U.V.S. I—Excelsior I A.S.C. 2—H.B.S. 2 A.S.C. 1-B.M.T. 1 Onze Puzzle-Rubriek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 6 September 1941 De afspraak in de Parklaan SPORT Om de nationale kampioenschappen Koning Voetbal rolt weer U.V.S. II—Excelsior II U.V.S. III—Zwart Blauw I Oplossing vorige week Kruiswoordraadsel L.F.C.-V.O.C: R'dam (3e klasse N.V.B.) Stemming voor gebruiks- vee even flauwer AGENDA Winterhulp Nederland FEUILLETON ZEILEN. ZAL VAN HELVERT DEELNEMEN? In het gisteren door ons aan de N.R'Crt. ont leende bericht betreffende de inschrijvingen voor de nationale zeilkampioenscbappen stond ver meld dat H. K. G. Wemo zal deelnemen in de 12-voetsjollenklasse. Bij nadere informatie'blijkt ons evenwel dat dit moet zijn de Leidenaar H. K. G. Idema. In de Olympia-jollenklasse zijn. evenals vórige jaren, tien deelnemers aangewezen uit de daar toe binnengekomen aanmeldingen. Zijn er meer deelnemers dan moeten er namelijk voorwed strijden worden gehouden, hetgeén men zooveel mogelijk wil voorkomen. Nu doet zich echter de moeilijkheid voor, dat er blijkbaar met de in schrijving van onzen stadgenoot Th. van Hel - vert een vergissing is begaan. Zijn Inschrijving was. zoo werd hem bericht, niet geaccepteerd omdat het inschrijfgeld niet gelijktijdig zou zijn betaald. Van Helvert verklaarde ons echter het bedrag wel degelijk direct te hebben gezonden en zelfs bericht van ontvangst te hebben ge kregen. Wat er thans gebeufen zal wist men ons hedenmorgen op het Centraal Bureau voor de Watersport nog niet te vertellen. Van Helvert komt echter wel degelijk voor deelneming aan dit tournooi in aanmerking en wijzlgihg van de deelnemerslijst is dan ook niet uitgesloten. VOETBAL. D^s COMPETITIE VAN DEN N.V.B. In het Zuiden begint morgen de N.V3.-com petitie, De volgende wedstrijden zijn vastge steld RoermondNAC, Juliana—Helmond, Longa PSV, Plcus—MW, Eindhoven—Noad en B.- V.V.—Willem II. ZONDAG 2 UUR: VOORWEDSTRIJDEN 12 UUR: (Den Haag) Terrein Wassenaarscheweg Prijzen 40 - 25 - 15 - 10 cent. 2276 (Ingez. Med.) WANDELSPORT. STERTOCHT NAAR LEIDSCHENDAM. Leicfschendam, zal Zaterdag 27 en Zondag 28 September a.s. staan in het teeken van de wandelsport Op beide dagen organiseert de Kring Den Haag van den Ned. Wandelsport bond een st-ertocht naar Leidschendam, met als eindpunt de bekende uitspanning het Blesse Paard aan de Meerlaan. De ontvangende vereenlging „Odilo" te Leid schendam, zal zorgdragen, dat de deelnemers- (sters) de verschillende fraaie zoowel oude als nieuwe deelen der gemeente kunnen bewon deren. Zaterdags is de aankomst uiterlijk 4.30 uur, des Zondags 1.30 uur. ZONDAG A.S. 12 UUR Vriendschappelijke, wedstrijd 2 UUR: aan de De Kèmpenaerstraat te Oegstgeest. Toegangsprijs: Overdekte Tribune 50 cent; Overige rangen 25 cent; Jongens 15 cent. Gratis rijwielstalling op het terrein. 2273 (Ingez. Med.) (Nadruk verboden). HORIZONTAAL: 1. smalen 43. eten 68. nering 6 voorop 44. Leros 71. sla 12. raak 45. naam 72. komeet 16. toren 46. O.L. 74. Renee 18. propaganda 48, sr. 75. ro 19. ooit 49. ronde 77. daar 20. aar 51. kam 79, energie 22. eter 52. voeg 81. ons 23. snor 54. bende 83. nauw 24. are 55. va 85. kloek 25. armen 56. er 86. bek 27. snee 57. Borne 38. Edam 29. een .58. bede 90. Rlen 30. Armenië 59. heg 92 sok 32. Ella 60. delta 93. Kor a 34. ae 61. R.K. 94. verordenen 35. Leede 63. te 96. laden 37. reeder 64. Vera 97. erts 39. lak 65. reeds 98. erkend 41. ondank 66 bord N 99. namens VERTICAAL: 1. Stoa 30. Adam 62. krenk 2. moordenaar 31. Eder 64. vree 3. Arie 33. aarde 66. B O. 4. Let 35, lonken 67. deels 5. en 36. Edam 69. Erik 7. op 38. en 70. groeve 8. ore 40. koe 72. kruier 9. rots 42. koorts 73. troon 10. opener 44. Londen 76. onder 11. parel 47, Lena 78. aarde 12. ras 49. reet 80. gek 13. Anne 50. bagage 82. sart 14. Adoea 52. voldaan 84. wenk 15. karnen 53. ge 86. bode 17. kamer 54. BH. 87. kans 20. arm 55, vernederen 89. mos 21. Renee 57. beeld 91. nee 25. aren 59. Hein 93. kam 26. niets 60. des 95. n.n. 28. ellende 61. Rome 96. la VERTICAAL HORIZONTAAL 25. 27. meisjesnaam handvat 30. munt 1. kwaadspreken 31. de welwillende lezer 8. soort examen (afk.) 15. stekken 32. zeer, aanzienlijk visch 16. plaats van kaartjes 34. verkoop 36. namiddag 18. plaats ln Egypte 37. kaartspel 19. dier 39. wondvocht 21. wagen 40. deel van den Bijbel 23. uitroep van enthou 42. extra siasme 43. kom 24. deel van het 45. Europeaan lichaam 46. meisjesnaam 47. gesmoorde kreet 49. dichterbij komen 51. speeltuig 52. boom - 53. op grooten afstand 54. voorzetsel 55. raam van gaas 56. dier 57. ervaren 59. soort afgod 61. voegwoord 62. prul 63. kloosterzuster 64. cel 65. deel van ons Rijk 66. dik touw 68. overlevering 70. in den ochtend (Eng. afk.) 72. sierraad 74. staat 75. naar mijn inzicht 76. jongensnaam 78. plaats in Afrika 80. letters, die de over treffende trap aan duiden 81. vragend voornaam woord 82. vervoermiddel 84. gevuld 86. meisjesnaam 87. gelijkmatig 89. neerslag 91. jongensnaam 92. zich vestigen 93. opsomming van data lommerd stekel loot oogenblik voegwoord lengtemaat 55. hoogste deel 56. muziekterm 57. voegwoord (Pr.) 58, collationneering be- 59. taald 60. visch meisjesnaam 62. door overlijden ver- 64. krijgen 67. lunch 69. bergplaats voor geld 71. wenteling plezier, drukte 75. scherpe kloof 77. plaats in Zuid- 79. Amerika 81. plaats in Gelderland geluk beproeven 83. bepaalde dag 85. met teekens praten 86. voorzetsel 88. wiel 89. zetel van een souve-90. rein 91. boelen graan ieder meisjesnaam kippen verblijf voorzetsel het inlichten van den vijand bende opdragen kleedingstuk gevuld meisjesnaam iemand met een legerfunctie haarkrul meisjesnaam deel van een huis stookmateriaal speling lesschen rivier in Frankrijk rivier in Nederland visch kapotte plaats aan het lichaam vloerbedekking opening rivier in Rusland lidwoord (Fr.) muzieknoot voorzetsel voorzetsel Bezoekt morgen den vriendschappelijken voetbalwedstrijd AANVANG 2 UUR OP HET L.F.C. TERRAIN (HAAGWEG) Toegang alle rangen 10 cent. 1825a Rijwielstalling op het terrein a 5 cent. (Ingez. Med.) KORFBAL. OEFENWEDSTRIJD FLUKS. Als laatste voorbereiding voor de aanstaande competitie zal Fluks morgen enkele onderlinge oefenwedstrijden spelen. Om 12.30 uur speelt Fluks IV tegen Fluks III, terwijl om 2 uur Fluks I tegen Fluks II zal uitkomen. JUNIOREN CLUBKAMPIOENSCHAPPEN TE DEN HAAG. De opstelling der „Holland"-ploeg voor de junioren-clubkampioenschappen luidt als volgt: 100 M, Kips, Vorstermans. 4 x 100 M.Kips, Vorstermans, van der Werff Fakkel 300 M.: Bomhof, Henzen. 800 M.: Knopperts. Henzen. Vèrspringen: Den Hollander. Fakkel. Hoogspringen: De Lalve, Pikart. Kogelstooten: Grobbe, Le Rouse. Discuswerpen: Grobbe Grebel. SpeerwerpenDe Laive, Engelhard. Daarnaast hebben voor de open nummers nog ingeschreven 200 M. C.: Kloos, Mieog. 1000 M. B.: van Bakel, Fucks. 1000 M. C.: v. d. Wilk, Sasburg, Mooyinan. Vis. 80 M. Jun.: v. d. Werff. 4x100 M. C.: Mieog. Redel, Schroder, Jager man. ATHLETIEK. „HOLLAND '-LEDEN NAAR EINDHOVEN. Morgenmiddag wordt in het Philipssportpark te Eindhoven de nieuwe sintelbaan op feeste lijke wijze geopend. Voor Holland starten aldaar Nota op de 100 M.. Slijkhuis en Stuivenberg op de 1500 M. en Vis op de 5000 M. BILJARTEN. NED. BILJARTBOND AFD. LEIDEN. De laatste uitslagen in de 4de klasse waren: J. V. Zijp 75 48 11 1.56 C. v. Valderen 64 48 5 1.33 J de la Bye 75 41 11 1.82 C. de Bock 64 41 7 1.56 C. de Bock 75 32 9 2.34 F. Poptie 60 32 10 1.87 Door zijn belde barrage-partijen te winnen werd J. de la Bije kampioen, terwijl C. de Bock den tweeden prijs behaalde door een overwin ning op F. Poptie. De eerste uitslagen om den Amstelbeker luiden- TOG I—BOS II 6—2; P. v. Cl. II—OG I 6—0; SDO III—TOG V 6—2, SDO I—TOP I 6—2. P v. Cl. II—Vierkantje II 4—4; TOG III —BOS 8—0;; DOS I—TOG VI 6—2. DE BEDOELING VAN DE INKRIMPING. (Van onzen deskundigen medewerker). De afgeloopen week kenmerkte zich op de gcbruiksveeafdeelingen met een wat flauwere stemming, doch djt wil nog niet zeggen, dat er direct lagere prijzen werden besteed. Bij de oploopenifè prijzen van de laatste weken, joegen de handelaren deze hoe langer hoe meer bp. want in den veehandel is nog altijd een scherpe concurrentie en in de afgeloopen week is gebleken, dat men op de markt géén hoogere prijzen meer wenscht te besteden. In de eerste plaats is er de angst voor den leveringsplicht, want ook al is de mogelijkheid om zijn leverings plicht momenteel nog ten koste van meer dan f200.— per stuk aan anderen over te doen, toch is men niet geheel zeker van zijn zaak, want immers de leveringsplicht is er niet alleen om de vleeschvoorziening te verzekeren, maar nog méér, om evenwicht te brengen in de veevoeder- positie. Elke veehouder zal daar individueel reke ning mee moeten houden en zyn vecslag in verhouding brengen met den omvang van zijn weiland. Velen zien dat ook wel in, en leveren vee van eigen stapel, totdat men aan de opdracht, die men van de veehou- dery centrale ontving heeft voldaan. Wij meenen dat dit het meest in overeenstem ming is met de bedoeling van de inkrim ping. Dit zal in de naaste toekomst ook wel blijken. Zooals gezegd, de handelsstemming was in de afgeloopen week overtuigend flauwer, doch de omzetten bleven nog vrij behoorlijk. Van een HEDEN Gerecht 10: Teekententoonstelling Wijkge- bouw „Geloof, Hoop, Liefde". 2JA—5 en 7—84 uur nam. x Zondag. Stadszaal: Concert Ned. Orkest 's-Graven- hage. 24 uur nam. Trianon-theater; N.S.D.AP. „Ohm Krüger", 10 uur voorm. ÖIU8COFEN f 18 laar: 14 laar; f alle leeHJden Luxor-theater: „De getemde draak" t Dagelijks nam 2 er b u ir Zondag 27 uur doorl voorstelling Lido-theater: „Centrale Rio" t Dagelijks 8.15 uw nam.; '8 Zondags te 21/4, 4.30 en 81/4 u Woensdag eD Zaterdag ma- tinée 280 uur Trianon-theater: „Het gouden masker" t Dagelijks 2 en 6 uur 's Zondags van 2680 uur doorl voorstelling Casino-theater: „Je moet maar boffen" 5 Dagelijks 8 uur Woensdag en Zaterdag ook 34 uur Zondags» te 2 44 en 8 uur nam Rex-theater: „Het geheim van de Betty j3onn" t Dagelijks 2 en b uur nam Zondag 264 uur doorl voorstelling Nova-theater (KatwiJk-aan-Zee)Nam. 8 uur, „Onverbreekbare banden". Zondags gesloten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 6 Sep tember 20 uur tot Zaterdag 13 September 8 uur waargenomen door de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest door de Oegstgeesteche Apo theek. Wilhelminapark 8, tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Alphen, Van der Hoeven, Jasperse, Kors, Renaud en Simons. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. H. Varekamp, tel. 21916. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.). WATERTEMPERATUUR Zweminrichting „De Zijl" 12 uur '8middags: 194 gr, C. Gtronnmmer Tan de W. H.N. 55 53. De Bank van de W.H.N. Is Kas. vereenlging N. V. Amsterdam, Post gironummer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk In veler leven. slechten handel was dus géén sprake, maar men was de laatste weken Jn dit opzicht wat ver wend. Met het jonge vee ging het ook niet zoo best, hetgeen deels te wijten was aan het fraaie weer. De teelboeren, kochten vooral veel jonge beesten, die zij dezen winter stallen uitsluitend om na- tuurmest te maken, aangezien kunstmest moeilijk of niet meer te krijgen zal zijn. Nu de teelboeren het weer mee hebben en het koren binnen kun nen halen, verschenen zij natuurlijk niet op de markt, met bovengenoemd gevolg. Volgende week zullen zij wel weer op» het appèl verschijnen. Wat de aanvoeren van slachtvee betreft, deze waren in de afgeloopen week weer zeer goed, evenals de kwaliteit. Op de wolveeafdeelingen kon men vry goede aanvoeren van fok- en weidemateriaal zien. Doch voor de distributie was het nig hetzelfde als voorheen, n.l. enkele tientallen. De handel in fok- en weideschapen vierliep weer zeer duur. Wy meenen zelfs van nog duurder dan de vorige week. Want wij noteerden thans tot ruim f. 90. per stuk voor de beste fokkers, overigens van f70.tot f. 85en voor de weideschapen van f. 55.tot f. 65.per stuk. Weidelammeren f45.— tot f. 60.—. Beste lamooien zelfs nog wat hooger. De magere varkenshandel verliep over het al gemeen eenigszins stroever en het was niet ge heel mogelijk de oude prijzen te kunnen hand haven. Voor de mesters f. 1.tot f2.— en voor de biggen gemiddeld een halve gulden per stuk minder. Voor jonge veulens bleef men de oude zeer hooge prijzen grif betalen f. 550.tot f1000. en soms nog wat meer. CRIMINEELE ROMAN door JAN DOMANS (28 Geld beteeken de voor hem alles. Voor geld deed hij alles, geld was het doel van al zijn misdaden, geld om macht! Macht, heerschen, regeeren, daarin bestond zijn opperste bevrediging. Maar omdat macht zonder geld hem onmogelijk toescheen, had hij zich voorloopig ten doel gesteld zooveel mogelijk geld bijeen te krijgen, op welke wijze dan ook. Miss Joyce Herbertson was de erfgename van vele millioenen en als hij haar had. had hij de millioenen ook, redeneerde Karei Leenveldt. Daarom had hij haar geleidelijk onder zijn invloed weten te brengen en als die vervelende zaak met van Daelen nu maar goed afliep, zoo hij zoo spoedig moge lijk met haar in het huwelijk treden. Dat had hij zich vast voorgenomen en het zou gebeuren zooals hij het wilde. Miss Joyce en haar geld zouden hem toebehooren! Ja, die geschiedenis met van Daelen, dat was een fout van hem geweest. Dertig duizend gulden, het was eigenlijk de moeite niet waard als hij dacht aan de schatten, die hem in den schoot zoüden vallen enkel door op het stadhuis een formuliertje te teekenen. En van die dertig mille had hij er nog tien aan zijn handlangers moeten ge ven, dat canaüle. In zwelg- en slemppar tijen verbrasten ze dat kostelijke geld en liepen daarbij nog gevaar met hun dronken kop zich zelf en hem erbij te verraden! Hij had eigenlijk meer buit hopen te ma ken en ongetwijfeld was hem dat gelukt, als alles op rolletjes was geloopen. Als An nette gedaan had wat hij wilde, had hij van Daelen niet behoeven neer te slaan en had hij op zijn gemak de brandkast leeg kun nen halen. N.u had hij inderhaast maar ge grepen wat voor de hand lag. Een onnoo- zele dertigduizend gulden! En nu zat die meid nog op het politie bureau ook en hU durfde er een eed op te doen, dat ze wel zou vertellen wat ze wist. Ze had het trouwens al verteld aan dien slungel, met wien hij gisteravond voorgoed zou hebben afgerekend, als de politie niet zoo spoedig was komen opdagen. Wie hem dat gelapt mocht hebben? Hij liet al zijn kornuizen de revue pas- seeren, wie de verrader kon zijn, maar geen enkelen achtte hij er toe in staat. Het was voor hen zelf te gevaarlijk! Een oogenblik stonden zijn gedachten stil bij Blonde Ma rie. Kon die het gedaan hebben? Neen, ook dat geloofde hij niet: Die had hij te goed in zijn macht. Enfin hoe het ook zij: hij was gisteren avond nog net op tijd ontsnapt en hier in het Amstelhotel kende men hem niet an ders dan als een deftig ingenieur. Daar wist men op den Dijk niets van en dat gaf hem een veilig gevoel. Toch moest hij geducht oppassen, want de politie wist nu dat Zwarte Karei de dar der was en dat hij zich in# Amsterdam be vond of althans bevonden' had en Manke Nelis zat in.de nor! En dat alles om een simpele dertigduizend gulden. Die stommiteit zou hij zichzelf nooit ver geven, maar hij had ér tenminste de les uit geleerd nooit op vrouwen te vertrouwen, wanneer het ging om zijn misdadige plan nen. Hij had beslist geld noodig gehad om hier in het hotel den grooten heer te kun nen blijven uithangen en Joyce een rad voor oogen te kunnen draaien. Daarom had hij dien heelen ongelukkigen strooptocht, dien hij nu hartgrondig verwenschte, op touw gezet. De dans was geëindigd en Molenaar be geleidde zijn dame naar haar tafeltje terug. Eer hij haar aan haar cavalier teruggaf, vroeg hij om het genoegen van nog een dans, dien zij met een glimlach toestond. Triomfantelijk kwam Molenaar bij de drie achtergeblevenen terug. Voila! Het kunststuk is volbracht en ik moet zeggen, dat het nogal meegevallen is. Ze danst heerlijk. Ja goed, maar u hebt de vesting min of meer bij verrassing genomén. Doet u het aanstonds nog eens over en dan zal ik mijn verloren weddenschap royaal betalen. In orde, ofschoon u nu eigenlijk al verloren hebt. Tot verbazing van belden stapte Molenaar, zoodra de muziek weer inzette, opnieuw naar het tafeltje en Miss Joyce ging weer, zonder dat haar vriend ook maar eenig teeken van misnoegen gaf, mee. Ditmaal was het een foxtrot en vond Molenaar gelegenheid eenige vriendelijkhe den te zeggen, die zoo in haar smaak vielen, dat zij hem uitnoodigde met zijn vrienden aan het tafeltje van haar en Ir. Boomsma plaats' te komen nemen. Molenaar accepteerde met graagte en zoo moest Karei het zich laten welgevallen, dat een stelletje vroolijke jongelui, waar van er één rijkelijk op champagne trac- teerde, zich bij hem en Miss Joyce voegde. Hij zat na de eerste plichtmatige begroe ting gemelijk, voor zich uit te kijken De Engelsche trok zich daar niets van aan. maar amuseerde zich opperbest. Haar hel dere' lach klonk telkens luid op en deze werkte zoo aanstekelijk, dat het, mede dank zij het bruisende vocht in de glazen, een recht vroolijk gezelschap v/as aan het ta feltje van Ir. Boomsma. Deze ergerde zich geweldig, maar de En gelsche millioenen dwongen hem, zijn woe de'niet te erg te toonen en hij v/ist het waarlijk een enkele maal tot een wrang lachje te brengen. Hij had Ferd een tijdlang strak opgenomen en trachtte zich blijkbaar te herinneren, waar hij hem meer gezien kon hebben. Maar deze keurig gekleede, goed gesoigneerde Jongeman, leek zoo wei nig op het ongure type uit den „Sultan van Turkije", dat hij niet kon gelcoven, dat deze dezelfde was. Toch viel hem de per soon op, maar toen hij hem ondanks zijn ingespannen denken, niet kon thuisbren gen, gaf hij het ten slotte maar op, niet ge heel bevredigd overigens. Het was voor Ferd en zijn vriend een heele opluchting, toen zij Karel's gelaats trekken zich zagen ontspannen, waaruit zij begrepen, dat hij Ferd niet herkend had en zij gaven zich nu ongedwongen over aan de prettige conversatie. Een ontspanning, die zij zichzelve van harte gunden, na den emo- tioneelen avond op den Zeedijk. Ook Ferd danste met de Engelsche Miss, terwijl Ka- rel hem voor het laatst nog eens scherp'1 observeerde. Maar ook nu herkende hij hem niet. Ferd had het op zijn lippen het meis je voor dien man te waarschuwen, maar hij begreep gelukkig nog bijtijds, dat hij daar mede alles zou kunnen bederven, zoodat hij de waarschuwing voer zich hield. Lang zou het toch niet meer duren eer Karei het masker werd afgerukt. Toen het gezelschap uiteenging en ieder zijn kamer opzocht, was het al di^p in den nacht, maar Ferd en Molenaar gingen nog lang niet slapen. Op Ferd's kamer voerden ze een lang gesprek, dat voor Ir. Leen veldt heel wat waard geweest zou zijn als hij het had kunnen afluisteren! Zoo kan het toch niet altijd doorgaan, zei Ferd. Het was wel een heel gezellige avond, maar daar {schieten we niet mee op. We moeten hem hebben en zoo gauw moge lijk. Dat ben ik volkomen met je eens, maar hoe? Ja hoe? Hoe zouden ze een einde kunnen maken aan de comedie en Karei de boeien om de polsen doen? Morgen moeten we een beslissing zien te forceeren. De schurk zou er anders nog juist op het laatste moment tusschen uit kunnen knijpen. Het scheelde maar weinig of hij had me herkend, merkte Ferd op. Wie weet, misschien schiet het hem van avond in de stilte van zijn kamer plotse ling te binnen wie ik ben en dan kun je er op rekenen, dat hij morgen gevlogen is. Daar zullen we onmiddellijk onze maat regelen voor nemen. Ik ga eens even praten met mijn chef en met den hotelhouder. Ja. doe dat, we moeten voor elk risico gedekt zyn. Het resultaat van Moleriaar's besprekin gen was, dat de nachtportier gezelschap kreeg van een pseudo-collega, een recher cheur, en dat oGk den volgenden dag een rechercheur voortdurend een oogje in het zeil zou houden. Toen dit geregeld was, keerde de inspec teur bij Ferd terug. Deze had ondertus- schen een plan bedacht, dat succes moest hebben. Hij zou den volgenden dag Blonde Marie opzoeken en deze 's avonds in het hotel onverwachts met Karei confrontee- ren. Dan kon het niet anders of hij moest zich verraden. Inspecteur Molenaar kwam dit plannetje ook zeer geschikt voor en dus werd besloten het op die manier te pro- beeren. Zwarte Karei moest wel een won- dermensch zijn, al hij bij die situatie zijn zenuwen zoodanig in bedwang wist te hou den, dat hij zich door geen enkel teeken verried. (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd) 22,

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6