LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 8 Augustus 194f KERK- EN SCHOOLNIEUWS Binnenland Het vertrek van Nederlandsche vrijwilligers Buitenland Teraardebestelling Bruno Mussolini Duitschland strijdt voor Europa Duitsch weermachtsbericht Onze Bonnenlijst V J Italiaansch Weermachtsbericht SPORT De Tweekamp Huisman-Bom BEURSOVERZICHT VRAGENRUBRIEK MARKT gSfj; RERHUTKN^^ MUSSERT SPREEKT TOT DE N.S.B.-VRIJWILLIGERS. De persdienst van de N.S.B. meldt: In verband met het vertrek van 431 vrij willigers met het Nederlandsche Legioen, heeft de leider der N3.B. in de Rotonde ran den Haagschen Dierentuin afscheid genomen van 342 leden der N.S3., die als legionairen vertrokken. Er zijn hier 342 man, aldus ving de lei der zijn rede aan, die op het punt staan, het vaderland te verlaten om op eenige duizenden kilometers afstand hun volk te ;aan dienen. Ik kan u niet laten gaan zon der u iets te zeggen. Wij leven als Neder- anders in Europa op het oogenblik in een moeilijken tijd, Er wordt een strijd gevqerd op leven en dood, twee wereld botsen, het lapitalisme en communisme tegen natlo- ial-sociaIisme en fascisme. De leider herinnerde vervolgens aan den landdag van 1935, waarbij hij reeds had ■ezegd, dat er een nieuw Europa zou ko nen, een Europa van het nationaal-socla- Ssme. Toen heeft de N.S.B. zich .solidair ver- Haard met dat nieuwe Europa, doch men maakte ons bespottelijk, men hoonde ons en schold ons uit voor landverraders, om dat wij niet stonden aan den kant van de heeren in Londen. Gij gaat als zonen van den krachtigén Nederlandschen stam. Het was noch de schuld van den Duitschen, noch van den Nederlandschen soldaat, dat in Mei 1940 de oorlog kwam. Gij staat nu aan den goeden kant, zij aan zij met de Duitsche soldaten. Wanneer gij thans uitgaat, gaat gij om een roeping te vervullen. Gij wilt zelf uw aandeel heb- ien en u inzetten in den strijd. Aan de sc'nterblijvenden zal alle steun worden verleend. Helpen het bolsjewistische beest buiten Biropa te houden, is de mooiste taak, die een in deze dagen aan jonge kerels kan -dragen zoo besloot de leider zijn rede. v.ussert verzocht ten slotte gezamenlijk hogen het zesde vers van het Wilhelmus. 4j zijn vertrek werd de leider geestdrif- r toegezongen. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. Drie dooden. In den afgeloopen nacht vlogen eenige Britsche vliegtuigen boven ons land. Hier en daar werden blijkbaar zonder bewust doel en geheel willekeurig brisant- en brandbommen neergeworpen. In totaal werd aan een tachtigtal woon huizen kleinere of groote schade, voorna melijk glasschade, toegebracht. Drie dooden zijn te betreuren, een man, een vrouw en een kind. SLACHTOFFER VAN DE ZEE. Gistermiddag is omstreeks 4 uur de 15-j. W„ wonende in de Nicolaas Tulpstraat te Den Haag, bij het baden in zee aan het stille strand in een kuil terecht gekomen. Hierdoor heeft hij het evenwicht verloren. Hij is door den stroom meegesleurd en af gedreven. Tot heden ls zijn lijk nog niet aangespoelde DE AARDAPPELENPRIJZEN. Bekend is gemaakt, dat aan de aardappe lentelers gedurende deze week een extra .'ooipremie zal worden verleend, ten einde ken te stimuleeren tot het spoedig rooien van een deel van den aardappeloogst. De gemachtigde voor de prijzen deelt nu mede, dat de consumentenprijzen voor aardappelen hierdoor op geen enkele wijze zullen worden beïnvloed. HET BELANG VAN ÉÉN GROOTE ORGANISATIE. Deze verbeteringen, die zooals ik zei allen betreffenden ook den niet-georganl- seerden arbeiders ten goede komen, waren niet door te voeren geweest zonder organi satie. En hieruit blijkt hoe nuttig en noodig ket is, dat de arbeider In een zoo groot mogelijke organisatie vereenigd is, om zijn Invloed uit te oefenen bij het tot stand ko men van nieuwe sociale wetten. Hoe grooter en omvattender deze organisatie is, des te sterker is haar invloed en des te sneller kunnen nieuwe sociale wetten, die bij het N.V.v. reeds in voorbereiding zijn, worden doorgevoerd. De vroegere vakbeweging kon ipzamenlijk niet meer tot stand brengen dan de sterkste organisatie alleen. Be vakbeweging in Nederland zal méér bereiken, nu de versplintering, en daardoor verzwakking van haar krachten, is opgeheven, mits de arbei der begrijpt, dat hij de organisatie, die rijn eigen organisatie is, moét steunen. De zeer belangrijke rede van den heer Woudenberg werd met groote belangstel- u.nS aangehoord door de hooge functiona- "jssen van het N.V.Vde afdeelingschefs. ohefs. de districtsbestuurders van het v,en de voorzitters van de vakbonden ek hun medewerkers. Jhe Rijkscommissaris was ter vergadering wrtegenwoordigd door dr. Hellwig. KOFFTE-SURROGAAT EN THEE Restantvoorradcn thee mogen niet uitverkocht worden. De secretaris-generaal van het Departe ment van Landbouw en Vïsscherlj vestigt er de aandacht op, dat de nieuw aangewe zen met 108 genummerde bon van de bon kaart „algemeen", uitsluitend reoht geeft op het koopen van koffiesurrogaat. De eventueel bij de detaillisten aanwezige res- tantvoorraden thee mogen dus tot nader bericht niet meer worden uitverkocht Hedenochtend is het stoffelijk overschot van Bruno Mussolini met groote plechtig heid van Pisa per trein naar Forli over gebracht. om aldaar ter aarde te worden besteld. Den geheelen nacht had de bevol king van Pisa en van de omringende plaat sen, langs het stoffelijk overschot van den zoon van den Duce en zijn beide kame raden gedefileerd. Hedenochtend om kwart voor negen kwam de Duce in gezelschap van zijn echtgenoot en zijn kinderen voor het huis der fasci aan. waar hij ontvan gen werd door den aartsbisschop van Pisa, die het stoffelijk overschot gezegend had. Zichtbaar ontroerd bleef de Duce geruimen tijd stilstaan voor het stoffelijk overschot van zijn zoon. De moeder van Bruno, de weduwe en andere familieleden, stonden rondom het doodsbed in gébed geschaard. Vervolgens werd de lijkkist, gedragen door officieren van de luchtmacht, in de lijk koets geplaatst en werd de lijkstoet ge vormd. Een regen van bloemen daalde neer uit de ramen der aangrenzende huizen. Voorafgegaan door den aartsbisschop, zette de stoet zich langzaam in beweging. De Duce en de familieleden volgden achter de lijkkoets. Daarna kwamen de secretaris van de fascistische partij, de ministers, de leden van de academie, militaire autoritei ten en leden van de Duitsche militaire mis sie. Een enorme menschenmenigte ver drong zich langs den weg naar het station, waar de stoet om half tien arriveerde. Het stoffelijk overschot werd opnieuw gezegend en vervolgens in den trein geplaatst, die om 9 uur 45 naar Forli vertrok. AMERIKAANSCHE HULP AAN DE SOVJET-UNIE. De Amerikaansche minister van binnen- landsche zaken. Ickes, heeft op de pers conferentie bekend gemaakt, dat vier Ame rikaansche tankbooten voor het transport van vliegtuigbenzine aan de sovjet-unie zul len worden afgestaan. (DjN.B.) ROEMEENSCHE ONDERSCHEIDINGEN. Bij een in de Roemeensche staatscourant van gisteren verschenen koninklijk decreet ir aan dertig officieren en onderofficieren van het Duitsche luchtwapen, die zich on derscheiden hebben in de luchtgevechten aan het Roemeensche Bessarabië-front, het gouden kruis met de zwaarden in de orde voor dapperheid in den oorlog verleend. 32 man van het grondpersoneel van het Duitsche luchtwapen hebben dezelfde orde derde klasse ontvangen. Generaal Antoneseu is door koning Mi chael onderscheiden met <Te orde Michael den dapperen tweede klasse. (D.N.B.) DE SLAG OP DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. De eerste lord der Britsche admiraliteit, Alexander, heeft, naar de Engelsche be richtendienst meldt, in Newcastle een rede voering uitgesproken, waarin hij er voor waarschuwde den slag op den Atlantischen Oceaan reeds als gewonnen te beschouwen. Wat Groot Brittannië dringend noodig heeft, dat zijn meer snelle torpedoboot- jagers, corvetten en andere schepen. (DNB.) EGYPTISCHE LEENING VAN 15 MILLIOEN POND. Naar Associated Press uit Cairo meldt, heeft de Egyptische regeering haar instem ming betoond met de uitgifte van een lee ning in het binnen- en buitenland, ten bedrage van 15 millioen pond, welke moet dienen om de helft van den katoenoogst van het volgende jaar op te koopen. De andere helft zal Engeland overnemen. FRANSCHE COMMUNISTEN GEARRESTEERD. In de streek van Dijon zijn 61 commu nisten door de politie gearresteerd en naar een concentratiekamp overgebracht. Onder de arrestanten bevinden zich verscheidene spoorwegarbeiders, postambtenaren en eenige onderwijzers. (D.N.B.) KOLENNOOD IN IERLAND. De directie van de Great Southern Rail way op Ierland heeft medegedeeld, dat er nog slechts voor twee weken kolen voorra dig zijn, zoodat het personenverkeer per trein waarschijnlijk opnieuw drastisch be perkt zal moeten worden. (D.N.B.) WEYGAND HEDEN IN VICHY. „La France au Travail" meldt, dat de algemeene gedelegeerde voor Fransch Afri ka, generaal Weygand, heden in Vichy ver wacht wordt, waar hij door admiraal Dar- lan ontvangen zal worden, die heden van Parijs naar Vichy terugkeert. f Vorderingen in Oekraine en Estland. Het opperbevel van de Duit sche weermacht maakt be kend: In de Oekraine werd een ten Zuidoosten van Oeman inge sloten vijandelijke colonne ver nietigd. Meer dan 30.000 ge vangenen, onder wie de opper bevelhebber van het zesde sov- jetleger, en andere hooge aan voerders vielen tot dusver in banden van de verbonden troe pen. De buit is groot. De in Estland strijdende Duitsche troepen namen Wesenberg in en drongen door tot de kust van de Finsche golf. A^n het Finsche front wordt de aan val van de Duitsch-Finsche troepen met succes voortgezet. Marine en luchtwapen heb ben in den strijd tegen de Brit sche favitailleeringsscheepvaart bijzonder groot succes gehad. Duikbooten deden een aanval op een naar Engeland varend bijzonder krachtig beschermd convooi, brachten 46.500 b.r.t. tot zinken en torpedeerden nog vier andere schepen met te za- men 29.000 b.r.t., die volkomen verloren geacht moeten worden Gevechtsvliegtuigen vernie tigden aan de Engelsche Oost kust drie vrachtschepen met te zamen 13.000 b.r.t. en be schadigden vijf groote koop vaardijschepen op ernstige wijze waaronder een tankschip. Ge vechtsvliegtuigen vielen vlieg velden in Engeland en een ha gen aan de Schotsche oostkust aan. Jagers en luchtdoelartille rie schoten gisteren aan de kust van het Kanaal 24 Brit sche vliegtuigen omlaag. Eigen verliezen zijn bij deze luchtge vechten niet ontstaan. Een vrij sterke formatie Duit sche gevechtsvliegtuigen bom bardeerde vannacht met goede uitwerking schepen en haven werken in de Britsche vlootba- sis Alexandrië. Bij den lucht aanval op de reede van Suez in den nacht van 6 op 7 Augustus werden de tanks in Port Ibra him in brand geworpen. De vijand deed in den nacht van 7 op 8 Augustus aanvallen op eenige plaatsen in West- Duitschland, o.a. op Dortmund. Afzonderlijke vliegtuigen wier pen bommen op de rijkshoofd stad. De burgerbevolking leed geringe verliezen aan dooden en gewonden. Nacht jagers en gevechtsvliegtuigen schoten 6 vijandelijke vliegtuigen om laag. In dit Blad is de volledige bonnenlijst voor voedingsmid delen opgenomen. Wij raden onzen lezers en le zeressen dringend aan deze lijst uit te knippen en te bewaren! Het Italiaansche weermachtbericht van vandaag luidt als volgt: In de nachten tusschen 6 en 8 Augustus heeft ons luchtwapen vloot- en luchtsteun- punten op Malta gebombardeerd. Bij Famagosta op Cyprus hebben onze vliegtuigen depots en haveninstallaties ge bombardeerd, waardoor branden ontston den. In Noords Afrika, aan het front van To- broek, beperkte activiteit der artillerie. Tydens luchtgevechten werden twee Brit sche vliegtuigen door Duitsche jagers neer geschoten. Vijandelijke vliegtuigen hebben bommen geworpen op plaatsen in Cyrenaica en op Tripolis: tweefdooden en eenige gewonden. In Oost-Afrika geen verandering in den toestand. DAMMEN. HUISMAN NA HET AFBREKEN DER PARTIJ IN HET NADEEL. De derde partij werd gisteravond gespeeld in „Ons Eigen Huis" te Voorschoten. Bom speelde met wit en Huisman met zwart. De zaal was geheel met belangstellender^ ge vuld toen de heer J. Braggaar een woord van welkom sprak, in het bijzonder tot mevrouw Bom en burgemeester M. F. Berkhout. Spr. hoopte dat door dezen wedstrijd vele leden zul len toetreden tot den Nederlandschen Dam- bond en dankte Burgemeester Berkhout voor zijn bereidwilligheid den eersten zet te willen doen. Vervolgens werd de party geopend met den zet 33—28, hetgeen zwart beantwoordde met 18—23. Na een Hollandse he opening werd de stand PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 10 AUGUSTUS. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. D. v. d. Ent Braat van Wou- brugge. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 6 uur, cand. J. Bol van Hazerswoude. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. W. J> Kooijman van Amsterdam. Geref. Gem.: Voorn?. 10 en nam 6 uur (H.A.) ds. M. Heykoop van Utrecht. Evangelisatiekring: Nam. 3% uur, de heer J. Sevensma van Amsterdam. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half 10 (Doopobed.) en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Unger van Brulnlsse. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Kleisen. Rem. Kerk: Voor Vrliz. Herv.: Voorm. 10 uur. ds. Rosbergen van Blij nam. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 uur. lees- aienst. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Voprm. 10 uur, ds. Bieshaar van Den Haag; nam 7 uur. ds. Eieshaar van Benthuizen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Versluis van Zoetermeer. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur tVoorb. H.A.). ds. Van Sinderen. Katwijk-aan-den-Rün Ned. Herv. Kerk: Voorm half 10 en nam. 6 uur, ds. E. Warmolts. Geref Kerk: Voorm. 9.30 uur en nam 5 uur, de heer C. Maan, hulppr. te Zeist. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. HD.) en nam 6% uur, ds. Van Duiker en van Abcoude. Kinderkerk: Voorm. 10% uur, de heer J. Wer n<Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6% uur. ds. Dijk. Leidschendam Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur cand. G. Glaiibltz van Rotterdam. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Van Meene van Leimuiden. Rem. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. W. van Wijn gaarden* Gerei Kerk: Voorm. hallell en nam. half acht, candldaat Koolstra uit Rijk, Haarl.meer. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds IJzerman van Heemskerk; nam. 7 uur, de heer v. d. Meer. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 314 uur, cand. Breederveld van Lelden. Chr. Geref. Kerk: Voorn. 10% en nam. 4 uur, leesdlenst Noorden Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. C. A. van Harten van Zevenhoven. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 7% uur, leesdlenst. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 u., ds T. J. Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, cand. t. d. H. D., A. P van der Haas: nam. 5 uur, geen dienst. Ver van Vrfjz. Hervormden (W. de Zwijger- kerk) Voorm. 10% uur, dr. O. J. Bleeker van Culemborg. Sassenhelm Ned. Herv. Kerk: Voorin. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. 9% en nam. 5 uur, ds. Sybrandy van Dokkum. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. van Dyken van Aalten (H. Avondmaal). Pinkstergemeente: Voorm. 10 en na.m. 5 uur, de heer Zoutman. Ter-Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. half acht, de heer H. van der Veen van Oude Pekela. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Warner, Waddlnxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Vroeglndewefjnam. halfzeven, ds. Otte- vanger van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur. ds. Van Rhijn van Roden. Oud-Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. P. Fortgens van Voorschoten. Wassenaar Ned. Herv. Gem. iDorpskerk) Zaterdagnam. 4% uur, gebed; Zondagvoorin. 10.15 uur, dr. Honders; nam. 5.05 uur, ds. J. C. Roose van Groningen. Kievletkerk: Voorm. 10.05 uur, dr. Roose Ned. Prot. Bond: Voorm. 10% uur. drs. K. F. Proost van Hem (N.-H-). Woubragge Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Huls van Ter-Aar. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. hallacht. de heer F. Tollls van Rotterdam. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Nam. 3 uur. Amsterdam, 8 Aug. Op de Effectenbeurs te Amsterdam werd de week op vrij levendige wijze besloten. Qp de diverse afdeellngen van de locale markt ontwikkelde zich een geanimeerde affaire en tevens bestond opnieuw een vaste stemming. Ook thans weer verdiepte men zich In gissingen omtrent de oorza ken, welke aanleiding gaven tot de haus sebeweging zonder de werkelijke motleven met juistheid te kunnen aangeven. Hoe dit echter ook zij, er bestond goede kooplust en verscheidene aandeelensoorten toonden zich onder beurstijd na goed prijs houdende opening nog flink verbeteren. In Industrieelen ging het levendig toe. Uni levers werden aanhoudend in een open hoek verhandeld en stegen daarbij van 133'/t tot 135. De Philipsaandeelen liepen op tot 238. Van Berkels en Calvé waren goed prijs houdend maar niet veel veranderd. Ook thans gedroegen AJcu's zich tegen den draad in, de koers kwam Iets lager te lig gen en bewoog zidh tusschen 141 en 141 5/8. De minder courante industrieelen lagen vast in de markt. De handel was wel niet omvangrijk, maar er bestond kooplust en er was bijna geen materiaal disponibel. In Olies was heden ook veel meer te doen dan geruimen tijd het geval was geweest. Door enkele hulzen werden geregeld stukken uit de markt ge nomen en hierin vonden de beroepslhande- laars aanleiding om zich eveneens niet on betuigd te laten. De koers schommelde daarbij voornamelijk tusschen 262'/i en 255 De animo voor Scheepvaartwaarden was nog geenszins bekoeld en de stijging, dde enkele dagen geleden werd Ingezet, vond onver minderd voortgang. Scheepvaart Utnies wer den met vrij flinke posten tegelijk afge daan en konden zich daarbij verheffen van 186'/s tot, 189, zoodat in enkele dagen een belangTljke koerswinst is verkregen. De Gelieerde Aandeelen waren eveneens beter. Oude Vaarten, Oude Booten en Ja- panlijnen konden mede een koersavance boeken. De Indische Cultuurfondsen kon den zich ook in goede belangstelling ver heugen. Amsterdam Rubbers werden bijna geregeld in een open hoek verhandeld en gingen omhoog van 282 tot 284 3/4 De min der courante soorten waren bijna alge meen hooger. De affaire ln Tabakken was van minimale afmetingen en slechts in en kele tapes kwam het tot noteeering. Oude Deli's waren hooger en stegen tot 286 Deli Batavia's en Senembah's maakten zelfs een fllnken sprong naar boven. Tegenover de bestaande vraag waren bijna geen houders geneigd hun stukken af te staan. De Sulkerafdeellng gaf voor H.VA.'s geregeld affaire te aanschouwen, het toon aangevende Suikeraandeel was niet onbe langrijk hooger en gold 43235. Ook Vor stenlanden gaven openlijken handel te zien, waarbij de koers eveneens wat hooger kwam te liggen. De aangename beurstendenz strekte zich heden eveneens uit tot de beleggtagsmarkt, tenminste wat de Nederlandsche Staats papieren aangaat. Voor de nieuwe vieren bestond flinke belangstelling en daarbij werd de parlkoers wederom eens bereikt. Zij het dan ook dat later op den middag een fractie lager werd afgedaan. De Gestaffelde Leening trok geleidelijk aan van 92l/i tot 92 13/16, ook enkele an dere jongere emissies waren Iets hooger. Van de Oude Schuld -verkeerden ln het bijzonder Integralen na de reactie van gisteren behoorlijk ln herstel. Gemeente lijke en provincatle obllgatlën waren prijs houdend zonder meer. Pandbrieven weinig veranderd. ds. Van Harten f. kerk: De Ruig. Geref. Voorm. 10% en nam. 7% uur, ds. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 7% uur, leesdienst. Zoefenneer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur de heer J. Smit van Heemstede; nam. 6 uur, dr. J. J. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6.30 uur, ds. H. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur, leesdienst. Ver. tot Verbreiding der Geref. Waarheid: V.m. 10 uur en nam. 7 uur. de heer Wildschut te Rot- terdam. Vereen, van Vrijz. Herv.: VNam. 620 uur, ds. J. D. v. d. Veen te Rijswijk. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. de heer Heymans van Lelden. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur. ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur. ds. Zwaan Rem. (Geref.) Gem.: Voorm. 10 uur, mej. ds. Günther. J. V. te L. Harderwijk, Udd/ïlermeer, Apel doorn, Zutphen. Vorden, Ruurlo, Borculo. Eibergen <85 K.M.). G. van L. te L. Leimuiden, Rijnsaterwoude. Oudshoorn, Alphen, Bodegraven, Woerden, Utrecht, De Bildt, Soesterberg (62 K.M.). door Huisman geliquideerd, waarna wederzijds een nieuwe opbouw noodzakelijk was. In het volgend gedeelte speelde de Leidsche kampioen niet. op zijn sterkst, waardoor hjj bij het onderbreken der partij een eenigszins na- deellge stelling behield. De partij wordt Zaterdagavond om half zeven in de Muziekschool aan het Rapenburg uitge speeld. Prolongatie 21/4 pCt. (A.N.P.) LEIDEN, 8 Aug. Veemarkt. Aangevoerd: 21 stieren; 45 kalf- en melkkoeien, f.300—560, Iets v!; 24 varekoeien f.200370, tam; 200 vette koeien; 12 pinken f. 190260, matig; 8 graskal veren; 7 vette kalveren; 68 nuchtere kalveren; 451 weideschapen f. 4065, matig; 20 zeugen f.6080. 347 mestvarkens f.20—36, 270 biggen, f.8—12; 24 veulens f.400—600, tam. vlug; 19 bokken en gelten f1540, matig. Aan de kaasmarkt werden aangevoerd 73 par tijen kaas. waarvan 62 Goudse he en 11 Leidsche kaas Prijs 1ste soort Leidsche f.61—62,50. 2de soort f.58—60; Leidsche f.58—60, 2de soort f.56 —57. Handel matig. BOSKOOP, 7 Augustus. Coöp. vereeniging „De Bo6koopsche Veiling". Rozen per bos: Gloria Mundi 34 ct.; Orange Triumph 22—38 ct.; Briar- clif 25—49 ct.; Ellen Poulsen 46 ct.; Rosa Mundi 5878 ct.; Rosalandia 3670 ct.; Butterfly 25—37 ct.; Pechtold 5680 ct.; Ingar Olsson 3250 ct.; Hadlev 70—90 ct.; Edith Helen 36—51 ct.; Dorus Rijkers 32 ct.; Polyantharozen 3752 ct.; Duisburg 21—30 etc.; Else Poulsen 2858 ct.; Floree 3650 ct.; August Noack 32 ct.; Gemeng de rozen 1621 ct Diversen per bos: Clematis, Prins Hendrik 140—160 ct.; idem Mevr. Ie Coultre 120—140 ct. KATWIJK AAN DEN RIJN. 7 Aug. - Groote aardappelen f. 4,50; Drielingen f.6; groote Eigenheimers f.55,25; doppers f.1522; uien f. 6.50—7; tuinboonen f. 5,60—6; sla pea* 100 f.3 —5; bospeen f.4 80—5; bloemkool I f. 11,70—12; Idem n f. 8,809: kroten per 100 KG. f.4,505; peen per 100 KG. f. 5,90—7. LEIDSCHENDAM, 6 Aug. Engelsche komkom mers AA f. 13,50, idem 1ste soort f11, 2de soort f8,50, 3de soort f. 5,50. wankleurige f.2—3,50; stek per 100 kilo f, 26,50; gele komkommers 1ste soort f. 8 50. 2de soort f. 5,50, 3de soort 100 kilo f. 3,604,80; kropsla 1ste soort f.4; 2de soort f. 1.503: stoof sla f.44,50: peen f.6; bloemkool lste soort f12. 2de soort f9. uitschot f4,50— 7.30; tomaten, mldd. f.9, groote ronden f.9. 2de soort f.9, 3de soort f.9, bonken f.7! andijvie per 10 kilo f1spinazize per 4 kilo 98124 ct.pos- telein f.12; sniiboonen f.14: soercieboonen f.14; prei f. 1.50—2.30; selderie f. 2.503.30: aonelen 10 en peren 10; meloenen 3075; druiven 35. NOORDWIJKERHOUT, 7 Aug. - Veiling ..De Eendracht". Aardappelen f.2,506 per 100 KG.; bospeen f.5 per 100 bos: selderie f. 1,20 p. kist; stoksnijboonen f. 1,40; stamsnijboonen f. 1.20; Dronkboonen f. l; stokheerenb. z. dr f.2; stam- heerenb. z. dr. f. 1.40; dubb heerenb. z. draad f. 1.40; tuinboonen 60 ct.; alles per zak van 10 kilogram. VOORHOUT. 7 Aug. Slachtkonijnen f. 1 50 3,25- jonge konijnen ongeveer 6 weken oud f.0 76 —0.95: voedsters f.5,25; kippen f.0 80—1,25. Alles per stuk. Redactie-staf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Ui. J. Hannema» Omgeving en Muziek.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3