RADIO Ons Kort Verhaal zal, LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 19 Augustus 1941 GROENTEN- en FRUITPRIJZEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS Een nette jongen gevraagd BENEDEN-ETAGE Sensatie op straat Officieele publicatie van den gemachtigde voor de prijzen Pellenburg van 1793, Breestraaf 109 Voor Oud Goud, Diamant en Brillant OPENBAAR SLACHTHUIS Districts-alléénverkooper Abonneert U op het Leidsch Dagblad [vjQYO R R IJ WIEL 'Te huur ruime gestoMeerde TT9* d~\ I |Men vergeet dat niet voldoende verduiste- %Jlt ae UTHStT(2K(ïlT |ren» niet alleen voor de betrokkenen,.maar AALSMEER. Zwemonderricht aan schoolkinderen. Voorbereidingen zijn getroffen om in 1942 te komen tot het klassikaal zwemmen. In dit verband hebben B. en W. een en quête ingesteld met het volgende resultaat. Totaal aantal leerlingen van alle plaatse lijke scholen 5e7e klsse (ULO 14j 717. In bezit van diploma 177 ofwel 24,6%; wel kunnende zwemmen, doch geen zwemdiplo ma 167 ofwel 23,3%; niet kunnende zwem men, doch wel zweminr. bezoekende 144 ofwel 20,2% terwijl er 229 leerlingen zijn ofwel 31,9% die niet kunnen zwemmen en ook geen zweminr. bezoeken. Om nu vooral deze laatste categorie reeds dit jaar met het water vertrouwd te maken, hebben B. en W. bevorderd, dat deze kinderen in de gelegenheid worden gesteld, gedurende de zomervacantie gratis van de zweminr. ge bruik te maken. De plaatselijke bad- en zwemver. hebben hiertoe inmiddels alle medewerking toegezegd, hetgeen blijkt uit het verrassende resultaat van 156 gratis uitgegeven toegangsbewijzen. HAARLEMMERMEER. Hoofddorp's mannenkoor „Zang en Vriendschap", behaalde op een nationaal concours te Amsterdam in de 1ste afdeeling een tweeden parijs met 318 punten. Het gemengde koor „Looft den Heer" uit Haarlemmermeer, behaalde in de afdeeling Uitmuntendheid eveneens een tweeden prijs met 329 punten. KATWIJK AAN ZEE. N. O. uit de Boorsmastraat kwam gis termiddag in de Voorstraat dusdanig van zijn fiets te vallen, dat hij een been brak. Dr. T. Lodder verleende de eerste hulp waarna hij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd werd. NOORDWIJK. De bisschop van Haarlem heeft den heer P. C. Groendijk benoemd tot kapelaan te dezer plaatse. NOORDWIJK AAN ZEE. Geslaagd is voor het examen teeke nen (acte M. O.) de heer K. A. Kok alhier. OEGSTGEEST. Denkt om de verduistering! Nog steeds blijkt (fat er tijdens de ver plichte verduisteringsuren vele woningen niet voldoende zijn verduisterd. Een bewijs dat de ernst hiervan niet wordt gezien. voor de geheele bevolking der gemeente groot gevaar kan opleveren. Vandaar dat de politie thans streng zal optreden tegen overtreders. Dezer dagen is wederom tegen een 10-tal personen proces-verbaal opge maakt. Ten nadeele van K. aan den West- vlietweg is een ln de weide loopend schaap ter plaatse geslacht en medegenomen. De politie zoekt de dader. De politie heeft trezake van overtre ding der Prijsopdrijvings- en Hamsterwet proces-verbaal opgemaakt. Tegen den 26- jarigen koopman D. v. d. B.. die een geheele zak bloem van 100 K.G. had gehamsterd. De bisschop van Haarlem heeft be noemd tot kapelaan alhier den heer A. F. J. van der Boog. RIJNSBURG. De Groentenhandel. Aan de gToen ten veiling komt nog weinig verandering voor. De prijzen blijven voor de meeste soorten stabiel, terwijl de aanvoer niet belangrijk toeneemt. De weersomstan digheden zijn daarop van grooten invloed. Van bloemkool wordt geleidelijk iets meer aangeboden; in vele gevallen is de kwaliteit afwijkend. De aanvoer van boonen neemt af; de kwaliteit heeft veel geleden. Uien komen ook iets meer aan. De Bloemenhandel. Aan de bloemenveiling blijft de aanvoer ver beneden die van vorige jaren. De warm-' te en het ruwe weer van thans zijn daar de oorzaak vann. Ook de kwaliteit heeft veel geleden. Bij veel vraag zijn de prijzen dan ook hoog. Te hoog om den straat- en markt- handel loonend te doen zijn. Gladiolen ko men vrij veel aan; andere bloemensoorten verdwijnen weer. Dahlia's komen ieder jaar steeds minder ter veiling. Voor eerste kwa liteit bloemen wordt nog steeds een goede prijs betaald. Door de kweekers wordt ver langend uitgezien naar zonnig weer. Bij de gehouden verkooping van een woonhuis en twee arbeiderswoningen werd het geheel gecombineerd, afgemijnd door den heer P. de Vries voor f. 5670.—. VALKENBURG. Aanbesteding. De door den Bouwkundige, den heer Jac. Haasnoot Kz. te Katwijk uitgeschreven aanbesteding van den bouw en herbouw en het herstellen van oorlogsschade aan het Schoolgebouw van de Vereeniglng voor Christelijk Onderwijs alhier had den vol genden uitslag: Gebr. van der Bent, Wassenaar f. 15968; J. van Iterson, Rijnsburg, f.15950; G. Kloos Katwijk aan Zee, f. 15925; G. de Best, idem, f.15350; J. Haasnoot, idem, f.15250; H. N. v. Leeuwen, idem, f. 15200; A. Haasnoot, idem, f, 15150; A. de Best, Idem, f. 15100; Fa. Verdoes en Vooys, idem, f. 14986; Gebr. Verloop. Idem f. 14650; K Meijvogel, idem f.14295; H. v. Iterson, Valkenburg f.14064; Gebr. Teljeur. idem, f. 13900; P. Kort Sen RUnsburg, f.13800; Fa. v d. Plas, Katwijk aan Zee f 12884; C. J. Strijk, Oegstgeest, f. 12600; M. van Duin, Katwijk aan Zee, f.12580; Jac. v. Duin, idem, f.12393; J. Teljeur, Valkenburg, f. 10475. De begröoting was f, 13089. VOORSCHOTEN. Aanschaffing rijwielbrancard. Reeds vroeger hebben wy het een en an der vermeld over een rijwielbrancard, ont worpen en vervaardigd door den heer K. Smit, bestuurslid van de afdeeling van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming, een brancard die zeer gemakkelijk achter een rijwiel vervoerd kan worden. Thans heeft de afdeeling van Ned. Ver. „E-H.B.O.'' aan het gemeentebestuur mee gedeeld dat zij in de gelegenheid is deze brancard aan te schaffen, waarvan de kosten bedragen f. 180.—. De vereeniging voor ziekenhuisverpleging „Onderling Hulpbetoon" wil f.30 bijdragen. Aan den raad wordt voorgesteld een sub sidie te verleenen van f. 150.aan deze vereeniging, waardoor aanschaffing is ver zekerd. Diefstal. De heer H. S. deed bij de politie aangifte van diefstal van 3 schapenvachten en een oud rijwiel. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonius Laurentius, zoon van N. van der Werf en J. C. van Kleef Jacobus Cor nells, zoon van C. A. P. van Paassen en M. C Westgeest. Ondertrouwd: Johan Wilhelm Peter Cramer, 22 jaar en Petronella Clazina Elisabeth de Mun- nlk, 31 jaar. Als secretaris der commissie van ge organiseerd overleg is door B. en W. aan gewezen de heer C. J. J. Laken, klerk ter secretarie, alhier. WARMOND. Notarisbenoeming. Mr. J. M. Hempenius, candidaat-notaris te dezer plaatse Js door den secretaris-ge neraal van het Departement van Justitie benoemd tot notaris binnen het arrondis- semeent Rotterdam met standplaats Mid- delharnis. De bisschop van Haarlem heeft den heer G. J. P. van der Bijl benoemd tot ka pelaan te dezer plaatse. ZOETERWOUDE. Notarisbenoeming. Bij besluit van den secretaris-generaal van het Departement van Justitie is de heer J. A. Dil, candidaat-notaris te Den Haag, benoemd tot notaris binnen het ar rondissement Den Haag met standplaats Zoeterwoude. w door G. O. Tegen den muur van een hoekhuis van een drukke straat staat een heer. Hij is de wan hoop nabij, naar uit zijn gedragingen over duidelijk blijkt. Hij slaat zich tegen zijn voorhoofd, houdt zijn tot vuisten gebalde handen voor zijn mond en kijkt met vertwij felden blik naar het blauw van den hemel. Dan begint hij in de straat te ijsbeeren, voelt telkens ln zijn zakken en keert ze binnenste bulten. Hij mompelt ln zich zelf en zucht en jammert hoorbaar: „Och, och! Lieve hemel wat moet lk beginnen!" Zijn gedrag is zoo opvallend, dat de voor bijgangers blijven staan om hem gade te slaan, en een dikke vrouw, die op een enor- men, trillenden pudding lijkt, houdt angstig een groot pak onder haar arm geklemd en kijkt nieuwsgierig en verbaasd naar dien zonderlingen man. Hij is nog jong en ziet er gezond en verzorgd uit. Plotseling draait de heer zich vlug om en stapt op een dame toe, die hem juist ln een boogje wilde passeeren. Neemt u mij niet kwalijk, mevrouw", houdt hij haar staande, „wanneer was dat ook weer, de slag bij Waterloo?" Nu is een huisvrouw, die Juist boodschap-' pen gedaan heeft en- wier hoofd nog vol zit van punten en bonnen, in het geheel niet voorbereid op zoo'n vraag. Misschien breekt zij zich juist het hoofd er over, of zij voor een fopspeen punten of bonnen moet geven, en hoeveel, maar zonder twijfel is er geen haar op haar hoofd, die zich druk maakt over den slag bij Waterloo. De dame stuift angstig achteruit, de om standers echter schuifelen nieuwsgierig na derbij. „Kunt u het zich niet herinneren?" vervolgt de wanhopige jongeman en kijkt de dame smeekend aan. .Napoleon werd daar toen verslagen, weet u wel?! Wanneer was dat toch?! Wanneer?!" „Vreeselijk!" mompelt de pudding ontdaan en doet met haar zware lichaam hartroeren de pogingen om weg te hollen. De heer omklemt met beide handen zijn slapen en sluit een oogenblik de oogen. Dan valt zijn blik op een boodschappenjongen, die van pure belangstelling van zijn fiets was gestapt. Het wordt langzaamaan een volks oploop. „Jij moet het tooh weten!" wendt de heer zich tot den jongen, die met open mond staat te luisteren en te kijken, „de slag bij Waterloo, jongeman, wanneer was dat?! Wanneer?! Dat heb jij op school toch vast geleerd De slungel glimlacht veelbeteekenend en wijst spontaan naar zijn voorhoofd. Voor de heer nog iets kan zeggen, heeft deze geste al een frappant effect gesorteerd. Iedereen snapt ineens de situatie. „Die kerel is van lotje getikt!" klinkt een schelle, verontwaardigde vrouwenstem, „mag zooiets maar vrij rondloopen? En een andere voegt er aan toe: „Laat iemand den geneeskundigen dienst waar schuwen Die man maakt anders nog onge lukken „Wat denkt u wel van mijwindt de wan hopige jongeling elch op, „ik ben volkomen bij mijn verstand! Of is het soms een teeken van waanzinnigheid, als iemand wil weten wanneer de slag bij Waterloo heeft plaats gevonden?!" „Mij dunkt, dat is zelfs een tamelijk dui delijk teeken, jongeman!" repliceert een ronde, forsche heer, die, zijn regenton-ach- tigen buik voor zich uit schuivend, zich met moeite een weg had gebaand door de men- schenmassa. De heer maakt den indruk van een vredig, gemakzuchtig burger; niemand zou een vlugge beweging van hem verwach ten, maar de schijn bedriegt. Met een han- digen politiegreep pakt hij den kennelijk waanzinnige en het volgende oogenblik heb ben drie, vier anderen ook al de helpende hand uitgestoken. „Een ambulance-auto!" brult de dikke. De boodschappenjongen springt als een haas op zijn fiets en trapt zooals hij nog nooit heeft gedaan! Alle protesten van den overrompel de helpen niet. De mannen, die hem vast houden zijn vastbesloten een goed werk te verrichten. De volksoploop groeit, groeit. Men hoort het dringende geroep om een politie-agent. Dan loeit de sirene van den reddingswagen de remmen knarsen en de ongelukkige jon geling wordt zich plotseling bewust van het hopelooze van zijn situatie. „Mijn hemel!" sohreeuwt hij, „ik wil toch alleen maar weten wanneer de slag bij Wa terloo Is geweest!" „Dat was op 27 Juni 1815" roept een scho liertje van tien trotsch. „Juist! Juist, ja!" juicht de heer nu zich- baar verlicht, „27—1815! Goddank! Laat u het mij even opschrijven, heeren. Ik kan namelijk heelemaal geen getallen onthou den! Het was toch al zoo'n toer voor me om er achter te komen wanneer de slag bij Wa terlooLaat toch in 's hemelsnaam mijn arm los, man! 271815! Laat mijn arm toch los, mensoh! Vóór ik het vergeet, het jaartal! Want dan bega ik een ongeluk!" Iedereen Is sprakeloos van verbazing en krijgt een koude rilling. De geüniformde mannen van de reddinsgbrigade slepen den wanhopig tegenspartelenden rampzalige naar den ambulance-auto, maar nog voor zij by den wagen zyn, slaagt de ongelukkige er in, zyn rechterarm vry te krijgen en begint haastig de data van den slag by Waterloo te noteeren. 271815... Dan slaakt hy een diepen zucht van verlichting. „Ziet u," licht de nu plotseling zeer geluk kig uitziende jongeman de in een cirkel can hem heen staande mannen toe, „27—1815, dat is namelyk haar telefoonnummer! Ik ken haar pas en van pure verliefdheid heb ik er nog niet aan gedacht haar naar haar achternaam te vragen, zoodat ik haar num mer ook niet in het telefoonboek kon zoe ken! Zij heeft mü alleen haar voornaam ge zegd en haar telefoonnummer en zy voegde er aan toe: als je het niet kan onthouden, jy ezelskopje, myn nummer is hetzelfde als de datum van den slag by Waterloo! Ik moet haar dadelijk opbellen, ik ben al een kwartier te laat!" De brigade-mannen gaan begrijpend- glimlachend op zy. de jongeling baant zich een weg door de menigte en holt naar de telefooncel, nagestaard door de giChelende massa nieuwsgierigen. (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden). Bericht No. 23. De hieronder volgende groenteif- en fruitprijzen zyn geen vastgestelde maximumprijzen. Zy zyn bedoeld om den consument een richtiyn te geven voor de prijzen, die hem ten hoogste ln rekening gebracht mogen worden gedurende de periode van van 20 tot 26 Augustus. Boven deze pryzen zullen in dit tydvak in geen geval groenten of fruit mogen worden verkooht, ook niet wanneer deze van de beste kwaliteit zyn In de meeste gevallen zullen de groenten- en fruitprijzen lager moe ten zyn dan de onderstaande pryzen, die gebaseerd zyn op de beste kwaliteiten. GROENTEN. Bloemkool: sorteering I sorteering II Tomaten goede kwaliteit misvormd kriel Wortelen met lof per bos zonder lof, fyn zonder lof, middelgr. zonder lof, grof Stokboonen Prlr.fesseboon.cn sny- (spekboonen) Stamboonen: prlncessebóonen zonder draad princesseboonen met draad andere soorten. stamboonen Pronkboonen Roode kool FRUIT. f. 0.21 p.St. f. 0,16 p. st. 0.26 p. kg. 0.21 p. kg. 0.13 p. kg. „0.10 p. bos „0.12 p. kg. f.0.09 p. kg. 0.08 p kg. f. 0.32 p. kg. f. 0.23 p. kg. f. 0.23 p. kg. 0.21 p. kg. „0.18 p. kg. „0.18 p. kg. 0.09 p. kg. Savoye Koolf. 0.09 p. kg. Witte kool f. 0.08 p. kg. Spitskool f.0.08p.kg. Komkommers: boven 850 gram 0.23 p. St. van 700850 gram0.19 p. st. van 600700 gram0.15 p. st. van 500600 gram0.11 p. st. stek f. 0.08 p. kg. Doperwten 0.26 p. kg. Peulen 0.26 p. kg. Tuinboonen „0.12 p. kg. Uien 0.12 p. kg. Zilveruien 0.21 p. kg. Sjalotten ,,0.15p.kg. Bieten, ronde en lange f.0.08p.kg. Kropsla ,0.08 p. st. Andy vie ,0.15 p. kg. Spinazie 0.22 p. kg. Stoofsla ,0.15 p. kg. Rabarber „0.10 p. kg. Postelein 0.18 p. kg. Aardbeien 1.14 p. kg. Kersen 0.62 p. kg. Aalbessen 0.36 p. kg. Zwarte bessen 0.65 p. kg. Frambozen 0.77 p. kg. Kruisbessen 0.26 p. kg. Meloenen: groene ananas0.62 p. kg. andere soorten0.35 p. kg. Druiven: Muscaat. Westfrlsda, Leopold, Golden Cham pion 1.22 p. kg. Frankenthaler „1.07 p. kg. andere soorten1.p. kg. Morellen 0.47 p. kg. Perziken extra groote 0.62 p. st. groote „0.21 p. St. kleine 0.92 p. kg. Appelen Cox Oranje Peppin enz.: extra kwaliteit0.77 p. kg. Ie kwaliteit 055 p. kg. 2e kwaliteit„0.32p.kg. Goudreinette enz. extra kwaliteit0.55 p kg. Ie kwaliteit 0.40 p. kg. 2e kwaliteit 0.25 p. kg. Brabantsche Bellefleur enz.: extra kwaliteit0 47 p.kg. Ie kwaliteit0.35 p. kg. 2e kwaliteit 0.21 p. kg. Jacques Lebel enz.: Ie kwaliteit „0.32 p. kg. 2e kwaliteit 0.21 p. kg. AARDAPPELEN. Val van Goud- en Ster- reinetten „0.21 p. kg. Val van overige appelen 0.18 p. kg. Stek- en wormstekige appelen (zuur)0.15 p. kg. Stek- en wormstekige appelen (zoet)0.10 p. kg. Peren Beurré d'Anjou enz.ï extra kwaliteit0.69 p. kg. Ie kwaliteit „0.47p.kg. 2e kwaliteit„0.25p.kg. Beurré Hardy enz.: extra kwaliteit0.55 p. kg. Ie kwaliteit0.40 p. kg. 2e kwaliteit 0.18 p. kg. Beurré de Mérode enz. Ie kwaliteit 0.35p.kg. 2e kwaliteit 0.18 p. kg. Overige soorten: le kwaliteit 2e kwaliteit Stek- en wormstekige peren Pruimen: Dubbele Boeren witte enz.: le 'kwaliteit 2e kwaliteit Reine Victoria, enz.: le. kwaliteit 2e kwaliteit fl.25 p. kg. 0.18 p. kg. 0.10 p. kg. 0.55 p. kg. 0.21 p. kg. 0.43 p. kg. 0.21 p. kg. Overige soorten prui men: le kwaliteit „0.35p.kg. 2e kwaliteit „0.21 p.kg. Kleiaardappelen Duinzandaardappelen 0.08 p. kg. „0.08 p. kg. Zandaardappelen Veenaardappelen 0.07 p. kg. „0.07 p.kg. Vóór het schrappen gewogen, mag 1 ct. per kg. of per bos voor het schrappen van wortelen berekend worden. Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van aardappelen mag 1 ct. per kg. worden be rekend, met dien verstande, dat zy gewogen worden na het schrappen. Voor thuisbezorgen van aardappelen mag 1 ct. per kg. extra worden gevraagd. Overigens zal het ln geen geval geoorloofd zyn extra kosten aan het publiek in rekening te brengen voor thuisbezorging, schoonmaken of andere bewerkingen. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Zij geldt van 20 Augustus tot <n met 26 Augustus 1941. 1495 (In&ez. Med.) PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG Alphen a. d. Rün: Oud-Geref. Gemeente: Lok. van Mandersloostr.7.15 uur: Ds. van 't Hoog te Utrecht. Noordwyk aan Zee: Geref. Bond (Julianaweg 27) Woensdagavond 8 uur, ds. Steenbeek, uit Oudewater. Waddinxveen: Zuidkade 18: Nam. 7.30 uur, ds. de Rover van Vlaardingen. Zij wisten niet dat er nog zooveel in hun oude totdat onze technische dienst zyn tooverstaf er over gehaald had. - Nu kunnen ze weer alles krijgen. - Advies en prijsopgave gratis. - Repa raties wel beter, maar niet duurder, en onder sdhrifteiyke garantie. - Geen z.g. voorzet- apparaatjes. - Ga naar: 1506 Heden geopend de Rijwiel- en Motorhandel van A. VAN DER POUW KRAAN HOOGE RIJNDIJK 184 (hoek Kettingstraat.) Annex Reparatie-inrichting en Vulcaniseer-inrichting voor Banden. 9697a geven wij de HOOGSTE WAARDE! 1512 J. NIJENHUIS HAARLEMMERSTRAAT 63 Woensdagmorgen van 8-10 uur verkoop van een partij gesteri liseerd RUND- en VARKENS- VLEESCH a f0.50 en f0.60 per pond, alles met bon. 1518 De verkooper 3. OWEL. voor reeds m. succes ingevoerd Huish. Merkartikel, z. concurr., v. h. district LEIDEN—ALPHEN a. d. RIJN, gezocht. Vereischt: Actief verkooper v. eigen rekening. Br. onder No. 89717 aan BOLREK, Kon.pl. 1, A'dam. 1498 Daar ondergeteekende zijn stroomrantsoen heeft over schreden, is zijn Zaak gesloten tot 25—8—'41. S. WEYERS, Kapper Breestraat 15a 1514 voor de fietsenstalling. 1523 Aanmelden: Trianon-Theater, Woensdagavond 8—10 uur. Zwaar MOTORRIJWIEL te koop gevraagd a contant. Brie ven ond. No. 1524, Bur. v. d. BI. Rijnsburgerweg 20. 9667a OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. SAFFRAAN. De Directeur van het Rijksbureau voor Genees- en Verband middelen, hiertoe gemachtigd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheep/aart, maakt bekend, dat het verhandelen van stigmata croci (saffraan), het welk dezer dagen tot distributiegoed is verklaard, zonder zijn voorafgaande vergunning is verboden. Ondernemingen, welke dit artikel verhandelen zijn verplicht vóór 1 September 1941 schriftelijk een verzoek om inschrijving te richten tot het Rijksbureau voor Genees- en Verbandmidde len, Vondelstraat 11e, Amsterdam, onder opgave van den voor raad van dit artikel. 15-D 4—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8