Kindertoneel I STENO I LE&ÏCH OBUD - [srsfè Blad Donderdag 2 October 1941 PONT Nederlandsche ff Uit de Omstreken NOVA-THEATER Morgen word ik gearresteerd Moordzaak Holm Duitschland strijdt voor Europa Duitsch weermachtsbericht Italiaansch Weermachtsbericht BEURSOVERZICHT MARKT BERICHTEN DEIEMPOPPM BI 6 Oct. HM AALSMEER. GOUDEN ECHTVEKEENIGING. Van het echtpaar Maarsede Vries. Gisteren herdacht het echtpaar J. Maarsede Vries, wonende Ulterwej? 314 den dag waarop zij voor 50 jaar geleden ln het huwelijk traden. Maarse Was eerst knecht bij ..Terra Nova", waar hl) ruim 30 Jaren ln dienst was; dank zij hard werken en grondige kennis van zaken heeft hij het in het kweekêrsbedrilf tot eigen baas weten te brengen Ook dank zij de hulp van de vrouw, kon het ideaal van een eigen bedrijf, verwezen- lilkt worden. Vermelding verdient, dat de bruid thans nog vrijwel de geheele hulshouding alleen doet. terwill dê bruidegom met ziln zoon nog lede ren dag zi)n werkzaamheden op den tuin verricht v Belden genieten een goede gezondheid en eenvoud kenmerkt deze oudjes. In den familiekring werd do plechtigheid op sobere wllze herdacht. Ulterweg's Fanfarecorps bracht een serenade, terwijl ook de burgemeester en diens echtgenoote door hun aanwezigheid blijk van belangstelling en medeleven gaven. BENTHUIZEN. Gevonden voorwerpen: een paar regenpijpen. Inlichtingen bij den Gem. Veldw. KATWIJK AAN DEN RUN. Vergadering Ver. St. Franciscus. De R.K. Ver. St. Franciscus vergaderde in het parochiehuls in verband met het uitvaardigen van de Verordening 160 (Zlekenfondsenbeslult) De voorzitter de heer P. H. Castenmiller zette uit een, dat na 1 November van een voortbestaan der Vereeniglng in den huldigen vorm geen sprake zal kunnen zijn; toetreding tot een Algemeen Ziekenfonds zal het gevolg zlln. Aangezien het bekend gemaakte nog zeer vaag ls. kan het be stuur moeilijk een advies geven. Daar verwacht mag worden dat binnen enkele weken een en an der meer omschreven zal zijn, adviseerde het be stuur nog te wachten met het nemen vin een besluit. Een besluit tot opheffing der Vereeni glng kan ook niet genomen worden, daar het re glementair vereischte aantal leden niet aanwezig is. Na een uitvoerige bespreking, werd besloten, over eenlge weken nogmaals te vergaderen, waar na sluiting met gebed volgde. RIJNSBURG. 's avonds halfacht VRIJDAG, ZATERDAG en MAANDAG Met KATHE DORSCH en GISELA ÜHLEN. DINSDAG, WOENSDAG en DONDERDAG Een spannend detective-verhaal. 3381 LISSE. LEZING Ds. J. W. SIERTSEMA. Over „De Kracht van onze Kracht". Op uitnoodiglng van de Geref. Jeugdcentrale sprak ds. J. W. Siertsema uit Haarlem over het onderwerp: „De kracht van onze Kracht". Deze tijd. aldus spr ls, naast een tijd van zorgen moeite, toch ook een prachtige tijd. Er ls toch haast geen tiid in ons leven geweest, waarin meer door ons gebeden werd dan nu. Na den vorigen oorlog werd geroepen om kracht en veel minder waarde gehecht aan de hooggeroemde wetenschap. Men wilde daden zien. Deze verheer lijking van de kracht van de daad houdt thans ook de menschen geivangen. Ook de Bijbel spreekt ln dezen geest. Niet alleen naar Jezus' woord luisteren, maar ook doen. Ook deze tijd vraagt om Jongens en meisjes van kracht. Wie waarachtig belijdt: „want Uw ls de kracht loopt geen gevaar ln onzen tijd ten onder te gaan. Die blijft niet op zichzelf staan en zoekt niet alleen eigen heil en zaligheld. Met eenlge bijbelteksten wees spr. op de kracht Gods ln Christus Jezus. Waar Jezus is. daar is het Koninkrijk, welk Koninkrijk er ls als vrucht van de kracht Gods. Het leven van ons^Ëllen heeft te maken met die kracht Gods en niet alleen óns leven, maar het leven van héél de wereld. Christus heeft alles ln zijn hand. Zoo bezien, putten wil ook daaruit kracht voor ons vereenlgingsleven. Als God onze Vader ls. dan ls Zijn kracht ook onze kracht. Niet van den enkeling, maar van Zijn volk. Niet alléén den weg gaan. Uw geloof kan alléén bloeien, wan neer het gemeenschap heeft met anderen. Spr. eindigde met een ernstig r/ermaan om dicht bil God en Zijn Woord en uit zlln kracht te blijven leven. Want als ik zwak ben. dan ben lk machtig, door Christus Die mij kracht geeft, aldus eindigde spr. ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER J. SLOOS. Gisteren herdacht de heer J Sloos den dag. dat hij 25 Jaar geleden bij v. d. V^jvers's Conserven- fabrieken ln dienst trad als boekhouder. Thans ls hij het hoofd van de administratie en heeft- de geheele ontwikkeling en de groei van het bedrijf medegemaakt. De directie wilde dezen dag niet onopgemerkt voor den heer Sloos voorbij doen gaan. 's Morgens werd de Jubilaris met zijn echtgenoote op het kantoor ontvangen en zeer wtuirdeerend toege sproken door den directeur, den heer C. D. v. d. Vijver, dio hem huldigde als een zeer nauwgezet en accuraat ambtenaar, die zl)n beste krachten aan het bedrijf heeft gegeven en ln plichtsbe trachting steeds een voorbeeld .7oor anderen was. De heer Van der Vijver bood hem daarna een enveloppe met inhoud aan. Voorts voerden het woord de heer De Wilt namens het kantoorperso neel. de heer A. v. cL Eykel namens het fabrieks- personeel. de heer Alb. D. den Haan als inkooper en de heer Schippers als vertegenwoordiger van het accountantsbureau „Amsterdamsch Trustee Kantoor" te Amsterdam. Zij allen gewaagden on der het aanbieden van fraaie geschenken, even eens met grooten lof van de accuratesse, den dienstijver en het medeleven van den heer Sloos. Deze bracht daarop het verdere gedeelte van den dag ln den familiekring door en hield te zllnen huize een druk bezochte receptie. De heer A. J. Kromhout slaagde aan de Rljks-Unlverslteit te Utrecht .voor het Voorberei dend" Kerkelijk examen. Tot, kweekellng met akte van de Ger. School ln de Smidstraat is benoemd de heer J. Nagte- gaal te Haarlem. PRIJZEN EN BESOMMINGEN. IJMUIDEN 2 Oct. Tarbot f. 6.406 10; Tong f. 5.20—3.60; Kleine schol, lc soort f. 10496; Idem 2e soort f. 8668; Pufschol le soort f 5846; Idem. 2e soort f.39 18; Grooce bot f 84; Kleine boe f.5348; Groote schar f.4336; Kleine schar f.3021; Pufschar f.18—7; Kleine makreel f.120; Wijting f.31—21. (Alles per 50 K.G.) Besommingen: Trawlers; KW.. „Nico Hoos". 100 m. f.2818: IJM 189. Mary. 200 m. f.4895. IJM. 165.. Martha. 150 m. f 2749; IJM 22. Ita. 150 m. f.3867; IJM. 70 Zeehond. 240 m. f 5481. Kotters; KW. 109 f.184: KW. 149 f.120; IJM. 223 f 345. Loggers: KW. 22 f.2308; KW. HO f.1523; KW. 58 f 2871; KW 89 f.2245; KW. 20 f.8157; KW. 26 f.2117; KW 144 f 2156. KW. 18 f 894; KW. 38 f 2289; KW. 60 f.2151; KW. 54 f.2079. KW. 45 f 2001, KW. 175 f 1500. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: „Aan het Oostelijk front verloopen de opera ties volgens de plannen. Italiaansche troepen hebben by de door hen in den tijd van 28 tot 30 September ten Oosten van den Dnjepr uitge voerde omsingeling en vernietiging van sovjet strijdkrachten meer dan 8000 gevangenen ge maakt en den vijand zware, bloedige verliezen toegebracht. Aan het Karelische front hebben Finsche troepen in een dapperen aanval van het Zuiden en het Westen uit het aan den Westelijken oever van het Onega-meer gelegen Petroskoi (Petro- sadowsk), de hoofdstad van Oost-Karelië, ge nomen. Gevechtsvliegtuigen bombardeerden ook in den afgeloopen nacht militaire installaties in Moskou en Leningrad. In den strijd tegen Groot-Brittannië hebben gevechtsvliegtuigen in een haven van de Faroer einlanden gisteren een koopvaardijschip van 2000 brt. tot zinken gebracht. Twee groote koopvaardijschepen werden in den afgeloopen nacht voor de Britsche Oostkust door bomtref- fers zwaar beschadigd. Andere doeltreffende luchtaanvallen waren gericht op voor den oorlog belangrijke installa ties aan de Erigelsche Oost- en Zuidkust, als mede op verscheidene vliegvelden. Patrouillevaartuigen vielen in het Kanaal Britsche motortorpedobooten aan, die des nachts een Duitsch convooi naderden. Door ar tillerievuur werd een Britsche motortorpedoboot tot zinken gebracht en een andere zwaar be schadigd. Britsche bomhienwerpers wierpen in den af geloopen nacht lukraak enkele brand- en bri santbommen op verschillende plaatsen üi Zuid west-Duitschland. Er ontstond slechts onbe langrijke schade. In een succesvollen strijd tegen de Brit sche ravitailleeringsscheepvaart hebben de marine en de luchtmacht in de maand Sep- In zijn weermachtbericht No. 487 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: Noord-AfrikaAan de kust van Cyrenaica hebben Duitsche vliegtuigen een Blenheim-ma chine beschoten en gedwongen op zee te dalen. Het toestel is gezonken. Andere Duitsche vlieg tuigen ondernamen verscheidene aanvallen op militaire doelen in de vesting Tobroek. De vijand deed aanvallen op Benghasi. waarbij gebouwen beschadigd werden, alsmede op eenige dorpen van Cyrenaica. waar een veldhospitaal getroffen werd. Andere Engelsche vliegtuigen bombar derden Tripolis; eenige particuliere hulzen en het koloniale ziekenhuis werden beschadigd. Oost-Afrlkat In het gebied van Gondar pro beerde een vijandelijke afdeellng onze stellingen te naderen. Met zware verliezen werd zij door een van onze mijnversperringen tegengehouden en door het vuur van de artillerie verstrooid. Vijandelijke vliegtuigen lieten bommen vallen op een van onze verstrkte posities, waarbij lichte materteele schade ontstond. Onze vliegtuigen bombardeerden in den nacht van 1 op 2 October het vliegveld Nicosia op Cyprus. In de Straat van Sicilië hebben zeven van onze jachtvlieg tuigen een formatie van acht Hurricanes aan gevallen. waarvan twee werden neergehaald. AMSTERDAM. 2 October. In de beurssituatie was heden niet veel ver andering gekomen, in zooverre het beleggende publiek zich op een afstand hield, zoodat de affaire van geringe proporties bleef, maar even als gisteren kon wederom van een vaste stem ming gewag worden gemaakt. Er waren overi gens geen nieuwe aanknoopingspunten, welke voor de markt als maatstaf konden worden aangelegd. Alles bijeen genomen, werd de in druk gewekt, dat de handel wederom wras in gekrompen. Want verscheidene fondsen, welke den laatsten tijd nog al eens flinke affaire te aanschouwen hadden gegeven, hadden vandaag een stil verloop. En van de toonaangevende industrieelen waren Aku's zoo goed als onveranderd en meer tember 683.400 brt' vijandelijke handels- scheepsruimte tot zinken gebracht. Hiervan werd alleen door duikbooj^n 452.000 brt. ver nietigd. De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier Teekeningen F. Wagner Hein tovert ook 14. Maar Hein had niet stil geze ten; een voorgevoel zei hem. dat "Bar rabas 't er niet goed zou afbrengen. Hij had zichzelf al verweten, dat hij niet gegaan was. Nee! Hein had een ang stig voorgevoel! En toen ineens kwam daar in een razende vaart Barrabas langs rennen, met zo'n angst-uitdruk king op 't gezicht, dat Hein begreep, dat er iets ergs gebeurd was. Zo had hij Barrabas nog nooit gezien; er moest iets gedaan worden en wel da delijk. HIJ moest zien te herstellen, wat verkeerd gegaan was. En zo greep Hein naar zijn tovermiddel: de mu ziek! Van een blad en een paar sna ren. die hij uit zijn zak haalde, maakte hij vlug 'n cello en 't volgende ogenblik klonken reeds de eerste tonen van een wondermooie melodie. En Bizam, die weer zijn oorspronkelijke gedaante had aangenomen en in de deuropening stond te lachen om de wanhopige vlucht van Barrabas, hoorde de melodie en ineens trok de lach van zijn gezicht weg. Hoorde hij goed? Doodstil bleef hij staan: ja, daar klonk werkelijk mu ziek, zacht en onweerstaanbaar. Bizam moest er wel naar luisteren of hij wilde of niet. En er gebeurde iets vreemds met hem: zijn ogen werden nat en zijn neus vochtig. Vlug trok hij zich terug ln z'n palels, want niemand mocht toch zien. dat Bizam. de grote tovenaar. stond te huilen. Maar de tonen bleven hem volgen en hoe hij er zich ook te gen verzette, het hielp niet: steeds meer en steeds dikkere tranen druppelden langs z'n snorharen. Bizam was weer loos gemaakt door een zoet klinkend melodietje! Maar niet alleen de tove naar was onder de Indruk gekomen van Hein's spel. ook Mozoi was stil naderbij gekomen en toen Hein plot seling overging tot een vrolijk dans wijsje. kon de stugge Wachter zelfs zijn poten niet stil houden en danste zo waar met de bloempjes op de maten van de opgewekte muziek. dan eens was hierbij van openlijke affaire ni£ veel sprake. Ook in de hoek der Unilevers wa maar weinig te doen, hetgeen niet verhinderde, dat de koers langzaam aan naar boven ging van 163'.*% tot 1651/4%. De Philipsaandeelen lagen stevig in de markt en bewogen zich tus- schen 271% en 275*4%. Calvé Delft waren nau welijks gewijzigd. De affaire in van Berkels was eveneens minder en droeg voor een gedeel te een beroepskarakter. Vandaag werden daar bij slechts kleine schommelingen meegemaakt. De minder courante Industrieelen waren zeer stil maar prijshoudend. Op de Petroleummarkt zorgden Olies voor een kleine afwisseling, waar bij geregeld in een open hoek zaken werden ge daan. Ook het toonaangevende petroleumaan- deel steeg in een langzaam tempo van 318V4% tot 324'4%. Op het hoogste peil werd goed weer stand geboden. De affaire in Scheepvaartpapie ren was van rustigen aard; het meest was nog te doen in Scheepvaart unies en Oude Vaarten, welke niet veel gewijzigd waren. Ook de andere soorten vertoonden geen veranderingen van be- teekemis. Voor Indische cultuurfondsen was de belangstelling matig Van H.V.A.'s werden slechts enkele stukken verhandeld. Bij een openlngs- prijs van 478% kon later op der. dag een viertal punten meer worden bedongen. Vorstenlanden waren onveranderd. Aandeelen Indische Cultuurbanken waren goed van toon. In de aandeelen Indische Spoor ging een klei nigheid om op een lichtelijk verhoogd pell. In aandeelen Dell Spoor was niet veel te doen. Indische tramwegwaarden waren door elkander prijshoudend. De Tabaksmarkt was stil. De Su- matra-aandeelen werden meerendeels tegen on geveer den vorigen prijs afgedaan. Oude Deli's echter waren iets lager. Rubberfondsen waren vast gestemd. Amsterdam Rubbers werden tot 317% afge daan, nadat oorspronkelijk 315% was besteed. De meeste minder courante soorten waren hoo- ger. In de lappen Muller werd vooral in de eer ste helft van den beurstyd vrij druk gehandeld. Er kwamen wederom koopers opdagen tenge volge waarvan de prijs omhoog ging van f. 108 tot f. 117, waarna een kleine reactie intrad. De beleggingsmarkt was stil. Nederlandsche Staatspapieren waren nauwelijks veranderd. De gestaffelde ieening was een kleinigheid hooger. De nieuwe vieren Nederland waxern een fractie lager. Gemeentelijke e* «provinciale obllgatiën ont moetten vraag, waar tegenover maar weinig aanbod bestond. De tendenz was dan ook vast. Ook Pandbrieven waren goed van toon. Duit sche waarden waren stil, zonder groote varia ties. (A.N.P.) Prolongatie 21/4%. GOUDA. 2 Oct. 1941. Veemarkt. Aangevoerd ln totaal 683 stuks. 52 magere 1525; 258 biggen 612; 218 runderen; 7 nuchtere kalveren; 3 graskalveren overgenomen door N.V.C.; 35 bokken en geiten 15—40 per stuk. Handel matig. Algemeene markt. 160 partijen kaas. Prijzen le kwal. met rilksmerk 6262.50, 2e kwal. met rljks- merk 6860. Handel flauw. HONSELERSDIJK. l Oct. Centr. Westl. Bloe menveiling. Anjers 3.3010.60, page 2029. geel 2931. brons 1719. dchaume 2034. wool man 2023, raynonanthe 78.30 per 100, plumosa 36 47, tros chrysanthen 724. dahlia 714 per bos, cyclamen 3085. primula 1225 per pot, sler- nthen 724. dahlia 714 per bos, 85. primula 1? M am am gm vruchten 7993 per. bakje. KATWIJK AAN DEN RIJN. 1 Oct. Groenten- veiling. Bloemkool I f. 1215, Idem II f. 7.509; Bospeen f.4 105; Sla f. 2.40—3 per 100 stuks. Waspcen f. 1.101.20; Kroten f. 0.60^.80 per kist van 20 kg.; Roode kool f.3.403.50; Gele kool f. 3.30—3.50; Uien f.3.40—3.50; Andijvie f. 5—6.60 per 100 kg, NAALDWIJK. 1 Oct. Mlddenprijs Westl. veilin gen. Alicante 3645. bl. druiven 4060. witte 456ó, muscaat 4680 colman 3545. postelein 12. spinazie 12. dubb. boonen 1618. appelen 1035. peren 10—45, andijvie 16, rabarber 5 per kilo; sla 2.603.00, peen 6.00 per 100; bloemkool 912. 2e 57, perziken 1825. 2e 310 p. stuk. RIJNSBURG. 1 Oct. Oroentenvflllng. Tomaten f.1410; kassnljboonen f.33; woschpeen f.6; grove peen f.3.40; kroten f.4; gele kool f 3.50; roode kool f. 3.50; groene kool f.3.50; knolselderij f68; prei f. 8; gekookte kroten f. 10; andijvie f. 6.50 per 100 kg.; bloemkool A f. 16. I f. 12. II f.9. Hl f. 7.20 per 100. selderij f. 1.80—2.20. peter selie f. 1.20—1.80 per 100 bos. RIJNSBURG. 1 Oct. Bloemenveiling. Pompon- dahlia's gemengd f, 0.801, rose 7080; Groote dahlia's f. 1.502; Dwergzinnia's 4060; Trltoma f.2—2.50, Hellanthen 50—75; Elta 8—10; Straal- asters f0.801Asters gemengd 4070; Chrysan then bruin 1824. geel 1620. wit 2026; Flca- les 3035; Gladiolen: Poolijs f. 22.40, rood f. 1.30—2. ROELOFARENDSVEEN. 1 Oct. Aardbeien 17 ct.. Idem kleinen 14 ct. per doosje, druiven 2325 ct. per \<s kg., meloenen 322 ct. per st.. sagettl 11 12 ct. per 6t.. 6pinazle 110 ct. per kg., roodekool 3 50. sav. kool 3.50 per 100 kg., bloemkool 1.20 12.00 .sla 2.503.00 per 100 st., peulen 3.30, dubb. stamb. 1.60, pronkboonen 1.10, snllboonen 1.60 1.05, Idem stek 0.51. kas-snljboonen 3.30 per 10 kg., andifcvle 6.50 per 100 kg. Redactie-staf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been. Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th, J. Hannema, Omgeving en Muziek. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Kunstmest voor volkstuinen. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zuid-Holland maakt be- kend, dat volkstulnders een beperkt quantum kunstmest kunnen ver krijgen door middel van een toewijzing, welke aan het bestuur van de verecniging, waarvan zij lid zijn, zal worden verstrekt. Aan de besturen van Volkstuin-vereenigingen wordt, indien zij tot dusverre geen aanvraagformulier ontvingen, tot 1 November 1941 ge legenheid gegeven dit bij het Bureau van den Voedselcommissaris, Anna Paulownastraat 22, 's-Gravenhage, aan te vragen. 3376 OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. Toepassing Beschikking IJzer- Staalbesparing 1941. en Het is gebleken, dat in de practijk de verbods- en beperkingsbepa lingen, vastgesteld bij de beschikking van den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart betref fende besparing van IJzer en Staal, d.d. 1 April 1941 No. 15100 N.G. Directie van Handel en Nijverheid, in sommige gevallen door de daar bij betrokkenen niet op de juiste wijze worden opgevat. Op verschillende artikelen zijn de productiebeperkende bepalingen van toepassing, ofschoon zij niet specifiek in de bijlagen zijn vermeld, omdat zij behooren tot een groep van artikelen, waarop de beper kingsbepaling van toepassing is en welke groep in de betreffende bij lagen is vermeld. Ook kan het voorkomen, dat een fabrikant een arti kel met een anderen naam aanduidt dan die, welke in de bijlagen der beschikking is gebruikt, doch uit den aard der zaak blijft in zulk een geval het productieverbod, resp. de productiebeperking van kracht. Met andere woorden, de bepalingen van bovengenoemde Beschikking gelden ook voor fabrikaten van ijzer en staal, welke op andere wijze dan in de bijlagen der Beschikking kunnen worden omschreven, doch welke voor eenzelfde of soortgelijk doel dienst doen. Het is daarom wenschelijk, teneinde moeilijkheden voor de betrokkenen te voorko men. in gevallen van twijfel advies in te winnen bij het Rijksbureau voor IJzer en Staal. Voorts wordt de aandacht erop gevestigd, dat de bepalingen van bovengenoemde Beschikking uiteraard voor de betrokken fabrikanten onverminderd van kracht blijven ten aanzien van bestellingen, welke van Nederlandsche overheidsinstanties worden ontvangen. Tenslotte wordt erop gewezen, dat ook in geval van Duitsche op drachten op artikelen, waarvan de vervaardiging is verboden, de op drachtnemer dispensatie van de verbodsbepaling aan het Rijksbureau voor >zer en Staal zal moeten, verzoeken, ook al heeft hij een ,,Kon- trollnummer-Aufstellung" ontvangen. Laatstgenoemd document heeft alleen betrekking op de toewijzing van het voor de uitvoering der op dracht benoodigde materiaal. 3379 TLip II TÜD I PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN .V A nEjrl 1 Ejll LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Directie: J. C. Level Haarlem. ZATERDAG 4 OCT. 2 UUR Stadsgehoorzaal GROOT FAMILIEFEEST v. kinderen v. 5 tot 80 jaar Opgevoerd wordt: 3358 JAN KLAAS SEN IN GELUKSLAND. JAN KLAASSEN EN DE BOZE KATER FELIX. Pr. v. kinderen 0.25, 0.50, 0.75 v. ouderen 0.50, 0.75, 1. Bespr. Tel. 20421 dagelijks a f. 0.10 p. pl. Opl. tot Kantoorstenograaf Uitsluitend: BREESTRAAT 89a 3352 Poterregeling 1941/1942. De Provinciale Inkoopóentrale van Akkerbouwproducten brengt ter kennis van belanghebbenden, dat onderstaande hoeveelheden voor- loopig hoogstens per H.A. goedgekeurd gewas voor plombeering zijn vrijgegeven. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat deze hoeveelheden uitslui tend voor binnenlandsche pootdoeleinden afgeleverd mogen worden. Binnenkort volgt dan vrijgave voor aflevering voor export-doeleinden. Keurings- letter Groep I: A. B. C. Groep II: A. B. C. Groep III: A.B.C.N. A.B.C.N. Groep IV: A.B.C.N. A.B.C. N. Groep V A.B.C.N. A.B.C.N. Voor plombeering vrijgegeven (in kg. per H.A.) 25/28 mm. 28/35 mm. 35/45 mm. 45 mm. opw. Eersteling, Roode Eersteling, Frühmolle, Ideaal, Limosa. geheele opbrengst niets niets I geh. opbr. Alberta, Bintje, Dunbar Yeoman, Evergood, Katah- dln, King Edward, Royal Kidney, Volgeling, geheele opbrengst j 5.000 I 5.000 1 niets geheele opbrengst I 5.000 niets j niets Bevelander, Eigenheimer, Erdgold, Populair, Pre sent, Souvenir, Westeinder Blauwe en Bonte, geh. opbr. geheele opbrengst niets niets Zeeuwsche Blauwe en Bonte, geh. opbr. J geh. opbr. niets niets niets Alpha, Furore, Gloria, Industrie, Matador, Noorde ling, Record, Robijn. Triumph, Ultimus, Voran. geheele opbrengst niets niets Bonte en Roode Star. geheele opbrengst niets geh. opbr. niets Belle de Fontenay, Deva, Duivelander, Hellena, Iduna, Komeet. Koopmans Blauwe, Robusta, Wilpo. geheele opbrengst niets Geelblom, Magneto, geheele opbrengst niets I niets I geh. opbr. Nederlandsche jonge mannen van 17 tot 30 Jaar (evt ouder) kunnen zich voor opname in het keurkorps: de NEDERLANDSCHE laten keuren op Vrijdag 3 October a.s. van 9.00 tot 18.00 en van 19.00 tot 20.00 uur, Stadhou derslaan 134, Den Haag. Evt. reiskosten worden vergoed. N.B. le vereischte is minimum lengte 172 cjm. Eventueele inlichtingen ter plaatse. 3354 PROVINCIALE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Van de rassen, waarvan een zeker kwantum per H.A. van een be paalde klasse en/of maat is vrijgegeven, mag de geheele opbrengst in die klasse en/of mant geplombeerd worden op die bedrijven, waarop de beteelde oppervlakte per ras niet grooter is dan Vi ha. Bovendien mag de totale opbrengst geplombeerd worden van het extra vroeggerooid A-pootgoed. tl. w. z het pootgoed. hetwelk gerooid i is vóór de door den Nederlandschen Algemeenen Keuringsdienst vast gestelde rooidata. 3377 1 Oct. 1941. Goedgekeurde maximumdetailprijzen voor mosselen en mosselproducten. Bericht No. 50. De volgende prijzen mogen ten hoogste aan het publiek in rekening worden gebracht: Versche mosselen: ongeknipt f. 0.11 per kg. geknipt f. 0.15 per kg. Mosselen in azijn: potten met een netto-inhoud van 240 250 gr. mosselvleesch f.o.33 per st. blikken met een netto-inhoud van 240 k 250 gr. mosselvleesch f. 0.45 per st. ftT selen in gelei: potten met een netto-inhoud van 240 k 250 gram mosselvleesch fo.35 per st. selen in tomatensaus: potten met een netto-inhoud van 240 k 250 gram mosselvleesch f. 0.40 per st. blikken met een netto-inhoud van 150 gram mosselvleesch f0.48 pei st. /oor glazen potten mag statiegeld worden berekend. Het vragen van hoogcre prijzen is strafbaar. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. 334a 3—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3