Ons Kort Verhaal UIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag Augustus 1941 KERK- EN SCH00LNIEUWS De oude broek Bekendmaking RECHTZAKEN Mishandeling met doodelijken afloop Duitschland strijdt voor Europa Duitsch weermachtsbericht VRAGENRUBRIEK Italiaansch Weermachtsbericht Waarom ook nu reclame Feiten van den dag BEURSOVERZICHT MARKT BCRICllTEN^f^ BULL OVER DE KWESTIE DER AZOREN. Het bericht van het Amerikaansche pers bureau International News Service, volgens hetwelk de regeering van de Vereenigde Staten het plan koestert, aan Brazilië het protectoraat over de Azoren toe te vertrou wen, waarbij de Amerikaansche regeering Brazilië zoo noodig militair zal helpen, heeft ln de persconferentie van het depar tement van bultertlandsche zaken tot een vraag geleid. De minister van buitenland- sche zaken, Huil, verklaarde echter ontwij kend, dat zulk een plan door niemand in ernst ls overwogen of besproken. (DN.B.) DE LUCHTAANVALLEN OP MOSKOU. Eiken nachit onderneemt het Duitsche luchtwapen zware aanvallen op Moskou. In sterke formaties vliegen de Duitschers naar het hart van den bolsjewistischen tegenstand en brengen zware slagen toe aan dit groote centrum van bewapenings industrieën. De fabrieken rondom Moskou hebben reeds zoo erg te lijden gehad van de Duitsche aanvallen, dat het allen vreemde lingen, die zich thans nog in Moskou be vinden, den leden der Britsche militaire commissie incluis, verboden is de stad te verlaten. Anders zouden zij in de gelegen heid zijn, met eigen oogen te aanschouwen, in welk een hopeloozen toestand het be langrijkste bewapeningscentrum van de Sovjet-Unie zich bevindt. Zij zouden ook zien, dat herstel van dit gebied, waar zich meer dan 2500 industrleele bedrijven be vinden, niet meer mogelijk ls. In Moskou zelf voelt de bevolking, dat een catastrophe voor de deur staat. De toestand is zoo gespannen, dat de Sovjetregeering er voor moet waken, wanneer ze Moskou gaat ver laten, de touwtjes van het bestuur in han den te kunnen houden. (D.N.B.) COMMUNISTISCHE AANSLAG IN KROATIË. In verband met een communlstischen aanslag op een afdeellng der Oestasja-mlll- tie op 4 Augustus ls, naar officieel te Agram wordt medegedeeld, een reeks mede plichtigen en aanstichters tot de daad op gespoord. Zij zijn ter beschikking gesteld van den krijgsraad, die 87 Joden en communis ten ter dood veroordeelde, Het vonnis is reeds voltrokken. In de nabijheid van Serajevó hadden oomrounisten een wachtpost beschoten en bommen geworpen in een stookhuis. Vijftig communtsstische Joden en Serven zijn daarop doodgeschoten, aangezien de regee. ring vastbesloten is iedere communistische storingsactie met de scherpste middelen neer te slaan. (D.N.B.) DE SOVJETS EN DE POOLSCHE SCHUNREGEERING. Naar United Press uit Londen meldt, heeft de sovjet-ambassadeur Matsky de in bal lingschap levende Poolsohe schijnregeerlng er van in kennis gesteld, dat Moskou de be noeming van den Poolschen generaal An- ■ers, die tot dusver ln gevangenschap ln Sberië vertoefde, tot opperbevelhebber van Aet geheele Poolsohe leger in de sovjet-unie, heeft aangenomen. (D.N.B.) GENERAAL WEYGAND RECHTSTREEKS ONDER DARLAN GEPLAATST. De algemeene gedelegeerde van de Fransche regeering ln Afrika, generaal Weygand, ls krachtens een in het staats blad van gisteren gepubliceerd decreet, rechtstreeks onder den plaatsvervangen- den minister-president, admiraal Darlan, geplaatst. In alle kwesties, die principleele beslissingen en de algemeene politiek be treffen, verstrekt de plaatsvervangende minister-president aan den «olgemeenen ge delegeerde rechtstreeks de aanwijzingen van de regeering, aldus meldt het DH.B uit Vlchy. Ambtelijk wordt het volgende mede gedeeld: „In enkele gevallen werd vastgesteld, dat Joden en personen die gedeeltelijk van Joodschcn bloede zijn, den hun door een verordening van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied opgelegden plicht om zich aan te melden tot op heden niet nagekomen zijn. Wie tot en met den 15den Augustus 1941 aan zijn plicht tot aanmelding geen gevolg heeft gegeven, wordt, on geacht de in de verordening van 10 Januari 1941 bepaalde gevangenisstraf, naar een werkkamp gezonden. RAUTER, S.S. Gruppenfuehrer en Generalleutnant der politie. THAILAND BEDREIGT? Domei meldt uit Manilla, dat in Singa pore nieuwe versterkingen zouden zijn aangekomen. In Manilla, zoo vervolgt Domei, doen geruchten de ronde, dat de Engelschen thans voorbereidingen treffen tot een geforceerden Intocht in Thailand. De troepenconcentraties in het grensge bied van Malakka worden steeds van groo teren omvang. Deze militaire actie wordt daarmede vefklaard. dat Singapore door 'een militaire bezetting van het Zuidelijke deel van Thailand krachtiger dan tot dus ver beschermd moet worden. Ook Associated Press meldt dat de Engel schen voorbereidingen treffen om belang rijke sleutelposities van Thailand te gaan controleeren. Voorts meldt hetzelfde pers bureau, dat volgens inlichtingen uit Brit sche militaire kringen de Engelschen plan nen ontworpen hebben om een controle op zich te nemen over Bangkok en over de landengte van Kra. Overal is men van meening. dat Thailand wel eens het „Polen van het Verre Oosten" zou kunnen worden. (D.NB.) TIEN COMMUNISTISCHE JODEN IN HONGARIJE GEARRESTEERD. De politie te Boedapest heeft tien lei ders van de clandestiene communistische beweging gearresteerd, waarvan de aan hangers bijna allen Galicische Joden zijn. Zij werden verwezen naar den krijgsraad. (Stefani) NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Oldebroek (2de predi- kantsplaats) ds. R. W Steur te Oud-Alblas. Beroepen: Te Alkmaar, dr. C. L. Tuinstra te Heerlen—'Terwlnselen GEREF. GEMEENTEN. .Beroepen: Te Zeist, ds. C. P. Boodt te Veer- 5am'. te Arnhem (vacature-ds. J. C. J. Kuiper) ÖS' H. van Andel te Soest. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Terneuzen, ds. A. Stuyvenberg Vemeke. METSELAAR TOT 7 JAAR VEROORDEELD De Almelosche rechtbank veroordeel de den metselaar B. G. L. uit Harbrink- hoek, gemeente Tubbergen, tot zeven jaar gevangenisstraf wegens zware mis handeling den dood tengevolge hebben de van Bern. Weerink te Tubbergen. - Op den avond van Hemelvaartsdag ont stond tusschen L, en Weerink een ernstige vechtpartij, waarbij het slaohtoffer L. met een stuk hout bedreigd schijnt te hebben. Toen een der vrienden van L., die by de vechtparty aanwezig was, zag dat L. het onderspit zou delven heeft hij hem een aan twee kanten snydende dolk gegeven, waar mede L. het slachtoffer talryke steken toe bracht, waarvan enkele de linkerlong zoo danig hebben beschadigd, dat Weerink spoe dig aan ernstige inwendige bloeding ls over leden. De officier van Justitie, die den ten laste gelegden moord met voorbedachte rade niet bewezen achtte, eisohte wegens doodslag 15 jaar gevangenisstraf. De fabrieksarbeider J. G. L. uit Gees teren, gemeente Tubbergen. die den dolk aan den vorigen verdachte ter hand heeft gesteld werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Tegen hem had de officier van justitie wegens medeplich tigheid aan doodslag vijf jaar gevange nisstraf geëischt. In belde vonnissen bracht de rechtbank de preventieve hechtenis in mindering. Het Duitsche opperbevel van de Weer macht maakt heden bekend: Omtrent de succesvolle operaties in het Oosten zijn in den loop van den dag ln extra berichten mededeeüngen gedaan. Sterke formaties geveohtsvllegers hebben in den nacht van 5 op 6 Augustus by goed zicht op den grond militaire installaties ln Moskou bestookt met vele tonnen brisant bommen en tienduizenden brandbommen. Voltreffers op fabrieken der vliegtuigindu strie en talrijke branden in ravit^illeerings- bed rijven toonden het succes van dezen aan val. Aan de Britsche Oostkust heeft het lucht wapen een vrachtschip van 6.000 brt. ver nield en een tweeden koopvaarder zwaar beschadigd. Andere gevechtsvliegtuigen bombardeerden in den afgeloopen nacht met goed gevolg haveninstallaties in het Noordoosten en het Oosten van het eiland. Verdere luchtaanvallen waren ge richt op verscheidene vliegvelden. In Noord-Airlka is in den nacht van 3 op 4 Augustus een nieuwe Britsche uitvals- poging uit Tobroek doodgeloopen in het vuur van de Duitsch-Italiaansche artillerie. De vijand had hooge bloedige verliezen en verloor een aantal gevangenen. In den afge loopen nacht heeft de vyand op verschei dene plaatsen in West- en Zuidwest- Dultsdhland, vooral in Karlsruhe en Man— heim brisant- en brandbommen neerge worpen. De burgerbevolking leed verliezen aan dooden en gewonden. Luchtafweergeschut en nachtjagers schoten 8 der aanvallende Britsche bommenwerpers neer. K. den B. te S. Het gewone keukenzout ls zeer zeker geschikt voor den inmaak van groenten. Mej. F. te L. Lessen voor opleiding tot masseur (se) vindt U regelmatig ln onze adver tentiekolommen. WIJ kunnen daarvoor op deze plaats geen adressen noemen. TxrS' HJk* r- Leiden- Alphen. Bodegraven, Woerden. Utrecht, De Blldt, Soesterberg. Amers foort, N ij kerk, Putten, Ermelo, Harderwijk (106 K.M.). H. A. te L. Dit adres is ons niet bekend. Het Italiaansch Weermachtsbericht van heden luidt als volgt Ons luchtwapen heeft 4n den nacht van 4 op 5 Augustus het vliegveld van Nicosia op Cyprus en in den nacht van 5 op 6 Augustus het vlootsteujipunt van La Valetta gebombardeerd. In Noord-Afrika aan het front van To broek bedrijvigheid der artillerie. Itallaan- sche en Duitsche vliegtuigen hebben milt talre Installaties van Tobroek en Mersa Matroeh benevens de haven Sidl el Barranl en het vliegveld van Toeka aangevallen Vijandeiyice vliegtuigen hebben bommen geworpen op Bardla. Derna, Benghasi en Misurata. Lichte schade, een doode en vyf gewon den onder de Inboorlingenbevolking. Tydens den ln het legerbericht van Maandag vermelde vijandelijke vlucht bo» ven Cyrenalca heeft de afweer op den grond te Benghasi twee vijandelijke ma chines neergeschoten, zy kwamen in de zee terecht, In Oost-Afrlka zyn de woonwijken van Gondar herhaaldeiyk blootgesteld geweest aan vyandeiyke luchtaanvallen. Eenlge schade aan gebouwen, twee dooden en tien gewonden. By Woltajefit en op den Culquabert-berg- rug hebben onze afdeellngen stoutmoedige aanvallen ondernomen en vyandeiyke strijdkrachten, die trachtten onze stellingen te naderen, met verliezen afgeslagen. Het adverteeren voor een bepaald artikel geeft hieraan een zekere extra-kwaliteit een goodwill die het boven het gros verheft. Staakt men nu om een bepaalde reden zyn advertentie-activiteit, dan vermindert men dus de samenstel ling, de kwaliteit van het artikel, daar die extra, ldeëele waarde er nu aan ontbreekt. Daarom ls het zaak ook in tijden als deze met het adverteeren door te gaan en het contact met de afnemers niet te verbreken. In de advertenties kan men den verbruikers uitleggen waarom en hóé men zuinig moet en kan zyn. Op deze wyze gaat er van de gevoerde reclame een groote op voedende kracht uit, terwyi men tevens het voordeel heeft, dat de naam van het artikel ln gunstlgen zin ln de gedachten van de afnemers blijft voortleven. Door JOHN SIMSON. Hü was rechercheur van politie by den opsporingsdienst dus stond byzon- der goed aangeschreven en had een aller liefste vrouw. Met zijn Amalia kon hy het altijd uitstekend vinden. Belden harmoni eerden voortreffelyk, beiden gingen geheel in elkaar op. Toch was er één' kleinigheid, één karaktertrekje, dat hem in zyn Ama lia wel eens hinderde: zij was verschrlk- keiyk op den penning. Alles, wat hy ver diende, moest hy haar altyd tot den laat- sten cent afstaan. O, niet. dat hij het haar misgunde! Integendeel! Hy wist maar al te goed, dat zy uitstekend voor het geld zorgde, dat zy zuinig en spaarzaam was tot hun beider heil. Maar tochtoch toch had dat karaktertrekje van zijn Ama lia er hem toe gebracht een klein foutje te maken. Hij had eens opslag gekregen ln den dienst.... en eenvoudig verzuimd zulks aan zyn Amalia te vertellen. O, niet met kwade bedoelingen! Dat heelem/aat nietl De kwestie was.dat hy nu ten minste zelf óók iets had om te sparen! Daar was hy trotsch op! Geregeld legde hy nu zyn opslag opzy, en telkens, als zulks aangegroeid was tot een bankpapiertje, dan stopte hy. zulks stiekum weg. Lang had hy er over nagedacht: Waar? Wat zou het veiligste plaatsje zyii? En ten slotte had hy iets gevonden: den omgeslagen zoom van een oude broek! Daar, onder li) de brOekspyp, naaide hy nu telkens met een naald en een'klosje garen speciaal voor de operatie gekocht zyn overge spaarde geld in weg. Dat kon er niet uit vallen ook. Het was schoonmaaktyd Vond hü nooit leuk: alles werd dan altyd overhoop ge haald, en de rommel op zyn kamer leek wel een allegaartje. Maar het móest ge beuren, zei Amalia altyd, de strijd tegen de mot móest gestreden wordén. En nood gedwongen legde hy er zich dan bij neer. Maar in de stemming bracht hetjiem nooit. Zoodat zyn gemoedsgesteldheid dan ook weinig met opgewektheid gemeen had, toen hy dien middag van den dienst thuis kwam en nergens een gezellig plekje kon vinden. Amalia daarentegen scheen byzonder ln haar schik te zyn. „Pleter." zei ze Juichend, „nog maar een paar dagendan denk ik er wel door te zyn! Vanmiddag flink opgeschoten!" „Kan me niet flink genoeg," stamelde Pieter gemelyk. „En flink opgeruimd ook!" vervolgde Amalia. „Al je kleeren heb ik uitgeborsteld. En die oude broek van Je je weet wel, die zwarte met die gryze strepen, die Je toch niet meer droeg heb ik aan den voddeman meegegeven, Nog een kwartje voor gehad!" Pieter greep even. naar zyn hoofd, zyn brandkast! zyn brandkast! Amalia had daar zyn brandkast verkocht! Enhy durfde het nog niet te zeggen ook: Amalia was zoo vreeseiyk op den penning, dat ze misschien nog een stulp zou krygen. En ze zou het hem nooit vergeven, dat hy zoo veel achtergehouden had! „Wat is er Pieter? Je vindt het toch wel goed?" „Ojabest, bestl" „Vind je het veel een kwartje?" „Nou! Och.voor die oude broek. Dat kan dan wel." Precies een week later bespionneerde Pieter zyn eigen huis. Er zat niets anders op: hy wilde zyn broek zien terug te kry gen. Wat drommel! Hy was niet voor niets by den opsporingsdienst! De ondervinding had hem geleerd, dat als je aan een vod deman eenmaal een kluif had gegeven, hy je een volgenden keer niet oversloeg. En dat zulke menschen in den regel eiken dag van de week een bepaalde wyk be zochten. Dus hoopte Hy, dat dezelfde vod deman dien morgen weer komen zou. Dat was niet slecht bedacht en bleek ook wer- keiyk zoo te zyn. Zoo tegen een uur of elf rolde een. kar met vodden by hem voor Vanaf den hoek van de straat zag Pieter, dat hy by hem thuis aanbelde. Hij zag de deur open en weer dicht gaan. Ja, dat ver wonderde hem niet. Amalia was byna uitgeschoonmaakt en ze had niet elke week kluiven te koop. Daar pakte de voddeman zyn kar weer op, en op hetzelfde moment slenterde Pieter hem tegemoet. Vlak bij zyn huls hield hy hem staande. „Goemorgen," zei hy met een hoofdknik, en keek den man eens aan, zoo van boven naar onderen en dan weer terug. „Myn vrouw heeft je vorige week een broek ver kocht. Heb je die nog?" „O juist! Ja, Ik herinner het me. Een beste broek nog! Maar lk kon hem niet aan!" „Ja, dat dacht lk wel! Ik heb al dadelyk tegen myn vrouw gezegd, hoe kun je die broek nu aan den man geven! Daar heeft hy toch niks aan!" „Nou, niks, dat moet u nou ook niet zeg gen, meheer. Ik heb hem doorverkocht aan Plet Dirks ln de Kïeerekooperstraat. en met een tevreden lachje ging de vod deman weer verder. Pieter ook. Nog geen kwartier later stond hy in de zaak van Piet Dirks: een zaak in tweedehandsch-kleeren. „Hebt u misschien ook een oude broek voor me?" Plet Dirks keek den nieuwen klant eens aan. „Dat zal wel gaan, denk ik. Kykt u eens hier. Wat zegt u daarvan?" .Leelijk! Ik houd heelemaal niet van bruin. Hebt u niet lets ln het zwarten dan met gryze strepen?" „Had u gisteren moeten komen! Toen had ik er toevallig zoo eentje. Ja, u bent nogal buiten model: lang, mager en gedul dig, U past beslist niet elke broek. Maar gisteren komt er een oude klant Van me binnenwandelen net zoo'n gek model, als u bent en die heeft zoo een zwarte broek met gryze strepen meegenomen. Dat was beslist de broek voor u geweest! Maar nu heb ik hem niet meer. „Een oude klant, zegt u?" „Ja. Gerrlt Pruim, hier van den over kant. Ook lang, mager en geduldig. Pre cies zoo eentje, als u bent. Schynen den- zelfden smaak te hebben ook!" „Odank u wel. Tot een volgenden keer dan. Ik hoop, dat u dan wat beters voor me hebt." Van dien dag af schaduwde Pieter den heer Gerrit Pruim. Hij had hem al heel gauw in de gaten. Het figuur kwam inder daad precies met hit zyne overeen. En wat het mooiste was: Pieter zag al den eersten dag, dat hy zijn broek droeg! Het kwam er nu nog slechts op aan eer gun stige gelegenheid af te wachten voor een klein apartje met den zoom van die broek alleen. Dan kon Gerrit Pruim de rest houden. En werkelyk deed lach zoo een gunstige gelegenheid voor. Enkele dagen later na melijk zag Pieter den heer Gerrit Pruim met een badpakje onder de armen en zyn broek aan de beenen in de richting wan delen van het stllie strand. Hy ging wat zwemmen ln zee. Of hy geluk heeft! dacht Pieter by zichzelf. Zoo een heerlyke, za lige zomerdag! Gerrit Pruim kleedde zich op het strand uit. En Pieter stond er vanuit de verte naar te kyken. En toen Gerrit Pruim in zee ging, scharrelde Pieter rond het hoopje kleeren, dat hij had achtergelaten, evenals een vlieg rond den strooppot. Ja, daar lag de broek. Pieter kneep eens in den zoom Toen klaarde zyn gezicht op: het papiertje zat er nog! Prachtig papiertje, mooi pa piertje, kostbaar papiertje! Hy had er een heele week voor geloopen en gesjouwd. Pieter bedacht zich niettemin even. Vol gens de wet bleven gevonden goederen het eigendom van den eigenaar. En hy wist zeker, dat hy in den zoom van die broek iets vinden zou, dat hém toebehoorde. Bo vendien behoefde Gerrit Pruim er niets van te weten. Het volgend oogenblik trok hy zyn pen- nemes en tornde vlug den zoom los. Er kwam een wit stukje papier te voorschyn. Daarop las hy met verbaasde oogen het volgende: „Als je dit gevonden hebt en ik ben er zeker van, dat je het vinden zult dan zal ik je de helft terug geven voor de moeite. Amalia." Pieter is de duinen ingegaan om daar eens even wat uit te blazen van de ver moeienissen van die week. 's Avonds sprak hy er zyn Amalia over. zy gaf hem reso luut de helft terug, zooais ze beloofd had Kwaad was ze heelemaal niet. „Ik vind het prachtigzei ze lachend. „Jammer alleendat het nog niet meer was!" (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden). Dit Nummei bevat TWEE Bladea Binnenland Het Bodemproductieplan 1942; teeltuitbrei ding: van verschillende gewassen nood zakelijk (2e Blad). Ned. Indië, breidt de export licenties naar Japan uit (Binnenland, 2e Blad). De komende Najaarsbeurs te Utrecht (Binnenland, 2e Blad). Buitenland Verdere Duitsche overwinningen in het Oosten (le Blad). Overzicht van het Duitsche opperbevel over den strijd in het Oosten, (le Blad). Amsterdam, 6 Augustus, De belangstelling voor de effectenbeurs was heden van de zyde van het beleggende publiek niet groot. De handel was van kal- men aard en de stemming was prijshou dend. maar door elkander genomen weken de koersen niet veel af by die van gisteren. De berichten omtrent de verhouding tus schen Nederland en Japan werden ln goe den zin geïnterpreteerd. Zij oefenden echter niet veel Invloed uit. Voor Industrieelen werd nog eenlge attentie aan den dag gelegd. Aku's kwamen Iets lager te liggen en bewogen zich tus schen 144 en 146%. Unilevers waren, ver- gelejsen met het vorige slot zoo goed als onveranderd, en ook de andere toonaange vende aandeelen werden tegen ongeveer de vorige pryzen afgedaan. De minder cou rante soorten hadden een zeer stille jparkt maar waren eveneens pryshoudend. Op de Petroleumafdeellng werd in Olie» geregeld zaken gedaan, waarbij de koers schommelde tusscfhen 247Vi en 249 De be richten omtrent het door het groote Neder landsche Olieconcern ln 1040 behaalde winst werden voor kennisgeving aangenomen. Voor Scheepvaartpapieren was de animo vergeleken met gisteren belangryk vermin derd. De koersen konden echter gehand haafd biyven. De bekende op den voorgrond tredende aandeelen, werden meerendeels verhandeld op het peil van de vorige topkoersen. In Indische cultuurfondsen was weinig te doen. Amsterdam Rubbers werden op 27714% Ingezet en waren mitsdien eenlge procenten hooger. Onder beurstyd kwamen geen groote mutaties meer voor. De affaire in de minder courante soorten was onbe- teekenend. In Suikeraandeelen was weinig te doen. H.V.A.'s waren zoo goed als ongewyzlgd. De Tabakken waren pryshoudend, rnaax zeer stil. De beleggingsafdeeJdng had eveneens eein kalm voorkomen. De Nederlandsche Staats papieren waren aan den loomen kant. In de gestaffelde leening was nogal wat te doen. De koers zakte na op 92 6/8 te zyn ingezet, langzaam aan in tot 92 5/16. Voor rekening van het publiek was klaar blijkelijk eenig materiaal aan de markt. Ook ln de nieuwe 4'/. obligatlën Nederland werd op rustige wyze zaken gedaan, waar- by de koers geen noemenswaardige veran dering onderglrfg. Ook enkele andere Jon gere leeningen waren iets luier, evenals de Oude Schuld. Provinciale en gemeen- leleeningen waren ongeanimeerd, en voor eenige soorten wat lager. De affaire in pandbrieven was onbetee- kenend. Hier en daar waren de noteeringen een fractie lager. Prolongatie 2 1/4 BOSKOOP, 5 Augustus - Coöp. ver. „De Bosk. Veiling". Rozen per bos: Polyantharozen 40—65 ct.; Paul Grampel 3542 ct.; Jules Bouché 4562 ct.; Else Poulsen 2445 ct.: Bet- Iter Times 80120 ct.; Gloria Mundi 4252 ct,; Prinses Juliana 2840 ct.; Dorus Rokers 70 ct.; Orange Triumph 4070 ct.; Pechtold 4960 ct.; Hadley 48—70 ct.; Butterfly 25—39 ct.; Briarclif 2345 ct.; Duisburg 1628 ct.; Queen Mary 42—76 ct.; Edith Helen 28—38 ct.; Wend- lan d3144 ct.; Rosa Mundi 4070 ct.; Rosa- landia 40—60 ct.; August Noack 17—25 ct* Flo- rex 42—56 ct.; Ingar Olsson 3654 ct.; Ge mengde rozen 1420 ct. Diversen per bos: Le lies 120160 ct.; Clematis, Duranal 3505 ct.; idem Mevr. le Coultre 120130 ct.; idem Prins 90—120 ct. KATWIJK A. D. RIJN, 5 Aug. Vroege aardappelen, groote f. 4.50; drielingen f. 2.50; Eigenheimers groote f.55.25; Tulnboonen Q 106; Uien f. 6.40—7; Sla per 100 f. 2.40—4; Bospeen f.4.70—5; Bloemkool I f. 11.80—12; idem II f. 8.509; Kroten per kist f. 0.951; Peen per kist f.1—1.40. LEIDSCHENDAM, 5 Aug. Engelsche komkom mers AA f. 13,50, 2de soort f. 11, 3de soort f.830, wankleurige f. 5,50, stek f. 2,106,40; gele kom kommers 1ste soort f.8,50, 2de aoort f. 5,50, 3de soort 100 kilo f. 4,60—6,10, stek f.2—3,40; Kropsla lste soort f.4. 2de soort f. 1,503; stoofsla f.4— 6; peen f.6; bloemkool lste soort f.12, 2de soort f.9. uitschot f. 4,50—6.50; tomaten, midd. 19, groote ronde f.9, 2de soort f.9, 3de soort f.9, bonken f. 6,50; andijvie per 10 kilo 6496 ct.;. postelein f.12; rabarber per 100 kilo f. 6; snijboonen f.14; spercieboonen f.14; selderie ff. 1,60—2.50; druiven f.40. WESTLAND. 5 Aug. Middenprijs veilingen - Netmeloenen 27—38, 2de 14—20 per stuk; peen 5 ct. per bos; tomaten 1617 ct.; bonken 13 ct.; Franken thaler 5575 ct.; Alicante 5070 ct per kilo; komkommers f. 13,50, A f.11, B. f. 8,50 C f. 5.50 per 100. Redactie-stafB. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J. Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Hannerofc Omgeving en Muziek.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3