rmEEHF J SPORT LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 5 September 1941 AKKERTJE De afspraak in de Parklaan Om de nationale kampioenschappen Naar kortere voetbalwedstrijden! Lusteloos RECHTZAKEN (IN/T EN LETTERE^ Het tooneeljufoileum van Julia Cuypers AGENDA Winterhulp Nederland FEUILLETON ZEILEN. OP 13 EN 14 SEPTEMBER OP DE KAAG. De jaarlijkse he wedstrijden om de nationale kampioenschappen in twaalfvoetsjdllen en Olympia-jollen zullen op Zaterdag 13 en Zondag 14 September op de Kagerplassen worden ge houden en zoo noodig een week later worden voortgezet. Voor de 12-voetsjollenklassc hebben acht deelnemers ingeschreven: A. Ie Comte, G. Gerdt, H. C. M. Heslenfeld, II. K. G. Wemo, C. H. Lekkerkcrker, B. Markus, A. H. Mas tenbroek en P. P. Moerman Jr. Er zullen tien deelnemers starten iri de klasse der Olympia-jollen, namelijkT. Bak ker, E. H. eri J. R. B. v. d. Berg, J. Bier, P. H. R. Borgcrhoff Mulder. C. C. Flemming. J. Proper, Daan cn Rini Kagchclland en S. de Wit. De wedstrijden vangen op 13 September des (middags 3 uur aan. (N.R.Crt.) VOETBAL. Het „Vad." verneemt, dat overwogen wordt in het komende seizoen den duur van de voet balwedstrijden te verkorten. Positieve mede- deelingen kon men het blad te bevoègder plaatse nog niet verstrekken. A.S.C.B.M.T. o Zondag om 2 uur speelt A.S.C. I een oefen wedstrijd tegen de Haagsche tweede-klasser terwijl om 12 uur A.S.C. II een oefen wedstrijd speelt tegen het tweede elftal van H.B.S. uit Den Haag. A.S.C. I is daarvoor samengesteld als volgt: doel: B. Jaquet of J. v. Berge Henegouwen; achter: J. Abrahams en L. v. d. Valk; midden: W. Rietbergen. J. van Duyn en J» Sloos; voor: J. v. Nierop; L. Smits, J. Poppe, F. Boon, Th. v. d. Berg (ex-S.J.C.); terwijl ASC II zal uitkomen met: doel: J. v. Berge Henegouwen of W. Meulenberg; achter: P. Schaveveld en A. Meiman; midden: N. Ver boog, G. Prevo en P. van Nierop; voor W. Apiba, G. Helkens (ex-W.V.V.), J. v. d. Luyt, A. v. Duuren en P. v. Hoven. U.V.S.—EXCELsft>R. Zondag speelt U.V.S. op eigen terrein een oefenwedstrijd tegen Excelsior in Rotterdam. Vooraf worden te 12 uur gespeeld; UVS IlI- Zwart Blauw (Den Haag) en UVS II—Excelsior II. De opstelling der UVS-elf tallen is als volgt: U.V.S. I; doel: H. Breijer; achter: G. Burgy en E. Binsbergen; moidden: W. Regeer. B. L. Wallaart en L. Platteel; voor: T. Oösterom, W. van Weerlee, N. van Leeuwen, P. Kantebeen en J. van Polanen. U.V.S. II: doel: J. v. d. Veer; achter: P. Hen driks en G. den Daas; midden: B. van Duijl. J. Brassen en J. de Wolf; voor: C. Verhoogt, J. Fasel, A. T. Kantebeen, M. de Wolf en Th. Hofstra. U.V.S. Hl doel: S. Bosboom; achter: J. Ver boon en H. Tlsseur. midden: A. v. d. Berg, P. Kettenis en B Koolhaas; voor; L. Ouwerkerk* H. van Bovenen, J, Waasdorp, R. Vinke en J. Onvlee. L.F.C. I—V.O.C. L Zondag a.s. speelt LP.C. een oefenwedstrijd tegen V.O.C. uit Rotterdam. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein aan den Haagweg, daar het Zoeterw. Singel-terrein door werkzaam heden niet bespeelbaar is. Het elftal is als volgt samengesteld: doel: H. W. Duffels; achter: P. v. d. Plas en G. Crama; midden: J. Neuteboom, A. v. Leeuwen en J. Kukler; voor: I. Arnoldus, B. Senteur, H. Bijl, N. Ouwerkerk en M. van Leeuwen. In de morgenuren hebben de volgende wed strijden plaats: LFC III—L. Boys I 11% uur; UVS V—LFC V 10 uur; UVS VI—LFC VI 10 uur. OEFENWEDSTRIJDEN „AALSMEER". Zondag speelt Aalsmeer vriendschappelijk te Schoten (Haarlem) tegen de club van dien naam. Aalsmeer n gaat naar Uithoorn I. Te vens .wordt gespeeld een adspirantenwedstrijd Uithoorn—Aalsmeer. ALPHENSCHE BOYS—S.D.O. I. Op het terrein van de Alphensche Boys zal Zondag een wedstrijd worden gespeeld om den „Deken de Korte"-wisselbeker tusschen de houdster SD.O.,1 (Amsterdam) en Alphensche Boys I. DAMMEN. BEKERWEDSTRIJDEN H.D.C. (HOORN). De 12de ronde der bekerwedstrijden gaf de volgende resultaten; S. BlomC. Rijnberg 0—2; J. NobelJ. van Weeren 2—0; A. v. Vliet—E. Megchelse 0—2; W. Verboom-rG. v. Zwieten 2—0; A. Dissel—H. de Vos 02;\A. RijnbergL. Koopman 20; H. Bogaart—M. Ovcrvliet afgebr. SCHAKEN. VERGADERING VAN DE L.A.S.C. Gisteren hield de Leidsche Arbeiders Schaak club een ledenvergadering. De heer J. Bey werd als secretaris gekozen. Besloten werd in het winterseizoen met een tiental aan de compe titie deel te nemen. Ook werd «besloten een tournooi te organiseeren. Zij, die niet in een vereeniging spelen kunnen zich opgegeven bij den secretaris J. BelJ. Langestraat 55. Het wordt een z.g. nieuwelingen-tournooi. ZfJ. die reeds aangesloten zijn bij een schaakvereni ging worden niet toegelaten. SCHAAK- EN DAMCLUB „AALSMEER". De wintercompetitie van Aalsmeer begint op 19 September, KORFBAL. FINALÉ HANDBALTOURNOOI TE «OOFDDORP. Zondag as. vinden op het terrein van de gymnastiek- en handbalvereeniging Lijnden aan den Hoofdweg nabij bet stoomgemaal De Lijn den in Haarlemmermeer de finales plaats van het handbaltournooi. georganiseerd door boven genoemde vereeniging. Het programma, aan vangende te 10 uur, luidt als volgt: Afd. II heeren. 1ste en 2de prijs: OSSWa tervrienden; Lijnden II—Olympia (vriendschap pelijk); Vooruit II—Olympia. Afd. I, heeren,. 1ste en 2de .prijs' Lijnden— AHC; RapiditasTurno. Aid. I dames, 1ste en 2de prijs: Watervrien denRapiditas. Afd. II dames: Lijnden—Vooruit. Neem 9n 2222 (Ingez. Med.) HAAGSCHE RECHTBANK. Rijwieldiefstal. Toen de bakkersknecht D. A. K. zijn fiets voor een -winkel te Leiden had neer gezet, zag hij op een gegeven moment dat een jongeman er mee vandoor ging. Hij zette een achtervolging in. en greep den jongeman. Deze beweerde in de meening te hebben verkeerd dat het zijn fiets was. en ook nu voor de rechtbank hield hij vol zich te hebben vergist. Hij verkeerde bovendien e enigszins onder den invloed van drank. De officier geloofde niets van dat ver haal en vorderde zes maanden gevange nisstraf. De verdediger pleitte vrijspraak 60 FRAUDULEUZE SLACHTERS DE GEVANGENIS IN. Voor den economischen rechter te Den Bosch hebben zich niet minder dan zestii personen te verantwoorden gehad wegens het frauduleus slachten van een varken of een kalf. Aan al deze verdachten werden gevange nisstraffen opgelegd, varieerende tusschen 2 en 5 maanden. mesjes scheren sneller, zachter en schooner 2225 (Ingez. Med.) PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 7 SEPTEMBER. Boskoop Ned. Herv. Kerk voorm. half 10, Jacobs (Doopsbed.); nam. 6 uur de heef J. Zwanenburg van Reeuwijk. - Geref. Kerk: geen opgave. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 6 uur ds. Kleisen. Rem. Kerk voor Vrijz. Hervormden: voorm. 10 uur, ds. J. Cannegieter van Alphen. Geref. Gem.: voorm. 10 en nam 6 u., leesdienct. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 7 uur ds. P. L. Kiehl. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 7 uur ds. Heuzeveldt. Hoogmadé Ned. Herv, Kerk: voorm. 10% u. ds. van Sinderen. Katwijk aan Zee Geref. Gem. (Remisestr.) voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdlenst. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 6% uur ds. van Binsbergen. Geref. Kerk: voörm. 10 en nam. 7 uur, ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur dr. Scheers van Alphen; nam. 6% uur, ds. Kiehl van Hazerswoude. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 6% uur, ds. P. Veenhuizen van Den Helder. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: voorjn. 10 en nam. 5 uur ds. Vermet. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Bou- kema. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. van Harten van Zevenhoven. Rem. Kerk: voorm. 10'uur ds. L. W. van Wijn gaarden. Geref. Kerk: voorm. half elf ds. Bokma van Waarder; nam. half acht leesdlenst. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. de Vries van Beverwijk. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 3% uur, ds. Smilde. Chr Geref. Kerk: voorm. 10',4 en nam. 4 uur, leesdlenst. Noorden Ned. Herv. Kerk: voorm. 10% uur ds. L. R. Kalmijn van Woerden. Geref. Kerk; voorm. 10en nam. 7% uur, leesdienst. Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, (Bed. H. D.), ds. den Hertog. Oegstgeest Groene Kerkje: voorm. 10.15 u. ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: voorm. 10 uur prof. dr. P. A. ri. de Boer; nam. 5 uur ds. T. J. Jansen Schoon hoven. Ver. van Vrüz. Hervormden (W. de Zwijger- kerk): voorm. 10% uur, ds. F. W. J. v. d. Kie- boom van Bergen. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. Vossers van Leiden; nam. 5 uur dr. Brouwer van Oegstgeest. Geref. Kerk: voorm. 9% en nam. 5 uur ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Hendnksen van Zeist. Ned. Prot. Bond Pinkstergemeente: voorm. 10 en nam. 5 uur: de heer Zoutman. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 urn en nam. 7 uur ds. Remme van Amsterdam. Geref. Kerk: voorm. half elf en nam. half acht ds. Warner. Voorhout Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. Klomp. Waddinxvcen Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur (Bed, H. D.) en nam. half zeven ds. Vroeg- in-de-weij. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds, Smidt. Oud-Geref. Gemeente: voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. de Bel. Wassenaar Ned. Prot. Bond: voorm. 10% uur, mej. dr. J. W. Herfst. Woubrugge 'Ned.*Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. zeven uur ds. Van der Ent Braat. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 7 uur ds. Dronkert. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: nam. 3 uur, de heer A. P. de Jong van Oudshoorn. Geref. Kerk: voorm. 10% en nam. 7% uur, ds. de Ruig. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 6 uur ds. J. J. Woldendorp (H. D.). Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 6.30 uur ds. H. Versluijs. Geref. Gemeente: voorm. 10 en nam. 7 u. lees dienst. Vereen, tot verbr. der Geref Waarheid: vjn. 10 en nam. 7 uur, ds. Trouwborst te Aalburg en Heensbeen. Vereen, van Vrfjz. Herv:: nam 6.30 uur ds. de Voogd-v. d. Straaten. Haastrecht. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 u. ds. Eükman. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur (Bed. H. D.), ds. Pop en nam. 7 uur, de heer de Bruin, van Bodegraven. Gebouw „Rehoboth" (Tempelpolder), nam. 7 uur, ds. Pop (Bed. H. D.). Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem (Geref.) Gemeente: voorm. 10 uur, mej. ds. Günther. RECEPTIE IN DEN AMSTERDAMSCHEN STADSSSCHOUWBURG. Op eenvoudige, doch echt hartelijke wijze is gisteren een onzer groote too- neelspeelsters. wier naam reeds' meer dan een halve eeuw een uitstekenden klank heeft, gehuldigd. In den foyer van den Stadsschouw burg te Amsterdam recipieerde Julia Cuypers ter gelegenheid van haar ze ventigsten verjaardag en haar zestig jarig tooneeljubileum. Tal van belangstellenden, collega's, vrien den en bewonderaars waren hier bijeen gekomen om van hun medeleven op dit ge denkwaardig feest blijk te geven. Cor van der Lugt Melsert sprak namens het eere-comité. Onder aanbieding van een bloemenhulde en van een geschenk onder couvert, uitte de directeur van „Het Ne- derlandsch Tooneel" den wensch, dat voor Julia Cuypers een langdurig slot van eerr groote carrière zal zijn weggelegd. Namens het gemeentebestuur van Am sterdam sprak de heer H. D. v^n Dellen, hoofd van de afdeeling kunstzaken. Ver volgens spraken nog de directeur van het Theater Carré, Alex Wunnink, Rika Hop per, Magda Janssens, Marie van Wester hoven en de heer Kammeyer. Met enkele hartelijke woorden heeft Ju lia Cuypers bedankt voor de spontane hulde. De jubilaresse ontving nog vele schrifte lijke gelukwenschen en een omvangrijke bloemenhulde. TIJDSCHRIFTEN. Haagseh Maandblad. In het Haagsch Maandblad van deze maand schreef dr, H. van Loon een artikel over Renoir naar aanleiding van diens .honderdsten „jaar dag". Frans Schneiders schilderde de twee groote Hongaarsche auteurs Ferenc Herczeg en Endre Adv. terwijl Mellie Uyldert een beschou wing wijdde aan het ganzebord als zinnebeeld van Germaansch kosmisch besef. Dr. J. B. de la Faille beschrijft de Balkankeuken als een gastronomische excursie. Drie geschiedkundige artikelen, van O. Hollander over den Romein- schen philosoof Apuleius, van F. J. Los over den Noorschen koning Sverrier. en van dr. H. C. A. Muller over. Marco Polo's reizen (vijfde en laatste deel) voltooien den inhoud. ZATERDAG 6 SEPTEMBER. Hilversum I, 415,5 M. 6.45 Gram muziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Grammuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8 00 BNO: Nieuws berichten 8.15 Gram.muziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.25 Gram.muziek 10.00 Ernstige muziek (e.o.) 12.00 Omroeporkest (e.o.) 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten 1,00 Omroeporkest en solist 1.45 Orgelcon cert 2 00 Voor het gezin 2.20 Gram.muziek 2.40 Eerste Nederlandsche Radio-Muziekfeest voor Harmonie en Fanfare-orkesten (In de pau zen: Voordracht en grammuziek) 4.00 Bijbel lezing (Voorbereid door de Christelijke Radio HEDEN. Gerecht 10: Teekententoonstelling Wfjkge- bouw „Geloof, Hoop, Liefde". 2%5 en 7—9 uur. Zaterdag. Gerecht 10: Teekententoonstelling Wijkge- bouw „Gelóóf, Hoop, Liefde". 2%5 en 7—8% uur nam. B108C0PEN. r 18 Jaar: 14 Jaar: 5 alle leefllden. Luxor-theater: „De getemde draak" t Dagelijks uam 2 eo 8 uir Zondag 2—7 uur doorl voorstelling Lido-theater: „Centrale Rio" t Dagelijks BJ5 uur nain.; 's Zondags te 21/4, 4.30 eD 81/4 a Woensdag en Zaterdag ma- tinée 230 uur Trianon-theater: „Het gouden masker" t Dagelijks 2 en uur. 's Zondags van 2—630 uur doorl voorstelling Casino-theater: „Je moet maar boffen" 5 Dagelijks 8 uur Woensdag en Zaïerdag ook 2% uur Zondag? te 2 4% en 8 uur nam Rex-theater: „Het geheim van de Betty Bonn"t Dagelijks 2 en 8 uur aam.; Zondag 26% uur doorl voorstelling. Nova-theater (Katwtfk-aan-Zee)Nam. 8 uur, „Onverbreekbare banden". Zondags gesloten. De avond- nacht- én Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 30 Aug. 20 uur tot Zaterdag 6 September 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesem Mare 110, Tel. 20406 en de Zuider Apotheek Lammenschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche apotheek Wilhelminapark 8. Tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.). WATERTEMPERATUUR Zweminrichting „De Zijl" 12 uur 'smiddags: 19% gr. C. Gironummer ran de W.H.N. 5553. De Bank van de WEN. Is Kas. vereeniging N. V. Amsterdam. Postgironummer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. Stichting) 4.20 Grammuziek 4.35 Voor dracht 4.50 Vervolg Muziekfeest 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten 5.40 Vervolg muziekfeest 6.05 Grammuziek 6.15 Voor de binnenschippers 6.30 Ramblers 7.00 Actueel halfuurtje 7.30 Gevarieerd Zaterdag avond programma 8.45 Voor den boer 9.00 Bandi Balogh 9.30: Causerie: „De invloed van de Nederlandsche bouwkunst in Duitschland" 10.0010.15 B.N.O.: Engelsche uitzending: Dutch news reel. Hilversum II, 301,5 M. 6.458.00 Zie Hilver sum I 8.00 B.N.O,: Nieuwsberichten 8 15 Gram.muziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Omroeporkest en solist (e.o.) 11.20 Gram.-muz. 11.35 Klaas van Beeck en zijn orkest 12,00 Boyd Bachman en zijn orkest 11.45 B.N.O. Nieuws-, en economische berichten 1.00 Zang met pianobegeleiding en grammuziek 1.40 Voor de rijpere jeugd 2.00 Utrechtsch Stedelijk Orkest en soliste 2.45 Stad en land 3.00 Utrechtsch Stedelijk Orkest 4.00 Omroeporkest en soliste (e.o.) 5.00 Bijbellezing 5.15 BNO Nieuws-, economische en beursberichten 5.30 Grammuziek 6.00 Cyclus: ..In een nieuw licht bezien (Voorbereid door de N.SB.) 6.15 Zut- phens Vrouwenkoor 6 45 Gram.muziek 7.00 Actueel halfuurtje 7.30 Orgelconcert 745 Reportage 8.00 Concertgebouw-orkest en so list 9.00 Gram.muziek 9.45 B.N.O.: Nieuws berichten 10.00Dagsluiting (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting) 10.0510.20 Brandende kwesties, causerie (e.o.7. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. Zaterdag 6 September. Ie programma: 6 45—22.15 Hilversum I 22.15 —24.00 Duitsch programma. 2e programma: 6.45—22.15 Hilversum II 22.1523.00 Programma uitsluitend voor aan geslotenen bij Radio Centrales 23.00—24.00 Duitsch programma. 3e en 4e programma: 7.0024.00 Duitsch programma. CRUVIINEELE ROMAN door JAN DOMANS. (27 Al langzamer en langzamer was hun gang geworden, verloren als ze waren ln hun gedachten, die een zoo geheel andere richting uitgingen. Annette kwam het eerst tot de werkelijk heid terug, doordat ze struikelde over een boven den grond uitgroeienden boomwortel. Hé, daar was ik bijna komen te val len! Dat komt er van als je niet uitkijkt. Waar zijn we nu eigenlijk en hoe laat is het wel? Bijna half twaalf 6 Hebben we al zóó lang gewandeld? Ik voel mijn beenen tenminste wel en jij? Och, moe ben ik eigenlijk niet, ant woordde Paul, maar je bent het loopen niet gewend,'dat is het ,hem. Willen we hier wat uitrusten en dan zien dat we den terugweg vinden? Best hoor, ik wil wel eens even zitten Paul zocht een mooi plekje op, waar ze zich neerzetten en een half uurtje gezel lig babbelden. Frisch en opgewekt aanvaardden ze daar na den terugtocht. Paul bood haar aarze lend zijn arm, maar Annette nam dien heel gewoon aan als vanzelfsprekend. Ze had er trouwens geen gedachte op, welke betee- kenls Paul daaraan hechtte. Had ze dat geweten, dan had ze het misschien niet zoo ongedwongen gedaan. Op den terugweg vertelde Annette hon derd uit van haar leven vroeger, thuis en op het kantoor en zoo stonden ze onge merkt weer voor Paul's ouderlijke woning, waar een welvoorziene tafel hen wachtte. Mevrouw Meylers wilde er een klein feestdagje van maken, dat Annette terug gekeerd was en zoo verliep ook het verdere gedeelte van dezen dag prettig en feestelijk. Van Ferd was nog geen bericht gekomen. Ferd en Inspecteur Molenaar hadden in het Amstelhotel vernomen, dat Ir. „Booms- ma" daar nog steeds logeerde en daarop een kamer genomen in hetzelfde hotel. Op hun voorzichtig Ingewonnen informaties jrernamen ze, dat de ingenieur op zijn ka mer voortdurend werkte aan een groot plan. De heele kamer lag vol technische teeke- nlngen en instrumenten, vertelde een praat graag kamermeisje hun. Maar de eigenlijke reden van Karel's langdurig verblijf vernamen ze eerst des avonds in het restaurant. Daar zagen ze hem voortdurend in ge zelschap van een bijzonder mooie vrouw, ale —dat vingen ze op uit een gesprek tusschen twee heeren, die naast hen voor het buf fet hun whiskey dronken schatrijk moest zijn. Wat een buitengewone vrouw ls dat, mompelde inspecteur Molenaar halfluid, zoodat hun twee buurlui het konden hooren Ja, zegt U dat wel mijnheer, gaf één hunner hem ten antwoord. En wat meer zegt. buitengewoon rijk ook. Maar U be hoeft er geen oogje aan te wagen, want haar cavalier bewaakt haar als een Cerbe rus. Dat heb jij ondervonden, wat? wendde hij zich tot zijn metgezel. - En of! Ik waag me d'r niet weer aan! Hoe zoo dan? wilden Ferd en zijn vriend weten. Moet U hooren, lichtte de eerste spre ker hen in. Gisteravond zat ze een heelen tijd alleen Ferd stiet den inspecteur aan maar dat is geen vrouw om alleen te zit ten en mijn vriend vroeg haar een paar keer te dansen. Ze accepteerde graag. Ik geloof, dat ze blij was eens een poosje van haar aanbidder af te zijn. Enfin het vlotte best tusschen hen beiden, maar ze had zeker liever nog iemand er bij en zoo had ik het voorrecht aan haar tafeltje te worden genoodigd. Nu ik liet me niet lang bidden. U moet weten, dat Miss Joyce, ze is een Engelsch, haar vader heeft een bank in Londen Alweer een bank, liet Ferd zich ont vallen. Pardon? Nee niets, vertelt U maar verder, ik vind het buitengewoon interessant, haastte Ferd zich op te merken. Nu dan Miss Joyce is zoo'n beetje de sensatie van het hotel. De meeste heeren hier hebben al eens geprobeerd met haar in connectie te komen, maar steeds op het kritieke moment kwam die ongelikte beer opdagen en uit was het met de pret. Ze schijnt sterk onder zijn invloed te staan, hoewel ik met geen mogelijkheid begrijp wat ze aan dien vent ziet. Zoo apart vrien delijk en galant ls hij in het geheel niet en zij schijnt niet iemand om er een sentimen- teele opvatting op na te houden, integen deel. Enfin we zaten dan gezellig bij elkkar, ik had ook al eens een paar maal met haar gedapst ze danst verrukkelijk toen plotseling mijnheer Boomsma op ons af kwam met zijn vreeselijke oogen. Hij zei niet» anders dan: Pardon, heeren! En wij waren zoo stom om met een be leefde buiging het veld te ruimen. Wat het eigenlijk is, weet ik niet, maar als die kerel je aankijkt ls het net of je door den grond zakt. We hadden er meteen genoeg van. Ik ge loof, dat zij pret had, dat hij ons zoo net jes als kwajongens wegstuurde, maar ze was toch boos op hem. Dat konden we later duidelijk zien, zooals ze zich van hem af keerde en geen woord meer tegen hem zei, maar nu schijnt de vrede weer geteekend. Hm, interessant, meende Molenaar. Ik zou toch wel eens willen weten of hem dat bij mij ook lukt. En ik, zei Ferd. Nou, U mag het probeeren. Ik fuif op champie als U het uit houdt, maar als U verliest, tracteert U. Afgesproken? Aangenomen, antwoordden Ferd en zijn vriend. Ze zetten juist een tango in. De kans is schoon, moedigde de afgestrafte minnaar van den vorigen avond aan. Wie zal de kat de bel aanbinden? vroeg de ander. Ferd en de inspecteur overlegden even. Ik acht het niet waarschijnlijk, dat hij mij kent, zei Molenaar en de kans is wel niet groot, dat hij (jou in-smoking herkent, maar je kunt het toch niet weten. Ik moest het maar probeeren. Mij goed. gaf Ferd ten antwoord. Dan zal ik ondertusschen eens vlak langs hem heen loopen, om de proef op de som te nemen. Inspecteur Molenaar begaf zich naar het tafeltje, waar Miss Joyce en Karei zaten en maakte een buiging voor haar. Met een knikje stemde ze toe, eer Karei bemerkte wat er aan de hand was. Aan den arm van den inspecteur begaf de schoone Engelsche zich naar den dansvloer en spoedig zweef den ze voort op de maat der muziek. Het was een knap paar. De inspecteur was een uitstekend dan seur en ook zijn partner verstond dp kunst ln de perfectie. Ir. Boomsma zat verbeten toe te kijken. Ook hij zag, dat ze goed dansten en dËR zijn gezellin zich vol overgave aan den dans wijdde. In zijn hartstochtelijk en achter dochtig gemoed laaide de jalouzie hoog op. Hij kón nu eenmaal niet hebben, dat een ander zich op zijn weg plaatste en meer succes had dan hij. Met zijn hoekige hooge gestalte voelde hij zich op den gladden vloer niet thuis. Zijn dansen was harkerig ea onbeholpen en daarom waagde hij zich er niet dikwijls aan. Hij kon het niet verkroppen, dat er iets was, waarin hij niet uitblonk en daarom wilde hij niet, dat iemand anders Joyce ten dans vroeg ook omdat hij vreesde dat uit de kennismaking bij het dansen iets anders kon voortvloeien. Hij wist dat Joyce hem niet liefhad, maar zich niet aan zijn invloed kon onttrekken, zoolang hij maar in haar nabijheid was. Met zijn kennis van de vrouwen wist hij ook, dat er éénmaal een oogénblik kon komen, dat zij de betoovering van zich zou afwerpenzooals Annette gedaan had! Daarom liet hij haar zoo weinig mogelijk alleen. Hij wilde haar voor zich en voor zich alleen. Zij was mooi, wondermooi, maar toch trok haar schoonheid hem, gevoelloos en harte loos als hij was. niet het meest. In zijn hart was geen plaats voor het teedere gevoel der liefde. Maar zij was ook schatrijk en dat lokte hem onweerstaanbaar aan. Vadruk verboden) (Wordt vervolgd) 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6