GEMENGD NIEUWS Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede B!ad Maandag 18 Augustus 1941 KERK- EN SCHOOLNIEUWS VASTGESTELDE MAXIMUMPRIJZEN De afspraak in de Parklaan Katwijker logger Alida verkeerde in nood OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN AGENDA Winterhulp Nederland FEUILLETON De Katwijker logger Alida KW 91 is ter nauwernood aan een groot gevaar ont snapt. De logger, die, van de Noordzeevls- scherij terugkwam, liep Donderdagavond 9 uur de haven van IJmuiden binnen. Juist even voor het passeeren van de IJmulder pieren geraaate het schip uit zijn koers, waardoor het door den sterken stroom en den krachtlgen wind onbestuurbaar werd. Het gevolg was, dat de logger tegen de Noordelijke pier liep en lek sloeg. De positie van de Alida was op dat oogenblik hache lijk. Gelukkig evenwel slaagde men er in ook den motor weer op gang te krijgen en door achteruit varen weer van de pier af te komen. Men wtst de Aldia weer ln het goede vaarwater te brengen en behouden de pieren binnen te varen. Op de kust had men den in nood verkeerenden logger op gemerkt en onmiddellijk waarschuwde men de reddingsboot Neeltje Jacoba, die spoedig ter plaatse was. Ook een ander binnenkomend kustvisschersvaartuig. dat getuige was geweest van den hachelijken toestand van de K.W. 91, behoefde, even als de Neeltje Jacoba, niet in actie te ke rnen. De Alida bleek evenwel lek geslagen te zijn, waardoor het vaartuig ln het dok moest worden opgenomen. Vad. URK IN HET GROEN. Sinds Zaterdagmorgen is de haven van Urk en het IJselmeer in den omtrek yan Urk bedekt met een circa 10 c.M. dikke groene laag. Het water vertoont een diepe groene kleur, die een donkeren weerschijn verleent aan de vaartuigen. De paling in de karen en bunnen sterft onmiddellijk en wordt waardeloos. Deskundigen beweren, dat de groene kleur het gevolg is van zaadafscheiding van een plant, die zich sinds de af sluiting van de Zuiderzee ontwikkeld heeft. Vorig jaar Augustus deed zich hetzelfde verschijnsel voor, jnaar lang niet zoo erg als thans. Tel. VIER SCHOLIEREN OP HET INBREKERSPAD. Met het geld naar de kermis gegaan. Tijdens afwezigheid van den groenten- handelaar P. H. en diens echtgenoote heb ben de beide elfjarige broertjes V., in sa menwerking met nog een paar schoolmak kers, in den vooravond van Donderdag J.l. ingebroken in de woning van H., te Oost- zaan. Door middel van een raam kon een der knapen het huis binnenkomen, waarna hij een deur in de achtersohuur wist te ont grendelen. Daarop onderzochten de jongens het huis, waar zij in de winkellade en in een dressoirkast veel klein geld en bankpa pier vonden Het bankpapier, ruim honderd gulden, lieten zij onaangeroerd, maar van de muntspecie namen zij ongeveer 15u gulden mee. Intusschen stonden twee jongens buiten op den uitkijk om bij eventueel onraad te waarschuwen. De buit werd daarna ver deeld, waarop ieder naar huis ging. Den volgenden dag zijn de vier knapen, met nog een vijfden schooljongen, die tot stil zwijgen werd verplicht over de aanwezig heid van het vele geld, na schooltijd naar de Zaondamsche Kermis gegaan, om daar het geld te verteren. Voor dien tijd hadden zij reeds bij een bakker ter plaatse eenige inkoopen gedaan en eenige zilverbonnen van f. 2,50 ingewisseld. Dit wekte den arg waan van den bakker op. die de politie van het geval ln kennis stelde. De gemeenteveldwachter van Oost zaan haastte zich naar Zaandam, waar hij de knapen in een draaimolen aantrof. Bij fouilleering kwamen er nog 75 gulden voor den dag. Uit het verhoor bleek voorts, dat ongeveer twintig gulden was verteerd. Een der jongens wist tijdens de aanhouding heimelijk te ontkomen. Hij begaf zich hard loopend naar Oostzaan terug, naar den tuin achter zijn ouderlijke woning, waar hij vijftig gulden had verstopt. Vlug bracht hij dit geld naar de vrouw van den benadeelde H. terug. Het bleek, dat deze jengen des middags dit geld niet kon meenemen naar de ker mis, omdat zijn moeder in de nabijheid van de piel:, waar het geld was verstopt, eenige huishoudelijk werk zat te verrichten. De politie heeft van een en ander proces verbaal opgemaakt. BUITENLANDSCH GEMENGD. JEUGDIGE BRANDSTICHTER. Verscheidene groote branden te Stock holm hebben naar het D.N.B. meldt, een sensationeele verklaring gevonden. De po litie heeft een knaap van 15 jaar gear resteerd, die geestelijke afwijkingen ver toont en bradmaniak is. Hij heeft dezen zomer een reeks branden gesticht. VOEDSELVERGIFTIGING AAN BOORD VAN EEN JAPANSCH SCHIP. De gezagvoerder van de Tatoeta Maroe, op weg naar Yokohama, heeft draadloos gemeld, dat Vrijdag, na het avondmaal, 120 tussohendekspassagiers plotseling ziek zijn geworden. Zeven patiënten zijn reeds over leden aan ptomainevergiftiging. Hij heeft den quarantainedienst om hulp verzocht. PREDIKBEURTEN. VOOR DINSDAG 19 AUGUSTUS. Leiden Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat) Nam. 81/4 uur, completen en Mariadienst. Katwijk aan Zee Geref. Gem, (Remise straat): Nam. halfacht, ds. Honkoop van Den Haag. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Hermina Adriana, d. van J. Schalk wijk en G van Ankeren; Jan Bernhard, z, van J. v. 't Schip en A. Wawro; Hendrik Andries, z. van W. de Gooyer en G. Schinkel; Jenneke Sietske, d. van A. A. W. v. d. Schilden en M. Meyer; Elisabeth, d. van H. v. d. Stroom en G. Wilhelmus; Wilhelmina, d. van W. Selser en A. Jongkind; Pieter, z, van W. A. Groeneveld en L. Kraay. Ondertrouwd: J. Alderden. 25 j. en G. Spaar garen, 27 jaar. Getrouwd: W. P. Zethof, 30 j. en H. Kooyman, 25 j.; T. A. Compier, 40 j. en E. M. Broers, 35 j. Overleden: P. Vermeer, 75 J„ weduwnaar van J. Stunnenberg; G. Visser. 89 j.. weduwnaar van L. Loosbroek; C. E. Bax, 14 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Zilveren priesterfeest pastoor Hesp. Zooals gemeld, werd na de viering van het priesterjubileum van pastoor Hesp op 15 Aug. aan den jubilaris nog een feest avond aangeboden. De aula van het Mis sie-college St. Willibrord, hiervoor beschik baar gesteld, was geheel bezet. Kapelaan de Graaf sprak namens het feestcomité den jubilaris en de genoodigden toe, waar na een uitvoerig programma werd afge werkt, waarbij de vele medewerkenden voor declamatie, tooneel, en zang, als om strijd hun best deden. Allen oogstten een dank baar auditorium en een hartelijk applaus. Pastoor Hesp sprak een dankwoord. KATWIJK AAN ZEE. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: een sleutelbos, een fiets, een donkerblauwe ceintuur, een rozenkrans, een portemonnaip met, inhoud, een doublé arm band, een bovengebit, een zwart kinderbdd- pak bruin gespreept, een grijze jongensjas, Bericht No. 22. De volgende prijzen mogen ten hoogste aan de verbruikers in rekening worden ge bracht: Eenheidsrijwielbanden Tour buitenband, maat 28/1J/2 f2.00 Transport buitenband, 28/1 y2 f. 3.30 28/1 3/4—1 5/8 f3.70 28/2 f.4.25 26/2 f4.00 Tour binnenband 28/11/2 f0.68 Transport binnenband 28/11/2 f0.87 28/13/4—15/8 f. 0.96 26/2 (ook ballon) f. 1.05 28/2 f. 1.12 Voor montagekosten mag hoogstens f. 0.30 per band worden berekend. Bij gelijktijdige montage van een binnen- en buitenband mogen de montage- kosten slechts eenmaal in rekening worden'gebracht. Rubberconservenglasringen Middellijn binnen- en buitenmaat: 64 x 85 mm met 2 lipjes f. 0.03Vz 96 x 118 mm met 2 lipjes f. 0.05 V2 74 x 88 mm f0.03 93 x 107 mm f.0.03V2 93 x 109 mm f. 0.03 y2 94 x 110 mm f.o.o3y2 94 x 108 mm f. 0.03 y2 144 x 160 mm f. o.oey2 In de vastgestelde 'maximumprijzen voor inmaakglazen (zie Bericht No. 15) zijn de rubberringen niet inbegrepen. Hiervoor mogen de bovenstaande prijzen afzonderlijk in rekening worden gebracht. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. 1473 (Ingez. Med.) een nikkelen armbandhorloge zonder riem pje, een roodblauwe portemonnaie, een wit kinderschoentje, een portemonnaie, een witte kinderbaret, een nieuwe pannespons van ijzerdraad, een paar zwartgelakte kin derschoenen, een le'deren portemonnaie met f4.37V«, een klein lederen bruine portemon naie met f. 1 en eenige bonnen, een bruine lederen portemonnaie met 88 cent, een rood kindertaschje met zakdoek en portemon naie met groenen steen, 4 vleeschkaarten, een bril met hoornen montuur. In plaats van de heeren C. Kuijt en D. van Duijn die ontslag genomen hebben als strandwacht zijn in hun plaats benoemd de heeren D. Hus en A. Haasnoot. LISSE. Burgerlijke Stand. Gebaren: Zegerdiena, d. van C. Pauw en P. v. Oort; Bartholomeus Cornells Huber- tiLS. z. van C. Molken beer en A. A. Opdam; Maatje, d. van W. Kulik en L Boogerd; Wilhelmina Maria Margaretha, d. van Chr. M. v. d. Eist en G, M. Suikerland; Geer- truida Adriana. d. van A, W. Reevwijk en M. J. v. d. Voort; Stijntje Maria, d. van H. K. W. Visser en P. C. Verberg. Ondertrouwd: A. v. d. Leede en M. H. Vermey; C.'v d. Spruyt en L. Batenburg Overleden: Hendrik Konst, 73 j. Gevonden voorwerpen: fototoestel ln bruin led. etui; donkere blouse; ledige mand; verbindingsstuk van bloembollenren; rozenkrans ln blauw etui; blauwe werkjas. Inlichtingen op het politiebureau. Mej. J. D. de Haan, tijdelijk onderwij zeres aan de St. Annaschool Beekbrug, al hier, slaagde voor de akte Engelsch L.O. De heer C. Visser, onderwijzer aan de Geref. school, Schoolstraat, slaagde voor het hoofdakte-examen. Onze plaatsgenoot de heer C. M. Beu- mer, slaagde voor het diploma typist van den Algemeene Stenografenbond. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, d. van A. Schoneveld en F. v. Iterson. Ondertrouwd: W. v. Tilburg, 19 j. en G. A. Veldhorst, 23 j. Getrouwd: P. de Rook en J. Kromhout J, Slaat en E. H. v. Houten J. de Mooy en C. Leeuwenburg W. Zandbergen en A.C. Ouds hoorn. De mondorgelclub „Advendo" maakte on der leiding van het bestuur een uitstapje naar Amsterdam, waar een bezoek werd gebracht aan Artil en andere bezienswaardigheden. SASSENHEIM. Sportdag R.K. Vrouwelijke Jeugdbeweging. De R.K. Vrouwelijke Jeugdbeweging heeft op Sporthoff een sportdag gehouden. De deelneming was zeer groot, evenals de be langstelling. De leiding was in handen van kapelaan v. Pol, die geassisteerd werd door de dames Hoogenstraten en Zwetsloot. De uitslag van hardloopen was: 1. Th. Zwetsloot, 2. N. Zandbergen, 3. H. Zwetsloot, 4. T. Verbij, 5. J. Zwaan. Voor tref bal was de uitslag: 1. C. Schmidt, 2. H. Zwetsloot. Verspringen: Tr. Zwetsloot, 2. N. Zand bergen. Door verschillende ploegen werd aan de estafette deelgenomen, waarna volksdansen werden uitgevoerd. De korfbalwedstrijd tegen Noordwijkerhout werd gewonnen met 6—1. De prijzen werden door kapelaan van Pol uitgereikt. Tot notaris ter standplaats Sassenheim is benoemd de heer D. Houtzagers, candi- daat-notaris alhier. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente is voor een ver gadering bijeengeroepen op Vrijdag a-s. om 15 uur. Eben Haëzer. In de Geref. Kerk heeft de Jongelings- vereeniging op Geref. Grondslag ,,Eben Haëzer" een propagandavergadering ge- HEDEN: Hooglandsche Kerk: Orgelconcert Feike Asma 81/4 uur nam. Dinsdag. Jeruêl: Bij bel bespreking te 7% uur nam. filUHUifKN. f 18 laar: 14 laar; t alle leeMJden Luxor-theater: „De verdwenen minnaar" 5. Dagelüks nam 2 en 8 uir Zondag 2'i uur doorl voorstelling. Lido-theater: „Een hopeloos geval" 5. Dagelijks 8.18 uur nam.; '8 Zondags te 21/4, 4.30 en 81/4 a Woensdag en Zaterdag ma- tlnée 2.30 uur Trianon-theater: „Sterrenparade" I. Dagelijks 2 en 8 uur 's Zondags van 2650 uur doorl voorstelling. Casino-theater: „Brand op den Oceaan" t. Dagelijks 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2V, uur Zondags te 2 4% en 8 uur nam Rex-theater: „De misdaad van Fabreani" Dagelijks 2 en 8 uur aam.; Zondag 264 aur doorl voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 8 uur „Verbannen" (Zondags gesloten). De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Lelden wordt van Zaterdag 16 Aug. 20 uur tot Zaterdag 23 Augustus 8 uur waarge nomen door: de Apotheek Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apo theek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. J LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.: 16 gr. C. (61 gr. F.) WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De ZQT. 18tf gr'. C. Gironummer van de W.H.N. 5553. De Bank van de W.H.N. Ie Kas. vereenlglng N. V. Amsterdam, Postgironmnmer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt gelnk In veler leven. houden, met als spreker ds. C. Veenhof van Utrecht. De avond werd geopend met het zingen van Ps. 105 vs. 1 en 2 en gebed, waarna 4t voorzitter der vereenlglng, de heer P. van Cuilenburg, een openingswoord sprak, waar in hij het 25-Jarig bestaan der vereenlging memoreerde, welk feit verleden (jaar door de bijzondere tijdsomstandigheden niet ge vierd is. Nadat gezongen was het le en 6e couplet van het bondslied, verkreeg ds. C. Veenhof het woord voor zijn rede; .Kolonisten". Ds. C. Veenhof vergeleek het leven van een Christen met dat van kolonisten. Ko lonisten hier op aarde, waarop feitelijk Christus reeds Heerscher is, maar waar Satan probeert te regeeren. Van groot be lang, aldus spr., Is de vraag: „Welke Is de plaats die wij innemen op de wereld?" Met groote aandacht werd deze rede aan gehoord, die werd gevolgd door orgelspel van den organist, den heer J. van Ameron. De slotrede werd uitgesproken door ds. J. C. Houtzagers. De kerk moet de eerste plaats bij de jongelingen innemen, waarbij de jongelingsvereeniglng het middel tot steun voor de kerk moet zijn. Bidt daarom voor Gods Kerk en dat zij daaruit gebouwd wordt. Nadat ook na deze ernstige woorden nog gezongen was Gez. 28 vs. 1 en 2 sloot ds. J. C. Houtzagers met dankgebed. ZEVENHOVEN. Tot tijdelijk kantoorhouder bij de P.T.T. dienst te Woubrugge ls benoemd de heer A. van Trigt alhier. CRIMINEELE ROMAN door JAN DOMANS. (11 De politie veronderstelt natuurlijk, dat die onbekende in het complot betrokken was, maar om een of andere reden op het beslissende oogenblik bij de uitvoering van het plan zijn medewerking niet langer durfde of wilde verleenen. Die conclusie ligt voor de hand en dus zoekt de politie terecht naar dezen onbe kenden waarschuwer, om van hem meer omtrent zijn medeplichtigen te vernemen, Waarschijnlijk redeneert ze aldus verder: deze onbekende was ermee belast de privé- secretaresse van den heer van Daelen te verhinderen op het oogenblik van den over val in het kantoor te zijn. Hij moest haar desnoods met geweld beletten zich naar het kantoor te begeven en uit het feit, dat hij haar ontvoerd heelt, blijkt óf dat zij zich niet goedschiks aan het verlangen der bende heeft onderworpen, óf dat zij bekend was met de plannen, óf dat zij een der mis dadigers. misschien wel alle, kende. In de laatste twee jevallen heeft de po litie er belang bij het meisje zoo spoedig mogelijk in handen te krijgen, maar ik denk niet, dat zij aan de mogelijkheid gelooft, rtï*4. te goeder naam en faam bekend staande jongedame, als juffrouw van Ooyen, kennissen zou hebben in de onder wereld. Hoewel de .politie vaak voor vreem de zaken komt te staan! De politie zal dus voorloopig haar naspo ringen uitstrekken tot den „ontvoerder", ook na den anoniemen brief, dién zij ont vangen heeft. En daar men den ontvoerder allicht denkt te vinden in de nabijheid van de ontvoerde zal men weer allereerst trach ten de verblijfplaats van het meisje te ont dekken. Je loopt dus een dubbele kans op ontdekking. Om den anoniemen brief geeft de politie natuurlijk weinig, ofschoon zij ongetwijfeld nota zal genomen hebben van den inhoud en het aangegeven spoor ook wel zal vol gen. Je goede bedoelingen ten spijt zul je voorloopig op één lijn gesteld worden met dieven en moordenaars, Paultje! Zoo komt een mensch door zijn goede hart dikwijls in moeilijkheden. Alleen voor die ontvoering kun je al gearresteerd wor den, terwijl je ouders eveneens strafbaar zijn. Zoo gemakkelijk als je vader zich de zaak voorstelt gaat het niet. De justitie laat zich niet leiden door het hart als jij en je ouders! Maar nu het meisje. Je kunt het uitleggen, zooals je wilt, maar schuld heeft ze. Ze was reeds dagen van tevoren bekend met het plan tot den over val en ze had dit plan aan den bankier of aan de politie moeten mededeelen. Men had dan de noodige maatregelen kunnen tref fen, om den overval te verhinderen. Nu zul je zeggen, dat van Daelen toch op het laatste oogenblik nog gewaarschuwd is en dat is ongetwijfeld een verzachtende omstandigheid, maar deze waarschuwing kwam veel te laat. in aanmerking genomen, dat ze reeds veertien dagen eerder gegeven had kunnen worden. En daarbij heeft Annette het slagen van den overval nog meer in de hand gewerkt door aan haar broer de werking van het slot der brandkast uit te leggen. Dit is weer een verzwarende omstandig heid en ik vrees, dat de justitie haar dit zwaar zal aanrekenen, als de dader gevat is. Och, Ferd, hou toch op! riep Paul af werend. Ja. Paul, ik kan er niets aan doen, maar dat zijn toch de feiten zakelijk en van justieel standpunt bezien. Wat staat ons nu te doen? Als jurist en als zaakwaarnemer van de familie van Daelen zou ik eigenlijk on middellijk de politie in kennis moeten stel len van wat ik nu weet. Doe ik dat niet dan verzaak ik mijn plicht als zoodanig en kan ik in groote moeilijkheden komen. Voor de wet word ik dan in zekeren zin medeplich tig. Maar jij hebt me als vriend in ver trouwen genomen en ik zou een groote el lendeling zijn, als ik van dat vertrouwen het gebruik zou maken, dat ik er eigenlijk van zou moeten maken. Het is een lastig dilemma. In het eene geval ben ik een goed jurist en een slecht mensch en in het andere ge val een slecht jurist en een goed mensch. Wat weegt nu het zwaarst? Daar heb je weer een van die conflicten tusschen wet en geweten. Jij zoudt het me nooit vergeven als ik je verried en ik zou mij er mijn heele leven een verwijt van maken jou in den steek ge laten te hebben in zoo'n moeilijk geval en je inplaats van geholpen, tegengewerkt te hebben. Ik kan me natuurlijk altijd beroe pen op mijn ambtsgeheimvoegde hij er peinzend aan toe. Ferd was opgestaan en liep met groote passen de kamer op en neer, terwijl Paul diep in zijn fauteuil gedoken, het levendig betreurde Ferd in vertrouwen genomen te hebben, niet omdat Ferd hem verraden zou, maar omdat hij het hem met zijn vertrou welijkheid zoo moeilijk maakte. Paul begreep best hoe zwaar het voor Ferd moest zijn: aan den eenen kant zijn vriend en aan den anderen kant zijn plicht. Hij had Ferd voor de keuze gesteld: eer en carrière of (in het oog der justitie) oneer en misschien uitsluiting van de balie. Mocht hij dat wel van hem eischen? Maar Ferd kwam al met uitgestoken handen naar hem toe: Paul ik kies den vriend en mijn menschenplicht. Mensch - zijn is altijd onze hoogste plicht ook voor den jurist. En ten slotte hoef ik mij niet op 't strenge standpunt der justitie 'te stel len, want onze taak is juist de afgedwaal- den bij te staan, die door Vrouwe Justitia met haar blinddoek naar volle gerechtig heid veroordeeld worden. Onze taak i§ het de lichte zijden te zoeken van de duisterste zaken en de donkerste misdaden, waarover Justitie haar vonnis uitspreekt. Daarom Paul. al is het van juridisch standpunt zeker niet geheel goed te praten, ik zal je helpen. Per saldo komen we daardoor wellicht ook nog eerder aan Je oplossing van het mysterie en vervul ik mijn taak toch nog al is het dan langs een minder gebruike- lijken weg. Wanneer ons pogen succes heeft, kan ik dit nog altijd aanvoeren ter veront schuldiging, als de heeren achter de groene tafel mij eventueel van „medeplichtigheid" zouden willen betichten. Ferd, zei Paul, lk dank je. Ik wist dat je me zou willen helpen, het spijt me enkel, dat ik het je zoo moeilijk gemaakt heb, Fini, daar praten we niet. meer over! Het avontuurlijke van het geval lokt me óók! Ik ben erg nieuwsgierig naar je schoo- ne „misdadigster". Zoo moet je niet meer over haar pra ten Ferd, verzocht Paul, ik weet wel, dat je er niets kwaads mee bedoelt, maar ik kan, dat toch niet goed hooren. Ik ben een beetje sentimenteel soms.... Of verliefd! plaagde Ferd. Waarop Paul kleurde, maar geen antwoord gaf. En nu aan het werk, kerel! begon Ferd weer. Heb je al in groote trekken een plan de campagne voor oogen? A propos, als de politie jou soms te kwader ure eens in je kraag mocht pakken dan vertel je maar openhartig hoe de vork in de steel zit, mis schien lukt het me dan Annette vrij te hou den, mits ze zich dan maar bij de politie meldt en jouw verklaringen bevestigt. Jou zelf zal ik gauw genoeg weer vrij hebben. Ik zal haar direct schrijven, dat jij tot de ingewijden behoort en dat ze jouw advies in alles moet opvolgen, antwoordde PauL Wat je eerste vraag betreft, nee, ik heb me eigenlijk nog niet precies voorgesteld hoe de zaak aan te pakken. Ik heb je al verteld, dat het me verbaasd heeft, hoe het ochtendblad zoo snel zoo'n uitvoerige reportage heeft kunnen opne men van den overval. Om drie uur wordt de misdaad ontdekt en de politie gewaar schuwd. Laten we zeggen, dat om half vier het onderzoek in vollen gang was en om vijf uur op zijn allerlaatst begint de krant te „draaien". Het is niet de gewoonte der po litie om terstond bij het ontdekken van een misdrijf een tip te geven aan de redacties der bladen. Integendeel: in den regel houdt zij er de pers liefst zoo lang mogelijk bui ten en vooral in dit geval, nu de dieven met hun'buit nog niet zoo ver weg konden zijn, had zij er groot belang bij voor het onder zoek al te veel publiciteit zoo lang mogelijk tegen te houden. De verslaggever van Morgenzon" moet reusachtig geboft hebben, dat hij dezen prachtprimeur zoo fijn op den kop getikt heeft, ofde redactie moet een tip gekregen hebben van iemand, die bij de ontdekking van de misdaad aanwezig geweest is. (Nadruk verboden)' XWordt vervolgd)

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6