STADSNIEUWS DONDERDAG 2 OCTOBER 194f No. 25006 De verovering van Petroskoi Verduisteren: De uitplundering der Duitschers in Iran 82ste jaargang Finsche successen Duitschland en Churchill's rede Uit Amerika Verspreide berichten Dansen in het openbaar EERSTE BLAD Burgemeesters benoemingen 19.17 uur 7.43 uur Sovjet-wraak voor Kief De winter komt 8-7-6-0-0 LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J.W.Henuy Tel el Directie en Administratie 25041 (2 lijnen) DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Telef. Redactie 21507. Hoofdredacteur: B. W. Menkhorst. Lelden Pl.verv.: K Been Leider Het D.N.B. ontleent aan Finsche officieele be richten om., dat Petrovski, zooals reeds eerder uit mededeelingen van gevangenen was geble ken, wegens het voortdurende gevaar voor bombardementen uit de lucht was geëvacueerd. Ook machines en andere goederen van waarde zouden volgens de laatste berichten zijn weg gevoerd. Naar gevangenen verder berichten, hadden de politieke commissarissen zelfmoord gepleegd, toen zij zagen, dat de toestand hopeloos was geworden. De officieren waren gezamenlijk ge- deseiteerd. Zoo ontdekte een afdeeling lichte troepen tijdens den strijd een vijandelijke af deeling van ongeveer vijftig man, die trachtten door een moeras heen te komen. Zij werden door het vuur van machinegeweren vernietigd. Het bleek, dat het Sovjet-officieren van ver schillende wapens waren, die waren gevlucht. Tijdens het laatste beslissende gevecht had een commandant van een Sovjet-regiment zelf moord gepleegd. Telegrammen van gelukwensch zijn gewis seld tusschen maarschalk Mannerheim, den president en den premier van Finland. Door deze verovering is de zekerheid van de toe komst en van een blijvenden vrede een grooten stap verder gekomen. In een dagorder aan de troepen betuigt veldmaarschalk Mannerheim zijn dank jegens de leiding en soldaten. Van militaire zijde wordt aan het D.N.B. ge meld: Aan het front tusschen Ladoga- en One- gameer maakten Finsche troepen in zware ge vechten den 30sten September opnieuw goede vorderingen. In het gevechtsgebied van één Finsche di visie werden twee Sovjet-bataljons volkomen vernietigd. Vierhonderd gevangenen vielen daarbij in Finsche handen. Tijdens een tegenaanval op een andereplaats die geen succes had, verloren de Sovjets 200 gevangenen en lieten drie maal zooveel dooden op het slagveld achter. Een andere divisie sloeg den 30sten September sterke tegenaan vallen met succes af. Voor de Finsche stellingen bleven meer dan vierhonderd gevallen Sovjetsoldaten liggen. Een Finsch legerkorps behaalde de laatste da gen tijdens zware gevechten, waarbij hardnek kige tegenstand werd geboden, nieuwe terrein winsten. In het gebied van dit corps werden tot nu toe 2000 gevallen Sovjetsoldaten geteld. In het Noorden van het front dwong het gestadige opdringen der Finsche troepeen de bolsjewisten om hun stellingen naar achteren te verleggen. Hier verloren de Sovjets meer dan 500 dooden De zwaarste Duitsche artillerie heeft op 30 September opnieuw met succes het in de ha ven van Kroonstad liggende Sovjet-slagschip „October-revolutie" beschoten, Dit slagschip, dat in de afgeloopen dagen herhaalde malen door Duitsche granaten zwaar werd beschadigd, kreeg verscheidene nieuwe treffers. In de haven van Oranienbaum werd een Sov jetkruiser met succes beschoten. De zware Duitsche artillerie heeft op 30 September de havenwerken van Oranienbaum beschoten, waar een groote ontploffing en een uitgebreide brand waargenomen werden. Tot dusverre hebben zes bolsjewistische koop vaarders uit db Zwarte Zee een toevlucht ge zocht in Turksche wateren. Eenige dezer sche pen hebben een ligplaats toegewezen gekregen in de Golf van Ismit. EDEN OVER FINLAND. de Engelsche berichtendienst meldt, regeering. indien ze geen antwoord van de Fin sche regeering op haar laatste nota ontvangt, Finland als openlijken vijand moet beschouwen, zoodra het in het oude gebied der Sovjetunie binnendringt. D.N.B.) De laatste rede van Churchill wordt in Duit sche politieke kringen in zooverre interessant genoemd, dat zij opheldering geeft over de mi litaire en politieke situatie van Engeland, op heldering, die Duitschland slechts versterkt in zijn vertrouwen op de overwinning en#die de opvatting versterkt, dat Engeland een stellig einde tegemoet gaat. Feitelijk is deze rede, zoo wordt te Berlijn verklaard, een mengelmoes van onwetendheid ton aanzien van de politieke en militaire posities van Duitschland en verlegen heid tegenover het eigen volk. In het.'middelpunt staat de poging het Engel sche volk er een soort verklaring voor te geven, waarom Engeland niet voornemens is de Sov jets meer te helpen. Tot deze opvatting komt men in kringen to Berlijn op grond van den als- essentieel opgevatten zin, die luidt: „In veler lei opzicht gelijken de problemen, waar wy thans tegenover staan, op die, waar wy verleden jaar tegenover geplaatst waren bijv. te weigeren de laatste nog! resteerende jachteskaders naar Frankrijk te zenden, aangezien daarvan onze geheele weerstandskracht afhankelijk was." Uit dezen kernzin spiekt een voor het En gelsche volk en voor de sovjet-unie opgesteld pessimisme, ten einde in zekeren zin van te voren al een weigerend antwoord te geven op de eischen van Moskou. Voor welingelichte ■Duitsche kringen is het aan geen twijfel onder hevig. dat Moskou uitzending heert geëischt van een expeditiecorps, onverschillig of dit aan het Kaukasische of aan een ander front in den strijd zou worden gebracht. Het daarop door Churchill gegeven antwoord is, naar men in deze Duitsche kringen verklaart, ook in zoo verre interessant, dat hij voor de eerste maal de ondeugdelijkheid van het Engelsche land leger toegeeft met de opmerking, dat het een kleine, onbelangrijke eenheid betreft, zonder bijzondere militaire ervaring". Churchill had deze bekentenis volgens de Duitsche opvatting eigenlijk moeten aanvullen met de mededeeling. dat om die reden een militaire ondersteuning van welken aard ook voor de Sovjet-Unie nipt in aanmerking komt. Dit schijnt, naar men vooral in het licht stelt, het kernprobleem te zijn van zijn redevoering. Wanneer Churchill zeer positieve mededeelin gen doet over de beweerde vermindering van de Britsche scheepsverliezen, geeft men in politieke Duitsche kringen zonder meer toe. dat inder daad de laatste maanden minder scheepsruimtè tot zinken is gebracht dan in de daaraan voor afgaande. Dit feit' moet echter niet toegeschreven wor den aan den Engelschen afweer, maar aan de omstandigheid, dat het scheepvaartverkeer naar Engeland in het algemeen met 50% achteruit is gegaan, omdat een groot deel van de scheeps ruim te onttrokken is aan het Engelsche be drijfsleven en gebruikt wordt voor andere doel einden. Hierbij kan het volgens Duitsche op vatting volkomen onverschillig zyn. of deze vermindering te wijten is aan de actie van duik- booten en vliegtuigen, of aan andere initiatieven. In ieder geval echter zal. hetgeen men in dit verband vooral naar voren brengt, Churchill ook ten aanzien van zijn optimistische mededeeling wel wat anders leeren. zoodra de Duitsche com muniqués over de cijfers van tot zinken ge brachte schepen worden bekend gemaakt, i In kringen der Wilhelmstrasse wijst men ter karaktcriseering van de rede van Churchill er heeft minister van bmtenlandsche zaken, Eden ook op. dat de politiek van Engeland ten aan- in het Lagerhuis verklaard, dat de Engelsche 1 zien van de Sovjet-Unie ;-Unie gegrond is op de triom fantelijke bewering, dat Erigeland een Euro- peesch zwaard heeft gevonden, dat het een rust pauze geeft en de mogelijkheid van een ge- intensifieerde bewapening. Dit standpunt is in enkele maanden ook vol komen veranderd, aangezien Churchill het thans essentieel moet noemen den Sovjetbond genoot alle Engelsche oorlogsmaterieel. wat maar beschikbaar is, ter beschikking te stellen cm hem maar in staat *e stellen nog tegenstand to bieden. De bewapeningspauze is dus tot een zoodanige belasting van het Engelsche oorlogs potentieel geworden, dat Churchill reeds aan de noodrem trekt. (D.N.B.) NEUTRALITEITSWET EN VERRE OOSTEN. Huil heeft na zijn bespreking met Roosevelt te kennen gegeven, dat de wijziging der neutra- liteitswet het voornaamste onderwerp van de bespreking was geweest, zoo meldt de ..New York Times" uit Washington. De wet zal waarschijnlijk in dien zin worden gewijzigd, dat het aan schepen der Vereenigde Staten geoorloofd zal zijn, oorlogsmateriaal voor Engeland of direct in de havens der oor logvoerende landen of in de gevechtszones af te leveren, waar het met het meeste effect tegen de spilmogendheden kan worden gebruikt. Verder bestond het voornemen dergelijke Amerikaansche schepen te bewapenen. De af levering van Amerlkaansch oorlogsmateriaal wordt dan een vast onderdeel van het pro gramma tot hulpverleening aan Engeland. De „New York Herald Tribune" schrijft, dat Hull Roosevelt ook verslag heeft uitgebracht over de jongste onderhandelingen tusschen de Vereenigde Staten en Japan. De verhouding tusschen deze beide landen werd minder goed. Een der voornaamste pun ten van geschil bestond in het lidmaatschap van Japan van het driemogendhedenverdrag. De ambtenaren in Washington zien geen mo gelijkheid tot overeenstemming, zoolang Japan lid is van het driemogendhedenverdrag. SCHEPEN VAN AUTOBLIK? In Amerika wordt thans propaganda ge maakt voor den bouw van motorvaartuigen met korten levensduur voor de vaart op Engeland daar het Engelsche tekort aan tonnage het oorspronkelijke Amerikaansche scheepsbouw, program ontoereikend maakt, aldus meldt het ANP uit Berlijn. Op een kleine werf te Orange (Texas) wordt thans een schip gebouwd van autoblik inplaats van het gebruikelijke, thans schaarsche plaat ijzer. met een nuttig laadvermogen van vijf tienduizend ton en een snelheid van twaalf mijl. De aandrijving geschiedt door automoto ren. Dit vaartuig kan slechts één reis over den Oceaan maken en moet dan- voor de kustvaart worden gebruikt. DE TOESTAND IN HET PROTECTORAAT. In het Praagsche blad „Prazsky List" ken merkt Gustav Doerfl de incidenten, waarvan melding is gemaakt, als een gevolg van het verzuim der Tsjechen om zich van de rampza lige Joodsche vrijmetselaarspest te ontdoen. Nauwkeurig volgens de aanwijzingen van de Londensche „Radiojoden" heeft een zeker deel van de Tsjechische openbare meening de waar schuwingen van de eigen pers in den wind ge slagen, geheel onzinnige leugens verspreid en zoo den tak doorgezaagd, die de toekomst van allen draagt, en toen het rijk met de nobele geste van de Europeesche overwinning en in het volle bewustzijn van zijn sterkte geduldig wachtte, zoo schrijft Doerfl verder, om de ver dwaasde Tsjechische koppen weer tot rede te brengen, werd dit door de Joden en vrijmetse laars als een zwakheid uitgelegd. De maatrege len, welke tot dusver* de-plaatsvervangende rijksprotectoi heeft genomen, bewijzen, dat de atmosfeer in dit gebied tot op den bodem toe De „Höhere SS. und Polizeiführer" en com missaris-generaal voor de veiligheid maakt be kend: Om allen twijfel weg te nemen wijs ik er op, dat onder de in alinea 1 van myn officieele mededeeling van 26 Juni 1941 genoemde open bare dansgelegenheden, het geheele dansver- maak ook van vereenigingen en besloten gezel schappen verstaan moet worden. Uitsluitend zijn toegelaten het geven van danslessen alsmede het houdein van oefen avonden on bals. voor zoover beperkt tot per sonen. die werkelijk aan de danslessen deelne men, vermeld staan in de administratie van den dainsleeraar en in het bezit zijn van een leer- lingenkaart, waarop staat aangegeven, dat de houder het lesgeld voor den loopenden cursus aan den dansleeraar heeft betaald. zal worden gereinigd. Thans is de volgende duidelijke richtlijn van kracht: alles te doen. wat aan het door Duitschland geleide Europa ten goede komt, en alles na te laten en te on derdrukken wat het kan schaden. De betrokke nen kunnen dus den Londenschen Joodschen ophitsers dank zeggen, misschien zal hun offer een waarschuwing voor alle anderen zijn (DNB) GRENS VAN FRANSCH SOMALILAND GESCHONDEN. De Fransche zender te Djibouti heeft gisteren opnieuw bevestigd, dat Zuid-Afrikaansche troe pen in het verloop van operaties, die 24 uur duurden, de grens van Fransch Somaliland ge schonden hebben, en dat de gouverneur-gene raal van Fransch Somaliland een officieel pro test tegen deze grensschending heeft ingediend. Voorts meldt radio Djibouti het volgende: op 26 September hebben Engelsche oorlogsbodems die in de Fransche territoriale wateren langs de kust, van Fransch Somaliland kruisten, een uit eeiTsleepboot en kleine zeilschepen bestaand transport van 192 Arabieren, onder wie 121 vrouwen en Kinderen, aangehouden en gedwon gen, de Engelsche schepen naar Zeila te vol gen. De Engelschen gebruikten voor dit optre den een afdeeling Britsche mariniers, die met de bajonet op het geweer onder bevel van een officier aan boord van de sleepboot gingen. Ra dio Djibouti wyst erop, dat dit transport eenige dagen tevoren door de Engelschen was goedge keurd, voorts, dat zich op de schepen geen goe deren en zelfs geen voorraden levensmiddelen bevonden, en dat dit transport met het teeken van het Roode Kruis gekenmerkt was. De lei der van dit transport was een Fransche marine officier. Deze, alsmede een Fransche dokter en een Fransche ziekenverpleegster werden door de Engelschen 48 uur vastgehouden, waarbij een sterke druk op hen werd uitgeoefend, zich bij de Gaullisten aan te sluiten. Radio Djibouti merkt hierover op. dat de door de oorlogsbodems van een groote mogendheid gebruikte methode om met geweld van wapens tegen vrouwen en kinderen op te treden, getuigt van de „betrek kelijkheid van den vooruitgang". (DNB). Dit Nummer bevat TWEE Bladen Het Rijkscommissariaat maakt bekend: De Commissaris-generaal voor bestuur en jus titie heeft op grond van art. 3 van de verorde ning no. 108/40 (vierde verordening over bij zondere bestuursrechtelijke maatregelen) alsme de op grond van art. 4 alinea 1 der verorde ning no. 3/40 over de uitoefening der regee- ringsbevoegdheden in Nederland tot burge meesters benoemd: den ambtenaar van den burgerlijken stand te Valkenburg en vi'oegeren burgemeester te Schin op Geul, de heer J. H. Ruypers, tot burge meester van Roosteren, Grevenbicht en Obbicht- Papenhoven; mr. C. A. F. Kalhorn. advocaat te Velp; tot burgemeester van Rheden, den heer P. C. van Dierendonck, gepensionneerd kapi tein te Bloemendaal; tot burgemeester van Ede en den heer A. Th. A. Paro, gemeente-ambte naar te Eindhoven, tot burgemeeser van Incuyk. van hedenavond tot morgenochtend De maan komt heden op te 18.14 uur en gaat morgenochtend te 5.28 uur onder. Begrijpelijk is de verontwaardiging in Duitsch land over de uitplundering der Duitschers, die Iran hebben verlaten. De bolsjewisten zijn daarbij wel zeer wreedaardig opgetreden. Het D.N.B. deelt daarover nog mede. Het vervoer van de Duitschers uit Teheran stond, zooals de mededeelingen der vluchtelin- gen op overeenstemmende wijze bewijzen van j het begin af aan in het teeken van den beest- i Kasjwin begon de systemische scheiding van achtigen terreur der bolsjewiki, wien de En- de leden van het gezantschap en de Duitsche gelschen geheel de vrije hand hadden gelaten, kolonie. Hoe meer men de grens naderde, des Reeds bij het vertrek bleek de volstrekte wille- I te talrijker werd ook de begeleiding door sovjet- keur der sovjets, toen de militaire attaché's der neutrale staten verschenen, die de lange colonne auto's tot de Turksche grens zouden begeleiden. Deze militaire attaché's. waaronder zich ook de Turksche bevond, werden door een sovjet-officier uitgenoodigd het Duitsche trans port. alleqn onder sovjet-geleide te laten. De begeleidende beambten van het Iraansche mi nisterie voor buitenlandsche zakenwerden reeds in Kasjwin, het eerste station waar werd overnacht, door de sovjets teruggezonden. Te De vernietiging der by Kief omsingelde Sovjet-legers. Op onze foto: de aanvoer van het benoodigde materiaal voor de Duitsche troepen langs den Dnjepr. Deze aanvoer is als steeds prachtig georganiseerd. (Orbis-Holland) militairen en commissarissen. Toen de Duitsche kolonie te Basargan, de laatste plaats voor de Iraansch-Turksche grens, was aangekomen, moesten dl auto's op ongeveer acht kilometer afstand van de grens op een naast den weg gelegen veld rijden. Hier was alles voorbereid voor de nu beginnende uitplundering, die doör de sovjets zelf werd gekenmerkt als een wraakneming voor hun militaire nederlaag bij Kief. Gewapende vrouwelijke commissarrissen waren intusschen gearriveerd. Over het veld. dat door zwaar gewapende sovjet-militairen was omringd, woedde onafgebroken een heete zandstorm. De Zweedsche consul Malmstroem. die als vertegenwoordiger der mogendheid, die de Duitsche belangen behartigt, het transport begeleidde, kreeg opdracht van de bolsjewiki den Duitschers mede te deelen, dat de leden van het gezantschap de plaats moesten verla ten. De auto's met al de bagage werden op een andere plaats bijeengebracht. De leden van het gezantschap weigerden dit bevel op té volgen en stonden er op de grens te zamen met het geheele transport, de bagage en de auto's te overschrijden. De bolsjewistische leider van het transport zeide (ot den Zweedschen consul, dat de Duitsche diplomaten precies tien minuten tijd hadden om verder te reizen, anders zou hij ze met eigen middelen daartoe dwingen. De Zweedsche consul liet zich de verzekering geven dat vrouwen en kinderen met de bagage na afloop der pascontrole zouden worden na gezonden. Tijdens deze korte onderhandeling, die door de bolsjewiki op barschen toon werd ge voerd. had het gewapende geleide elk der auto's afzonderlijk omsingeld en een kennelijk drei gende houding aangenomen. Ook de Bulgaar- sche zaakgelastigde, Dafinof. kreeg bevel met zijn personeel binnen tien minuten door te rij den naar de Turksche grens. Als laatste neu trale getuige moest ook de Zweed de plek ver laten. Nadat de auto's met de leden van het ge zantschap waren vertrokken, bleven de vrou wen en de kinderen alleen achter. Zij werden in groepen in de tenten gedreven, waar hun onder wilde scheldpartijen de kleeren van het lijf werden gerukt, dikwijls met verwijzing naar Kief. De koffers werden uitgepakt en andere ba gage opengesneden. De in manden ingezamel de sieraden werden door de vrouwelijke com missarissen weggesleept. Nadat de vrouwen en kindeven tot op het hemd waren uitgekleed en uitgeplunderd, werden hun lukraak door de commissarissen allerlei kleedingsstukken toege worpen. De een kreeg een rok. de ander een blouse, een enkele een mantel of schoenen, dikwijls slechts een enkele schoen. Nadat de eerste groep grondig uitgeplunderd en met sovjet-vrachtauto's over de Iraansch- Turksche grens was gebracht, werden de over geblevenen bij h?t invallen van de duisternis in de auto's opgesloten om den volgenden och tend aan de beurt te komen. ZILLVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER F. VAN DEN PEPPEL. Heden voor 25 jaar trad de heer F. van den Peppel, seinwachter op de spoorwegbrug „De Vink" in dienst bij de Nederlandsche Spoor wegen. Gistermiddag werd hij op het bureau van Weg en Werken te Rotterdam, waaronder Lei den ressorteert, ontvangen, waarbij de hoofd ingenieur de heer H. K. C. W. van der Veen hem in zeer hartelijke bewoordingen, namens de Directie gelukwenschte, en hem het gebrui kelijke geschenk onder couvert aanbood, bene vens een oorkonde voor 25-jarige dienstver vulling. Hedenmorgen vervoegde zich de heer Hane- veld ten huize van den jubilaris, die onder hartelijke bewoordingen, namens de ploeg van Weg en Werken sectie Leiden, een mooie lees- lamp aanbood, terwijl mevr. v. d. Peppel bloe men ontving. De heer A. A. Wijnnobel ass.-opzichter van Weg en Werken alhier, sprak den jubilaris na mens het personeel van de lijn toe. De heer Van Peppel dankte allen voor de hem gebrachte hulde. Betiacht de grootste spaar zaamheid Met gas en electriciteit. 40 JAAR BROUWER'S AARDEWERK. Drukbezochte receptie. Hoewel de viering van het 40-jarig jubileum van het bedrijf der N.V. Brouwer s Aardewerk te Leiderdorp in verband met de tijdsomstan digheden geen officieel karakter droeg, heeft de bedrijfsleiding gisteren toch van tal van zijden blijken van belangstelling en medeleven ont vangen. Onder degenen, die persoonlijk hun geluk- wensclien kwamen aanbieden, bevonden zich o.m. het gemeentebestuur van Zoeterwoude en voorts vertegenwoordigers van den dienst van Gemeentewerken te Leiden, de directie def Am- sterdamsche Bank bijkantoor Leiden, de Leid- sche Ver. van Industrieelen, de Mij. voor Nij verheid en Handel departement Leiden, ir. Van der Horst namens het Rijksproefstation te Gouda en den voorlichtingsdienst ten behoeve van de klei- en aardewerkindustrie benevens tal van architecten en vele anderen. Voorts getuigde een groot aantal bloemstuk ken en een stroom van telegrafische en schrif telijke gelukwenschen uit alle deelen van het land van de algemeene bekendheid van dit be drijf en zijn producten. GENOOTSCHAP VOOR GESCHIEDENIS DER GENEESKUNDE. WISKUNDE EN NATUURWETENSCHAPPEN. Najaarsvergadering. Bovengenoemd genootschap houdt op Zondag 19 October in het Academisch Ziekenhuis alhier een algemeene ledenvergadering, welke wordt gevolgd door een wetenschappelijke vergadering. Hierin zullen voordrachten worden gehouden door prof. dr. J. A. J. Barge (Leidon) over: ..Reinier de Graaf herdacht (16411941)", dr. F. M. G. de Feyer (Geldermalsen) over: ..Para celsus (1493—1541)". dr. F. W. T. Hunger «Voor schoten) Over „Nieuwe gegevens omtrent Clu- sius" en door ir. R J. Forbes (Amsterdam) over: „Zink en messing in de oudheid". Er zal geen gemeenschappelijke maaltijd wor den gehouden. De winter staat weer voor de deur. Straks zal de bevolking in het sovjet-stryd- gebied blootgesteld zijn aan priemende sneeuw stormen en felle koude Want bijna overal waar Stalin's horden te rugtrokken, brandden zij dorpen en steden plat. Die menschen, die zwaar getroffen burgerbe volking, moeten geholpen worden. De Nederland sche ambulance zal straks de helpende hand reiken aan hen, die door Stalin's geesel murw geslagen zijn. Laat die Nederlandsche ambulance spoedig uitrijden. Steunt naar uw vermogen. Stort uw bijdragen, iets meer dan u missen kunt, op girorekening Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaatsexamen ge neeskunde de dames: T. Duyvendak (Haarlem), H. A. Hoogslag (Den Haag), en J. W. van Heel (Scheveningen) en dc heeren T. G. Boonacker (Den Haag), L. E. M. Valk (Maastricht), P. J. L. de Wit (Sneek), R. P. Mesker (Den Haag), A. S. de Graaf Vlaardingen), J. P. Vermeer (Den Haag), V. H. Haag (Rotterdam). J. W. Ydens (Oegstgeest), J. Bergman «Katwijk aan Zee), F. G. Weyschedé (Leiden), H. W. v. d. Veen (Den Haag), A. Dragten (Den Haag), F. Kalsbeek Oegstgeest). H. Buys (Leidschen- dam). Th. W. van Wijk (Leidschendam), A. G. Duyff (Den Haag). J. B. Lips (Rotterdam) cum laude: J. Pricker «Den Haag); G. Korthof (Oegstgeest) en G. R. van Veen (Bloemen daal) en voor het candidaatsexamen rechten de heeren C. A. van Peursen «Scheveningen) en M. Vro lijk (Scheveningen). HANDELSREGISTER K. v. K Wijzigingen: Café „Central". Geversstraat 48, Oegstgeest. Volmacht verleend aan: J. C. E A. Hoogeboom van Tetterode, Oegstgeest. Gebroeders Wezelenburg. Loete B. 7. Hazers- woude, boom- en handelskweekerijen. Bovenge noemde vennootschap onder firma is ontbonden in verband met de oprichting van de nieuwe vennootschap onder firma: Firma T. Wezelen burg Lz. Firma T. Wezelenburg Lz. (Beperkende Be palingen), Loete B 7. Hazerswoude, boom-, plant- en bloemkweekërijVennooten: T. We zelenburg Lzar. L. Wezelenburg Tzn. en J. A. Wc7elenburg Tzn., Hazerswoude. De heer F. Driessen heeft zijn kunsthan del verplaatst naar de Botermarkt nr. 8. welk pand naar de eischen der gewijzigde bestem ming inwendig werd gereorganiseerd en voor zien van een moderne verlichting en stemmige wandbekleeding. Overigens vindt men er wat men in een kunsthandel verwacht te vinden: schil derijen, kleurenreproducties naar bekende Hol- landsche en Vlaamsche meesters, linoleumsne den, kunstaardewerk, kristal, gebruiks- en sier voorwerpen met leer- en houtbewerking e.d.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 1