welke van Maandag 13 October a.s. t/m Zaterdag 18 October a.s. geopend zullen zijn van 8 u. 15 tot 12 u. 30 en van 13 u. 45 tot 17 u. 30. De volgende Bureaux zullen opengesteld zyn: Morschweg nr. 34 (het voorm. Christelijke Militaire Tehuis): Stille Rijn nr. 3 (het voorm. Bureau van Be volking) V. d. Werfstraat 98 (hoek Oude Vest, voorm. Bewaarschool) Utrechtsche Veer nr. 3 (het vroegere gebouw van de Burgerwacht) Hyacinthenstraat - nr. 18 (het bestuursgebouw van de woningbouwvereeniging „de Tuinstad- wijk") De opkomst van belanghebbenden dient in onderstaande volgorde to geschieden: Maandag 13 October, zij wier familienaam begint met de letters A, B, C. Dinsdag 14 October, zy wier familienaam begint met de letters D, E, F, G, H. Woensdag 15 October, zy wier familienaam begint met de letters I, J, K, L. Donderdag 16 October, zy wier familienaam begint met de letters M, N, O. P, Q, Rh. Vrijdag 17 October, zij wier familienaam begint met de letters Ri, S, T, U. Zaterdag 18 October, zy wier familienaam begint met de letters V, W, X, Y, Z. Tegeiyk met de uitreiking van de textielkaar ten zal de uitreiking van bonnen „een half rantsoen boter" aan personen, die geboren zyn na is een bedacht zaam heer! En een Nederlandsche is een bedachtzame vrouw. Die gaat niet over één nacht ijs. Die schenkt haar vertrouwen pas, als zij zeker van haar zaak is Daarom spreekt het boek- deelen, dat zoovele tienduizen den vrouwen bii Albert Heijn koopen. Zij weten, dot zij kun nen rekenen op de beste woor, die voorhonden is, op bereid willige hulp van deskundig personeel, op billijke prijzen Dot alles is nu meer woord dan ooit. 1 Wn—W—tmti 1 Januari 1921, doch vóór 2 Januari 1928, <14 tot en met 20 jaar) plaats vinden, voor welke verstrekking het vakje X6 van de distributie- stamkaart zal worden afgekruist. Met nadruk wordt er op gewezen dat ieder voor het verlaten van het uitreikkantoor ver plicht is na te zien of de kaarten waarop men recht heeft, zyn uitgereikt, daar reclames na het verlaten van dit kantoor niet in behandeling kunnen worden genomen. Leiden, 10 October 1941. 3770 De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Dr. G. C. VAN NIFTRIK EN Dr. J. KOOPMANS SPREKEN OVER „VOLK EN OVERHEID". De bonnen, welke van den Zondag af zyn geldig verklaard, met uitzondering van die voor Vleesch of Vleeschwaren, mogen reeds den daaraan voorafgaanden Zaterdag wor den gebruikt. Het koopen van Vleesch of Vleeschwaren bij den kleinhandel op Maandag en Dinsdag is niet geoorloofd. De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te de zer stede heeft; evenals vorig jaar, ook nu drie byzondere kerkdiensten in de Marekerk belegd. Het onderwerp, dat in al deze diensten bespro ken zal worden, luidt: „De geestelijke strijd van ons volksleven". Voor de eerste samenkomst, waarin dr. G. C. van Niftrik van Rijnsburg en dr. J. Koopmans van Amsterdam spraken over „Volk en Over heid", bestond buitengewoon groote belangstel ling. Ruim duizend aanwezigen vulden de Mare kerk geheel. Dr. Van Niftrik bepaalde zyn gehoor by die wonderlyke grootheid welke uitgedrukt wordt door Volk. Met een herinnering aan den plech- tigen gedenkdienst op 3 October in de Pieters kerk, merkte spr. op, dat men daar bijeen was als volk van Leiden. Evenals in 1574 doorleefde men ook op dat oogenblik als volk van Leiden een bijzondere ure. Want wij moeten niet ver geten, dat niet alleen onze voorouders in 1574 ontzet zijn, maar ook wij Immers het volk om vat niet alleen het thans levende geslacht, maar ook hen. die in den loop der eeuwen tot dat volk hebben behoord. De gemeenSchappeiyk doorleefde geschiedenis maakt een volk tot volk. Een volk ontstaat en" wordt gekend door zijn ge schiedenis. Spr., die voorts uitvoerig het herderiyk schrij ven van de Synode der Ned. Herv. Kerk citeert, waarin om. gesproken wordt over de beteeke- nis van het volk, wees er aan de hand van dit schrijven op. dat de tegenstelling der volken niet gegrond is in de schepping, maar in het oordeel. Uit Genesis 11 blijkt, dat de volken eerst ontstonden toen God Zijn oordeel uit sprak over den torenbouw van Babel (spraak verwarring). Het waarachtige volksleven is een gave van Gods geduld in het oordeel. Spr. wees er verder op. dat wy als gemeente van Jezus Christus, niet in de eerste plaats te maken hebben met het natuurlijke bloed maar met het bloed van Jezus Christus. Als de ge meente van Jezus Christus in den Bijbel over bloed leest, ziet zij naai" de avondmaalstafel en weet van het bloed, dat vergoten is om de zonde des volks te dekken. Dr. Van Niftrik eindigde met zyn gehoor er by te bepalen, dat de Kerk leeft uit de be lofte Gods, Als Kerk van Jezus Christus, leven de in de wereld, maar niet van de wereld, heb ben wy den geest des tijds te beoordeelen van uit het Woord. De Kerk dient niet te vergeten, dat zy leeft in een gevallen wereld en dat zy op weg is naar het nieuwe Jeruzalem, Te midden van het Nederlandsche volk, dat wij hartelijk liefhebben, hebben wy ons te oefe nen in geloof en gehoorzaamheid, daarby zien de op den Voleinder des geloofs, Jezus Christus. Na tusschenzang van Ps. 33 5 en 6 was het woord aan dr. J. Koopmans, die sprak over de Overheid en daarbij als uitgangspunt koos de vraag: „Hoe hebben wij als Christenen te den ken over en te staan tov df Overheid?" Ach tereenvolgens bepaalde spr. zyn gehoor bij de macht van de overheid, den plicht van den onderdaan en het teeken des Koninkrijks. Bij de nadere ontvouwing wees spr. erop, dat wanneer de uitoefening van de macht naar recht geschiedt, zij dient verstaan te worden als een goddelijke machtiging. In dit verband herinnerde spr. aan Jezus' woorden toen hy voor Pilatus stond: „Gy zoudt geen macht over My hebben indien U die niet van boven gegeven ware". Verder wees spr. er op, dat de macht in de goddeiyke machtiging haar grens vinc't. Niet het menscheiyk recht, maar het goddelyk gebod is de grens voor de menschelyke macht. van hedenavond tot morgenochtend De maan komt hedenavond op te 21.54 uur en gaat morgenmid dag te 13.42 uur onder. .J God wil, dat de Overheid met de Kerk van Jezus Christus luistert naar zyn gebod. Daarnaast is het de plicht van den onderdaan om wanneer de goddehjke machtiging staat achter de goddelijke Overheid, deze Overheid te gehoorzamen. Er moet orde op de aarde zyn en daarom gehoorzaamheid, maar een gehoor zaamheid naar Gods geboden. Als Christenen hebben wy den plicht voor de Overheid te bidden (1 Tim. 2). Ten slotte zette spr. uiteen, dat er geen zwaarder bezoeking op aarde kan zijn. dan een overheid, die het recht niet bewaart en de grens van de goddelyke machtiging niet eerbiedigt. Laten wij, aldus eindigde spr., bidden, dat het teeken van Chris tus' heerschappy niet wyke van deze aarde. HOLLANDSCHE MOLEN IN EERE HERSTELD. Naar wy vernemen, heeft de fa. Gebr. Mulder besloten, den houtzaagmolen aan den Maredyk, die reeds meer dan 20 jaar werkloos heeft ge staan. in verband met de rantsoeneering van den electrischen stroom, weer in het bedrijf in te schakelen. Dat beteekent dus, dat de molen, typisch mo nument van oud-Hollandsche bouwkunst, weer zal gaan draaien! Dat beteekent dus, dat het uniek mooie schouwspel van dé lustig malende wieken spoedig een byzondere aanwinst voor ons stadsschoon zal zyn. Maar het is nog niet zoo ver! De geheele bui tenbouw van de molen de wieken, staart en alle verdere onderdeelen zal worden gesloopt om plaats te maken voor nleu^v, hecht mate riaal. Binnen enkele weken zal dan ook het spannende moment plaats vinden, dat de twin tig meter lange roeden verwijderd worden en de nieuwe erin gezet. Het zal de .moeite waard zyn. om dan eens een kykje aan den Maredyk te gaan nemen. Als het weer meewerkt, hoopt men binnen 6 k 7 weken met wind te kunnen gaan zagen. Dan zal de oude houtzaagmolen weer in eere hersteld zijn! ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zyn voor het candidaatsexamen rechten, de heeren: H. N. D. Nolen (Rotter dam), P. J. Hoets (Den Haag) en S. Cromnie- lln 1 Leidenvoor het propaedeutisch examen theologie: de heer C. Mataheru (Den Haag); voor het doctoraal examen geneeskunde de heer A. J. A. M. Wijffels (Aardenburg), voor het Candidaatsexamen rechten: de heer A, J. E. V. Moonen (Den Haag); voor het Propae- deutisch examen theologie: de heer A. H. Lentz Slavische taal- en letterkunde: de heer C. H. van Schooneveld (Leiden) )cum laude); voor het Artsexamen le gedeelte: de dames C. J. E. Molenaar (Den Haag) en W. M. van Wermes- kerken (Alphen) en de heer J. G. L. M. Schram Den Haag); bevorderd tot arts zijn de heeren J. H. C. Wuisman (Schiedam) en N. J. C. de Bruyn (Hillegersberg). 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2