BOLS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 14 Augustus 1941 De afspraak in de Parklaan Uit de Omstreken NOVA-THEATER ZARAH LEANDER en WILLY BIRGEL VERBANNEN ANNY ONDRA au De Onweerstaanbare Uit de Rijnstreek RECHTZAKEN VRAGENRUBRIEK AGENDA Winterhulp Nederland FEUILLETON BENTHUIZEN. BarcerlUlir Stand Ondertrouwd: Cornells de Ruiter en Christina Kor by n. KATWIJK AAN ZEE. KATWIJK - TELEF. 400. Vrijdag - Zaterdag - Maandag in hun MOOISTE film Liefde en leed op treffende wijze vertolkt. DINSDAG t.m. DONDERDAG Een heerlijk amusant verhaal. 1316 (Ingez. Med.) SASSENHEIM. VOOR BEROEP BEDANKT. De heer Eerland, candidaat te Apeldoorn heeft voor het beroep tot predikant bij de Chr. Geref. Kerk alhier bedankt. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Cornells Jacobus Maria z. van J. H. Karremans en M. H. de Groot Dirk z. van A. Brussee en M. Kruyt Petrus Cor nells z. van H, A. Langelaan en C. J. Blokker"— Bernardina Anna Jerona Maria, d. van L. Th. van der Meij en C. J. van der Ploeg Johannes Martinus z. van J. A. van der Geest en J. A. Beijk Petronella Willemina d. van M. Staring en J. Bette Overleden*: J. P. Preenen 63 jr. echtgen. van H. J. van Nobelen J. W. Bergman 30 jr. echtgen. van H. Bakker. Ondertrouwd: Th. J. van 't Hart 28 jr. en A. C. Berg, 29 Jr. Getrouwd: J. de Man 26 jr. en J. van 't Riet 25 jr. VOORSCHOTEN. Diefstallen. Er zijn wederom diverse diefstallen ge pleegd waarvan aangifte werd gedaan bij de politie. Allereerst deed de wed. S., aan den Veur- scheweg alhier aangifte van die-tsïal van een baggerbeugel, sloothak en een riek. De heer B. H. K. deed aangifte van dief stal van aardappelen van zijn land aan de Kniplaan. B. A. K. uit Den Haag van diefstal van ;en zilveren horloge uit een houten loods bij den Veurscheweg. Uit het volkstuintje van L. K. werden worteltjes ontvreemd en ten slotte werd aangifte gedaan van diefstal van 400 M. lichtkabel op een bouwwerk. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Hans z. van C. Moser en J. C. van Biemen Pleun, z. van J. C. Visser en A. Nobel Willem Martin z. van A. v. d. Broek en M. A. Gemsemer. Overleden: Johannes Josephus Pieter 4 mnd. z. van J. J. P. Tol en A. J. van der Steen. Ondertrouwd: Pieter Jacobus Hoogteijling 27 jr. en Johanna Dek 24 jr. Petrus Mattheus Baak 29 Jr. en Anna Johanna Wolff 30 jr. Petrus van Boheemen 32 jr. en Johanna Hen- drika van der Werf 27 jr. Gehuwd: Albert Jean Adhémar Heug 26 jr. en Catharina Cornelia Niersman 25 jr. Gevonden Voorwerpen. Een witte kinderkous, terrier (donkergeel met zwarte banden op den rug), sleutel en een hon denpenning aan een touwtje, zwarte portemon- naie, dameshandschoen, rood meisjestaschje, een paar kinderkousen,een bankbiljet van f.10. Inlichtingen bij de politie. WARMOND. Burgerlijke Stand Geboren: Anna Maria d. van C. A. M. van Rijn en W. Endrödy Catharina Fernande Maria Theresia d. van A. A. P. Leenen en A. M. van Noort. ALPHEN. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia Mathilda'd. van L. J. bin ken en Agatha Adriana Fase Corrie Johanna d van G. Ederveen en Greertuida Alida Jo hanna Broer; Esther d. van J. Eikerbout en Elisabeth Moene. Overleden: Geertje de Vries 77 jr. geh. met Corns, de Jeu. LEIDERDORP. DE NIEUWE BRANDWEERAUTO GEARRIVEERD. De kosten komen boven de 10.000 gulden. De nieuwe auto-brandspuit is gearriveerd en onze gemeente moet thans met het an dere aanwezige brandbluschmateriaal in staat geacht worden, aan alle ongewensch- Gehuwd: J. W. G van Niekerk jm. 27 jr. en M. A. C. S van Noort jd. 23 jr. M Tyssen jm. 27 jr en F. M. Heemskerk jd. 26 jr. Overleden: A. Mooyekind 84 ir. KI. Kühn 54 jr» De heer K. van Geen is benoemd tot onder wijzer aan de MULO-school te 's-Gravenhage. WASSENAAR. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Catharina d, van A. A. Knijf en A. C. E K. van Tartwijk Cornelia Johanna d. van D. van Egmond en A. J. Langerak Wilhelmina Cornelia d. van H. P. de Kanter en Jkvr. M. A. R. von Mühlen Arend Dirk z. van C. W. van Breemen en M A. Vreugdenhil. Overlèd'en: Elise Mathilde van Beuningen 51 jr. echtgen. van C. R. T. Baron Krayenhoff C. W. Pantekoek. 64 jr. echtgen. van J. P. van den Berg Johan Dirk Harms 71 jr. echtgen. van E. Gottenkieny Anton Georg Gerard Drontmann, 70 jr. echtgen van M. A. J. Hol. Ondertrouwd: J. van Aardenne en P. H. J. Denninghoff Stelling P, G. Altorf en M. H. van Klaveren. Getrouwd: R B. Kranendonk en E. J. von Burg P. C W. Steinmetz en T. van Nahuijs. Gevonden Voorwerpen. Rozenkrans in étui, hond, 3 sleutels aan touwtje. 3 ceinturen, huissleutel, 5 portem. m. inh.; fietssleutel, boodschappentasch, dames armbandhorloge. zadeldekje, jongenskous, acte- tasch m. inh., sleutel. Inlichtingen bij de politie. Verschillende diefstallen. Door de Woerdensche politie is aange houden de 16-j. S. uit Den Haag die bekend heeft in samenwerking met andere Hage naars te hebben ingebroken in de tent van de Haagsche Hondenclub aan den Buurt weg alhier. Ten nadeele van v. d. B aan den Zijde- weg zijn 25 kippen en 7 konijnen ont vreemd, terwijl van S. uit Leiden een handwagen beladen met trottoirtegels van een terrein aan de Maaldrift ontvreemd is. Mej. S. alhier deed aangifte van diefstal van een fiets uit een poort aan de Lang straat. 1318 te gebeurtenissen op brandgebied het hoofd te kunnen bieden. De ten uitvoerlegging van de plannen is nog vrij snel verloopen. als men in aan merking neemt dat eerst in November van het vorige jaar, bij de behandeling van de begrooting 1941, voor het eerst het idee ter sprake kwam. Reeds een maand later kon het college van B en W. tot een voor stel komen, dat, ongeacht de hooge kasten, dadelijk volledigen steun van den raad kreeg. Nu de auto is gearriveerd kan niet anders gezegd worden, dan dat de betoonde activiteit ten volle gerechtvaardigd was. Onder toezicht van den Provincialen Zuid- Hollandschen Brandweerbond werd bij de gebr. Kronenberg te Culemborg een wagen vervaardigd, welke plaats biedt aan acht man en den chauffeur. De inrichting voor het spuiten werd zoo vervaardigd, dat met acht slangen tegelijkertijd water gegeven kan worden. Het ligt in de bedoeling, de spuit over twee weken te beproeven. De kosten zijn over het algemeen niet meegevallen, want met de alarmeeringsin- richting zullen deze boven de f. 10 000 ko men, doch in dezen tijd is zulks niet ver wonderlijk. Het eenige vraagstuk vormt thans nog de personeelbezetting, waarover in de heden te houden raadszitting nadere mededeelingen zullen worden gedaan. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. Bijdrage aan de R.K. school - Onderwijzer aan de O. L. school benoemd - Uitdieping Leidsche Wallenwatering - Slootdemping. Gisteren vergaderde de Raad. Afwezig de heeren J. Groenewegen, J. Lamens en G. P Roos. Na opening door oen burgemeester met gebed werden de notulen vastgesteld. Besloten werd tot wijziging en aanvul ling politieverordening, alsmede tot het af lossen van waarborgsommen hulplokaal Christelijke school. Tevens werd besloten tot een arbeidsovereenkomst met het per soneel Luchtbeschermingsdienst en de ver lenging overeenkomst destructiebedrijf Gekro tot 31 Dec. 1942. Een verzoek van het bestuur der R.K. Jongens en Meisjes- schoql tot beschikbaarstelling van gelden voor het onderwijs in lichamelijke oefening en aanschaffing schoolbord en lessenaar voor de R.K, Jongensschool werd ingewil- iigd. Tot onderwijzer van bijstand aan de O. LL. school werd met alg. st. benoemd de heer J. G. J. Beunder te Zaandam. Vervolgens stelden B. en W. voor een be drag van f. 1200 beschikbaar te stellen voor het uitdiepen van de Leidsche Wallenwa tering en het vaarwater tot de lesplaats aan den Hoorn. De voorzitter lichtte dit voorstel toe. Spr. deelde mede dat het de bedoeling is ook den Polder om een bij drage te vragen. Het voorstel werd aangenomen, terwijl de burgemeester zal onderzoeken *of een wijziging aangebracht kan worden omtrent onderhoud vaart aan de Zegwaartscheweg. Hierna stelden B. en W. voor tot demping van de sloot voor de ambtswoning van den burgemeester. De voorzitter deelde mede dat dit is begroot door den opzichter op f. 1086. De voorzitter zeide dat algeheele dem ping groote kasten meebrengt die nu niet gerechtvaardigd zijn. Na eenige discussie werd het voorstel in stemming gebracht met als uitslag 4 stemmen voor en 4 tegen. Tegen stemden de heeren Vollebregt, Dui- nisveld, Dekkers en Duyvenbode. Na de begrootingswijziging dienst 1941 werd de vergadering gesloten. SCHULDIG AAN PRIJSOPDRIJVING. 8 maanden gevangenisstraf. De economische rechter te Groningen heeft heden den manufacturier U. D. te Bnjham wegens het afleveren van koffie en thee buiten de distributie om veroor deeld tot 8 maanden gevangenisstraf. Verdachte had aan eenige ingezetenen van Nieuweschans 50 pond thee en 50 pond koffie geleverd tegen resp. f18 en f. 9 per pond. CLANDESTIENE SLACHTINGEN EN PRIJSOPDRIJVING. De Zwolsche politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een aantal personen, die frauduleus geslacht hebben en tegen de koopers van het vleesch. Het betreft hier ongeveer 150 personen, waarvaan ongeveer 130 „klanten" waren. Ei' bleken in totaal 15 koelen, 7 kalve ren en 60 varkens in den frauduleuzen han del verdwenen te zijn, die in kisten, zakken en zelfs per taxi Zwolle binnen gesmokkeld waren. De voornaamste daders zijn de Zwollena ren G. J. MH. S. B. S., E. B., van R., J. S. en D. T. Verder werd een levende koe, die reeds aan den slager P. verkocht was, op het nip pertje van den frauduleuzen slachtdood ge red en ter beschikking van den provincia len voedselcommlssaris gesteld. Voorts heeft de Zwolsche politie terzake van prijsopdrijving den winkelvoorraad van den schoenenwinkelier P. In beslag geno men Het betreft hier 1900 schoenen. Ook de voorraad van den winkelier K. M. werd in verband met prijsopdrijving in beslag ge nomen. L. M Oude Wetering, Hillegom, Benne- broek.' Haarlem. Schoten. Santpoort. Velsen. Beverwijk. Castricum. Limmen, Heiloo, Alkmaar Koedijk. Schagen (74 KM.). J. W. te L. Ravenstein, Oyen, Wamel, Tiel, Buren. Beusichem. Houten. Utrecht, Woerden, Bodegraven. Alphen, Leiden (115 K.M.). F. J. S. te L. De winkelier is tot levering verplicht, onafhankelijk van het feit, of de koo- per klant is of niet J. Z. te L. Richt nogmaals een schrijven tot de bedrijfsvereniging met verzoek u spoedig antwoord te zenden met de mededeeling, dat u zich anders zult wenden tot het College van Toezicht op de uitvoering van de wet. VOOR VRIJDAG 15 AUGUSTUS. Hilversum I, 415,5 M.: 6.45 Gram.muziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gram.muziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuws berichten 8.15 Schriftlezing en meditatie (voorbereid door de Christ. Radio Stichting) 8.25 Gewijde muziek (gr. pl.) 8.40 Gram.mu ziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gram. muziek 11.00 Amabile sextet 11.20 Voor dracht 11.40 Amabile-sextet 12.00 Roman cers 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Curt Hohen- bergen en zijn orkest 1.30 Orgelconcert 2.00 Gooisch strijkorkest, solist en gram.muziek. 4.00 Cursus: Een dominee over de kerk (voorbereid door het Vrijzinnig Protest. Kerk- comité) 4.20 De Ramblers 4.50 Gram. muziek 5.15 BNO: Nieuws- economische en beursberichten 5.30 Voor de jeugd 5.45 Klarinet met piano begeleiding 6.15 Sport- wetenswaardigheden 6.30 Gram.muziek 7.00 Actueel halfuurtje 7.30 Gram.muziek 8 00 Residentieorkest 8 45 Causerie 9.00 Residentieorkest 9.15 CauserieWat is nationaal socialisme? 9.30 Engelsche berich ten 9.45 BftO: Nieuwsberichten 10.00 10.15 BNO: Engelsche uitzending: Economie news from Holland. HEDEN Katwü k-a a n-Z e e (Casa Cara)Geref. Bond. Spr ds. Keck van Staphorst, 8 uur nam. Stadszaal: Kinderfeest o.l.v. Henri Nolles, 2J4 uur nam. Vrijdag. Sassen heim: Gemeente Gods. Hoofditr. 303: Samenkomst nam. 7.30 uur. tflUKtOrGN r 18 jaar: 14 jaar- 6 alle leef'Uden Luxor-theater: „Geld is niet alles 9 DagelljKfc up.m i en 8 u ir Zondag 37 uur doorl voorstelling Lido-theater: „Met geheime opdracht" t Dagelijks 8.16 uur nam s'Zondags te 31/4, 4.30 en 8 1'4 u Woensdag en Zaterdag ma tinee 2 30 uur Trianon-theater: „Serenade" Dageiyk* 2 en d uur '8 Zondags van 36.30 uur doori voorstelling Casino-theater: „Moeder" t Dagelijks 8 uur Woensdag en Zaterdag ook 3*4 uur Zondags te i en 8 uur nam Rex-theater: .Alles beeft voor mijn comman do" I Dagelijks 2 en 8 uur nam.: Zondag 3—6H uur doorl voorstelling Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 8 uur „Wintersport en minnebrieven" (Zondags ge sloten) De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 9 Augustus 20 uur tot Zaterdag 16 Augustus 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Bree- straat. 74, Tel. 20552: de Haven-Apotheek Haven 18. Tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegat- geestsche Apotheek Wilhelmlnapark 8, Tel. 26274 LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.). WATERTEMPERATUUR Zweminrichting ,De ZR1" Gironummer van de W. H. N. 5553. De Bank van de W.H.N. Is Kas- vereenlglng N. V. Amsterdai» l Postgironummer 8 7 7. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven Hilversum II 301,5 M.: 6.45 Grammuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gram.muziek 7 45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuws berichten 8.15 Grammuziek 11.20 Zang 'met piano begeleiding en grammuziek 12.00 Gram.muziek 12.15 Orgelconcert 12.45 BNO: Nieuws- en economische bérichten 1.00 Frans Wouters en zijn orkest en gram.muziek 2.00 Gram.muziek 2.20 Revida-Sextet 3,00 Voor de vrouw 3.45 Ernst van 't Hoff en zijn 15 solisten 4.30 Voor de jeugd 5.00 Grammuziek 5.15 BNO: Nieuws- economi sche en beursberichten 5.30 Omroeporkest. 6.00 Wat de Bijbel zelf zegt. voordracht (Voor bereid door de Christ. Radio Stichting) 6.15 Klaas van Beeck en zijn orkest 6.45 Gram. muziek 7.00 BNO: Economische vragen van den dag 7.10 BNO: Nieuwsberichten 7.20 Voor de kleuters 7.30 Gram.muziek 7.45 Toeristische raadgevingen 8.00 Omroeporkest en soliste 9.00 Ensemble Bandi Balogh 9.30 Gram.muziek 9.45 BNO: Nieuwsberich ten 10.00 Avondwijding (Voorbereid door het Vrijz. Protest. Kerkcomité) 10.0510.15 Gram.muziek. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Vrijdag 15 Augustus. Ie Programma: 6.4522.15 Hilversum I 22.1524.00 Duitsch programma. lie Programma: 6.4522.15 Hilversum II 22.15—23.00 Programma uitsluitend voor aan geslotenen bij de Radio Centrales 23.00—24.00 Duitsch Programma. IHe Programma: 6.4524.00 Duitsch Pro gramma. IVc Programma: 6.4521.00 Duitsch Pro gramma 21.00—22.00 Gram .muziek GRD. 22.00—24.00 Duitsch Programma. De recepten van BOLS, uit een traditierijk ver leden, worden ook nu onaantastbaar gehand haafd. De superieure kwaliteit van Bols is niet veranderd, ook al is de aflevering thans beperkt. Blijft dus BOLS vragen, juist nü. Wie BOLS drinkt, kan gerust zijn. Uw leverancier ontvangt ook thans nog ruim een derde van zijn normale afname. U kunt dus Uw goede BOLS- gewoonte nog altijd in eere houden. (Ingez. Med.) CREVIINEELE ROMAN door JAN DOMANS. (8 Toen stelde Paul opnieuw de kwestie, die allereerst om een oplossing vroeg: wat er nu gedaan moest worden. Moest Annette gewoon naar het kantoor gaan en dan verder alles maar op zijn be loop laten? Dat zou een vervelende ge schiedenis voor haar worden, daar ledereen uit de krant natuurlijk al wist van den on bekende, die 's avonds den heer van Daelen had opgebeld met de mededeeling, dat me juffrouw van Ooyen ongesteld was, terwijl ze den nacht niet op haar eigen kamer had doorgebracht. Nog afgezien daarvan, dat dit natuurlijk met den overval in verband zou gebracht worden de menschen staan immers di rect klaar met hun conclusies, ook al raken deze kant noch wal moest het voor An nette toch buitengewoon onaangenaam zijn het gevoel te hebben, dat iedereen wist dat ze den nacht buitenshuis had doorgebracht terwijl bekend was, dat zij in de stad geen familie of intieme kennissen had. Annette had ondertusschen besloten: naar het kantoor ga ik vandaag in geen geval. Rechtstreeks naar de politie dan en ver tellen was ze wist? Dan mocht de politie haar wel meteen arresteeren en gevangen houden tot ook Karei geknipt zou zijn, waiit anders was ze geen minuut veilig voor haar gevaarlij ken halfbroer, die toch al wel op zoek zou zijn naar zijn zusje, dat zooveel van hem wist De eenige oplossing scheen voor het oogenblik: verborgen te blijven tot de poli tie een arrestatie verricht had en dan haar wetenschap openbaren. Maar waar? Waar zou sij eenige dagen onbekend kunnen logeeren, terwijl de poli tie in het geheele land naar haar zocht? Toen kreeg Paul- ineens een idee: bij zijn ouders!! Deze leefden, nadat hun fortuin groo- tendeels verloren gegaan was, zeer terug getrokken op een villaatje bij Bussum. Zij hadden van het begin af niet veel omgang met de buren gezocht en zoodoende ook niet veel aanloop. Vader werkte den heelen dag zoo'n bee tje in zijn tuin een heel contrast met zijn drukke fabriek van vroeger terwijl moeder in de serre zat met een hand werkje. De meid een oude getrouwe, die al vóór Paul's geboorte bij mijnheer en me vrouw Meylers diende nam alle bood schappen aan de deur aan en genoot een zekere reputatie om haar zwijgzaamheid. Marie zou niet verraden dat er een vreemde logee in huis was. Daar zou Annette volkomen veilig zijn., zoodra ze maar eenmaal de stad uit was. N^dat Paul haar weggebracht had, zou hij naar de stad teruggaan, om op zijn manier de politie behulpzaam te zijn bij het opsporen van den dader Hij wist immers veel meer dan de politie! Hij zou beginnen met de politie in een anoniemen brief aanwijzingen te geven in welke richting ze te zoeken had. en onder tusschen ook van zijn kant trachtten uit te visschen waar Karei zat. Hij deelde zijn plan aan Annette mee, die het ook de meest geschikte oplossing vond, hoewel ze het van den anderen kant niet goed van zich verkrijgen kon in deze moeilijke dagen de familie van Daelen te verlaten zonder nader bericht. Wat moes ten deze menschen, die haar steeds harte lijk toegenegen waren, v/el van haar den ken! Annette kon de gedachte niet ver dragen," dat ook zij haar verdwijning in verband zouden brengen met den aanslag. Maar afscheid nemen was in de gegeven omstandigheden nu eenmaal onmogelijk, hoogstens zou zij van Bussum uit een ver klarend briefje kunnen schrijven, hoewel ook dit zeer gevaarlijk zou zijn. Niemand mocht eigenlijk weten, waar zij was. Als de misdaad eenmaal opgehelderd was, zou zij haar oogenschijnlijk vreemde gedrag kunnen verklaren. Het was toch maar het beste, besloot Annette, Paul's raad op te volgen. Paul zon ondertusschen op een middel om haar onbemerkt buiten de stad te krijgen. Het nieuws van de misdaad was natuurlijk als een loopend vuurtje door de stad ge gaan en al degenen, die Annette kenden, waren door het verslag in de krant ermee bekend, dat er iets vreemds met haar ge beurd moest zijn. Niemand hunner mocht haar thans nog zipn. Zij was nog maar zelden in de wijk, waar Paul woonde, geweest en van haar kennissen woonde er niemand in dit gedeelte van de stad, may men kon natuurlijk nooit weten. Nu woonde er in de stad een studievriend van Paul, die zich kortgeleden als advo caat gevestigd had. Deze had zijn ouden vriend steeds gaarne willen helpen. Hij had Paul wel aangeboden bij hem zijn intrek te nemen: in het huis, waar hij op kamers was, was nog wel een slaapkamer over en Paul zou dan gebruik maken van zijn zit- en studeerkamer. Later, als Paul weer een positie had, zou hij alles wel kunnen terug betalen. Maar Paul had dit geweigerd Hij wilde geen „genadebrood" eten, want zóó vatte hij dat aanbod op. Zijn vroegere trots was nog steeds ongebroken. Liever leed hij bittere armoede dan van iemand een gunst aan te nemen. Zijn vriend had er verder nooit weer over gesproken, hoewel hij in stilte ver schillende pogingen aanwendde, om Paul een betrekking te bezorgen. Nu echter schoot Paul dezen vriend, Ferd Huberts heette hij, weer in de gedachten. .Deze had een auto en dien zou hij hem wel voor een halven dag willen afstaan. Hij ging Ferd opzoeken en vertelde hem-, dat hij wat afleiding noodig had en nu gaarne eens een autotochtje zou willen maken. Of Ferd zijn auto vandaag nog noodig had? Nee, kerel, je boft! Ik heb vandaag juist bureaudienst, ik moet dit dikke dos sier napluizen, en je kunt den wagen met plezier krijgen, wel den heelen dag, als je maar zorgt, dat je heelhuids terugkomt, antwoordde Ferd op Paul's vraag. Hoe maak je het anders tegenwoordig, ik zie je nooit meer den laatsten tijd, ging hij voort. Het was eigenlijk een vrij overbodige vraag, want, met één oogopslag had hij aan Paul's uiterlijk al gezien, dat hij nog steeds werkloos rondliep. Paul zag er netjes uit, maar hij had toch al in maanden niets nieuws meer aange schaft, terwijl hij vroeger in Leiden gold voor een der bestgekleede leden van het studentencorps. Och, antwoordde Paul, die zijn onge duld om weg te komen nauwelijks bedwin gen kon, zoo'n gangetje hè. Het kon beter, maar enfin, we leven nog! Ik heb binnenkort misschien nog een werkje voor je: uittreksels maken uit dit dossier. Nou, ik hou me aanbevolen hoor! De advocatuur heeft nog altijd mijn bijzon dere voorliefde en vooral de criminalisti- sche kant ervan. Van criminalistiek gesproken, heb Je in het ochtendblad gelezen van dien over val op den bankier van Daelen? Ja. Wat is die krant er gauw bij hè. Daar heb je den journalist weer, lach te Ferd. Ja, ik heb me erover verbaasd hoe ze dat in zoo'n korten tijd allemaal ln het ochtendblad hebben kunnen krijgen. De verslaggever ls er zeker met zijn neus tegen aangeloopen. Hoe noemen ze dat ook weer, flair, geloof ik. Of de dader heeft ze een tip gegeven, misschien heeft hij zelf het berichtje wel aangebracht, om er nog een paar kwar tjes aan te verdienen, opperde Paul, die plotseling een idee kreeg. Ik heb van* Daelen onlangs tot cliënt gekregen, vertelde Ferd nu, ik- krijg met deze zaak misschien direct al de kans van mijn leven. Het kan nooit kwaad voor mijn carrière als in deze opzienbarende zaak mijn naam als rechtskundig raadsman van Van Daelen genoemd wordt. Naam maken is vooral voor ons hoofdzaak. Proficiat kerel, ik hoop dat het een succes voor je wordt Als ze maar eens eerst den ploert in handen hebben, die het gedaan heeft! Maar nu ga ik gauw den wagen halen, want ik wil zooveel mogelijk van mijn „vrijen dag" genieten! Paul was de kamer al uit en even later zat hij in den twoseater, waarmee hij An nette naar Bussum zou brengen. Toen hij met den wagen voor de deur stopte, kwam Annette reeds naar buiten. (Nadruk verboden) (Wordt vervolgd), 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 5