S I i 9.9 SPORT LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bted baandag 18 Augustus 1941 Athletiek in den Hout L. C. C. kampioen in 2 B. Faanhof wint de Ronde van Leiden „Holland"-wedstrijden in den regen De Sneek-week begonnen Mej. Couquerque in het heeren-enkelspel I". de Groot eerste in de Nieuwelingen klasse L.C.C. is kampioen (Van onzen sportredacteur). Vijf nationale kampioenen kwamen gis termiddag uit op de nationale invitatie- wedstrijden van de Leidsche vereeniging „Holland" en alle vijf toonden zij hun supe rioriteit! Dat waren: Osendarp, Blok, Hout man, Lamoree en De Bruyn! Geen enkele revanche dus, geen enkele record-verbete ring. zelfs over het algemeen geen felle duels zooals op dien mooien Septem berdag van hetvorige jaar bij de opening van de Leidsche sintelbaan. De weersom standigheden werkten dat overigens ook niet in de hand. Zoo fraai als het was in 1940, zoo slecht was het nu. Regen joeg telkens weer met striemende vlagen over baan en terrein, zoodat het water den ath- leten om de ooren spetterde, zw&ór werd het loopvlak, en handdoeken waren er noo- dig om bij het polsstokhoogspringen een behoorlijken greep aan den polsstok mogelijk te maken! Neen: „Holland" trof het dezen keer niet en dat wat te meer jammer om dat het groote aantal door particulieren uitgeloofde prijzen en de nog vrij talrijke toeschouwers-schare het klare bewijs vorm den dat de interesse voor de sport van speer en sprint ook in onze Sleutelstad ziender - oogen aan de winnende hand is SLIJKHUIS GESLAGEN. Wellicht de grootste verrassing van dit tour- nooi is de nederlaag op de 1000 Meter van Slijk huis geweest! Frits de Ruyter, noch de Haar lemmer De Roode zorgde daar echter voor want deze twee bekende loopers waren zonder kennisgeving weggebleven. „Een nummer zon der eenige attractie" zei men al hier en daar bij het vernemen van het bericht betreffende De Ruyter en De Roode. en algemeen zag men Slijkhuis bij voorbaat als winnaar aangewezen. Doch ook de jeugdige Leldenaar zelf verkeerde blijkbaar in dien waan en per saldo bleek dat fnuikend te zijn. Want te laat zette hij nu zijn aanval op De Bruyn (Trekvogels) en Evers <AV '23) in! En toen hij in de laatste bocht bovendien bij Evers op beduidend meer tegen stand stuitte dan hij zal hebben vermoed, waardoor hij niet direct passeeren kon, had De Bruyn inmiddels een voorsprong gekregen, wel ke niet meer in te halen viel. Nog volkomen frisch ging Slijkhuis, wiens soepele stijl ook nu weer bewondering wekte als tweede door de fi nish: bewijs dat zijn tactiek op dezen middag had gefaald! Hetgeen dezen jeugdigen athleetoveri gens slechte tot leering strekken kan.... Stuivenberg won op fraaie wijze de 1000 M. voor B-klassers na vinnigen kamp met Heem- rood van de AAV'36, die hij in de laatste bocht resoluut van zich af schudde om met flinken voorsprong te zegevieren. OSENDARP TRIOMFEERDE. Op de 100 M. (A-klasse) ditmaal niet als verleden Jaar een hevig gevecht tusschen Osen darp en Nota! Beiden kwamen in de finale en Nota, snel aanzettend als steeds, ging een oogenblik zelfs aan den kop. Dra was Osendarp echter naast hem om daarna in den fraaien tijd van 10.7 seconden de race onbedreigd te winnen Achter hem streden Houtman en Spree vinnig 'om de tweede plaats, waarbij eerstge noemde met gering verschil triomfeerde. Nota werd vierde. Osendarp deed later nog eens zijn titel van ,,'s werelds snelsten politieman" eer aan door bij de Olympische estafette een aan zienlijken achterstand op de tweede Trekvogel- ploeg in een niet minder grooten voorsprong om te zetten. Flitsend snel ging de nationale kampioen over de baan én het was alsof de rest vrijwel stil stond! Een nummer dat terecht bij het publiek warmen bijval verwierf! MISLUKTE RECORDPOGING. Blok, uit Wieringerwaard, had geen tegen stand van be teekenis op de 400 M., Houtman won het vèr-springen, De Bruyn het kogelstoo- ten en discuswerpen, Lamoree het polsstok hoogspringen en dat was alles volkomen nor maal. Lamoree kwam tien centimeter hooger dan bij de nationale kampioenschappen, toen hij 3.70 M. haalde, en dat was voor hem aan leiding een aanval te ondernemen op het Ne- derlandsche record (3.90 M.), welke poging in- tusschen na drie sprongen als mislukt moest worden afgewezen. WERVELWIND. Op de 5000 M. was de Gouwenaar A. de Ruy ter (kampioen van Zuid-Holland) oppermach tig! Als eenige A-klasser in het gezelschap van B- en C-klassers joeg hij over de baan, alles wegvegende wat niet snel genoeg beenen maken kon! Wie ingehaald werd moest uitvallen en angstig keken de zwakke broeders telkens om of het gevaar al dan niet nader kwam! Negen ronden (van de 14) voor het einde lag de eerste C-klasser al uit den strijd en het was een ver makelijk gezicht hoe even later een groepje van, drie vluchtende loopers bijkans gelijktijdig naar de kleedkamers werd gewerkt, overvleugeld door den man van Vires et Celeritas, die in stug volgehouden tempo bleef doornmalen en onbe dreigd winnaar werd. Bouber, van De Vole- wijckers lag tot twee ronden voor het einde in tweede positie, werd toen door den Holland-man Van Bakel ingeloopen en was op de laatste tweehonderd meter op geen stukken na in staat den spurt van den Leidenaar te beantwoorden! ASC veroverde den eersten prijs in de 4x100 M. estafette voor voetballers, terwijl de Holland- atiileet Noordenbos met een sprong van 3.30 M de derde plaats bezette bij het polshoog en daar mede een uitstekende prestatie leverde. De uitslagen luidden als volgt: 100 Meter hardloopen klasse A: 1ste serie: 1. M. Osendarp (Trekvogels) 11,7 sec; 2. N. Peters (AV '23) 11,8 sec; 3. A. Knuttel (Holland) 11.9 sec. 2de serie: 1. W. Nota (Holland) 11.2 sec; 2. J. Houtman (AV '23) 11.3 sec: 3. A. Spee (V en L) 11,3 sec. Finale: 1. Osendarp 10,7 sec; 2. J. Houtman 10,8 sec; 3. A. Soree 10,9 sec; 4. W. Nota. 100 Meter hardloopen klasse 8: 1ste serie: 1. P Pont (Holland) 11.7 sec; 2. J. Brugmans 'Alphia) 11,8 sec; 3. W. Rooyackers (AVON) 11,8 sec. 2de serie: 1. D. Poetiray (V en L) 11,8 sec; 2. W. du Chatenier «Trekvogels) 11.9 sec; 3. P. Verloov (Alphia) 12 sec. 3de serie: 1. J. Bakker (Meteor) 11,9 sec; 2. L. H. Kloos (Holland) 12,1 sec; 3. C. Buys (Zaanland) 12,1 sec. Finale: 1. D. Poetiray 11.6 sec; 2. J. Bakker 11.7 sec- 3. W. du Chatenier 11.7 sec; 4. Pont. 400 Meter klasse A: 1. A. Blok (Olympia) 51.4 sec; 2. C. Mahieu (V en L) 53.8 sec; 3. K. Kamp (V en L) 56.1 sec; 4. K. Rijpermans (V en L). Idem klasse B: 1. C. Ver hulsdonk (V en L) 55,2 sec; 2. P. van Muyen (AAV '36) 55,9 sec; 3. K. M Essenberg (Trekvogels) 56 sec: 4. J. Mulder (Zaanland). 1000 Meter klasse A: 1 Th. de Bruyn (Trek vogels) 2 min. 40.9 sec; 2. W. Slijkhuis (NAU) 2 min 41.5 sec; 3. J. van Gog (Haarlem) 2 min. 42.2 sec: 4. J. Evers (AV '23); 5. Lenseling (Haarlem) Idem klasse B- l.C. Stuivenberg (Holland) 2 min. 43 sec; 2. J. Heemrood (AAV '36) 2 min. 47.1 sec; 3. H. Boes (APGS) 2 min. 47,8 sec; 4. A. Spek (DOS) 2 min .50 sec. 5000 M. klasse A: 1. A. de Ruyter (Vir. et Cel.) 16 min. 32.4 sec. Idem klasse B: l.A. J. van Bakel (Holland) 17 min. 0.5 sec; 2. B. Bouber (Volewijckers) 17 min. 11 sec; 3. F. Gaarenstroom (Volewijckers) 17 min. 11.4 sec; P. van Leenen (DOS). Idem klasse C: 1. W. Rietdijk (Volewijckers) 17 min. 37,8 sec; 2. H. Böke (Volewijckers); 3. C. Prook (Alphia). Hoogspringen: 1. C. P. Hey (Quick) 1.60 M.; 2. P. Nelissen (Celebes) 1,55 M.; 3. en 4. J. W. Pakkort (V en L) en R de Laive (Holland) 1.50 Meter. Discuswerpen: klasse A: G. J. de Bruvn (V en L) 42.59 M.; 2. H. Enklaar (V en L) 39".07 M. Idem klasse B: 1. T. Oreel (APGS) 36 M; 2. H. A. Keyzer (APGS) 31,63 M. Polstokhoogspringen: 1. C. Lamoree (Haar lem) 3.80 M.; 2. J. Verkes (Haarlem) 3.60 M.; 3. J. A. Noordenbos (Holland) 3.30 M.; 4. W. Mosies (Trekvogels) 3.15 M; 5. G. Fakkel (Hol land). Verspringen klasse A: 1. J. Houtman (AV '23) 6.95 M. Idem klasse B: 1. L .Brouwer (Haarlem) 6,22 M; 2. K. Eykelenboom (AAV '36 6,18 M; 3. J. W. Hey (Quick) 5.88 M. Kogelstooten klasse A: 1. A. G. J. de Bruyn (V en L) 13.76 M; 2 T. Oreel (APGS) 12.96 M; 3. G. Appel (Trekvogels) 12.44^ M. Idem klasse B: 1. H. Enklaar (V en L) 11,79 M; 2. J. C. van Reeuwijk (DOS) 11,40 M; 3. L. Mulder (Holland) 10,91 M. 4 x 100 M. estafette: 1. V. on L. I in 45,4 sec; 2. V en L. H in 47,4-sec; 3. APGS; 4 Alphia Idem voor voetballers: 1. A.S.C. in 49.8 sec; 2. Lii.C. In 52 sec; 3. Roodenburg I in 52,8 sec; 4. Roodenburg m; 5. Roodenburg n. Olympische estafette: 1 .Trekvogels I in 3 min. 50,9 sec; 2. Trekvogels n in 3 min. 51,5 sec; 3. Alphia in 4 min. 0.4 sec; 5 AP.G3. in 4 min. I,9 sec: 5. Holland. 300 M. hardloopen voor juniores: 1ste serie; 1. A. K oom en (V en L) 41,1 sec; 2. J. Alders (Trekvogels) 42 sec; 3. G. Fakkel (Holland) 44,4 sec. 2de serie: 1. N. A .Bomhof (Holland) 42 sec; 2. E. Krans (V en L) 42,5 sec; 3. A. P. Koomen (V en L) 42,7 sec. 3de serie: 1. A. Koppelle (Celebes) 42,6 sec; 2. J. Kleyn (Trekv.) 43 sec; 3. J. v. d. Lely (V en L). Finale: 1. J. Kleyn 40,1 sec: 2. A. Koomen 40.2 sec; 3. Koppelle 40,2 sec; 4. Alders 40,6 sec. Kogelstooten voor juniores: 1. J. Grobbe (Holland) 13.16 M; 2. J .W. Pakkert (V en L) 12.04 M; 3. E. Krans (V en L) 11,56 M. De extra-prijs, uitgeloofd voor de beste presta tie van den dag. werd toegekend aan M. Osendarp van de Trekvogels. ZEILEN. SUCCESSEN VOOR JAN BIER. Friesc&e regenboogzeilers sneller dan de Hollanders. ZATERDAG IS DE SNEEK-WEEK BEGONNEN Hoewel de eerste dag in de morgenuren weinig goeds voorspelde door den voortdurenden regen en storm klaarde het weer des middags dus danig op, dat het toch nog een zeer geslaagde zeildag werd. Wel bleef de harde wind waaien, hetgeen vele schepen averij deed oploopen, doch het droge weer met een lekker zonnetje ver goedde alles. In de Olympiajollen-klasse was Jan Bier uit stekend op dreef terwijl bij de Regenbogen de Hollanders kansloos waren. Voor de teamwedstrijden Holland-Friesland in de Regenboogklasse werden de volgende vastgesteld: Holland: Saenden I. van S. de Wit, Zaandam; Saenden van L. de Wit, Zaandam; Eelko, van W. Bergsma, Voorburg; Duke I, van J. C. van den Velde, Den Haag. Friesland: Dolfijn, van K. van Vrolijk, Sneek; Schelm, van P. van Dijk, Sneek; Windekind, van D. Oppenhuizen. Sneek; Jan van Gent, van dr. J. W. v. d. Zijp, Sneek. In afwijking met de gewoonte worden de teamwedstrijden dit jaar gehouden op Dinsdag en Woensdag (dus niet op Woensdag en Don derdag), ten einde de Hollanders in de gelegen heid te steflen tijdig naar huis terug te keeren. De voornaamste uitslagen van Zaterdag zijn: Valkjachten: 1. Whippet, st. ir. H. F. Zuider- baan, Leeuwarden; 2. Kolhorn. st. G. Kaan, Sneek: 3. Toervalk. st. S. H. Fritsma, Sneek. 16 M2. eenheidsklasse: 1. Ramona, st. A. Vol- lema, Grouw; 2. Wihaja, st. J. Smith, Sneek; 3. Anneke, st. S. Kinkma, Roordahuizum. Olympiajollen: 1. Beroeboe 3, st. J. Bier, Aerdenhout; 2. Wildebras, st. Dirk Bakker, Sneek; 3. Dobber, st. J. S. Bouman, Leeuwarden. B.M.-klasse: 1. Meteoor 2, st. L. Hof, Oude- haske; 2. Valk, st. K. F. Hesse, Leeuwarden; 3. Geja. st. J. v. d. Schaaf. Grouw. Pampusklasse (zonder bijzeilen)1. Ruiter, st. R. Reitsma, Koudum; 2. Njord, st. E. Toonstra. Sneek; 3. Waterlelie, st. D. P. Boomsma, Sneek. Regenboogklasse: 1. Windekind, st. D. Oppen huizen, Sneek; 2. Jan van Gent, st. dr. J. W. v. d. Zijpp, Sneek; 3. Schelm, st. P. van Dijk, Sneek. DE TWEEDE DAG. Ook de tweede dag van de Sneekweek is een mooie zeildag geworden. Er stond een Z.W.- bries, waardoor er op het rak van af de pro vinciale betonning tot aan de finish gekruist moest worden. De harde wind veroorzaakte ook nu veel averij aan de verschillende scheepjes. De groepswedstrijd in de 16 M2. klasse tusschen de ploegen van Holland. Groningen, Overijsel en Friesland leverde den Friezen de 1ste, 2e, 4e en 5e plaats op, waardoor de gastheeren 56 punten behaalden. Groningen kreeg 39, Holland 21 en Overijsel 19 punten. Bij de groepswedstrijden der Olympiajollen namen de Hollanders Jan Bier en Bakker echter op uitstekende wijze revanche door de 2e en 3e plaats te bezetten achter den Fries Oppenhuy- sen. Holland kreeg 19 punten. Friesland 17 pun ten, Groningen 9 punten. De uitslagen zijn: 12-voetsjollen: 1. Ree, st. C. W. Schaap; 2. Popeye, st. D. Schoen; 3. Beroeboe, st. mej. Tit. Bier. Valkjachten: 1. Whippet, st. Zuiderbaan; 2. Toei*falk, st. Fritsma. Sharpies: 1. Odar, st. B. G. Dijken; 2. Tineke 2, st. J. H. de Koningh. 16 M2. eenheidsklasse: 1. Ramona. st. A. Vol- lema; 2. Betty, st. Siep v. d. Steeg; 3. Anneke, st. S. Kingma. Olympiajollen: 1. Beroeboe 3, st. J. Bier; 2. Teb 2, st. T. Bakker; 2. Estamtam, st. C. C. Flemming. BM. klasse: 1. E. H., st. H. Wester; 2. Haspel, st. H. A. Beek; 3. Puck, st. H. G. Miedema. Regenboogklasse: 1. Jan van Gent, st. dr. J. W. v. d. Zijpp; 2. Hennie, st. M. Hendriks; 3. Eelko, st. W. Bergsma. TENNIS. NEDERLAAG TEGEN DE ROY VAN ZUIDEWIJN. In het te Eindhoven gehouden nationale ten- nistournooi heeft mej. Rollin Couquerque Za terdag in het heeren-enkelspel een nederlaag geleden tegen De Roy v. Zuidewijn die met 61, 119 triomfeerde. Aanvankelijk was de Zuide lijke eerste klasser veel sterker. Hij speelde rustig zonder forceering, zonder overmatigen aanval. Hü koos echter keer op keer een juist moment uit om een harden klap in de hoeken te slaan, terecht speculeerend op de mindere snelheid van zijn tegenstandster. Hij spreidde het spel, haalde de dropshots en maakte die met dorpshots af. Hij kwam 61, 41 en leek op een sprekende zege af te gaan. Doch het even inhouden van zijn spel, een tikje te veel voor zichtigheid was oorzaak dat het initiatief hem ontglipte! Het werd een volkomen gelijke strijd waarin vaart en tempo niet meer den toon aangaven doch daarin de plaatsing vann mej. Couquerque vrijwel gelijk was aan die van De Roy. Met een licht overwicht aan zijn kant, omdat hij iets meer pressie kon oefenen. Bij 54 kreeg hij zijn eerste matchpoint doch pas bij het elfde, in de twintigste game, bij 109 had hij succes! Gisteren vonden de eindstrijden plaats. In het heeren-enkelspel bestreden Borren en Wil ton elkaar. Wilton kreeg in de derde set op 54 een matchpoint, welke echter door Borren met een gedurfde smash teniet werd gedaan. Niet temin won Wilton met 63, 16, 75. De verdere uitslagen waren: Dames-enkelspel: mej. Knottenbelt sl. mevr. Joncquiere 9—7, 6—3. Heeren-d ubbelspelDe Braun en Wiegers sl. Wilton en Rinkel 62, 63. Dames-dubbelspel: mevr. Goossens en mej. Knottenbelt sl. mevr. Spies én mver. Verbunt 6—3, 6—2. De finale van het gemengd dubbelspel tus schen mevr. Joncquiere met Wiegers en mej. Couquerque met Rinkel wordt later gespeeld. Foto T. Vliet. Door een stevige overwinning op de Voorburgsche Cricketclub behaalde L.C.C. gisteren het kampioenschap van de 2de klasse B van den Ned. Cricketbond. Hierboven aanvoerder Metsch (tweede van links) met zijn kampioenselftal. CRICKET. NED. CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. lste klasse: VVV-Quick (N):gew. door WV met 2 runs (5 wickets in handen); R. en W.— ACC: gew. door ACC met 2 runs; SpartaEx celsior: draw; HCC 3—SCHC: draw; PW—HCC I: draw. 2de klasse B.: LCC—VCC: gew. door LCC met 6 runs (10 wickets in handen); NLCCQuick: gew. door Quick met 96 runs; KCC 4—ASV: gew. door ASV met 34 runs; VOC 2—HDVS 2: gew. door HDVS met 73 runs. 3de klasse B.: XerxesLMCC: draw; HDVS 3HCC 5: gew. door HDVS met 158 runs; HBS 2VUC: gew door VUC met 25 runs. 4de klasse: LMCC 2—VUC 2: gew. door VUC met runs; ASV 2—Qulcq 3: gew. door Quick met innings en 49 runs. Overzicht. Het heeft weer heel weinig gescheeld of HCC I was gisteren op eigen terrein geslagen door P.W. De Twentenaren scoorden eerst 157 runs, waar na HCC juist 5 runs beneden dit totaal bleef. In de 2de innings bracht PW het wederom tot 150 runs. waarna HCC den tijd uitspeelde. Er waren toen evenwel reeds 8 wickets meer en het totaal was slechts 81. WV zag kans Quick voor 70 runs uit te gooien, waarna de Amsterdammers tusschen de regenbuien door dit totaal passeerden voor het verlies van 5 wickets. Excelsior scoorde er tegen Sparta lustig op los; toen het scoringbord 228 runs aanwees voor het verlies van 7 wickets, oordeelde Oosterholt het welletjes, doch blijkbaar had hij daarmede al te lang gewacht, want nu kreeg Sparta de kans den tijd uit te spelen. Het was ook hier een dubbeltje op zijn kant. want de laatste twee Rotterdammers stonden op de mat, toen de tijd verstreken was. Het totaal was 105. Ook de ontmoeting HCC 3SCHC eindigde in een draw De gasten overtroffen zichzelf door 175 runs te scoren voor het verlies van 5 wickets, waarna de thuisclub voor het verlies van 1 wicket 85 runs scoorde Rood en Wit verloor met slechts twee runs van ACC uit een totaal van 180. LCC handhaafde haar voorsprong op het Haagsche Quick, door in den overigens saaien wedstrijd van VCC te winnen, waardoor de Leidsche kampioen harer afdeeling is geworden. Onze hartelijke gelukwenschen aan captain Metsch en zijn wakkere ploeg. De LCC dankt haar kampioenschap voornamelijk aan haar sterken aanval en haar voortreffelijk veldwerk. Bij het batten moet het nog te veel van enkele spelers komen, waardoor de staart reeds begint na den val van het vijfde wickét. Het getuigt te meer voor de kracht van den aanval, dat de LCC ondanks deze handicap het kampioenschap harer afdeeling na een spannende nek aan-nek race met Quick heeft behaald! De LMCC nam revanche voor de op eigen terrein geleden nederlaag door Xerxes een pun- Wij zijn op het gebied van wielerwedstrijden op den weg in Leiden allerminst verwend en het moet voor het bestuur der Swift-combinatie dan ook een heele onderneming zijn geweest om nationale wedstrijden te organiseeren. Het stemt tot voldoening te mogen con- stateeren, dat dit initiatief met volledig succes bekroond is geworden. Want niet alleen meldden de renners zich in grooten getale aan, waaronder uit verafgelegen dee- len van het land de verst-komende was afkomstig uit Vaals bü Maastricht maar ook de kwaliteit was van zeer goed gehalte. Onder de deelnemers bevonden zich tal van prominente renners, zooals de Haarlemmer Peters, die de vorige week te Zandvoort het nationale kampioenschap in de amateursklasse behaalde en voorts de renners de Best, C. Bak ker. Schellingerhout en Lakeman, die in dieri- zelfden wedstrijd de 2e. 3e, 4e en 5e plaats be zetten. En last not least was ook de opkomst van het publiek zeer bevredigend, zoodat er vooral in de directe omgeving van de finish aan de Lorentz- kade een dichte menigte op de trottoirs stond samengepakt Een vrij sterke politiemacht onder leiding van den inspecteur van der Wal zorgde op voortreffelijke wijze, dat de baan vrij bleef voor de renners. Het publiek verleende daartoe trouwens over het algemeen gaarne de her haaldelijk gevraagde medewerking. Alleen de eereronde der winnaars na afloop viel eenigs- zins in het water, doordat de toeschouwers on middellijk na de finish de trottoirs verlieten waardoor een van de laatstaankomende renners nog het slachtoffer werd van een botsing en een leelijken val deed Maar dat was dan ook vrijwel het eenige incident van den middag, die een prachtig vlot verloop had en door uitgelezen weer werd be gunstigd. Gelijk gemeld liep het parcours van de Lorentzkade via de Kamerlingh Onneslaan en de Sitterlaan weer naar de Lorentzkade. De Beginnelingen en Nieuwelingen reden dit parcours veertienmaal, te zamen een afstand van 20 K.M.; de Onaf hankelij ken en Amateurs deden zulks veertig maal. zijnde een afstand van 56 K.M. In belde categorieën startten ruim 50 deelnemers. DE KLEINE RONDE. Om klokke 2 uur startte de eerste groep en direct zetten de renners er een flink tempo in, zoodat de eerste ronde werd afgelegd in 2 min. 15 sec. De Leidenaar J. de Groot won de eerste premie en herhaalde dit in de vijfde ronde. Het peleton bleef verder bü elkaar en alleen, de IJmuidenaar van Merkestein brak er een poosje tusschen uit, zoodat hij van de 7e tot en met de 10e ronde als no. 1 de jurytent passeerde en op een gegeven oogenblik ongeveer 100 M. voor sprong op de kopgroep had behaald. Daarna werd de vluchteling achtervolgd en tenslotte viel de beslissing in de eindspurt ten gunste van onzen stadgenoot J.- de Groot, die het parcours aflegde in 33 min. 10 sec. DE GROOTE RONDE. In de groep der Onaf hankelij ken en Amateurs ging de nationale kampioen Peters in de eerste drie vonden aan den kop. Als spoedig kwamen de eerste uitvallers o w. Jaap Lust uit Oostzaan, die tweemaal van fiets verwisselde, doch daardoor zoo'n achterstand kreeg, dat hü den strijd maar opgaf. Er werd een straf tempo gereden, waarby wü ronden noteerden van 2 min. 8 seconden. Speaker J. A. Ottc-n hield door middel van een luidsprekersinstallatie het publiek voortdurend op de hoogte van de wisselingen in den strijd en van de resultaten der veelvuldige premie sprints In de 15e ronde ondernam de Amster dammer Lakeman een uitlooppoging, welke met succes werd bekroond. Gedurende 13 ronden bleef hü op kop. waarbü zijn voorsprong tot maximaal 200 M. groeide, doch daarna zetten Smit (Haarlem) en C. Bakker (Oostzaan) de achtervolging in en zienderoogen verminderde de afstand tot den leider, terwijl ook het hoofd- peleton steeds dichter bü de leiders kwam. De eerste baanhelft werd afgelegd in 45 mi nuten 26 seconden. In de 29ste ronde kreeg de Amsterdammer Middelink den leider te pakken en daarna vormde zich een kopgroep, bestaande uit de renners Schüller, Rüsbergen. Faanhof en Ladenius. De kampioen Peters zat op dat mo ment nog steeds in het hoofdpeleton op de 20ste plaats. Van de 57 gestarte deelnemers waren er toen reeds meer dan 20 afgevallen. In de 36ste ronde werkte Peters zich op naar de 10e plaats en nog een ronde later lag hü reeds no. 4 in de kopgroep, welke inmiddels tot 8 renners was aangegroeid. De 38ste ronde bracht tien renners vlak achter elkaar met Schellinger hout aan het hoofd door de finish; na de 39ste ronde ging Faanhof voorop met aan zün wiel Westerduin, Schüller. Rutten en de Romün en de eindspurt bracht hierin geen ingrijpende wijziging meer. Onder luid gejubel van het publiek stoof Faanhof als eerste over de eindstreep, gevolgd door v. d. Star. Westerduin. Lakeman, Rüsber gen en Peters; de volgende 15 renners lagen op een kluitje, zoodat het de Jury nog heel wat hoofdbrekens kostte om de juiste volgorde van aankomst vast te stellen. De winnaar legde het parcours af in 1 uur 32 min. 11 sec.; een baangemiddelde dus van 2 min. 19 sec. en een gemiddelde uursnelheid van 34.78 K.M. Regt nog te vermelden, dat de wedstrijden o.a. werden bü gewoond door de wethouders van Stralen en Verwey en den voorzitter van de Midza-combinatie, den heer Bern. de Koning, welks bestuur een groot aantal premies had uitgeloofd. De uitslagen waren als volgt: Beginnelingen en Nieuwelingen: 1. J. de Gi*oot Leiden in 33 min. 10 sec; 2. B. de Kort, Am sterdam; 3 L. Schippers. Amsterdam; 4. B J. Bitter. Rotterdam; 5. A. C. Kuilman, Beverwijk, G. J. Nieuwenhoven. Den Haag; 7. A. van Mer kestein. IJmutden; 8. M. de Graai. Amsterdam; 9. K. Neert. Haarlem; 10. C. Schelfhout, Haar lem. Onafhankelüken en Amateurs: 1. H. Faanhof, SFnsterdam in 1 uur 32 min. 11 sec: 2. C. van der Star. Den Haag in 1 uur 32 min. 17 sec; 3. M. Westerduin, Scheveningen; 4. H. Lakeman, Amsterdam; 5. W. Rijsbergen, Leiden; 6. G. P. Peters. Haarlem; 7. M. Sëgaar, Lelden; 8 R. Riethoven. Leiden; 9. J. Schelllngerhout, Zaan dam; 10. T. Ooms. Haarlem: 11 en 12. J. Hof stede. Gouda en C J. de Be-t. H?r>rlem; 13 tot en mee 17. N. de Romiin. Leiden A. Vogelzang, Den Haag. J. Ladenius. Den Haag; P. van Meetelen. Den Haag en J. A. Akelijen. Rotter dam, allen in denzelfden tüd. tje af te snoepen. Aanvankelük scheen Xerxes een hooge score te zullen bereiken, doch plotse ling volgde er een collapse en voor 90 zaten alle Rotterdammers aan den kant. Onze stadgenooten scoorden daarna 40 runs Voor het verlies van 6 wickets, waarna de regen er een einde aan maakte. Het tweede elftal der LMCC verloor opnieuw, ditmaal van VUC 2. LEIDSCH-HAARL. JEUGDELFTAL— HAAGSCH JEUGDELFTAL. Hei Leidsch-Haarlemsch elftal gaat het eerst batten met P. van Tiggelen en Harmsen en ofschoon de score langzaam stügt, laten belde batsmen verschillende goede slagen zien. Eerst op 83 valt het eerste wicket, dat van van Tig gelen voor 44, terWül even daarna ook Harmsen het veld moet ruimen voor 39 runs. T. Kante- been die daarna inkomt speelt uitstekend, een geweldige zes en een aantal fraaie vieren is het resultaat van zün werk op de mat en als Pesschar de innings sluit op het mooie totaal van 160 voor 5 wickets blüft hü met 56 not out. De Haagsche innings werd daarna een teleur stelling; slechts Kors met 29 liet goed batten zien; de rest bepaalde zich uitsluitend tot de verdediging. Reeds een half uur voor het ver strijken van den speeltüd besloten beide aan voerders te stoppen, zoodat het resultaat een draw werd. L.C.C. WINT MET 10 WICKETS. Ondanks het natte veld koos Metsch. die de toss gewonnen had, fielden, waarop de Roos en H. van Thuül om bü halftwaalf de innings openden. Ei- wordt in een bü zonder laag tempo ge scoord en zoo waren er met de lunch pas 10 runs op het bord voor het verlies van 2 wickèts. Ook na de lunch bleef het een saaie vertooning en pas om kwart voor vier was V.C.C. uit voor 33 runs. Geen enkele speler bracht het tot de dubbele cüfels. T. Kantebeen had merkwaardige bowlingcüfers: 22 overs, 17 maidens, 7 runs en 8 wickets! Zonder wicketsverlies scoorde L.C.C. daarna de benoodigde runs. A. Harmsen 11 not out, A. Rietbergen 24 not out, totaal 39 voor 0. Na afloop verzamelden bestuur en spelers zich in de clubtent waar de heer Laman het elftal met fraaie bloemen heeft gehuldigd in verband met het behaalde kampioenschap, waarna een gemeenschappelijk maaltüd plaats vond in Café-Restaurant ,,'t Schuttershof". XERXE S—L.M.C.C. L.M.C.C. won de toss en koos fielden. De eerste batsmen brachten den Leidschen aanval reeds in groote moeilükheden. Met de lunch was de stand 1 voor 69 en het liet zich aanzien, dat Xcrxes het tot een hoog totaal zou brengen. Na de lunch ging het met Wagner in den aan val veel beter en werd het van 1 voor 69 all out voor 90, waarvan de Koning er 38 had, Coebergh bowlde 642 en deed bovendien een brillante vang op eigen bowlen, Wagner 3 voor 13. De Leidsche opende, met Sjierenburg en Schölvinck. Na een half uur moest bij den stand 0 voor 13 gestaakt worden wegens den regen. Na den regen was er nog slechts ruim een uur spelen en Xences bood een puntenverdeeling aan. De LM.C.C. wilde echter nog een poging wagen om in dezen korten tüd de ontbrekende runs te maken hetgeen niet gelukte. Bü den stand 6 voor 40 kwam het einde met een zeer bevredigende draw voor onze stad genooten. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De op de banen van de Noordwüksche Golf club gespeelde Stapleford-game werd gewon nen door mevr. van Aalst (28) met een totaal score van 37,; 2. P. Siemens (18) 36%; 3. K. van Hinloopen Labberton (10) 35 3/4. Bü het over- kampen van den wedstrijd van de vorige week tegen Bogey over 36 holes werd F. Mignot (22) winnaar met 3 down tegen E. B. B. J. C re mens (12) 4 down. VOETBAL. OM DEN AROL-BEKER. Aan het tournooi om den Arol-beker, dat op 7 en 14 September op het veld van AFC te Amsterdam gehouden wordt, nemen deel ADO. PSV. HBS, AJAX, DWS, UW. Zeeburgia en AFC. KORFBAL. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „FLUKS". Hiervoor werd gisteravond de wedstrijd Fluks AO.D.S. gespeeld, welke met 32 door Fluks werd gewonnen. Met uitzondering van één adspirantenwedstrüd n.l. Fluks—Pernix, welke nog nader vastgesteld zal worden, zün de nederlaagwedstrijden thans beëindigd. Winnaars van de door Fluks uitge loofde prijzen zün geworden: in groep A; HSVI en in groep B.: Vicus Oriëntis m. ALGEMEENE OP BEZOEK BU READY. Met drie 12-tallen ging Algemeene gisteren op bezoek bü Ready in Den Haag. Een combinatie Algemeene HI en IV speelde tegen Ready VI, een ploeg van nieuwelingen, waar zü met 1—0 van verloor. Algemeene II speelde tegen Ready V en won met 7—0. Algemeene I won van Ready III met 3—0. 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7