Ons kort verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 23 September 1941 Duitschland strijdt voor Europa Duitsch weermachtsbericht Italiaansch Weermachtsbericht VRAGENRUBRIEK isr spös AJK Oome Nol gaat toeren.,. Onze telefoonnummers Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 VISSCHERIJ-BfRICHTEN BEURSO VERZICHT Dc Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier 9 Mozol de Vechter KERK- EN SCHOOLNIEÜWS p,# MARKT jpffe HBKiTEN Het opperbevel van de Dultsche weermacht maakt bekend, naast het reeds vermelde extra- bericht In den strijd tegen bolsjewistische zeestrijd- krachten en transportschepen heeft het lucht wapen ook gisteren groote successen behaald. Duikbommenwerpers hebben ten Zuiden van Odessa een kruiser met bommen bestookt, die daarop in brand geraakte. Voorts werden een torpedoboot en een patrouillevaartuig ernstig getroffen en werden negen vrachtschepen met te zamen 15000 brt. vernietigd. In de wateren van Kroonstad bracht het luchtwapen een krui ser en een torpedojager tot zinken. Op een an deren kruiser en twee torpedojagers werden bomtreffers geplaatst. Een tankboot geraalrte in brand. Andere doeltreffende aanvallen waren gericht op militaire Inrichtingen te Leningrad, voorts op spoorlijnen van den vijand om Brjansk en Charkow, alsmede in de Krim. In den strijd tegen de Britsche ravitaillee- ringsscheepvaart- bracht het luchtwapen in den afgeloopen nacht ten Oosten van de monding van de Humber een koopvaardijschip van 8 000 brt. tot zinken en bombardeerde de haven van Great-Yarmouth. Bij den afweer van een vijandeiyken luchtaan val op een konvooi schoten mijnvegers vier Britsche vliegtuigen omlaag. Noch des nachts noch overdag heeft de vijand eenige militaire actie boven het gebied van het Duitsche rijk ondernomen. In zijn weermachtsbericht no. 477 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: In den afgeloopen nacht zijn de vliegtuig bases Micabba en Hilfar op het eiland Malta opnieuw met succes door onze vliegtuigen ge bombardeerd. Britsche vliegtuigen hebben ge vlogen boven de stad Benghasi en het eiland Leros in de Egeïsche Zee. Zij lieten op goed geluk eenige bommen vallen. Hét Iuchtdoelge- sèhut op Leros heeft een tweemotorlgen vijan delijken bommenwerper neergehaald. In het Oostelijke bekken van de Mlddellandsche Zee hebben onze vliegtuigen verscheidene aanvallen ondernomen op koopvaardijschepen. Twee klei ne vaartuigen werden ernstig beschadigd en moeten als verloren worden beschouwd. DE TOESTAND IN MOSKOU. vérbod toch naar Moskou terugkeert, Ktijgt geen distributiekaarten. (A.NP.) MILITAIRE MAATREGEL IN NIEUW-ZEELAND. Een zesde gedeelte van de Nieuw-Zeelandstjtye reserves zal voor den duur van den oorlog gè-' mobiliseerd worden, zoo werd gisteren uit Wel lington gemeld. Het doel van dezen door de re geering genomen maatregel is een goed opge leide kern troep te vormen, welke voor het geval van een algeheele mobilisatie de opleiding ter hand kan nemen van de overige reserves. (ANP). DE NATIONALE VERDEDIGING VAN TURKIJE. De Turksche nationale raad is gisteren bijeen gekomen om het wetsontwerp aan te nemen, dat voorziet in een buitengewoon crediet ten bedrage van 57 millioen Turksche ponden voor de nationale verdediging en in het uitgeven van nieuwe spaarboris voor een waarde van 50 millioen Turksche ponden, eveneens voor de nationale verdediging. (ANP.). Het stadsbestuur van Moskou heeft, volgens Associated Press, tot nadere aankondiging aan al diegenen, die de stad bij het begin der vijan- Dooi ABLOVA. Oome Nol was een oud, gebogen manne tje en hij woonde boven juffrouw Swart drie hoog achter. Hij was rentenier. Een maal in de week klauterde- hij voorzichtig over donkere trapportalen en drie steile, uitgesloten houten trappen af om op het postkantoor zijn ouderdomsrente te gaan halen. Mèt een klein pensioentje kon hij er net komen; al had hij dan geen vleesch in de pot, een paar centen om een enkel pijpje per dag te rooken schoten er altijd wel op over. Sedert een paar maanden had oome Nol een geheim met Jan van één hoog. Eigenlijk was dat magere jog met de spl)- lebeenen en de afgezakte kousen, behalve het afgesabbelde pijpje, oome Nol's eenige lichtpuntje in de sombere eentonigheid van zijn laatste levensdagen. En al was de oude baas dan ook wel een zeventig jaar tjes ouder dan het jongetje, ze waren toch dikke vrienden geworden. Zoo 's middags kwam Jan altijd even bij oome Nol binnen wippen en dan klom de laatste op een wankelen keukenstoel en haalde het .doosje van de plank. Daarin bevond zich' bun schat. Voorzichtig telden ze dan op de aanrecht hoeveel er wel in zat. Heel langzaam was het kapitaal gegroeid. Iedere week, wanneer hU zijn ouderdoms pensioen binnenkreeg werd er weer een stuivertje ingestopt. Dat beteekende dan wel een paar dagen zonder hét pijpje, maar voor het feest moest je ook wel wat over hebben. Ze spraken er over met glinste rende oogen. „Een rijtuig met twee paarden, Jèn. Re ken maar. En we stappen hier voor de deur in zoodat de heele straat er van zal staan kijken." „En ik mag op den bok -zitten, oome Nol," zei Jan haastig. .Natuurlijk mag dat," verzekerde de oude man. ,En dan rije me naar het Kal- lefie én drinken daar een glasie melk. We blijven er een heele tijd in het zonnetje zitten, net als prinsen, voordat we ons weer weerom laten rije. Nou?" Het bleef natuurlijk geen geheim, het geheim van oome Nol en kleinen Jan. „Hoe ouder, hoe gekker", zei juffrouw Swart als ze er met de buren over sprak. „Dat wil me van den zomer op een Zondag met paard en rUtuig gaan toeren, alsof het niks kost. Die jongen heeft hem natuurlijk zijn ouden kop op hol gejaagd. En nu moet- ie droog brood eten en zijn pijpje laten staan om de centen bij mekaar te schar relen. Het is zonde." Ja, het werd wel een lange reeks van ontberingen, die oome Nol zich moest op leggen om Jan en zichzelf het feest te koopen. Maar hij verloor den moed niet, J. A. S. te L. Voordat wij üw vraag beant woorden moeten wij eerst weten of U een vereenl- Blnf voor heeren dan wel voor dames bedoelt inlichtingen kunt U ook rechtstreeks bekomen „ye spleen zijii eï nug T,. bij den voorzitter »van. den kring Leiden ^van.^het niets Anders opzitten, we nioeten^ net leesT gen wat het kosten moest om èen heelen middag een rijtuig te huren. „Vijf gulden", schrok oome Nol. „En we hebben pas drie gulden twintig. Het zal me benieuwen of ik dezen zomer de centen nog bijeen zal kunnen pulleken. Vijf gul den, en daar komt nog twee kwartjes fooi bij, want als oome Nol uitgaat is-ie royaal. Pan nog twee glasie's melknou Jon- .gelief, ik zal nog wat zuiniger moeten Zijn." In hun gedachten groeide de uitgang tot een adembenemend festijn. Ze zagen zich in hun stoute droomen in een glan zende vigelante met veeren, achteroverge leund in de zwarte kussens er vandoor daan. Stapvoets door de stad om het zoo lang mogelijk te rekken, dan langs het wa ter in draf. Zet-em op, jongens! Oome Nol was zelf misschien nog meer verrukt over hek plan dan het jog. Het heugde hem niet wanneer hij voor den laatsten keer eens een pretje had gehad. Zijn oude, versleten hart werd jong en ondeugend, hoe meer de groote dag naderde. Maar wat ging het verschrikkelijk langzaam Toen, op zekeren dag, de herfst begon al te vallen, vond kleine Jan oome Nol in een mistroostige bui. „Het wordt niks, baasje," zuchtte hij met een melancholieken blik naar buiten, waar de wind aan de takken rukte. „Waarom niet, Oome Nol?" vroeg Jantje. „De spieën zijn er nog niet. Er zal wel Nad. Gymnastlekverbond, den heer Ant. Metz, Pieterskerkgracht. alhier. v. d. L. te L. Competitie op Zaterdagmid dagen wordt alleen gespeeld door lagere elftallen der vereenlgingen, die In de onderafdeellng Zuid- Holland van den N.H.B. uitkomen. In Lelden la dit Zuldwyck. secretariaat Breestraat 141. Voor be oefening van de sport op Zaterdagmiddag (buiten competitieverband) ook de L.M.H.C., secretariaat Joh. dé Wlttstraat 25. C. B. te A. wy -geven u in overweging u persoonlijk tot den leider van het plaatselijk distributiebureau te wenden. Abonné. K. te K. - Degene, die krachtens de Ziektewet verzekerd is, heeft recht op een Uitkeering. C. R te W. - De kinderbijslag zal in bet genoemde geval niet meer worden uitgekeerd. Mej. W. D. Na het overladen erven de kinderen alle bezittingen. De verdeeling kan onderling geregeld worden. Reeds nu kan wor den vastgesteld, welke goederen u toebehooren. Zoo noodig kan daarvan een bewijsstuk worden opgemaakt;" waarin van" de schenking melding wordt gemaakt. L. v. G. - Als beslist is, dat u een ver ze- kerlngsplichtlg bedrijf uitoefent in den zin van de Ongevallenwet, hebt u geen recht op kinder bijslag. H J v D, t« L, -1, U kunt wachten tok; dat u belastingplichtig geworden zijt. 2. Alle bijzondere verplichtingen kunnen op gegeven worden. (2 lijnen) uitstellen tot volgend jaar. We kunnen MENEER DINGES NEEMT VBAAK A TAHB» mus. toch niet in de" kou naar het Kallefie rye?" De jongen keek hem wat ontgoocheld aan. Hij veegde met zyn smoezelige hand langs zijn vuilen neus en-zei niets terug. Zoo was het even stil. Misschien voelden ze beiden heel vaag, dat het uitstel iets onherstelbaars beteekende. Oome Nol zag er opeens heel oud uit, met diepe rimpels onder zyn moede oogen, die anders zoo vrooiyk konden tintelen. Het leek wel of het laatste restje levenskracht by hem op den. loop was gegaai), "Hij; zat ineengedoken op zyn stoel en staarde vatr het doosje met het kapitaal naar het jog. „Komt best voor mekaaf al gaan we wat later dan we dachten,'] zpi hij om Jan te troosten, maar zijn stern klonk weinig overtuigend. „Je ziet er uit of je ziek bent, oome Nol," zei Jantje. „En je hoest ook al." „Dat komt omdat ik van den zomer niet naar buiten ben geweest*' Ouwe Nol pro beerde grappig te zijn. Hij leek wel een oudachtig aapje, zooals hij daar ineenge zakt in zijn ouden leunstoel hing. Toen Jantje naar beneden gegaan was zat hy nog een heelen tyd te hoesten. Ein delijk stond hij met een zucht op en zette het doosje weer op de keukenplank. Het werd winter. Een paar weken verzuimde de oude man zyn wekeiykschen tocht naar het postkan toor om zyn drie guldens te beuren. Toen kwam er op zekeren dag het zwar te glanzende rytuig met veeren voor het huis van oome Nol gere'den. Buiten de deur leunde Jan tegen den muur en sappelde verstrooid op een zuur bal. Het leek alles veel op den droom van het fee^st. Hij zag hoe oome Nol in het zwarte rytuig ,Éjedra£e$ werd. Heelemaal alleen ging de ouwe man nu naar buiten toeren, langs ,l;et water. Maar inplaats van Jan zat er een bleeke man op den bok met een zwarten steek op het hoofd. Een wa terig zonnetje wierp wat helle vlekken op de hobbelige këj^n. En daar ging oome Nol de straat uit, zonder hem gedag te zeg gen Later op den middag kwam er een man van het dooien fonds. Die haalde het kapi taal uit het doosje. „Vier gulden vyf en zestig," hoorde Jan hem tegen juffrouw Swart zeggen. „En de kosten bennen meer dan twintig gulden." Toen stak de jongen zyn vingers in zyn ooren en ging "holderdebolder de trap af. „Da's vuil, snikte hy, met het hoofd ln het kussen vari jöjn gafruhele ijzeren bed je. „Oome Nol zei zelf, dat hét maar vyf gulden kostte.^,." (Nadruk verbóden). (Auteursrecht, ^voorbehouden T PRIJZEN EN BESÖMTflINGEN. IJMUTDEN, 23 Sept. PrijzenTong 4.90300 per k.g.; Kleine schol le soort f.74; lcfem 2e socfrt f. 7668; ZetsChol le soort f.5446; idem 2e soort f.41—28.50; Groote bot f.7164; Kleine bot f.4035; Groote schar f.3933;-Klelnè schar f.3123; Pufschar f. 17.50—9.00; Groote makreel f. 172—138; Kleine Besommingen: Trawlers: ÏJM. 8, Jan Meyen- land. 250 manden f.6111: IJM. 22. Ita, 300 man den f.6393; IJM. 50, Gezlna/'Catharlna, 180 man makreel f 138—106; Wijting- f. 32—24. den f 4199; KW, 122. Nlc<vHood. 120 manden f.3578. Kottersr'KW. 148 f. 348; ^W. 92 f.384; IJM. 223 f.1004. Logger: KW. 107 f.893. Er waren ae^n, den afslag -S kustvlsschers met een totale besomming van 1017. Amsterdam, 23 September. Het zakenverkeer op de effectenbeurs te Am sterdam droeg heden een levendig karakter. Terwijl gisteren eenige aarzeling viel op te mer ken, betoonden de beleggers zich heden weer zeer toeschietelijk en voor verscheidene aan deelensoorten openbaarde zich goede vraag en de stemming kon zelfs willig worden genoemd. Ei- was weinig materiaal aan de markt met het gevolg, dat de kooplust slechts bevredigd kon worden door het bewilligen in hooger koer sen en onmiddellijk na de opening, waarby reeds bijna algemeen op hooger peil werd af gedaan, liepen de koersen in een vry snel tempo naar boven. Op het tamelijk sterk ver hoogde peil kwam wel eenig materiaal los, in verband .waarmede de beste prijzen van den dag over het algemeen niet gehandhaafd bleven. Maar by het scheiden van de markt kon ver geleken met gisteren in doorsnee toch een flink avance worden geboekt. Omtrent de aanleiden- de oorzaak, welke tot het zeer vaste beursver- loop aanleiding gaf, verdiepte men zich in gis singen en naar het scheen, speelden vage beurs- geruchten, waarvan de herkomst niet kon wor den opgespoord, by een en ander een rol. Indische fondsen waren gefavoriseerd, in het by zonder werd de aandacht getrokken door de Indische spoorwegwaarden. Reeds de laatste da gen werd voor aandeelen Indische Spoor be langstelling aan den dag gelegd, hetgeen ge paard ging met een koersverbetering. Vandaag werd dit aandeel in een grooten open hoek ver handeld, waarby de koers na een openingsprijs van 91%% steeg tot 96%, waarna echter een terugslag volgde. Ook in aandeelen Deli Spoor ging het vooral middenbeurs levendig toe. Terwyi gisteren 113%% werd genoteerd, werd heden afgedaan tegen pryzen loopende van 120% tot 130% waarna later in den middag juist tusschen beide limites werd gehandeld. Suikerfondsen waren goed gedisponeerd. HVA's op 497% ingezet, passeerden met snelle vaart de 500%-grens en gingen omhoog tot 505%, waama echter een kleine reactie volgde. Ook Vorstenlanden en enkele minder cou rante soorten waren hooger. Voor Rubberfond sen bestond goede animo, Amsterdam Rubbers konden zich eenige punten verbeteren en by na aanhoudend werd in een open hoek gehandeld. De meeste minder courante soorten konden zich boven de pryzen van gisteren verheffen. Ta bakken lieten zich ook niet onbetuigd. In dezei stukken was meer te doen dan ge- bruikeUjfc Sumatra-aandeelen waren over de geheele linie heter. Vervolgens gaven Scheep vaartpapieren flinke omzetten te aanschouwen. Scheepvaart unies op 219%% Ingezet, stegen tot 224 7/8% en werden daarby vergezeld door de gelieerde aandeelen. Oude Vaarten liepen eveneens eenige punten omhoog, terwijl Booten ruimschoots boven de 200% kwamen. Japanlynen gingen omhoog tot 187%, maar zakten naderhand eenige pun ten in. Op de Petroleumafdeeling waren Olies goed gedisponeerd. De koers liep omhoog van 327 tot 334%%, waarby de affaire van levendigen aard was. Tegen- het slot ging er echter een paar pun ten van de noteering af. Ook Industrieelen kon den zich in goede attentie verheugen. Unilevers maakten een flinken sprong naai" boven en be reikten een koers van 168%è De Philipsaandee- len monteerden tot 284%. Calvé Delft tot 124 1/4%. Tegen het slot kon een kleine achter uitgang worden geconstateerd. Aku's warennauwelijks veranderd. Van Ber kels werden wederom in een open hoek afge daan. De koers was in doorsnee niet veel ge- wyzigd. De minder gangbare Industrieelen had den een kalme markt, maar waren vast ge stemd. De Belegingsafdeeling was rustig. De Neder- landsche staatspapieren werden meerendeels tegen ongeveer de pryzen van gisteren afge daan. Gemeenteiyke en provinciale leeningen lagen stevig in dè markt. Er bestond wederom vraag zonder dat daaraaan ten volle kon worden voldaan. Pandbrieven waren kalm en goed priJs- houdend. Voor Duitsche fondsen bestond wat meer belangstelling dan de laatste dagen het geval was. De stemming kon pryshoudend worden genoemd, maar de noteeringen weken dooreen- genomen toch niet veel af by die van gisteren. v. 2 Teekeningen F. Wagner. 9. De tocht door de tunnel verliep geheel naar wens; ze waren niets by- zonders tegengekomen; de lichtjes van de glimwormpjes hadden alles helder verlicht. Maar toch waren ze blij. toen ze aan de andere kant weer in de vrije lucht stonden. Eventjes diep adem halen; hé. hé. dat deed een beest goed. Er ging toch maar niets boven de zon en de frisse lucht. Maar opeens hoorden ze een vreseiyk geluld! En schrikken, dat ze deden!! De schildpad trok zyn kop en zyn poten als een haas onder zyn schild en de glimworpjes bliezen van schrik hun kaarsjes uit en spron gen van de rug van de schildpad of om zich achter hem te verschuilen. Maar Barrabas greep zyn speer steviger vast en rende onvervaard vooruit tot.hy plotseling tegenover een geweldig krijgsman stond! Z'n poten had hy over z'n borst gekruist, z'n ogen rolden vervaariyk en met een yreemde hese stem brulde hyJk oeh Mozol. de Wachter; wie zijn jullie? Wat komen jullie hier doen?! tyeet Je wel. dat Je ln het rijk van Bizam. den tovenaar, bent!" Maar nu was Barrabas in zyn ele ment. Met de hand aan zyn degen ge slagen kwam hy dapper naar voren „wy wensen een bezoek te brengen aan Bizam. den tovenaar, laak ons dus ogen blikkelijk door!" Maar "Mozol lachte: „Pas als je my verslagen hebt. rood on dier!' Dat liet Barrabas zich niet zeg gen. Met een vlugge beweging trok hij zyn degen, dat moest gewroken worden. Een dappere Rode Mier laat zich niet uitschelden voor ondier! Hein bleel staan en vuurde zijn vriend aan Bar rabas was lenig, veel leniger en behen diger dan de sterke Mozol In vlugge sprongen danste Barrabas als het ware om Mozol heen. pareerde nandig de heftige aanvallen van zyn tegenstan der die hoe langer hoe driftiger werd Het werd hem duidehjk dat die vlugge mier een geduent vechter was. Hlierby dient te worden opgemerkt, dat de Duitsche fondsen, welke tot de noteering zyn toegelaten, d.w.z. de in Nederlandsche guldens en Duitsche marken luidende stukken, heden verhandeld werden met by berekening van rente, behoudens dan enkele uitzonderingen, maar deze hielden verband met den vervaldatum van den coupon der desbetreffende papieren. Prolongatie 2 1/4%. (A.N.P.) GEREF. KERKEN. Tweetal. To Amersfoort, (derde predikantsplaat): ds. E. Th. van den Born te Heemstede en de. A. J. W. Vogelaar te Lemele-Lemelerveld. Beroepen. Te Doezum, cand. K. M. R. van der Beek te Groningen. Aangenomen. Naar Maasluis, ds. K. W. Derck- sen te Maastricht. Naar IJsselmulden-Grafhorat. cand. F. Mul, thans hulpprediker te Gorlnchem. Bedankt. Voor Delft (vacature ds. T. J. Hagen) ds. vv. c. van den Brink te 's-Qravenzande. GBREF. GEMEENTEN. Bedankt. Voor Hilversum, ds. J. Fraanje te Bar- neveld. BODEGRAVEN. 23 Sept. Kaasmarkt. Aan gevoerd 213 partden Goudsche kaas, totaal 9Gé5 stuks, wegende 86265 k.g. Prya met R.M. le soort f. 62.50; 2e soort f.6061.Handel vlug. BOSKOOP. 22 Sept. „De Boakoopsche Velling". Rozen per boa: wendland 7090 ct.; van Rossum 25—40 ct.; Rosa Mundl 76110 ct.; But terfly 115150 ct.; Juweeltjes 140160 ct.; Edlth Helen 90120 ct.; Orange Triumph 6500 ct.; WUh. Kordes 2638 ot.; Ellen Poulsen 2838 ct.; Juliana 2030 ct.; Polyantharozen 80125 ct. Claudius Pernet 4070 ct.; Hadley 150260 ct.; Brlarcllf 140210 ct.; Vlcrlanden 75115 ct.; In- gar Olsson 6090 ct.; Rosalandla 90140 ot.; Better Times 130 ct.; Gloria Mundl 6080 ct.; Florex 180250 ct.; Queen Mary 120160 ct.; August Noach 4075 ct.; Else Poulsen 6498 ct.: Goiden Ophelia 7284 ct.; Pechtold 70100 ct.; Gemengde rozen 1839 ct. Diversen per bos: Cle matis Durandl 4050 ct.; Idem Prins Hendrik 80 —110 ct.; idem Mevr. le Coultre 150190 ct.; Asters 810 ct.; Physalls Francettl 1928 ct.; Chrysanten, gr. bl. 90160 ct.; Idem troa 16 28 ct. KATWIJK ft. d. RIJN. 22 Sept. Per 100 stuks Bloemkool I f. 12—15; Idem II f. 7—0; Bospeen f.4—5; Sla f. 2.10—3. Per kist van 20 k.g.- Waach- peen f. 1.101.20; Kroten f. 0.650.80. Per 100 k.g.: Roode kool f. 3.30—3.50; Gele kool f. 3.20— 3.50; Groene kool f33.50; Ülén f. 3.20—3.50. Prei f 4.80—8. Per kist van 6 k.g.: Andyvle f.5.20— 6.50. LEIDSCHENDAM, 22 Sept. Engelsche kom kommers aa f. 13.50; Idem le soort f. 11; Idem 2e soort f. 8.50; Idem 3e soort f. 5.50; Idem wan kleurige f. 2.404.10; Idem stek f.2—4.60; Gele komkommers le ooort f8.50; Idem 2e soort f.5.60; Idem 3o soort 100 k.g. f.44.90; Idem stek f. 1.60 2.50; Kropsla le soort f. 3; idem 2e soort f. 2.60; Stoofsla f.8; Peen f.6; Bloemkool le soort f.23; idem 2e soort f.9; Idem uitschot f.47.20; To maten. mldd. f.8; Idem, groote ronde f.8; Idem 2e soort f. 8; Idem 3e soort f. 8; Idem bonken f 6; idem, uitschot f. 2.505.10; Idem ryp f.0.50 6 80; Andyvle per 10 k.g. 70 ct.; Spinazie per 4 k.g. 48 ct.; Postelein 12; Rabarber per 100 k.g. f.5; Snyboonen f.14; Spercleboonen f.14; Radijs f.2, Prei f.79; Selderie f. 2.503.60; Appelen f 22—30; Peren f.30—45; Pruimen f. 27—35; Me loenen 1461 ct.; Druiven f.25—32.60. NOOPDWIJKERHOUT. 22 Sept. Velling .Do Eendracht" Bloemkool van f. 9.6012 per 100 stuks in 3 kwaliteiten; breekpeen ln 6 verschil lends kwaliteiten van f. 3.406.00 per 100 k.g.; dubb. heerenboonen z. dr. f. 1.201.50; Stokhee- renboonen z. dr. f. 1.602.10; Snljboonen f 0.80 1.50; pronkboonen f. 1.per zak van 10 k.g. PURMEREND. 23 Sept. Gem. Kaasbeurs. Ver handeld 14 partyen. wegende 35000 k.g. Handel vlug. Hoogste pr(Js 40 plus f. 5656, 20 plus f. 39 -43.50. 2 stapels kleine boerenkaas f. 55—56 per 50 kilo Handel vlug. Runderen, totaal 599 stuks. 305 vette koelen voor de levering. 156 Gelde koele f. 350460 per stuk, matig; 105 Melkkoeien f.376626 per stuk, matig; 21 stieren voor de levering; 12 paarden f.250390 per stuk, matig; 79 graskalveren f. 100 250 per stuk, matig; 160 nuchtere kalveren voor de fokkery f. 4070 per stuk, matig: 70 vette varkens voor de slacht, voor de levering; 26 ma gere varkens f. 3548 per stuk, matlfz; 219 bla gen f. 1824 per stuk, matig; 468 schapen f. 55 80 per stuk. matig; 161 bokken f. 2070 per stuk. goed; 696 lammeren f. 3066 per otuk, matig. RIJNSBURO, 22 Sopt. Bloemenveiling Pom pon dahlia's gemengd f.11.40; Gravin rose f 0.80 1; Helianthen: groot f. 1.201.60; klein 4060; Gladiolen: Poolijs f. 3.50; Rood f.2; Plcardlë f.2; Chrysanthen: bruin 2226; wit 2428; geel 20 25: Flcales 3236; Asters gemengd 7090; atraal- nsters 801.10; Frltoma's f.2.402.80; Dwerg asters 1014. RIJNSBURG. 22 Sept. Groentcnvelllng To maten f-1416; Gekookte kroten f.10; Prei f.9. Groene kool f. 3.50; Kasboonen f.30; Waschpeen f.6; Grove peen f. 3.90; Uien f. 3.54; Kroten f.4 per 100 k.g.; Bospeen f.6; Selderie f. 1.603; Pe terselie f. 1.601.80; Radys f. 1.702 per 100 bos; Bloemkool I f.12; II f.9; III f. 7.20; Knolselderle f. 9 per 100. ROTTERDAM. 23 Sept. Heden werden ter veemarkt aangevoerd: 2790 dieren, w.o. 23 paar den. 71 veulens, 44 schapen. 1600 runderen. 279 nuchtere kalveren. 679 graskalveren en 94 bokken. Prijzen per stuk: melkkoeien 620—480375; Kalf- koelen 625—490—380; Varekoelen 430—320—270; Vaarzen 370300215; Pinken 300215180; Graskalveren 205—15585. RCELOF.VIENDSVEEN. 22 Sept. Aardbeien 17 ct. per doosje; Druiven 2324 ct. per pond; Meloenen 3—27 ct. per stuk; Bloemkool 5.1012; Sla 2.503.00 per 100 st.; Spinazie 12 ct. per k.g.; Radijs 1.05 per 100 bos; Peen 3.404.00 per 100 k.g.; Kas-syboonen 3.00; Snyboonen 150. id. stok 0 69; Pronkboonen 1.00; Peulen 3.10 per 10 i:.g.; Augurken D 1.10; E 0.75; Stippel CD 0.60 per 25 K G. ZOFTERWOUDE. 22 Sept. Velling P.V.V. ..Ik leer nog" Er waren alleen konUnen en go slachtdulven aangevoerd. Jonge konynen 4^ ct. Vette konynen 3.20. Duiven 55 ct. per stuk. Redactie-stal 8 W Menfchorst Buitenland en Tooneel; K Been Binnenland en Sport; J Brouwer. Stadsnieuws; Th. j. Hannema. Omgeving es Muziek.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3