SPORT De tweekamp Bom-Huisman LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 5 Augustus 1941 TSbpefs- Eerste partij remise? De officieele opening De a.s. wedstrijden der A. V. „Holland" Uit de Omstreken De Holland-week 1941 Onze telefoonnummers Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 Voor de Vrouw Goede wenken voor de huisvrouw VRAGENRUBRIEK 42 - Foto v. Vliet. De burgemeester van Leiden, mr. R. N. de Ruyter van Steveninck verrichtte den eersten zet in den tweekamp tusschen den nationalen kampioen J. M. Bom en den Leidschen kampioen W. Huisman. V.l.n.r. de heeren A. Tempelman, W. Huisman, J. H. Mertens, L. F. van Steenbergen, C. J. Koree, J. M. Bom en burgemeester v. Steveninck In de bovenzalen van café-restaurant „de Harmonie" had gisteravond een voor de Leidsche damwereld bijzonder belangrijke gebeurtenis plaats, 11.1. de start van een tweekamp tusschen onzen nationalen damkampioen J, M. Bom uit Den Haag en den kampioen van het district Leiden, Wim Huisman, twee jeugdige matadors, op wier prestaties in de komende dagen de oogen van een groot deel van damminnend Nederland gericht zullen zijn. Gelijk reeds eerder gemeld, omvat deze tweekamp zes partijen, waarvan de eerste en laatste hier ter stedê worden gespeeld en de overige te Den Haag, Voorschoten, Alphen en Scheveningen. De eerste partij droeg een officieel tintje door de aanwezigheid van Leiden's burge meester, mr. R. N. de Ruyter van Steve ninck, die zich bereid had verklaard den eersten zet te willen verrichten. De voorzitter van dit wedstrijdcomité, de heer A. Tempelman heette de vrij talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bij zonder den burgemeester, dien hij dankte voor zijn blijk van belangstelling in de damsport, zoomede den heer Hoekstra als vertegenwoordiger van den Ned. Dambond. Voorts richtte spr. woorden van dank aan allen, die hun gewaardeerden steun heb ben verleend bij de voorbereiding van dezen kamp, waarbij hij in het bijzonder hulde bracht aan den actieven secretaris van den Leidsdhen Distriotsdambond, den heer L. F. van Steenbergen. De burgemeester spreekt. De burgemeester zeide gaarne gevolg te hebben gegeven aan de uitnoodiging om dezen tweekamp officieel te openen, vooral omdat de eerste partij hier wordt gespeeld en het tournool hier is georganiseerd. Per soonlijk heeft spr. het damspel alleen in zijn prille jeugd beoefend en hij bewaart daaraan de herinnering van een „gemak kelijk spel" Thans begrijpt spr. dat dit is „het gemak van den onwetende", zooals men ook wel spreekt van den moed van den onwetende. De aanwezigen moeten sprekers eersfen zet dan ook niet beschouwen als een meesterzet, want dan ware hier het woord van Vader Cats van toepassing, dat de kreupele voorgaat ten dans! De burge meester besloot met het uitspreken van den wensch, dat deze tweekamp een groot suc ces moge opleveren en den bezoekers veel voldoening moge schenken. Nadat de voorzitter van het wedstrijd comité aan mevrouw Bom een bouquet rozen had overhandigd, werd nog het woord gevoerd door den heer Hoekstra uit Den Haag namens het bestuur van den Ned. Dambond. Deze dankte- het wedstrijd comité, in het bijzonder den heer van Steenbergen voor de betoonde activiteit en wees op het belang van goede sportpresta ties uit een oogpunt van propaganda. Het wereldkampioenschap van dr. Euwe en zijn match tegen dr. Aljechin, leverden den Ned. Schaakbond liefst 10.000 leden op! Spr. hoopte, dat ook van dezen tweekamp flinke propaganda zal uitgaan en hij be sloot met een opwekking om de damsport niet te verheffen tot een geloof, doc]j daar in de juiste verhouding te zoeken Tusschen in- en ontspanning, waardoor de evenwich tige schoonheid van het spel eerst goed tot uiting komt. Onmiddellijk daarna schoof de burge meester een schijf van Bom, die met wit speelde, van 33 naar 28, waarna de partij een aanvang nam. Over HET SPELVERLOOP. schrijft de heer van Steenbergen ons het volgende: De Nederlandsche kampioen speelde in deze partij de Hollandsdhe opening 3328 en belde spelers gaven de eerste zetten vrij snel af. Het is meest gebruikelijk dat zoo'n eerste partij met niet te veel risico wordt ge speeld en een verkennen is naar beider plan nen. Weldra bleek dat Wim Huisman niet van plan was af te wachten; na ongeveer 15 zetten nam -hij het initiatief en ging tot den aanval over. Bom kreeg dan ook eenige vrij wel verplichte afruilen. Steeds probeerde Wim een aanval te ondernemen op zwarts linkervleugel en in dezen stand stond hü be slist beter. Eenmaal in het middenspel be land, waren de partijen weer gelijk en was het erg moeilijk te bepalen wie van de spe lers beter stond. Het werd nu een strijd om de tempo's en bij het afbreken staat Wim Huisman iets gunstiger. Of dit echter vol doende zal zijn om te winnen, moeten wij betwijfelen. Remise zal dus wel het resultaat zijn van deze mooie theoretische partij. Deze afgebroken partij zal Woensdag a s. worden uitgespeeld in de „Muziekschool" Rapenburg 22, Leiden. Aanvang 7 uur. De tweede partij wordt hedenavond gespeeld in Den Haag, Paviljoen Rijswijksche Plein, aanvang 6 u. 30 Hier volgt het verloop van de partij Wit: Bom. Zwart: Huisman. 1. wit 33—28 zwart 18—23; 2. 39—33 12—18; 3. 31—27 17—21; 4. 37—31 21—26; 5. 44—39 26x37; 6. 42x31 <7—12; 8. 41—37 14—20 9. 46—41 11—17; 10. 27—22 18x27; 11. 31x11 16x7; 12. 34—30 12—18; 13. 30—25 7—12; 14. 25x14 9x20; 15. 49—44 1—7; 16. 39—34 4—9; 17. 4439 10—14; 18. 36—31 5—10; 19. 34—29 23x34; 20. 40x29 20—25: 21. 29x20 15x24; 22. 50—44 18—23; 23. 44—40 12—18; 24. 31—27 24—30; 25. 35x24 19x30; 26. 28x19 14x23; 27. 40—35 23—29; 28. 35x24 29x20; 29. 32—28 20—24; 30. 37—32 10—14; 31. 39—34 14—19; 32. 41—37 7—12; 33. 34—29 2—7; 34. 29x20 25x14; 35. 43—39 18—23; 36. 39—34 14^20; 37. 37—31 12—18; 38. 33—29 20—25; 39. 34— 30 23x35; 40. 30x39 25—30; 41. 38—33 9—14; 42. 39—34 30x39; 43. 33x44. WIELRENNEN. DE WEGKAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. Groote deelneming, w.o. van alle prominenten. Zondag a.s. worden op een afgesloten parcours bij Zandvoort de wegkampioenschappen van Nederland gehouden en evenals het vorige Jaar beloven deze een evenement op wielergebied te worden. Talrijke wielrenners gaven zich al aanstonds, na de openstelling der inschrijving, bij het bureau der Nederlandsche Wielren Unie op. Zoo meldden in de af deeling der amateurs zich meer dan 150 deelnemers. Ook bij de groep der beroepsrenners en on- afhankelijken mankeert om zoo te zeggen geen renner van beteekenis. Als een merkwaardigheid zij vermeld, dat de baankampioen Arie van Vliet zich ook voor het wegkampioenschap heeft aangemeld. De start der amateurs vindt plaats des och tends te 12 uur bij het Casino, waar zich ook de eindstreep bevindt. De afstand bedraagt 53,92 KM. of wel 4 ronden. De beroepsrenners en onafhankelijken, die zeven maal het parcours moeten afleggen, zijnde 94.36 KM., vertrekken om 2.30 urn*, even eens van het Casino. HENGELSPORT. VISCHCOLLEGE DE BLIEK. Dit college hield Zondag haar derden wed strijd in dit seizoen. Er werd gevischt te Lei- muiden in boootjes. De vangst was slecht. Er werd }3 pond visch aan de schaal gebracht De uitslag was als volgt: lste prijs S Braxhoven (met wisselbeker voor de zwaarste voorn); 2de prijs W. de Vos. gr, voorn; 3de prijs P. Harteveld, gr. bliek; 4de pr. J. Pauw; 5de prijs H. Schouten, m. extra pr.; 6de prijs R. Zandvliet; 7de prijs C. Jongeleen; 8ste prijs J Boekkooi: 9de prijs W. Schouten; 10de pr. K Loe; 11de pr. G. Hanno; 12de pr. J. v. d. Wijngaard; 13de pr. P. Loe; 14de pr. G. Harteveld; 15de pr. I. Pouw. DUIVENSPORT. DE INLEVERING VAN DUIVEN. Tot geruststelling der duivenlief hebbers schrijft de heer Chr. v. cL Pluym ons het vol gende Naar aanleiding van het bericht in het tijd schrift van het Nationaal Verbond van Neder landsche Postduivenhouders heeft ondergetee- kende zich tot het bestuur gewend met name over artikel 7. dat men aldus dfent te lezen- Alle Belgische. Engelsche, Fransche en Duit- sche duiven welke voorzien zijn van een ring. uitgegeven door één van die bonden, moeten heden worden ingeleverd. Dus de geringde duiven van alle Nederland sche bonden, welke de vereenigingen hebben laten registreeren tot 1940 (nadien niet meer) kunnen op het slag blijven. Hieromtrent is een nadere toelichting aan de secretarissen der ver schillende gemeenten inmiddels verzonden. ATHLETIEK. TAL VAN VOORAANSTAANDE ATHLETEN NEMEN DEEL. Hoewel de inschrijving voor de nationale wedstrijden der A.-V. ..Holland" op 17 Augustus as. nog niet gesloten is, kan nu toch reeds worden gezegd, dat dit tournool uitermate be langrijk zal worden en tal van vooraanstaande Nederlandsche athleten onder de deelnemers zal tellen. Bijzonder interessant belooft de strijd te wor den op de 100 Meter, waarvoor tot dusverre hebben ingeschreven Spree en Geul (V. en L Houtman en Peters van de A.V. 1923. Schaap van Haarlem. Osendarp en Chr. van Osta van De Trekvogels, Grijseels van Pro Patria en de Holland-leden Wim Nota en Knuttel. Op de 400 M. zullen om. uitkomen de loopers Kamp, Mathieu en RUpermans van V. en L., Haag van Trekvogels en Bakels van de A.A.C.; op de 1000 M. starten Evers (A.V. 1923), Van Gog en De Roode (Haarlem), Stuivenberg (Hol land), De Bruyn (Trekvogels), SJ. Bouman (A.A.C.), Frits de Ruyter (A.V. Quick), A. de Ruyter (V. en L.) en Slijkhuis (N.A.U.). Het nummer polsstokhoogspringen telt onder de deelnemers Lamoree en Vérkes van Haarlem, Noorden bos van Holland en Bu^selaar van Hel las, terwijl voor het discuswerpen om. hebben ingeschreven A. de Bruyn en Houtzager van V. en L. en Brasser van de A.C.C. Het vèrspringen ten slotte brengt Goul (V. en L.). Houtman (A.V. 1923), Roest (Trekvo gels), Butselaar (Hellas) en v. d. Tooien (Pro Patria) aan den bak. HAARLEMMERMEER. Vestiging Predikantsplaats. De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Haarlemmermeer (Hoofddorp) besloot te Badhoevedorp een predikantsplaats te ves tigen. Het bestuur der A.-V. Holland heeft voorts in verband met de voortdurende toename van het ledental, besloten tot de aanstelling van een tweeden trainer, die naast en te zamen met de heeren Korver en Van Leeuwen de oefeningen zal lelden. Als zoodanig is benoemd onze stad genoot, de heer P. van Wijk, houder van het diploma van de Academie voor Lichamelijke Opvoeding. NIEUW RECORD OP DE 1500 M. De bekende Noorsche athleet Eigel Romberg Andersen noteerde op de 1500 meter een tot nu toe nog niet gemaakten tijd van 6 min. 9.4 sec. Deze tijd kan alleen als nieuw nationaal record erkend worden, daar een wereldrecord op dezen afstand niet J>estaat. ZEILEN. DE WINNAARS DER HOOFDPRIJZEN. De uitslagen van de gisteren gehouden natio nale wedstrijden op den Westeinderplas luiden als volgt: 45 M. 2 kruiserklasse: 1. Blauwe Vogel, st. P. Molenaar; 2. Benati II, st. E. J. Alofs. Vrijbuiterklasse: 1, Reiger II, st. M. A. Raas- veldt; 2. Lumey, st. F. W. C. Visscher; 3. Hinde, st. D. Hoebee. Noord-Nederlandsche 16 M. 2 klasse (toer- klasse); 1. Roerdomp n. st J. van Harten; 3. Teb, st.- John Bakker; 4. Sobat, st. A. J. Bijl. Noord-Nederlandsche 16 M. 2 klasse (eenheids klasse) 1. Cheetah II st. Ch. G. J. Pietersen; 2. Squall, st. W. J. de Jong; 3. Tjoba, st C. Groot; 4. Surcouf, st. J. E. de Jong; 5. P'our- quois Pas, st. N. Wolfswinkel. Pampusklasse (met bijzeilen): 1. Albatros, st. G. J. Lagendijk; 2. Kamper Steur. st. P. H. Cramer. Pampusklasse (zonder bijzeilen); 1. Pluvier, st. N. J. Cuperus; 2. Donderkopje, st. J P. Dammc; 3. Pinguin, st. Fokke de Jong. Internationale 12-voetsjollen, klasse A: 1. Onyx, st. mr. D. Verloop; 2. No name, st. mej. M. v. d. Stadt; 3. Cupido, st. B. Balder; 4. Duimelot, st. mej. W. R. de Vooogt; 5. Lucky Strike, st. mej. E. v. Geênhuizen. Idem B: 1. 'tKegeltje, st. L. J. Beukenkamp; 2. Rakker, st. R, de Korte; 3. Semar, st. J. Oud. B. M.-klasse: 1. W 8, st. C. Scherpel Jr.; 2. Ivar, st. A. G. v. Bladeren. Valkklasse: 1. G. 50, st. G. Key; 2. Windwan- ner, st. H. J. Mathieu; 3. Pappl, st. A. E. Dudok van Heel; 4. Mido, st. D. Terwee; 5. Krem, st. H. A. Kuylman Drakenklasse1. Toch. st. EmsfO. Moltzer; 2. Claes Compaen. st. E. G. v. d. Stadt; 3. Vlie gende Hollander, st. A. Warners; 4. Jan van Galen, st. C. W. Jonker; 5. Cavalier, st. jhr. mr. E. G. v. Benthem v. d. Bergh. Regenbooogklasse: 1. Hollandia, st. C. v. Sta veren; 2. Kikker, st. De Vries; 3. Tjebbe. st. Tj. Maas; 4. Titia, st. F. Maas. Internationale Olympia-Jollenklasse A: 1. Terangi, st. J. Proper: 2. Mop. st. H. Bolle- meijer; 3 Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mul der; 4. Ree, st. H. Recourt; 5. Boreas, st. S. de Wit. Idem B: 1. Arend, st. F. J. Cram; 2. Maria Sekhyta, st. A. Vis; 3. Quo Vadis. st, P. H. Bakker. Internationale 12 M. 2 klasse A: 1. Whirlwind, st. W. P. v. Duyl; 2. 't Geusje, st. B. E. Ott: 3. All Weather st. Jac. F. Stap; 4. Kringhorn, st. C. J. Bollee: 5. Flevo, st. M. Dudok van Heel. Idem B: 1. Tarentelle III, st. E. J. Hoppe; 2. Pluvier, st. D. v. Bladeren; 3. Fuut, at. J. Lau- werens; 4. Skiroon. st. W. de Man; 5. Donald Duck. st. J. Bussink. Hoofdprijzen: 45 M. 2 kruiserklasse: Blauwe Vogel, st. P. Molenaar. Noord-Ned. 16 M.2 klasse (eenheidsklasse): Cheetah, st. Ch. Pietersen. Valkenklasse: Pappl, st. A. E. Dudok van Heel. Drakenklasse: Toch. st. Ernst O. Moltzer. Int Olympiajollen: A. Beroeboe, st. J. Bier. Int. 12-voetsjollen klasse A: Pinguin, st. B. Markus. Int. 12 M.2 klasse A: Whirlwind, st. W. P. v. Duyl. WATERPOLO. tVEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Woensdagavond worden in het Alphens Zwem bad gespeeld de wedstrijden A.Z.C. n en III tegen S.Z. en P.C. II en III (Schoonhoven). (2 lijnen) KATWIJK AAN ZEE. Door de politie is alhier in een pen sion gearresteerd J. L. R. uit Utrecht, die zich in die gemeente aan diefstal van geld had schuldig gemaakt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tijdens de werkzaamheden bij het maken van een gasaansluiting in de Voor straat, kreeg de werkman der bedrijven W. gasvergiftiging. Dr. H., die direct ontboden werd, verleende medische hulp; met een zuurstofapparaat van de politie gelukte het W. bij te brengen. LEIDSCHENDAM. Kaas in een kinderwagen. Het trok de aandacht van opsporings ambtenaren, dat des avonds om half tien mej. Van L. alhier moeizaam een kinder wagen voortduwde. Op het eerste gezicht ontdekten deze ambtenaren slechts een kind. doch nieuwsgierig als ze zijn, wilden ze er meer van weten en lieten het kind er een oogenblik uithalen. Het resultaat was, dat onder de baby te voorschijn kwam een partij kaas. De juffrouw, de kinderwagen, de baby en de kaas niet te vergeten moesten mede naar het politiebureau. Daarop volgde nog een huiszoeking, waarbij echter niets werd gevonden. Al leen haar echtgenoot moest ook ten poli- tiebureele verschijnen. Na verhoor zijn-het edhtpaar en de baby en de kinderwagen des nachts om 3 uur weer naar huis geleid. De kaas is echter voorloopig op het politiebureau achterge bleven. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. Rehling, geb. Sol, D. LISSE. Bij beschikking van den Secretaris-Ge neraal van het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming is voor het tijdvak van 1 Augustus 1941 tot 1 Aug. 1942, wederom benoemd tot tijdelijk as sistent aan de landbouwhoogeschool te Wa- geningen en werkzaam gesteld aan het daaronder ressorteerende Laboratorium voor Bloembollenonderzoek alhier onze plaatsge noot dr. L. Algera. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas. Z. van L. Noort en J Schipaanboord. Ondertrouwd: Jac. de Mooy 25 J. en C. Leeu wenburg 24 j. Voor het diploma kinderverzorgster is ge slaagd mej. G. Pet. SASSENHEIM. KRINGVERGADERING L, T. B. Zaterdagmiddag kwamen de bloembol lenkweekers In deze organisatie vereenigd, in het café „De Nachtegaal" bijeen onder leiding van den heer J. W. A. Lefeber. Na een kort openingswoord, gaf deze een resumé van hetgeen in de laatste weken is geschied, vooral ten aanzien van de circu laire van den bedrijfsraad inzake de ar beidstijden. Door deze circulaire is een chaotische toestand ontstaan, daar sommige firma's wel aan die circulaire gehoor hadden ge geven, doch andere niet. Vervolgens deelde hij mede. dat door de werknemers een loonsverhooging was ver zocht, waarbij gewezen werd op de groote prijsstijging der eerstoe levensbehoeften. Over dit onderwerp werd door verschil lende aanwezigen het woord gevoerd. Hoewel men overtuigd was, dat loons verhooging niet onbillijk was, werd nog geen besluit genomen. Uitvoerige besprekingen werden gehou den over de „vaste prijzen", waaraan ver schillende moeilijkheden en onbillijkheden zouden kleven. Ook de prijs van aardappelen van de bloembollengronden werd te laag geacht. Hierna volgde sluiting. VOORSCHOTEN. Diefstal van rijwielbanden. Van een driewielig transportrijwiel, staande in een schuur op den tuin van den bloemenkweeker M. aan den Hofweg, alhier zijn twee binnen- en twee buitenbanden ontvreemd. Bij de politie is van deze dief stal aangifte gedaan. Gevonden voorwerpen. Bruine portemonnaie met inhoud, witte ceintuur, roode ceintuur, autoband m. volg. Inlichtingen bij de politie. Voor het examën Engelsche handels correspondentie afgenomen door de Ver- eeniging van Leeraren en Mercurius, is ge slaagd H. de Vos, alhier. TOMATEN ZIJN GEZOND. Het Voorlichtingsbureau van den Voe dingsraad schrijft: De tomaten zijn er weer. Overal liggen, de warmroode vruchten uitgestald. Het is een lust voor de oogen eneen streeling voor de tong. Op^Klerlei manieren kan men tomaten bereiden: als koud bf warm voorgerecht als soep, als saus, als sla of als compote. Men moet ze vooral rauw gebruiken, daar zij een waardevolle bron van zouten en vitaminen zijn en in rauwen toestand het meest tot haar recht komen. Daarom mogen de tomaten bij de boter ham niet ontbreken. Vooral nu niet, want door haar sappigheid maken zij de boter ham zacht, zoodat men met weinig boter kan volstaan. Tomaten lesschen den dorst. Geef ze den kinderen mee op hun fietstochten en wan delingen. Doordat zij licht verteerbaar zijn, kan men ze zelfs aan babies en kleine kin deren geven. Menig gerecht krijgt door toevoeging van tomaten een pittigen smaak. Men moet de tomaten echter nooit langer verwarmen dan noodig is. Geur, smaak en voedings waarde gaan bij langdurige verhitting ver loren. De tomaten zijn niet lang te bewaren. Wel kunnen niet te rijpe tomaten eenige weken goed blijven op een koele plaats in zaagsel gelegd, zoo dat zij elkaar niet ra ken. Door ze In te maken in den vorm van sap, puree, jam of compote kan men ook des winters tomatengerechten op tafel brengen. Rauwe tomaten bij de boterham. De tomaten wasschen en kort voor het gebruik ln plakjes snijden en met wat zout (peper en fijn gehakte peterselie) of met wat suiker bestrooien. Sla van witte boonen, tomaten en aardappelen. (Volledige maaltijd voor vier personen). 800 gr. boonen, 'li kg. tomaten, 1 kg. aardappelen, 1 ui, 1 komkommer, 1 krop sla, zout, azijn, mosterd. De boonen een nacht weeken, met het weekwater gaar koken en laten afkoelen. Kooktijd plus minus l'/i uur. De aardappelen schoon boenen, gaar ko ken en in plakken snijden; de sla schoon maken, de komkommer en tomaten was schen en in plakjes snijden. Een slasausje maken van enkele fijn ge maakte aardappelen, mosterd, peper, zout, azijn en boonenvocht en alle bestanddeelen dooreen mengen. Lampekappen die langzamerhand erg onooglijk geworden zijn door vliegenvuil e.d. maakt men schoon door de vlekjes te behandelen met een watje of schoon lapje, gedoopt in am moniak. Strijkijzers reinigt u het beste met was en een weinig zout. Denkt u eraan: goed uitwrijven! Stroomatten worden als nieuw, als u een handvol zout in warm water oplost, hierin een stijven borstel doopt, waarmee u de matten flink afborstelt. Daarna laten drogen. Speelkaarten die vuil geworden zijn, maakt men schoon door ze af te wrijven met magnesia. Verfspatjes. Is uw huis geschilderd en zijn er mis schien verfspatjes op de ruiten gekomen? U kunt ze gemakkelijk verwijderen door ze in te smeren met zeep en dit eenigen tijd te laten zitten. Daarna wrijft u met de zeep ook de verfspatjes af. Verkouden? Tallooze menschep zijn nu verkouden. Merkt u een beginnetje hiervan bij uzelf, snuif dan vlug wat eau de cologne op. Wel licht zet de verkoudheid nu niet door! corsets Even goed ah altijd! Den Haag Scheveningen Rotterdam Arnhem Lelden Groningen Delft Dordrecht 1021 (Ingez. Med.) ZEVENHOVEN. Diefstal van rijwielbanden. Onbekende daders hebben zioh dezer dagen toegang verschaft tot de schuur van B. aan den Amstel en de rijwielen mede genomen naar het achtergelegen weiland en daar van de banden ontdaan. De heer M. Stronkhorst, hoofd der Chr. school aan den Amstel is in gelijke be trekking benoemd te Polsbroek. J. C. M. J. te L. - Aalsmeer, Amstelveen, Ouderkerk, Muiden, Naarden, Bussum (34 KM Naarden. Bussum, Hilversum, Kortenhoef, Vree land. Vinkenveen, Mijdrecht, Zevenhoven. Wou- brugge. Leiden (69 K.M.). P. R. te L. - U kunt hiervoor zilver ge bruiken, doch ook is het mogelijk om de ko peren electroden niet met zout water nat te maken, maar in te smeren met daartoe in den handel zijnde smeermiddelen. Beide methoden zijn echter vrij kostbaar. Het geregeld vernieu wen van de koperen electroden is, mits na tuurlijk het materiaal te uwer beschikking staat, de goedkoopste manier. S P. te L - Leiden, Leiderdorp, Koude kerk, Alphen. Bodegraven. Rietveld. Woerden, Harmeien, Ouden Ryn Utrecht, De Bildt, Soes- terberg Amersfoort. Nijkerk, Putten. Ermelo, Harderwijk (105 KM.). B. v. A. te L. - Leiden, Voorschoten, Veur, Voorburg. Rijswijk, Delft. Rotterdam. Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergschenhoek, Terheljden. Breda, Tilburg. Hilvarenbeek. Diessen. Westel- beers (125 K.M.). Letterlijk beteekent dit: voorzitter. .1 S. te L - Dit ongeval vond plaats op lsten Pinksterdag, 31 Mei 1925. A v. d. P. te L. - De toegangsprijs be draagt te Voorschoten. Alphen en Leiden 20 25 cents; in Den Haag en Scheveningen is de toegang vrij.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8