LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 25 Augustus 1941 Het Nabije Oosten Binnenland Zwendel in distributiebescheiden Een voorbeeld ter navolging Buitenland Duitschland strijdt voor Europa Duitsch weermachtsbericht Italiaansch W eermachtsbericht Uit de Omstreken BEURSOVERZICHT Dagbladreclame is niet te vervangen TOT EEN BEDRAG VAN TIENDUIZENDEN GULDENS. Arrestaties in Den Haaf. De Justitleele dienst te Den Haag heeft Zaterdag een drietal arrestaties verricfit in verband met een zwendel in distributiebe scheiden. Het was opgevallen, dat een be paalde distributieambtenaar te Den Haag. n.l. de 28-jarige J. F. R., opmerkelijk veel geld uitgaf, grove verteringen maakte in restaurants en kostbare goederen aankocht. Naar aanleiding daarvan, werd een onder zoek ingesteld, waarbij de genoemde per soon o.a. enkele dagen door een rechercheur werd gevolgd. Het resultaat was, dat kwam vast te staan, dat R. zijn grove verteringen enz. betaalde met onrechtmatig verkregen geld. Hij werd daarop Zaterdagmorgen ge arresteerd. Na een verhoor bekende hij zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal, casu quo verduistering van distributiebe scheiden. In zijn betrekking had hij n.l. 'fc beheer over losse bonnen voor toewijzin gen en door kleinhandelaren ingeleverde opplakvellen. De bescheiden eigende hij zich toe en verkocht ze daarna in een zeer uitgebreiden kring van personen. Hij deed dit reeds enkele maanden en bij zijn arrestatie werd een bedrag van f. 2.125 op hem gevonden. Tijdens een onderzoek in zijn woning werd nog f. 11.500 in beslag genomen, benevens een zeer groot aantal waardevolle voorwerpen en sieraden. Naar aanleiding van het verhoor werd tevens gearresteerd zijn 32-jarige collega J. D. H. E., met wien hij zijn misdrijven pleegde. In diens woning werd een bedrag van f.8500 in beslag genomen. In totaal werd dus een bedrag van f. 22125 achterhaald, waarvan practisch gezegd kan worden, dat al dit geld verkregen is uit den verkoop van clan destien verkregen bonnen en distributiebe scheiden. In de woning van verdachte R. werd een zeer groot aantal kwitanties ge vonden van de gekochte waardevolle voor werpen en sieraden, waardoor is komen vast te staan, dat alle aankoopen die be trekking hadden op deze kwitanties van recenten datum waren. Verder is nog gear resteerd de 42-jarige koopman M. van L., als verdacht van heling van deze gestolen distributiebescheiden. Als bijzonderheid kan log worden vermeld, dat een opplakvel ko- enbonnen van de hand ging voor den prijs in f.200. Het onderzoek wordt voortgezet n het is te verwachten dat het niet slechts al blijven bij de arrestatie van dezen heler. VOORZICHTIG BU DEN AANKOOP VAN GASBESPAARDERS. Men schrijft ons van bevoegde zijde: Sommige handelaren en winkeliers trach ten uit de rantsoeneering van gas voordeel te trekken door het in den handel brengen van allerlei „gasbespaarders". De meeste dezer toestellen zijn nietswaardige prullen. Sommige leiden tot gasverkwisting in plaats van tot gasbesparing, andere bren gen gevaren mede. Daar in dit verband soms de namen der vereen iging van gasfabrikanton in Nederland en der g-asstichting gebruikt worden, zij er op gewezen, dat bij deze lichamen geen enkele gasbespaarder bekend is, die ten aanzien van het doel matige gebruik van een goeden kom foor- of fornuisbrander tot bezuiniging leidt. Onder doelmatig gebruik wordt hier ver staan het gebruik volgens de aanwijzingen die gedurende de laatste weken herhaalde lijk in de dagbladen gegeven zijn. Men schaffe nimmer een „gasbespaarder" aan zonder vooraf inlichtingen bij het plaat selijk gasbedrijf in te winnen. RADIO-PRAATJE GEWIJD AAN NEDERLANDSCH-XNDIË. De persdienst van den Nederlandschen omroep meldt: In verband met de bestaande spanningen in het Oosten zal de berichtendienst van den Nederlandschen omroep voorloopig éénmaal in de twee weken een actueel praatje van 19.00—19.10 uur aan Neder- landsch-Indië wijden, speciaal aan het leven van allen dag in dezen oorlogstijd in onzen Archipel. Voor de eerste maal zal dit praatje gegeven worden op Dinsdag 26 Augustus a.s. DE HUISBRAND. Het rijkskolenbureau schrijft ons: Nu enkele brandstofbonnen geldig ver klaard zijn en de bestellingen bij den han del binnenkomen, blijkt het, dat bij velen de opvatting heerscht, dat de brandstof- fenhandelaar aan alle wenschen, die met betrekking tot soort en afmeting worden gesteld kan voldoen. Dit is geenszins het geval. Evenals verleden jaar zal het ook thans noodig zijn. dat de bevol ang genoe gen neemt met de soorten brandstof die voorradig zijn. Zoo zal de brandstoffenhan- delaar een deel der bestellingen in anthra- clet en eierkolen moeten wijzigen in cokes, daar ook op zijn bestelling verschuivingen toegepast werden en hij voor een gedeelte der eerder genoemde soorten cokes gele verd kreeg. In het algemeen zal dus gemengd ge stookt moeten worden, anthraciet of eier kolen met cokes. Het gemengd stoken is in de vakbladen uitvoerig behandeld, zoodat de leveranciers hiervoor zeker voorlichting kunnen geven. Verwijt den brandstoffenhandelaar dus I nlet iets, waaraan hij geen schuld heeft, I paar overleg met hem. welke ter beschik- I king zijnde brandstoffen in de gegeven om standigheden voor eigen gebruik het beste kunnen voldoen. De Nederlandsche ambulance heeft een gift ontvangen van f.700. Het is een vrij willige bijdrage van het personeel van de N.V. „Velenzo" rijwielfabriek te Amster dam. Ongetwijfeld verdient dit goede voor beeld navolging. Er zijn in ons land hon derden groote bedrijven waar het personeel gezamenlijk het prachtige werk van de Nederlandsche ambulance kan steunen. Het wachten is slechts op de initiatief nemers. die zich willen belasten met de inzameling. En die initiatiefnemers zullen zeker ge vonden worden. Wij twijfelen er niet aan of het voor beeld van het personeel van de N.V. „Velenzo" zal nagevolgd worden. Het gironummer van de Nederlandsche ambulance is: 8 7 6 0 0 Nederlandsche ambulance, Koninginne gracht 22, 's-Gravenhage. DE MOORD TE DELFT. Omtrent den moord op H. de Man te Delft, vernemen wij nog, dat de verdachte C. J. C. Hugenholtz, toen hij Zaterdagavond jj. per fiets Voorburg verliet, ln het bezit was van een klein bruin koffertje. Voorts maakt de commissaris van politie bekend aan hen. die meenen inlichtingen te kun nen verstrekken, dat alle mededeelingen welke met den moord verband houden, door hen vertrouwelijk zullen worden be handeld. GRONDBEGINSELEN VAN DE NIEUWE BESTUURSORDE. Lezingen van dr. Kurt O. Rabl. In opdracht van den rijkscommissaris zal dr. Kurt O. Rabl, hoofd van de afdeeling wetgeving van het commissariaat-generaal voor bestuur en justitie, voor de vooraan staande ambtenaren van staat en overheids organen, burgemeesters, hoogleeraren in het publieke recht en andere personen uit krin gen van het openbare en het economische leven lezingen houden over „grondbeginse len van de nieuwe bestuursorde" in belang rijke steden der provinciën en te Amster dam en Rotterdam. Dr. Rabl spreekt op 26 Augustus des mid dags te Sittard, op 27 Augustus des ochtends te Utrecht, des middags te Arnhem, op "8 Augustus des ochtends te Zwolle, des mid dags te Assen; op 29 Augustus des ochtends te Groningen, des middags te Leeuwarden; op 1 September des ochtends te Amsterdam, des middags te Haarlem; op 2 September des ochtends te Rotterdam, des middags te Den Haag; op 5 September des namiddags te Middelburg; op 8 September des och tends te Breda, des middags te 's-Hertogen- bosch. BRITSCHE LUCHTAANVALLEN, Gedurende het weekeind vlogen slechts enkele Britsohe vliegtuigen boven ons land. De neergeworpen brisant- en brandbommen brachten eenige lichte beschadigingen aan woonhuizen teweeg. Eén woonhuis werd zwaar beschadigd. Helaas zijn twee dooden te -betreuren, een man en een vrouw. VERGIFTIGING TE HORST. Een tienjarig dochtertje van de familie H. te Horst is. vermoedelijk tengevolge van vergiftiging. overleden. Twee andere kinde ren van deze familie zijn eveneens overge bracht naar het ziekenhuis te Venlo. Een van deze kinderen, een meisje van een jaar oud, verkeert in levensgevaar. De oorzaak is vermoedelijk het eten van pruimen, die van de boomen waren ge waaid en terecht gekomen waren tusschen aardappelloof, dat bespoten was met lood- arsenaat. Een deskundig onderzoek wordt nader ingesteld. WREEDHEDEN DER SOVJETS. Toen Duitsche soldaten zich in het ge bied van Smolensk een weg baanden door dicht struikgewas en kreupelhout, vonden zij op een moerassige plek de lijken ran zeven Duitsche soldaten, die zoozeer ver minkt waren, dat ze onherkenbaar waren geworden. Uit een onderzoek en uit ver klaringen van bewoners bleek, dat de zeven soldaten bij een verkenningsactie gewond in gevangenschap waren geraakt. Nadat zij reeds bij het verhoor met geweerkolven waren geslagen, omdat zij niet de ge- wenschte verklaringen wilden afleggen, bonden de politieke commissarissen hun de handen en sloegen en staken zij de gevan genen met geweerkolven, spaden en bajo netten. Daarna werd den Duitschers de huid van de handen getrokken. Armen en beenen van eenige gewonden waren met bijlen afgehouwen: zij lagen verspreid in het rond. Schedel en gezicht der slacht offers waren vertrapt Bij geen hunner vond men schotwonden. (D.NB.) BRAND IN AUTOBUS. Bij een botsing tusschen autobussen in Waldwick (New Jersey) zijn door een brand die ontstond door het ontploffen van de benzinetank, zeven passagiers verbrand Een groot aantal andere personen liep bij de botsing verwondingen op. DE BEHOEFTE AAN VLIEGTUIGEN IN DE SOVJET-UNIE. Door den sovjet-omroep is een hoofdar tikel van de Prawda voorgelezen, dat als opschrift heeft „de vliegtuigproductie moet worden uitgebreid". In dit artikel wordt de eisch gesteld, dat in de vliegtuigfabrieken „Stachanov" prestaties worden geleverd, omdat de vijand sterk is en zware strijd verwacht moet worden. De sovjet-unie heeft nog meer vliegtuigen noodig. aldus het ar tikel. en daarom moeten de arbeiders met nog meer zelfverloochening en meer geor ganiseerd werken. (D.NB.) DE VRIJMETSELARIJ IN BELGIS. Speldjes op school verboden. Bij decreet worden de vrijmetselaarsloges en dergelijke afdeellngen, met Inbegrip van de neven- en mindere organisaties, alle stichtingen der vrijmetselarij en andere In stellingen met onmlddellijken ingang in België ontbonden. Het vermogen van de ontbonden vereeniglngen en instellingen wordt in beslag genomen en komt aan den Belgischen staat. Het oprichten van opvol gende organisaties of geheime bonden van iederen aard alsmede iedere bedrijvigheid in den geest van de ontbonden vereenlgin- gen is verboden. Overtredingen wordt met tuchthuis of gevangenis bestraft. Een andere verordening voorziet in het handhaven van tucht en discipline op de Belgische scholen. In den afgelooper. lijd is het herhaaldelijk voorgekomen, dat deer het provcceerend dragen van speldjes op school door de leerlingen (.wisten zijn ontstaan en de voorgeschreven vervulling der school plichten hierdoor werd benadeeld. Volgens df nieuwe verordening is het derhalve aan ue mannelijke en vrouwelijke scholieren op alle openbare en particuliere scholen ver boden een of ander speldje te dragen. Leeraren en opvoeders, die van hun leerlin gen overtredingen dulden, worden gestraft. (D.N.B.I. DE AMERIKAANSCHE SCHEEPVAART. President Roosevelt heeft een verorde ning uitgevaardigd, volgens welke het voortaan mogelijk is Amerikaansche sche pen met buitenlandsche bemanningen, dus ook Britsche, te laten varen. Deze verzachting van de scheepvaartwet ten kan worden toegepast op schepen, wel ke door de federale scheepvaartautoriteiten worden geëxploiteerd. Door deze verorde ning wordt het tevens mogelijk buitenlan ders op Amerikaansche schepen in dienst te stellen, hetgeen tot dusver niet geoor loofd was. (D.N.B.) Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: De operaties in het Oosten maken overal goede vorderingen. ZooaLs reeds in een extra-bericht is me degedeeld. hebben duikbooten en in over- zeesche wateren opereerende oorlogsschepen 25 vijandelijke koopvaardijschepen met een totalen inhoud var 148.200 ton vernietigd. Hiervan hebben de duikbooten alleen in een achtervolging van verscheidene dagen en na zwaren stnjd uit een convooi, dat van Engeland naar Gibraltar voer, 21 koopvaar dijschepen van 122 000 brt. in totaal weg geschoten. Bovendien hebben zij in een strijd tegen zeer sterke escorte-vaartuigen een torpedojager van de Afridi-klasse, een korvet en een bewakingsvaartuig tot zin ken gebracht. In den strijd tegen Engeland heeft de luchtmacht overdag de haven van Great Yarmouth met bommen van zwaar kaliber bestookt. Tijdens den nacht waren lucht aanvallen gericht op havenwerken aan de Britsche oostkust alsmede op verscheidene vliegvelden op het eiland. Patrouillevaartuigen schoten voor de Nederlandsche kust een Britschen bommen werper neer Een gering aantal Britsche vliegtuigen wierp in den afgeloopen nacht op enkele plaatsen in West-Duitschland brand- en brisantbommen neer. De schade is onaan zienlijk. Nachtjagers schoten drie der aan vallende vliegtuigen neer. Het 447ste communiqué van het Italiaan- sche hoofdkwartier luidt als volgt: Van de fronten te land valt niets bijzon ders te melden. In den nacht van 24 Aug. hefofoen vijandelijke vliegtuigen brandbom men neergeworpen op Tempio Sausania (Sassari), waardoor een persoon gedood en vier gewond werden. De aangerichte schade is onbeteekenend. Tijdens een operatie boven de Middel- landsche Zee werd een onzer vliegtuigen aangevallen door een vijandelijke formatie jagers. Hoewel ernstig getroffen en met ge wonden aan boord slaagde het toestel er in te ontsnappen, na een vijandelijk vliegtuig te hebben neergeschoten. ARBEIDSDIENST VOOR JODEN IN ROEMENIË. Krachtens een decreet is voor alle Joden in Roemenië van 18 tot 60 jaar een ver plichte arbeidsdienst ingesteld. Door dit decreet worden de Joden tevens opgeroepen zich bij de bevoegde politieautoriteiten aan te melden om op de betreffende lijsten te worden ingeschreven. (D.N.B.). Cart. Bur. Van Pelt. Zooals gemeld zijn Britsche en Sovjettroepen Iran binnengerukt. Irak en Syrië zijn reeds in „Britsch bezit" genomen! De bedoeling is duidelijk: Engeland en de sovjets willen elkaar via Iran de hand reiken. Turkije komt thans in moeilijke positie! HET AMERIKAANSCHE VOLK EN DE OORLOG. De Washingtonsche correspondent van de New York Times, Turner Catleöge, meldt, dat de Amerlk. regeerlng een toenemende bezorgdheid koestert over de apathische houding van het Amerikaansche voik te genover den Europeeschen oorlog. De be zorgdheid over dezen toestand valt te Was hington reeds sinds verscheidene maanden op te merken, doch is in de afgeloopen dagen toegenomen als gevolg van het feit, dat de benzinebeperkingen en andere on aangenaamheden, voortvloeiende uit het Amerikaansche bewapeningsprogramma, met tegenzin door de openbare meening zijn opgenomen. Voorts zijn de ontevreden heid in de zakenwereld over de handha ving van de industrleele phasen der be wapening, het lage peil van het moreel onder de troepen en de zeer geringe meer derheid bij de stemming in het Huis van Afgevaardigden over het verlengen van den dienstplicht veelbeteekend. Er zijn nog al te veel lieden, die er aan twijfelen of de Ver. Staten bij den Europee schen oorlog zoo een direct belang hebben, dat zij actief aan den oorlog moeten gaan deelnemen of nog groote re offefrs ten gun ste van Engeland moeten brengen. Verder bestaat een Indruk, dat Roosevelt niet openhartig is jegens het Amerikaansche volk, noch met betrekking tot de vorderin gen, noch wat betreft het einddoel der be wapening. De officieele berichten over de vorderingen bij de bewapening worden steeds kariger en wanneer cijfers verstrekt worden over de vorderingen bij de bewa pening, zijn deze dikwijls te geflatteerd. (D.N.B.) LORD BEAVERBROOK TERUG IN ENGELAND. Lord Beaverbrook is, naar de Britsche berichtendienst meldt, vannacht per vlieg tuig uit Amerika op een Schotsch vlieg veld aangekomen. (D.N.B.). ENGELSCHE DUIKBOOT VERLOREN GEGAAN. De Engelsche admiraliteit heeft, volgens den Britschen berichtendienst, medegedeeld, dat de duikboot „Union" over tijd ls en als verloren moet worden beschouwd. (D.N.B.). LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. G. Remmerswaal. geb. De Hey, Z. A. Kloosterman, geb. Grzenia, Z. A. M. van Leeuwen, geb. Boeiends Z. A. M. H. van Wijk. geb Duinisveld, Z. J. Olieman, geb. Staalduinen, Z. G. C. Veclenturf, geb. Hen driks, Z. Ondertrouwd: A. M. A. Creemers en E. B. Koekenberg. Getrouwd: C. H. V. Floor en J. E. H. Luiten. Overleden: H, van Oudheusden, geb. Henne- man. Vr. 69 J. Gevonden: een zwarte hond. AMSTERDAM, 26 Aug. Afgescheiden van de berichten omtrent de krijgsverrichtingen waren er tijdens het weekend geen gebeurtenissen, welke een nieuwen kijk op de beurssituatle konden openen. Heden bij de opening bestond op de locale markt overigens een zeer vaste stemming daar klaarblijkelijk een behoor lijke portie kooporders tot uitvoering moest worden gebracht. Het verhoogde koerspeil lokte echter ztj het op bescheiden voet kleine realisaties uit ln verband waarmede onder beurstljd een kleine inzinking viel waar te nemen, doch aan het einde van de rekening bleef de markt gemakkelijk op peil. De affaire was vrij omvangrijk en even als in de achter ons liggende week was dit voor een gedeelte op rekening te schrijven van de activiteit der beurshandelaren. Voor Industrieelen bestond in het bijzonder een vaste tendenz, en de kopfondaen veroor zaakten daarmee een groote bedrijvigheid. Unilevers werden op 159 3/4 Ingezet of een zestal punten boven den vorigen topkoers; ln het verdere verloop ging de koers, onder steeds levendiger handel, een tweetal pun ten naar beneden. Hetzelfde beeld gaven de PhUipsaandeelen te zien bij een koers schommeling tusschen 256 3/4 en 254. Cal- vé's kwamen ditmaal ruimschoots boven den parikoers. Van Berkel's zakten na op 97 3/4 te zijn verhandeld een kleinigheid in. Van de minder courante soorten bestond voornamelijk vraag voor de specialiteiten, welke tegenwoordig nogal eens worden ge favoriseerd. Er waren behoorlijke kooporders in de markt en daartegenover was het be schikbare materiaal schaarsch. Vervolgens waren het de Scheepvaartaandeelen, welke een flinke bedrijvigheid ten toon spreidden. Scheepvaart Unies bereikten een koers van 202 maar daalden naderhand beneden de 200-pct. grens. De aanverwante soorten waren algemeen hooger. evenals Japanlij- nen, waarvoor echter tijdens het beursuur een'reactie viel waar te nemen van 164 3/4 tot 162'/:. Vaarten stegen tot 146'/s, terwijl daarna 144'/, werd gedaan. Oude Booten waren een kleinigheid hoo ger; vooral ln Scheepvaart Unies en Oude Vaarten ging het tamelijk druk toe. In de Petroleumrubriek werden Olies ln vaste hou ding ingezet. Het algemeene marktverloop strekte zich echter ook tot dit aandeel uit, zoodat de koers achteruit liep van 281 tot 2771/;. Indische Cultuurfondsen waren mede goed van toon. Van de Rubberfondsen wa ren de meeste Incourante soorten hooger; Amsterdam Rubbers Hepen terug van 299 tot 295'/j. De Tabaksafdeeling was stil en goed prijs houdend, in het bijzonder voor Dell Bata- via's. welke een vijftal punten avanceer den. De handel op de Suikermarkt bepaalde zich voornamelijk tot H.V.A.'s, met prijzen loopende van 465 tot 442°/o, en tot Vorsten landen. welke niet veel veranderd waren. Voor de Beleggingswaarden bestond kalme belangstelling. De Nederlandsche Staatspa pieren waren prijshoudend, maar weinig veranderd. Gemeentelijke en Provinciale leeningen waren aan den vasten kant. Pandbrieven waren kalm en weinig ver anderd. Prolongatie 21/4 •/•(A.NJM', BOSKOOP, 23 Aug. Coöp, ver. „De Bosk, vel ling". Rozen per bos: Edlth Helen 90120 ct.; Queen Mary 70 ct.; Else Poulsen 5060 ct.; Golden Ophelia 35 ct.; August Noack 27—48 ct.; Ellen Poulsen 32 ct.; Ingar Olsson 6472 ct.; Pechtold 5080 ct.; Sweet Heart 108—128 ct.; Hadley 110—150 ct.; Briarclif 80-100 ct.; Orange- Triumph 4462 ct.; Dorus Rijkers 4065 ct.; Duisburg 3260 ct.Butterfly 4265 ct.; Rosa- landia 37—68 ct.; Wendland 42—30 ct.; Ge mengde rozen 17—26 ct. Diversen per bos: Cle matis. Durandl. 30-45 ct.; idem Mevr. Ie Coultre 190—240 ct.; idem Prins Hendrik 150—190 ct.; Lelies 5070 ct.; Sneeuwbessen 20 ct.; Perziken 710 ct. per stuk. KATWIJK A. D. RIJN, 23 Aug. Eigenheimers, groote f.55,25; uien f. 5,506; stamboonen f. 12 —16; stokboonen f.16—20; sla per 100 stuks f. 1.903,50; bospeen f.4,705: bloemkool I f. 11.40—12. idem n f. 8,10—9; kroten per kist 7080 ct.; peen per kist f. 1,101,20. LEIDSCHENDAM, 23 Aug. Engelsche kom kommers A A f. 13,50, 1ste soort f. 11, 2do soort f. 8,50, 3de soort f5,50, wankleurige f.25; stek f. 1,506; gele komkommers 1ste soort f. 8,50. 2de soort f.5,50, 3de soort per 100 KG. f.46,10; stek f.22,30; kropsla lste srt. f. 3,50, 2de soort f.3; stoofsla f.6; peen f.5; bloemkool lste soort f.12, 2de soort f.9; tomaten, midd. f. 16, groote ronde f. 16. 2de soort f. 16. 3de soort f. 16; bonken f.12; uitschot f.2,104,30; idem rijp f. 12.50; andijvie per 10 kilo 80 ct.; spinazie per 4 kilo 52 ct.; postelein 6 kilo 48 ct.; rabar ber per 100 kilo f.5; snijboonen f.14; spercle- boonen f.14; prei f.2,504,60; selderie f. 1,50—3; appelen f.15; peren f.15; meloenen f.1260; druiven f. 27,50. NOORDWIJKERHOUT. 23 Aug. Veiling „De Eendracht". Aardappelen f. 2,504.90 per 100 KG.; bospeen f.4 per 100 bos; breekpeen f.350 6.00 per 100 KG.; stokheerenb. z. draad f. 2,00; idem z. d. (afw.) f. 1,60; stamheerenb. z. d. f 1.40; idem z d. (afw.) f 1.12; enkele stokheerenboonen m dr. f 1.60; enkele stamheerenb. m. dr. f. 1,00: Riesen-boonen f. 1,00: dubb. heerenb. z. draad f. 1.40; tuinboonen 60 ct. Alles per zak van 10 KG. RIJNSBURG. 23 Aug. Groentenveiling. - To maten f.16; prlnsesseboonen f.14; rabarber f.5: wawschpeen f.6; uien f.6; kroten f3.50; groene kool f.4 per 100 KG.; bospeen f.5; selderie f2.50 —2 80: peterselie f.2-3: kervel f. 4.50-5 per 100 bos: bloemkool I f.12; idem n f.9; Idem III f. 7.20. RIJNSBURG. 23 Aug. Bloemenveiling. Mont- bretia 60—80 ct.; Zinnia's groot f.2: idem klejn f.1: Goudsbloemen 1013 ct.; Convilli f.150; Dahlia's f.2—3: PomDopndahlia's f. 1.50; Stra&l- e^ters f 1.501.80: Pi^rdië f.2,50—3; Brillar.t f.1—1,40; Asters r. 11.20. Redactie-staf: B W Menkhorst Buitenland en Tooneel; K. Been. Binnenland en Sport; J. Brouwer. Stadsnieuws; Th. J. Hannema, Omgeving en Muziek.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3