ft TABOE 1EIDJCH DAG3LAD - Tweeds D!ad Maandag October 1941 KERK- EN SCHOOLNIEUWS mmji Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek Burgerlijke Standen Rijnstreek BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Gemengd [\iemrs RECHTZAKEN AALSMEER. DE BLOEMENHANDEL. Groote aanvoer van Chrysanthen. Begon de afgeloopen week, mede door het be kend worden der nieuwe toewijzingen, in een vrij geanimeerde stemming, toch kon over het geheel niet van een vlotten handel gesproken worden. Er was groote aanvoer van zoowel groo te- als kleinbloemige Chrysanthen. Eerste kwa liteit, voor export bestemd, in het bijzonder de variëteit Puiling bracht hooge prijzen op, de rest echter was een matige markt. Anjers, zelfs eerste kwaliteit, moest de exporteur soms laten staan. Daarvan kon het binnenland proviteeren. Rozen komen rijkelijk ter beurze. Van de betere kwaliteit blijven er heel wat voor de vrije veiling over, terwijl.de vraag naar roode Better Times in de lagere prijsklassen niet bevredigd kan wor den. HAARLEMMERMEER. VERGIFTIGDE ZAAITARWE GESTOLEN. Waarschuwing van den Burgemeester. Des nachts is uit een zaaimachine. staande op land aan den IJweg onder Hoofddorp e?n hoeveelheid van 40 50 kg. zaaitarwe gestolen. Deze tarwe is vergiftigd en is dus gevaarlijk voor de consumptie. Aangezien gevreesd wordt dat men zal trach ten, het gestolene clandestien te verkoopen ver zoekt de burgemeester ons, het publiek te waarschuwen, daar het eten van deze tarwe doodeiyke gevolgen kan hebben. NOORDWIJK. Opening der Handelsavondschool. In de Chr. School aan den Nieuwe Zeeweg alhier werd de pas opgerichte Handelsavond school geopend. In tegenwoordigheid van genoodigden en leerlingen, leidde de directeur, de heer J.E. Kok de lessen in met een welkomstwoord aan het gemeente- en stadsbestuur. Hij wees er op. hoe in een gemeente van bijna 13.000 inwoners, met Noordwfjkerhout mede, bijna 20.000 inwoners, zeker plaats voor zulk een inrichting is, wat ook bleek uit de talrijke deelneming, waarmee deze cursus begon. De bedoeling is te komen tot volledigen uitbouw en erkenning als gesub sidieerde school, waarin naast de talen en han delsvakken ook steno en typen wordt onderwe zen. Aldus wordt de onderbouw gevormd, voor kantoorpraktijk, correspondentie-examens en middenstandscursus. Spr. hoopte, dat door aller medewerking, dit ideaal bereikt mag worden Wethouder Alkemade, die het gemeentebes- stuur vertegenwoordigde, uitte mede namens den burgemeester zijn ibeste wenschen voor de school en beloofde de medewerking der autori teiten, zoover dit mogelijk was, terwijl de heer Baalbergen, als voorzitter van het Schoolbe stuur, dat de lokaliteit afstond voor de verduis tering daarvan zorgde, eveneens zijn blijdschap- uitsprak over het tot stand komen dezer in richting. Nadat de directeur den sprekers dankgezegd had en zijn medewerker, den heer A. Warnecke het welkom toegeroepen had, werden de lessen met enthousiasme begonnen. Zoo is ook Noord- wijk een onderwijsinrichting rijker geworden die een elsch van den tijd genoemd moet wor den. ^OORDWIJKERHOUT. Mond- en klauwzeer. Bij verschillende landbouwers is onder het vee het mond- en klauwzeer geconstateerd. Bij en kelen is onder de varkens de gevreesde ziekte „Varkenspest" uitgebroken. Vergadering Bloembollencultuur. In ,,'t Wapen van Noordwijkerhout" verga derde onder groote belangstelling de afd. Noord wijkerhout van de Alg. Ver. van Bloembollen cultuur. Het voornaamste punt was candidaat- stelling van een lid voor het hoofdbestuur. Met groote meerderheid van stemmen werd besloten spoedig de aanwijzing van iemand, die aan de hiertoe verzischte capaciteiten voldoet, over te gaan. Verder werden pogingen in het werk gesteld, om ook in deze gemeente geregeld te doen hou den een zgVcorllchtingssamenkomst" waar op iedere belangstellende de gevraagde inlich tingen kan bekomen. OEGSTGEEST. Lezing over schuldbesef en verootmoediging. Over bovengenoemd onderwerp sprak in de bovenzaal der Geref. Kerk ds. A. La Fleur, leer- aar aan de Chr. H.BJ3. alhier. Ingeleid door den heer Van Til wees spr. op de grootere beteeke- nis van het godsdienstig leven vooral in den tijd, dien wij tegenwoordig beleven. Schuldbesef lee- ren wij door het zien op den Heiland, die onze schuld heeft betaald, wien veel vergeven is, die heeft veel lief Op dit schuldbesef kan ons ge weten op drieërlei manier reageeren Allereerst kan het in ons wekken een zekere ontevredenheid over ons zelf, die reeds kan leidèn tot gewetenswroeging (Kain, Ezau, Judas) Ten tweede kan het ons tot het besef brengen, 1 dat wij door de zonde gescheiden zijn van God, maar erkennen daarin nog niet het recht Gods I om ons te bestraffen. In de derde plaats kan het ons brengen tot het inzicht, dat de zonde een aanranding is van de majesteit Gods en vervloeking over ons brengt Dit is het ware schuldbesef, waarbij God zich aan ons openbaart in zijn toorn, maar tevens in zijn genade, beide vereenigd in het kruis van Golgotha. Zulk schuldbesef leidt tot waarachtige ver- 1 ootmoediging: niet den hoovaardigen maar den nederigen schenkt God genade. I Late men door ijverig Schrift-onderzoek en volhardend gebed mogen komen tot waarachtig schuldbesef en oprechte verootmoediging. Na uitvoerige bespreking -sloot spr. met dank zegging. Gevonden voorwerpen. Portemonnaie; een regenjas; een ceintuur; distributie bonnen; een hond; een jasje; een armband; handschoenen; een kam in etui; een vulpen; een ring met sleutels; een kerkboek; een hamer; schoenen. Inlichtingen by de politie. In de vacature Verhaar is tot Diaken bij de Ned. Herv. Gemeente benoemd de heer W. Handgraaf. RIJNSBURG. Jeugdraad der Ned. Hen'. Gemeente. Op initiatief van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente is een jeugdraad ingesteld, be staande uit 7 ouderlingen en 7 particulieren. Het doel is kejkelyke leiding te geven aan het jeugdwerk. Woendag 8 October a.s. te 2.30 nam. be staat ten huize van dr. G. Leerink gelegenheid tot kostelooze inenting. t SASSENHEIM. Beroep aangenomen. v Ds. H. Visser te Dordrecht heeft het beroep van de Chr. Geref. Kerk alhier aangenomen. Ten nadeele van den heer C. aan de Hoofd straat is uit diens woning een rijwiel ontvreemd. Aangifte bij de politie volgde. VOORSCHOTEN. INGEBRUIKNEMING GYMNASTIEKLOKAAL. Verschillende verbeteringen. Zaterdag is het verbeterde gymnastieklokaal achter het Raadhuis wederom in gebruik geno men in tegenwoordigheid van burgemeester M. F. Berkhout, wethouder. J. A. Mens, de heer P. Vermet, schoolarts van het district Katwijk en hoofden van scholen en bestuursleden van de bijzondere scholen. Burgemeester M. F Berkhout herinnerde er aan, dat de oude zaal vele gebreken had, die, nu de lichamelijke oefening een leervak op de lagere scholen is geworderi, verbeterd moesten worden. Er was te weinig licht, er waren geen instru menten voor het geven van oefeningen en er ontbrak een behoorlijke kleedkamer. Thans zijn deze gebreken door den verbouw hersteld u een nieuwe vloer is aangebracht, in strumenten zijn aangekocht om het onderwijs te doen slagen, zoodat aan redelijke eischen is voldaan. Spr. dankte den architect en de aannemers van dit werk Voor hetgeen door hen afgeleverd is en wenschte dat het gymnastiekonderwijs in deze gemeente nuttig mag zijn voor de jeugd. De gymnastiekleeraar, de heer P. Barneveld, dankte den burgemeester voor zijn sympathie, die hij steeds voor het gymnastiekonderwijs heeft getoond en gaf met leerlingen verschil lende oefeningen, waarbij men een indruk kreeg van de lenigheid en "behendigheid der leerlin gen en het doelmatige gebruik der toestellen. Geslaagd voor het examen Lichamelijke oefening akte J. de heer W. C. Wientjes alhier. WASSENAAR. WEDSTRIJDEN DER BRANDWEER. Ir. H. H. Dresselhuys de nieuwe commandant. Zaterdagmiddag hadden er wedstrijden plaats voor groepen van 15 slangenwagens van garage naar een fictieven brand, slangen uitleggen en aankoppelen, dan een ton door een gat vol spuiten en terug. De burgemeester prees de organisatie van den wedstrijd en vond dit een uitstekende methode om fouten op te merken en te herstellen. Verder deelde hij mede dat Commissaris Walpoot als commandant ontslag had aangevraagd en dat met ingang van 1 November ir. H. H. Dressel huys als zoodanig in functie zal treden. Hij bracht dank aan den heer Walpoot voor het geen deze voor de br.-mdweer heeft gedaan. De burgemeester wees voorts op de mooie en bin dende taak van de brandweer en vertrouwde op een blijvende samenwerking. Ir. Dresselhuys dankte voor het gesprokene. De uitslagen van dezen wedstrijd waren; le pr. Storm van 'sGravesandeweg; 2e prijs Laan van Koot; 3e pr. Nieuw Wassenaar I. Beste prestaties straalvoerdersle prijs Olfj 2e pr. H. Dresselhuys Jr 3e pr. Gladpootjes. ALPHEN. Brandweer moest Rünaak drijvende houden. Zaterdag kwam de brandweer voor een niet alledaagsche opdracht te staan. Met een tweetal motorspuiten moest men n.l. een Rijnaak van ruim 600 ton, geladen met cement die dreigde te zinken leegpompen, doordat het schip lek was geworden tengevolge van een aanvaring met de spoorbrug over de Gouwe alhier. Later is een duiker ontboden, die met behulp van personeel van de firma Boot zou trachten het gat te dichten BOSKOOP. De Middelbare Handelscursus, waaraan te vens de opleiding voor het middenstandsdiplo ma. vestlgigingswet kleinbedrijf verbonden is, heeft het nieuwe leerjaar hervat met 40 nieuwe leerlingen. Met ingang van 1 October 1941 is de com mies der Rijksbelastingen, de heer A. J. Boer. vin Obdam naar onze gemeente verplaatst. LEIDERDORP. Diefstallen. Ten nadeele van gebr den H. werd uit een weide in den Boterhui6polder des nachts een schaap ontvreemd. Ten nadeele van A. R. werd van den open baren weg in „De Munnik" een zoo goed als nieuwe fiets gestolen. 's Avonds werd tijdens afwezigheid van de bewoners ingebroken in een huis aan de Dr. van Rhijnstraat. Geld en distributiebescheiden wor den vermist. NOORDEN. JONGETJE VERDRONKEN. Alhier is het vijfjarig zoontje van den heer v.d. Arend te water geraakt en verdronken. WADDINXVEEN. Aan het postkantoor alhier, werd gedu rende September 1.1. ingelegd f. 3884.45 en terug betaald f. 5443.05 7 Mevr. H. geb. D deed aangifte van diefstal van kleedingstukken uit haar woning en mej. j K. van diefstallen van een damesfiets aan de Pr. Frederlklaan. De Diergaarde Blij «-Dorp heeft voor een grooten aanplant van zonnebloemen gezorgd. Deze bloemen zijn niet alleen een lust voor het oog. maar dienen ook een zeer nuttig doel. De uit gebloeide bloemen worden namelijk zorgvuldig verzameld, waarna de zonnebloempitten geoogst worden, die een lekkernij zijn voor de pape gaaien en kakatoe's. (Prol.-Hof). ZEVENHOVEN. Twee knaapjes te water. Een zoontje van K. viel in de sloot, doch wist zichzelf te redden; het zoontje van H. dat reeds zinkende was, kon nog bijtijds gered worden. ZOETERWOUDE. ZELDZAAM ZILVEREN JUBILEUM. Van den heer J. Schenkeveld. In verband met het feit, dat de heer J Schen keveld onafgebroken 25 jaar lid van den Kerke raad der Ned. Herv. Gemeente alhier geweest is eerst als diaken en later als ouderling is dit bijzondere zilveren jubileum gisteren in een gemeente-avond herdacht. In zeer hartelijke bewoordingen bood ds. A. J. Eijkman, pred. der Ned. Herv. Gem. den ju bilaris namens den kerkeraad een fraaie ets aan, voorstellende het interieur der Ned. Herv. Kerk te Zoeterwoude, benevens een bij behoorenden tekst. Nadat de president-kerkvoogd de heer Parle- vliet en andere leden van den kerkeraad den jubilaris hartelijk geluk gewenscht hadden, sprak de jubilaris woorden van dank., waarna men eenigen tijd gezellig bijeen bleef. Teekeningen F Wagner De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier De berqtocht Haarlemmermeer Geboren: Potronella, d. v. P. C. Qaartmnn en W. Agtcrdenbos Jan Adrla- nus, z. v. J. Kemp en L Schrelnders Cornells Pleter, z. v. P van Vuren en M. H. van Hemert Wilhelmus Cornells Maria. d. v. M. W. Mesman eu M. G. Loogman Jan. z. v. C. Bolding en P. Veldhuizen Martina Catharlna Theresla, d. v. C. Smit en J M. Smit Gljsberta Cornelia, d. v. W. J. J. van Schagen en J. C. Zeldenthuls (wo nende te Rynsaterwoude) Hendrik, z. v. J. W. Westenberg en P. C. Langelaar Maria Catha- rina, d. v. R, C. Stljnman en J. de Wit Johan nes Cornells, z. v. P, Kors en P. Befjk Paulina Arlaantje, d. v. H. J. Lamfors en W. Alblas Agnes Debora, d. v. J. van der Leek en C. Dek ker Marie Johanna, d. v J. van Leeuwen en Stieva en H. Hofman Hendrik, z. v. J Jongs- A. de Rooh Marinus Johannes, z. v. A. C. N. ma en A. Visser Willem Leendert, z. v. A. J. Marx en C. S. Borgeslus Annie, d. v. J. Mels en C. Maaskant. Ondertrouwd: Hulbert Antonie Kalkman. 26 J. en Petronella Antje Ruighaver, 23 J. Ahlrich Herfst, 23 J. en Naatje Oostwouder. 22 J. Jan van den Berge, 21 J. en Hendrlka Maria Treur, 19 J. Teunls Speelman. 23 J. en SIJtJe Roubos, 18 J. Leonardus van der Krogt, 24 J en Johanna Paardekooper, 23 1 Adrlaan de Wit, 30 J. en Dirkje van der Heiden, 27 J Getrouwd: Barend Buis, 22 J. en Engeltje van der Wal, 21 J. Wilhelmus Mart In us Johannes Voorn. 25 J en Dljmphna Granneman, 25 J Bart Hefjstek, 21 J. en Matje Hulskens, 22 J. Gysbertus Hendrlkus van der Peet, 29 J. en Anna Cornelia Witteman, 19 J Jan Hendrik Kok. 37 J. en Pietje Slikboer, 21 J Willem Frederik Kann, 25 J en Elisabeth Catollna de Koning. 21 J. Overleden: Rinse Jannes van der Jagt, 31J.. echtg. van S. C. Luteljn Arle van Twlsk, 53 J. echtg. van J. van der Poll Rllna Korsman, 46 J., echtg. van S. van By non Nlcolaas Verhulst. 70 Jechtg. van M. N Wantje. Wassenaar Geboren: Petronella Apollonla Maria d. van P. M. van Leusden en G. C. Borst Johannes Theodorus z. van A. A. W. van Gent en J. P. Augustlnus Frans Pleter z. van G. Jansen en A. Bos Cornells Jacobus z. van H. J. M. Borsboom en P. M. van der Reest Machteld Nele Goedroen d. van A. W. Ausems en B. C. de Haas Wilhelmus Hendrlcus Johannes z. van J. H Vermeulen en M. T van Veen. Overleden: Daniel Petrus van den Dries 47 Jr. ongeh. Maria Wllhelmlna Wensveen 57 Jr. echtgen van W. Raaphorst Willem Antonius Goekoop 56 Jr. echtgen. van H. M Dollee Jo hannes Franclscus Zuiderwljk 38 Jr. ongeh Hendrlkus Appels 12 Jr. Gerardus Frederlcus Ellbracht 40 Jr. echtgen. van M. Snethlage Pleter van Ahdel 32 Jr. echtgen. van E. C. van Haeften. Ondertrouwd: T A. R'uygrok en M P. Ple- terse A. van Bloois en E. C. van Blools 4 J. M. van Kempen en H. M. Vroom. Getrouwd; T. J. Heijstek en A. Jacobs. GEBOREN: Gerrlt, z. van C. Kromhout en P. H. BlIJleven Johannes Bastlaan. z. van B. Leeuwls en G. A. v. d Kaall. ONDERTROUWD: Ondertrouwd: H. F. W. van Aken. 28 J., Jm. en C A Hazevoet, 26 J-. Jd. J. Barendse, 23 J. en J M van de Logt. 23 J.. Jd. J. Schroef. 35 J.. Jm. en H. L van Rlln. wed. 30 J. L .van der Zeeuw. 22 J., Jm en A. Hansen. 17 J., Jd. R. van Zeist, 21 J„ Jm. en J. J. Tegelaar. 21 J., Jd. J. A. Wakka en A. BeU. OVERLEDEN. A. N. Eradus. m„ 49 J. PREDIKBEURTEN. Lelden Vrije Kath. Kerk (Vreewljk6tr. 19): Dinsdag nam. 8.15 uur. vespers en lof. Bodegraven Geref. Gem.: Dinsdag nam. 6.30 uur, ds. J. v. d. Berg van Krabbendyke. Zoetermecr Spaarbankgebouw: Heden nam. 7.30 uur, de heer B. de Ble. NED. HERV. KERK. Aangenomen. Naar Hengelo (O.) ds. Kr. Strfjd te Oolsterwyk. Beroepen. Te Heerlen-Terwlnselen (toez.) ds. F. H. Lajidsma te Roderwolde (Dr.) GEREF. GEMEENTEN. Aangenomen. Naar Middelburg, prof. G. Wl6se, te Amsterdam-Oost. CHR. GEREF. KERK. Bedankt. Voor Dordrecht ds. A. Verhagen to Middelburg. CHAUFFEUR NAM DE BOCHT IN VOLLE VAART. Het gaspedaal weigerde. In de bocht by het Nieuwerhoekplein te Soest wilde de bestuurder van een trailer, komende uit de richting Amsterdam, vaart minderen, waarbij het gaspedaal echter weigerde, zoodat de bocht met volle va^rt genomen moest worden. Hierbij kwam de wagen in botsing met den wielrijder T„ die er zelf goed afkwam maar wiens fiets totaal werd vernield. De wielrijder K., die daarna werd geraakt kwam er minder goed af. Hij kwam zoodanig terecht, dat zijn scheenbeen werd verbrijzeld en een slagader werd geraakt. Hij is naar het ziekenhuis te Amersfoort overgebracht. NA HET ETEN VAN PANNEKOEKEN OVERLEDEN. Vergif inplaats van tarwebloem. Zaterdagmorgen is te Venlo overleden de on geveer 80-jarige K. Peters. De man, die slechts één dag ziek was geweest, toonde vergiftigings verschijnselen. Naar thans is komen vast te staan, had de familie Peters' Donderdag j.l. pannekoeken ge geten. Toen de echtgenoote van het slachtoffer het beslag voor de koek maakte, had zij er een weinig tarwebloem aan willen toevoegen. In- plaats van bloem nam zij bii vergissing echter een zakje, waarin zich loodarsenaat bevond, hetgeen in opgelosten toestand gebruikt wordt vcor het bespuiten van aardappelvelden. Zij vermengde het witte poeder met het deeg. Spoe dig na het gebruiken van het middagmaal, waarbij Peters, diens echtgenoote en een 6-jarig kind van de pannekoeken gegeten hadden, de- deai zich bij het drietal ziekteverschijnselen voor De toestand van het kind was reeds spoedig zóó ernstig, dat het naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Peters, die met zijn echtgenoote thuis verpleegd werd. is gistermorgen aan dé gevolgen overleden De toestand van de vrouw en van het kind is zeer ernstig. JONGENS OP ROOF UIT. s Zij volgden den wagen van den melkboer en den kruidenier. Een melkbezorger te Bussum had de laatste Öagen opgemerkt, dat er van zijn kar flesschsn melk en pakjes boter werden gestolen, terwijl hij zijn klanten bediende wier keukens in ach tertuinen van het Spiegel zijn gelegen, aldus de „NJt.Crt." Daar hij telkens dezelfde jongens in de nabijheid van zijn wagen had gezien, sprak hij een hunner aan en hij wist dezen 15-jarigen knaap tot de bekentenis te brengen, dat hij als ■uitkijkpost moest dienen, terwijl kameraden hun slag sloegen. De politie werd in de zaak gemengd en een der opgegeven namen was die van den 16-jarigen B., die verleden week is gepakt we gens de inbraken in den Bensdorpwinkel en Maison Suisse, waarbij 600 gulden en sigaretten werden buitgemaakt. Deze Jongen was in af wachting van zijn veroordeeling op vrije voeten gesteld. Hij gebruikte dezen tijd om als leider van een troep jongens te fungeeren. die als raven de wagens van melkbezorgers en kruideniersbedien den op him dagelijksche tochten volgen. De melk werd opgedronken; de boter, suiker e.a. kruidenierswaren werden voor hooge prijzen verkocht. De politie heeft tegen eenige particu lieren proces-Verbaal opgemaakt, die boter heb ben gekocht. De 16-jarige B. en zijn voornaam ste helper, een 17-jarige, zijn opgesloten. GEREHABILITEERD. Destijds is in de couranten vermeld, dat in verband met een te Den Haag gepleegd zeden misdrijf was gearresteerd mr. L. H. S. te 's-Gra- venhage. Deze heeft van den aanvang af met groote beslistheid zijn onschuld volgehouden. Aangezien mr. S. een volledig alibi kon opgeven is hij later op vrye voeten gesteld. Eergisteren «nu is te Amsterdam naar de Haagsche politie meedeelt een andere ver dachte in deze zaak aangehouden. Deze heeft een bekentenis afgelegd. Het spreekt van zelf, dat mr. S. volledig ge rehabiliteerd is. KIND AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Toen de vrouw van den landarbeider M. R. te Vossebelt, gemeente Dalen, afwezig was om distributiebonnen in ontvangst te nemen, had zy haar jongste kind aan de zorgen van haar 9-jarig zoontje toevertrouwd. De baby, die in een kinderwagen lag. welke dichtby een kachel stond, werd door overkokend water uit een ketel ernstig gewond en moest in het ziekenhuis te Coevorden worden opgenomen, waar het aan de gevolgen is overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. BOTSING VAN ARGENTIJNSCHE OORLOGSSCHEPEN. Een torpedojager gezonken. Het DNB meldt uit Buenos Aires: Tydens vlootmanoeuvres zyn de kruiser „Al- mirante Brown" en de torpedojager „Corrientes" tengevolge van een dichten mist op ongeveer 54 mijlen van het zeebad Mar del Plata met elkaar in botsing gekomen. De torpedobootjager „Corrientes" is gezonken. Het schip had een groot gat in den scheeps wand. De kruiser ..Almirante Brown" is zwaar beschadigd. Door den zwaren mist en het nach- teiyk donker was het reddingswerk zeer moei lijk. Tot dusver zyn nog niet alle opvarenden J van den torpedobootjager gered. Officieel is een lijst met de namen van 10 vermiste matrozen uitgegeven. Venvacht kan echter worden, dat nog meer slachtoffers zijn gevallen. WIELRENNEN. VAN AMSTERDAM WON IN DEN BOSCH. De uitslag van het criterium van Den Bosch ls: Profs en onaf hankeiy ken: 1. v. Amsterdam. Prlncenhage, 100 K.M., ln 2 uur 25 min. 44 sec.; 2. Steenbakkers, St. Michielsgestel. 3. Pellenaars, Terhellden; 4-. Hofman. Roermond; 5. C. Wljdenes, Ouderkerk a. d. Amstel; 6. J. Lambrlchts, Bunde; 7. C. v. d. Star. Den Haag; 8. J. Schweitzer, Maas tricht; D. P. Evers, Warmervecr en 10 W. Rys- bergen, Lelden. Amateurs: 1. H. Lakeman. Amsterdam. 60 KM. In 1 uur 25 min. 33 sec.; 2. C. Bakker Zaandam; 3. M. Segaat, Lelden; 4. J. Lust. Oostzaan; 5. G. Peeters, "Haarlem. Nieuwelingen: 1. B de Kort, A'dam. 20 K.M. ln 28 min. 59 sec.; 2. J. Persoon, Amstelveen: 3 M. v d. Kerkhof. Helmond; 4. K. Neefs. Haarlem; 6. G. van Straaten, Rotterdam DAMMEN. KAMPIOENSCHAP VAN ZUID-HOLLAND. Ook de tweede party HulsmanBom remise. Na een zeer spannenden strijd is ook de tweede party in een puntenverdeeling geëindigd. Fel is er door belde spelers op winst gespeeld en op een voorzichtig remise-partijtje ls dit gelijke spel dan ook niet gebaseerd geweest. De kansen zijn dus nu nog steeds gelijk. De derde party wordt ge speeld a.s. Zaterdag te 4 uur ln het clublokaal van „L.D.V.", Nieuwe Rijn 19. JEUGDWEDSTRIJD D.V.V. Gisteren heeft de eindstrijd plaats gehad van den damwedstr-Jd. die werd gehouden ter gele genheid van het 2-jarlg bestaan der Jeugdvereen i- glng ..Door Vriendschap Vereenigd". De medaille, beschikbaar gesteld door den voorzitter van „D. V. V."\ werd gewonnen door Karei van Ark, ter- wyi Rinus van Es op den tweeden en Corry Boef op den derden prijs beslag legde. Aan Alle Kriek. Janny Koet en Kees Brouwer vielen de troost-1 prijzen ten deel. 16 In een nolletje, diep weggekro pen. zat Barrabas Maar Hein had hem toch gauw gevonden en riep hem toe: „Vooruit kerel, kom eruit ik heb goed nieuws!" Maar Barrabas voelde zich nog zo verdrietig, dat tiij maar stil letjes in zijn nol bleef Maar de krekej maakte korte metten, pakte hem bij zijn poten beet en trok hem naar bui- ten. Wel stribbelde Barrabas heftig tegen maar Hein was niet eerder te vreden voor hij hem tevoorschijn nad getrokken Hij Klopte hem op de schouder en vertelde nem. wat ny oy Bizam te weten was gekomen. Even oleet Barrabas nog na-mokken Het zat hem nog dwars dat de tovenaar hem zo van streek nad kunnen ma ken. Pas nadat Hein hem verzekerde dat hij het zich oest kon voorstellen en dat zelfs de Koning der Rode Mie ren de poteD zou nebben genomen kwam Barrabas weer wat ln zijn nu- meur en konden zy nun verdere plan nen maken Want dit was hun wel duidelijk: er zat niets anders op dan op weg te gaan naar net oetoverde meer achter de zwarte oergen Hein zo'cht zijn rugzak weer op en Barrabas maakte van lange dunne plantenve- zels een stevig touw want dat zouden ze wei nodig hebben by hun bergtocht Toen alle voorbereidselen getroffen waren, was de avond al gevallen. Na tuurlijk wilde Barrabas dadelijk op stap gaan. maar de Krekel was ver standiger en stelde voor om eerst naar eens lekker te gaan slapen want om zo'n zware tocht te beginnen moet je flink uitgerust zijn De volgende mor gen werden ze al heeJ vroeg wakker en 't duurde niet lang of de twee vrienden gmgen op stap De weg wees zich vanzelf; ze zouden de oergketen over moeten die net rijk van Bizam aan de Noordzijde oegrensde daai acnter lagen de Zwarte oereen er .varen ze daar eenmaai dan zou net niet moeilijk zyn daar waren ze van overtuigd om het Betoverde Meer en Akaba te vinden! HAAGSCHE RECHTBANK. Gestolen en politie mishandeld. De veldwachter R. zyistra te Zoeterwoude wilde op 13 Juli een jongeman aanhouden die een fiets had gestolen bij de R.K. Kerk. Dat had de veldwachter die ln burger gekleed was. net gezien, zoodat de aanhouding op heeterdaad i kon volgen. Maar de verdachte verzette zich en sloeg den veldwachter in het gelaat. Wegens rywieldlefstal stond de dader, de 22-Jarige J. G. E. uit Leiden, thans gedetineerd in net Huis van Bewaring, terecht. Verdachte bekende. De Officier eischte tegen hem een jaar gevangenisstraf. De verdediger pleitte clementie. De vondst. Het zoontje van E. te Hillegom vond op 10 Maart by e?n vuilnisbak een portemonnaie met tien gouden tientjes. Een familielid van E bleek j bereid om de goudstukken te verkoopen, waar van E. geld terug ontving. Thans had de verkooper zich voor de recht bank te verantwoorden. De Officier vorderde 1 acht maanden gevangenisstraf. 3—3

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7