KOOPMANS'GEMENGD MEEL [gruttenmeel] LEID5CH DAOBflD - Tweede Bis J Zaterdag 27 September 1941 Uit de Omstreken LEIDERDORP Van 1 October af Noordwijk-Leiden Voor Engels: J. C. STAFLEU Uit de Omstreken De restauratie van het Gemeentehuis BEKENDMAKING Uitreiking nieuwe aardappelkaarien Uit de Rijnstreek TWEE GORT- OF HAVERMOUTBONNEN AALSMEER. Ds Zondagsdienst voor de doktoren wordt morgen waargenomen door dokter Bon, tel. 471. HILLEGOM. De Bloembollenbeurs, De bloembollenbeurs werd bezocht door '213 personen. Er werden geen bloemen geëxposeerd; wel was er veel handel.. Gevonden voorwerpen; 2 kindersokjes; bruine actetasch, dop van auto. Aanwezig op het politie-bureau en aldaar te bevragen alle werkdagen tusschen 7 en 3 uur nam. De Zondagsdienst voor doktoren wordt waargenomen door dr. Van Straaten (tel. 5613). KATWIJK. Tot voorzitter der buurtcommissie Posthuma ls voor Katwijk en Valkenburg benoemd de heer P. Piers alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Groentenbandel. In den aanvoer ls nog weinig verbetering gekomen, met uitzondering van dc bloemkool waarvan de aanvoer spoedig zeer groot zal zijn. De prijs van f. 15 ls niet slecht, lste soort van 2530 c.m. ging voor f. 12; 2de soort tot f. 9 per 100. Andijvie ging lager, van f.5.20 tot 1.6.50 per 100 k.g. Uien tot 1- 3.50 per 100 kg.; ook vrij laag. Waspeen en Kroten resp. tot 1.6 en 1.4 per 100 kg. ln de beste kwaliteit leveren weinig winst op. Maar de gewassen zijn niet best, de aanvoeren aan de veiling bewijzen het meer dan voldoende. Bospeén deed van 1 4 tot 1. 5 per 100 bos. Slult- koolsoorten noteerden tot hoogstens 1.3.60 per 100 kg., hetgeen alleen bil een extra gewas winst kan opleveren. Prei van 1.4.80 tot hoogstens 1,8 per 100 k.g. ls eveneens aan den lagen kant. Vorig jaar waren tegen dezen tijd de prijzen hooger en de exploitatiekosten lager. KATWIJK AAN ZEE. VERGADERING NED. VER. E.H.B.O. Samenwerking tusschen E.H.B.O. en K.R.B. De afd. Katwijk en Omstreken vergaderde gisteravond in Casa Cara. De voorzitter de heer J. J. v, d. Kamp heette welkom het bestuur van de Katwijksche Reddingsbrigade. De voorzitter zette uitvoerig het doel van deze ledenvergade ring uiteen en besprak de samenwerking tus schen E.H.B.O. en K.RJB. De voorzitter der K.R3. de heer A. Verdoes zette eveneens de voordeelen van samenwerking uiteen, waartoe, nadat bezwaren weerlegd waren, besloten werd. De heer v. d. Kamp verheugde er zich over en hoopte, dat de samenwerking een succes zal worden. Na een slotwoord van den voorzitter volgde een gezellig samenzijn. LISSE. VELE PRACTISCHE VERBETERINGEN. Nu de steigers bh het Gemeentehuis verwij derd zijn, vragen velen zich belangstellend af, wat zich thans binnen het gebouw voltrekt. Dat het exterieur aan architectonische waarde heeft gewonnen, zal wel bij weinigen tegenspraak uit lokken, Het heeft thans inderdaad meer dan vroeger het karakter van een „Stadhuis". De verbouwing is een groote verbetering. Doch van nog véél grooter beteekenis is de inwendige re organisatie. De inrichting na de verbouwing zal als volgt zyn: De geheele begane grond wordt dienstbaar gemaakt voor de Gemeente-Secretarie en het Ontvangerskantoor. De zij-ingang wordt in de toekomst de dagelijksche hoofdingang van het geheele gebouw. Door een dubbele of groote een- deelige deur komt men in een ruime vestibule, welke wederom door een tweetal glazen deuren is gescheiden van een groote ruime hal. Rechts in de hal bevindt zich het loket van de bode kamer. Komende uit de vesti!\<le trft men een mooie en ruime hal aan. De daarop uitko mende zijgang, rechts geeft toegang tot de reeds genoemde bodekamer en de toiletten, terwijl zich in den zijgang links nog een toegangsdeur be vindt van de Secretarie. Recht de hal ingaande ziet men een drietal ruime loketten en en deur; deze komen alle uit ln een vertrek, waarin de Secretarie ten deele zal worden ondergebracht. Dit vertrek, waar vroeger de cellen en andere bergruimten waren, is ruim en ligt aan de achterzijde van het Gemeentehuls. Hierin zullen de Secretarie zaken worden ondergebracht, welke de meeste bezoekers met zich brengen, zoodat dit voor hen een groote verbetering zal zijn, omdat zij dan niet steeds de hooge trappen behoeven op te klimmen en af te dalen. Links van de hal bij den ingang bevindt zich het Ontvangerskantoor. Was vroeger de loket- ruimte in dit kantoor zélfthans komt een twee tal loketten in den zich daarbij bevindenden zij gang uit, Een derde loket is aangebracht in een afgesloten spreekkamertje en voor d&t publiek bestemd, dat den Gemeente-Ontvanger afzonder Hik wenscht te spreken. Achter het Ontvangrs- lokaal treft men links in de hal nog een deur aan, welke leidt naar het archief. Deze ruimte is ruim en voldoet aan alle eischen voor het opbergen van en Gemeente-archief. Bovendien ls zij geheel brandvrij Achter in de hal bevindt zich een breede, in beton uitgevoerde gemakke lijk begaanbare trap, die naar de eerste ver dieping voert. Naast deze trap is ten gerieve van het publiek een bank aangebracht. Deze eerste verdieping blijft geheel intact en wordt met nieuwe verf opgeschilderd, terwijl de hal wordt opgeknapt. De vloer van de hal der eer ste verdieping wordt geheel vernieuwd en voor zien van in natuursteen uitgevoerd tegelwerk. De deuren van de vertrekken, die in deze hal uitkomen, worden alle bewerkt en in strakke lijn gebracht. Vlak naast de trap op de eerste verdieping be vindt zich de in eikenhout uitgevoerde trap, wear mede men naar de volgende en laatste verdie ping gaat en uitkomt op een breede corridor. De geheel rechtsche afdeeling ondergaat een groote verandering. De thans ln gebruik zijnde archiefruimte zal worden ingericht voor Com missiekamer, terwijl op de tweede verdieping ook zal worden aangebracht een kamer voor den Directeur van Openbare Werken en een teeken kamer met een type-kamer. De kapconstructie van het gebouw onderging eveneens wijziging, waardoor de af deelingen op deze étage veran deringen ondergingen. De teekenkamer is thans zeer practisch ingericht en voldoende verlicht door enkele groote ramen in het dak. De ver kleinde vroegere teekenkamer werd gepromo veerd tot kadasterkamer, terwijl nog een ruimte is gebruikt voor monsterkamer en een gedeelte voor archiefstukken van Openbare Werken. Na deze restauratie zal men hier een prac- tische gemeentehuis, hebben dat aan alle eischen voldoet. Alhier worden op 2 October harddraverijen gehouden. NOORDWIJK. De Zondagsdienst voor doktoren wordt morgen waargenomen door de doktoren ds. Goenraads Nederveen en Visser. NOORDWIJKERHOUT. Levendige handel op Bloembollenbeurs. De bloembollenbeurs in Hotel v. d. Geest werd bezocht door ruim 60 personen. Er was een levendige handel in mudgoed van tulpen voor de broeierij; er werden flinke zaken ge daan. Het handelsseizoen loopt weer ten einde. Er zal nog slechts één beursdag gehouden wor den. OEGSTGEEST. Vergadering „Draagt elkanders lasten". In de bovenzaal der Ger. Kerk werd een spoedvergadering gehouden der Ver. voor Zie- kenhuisverpleging „Draagt elkanders lasten". De voorzitter de heer K. Kruisinga, gaf daar op een uitvoerige toelichting over de ingevolge het Ziekenfondsenbesluit gestelde verplichtin gen. Het bestuursvoorstel tot oprichting van een Ziekenfonds en per 1 November a.s. over te gaan tot aansluiting bii de Alg. Federatie werd goedgekeurd, zoodat deze vereeniging zal blij ven bestaan en op den bestaanden voet blijven functioneeren. De secretaris gaf een korten terugblik over de 16 jaren dat hij als penning meester werkzaam was. Het verheugde spr. dat de belangstelling voor de vereeniging stijgen de is. De voorzitter bracht den penningmeester hulde voor zijn veelomvattenden arbeid. RIJNSBURG. Aanleg trottoir Heercnweg. Van gemeentewege ls thans een aanvang ge maakt met trottoir-aanleg aan den Heevenweg. Vooral voor het drukke verkeerspunt aan den hoek van de Tramstraat beteekent dit een groote ver betering. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. G. Leerink VOORHOUT. Een belangrijke verbetering. De speelplaats der Chr. School heeft een aan merkelijke verbetering ondergaan. Was deze tij dens een regenperiode een ware waterpoel, thans ls zulks goed ondervangen, doordat de plaats ge heel betegeld ls en tevens voor een goede water afvoer ls zorg gedragen. De werkzaamheden, welke onder toezicht stonden van den gemeente-opzich ter, den heer F. H. Stlkkelbroeck. zijn thans vol tooid VOORSCHOTEN. Dc Zondagsdienst voor doctoren wordt mor gen waargenomen door dr, O. J. Kerkhof, tel. 93 en dr. M. v. d. Stoel, tel. 56. WARMOND. Zilveren Jubileum bU de Ned. Spoorwegen. Donderdag 9 Oct. a.s. herdenkt de heer G. F. van den Kerkhof alhier, ploegbaas bij Weg en Werken der Ned. Spoorwegen (Sectie Leiden) den dag. dat hij voor 25 jaar bij de Ned. Spoorwegen ln dienst trad De secretaris-generaal van het Departement van Sociale Zaken heeft aangewezen als plaats vervangend lid van den Raad van Toezicht op de Rijksverzekeringsbank mr. A. G. Leliveld, alhier WASSENAAR. Jaarvergadering der Vrouwenvereeniging. In de jaarvergadering van de Vrouwenveree niging tot bevordering van het geestelijk-sociale leven alhier werd in de plaats van het aftre dende besturuslid, mevr. Von Weller-Van Sti- rum gekozen mevr Ver,ster-de Laat de Kanter. Een nieuw huishoudelijk reglement werd vast gesteld. Wegens moeilijkheden met de behui zing werd besloten, voorloopig geen nieuwe le den aah te nemen. De presidente, mevr. Ernst- (Polygoon-v. Bilsei SUECHTS GEZONDE GSWASSBN JUIN VAN NUT Op Maandag 29 September a.s. zal een aanvang gemaakt worden met de uitreiking van de nieuwe aardappelkaarten. Deze worden slechts uitgereikt aan hen, die in deze gemeente in het bevolkingsregister staan ingeschreven. Dit geldt dus ook voor b.v. forensen en handelsreizigers. Indien het voor een betrpkkene onmogelijk is om in zijn woongemeente de hem toekomende kaarten af te haïen, moet betrokkene zijn distributie-stamkaart aangeteekend opzen den aan den distributiedienst van zijn woongemeente. Al naar gelang van den leef tijd worden de volgende kaarten uitgereikt: van 03 jaar, geboren na 1 Jan. 1938, 1 TJ-kaar-t en 1 V-kaart van 413 jaar, geboren na 1 Jan. 1928, doch voor 2 Jan. 1938, 2 U-kaarten en 2 V- kaarten van 13—20 jaar, geboren na 1 Jan. 1921, doch voor 2 Jan. 1928, 3 U-kaarten en 3 V-kaarten volwassenen, dus geboren voor 2 Jan. 1921, 2 U-kaarten en 2 V-kaarten. Elke houder van een vetkaart ontvangt tevens nog een W- en X-kaart, ongeacht den leeftijd of het beroep. De kaarten wor den uitgereikt op Kcrklaan 3 van 912.30 en van 25 uur, op de navolgende dagen; Maandag 29 September de letters A t/m D Dinsdag 30 September de letters E t/m H Woensdag 1 October de letters I t/m L Donderdag 2 October de letters M t/m R Vrijdag 3 October de letters S t/m Z. De letters worden gerekend naar den naam van het gezinshoofd. De distributie- stamkaarten van alle personen, waarvoor aardappelkaarten worden verlangd, moe ten worden overgelegd. Tegelijk met de uitreiking van deze kaar ten worden aan hen, die geboren zijn na 1 Januari 1921, doch vóór 2 Januari 1928, voor het tijdvak van 21 Sept. tot en met 27 Dec. 1941 28 rantsoenen brood verstrekt. Voor de uitreiking van extra rantsoenen zeep voor de 2de periode n.l. Oct.Nov. '41, ten behoeve van arbeiders, die werk zaamheden verrichten, waarbij zij in sterke mate aan vuil worden zijn blootgesteld, zijn van Maandag 29 Sept. t/m 2 Oct. af aan vraagformulieren verkrijgbaar op het distributiekantoor, Kerklaan 1. Alle aan vragen moeten vóór 4 October a.s. bij den Distributiedienst zijn ingeleverd. Aanvraag formulieren, welke na dezen datum worden ingediend, worden niet meer in behande ling genomen. Zij dienen door den werkge ver te worden ingevuld. Met ingang van Maandag 29 September a.s. zullen er aanvraagformulieren MD-121 worden uitgereikt aan pensionhouders resp. kamerverhuurders. De uitreiking ge schiedt eens per 2 maanden. Alle aanvra gen moeten vóór 1 October '41 zijn inge diend. Aanvragen, welke na genoemden da tum worden ingediend, worden niet meer in behandeling genomen. De Leider van den Distributiedienst, 3177 J. H. COMMIJS. ALPHEN. EERSTE STEENLEGGING MOTORGEMAAL. Alhier had de eerste steenlegging plaats van het nieuwe motorgemaal voor den Groote-, Kleine en Kalbhovensche polder langs de Kromme Aar. Hierbij waren tegenwoordig het vrijwel volledige bestuur van den polder, alsmede de directie van de uitvoerende fa. v. d. Laan te Hillegersberg, de opzichter van den polder, de architect G. W. Vis en de machinist de heer Bierman. De steenlegging geschiedde door den voorzitter van het polderbestuur den heer J. Habben Jansen, die de plechtigheid ver richtte, waarbij de cementbak voor dit doel met bloemen was versierd. De heer Habben Jan sen dankte vervolgens voor de belangstelling en sprak den wensch uit, dat het nieuwe mo torgemaal voor de ingelanden van den polder een groot succes zal blijken te zijn. Verkooplng. Bij de ten overstaan van notaris jhr, G J. Stoop in hotel „Centraal" gehouden verkooplng. man-Steghers, was tien jaren voorzitster en werd gehuldigd. Na het officieele gedeelte hield mevr. s'Jacob-Godard een inleiding over des Toradja's, toegelicht met een film door mevr. Donk. ZEVENHOVEN. De heer G. Versluis heeft eervol ontslag gevraagd als koster der Geref. Kerk alhier werd het café met rijwielstalling en woonhuis, alsmede de kapperszaak met zaal en woonhuis aan het Stationsplein nr. 5 en 7 alhier na com binatie ln massa ln bod staande op f 14.410.af gemijnd op f. 300.en voor de som van f. 14.710. toegewezen aan den heer S. Tromp, q.q., aan nemer alhier. Met gespan in een sloot. Door het schrikken van het paard reed een tilbury met een daarvoor bespannen paard van den landbouwer K. in de diepe stoepsloot voorbij de woning van den heer v. B Gelukkig kwamen de landbouwer en zijn zoon er goed af en kon den het paard en de wagen later weer op het droge worden gebracht. Een employé der fa. S. die 's avonds per rijwiel naar huis reed kwam in de v. Boetzelaer- straat zoo ongelukkig te vallen, dat hij een ernstige voetbreuk kreeg. Hij is per ziekenauto overgebracht naar het Acad, ziekenhuis te Leiden. BODEGRAVEN. In de vacature van mej. J. Ploeg, die naar Rotterdam vertrok, ls tot leerares aan de Chr. Nijverheidsschool benoemd mej. M. M. Lultingh te Leeuwarden. BOSKOOP. Zondagsdienst voor doktoren. Zondag a.s. zal de Zondagsdienst worden waar genomen door dr. A. J. Zwartendijk, Telef. 355. Het bestuur van Het Zuiderbad heeft als nog aan de dames Marchant en Annie de Wit, uitgereikt het diploma voor geoefend zwemster. LEIDERDORP. Dinsdag 30 Sept. a.s. des nam, van 12 uur ls er gelegenheid tot kostelooze inenting ln „Irene". LEIMU1DEN. Schadeposten. Onbekenden hebben 's nachts bij den land bouwer G. ln den Lcgmeerpolder 4 rijwielen uit de schuur weggenomen. Bij den landbouwer van K. is ln dienzelfden nacht een varken op het erf geslacht. De daders hadden de ingewanden ach tergelaten. Tengevolge van de duisternis is een Jonge man met zijn rijwiel ln de breede dorpssloot voor de woning van den burgemeester gereden. Op zijn hulpgeroep heeft de luchtwacht hem uit het wa ter gehaald. NIEUWKOOP. De Distributiedienst. Met Ingang van 1 Oct. a.s. wordt de distributie dienst van deze gemeente ondergebracht in den kring Bodegraven. De leider van den dienst al hier, den heer C. J. van den Bosch is aangesteld te Bodegraven, meer ln het bijzonder belast met den buitendienst, om elke week twee dagen zit ting te houden ln Nieuwkoop en 2 dagen in Zevenhoven. N1EUW-VENNEP. Zondagsdienst voor doktoren. Deze wordt Zondag a.s. waargenomen door dr. van Haerlngen. WADDINXVEEN. Gevonden voorwerpen: een kort damesjasje; een vulpenhouder; een pop; een heerenjas, een heerenhandschoen en een heerenhorloge. Inlich tingen bij de politie. WOUBRUGGE. Diefstal van aardappelen. De tuinder van der E. deed by de politie aan gifte van het feit, dat onbevoegden zijn aardap pelen hadden gerooid en meegenomen. Varkenspest. Onder de varkens van den veehouder van G. Is de pest uitgebroken. Een aantal van deze dieren ls naar een slachtplaats vervoerd, om te worden afgemaakt. Gevonden voorwerpen Als gevonden ls bij de politie een rugzak met Inhoud gedeponeerd Inlichtingen bij de politie. VOOR ZONDAG 28 SEPTEMBER. Hilversum I, 415.5 M. 8.00 Gewijde muziek (gr.pl.) - 8.30 BNO: Nleuwsber. - 10.00 Utrechtsch Stedelijk orkest (opn.) - 11.30 Kinderkoor ..De Merels" - 12.00 Boyd Bachman en zijn orkest - 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten - 1.00 Nederlandsch Verbond voor Slbbekunde: Vragenbeantwoordlng - 1.15 De Meesterzangers en gr.muz. - 1.40 Gr.muz. - 2.00 Puszta Ernö en zijn orkest - 2.40 Orgelconcert, en gr.muz. - 3.00 Radio tooneel - 8.45 Schrammelkwartet en soliste en de Romancers en solist - 5.00 Voor de jeugd - 5.30 Viool en plano - 6.05 Sport van den dag - 6.30 Ensemble Bandi Balogh - 7.00 Actueel halfuurtje - 7.30 Gr muz. (met toelichting) - 8.00 Omroep orkest, solist en het kleine Omroep-Mannenkoor - 9.10 Klaas van Beeck en zijn orkest en de 1001 Nacht Zaners - 9.45 BNO,: Nleuwsber, - 10.00 10.15 BNO: Engelsche uitzending: An American sees Holland. Hilversum II. 301. 5 M. 8.00 Gr.muz. - 3.30 BNO,: Nleuwsber. - 8 45 Grmuz, - 9.00 Rondom het orgel (Voorbereid door de Christ. Radio Stich ting) - 9.30 Morgenwijding (Voorbereid door de Christ. Radio Stichting) - 10.00 Zondagmorgen zonder zorgen - 12.00 Cyclus „Kent Gij Uw Bil- bel?" (Voorbereid door de Christ. Radio Stich ting) (opn.) - 12.15 Gr.muz. - 12.45 BNO: Nieuws- en economische ber, - 1.00 De Melodls- ten-en solisten - 2.00 Voordracht - 2.15 Amster- damsch Bach-ensemble en claveclmbel - 3.05 4- Handige Planovoordracht - 4.00 Studiedienst - 530 BNO: Sportuitslagen - 5,40 Gr.muz. - 5.45 Voordracht - 6.00 Variétéprogramma - 7.00 Actu eel halfuurtje - 7.30 Gr.muz. - 7.45 Reportage - 8 00 Omroep-Symphonie-orkest en solist (9.00 9.15 Grmuz.) - 9 45 BNO: Nleuwsber. - 10.OO 10.15 Grmuz, VOOR MAANDAG 29 SEPTEMBER. Hilversum I, 415,5 M, 6.45 Gr.muz. - 6.50 Ochtendgymnastiek - 7.00 Gr.muz, 7.45 Och tendgymnastiek - 8.00 BNO: Nleuwsber. - 815 Gewijde muz. (opn.) - 8.35 Gr.muz. - 9.15 Voor de huisvrouw - 9.20 Grmuz. - 10.40 Voordracht - 10.50 Sylvestre-Trlo - 11.30 Voordracht - 11.40 Gr.muz. - 12.00 Zang en plano - 12.40 Almanak - 12.45 BNO Nleuwber. 1.00 Cello, plano en f1"-muz. - 1.45 Molto Cantabile - 2.30 Gr.muz -- 3.00 Voor de vrouw - 3.45 Gr.muz. - 4.20 Viola ëvr??or?T,en plano 4-45 Voor de Jeued - 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursber. - 5.30 Gevarieerd progr. - 7.00 Actueel halfuurtje - 7.30 De Ramblers - 8.00 Concertgebouw-orkest solist en, Jv£u,z- 9 30 Gr muz- - 9.45 BNO: Nleuwsber. - 10.00-10.15 BNO: Engelsche uitz.Things worth knowing about Holland. t H0n„\?r^"A 11 301"' M 6.45—8.00 Zie Hilversum I: 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Gram.mu- zlek 10,00 Morgendienst (voorbereid door de Chr. Radio Stichting) 10.20 Planovoordracht en gram.muziek 11,00 Voordracht 11.20 Zang met planobegeleiding en gram.muziek 12.00 Ensemble Willy Kok 12.45 BNO: Nieuws berichten 1.00 Ensemble Bandi Balogh 1.30 Klaas van Beeck en zijn orkest 2 00 Omroep orkest 3.00 Boyd Bachman en zijn orkest 3.45 Voordracht 4.00 Ensemble Jonny Kroon - 4 45 Gram.muzlek 5.00 Voor de Jeugd (voorbereid door de Christelijke Radio Stichting) - 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursbe richten 5 30 Goolsch Kamermuziek-Gezelschap - 6.00 Reportage 6.15 Otto Hendriks en zbn orkest 7 00 Actueel halfuurtje 7.30 Plano- soli 7 45 Politiek weekpraatje 8.00 Gramo- foo:nmuzlek 8.25 Landmans Lust 9.0(? Or kest Boyd Bachman (opn.) 9.45 BNO: Nieuws berichten 10.00—10.15 Pianosoll (gr. pl.). GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Zondag 28 September. lste programma: 8.0022.15 Hilversum I 22.15—24.00 Duitsch Programma. 2de Programma: 8.00—22.15 Hilversum II 22.1523 00 Programma uitsluitend voor Radio- Centrales 23.0024.00 Duitsch Programma. 3de en 4de programma: 7.0024.00 Duitsch Programma. Maandag 29 September. lste Programma: 6.45—22.15 Hilversum I 22.15—24.00 Duitsch Programma. 2de Programma: 6.45—22.15 Hilversum II 22.1523.00 Programma uit-sluitend voor aan geslotenen bij de Radio-Centrales 23.00 24.00 Duitsch Programma, 3de en 4de Programma: 6.45—24.00 Duitsch Programma. ZWAMMERDAM. De heer K. Beunder, ambtenaar by het Dis tributiebedrijf dezer gemeente, is benoemd tot ambtenaar bij de Administratie der Ned Spoor wegen te Utrecht. rijden de bodediensten MAANDAG - WOENSDAG VRIJDAG. 4094a Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te 's-Gra- venhage, van den 25sten Sep tember 1941 is opgeheven het faillissement van B. DUBBE- LAAR, schilder, te Katwijk aan Zee. 3174 Mr. J. A. HANNIVOORT, Curator. Kantoor Morschweg 36. TEGEN INLEVERING VAN voor een pak van 500 gran" Bereidt het beslag met gebruikmaking vai KOOPMANS' BAKPOEDER (Bonvrij) Dan verkrijgt U goed gerezen pannekoeken of poffert ook zónder eieren. VRAAGT UW KRUIDENIER KOOPMANS' MEELFABRIEKEN N.V. LEEUWARDEN 3091 Opleiding ASSOCIATIE VOOR DE PRAKTIJKEXAMENS f. 6.50 p. m. - 77% geslaagden - Inschrijving dagelijks. HOOGEWOERD 13 - LEIDEN 3163 PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. 3164' Taxatiemarkten Paarden. De Provincials Voedselcommissaris voor Zuid-Holland maakt aan belanghebbenden bekend, dat voor de maand October de volgends taxatiemarkten zijn vastgesteld: 9 October te Ameide 16 October te Gorinchem (jaarmarkt) 17 October te Gouda 10 October te Leiden (jaarmarkt) 14 October te Rotterdam 22 October te Oud- Beijerland 28 October te Rotterdam. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6