LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Eerste uitvoeringsbeschikking Inkomstenbelasting 1941 De afspraak in de Parklaan Dinsdag 2 September 1941 Gisteren in werking getreden Officieele publicatie van den gemachtigde voor de prijzen GROENTEN- en FRUITPRIJZEN AGENDA Winterhulp Nederland FEUILLETON De Staatscourant van gisteravond bevat de eerste uitvoeringsbeschikking van de Inkomstenbelasting 1941, waaraan wij het vo.gende on Lieer, en: Indien van een bedrijf of van een zelf standig uitgeoefend beroep de winst van een boekjaar moet worden verdeeld over tkee kalenderparen, wordt het bedrag, dat telkens aan het eerste van twee kalender jaren moet worden toegekend, vastgesteld bij beschikking van den inspecteur, die den eerstvolgenden aanslag moet vaststel len af vermoedelijk zal moeten vaststellen. Het bedrag wordt zoo mogelijk na over leg met den belastingplichtige vastgesteld. Bij de vaststelling wordt rekening gehou den met de winst, welke cc belastingplich tige geacht kan worden gemiddeld per Jaar met het bedrijf te verwerven. Hetgeen met betrekking tct het totale bedrag van de winst eer.er vennootschap onherroepelijk is komen vast te staan ten aanzien van een der vennooten, geldt van rechtswege ook ten aanzien van de overige vennooten. Voor zoover, voor het belastingjaar 1940 1941 van de volgsns de wet op de inkom stenbelasting, de zuivere opbrengst van een bedrijf of een zelfstandig geoefend beroep is berekend op zoodanige wijze, dat voor raden bij het einde van het laats, verloo- pen kalender- of boekjaar lager zijn ge waardeerd. dan zij volgens art. 10 van het besluit op de inkomsten belasting 1941 had den mogen zijn cevaardeerd, geidó het be drag. waarop de desbetreffende voorraden daarbij zijn gewaardeerd, als het bedrag van de werkelijke aanschaffings- of voort- brengingskosten. Inkomsten uit dienstbetrekking, welke niet in geld worden genoten en gewaar deerd moeten worden naar den gemiddel den prijs ter plaatse van verbruik, worden voor de heffing van de inkomstenbelas ting gewaardeerd op hetzelfde bedrag, waarop zij voor de heffing van de loon belasting zijn gewaardeerd. De afschrijving over een kalenderjaar op woonhuizen, welke niet tot het bedrijfs- of beroepsvermogen van den belastingplich tige behooren, wordt gesteld op 10 ten honderd van de huurwaarde over het ka lenderjaar. Voor de toepassing van het beshiit op de inkomstenbelasting 1941 en van deze be schikking worden polissen, waarbij de ver zekeraar nog andere uitkeeringen in uit zicht heeft gesteld dan termijnen van een al dan niet ingegane lijfrente, geacht te zijn gesplitst in een polis van lijfrente en een andere polis. Tot de andere uitkeeringen behooren niet winstuitkeeringen van den verzeke raar, voor zoover deze met het verzekerd zijn van een al dan niet ingegane lijfrente verband houden. Zulke winstuitkeeringen worden als termijnen van een lijfrente be schouwd. Polissen van levensverzekering, waarop een kapitaal verzekerd is, dat uitsluitend kan worden aangewend tot aankoop van een of meer lijfrenten, worden met polis sen van lijfrente gelijkgesteld. Indien een polis en derhalve ook een al dan niet periodieke premie moet worden gesphtst, is de verzekeraar gehouden, den premieschuldige desgevraagd binnen twee maanden schriftelijk op te geven, hoe de premie dient te worden gesplitst. De belastingplichtige, die buiten de be oefening van een bedrijf of van een zelf standig uitgeoefend beroep ,zlch verbindt tot levering van zaken, welke hem nog niet 21 Nieuwe Binnenweg 30 Rotterdam (Ingez. Med.) toebehooren en met betrekkng tot welke hij nog niet een recht op levering heeft verworven, alsmede de belastingplichtige, die als belegging of met speculatieve oog merken zaken, van welken aard ook, onder bezwarenden titel verwerft, is gehouden, de aan- en verkoopnota's en, in het -alge meen, alle bescheiden, welke tot den aan koop en den verkoop van zoodanige zaken betrekking 'hebben, gedurende vijf jaren te bewaren en ze desverlangd over te leg gen. Indien, met betrekking tot eenig tijdvak ten aanzien van een belastingplichtige, het vermoeden bestaat, dat hem een aanslag zal worden opgelegd, welke de met dien aanslag te verrekenen bedragen wegens dividendbelasting en loonbelasting in niet geheel onbeteekenende mate te boven gaat, wordt aan dien belastingplichtige een voor loopige aanslag opgelegd tot het vermoe delijke bedrag van het verschil. Ontstaat het vermoeden, dat het in het vorige lid bedoelde verschel aanmerkelijk hooger zal zijn dan een reeds opgelegde voorloopige aanslag, dan kan een nadere voorloopige aanslag worden opgelegd. Een aangiftebiljet wordt uitgereikt aan een ieder, door of namens wien daartoe het verzoek wordt gedaan aan den inspecteur, tot wiens ambtsgebied de gemeente van aanslag of de vermoedelijke gemeente van aanslag behoort. Dit dient te worden ge daan binnen veertien dagen nadat sedert het einde van het kalenderjaar of belas tingtijdvak zes maanden zijn verloopen zonder dat aan of voor den belastingplich tige een aangiftebiljet is uitgereikt en zon der dat hem een voorloopige of definitieve aanslag voor dat kalenderjaar of belasting tijdvak is opgelegd. Het verzoek- behoeft echter niet te worden gedaan, indien rede lijkerwijs moet worden aangenomen, dat voor het kalenderjaar of belastingtijdvak inkomstenbelasting hetzij niet verschul digd is, hetzij niet verschuldigd zou zijn, indien de voor verrekening vatbare divi dendbelasting en loonbelasting door den inspecteur verrekend zouden zijn. Er zijn bijzondere aangiftebiljetten: 1. Tot aangifte van hetgeen door een buitenlandschen belastingplichtige uit een binnenlandsche bron van inkomen wordt genoten, hetzij als winst van bedrijf of zelf standig uitgeoefend beroep, hetzij als zui vere opbrengst van eenig bestanddeel van zijn roerend kapitaal, dat hem aanspraak geeft op een winstaandeel, dat'geen divi dend is. 2. Tot aangifte van de winsten, zuivere inkomsten en persoonlijke verplichtingen, welke door den èchtgenoot eener niet duur zaam gescheiden levende gehuwde vrouw in zijn aangifte moeten worden begrepen, hoewel de vrouw het beheer over eigen ver mogen heeft, dan wel de beschikking heeft over inkomsten uit een door haar uitge oefend bedrijf of vrij beroep, dan wel de beschikking heeft over inkomsten uit dienstbetrekking, over andere inkomsten uit arbeid in den zin van art. 28 van het besluit, dan wel over inkomsten in den vorm van periodieke uitkeeringen. Het bijzondere aangiftebiljet, bedoeld onder 1, wordt uitgereikt aan binnen het rijk wonende personen, of aan een der bin nen het rijk wonende personen, met wien of met wie de belastingplichtige tot het bedrijfs- of beroepsvermogen gerechtigd is, dan wel die het winstaandeel verschuldigd is of zijn. Het bijzondere aangiftebiljet, bedoeld onder 2, wordt uitgereikt aan de vrouw. Van de belasting zijn vrijgesteld de con sulaire en andere vertegenwoordigers van vreemde mogendheden, de hun toegevoeg de ambtenaren en de bij hen inwonende in hun dienst zijnde personen, allen, mits zij vreemdeling zijn en overigens binnen het rijk geen bedrijf of beroep uitoefenen en onder voorwaarde van wederkeerigheid, indien door den staat tot welken die ver tegenwoordigers behooren, een belasting naar het inkomen of naar het vermogen wordt geheven. De vrijstelling volgens lid 1 strekt zich niet uit tot de buiten het ambt of de be trekking verworven opbrengst van bronnen van inkomen. Ook voor binnenlandsche belastingplich tigen blijft de aftrek wegens onverrekende verliezen van vorige jaren en die wegens persoonlijke verplichtingen beperkt tot hetgeen te dier zake, naar art. 38 lid 2 van het besluit bij buitenlandsche belasting plichtigen wordt afgetrokken. Deze beschikking treedt heden in wer king. Bericht No. 30. De hieronder volgende groenten- en fruitprijzen zijn geen vastgestelde maximumprijzen. Zij zijn bedoeld om den consument een richtlijn te geven voor de prijzen, die hem ten hoogste in rekening gebracht mogen worden gedurende de periode van 3 tot en met 9 September. Boven deze prijzen zullen in dit tijdvak in geen geval groenten of fruit mogen worden verkocht, ook niet wanneer deze van de beste kwaliteit zijn In de meeste gevallen zullen de groenten- en fruitprijzen lager moe ten zijn dan de onderstaande prijzen, die gebaseerd zijn op de beste kwaliteiten. GROENTEN. Bloemkool: sorteering I f0.20 p. st. sorteering II f. 0.16 p. st. Tomaten: goede kwaliteit 0.26 p. kg. misvormd 0.20 p. kg. kriel 0.13 p. kg. Wortelen: met lof per bos„0.10 p. bos zonder lof, fijn0.11 p. kg. zonder lof, middelgr. f. 0.09 p. kg. zonder lof, grof0.08 p kg. Stokboonen: Prlncesseboonen f0.32 p. kg. snij- en spekboonen 0.23 p. kg. Stamboonen princesseboonen zonder draad f. 0.23 p. kg. princesseboonen met draad 0.20 p. kg. andere soorten stamboonen 0.17 p. kg. Pronkboonen 0.17 p. kg. Roode kool 0.09 p. kg. Savoye Koolf0.09 p. kg. Witte kool f. 0.07 p. kg. FRUIT. Aardbeien1.14 p. kg. Aalbessen 0.47 p. kg. Meloenen: groene ananas0.56 p. kg. andere soorten0.32 p. kg. Druiven: Musea at, Westfrisia, Leopold, Golden Cham pion, Gros Colman1.14 p. kg. Frankenthaler „0,99 p.kg. andere soorten0.92 p. kg. Perziken: extra (hoven 7 cm. doorsnee) f. 0.62 p. st. Klasse I (van 6—7 cm. doorsnee) f. 0.32 p.st. Klasse II *(v. 56 cm. doorsnee) f. 0.20 p. st. Klasse III (v. 45 cm. doorsnee) f. 0.10 p. st. KI. IV (beneden 4 cm. doorsn.) f. 0.91 p. kg. Appelen Cox Oranje Pippin enz. extra kwaliteit0.76 p. kg. Ie kwaliteit 0.54 p. kg. 2e kwaliteit 0.32 p. kg. Goudreinetten enz. extra kwaliteit0.54 p. kg. Ie kwaliteit 0.39 p. kg. 2e kwaliteit 0.25 p. kg. Brabantsche Bellefleur enz.: extra kwaliteit0.47 p.kg. Ie kwaliteit„0.35 p.kg. 2e kwaliteit 0.20 p. kg. Jacques Lebel enz.: Ie kwaliteit „0.32p.kg. 2e kwaliteit „0.20p.kg. AARDAPPELEN. Spitskool L 0.08 p. kg. Komkommers boven 850 gram„0.22 p.st. van 700850 gram „0.19 p.st. van 600—700 gram „0.15 p.st. van 500—600 gram„0.10 p. st. stek ,0.14 p.kg. Prei: boven 10 mm. doorsn. 0.14 p. kg. tot 10 m.m. doorsnee 0.14 p. kg. Knolselderij I boven 10 om. doorsn. 0.17 p. st. II v. 8-10 cm. doorsn. „0.14 p.st. III v. 6-8 cm. doorsn. „0.11 p.st. beneden 6 om. doorsn. 0.07 p. st. Uien „0.11 p.kg. Zilveruien „0.20p.kg. Sjalotten„0.13 p.kg. Bieten, ronde en lange f.0.08p.kg. Kropsla „0.07p.st. Andijvie „0.13p.kg. Spinazie 0.20 p. kg. Stoofsla 0.13 p. kg. Rabarber „0.10p.kg. Postelein 0.20 p. kg. Overige soorten: le kwaliteit „0.27 p.kg. 2e kwaliteit 0.17 p. kg. Val van Goud- en Ster- reinetten „0.20 p. kg. Val v. overige appelen 0.17 p. kg. Stek- en wormstekige appelen .(zuur) 0.14 p. kg. Stek- en wormstekige appelen (zoet)„0.10p.kg. Peren: Beurré d'Anjou enz.: extra kwaliteit0.69 p. kg. le kwaliteit 0.47 p. kg. 2e kwaliteit,0.25 p.kg. Beurré Hardy enz.: extra kwaliteit 0.54p.kg. le kwaliteit 0.39 p. kg. 2e kwaliteit 0.17 p. kg. Beurré de Mérode enz. le kwaliteit 0.35 p. kg. 2e kwaliteit „0 17 p.kg. Overige soorten: le kwaliteit 0.25 p.kg. 2e kwaliteit „0.17p.kg. Stek- en wormstekige peren 0.10p.kg. Kleiaardappelen Duinzandaardappelen Pruimen: Dubbele Boeren witte enz.: le kwaliteit 2e kwaliteit rine Victoria,'enz.: le kwaliteit 2e kwaliteit Overige soorten prul- men: le kwaliteit 2e kwaliteit Z andaardappelen Veenaardappelen 0.54 p. kg. 0.20 p. kg. 0.42 p. kg. 0.20 p. kg. 0.35 p. kg. 0.20 p. kg. „0.08 p.kg. Zandaardappelen „0.07 p.kg. „0.08 p.kg. Veenaardappelen „0.07 p.kg. OPM. - Voor het schrappen van aardappelen mag 1 ct. per kg. bere kend worden, met dien verstande, dat de aardappelen gewogen worden vóór het schrappen.. Voor het thuisbezorgen van aardappelen mag 1 cent per kg. extra berekend worden. Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per bos bere kend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. 1764 Voor het bezorgen mag geen extra bedrag in rekening gebracht wor den, behalve in het hierboven genoemde geval. 2090 (Ingez. Med HEDEN. Jeruël (1ste Groenesteeg 16): Nam. 7.30 uur Bijbelprediking. Remonstr. Kerk: Concert Fred, de Nie, Joh. Zweers, E. Hakkert en „Echo der Duinen". 7% uur nam. BIOSCOPEN. r 18 jaar: 14 jaar: 5 alle leeftijden. Luxor-theater: „Huzarenkoorts" t Dagelijks nam. 2 en 8 uur Zondag 3—'7 uur doorl voorstelling. Lido-theater: „Het geld ligt op straat" Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 21/4, 4.30 en 81/4 u. Woensdag en Zaterdag ma- cinée 2 30 uur. Trianon-theater: ..Vijanden" t Dagelijks 2 en 8 uur. 's Zondags van 2—6.30 uur doorl voorstelling. Casino-theater: „Je moet maar boffen" Dagelijks 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2% uur Zondags te 2. 4% en 8 uur nam Rex-theater: „Ik trouw met m'n eigen vrouw" S Dagelijks 2 en 8 uur nam.: Zondag 2—6% uur doorl voorstelling. Nova-theater (Katwijk-aan-Zee)Nam. 8 uur, „De vrouw zonder verleden", Zondags gesloten De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 30 Aug. 20 uur tot Zaterdag 6 September 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesem Mare 110. Tel. 20406 en de Zuider Apotheek Lammenschansweg 4, TeL 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche apotheek Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.)'. WATERTEMPERATUUR Zweminrichting „De Zijl" 'sMiddags 12 uur: 18 gT. Celsius. Gironummer van de W.H.N. 5553. De Bank van de W.H.N. Is Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironummer 8 77. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. WOENSDAG 3 SEPTEMBER. Hilversum I, 415,5 M. 6.45 Gramofoon- muziek 6.50 Ochtendgymnastiek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gram.muziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuws berichten 8.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.45 Gram.muziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.25 Gram.muziek 11.00 Voor de kleuters 11.20 Sylvestre trio 12.00 Orgelconcert 12.25 Voor den boer 12 40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Gro ninger Orkestvereeniging en soliste 2.15 En semble Amendo 3.00 Voor de vrouw 3.20 Zang, piano en gram.muziek 4.00 Bijbellezing (Voorbereid door de Christel. Radio Stichting) 4.20 Voor de jeugd 5.00 Gram.muziek 5.15 B.N.O Nieuws-, economische en beursberichten 5 30 Voor de jeugd 5.45 Klaas van Beeck en zijn orkest 6.15 Voor de binnenschippers 6 30 De speellieden en Klaver Drie 7.00 Actueel halfuurtje 7.30 Volkszang met pianobegelei ding 8.00 Gram.muziek 8.15 Cyclus volksge zondheid 8.30 Gevarieerd programma (e.o.) 9.30 Gram.muziek 9.45 B.N.O.Nieuwsberich tenten 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzen ding: The Dutch achievements in the Nether lands Indies. Hilversum II. 301,5 M. 6.45—8.00 Zie Hilver sum 1 800 B.N.O.: Nieuwsberichten 8,15 Gramjnuziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Or gelconcert (e.o.) 10.40 Voordracht 11.00 Gram.muziek 12.00 Orkest Malando en solist 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berich ten 1.00 Romancers en solist 1.45 Schram- melkwartet en soliste 2.15 Voor de jeugd 2.30 Eigen opnamen 4.00 Het Holandsche Trio .en gram.muziek 5.00 Wijdingswoord 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische, en beursberichten 5.30 Orgelconcert en zang 6.00 Grammuziek 6.15 Otto Hendriks en zijn orkest 7.00 Ac tueel halfuurtje 7.30 Gram.muziek 7.45 In en om de N.S.B. (Voorbereid door de N.S.B 8.00 1ste acte van de opera „Die Zauberflöte" (e.o.) 9.35 Gram.muziek 9.45 BNO: Nieuws berichten 10.00 Dagsluiting {Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting) 10.0510.15 -Gram.muziek. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Woensdag 3 September. le programma: 6.45—22.15 Hilversum I 22.15 —24.00 Duitsch programma. 2e programma: 6.45—22.15 Hilversum II 22.15—23.00 Programma uitsluitend voor aan geslotenen bij Radio Centrales 23.0024.00 Duitsch programma. 3e en 4e programma: 7.0024.00 Duitsch programma. CREMINEELE ROMAN door JAN DOMANS. (24 Die kunt u juist hier opdoen, wierp Ferd tegen en de commissaris moet u toch minstens de kans geven. Als hij u de zaak alleen niet in handen durft geven, kan hij toch een bekwaam speurder naast u zetten. Ik geloof echter, dat uw chef meer vertrou wen in u zal hebben, dan u zelf. Wat u gisteravond gepresteerd hebt tèlt ook mee! We zullen straks samen eens met den com missaris gaan praten en ik twijfel er niet aan of u krijgt de opdracht. I': hoopt het van harte en ik ben u dankbaar voor uw hulp, antwoordde in- speceur Molenaar, terwijl hij Ferd de hand drukte. Van dit oogenblik datèerde de vriend schap, welke beiden jarenlang zou samen binden en welke later nog verstevigd werd door vele gebeurtenissen, welke ze samen beleefden. Maar nu, gesteld dat u de opdracht krijgt, dienen we te overleggen, hoe we de zaak verder zullen aanpakken, begon Ferd. Ik geloof, dat ik me beter terug kan trekken, mengde Paul zich nu in het ge sprek, ik zou meer bederven dan helpen. Kom Paultje, niet zoo somber. Wat gebeurd is, is gebeurd en ik geloof niet, dat mijnheer Molenaar er zoo erg rouwig om is. Als jij niet aan het worstelen was ge raakt met Zwarte Karei, zou de inspecteur waarschijnlijk niet in de zaak betrokken zijn en had hij niet die belangrijke arres taties van gisteren kunnen verrichten. Neen, dat is juist, voegde de inspec teur er aan toe. Afgezien van het feit of het verstandig van u beiden was op eigen houtje op onderzoek te gaan, zonder er de politie in te kennen, ben ik voor mij blij, dat de zaak zoo geloopen is en als ik ten slotte succes mag hebben, heb ik dat aan uw „fout" te danken. Paul's gezicht klaarde op. Dat is een geluk bij een ongeluk, hoewel dat niets verandert aan het feit, dat ik een stomme streek heb uitgehaald. Daar spreken we niet meer over, dat is afgehandeld, besloot Ferd. Alzoo, wie heeft er een plan? Niet allemaal tegelijk alstublieft, heeren! Het kan wel eenigen tijd duren, be gon inspecteur Molenaar, voor we Zwarte Karei nu in nd< -bben. Niet, dat hij zich verbergen zal of zoodat zou te zeer opvallen, tenminste voor ir. Boomsma of Leenveldt, want zoo luidt immers zijn ware naam? Zwarte Karei blijft in de Zee- dij kbuurt wel een tijdje onzichtbaar, dat verzeker ik u! Nu gaat het er maar om te bewijzen, dat ir. Leenveldt identiek is met den beruchten Zwarten Karei. En dat juist lijkt me niet gemakkelijk. Leenveldt zal er best voor ge zorgd hebben, dat hij een alibi had voor de uren, waarin hij als Zwarte Karei op pad was. Bewijzen tegen Zwarten Karei hebben we wel, zooals u me gisteren hebt aangetoond, maar niet tegen den heer Leenveldt. Er zullen er ongetv/ij feld niet velen zijn in de onderwereld, die weten wat hun hoofdman in zijn „vrije uren" uitvoert en die het weten houden hun mond wel. Maar ook al zouden ze onder eede verklaren dat Leenveldt en Zwarte Karei één en de zelfde persoon is, dan nog hebben we daar zonder bewijzen weinig aan. Van den an deren kant mogen we ons ook niet al te opvallend om Leenveldt bekommeren. Nu heeft hij waarschijnlijk nog geen vermoe den, dat we hem kennen wegens zijnval- schen naam, maar zoodra hij argwaan zou krijgen is het mis. U moet hem laten „schaduwen" meen de Paul. We zullen zeer zeker een mannetje achter hem aan sturen, vervolgde Mole naar, maar ik verwacht daar weinig suc ces van, daar ik niet geloof, dat hij den eersten tijd den Dijk weer zal opzoeken. Nee we moeten bewijzen hebben, of het geluk moet ons dienen. Maar het wordt een vrij langdurige geschiedenis als we de zaak niet op één of andere wijze kunnen forceeren. En ondertusschen blijft Annette in ar rest, merkte Paul moedeloos op. Misschien Als ik me nu bij de politie meld, laten ze haar dan los? informeerd Paul. Vermoedelijk wel, antwoordde Ferd, ofschoon ik geloof, dat het onnoodig is. dat jij haar plaats gaat innemen. Ze laten haar toch wel gaan, tenzij Nu? Tenzij de politie niet volledig van haar onschuld overtuigd mocht zijn. Weet je zonder jou te noemen kan Annette nooit een goed alibi opgeven voor den nacht van den overval, toen ze niet op haar kamer was! A propos, ze is van Bussum overge bracht naar de plaats van haar inwoning en daar is ze nu in verzekerde bewaring. Paul sprong op. In dat geval ga ik er onmiddellijk heen. Ik wil niet, dat men haar ook maar één oogenblik voor een gemeene dievegge houdt, die haar patroon en besten vriend onverhoeds laat overvallen in het midden van den nacht. Ja. daar had ik nog niet eerder aan gedacht, bij al die drukte van gisteravond, maar de politie meet dat wel denken, zoo lang ze niet beter op de hoogte is. Annette zal haar zeker niet uit den brand helpen voor zoover ik haar ken. Dan zal ik het doen, antwoordde Paul resoluut. Annette moet vrij! Maar kun je bewijzen, dat jij haar „ontvoerd" hebt? Ik heb het fleschje nog met dat ver- doovend goedje en daarenboven ben ik de zoon van mijn ouders. Wat heeft dat ermede te maken? lachte inspecteur Molenaar. O, dat wist u nog niet. Annette, de verdwenen secretaresse van den bankier, is door Paul naar zijn ouders in Bussum ge bracht en dat is toch dunkt me. bewijs ge noeg, dat hij de „ontvoerder" is. Ja, in dat geval natuurlijk! Ik begreep den samenhang niet goed. Toch lijkt het mij beter, dat u en ik meegaan met Paul en dan den commissaris vertellen, hoe mooi we reeds gevorderd zijn met ons onderzoek. Hij weet er natuurlijk reeds het één en an der van, daar hem vanmorgen onmiddellijk mijn rapport is toegezonden. Maar vóór alles moet ik mijn chef spreken en ik zou gaarne hebben, dat u mijn verzoek onder steunde, om met deze zaak belast te wor den, dan heb ik de handen vrij. Natuurlijk gaan we mee, dat was toch al afgesproken, antwoordde Ferd. Allright, dan gaan we maar dadelijk, stelde de inspecteur voor. i Nadruk verboden) (Wordt vervolgd) 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6