De strijd in het Oosten 82sfe Jaargang DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1941 No. 24982 Verduisteren Plaatselijke Duitsche successen De electriciteit in de toekomst Uit het Verre Oosten Een Duitsdie commentaar op de laatste rede van Roosevelt Verspreide berichten EERSTE BLAD „Ter opfrissching van het geheugen" STADSNIEUWS 20.23 uur 6.56 uur LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J. W. Henny DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Hoofdredacteur: B. W. Menkborst, Leiden Pl.verv.: K. Been. Leider PRIJS DER ADVERTENTIES 32 ets. per rejel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad zijn gevestigd. Andere advertenties 37 ets. per regel. Minimum 5 regels. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. - Incassokosten volgens postreclt. „Kleine Advertenties" (hoogstens 30 woorden) uitsluitend bij vooruitbetaling, alleen 's Woensdags en *s Zaterdags 55 ets - Voor toezending van brieven wordt 10 ets berekend. Bureau Witte Singel no. 1, hoek Noordeindsplein Telef. nrs. Directie en Administratie 25041 (2 lijnen) Redactie 21507 Postcheque- en Girodienst no. 57055 - Postbus no. 54 PRIJS DEZER COURANT Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maandenƒ2.47 per weekƒ0.19 Franco per post ƒ2.47 per 3 maanden portokosten (voor binnenland ƒ0.80 per 3 mnd In alle sectoren van het Oostelijk front is de Duitsche luchtmacht krachtig in actie en zij brengt den sdvjets aware verliezen toe aan materiaal en menschen. Plaatselijke successen worden allerwege gemeld. Aan de bloemlezing van het DNB daaromtrent ontleenen wij het volgende: In de gevechten van 2 September in den centralen sector werden sterke strijdkrach ten der sovjets vernietigd. Vooral het pant- serwapen der sovjets moest weer zwaar boe ten. De Duitsche troepen vernietigden tij dens deze gevechten veertig pantserwagens, waaronder elf van het zwaarste type en een amphibiewagen van 40 ton gewicht. Boven dien werden 2250 gevangenen binnenge bracht en twee pantser-verkenningswagens, talrijke voertuigen en oorlogstuig buit ge maakt. In weerwil van verbitterden tegen stand veroverden Duitsche formaties infan terie en pantserwagens dien dag een bosch- gebied. In goede samenwerking van Duit sche Infanteristen met de pantserwagens werden de vijanden verdreven. Tijdens de2e gevechten namen de Duitsche troepen 2500 man gevangen, drie sovjet-pantserwagens, negen stukken geschut, 18 machinegeweren en 25 voertuigen werden buit gemaakt of vernietigd. Ook op verscheidene andere plaatsen verrichten de Duitsche troepen 2 September weer bijzondere voorspoedige operaties. De tegenstanders leden in alle sectoren zware bloedige verliezen. In de gevechten van 1 September werden aan dezen frontsector 5700 vijanden gevan gen genomen, 27 pantserwagens, waaronder een van 32 ton, 18 stukken geschut, 151 ma chinegeweren, 47 granaatwerpers en groote hoeveelheden inlanteriewapens en ander oorlogstuig vernietigd ol buit gemaakt. Officieel wordt verder te Helsinki mede gedeeld: De geweldige omvang van het dra ma. dat ztch eind Augustus in de Finsehe Golf heeft afgespeeld, zal men wel nooit met zekerheid kunnen vaststellen. Het aantal tot zinken gebrachte en beschadigde vijande lijke schepen bedraagt bijna 200. Ongeveer een week lang toonden de brandende scheepsresten en ronddrijvende booten, vlotten en lijken, de ontzettende vernieti ging aan welke de zeestrijdkrachten der sovjets en zeetransporten hebben geleden, welke door de Duitsche en Finsehe zee- en luchtstrijdkrachten alsmede door de mijn- versperringen waren veroorzaakt. Boven dien zijn vijandelijke schepen bij de bezet ting van de eilanden in de baai van Viipüri en de haven van Koivisto-Bjocrkö tot zin ken gebracht en beschadigd. Ais laatste ge beurtenis kan worden gemeld de torpedee ring van een transportschip van 2000 ton in de zeestraat van Koivist. Artillerie-treffers op drie schepen alsmede het buitmaken van een driemaster en van twee groote pramen, die met munitie en ander materieel, o.a. op tische instrumenten en machines, waren ge laden. Veldmaarschalk Mannerheim heeft een oproep gericht aan zijn troepen, waarin het volgende gezegd wordt: De oude rijksgrens op de Karelische land engte is bereikt. Het deel van Finland, dat de vrede van Moskou ons met geweld, zon der eenigerlei rechtvaardiging had ontrukt, is door heldendaden en door geweldige in spanningen van het Finsehe leger weer in zijn geheelen omvang bij het rijk aangeslo ten. Op het trotsohe kasteel van Vlipuri waait weer onze blauw-witte vlag. Karelië is vrij, ook al zullen ontelbare afgebrande huizen, fabrieken en uitgestrekte boschge- bieden nog lang getuigen van den waren aard van het bolsjewistisch karakter. Vervolgens zegt Mannerheim den soldaten dank voor hun heldendaden en verklaart, dat van het Finsehe leger nog verder uit houdingsvermogen wordt geëischt. De tijd is nog niet gekomen, om het zwaard door den ploeg te vervangen. De burgemeester van ViLpuri (Wiborg) heeft de pers medegedeeld, dat reeds voor bereidselen worden getroffen voor den her bouw van Viipuri. Aangezien de buitenwijken voor het grootste deel zijn verwoest en ook het centrum veel schade heeft geleden, zul len niet even veel menschen als vroeger zich in de stad kunnen vestigen. Wanneer de licht beschadigde huizen zijn hersteld zul len ongeveer 15.000 personen naar Viipuri kunnen terugkeeren. Een bedrag van ten minste 100 millioen Finsehe mark zal noodig zijn voor het herstel van den telefoondienst. Het verkeer zal hersteld worden met hulp van den staat. Er moeten nieuwe radiosta tions en een zender gebouwd worden. De stad Sortavalla, die vroeger ook een station bezat, krijgt voorloopig alleen een studio. De haven van Viipuri is in het algemeen nog bruikbaar. Zoodra de wereldtoestand dat mogelijk maakt, kan het handelsverkeer worden hervat. (DNB). Zooals reeds in verscheidene andere door de Duitsche troepen bezette gebieden in het Oosten is geschied, is thans ook in Letland het burgerbestur ingevoerd. (DUB.) DE CONFERENTIE TE MOSKOU. United Press meldt, dat Roosevelt de com missie van vijf leden, die aan de besprekin gen te Moskou gaat deelnemen, heeft sa mengesteld. Voorzitter is Harriman, de an dere leden zijn generaal Burns, generaal Brett, de gepensionneerde admiraal Stand- ley en Batt, plaatsvervangend leider is het productie-bureau. De Engelsohe missie zal staan onder lei ding van lord Beaverbrook. GEWELDIGE DUITSCHE PLANNEN. Door den technischen vooruitgang der electriciteit werd zij op ieder gebied van het menschelijk leven ingevoerd, schrijft het A.N.P. uit Berlijn. Het algemeen nut was echter niet in overeenstemming met de geweldige technische ontwikkeling. De op richting van groote stroom- en water krachtstations hing af van de rentabiliteit; strijd tusschen groepen van wetenschap pelijke- mededingers beperkte het algemeen gebruik, hoewel door de natuur en den vooruitgang geen grenzen werden gesteld. Het streven naar macht van een monopo lie onderdrukte dikwijls nieuwe uitvindin gen. Velen, die in de electrlsche nijverheid vooraan stonden, hielden zich meer bezig met geldelijke transacties, dan met de op richting van nieuwe krachtstations. De stroomprijs was in de eerste plaats een bron van inkomsten en werd van kapitalis tisch standpunt uit beichouwd en bepaald. Het denkbeeld, dat de electrlsche energie zoo goedkoop mogelijk het geheele volk ter beschikking moest worden gesteld, begint zich eerst sedert 1933 ln Duitschland door te zetten. Wij staan thans aan een keerpunt van het energiewezen, aldus rijksminister dr. Todt, die heden 50 jaar wordt en reeds door den Fuehrer werd geluk gewenscht in diens hoofdkwartier. In plaats van de zuiver ka pitalistische beschouwing, moet het ge bruik van electrische kracht in het belang van het geheele volk voorop staan. De be langrijkste taak is daarbij op het oogen- blik niet de reorganisatie van het be staande. maar het opwekken van electrl sche kracht. De grondslag van de toekomstige opwek king van electrischen stroom zal het water zijn. Kolen blijven voorloopig voor chemi sche doeleinden voorbehouden. De Duitsche waterkracht moet op groote schaal in dienst worden gesteld. Zooals alles, wat in het nationaal-socialistische Duitschland geschapen wordt, zullen geen plannen wor den gemaakt voor de volgende twee of drie jaar, maar zij zullen moeten gelden voor tientallen en honderdtallen van jaren. De juiste technische oplossing der vraagstuk ken. die ten doel hebben, ook den laatsten droppel water aan de opwekking van elec triciteit dienstbaar te maken, kan slechts geschieden, wanneer allen, die er nut en profijt van zullen trekken landbouw, scheepvaart,watervoorziening, stroomver- zorging samenwerken. Dan zullen er ge weldige bouwwerken kunnen ontstaan, die zich alle mogelijkheden in de natuur zul len ten nutte maken. Hierbij is het de voornaamste taak van den ingenieur, deze gebouwen zooveel mo gelijk met de natuur ln overeenstemming te brengen. Techniek is natuurwetenschap in de practijk Een technisch werk heeft eerst dan de grootste waarde, wanneer het rekening houdt met de natuurlijke moge lijkheden en nergens de natuurlijke wetten geweld aan doet. Wanneer warme bronnen ln werking wor den gesteld, moet men de warmte zooveel mogelijk uitbuiten. Hierdoor kunnen de Dili Use he kolenvooraden worden gespaard. Het zal hierbij noodig zijn, bijzondere scha kelinrichtingen te bouwen, evenals warm tekrachtstations en verwarmingsstations. Om de verre afstanden tusschen de plaat sen. waar de stroom wordt opgewekt en de brandpunten van het verbruik, te over bruggen, zullen bijzondere technische maatregelen noodig zijn. De onderzoekin gen betreffende overbrenging van hoog- spanningsstroom op grooten afstand, moe ten dus met de grootste bespoediging wor den voortgezet. Dit alles zijn groote plannen. De inge nieurs zullen er voor moeten zorgen, dat zij verwezenlijkt worden. Zij zullen daarin zeker slagen, wanneer zij er zich met hun volle kracht aan wijden. JAPAN'S ECONOMISCHE KRACHTEN. Prins Konoje, de Japansche minister president, heeft aan een ronde-tafel-con ferentie van vertegenwoordigers van re geering en oorlogs-industrieën het sinds 30 Juli j.l. bewaarde stilzwijgen verbroken en o.a. het volgende verklaard: „Japan staat voor de zwaarste crisis sinds het begin van zijn geschiedenis. De eenige manier om den noodtoestand te boven te komen schuilt in een zoo doeltreffend mogelijke totale mo bilisatie van de economische krachten des lands. Het doel van deze conferentie is, Japans economische hulpbronnen tot een zoo hoog mogelijken graad op te voeren." Vervolgens voerde vice-admiraal Seizo Sakonji, de minister van handel, het woord, die zeide de wrijving te betreuren, welke bestaat tusschen de organen van de economische controle en de wijze, waarop ze wordt uitgeoefend. Hij legde den nadruk op de noodzaak, particulier winstbejag on dergeschikt te maken aan de verwezenlij king van de nationale oogmerken krach tens de nieuwe economische structuur. Lui tenant-generaal Teiitsji Soezoeki, de voor zitter van het organisatiebureau, zei: „Geen enkele man. geen enkele jen, geen enkele ton materiaal mag verkwist worden bij de pogingen op economisch gebied om deze crisis te boven te komen." (D.N.B.) DE JAPANNERS ONTRUIMÈN HET GEBIED VAN FOETSJAU. Een communiqué van het Japansche ex- peditieleger in China en van de Japansche vloot in de Chineesche wateren behelst, dat aangezien de Japansche troepen in het ge bied van Toetsjau er in zijn geslaagd de toevoerwegen van Tsjoengking te blokkee- ren, zij dit gebied geheel ontruimen om Van een goed kenner van de Duitsch- Amerikaansehe betrekkingen hebben wij den volgenden commentaar op de laatste rede voering van Roosevelt ontvangen: Nadat de aartsleugenaar en held met den mond Churchill eenige dagen geleden met nietszeggende phrases getracht heeft de wereld te misleiden ten aanzien van den steeds ernstiger wordenden toestand, waar in de plutocratieën zich bevinden ten ge volge van den onophoudelljken zegetocht der Duitsche wapenen, heeft nu de oorlogs ophitser Roosevelt zijn voorbeeld gevolgd. Niemand anders dan Roosevelt, die met zijn sociaal experiment van de New Deal een volkomen mislukking heeft behaald en die den Amerikaanschen arbeider niets anders heeft gebracht dan hoogere belastingen en een daling van den levensstandaard, predikt voor dezen arbeider de vernietiging van den eersten socialen staat ter wereld, die on danks moeilijkheden ten aanzien van ruimte en grondstoffen een brokstuk van het edel ste socialisme reeds heeft verwezenlijkt en dit voor het werkende Duitschland en geheel Europa pas goed verwezenlijken zal na het zegevierende einde van zijn huidige worste ling om de vrijheid tegen de Joodsch-bolsje- wistische bedreiging en de Joodsch-plutocra- tische uitbuiting. De mislukte sociale politicus Roosevelt, die natuurlijk ten koste van den Amerikaan schen arbeider groote successen op het gebied der buitenlandsche politiek wilde be halen. alleen als afleiding van zijn binnen- landsche politieke moeilijkheden, heeft met zijn ijdele streven reeds een nederlaag gele den. Ten einde zijn buitenlandsche politieke bankroetverklaring uit te stellen, streeft hij thans naar een verlenging van den oorlog tot iederen prijs ook tegen den prijs van een bondgenootschap met het bolsjewisme. De gevolgen van deze verlenging van den oorlog, die bestaan in een voortdurende da ling van den levensstandaard, moet de breede massa der Amerikaansche bevolking dragen. De bedoeling, die Roosevelt heeft met deze verlenging van den oorlog, n.l. een militaire overwinning op Duitschland, is volkomen kinderachtig, want het is, gezien de militaire kracht en den onuitputtelijken omvang van het materiaal, dat ter beschik king staat van het zegevierende Duitsche leger, een aan de geheele wereld bekende waarheid als een koe, dat aan de overwin ning van Duitschland niet kan worden ge twijfeld en eerst recht niet sinds het groot ste deel van het bolsjewistische aanvalsleger en van het vijandelijke materiaal vernietigd is en de voeding van het Duitsche volk voor altijd is beveiligd. Deze waarheid is natuur lijk ook ter «kennis gekomen van president Roosevelt, want hij leest zij het ook met ingehouden woede toch stellig niet min der aandachtig dan de ten opzichte van deze waarheid eensgezinde militaire deskundigen van de geheele werel-d dagelijks de Duitsche weermaohtsberichten. Hij wil echter deze waarheid niet zien en vertroebelt haar met phrases voor zich zelf en het Amerikaansche volk, want de erkenning van deze waarheid beteekent voor hem de ineenstorting van al zijn plannen en verwachtingen. De phrases van den president vormen een grotesken aanslag op de intelligentie van zijn volk. Zoo speelt deze bondgenoot van den antichrist Stalin het klaar zijn krampachtige politiek van oorlogsverlenging voor te stellen als een politiek in dienst van de vrijheid der kerk. En de wereld weet, dat de Ver. Staten zelf voor de eerste ambtsperiode van Roosevelt in leidende mate deelnamen aan het aan de kaak stellen van moorden op priesters en schending van kerken in het rijk van den met Roosevelt verbonden Stalin. Ook de Amerikaansche Christenen hebben dat niet vergeten. Evenals de phrases van den aarts leugenaar Churchill geen tittel of jota ge wijzigd hebben in de feiten, die geschapen zijn door de wapens van Duitschland en van de met Duitschland verbonden Europeesche landen, evenmin gullen de phrases van den oorlogsophitser Roosevelt iets kunnen wijzi gen in deze stalen realiteiten. Wanneer pre sident Roosevelt aan het slot van zijn rede de toekomst durft bezweren, heeft thans reeds de geschiedenis het antwoord gegeven op dit hulpelooze gebaar van vertwijfeling. De toekomst behoort aan de opbouwende machten. Thans, na twee jaren oorlog, een oorlog, dien de plutocraten hebben ver klaard, weet Europa dit. Eens zal de geheele wereld het weten en ook het door Roosevelt schaamteloos misleide volk van de Veree- nigde Staten van Amerika. (ANP). hun operaties tegen Tsjoengking elders voort te zetten. De ontruiming is vlot ver- loopen dank zij nauwe samenwerking tus schen leger en vloot en zonder Chineesche storingen. De Japansche vloot blijft de kust van Foetsjau blokkeeren. Tevoren hadden Japansche strijdkrachten maatregelen ge nomen om de Chineesche bezittingen on beschadigd achter te laten en de rust ln het gebied te waarborgen. Het leger zal evenwel niet aarzelen het opnieuw te be zetten. indien Tsjoengking aanstalten zou maken om de toevoerwegen via Foetsjau te heropenen. HITLER VERLEENT DE OORLOGS- MEDAILLE VAN VERDIENSTE. De Führer heeft aan het einde van het tweede oorlogsjaar aan eenige mannen uit weermacht, partij, staat, handel en weten schap, die zich bij de uitvoering van een oorlogstaak bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt, het oorlogskruis van verdienste verleend. De Führer heeft dit kruis ook verleend aan eenige vrouwen, die in wa- penbedrijven onder bijzonder moeilijke om standigheden gewerkt hebben. (D.N.B.) KORT ZIEKTEVERLOF VOOR V. PAPEN. Het D.NJ3. meldt uit Ankara: De.Duit sche ambassadeur von Papen is met zijn echtgenoote naar Duitschland vertrokken. Naar vernomen wordt, zal hij een me- disohe behandeling ondergaan wegesjp een aandoening van zijn nieren, terwijl wj' te vens tandheelkundige hulp behoeft, jiü zal een kort verlof tot herstel nemen. DE FRANSCHE VRIJWILLIGERS. Gisteravond is op de binnenplaats der kazerne te Versailles, waar het Fransche vrijwilligerslegioen ter bestrijding van het bolsjewisme wordt verzameld, het vaandel plechtig overgedragen. De voorzitter der organisatiecommissie, Deloncle, reikte het blauw-wit-roode vaandel, dat in gouden letters het opschrift „eer en trouw" draagt, aan kolonel Ducros over, die het bevel voert over de vrijwilligers. Deloncle verklaarde daarbij: moge dit vaandel op de slagvelden in het Oosten naast de Duitsche vaandels wapperen als het symbool, waaruit blijkt, dat twee groote volken vereenigd zijn in den strijd tegen het bolsjewisme. Ook de Duitsche ambassadeur, Abetz, was bij deze plechtigheid aanwezig. (D.N.B DRIE COMUNISTISCHE AFGEVAAR DIGDEN IN ARREST. Het Deensche Folketing. heeft eenstem mig een motie van den minister van justi tie aangenomen, waarbij de drie commu nistische afgevaardigden in arrest gesteld worden. (D.N.B.) DUITSCHLAND EN GUATEMALA. Aan den zaakgelastigde van Guatemala te Berlijn is meegedeeld, dat de Duitsche regeering zich genoopt heeft gezien aan de consuls van Guatemala in Duitschland het exequatur te ontnemen. (D.N.B.) HET HERSTEL VAN LAVAL. Na zijn terugkeer uit Versailles heeft am bassadeur de Brinon gisteravond tegen over vertegenwoordigers van de pers ver klaard, dat de toestand van Laval zoozeer verbeterd is, dat hij waarschijnlijk over on geveer veertien dagen uit het ziekenhuis kan worden ontslagen en over ongeveer vier weken zijn werk zal kunnen hervatten. (D.N.B.) POGINGEN TOT BOLSJEWISEERING VAN IRAN. De sovjettroepen hebben in alle plaatsen van Iran, welke zij bezet hebben, terstond plaatselijke-sovjets gevormd en probeeren aldus het land te bolsjewiseeren. De bolsje wistische commissarissen, die met deze taak belast zijn, komen gelijk met de troe pen aan. Bovendien zijn er ook politieke emigranten uit Iran bij. die hun toevlucht gezocht hadden in de sovjetunie. Zij be zetten terstond de belangrijke politieke posten, teneinde den schijn te verwekken, alsof alles geschiedt volgens den wensch van de Iraansche bevolking. Volgens ande re te Ankara ontvangen berichten, hebben de sovjets Iraansche douanekantoren aan de Turksche grens eenvoudig leeggeplun derd. In Turkije heeft het optreden van de sovjets de grootste bezorgdheid verwekt, daar het hier een flagrante schending be treft van de Engelsch-bolsjewistische ver klaring over de politieke onschendbaarheid van Iran. (A.N.P.) FRANKRIJK EN DE JODEN. De Fransche commissaris-generaal voor het Jodenprobleem Xavier Vallat, heeft na zijn terugkeer uit Noord-Afrika aan het Fransche agentschap Ofip verklaringen verstrekt over den tegenwoordigen stand van de uitvoering der Jodenwet van 2 Juni De Joodsche ambtenaren in Fransch N. Afrika, zoo zeide hy oun., zijn verdwenen, het aantal Joodsche artsen en advocaten mag niet hooger zijn dan de numerus clausus van 2 procent. In Marokko is het den Joden geoorloofd detailhandel te drij ven en een handwerk uit te oefenen. Wat het moederland betreft, zeide Vallat, dat het verdrijven der Joden uit het econo misch leven van Frankrijk systematisch wordt nagestreefd. Dit Nummer bevat TWEE Bladen Max Blokzijl spreekt hedenavond voor d» microfoon van den Nederlandschen omroep (Hilversum 2) van 19.45 tot 20.00 uur over: „Ter opfrissching van het geheugen." NOTARIS VIJGH JAAR. Zaterdag a.s hoopt onze stadgenoot, no taris A. D. Vljgh den tachtigjarigen leef tijd te bereiken. In verband met de tijdsomstandigheden zal een feestelijke viering achterwege blij ven en zal de heer Vljgh dien dag ultste- dlp zijn. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen rechten de heeren: G. A. de Kater (Brou wershaven) en G. L. G. de Mllly (Lelden). HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Nederlandsche Wetenschappelijke Boek handel N.V. Breestraat 52, Leiden. Uittre dend directeur: N. van Weizen, Oegstgeest, dd 1 Sept. 1941. N.V. v.h. W. HOOGENSTRAATEN EN Co. In de onder voorzitterschap van den heer L. D. Drlessen in café-restaurant „In den Vergulden Turk" alhier gehouden jaarlljksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Ned. Fabriek van verduurzaamde levensmiddelen voorheen W. Hoogenstraaten en Co. te Alkmaar Leiden, werden de jaarstukken onveran derd goedgekeurd en het dividend bepaald op 5°/», terwijl een bedrag van f. 65.000 werd gereserveerd voor bijzondere doelein den. De periodiek aftredende commlssaris- ser de heeren lr. G. L. A. Drlessen en L. D Drlessen werden herkozen. Zuinigheid met licht Is nationale plicht. LEIDSCHE OVERDEKTE ZWEMINRICHTING. In de Overdekte is het diploma-zwem men gehouden. Onderstaande personen hebben met goed gevolg de vereischte proeven afgelegd, Meisjes tot 12 jaar: A, Goddijn, F. Libot, R. v. d. Linden, J. Winkelmolen, N. Neute boom, R. v. d. Noorda, M. Moot, J. Hanse laar, R. d. Nle, C. Snoeken, B. Hart, M. v. Bouwmeester, R. Overdijk, T. Maters. D. Veendorp, M. Bergers, N, Kraneveld, L. Slegtenhorst, I. Schophuizen, B. Idenburg, A. Wijling, C. Harteveld, M. Werkhoven, C. Harteveld, H Duivebode, Jongens tot 12 Jaar: J. Bouw, G. Oppe- laar, J. Bruins Slot, S. Heemskerk, R. Lod ders, S. Kukler, H. Hoppenbrouwer, K. Trossel, J. Koning, N. Welzenlus, J. Ruljter v. Steveninck, R. Rlppen, H. Feitkamp, J. v, d. Heijden, M. Overduijn, J. Harteveld, W. de Tombe. Jongedames boven de 12 Jaar: K. Ede- laar, J. Vlasveld, A. Ammerlaan, T. Win kelmolen, C. Goddijn, E. Tilbrlj, S. Heems kerk, F. Groenewegen, T. Witkamp, N. Kriek, L. Trossel, mevr. Knaap, J. Abblnk, P. Meek, M. Slnke, R. Kastenmuller, J. v. Doorn, C. Mol, mevr. Bavelaar, P. Lepe laar, mevr. Erculens, M. Post. Jongeheeren boven de 12 jaar: F. Mol. G. Kraaij, P. Marijl, H. Lutje, J. C. Hollen beek, M. N. Bourgeois, G. Veendorp, N. Kok, J. v. d. Heijden, S. Kukler, P. C. Knaap. Voor de beste prestatie in hun groep verkregen Frida Llbot. mej. P. G. Meek, Mart. Overduijn en Gerben Kraay een kunstvoorwerp als prijs. van hedenavond tot morgenochtend De msfrin komt heden op te 19.44 uur en gaat morgenochtend te 6.30 onder.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 1