LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 5 Augustus 1941 KERK- EN SCHOOLNIEUWS AVONTUREN VAN BARON VAN MÜNCHHAUSEN Algemeene Synode der Nederlandsche Hervormde Kerk BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Spaarzaamheid RECHTZAKEN 4.ags' Uit de Rijnstreek PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 6 AUGUSTUS. Alphen a. d. R(jn Chr. Geref. Kerk: Nam. 7.30 uur. ds. Du Marchle van Voorthuizen. Bodegraven Geref. Gem.: Nam 7liGr, ds. Dorresteijn van Opheusden. Hill eg om Chr. Geref. Kerk: Nam. 8 uur. ds. E. du Marchie van Voorthuizen van Urk. Noordwyk-aan-Zee Geref. Bond (Juliana- weg 27)8 uur nam., ds. Ottevanger uit Leiden. Waddinxveen Zuidkade 18; Nam. 7% uur, ds. De Rover van Vlaardingen. NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor Boertange, cand. H. J. van Dijk te Hilversum. Beroepen: Te Brakel (Geld.), ds. A. Vroegin- dewey te Loon op Zand. CHR. GEREF. KERK. Tweetal te De Krim: cand. H. W. Eerland te Apeldoorn en cand. drs. B. J. Oosterhoff te Zwolle. Beroepen: Te Bunschoten, cand. drs. B. J. Oosterhoff te Zwolle. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Enkhuizen, ds. J. Koppe te Ommen. Aangenomen: Naar Winschoten (2de predi kantsplaats) ds. J. R. Hommes te Zuidwolde. (Gr.). DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Bedankt: Voor Winterswijk, ds. G. M Kos ters te West-Terschelling. Aangenomen: Naar Ytens en Baard. ds. G. M. Kosters te West-Terschelling; naar Joure, ds, J. Meerburg Snarenberg te Haren (Gr.). GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Amsterdam-Noord: ds. P. Honkoop te 's-Gravenhage en ds. M. Heikoop te Utrecht. HERSTELD EVANG. LUTHERSCHE KERK. Aangenomen: Naar Amsterdam, ds. W. J. F. Meiners te Den Helder. DE 17e ZITTING. Tot secundus-lid ouderling van de Alg. Syn. Commissie werd gekozen prof. dr. Th. j Haitjema, die deze benoeming aanvaard- te. Namens de commissie ad hoe rappor teerde ds. Bohma over een verzoek van den raad der varende gemeente om goedkeu ring van zijn algemeen reglement. Hij was tot inzicht gekomen, dat naast den schip- persraad noodlg was een zeemansraad. Deze twee werden overkoepeld in den raad der vurende gemeente. Het voorgestelde reglement regelde de benoeming van het bestuur etc. De commissie stelde voor dit reglement goed te keuren. Aldus werd be sloten. Namens de commissie voor de nieu we wetsvoorstellen bracht de heer de Roon Swaan rapport uit over een voorstel van het hoofdbestuur der vereeniglng van kerkvoogdij, tot aanvulling van art. 62 alg. regl. De vraag was bij deze gerezen of de kerkelijke machine niet te stroef werkte, wanneer de regeling der vraag „bestuur- beheer" en andere belangrijke onderwer pen den langen weg der consideraties der kerk moesten volgen. Zij gaf daarom in overweging aan art. 62 6 nieuwe alinea's toe te voegen, bedoelende de synode een korteren weg te wijzen om hierin te voor zien. De commissie oordeelde, dat het geen aanbeveling verdiende in de werkwijze van art. 62 meer of minder Incidenteel veran dering aan te brengen, doch dat in den nood van dezen tijd aan de Synode be voegdheid gegeven zou worden om in den nood haar taak naar behooren te vervul len. Ze stelde derhalve voor een nieuw artikel 65x ln te voegen aldus luidende: „de Synode is bevoegd in omstandigheden, waarin de normale functlonneering van het kerkelijk leven onmogelijk ls van de bij de reglementen voorgeschreven bepa lingen af te wijken en zoodanige nood maatregelen te nemen, als zij ln het belang der kerk noodlg acht. Deze maatregelen worden door haar opgeheven, zoodra de omstandigheden dit toelaten. Het voorstel der commissie werd aangenomen en naar de commissie voor de eindredactie verwe zen, om daarna aan het oordeel der kerk onderworpen te worden. Namens de commissie ad hoe las prof. Haitjema de eindredactie voor van de wij zigingen van art. 37 en 40 alg. regl. Ze werd vastgesteld. Namens dezelfde commissie las ds. Boomstra voor de wijziging ln het reg lement hulppensioenfonds. Ook deze werd vastgesteld. De vice-president bracht na mens de commissie ad hoe rapport uit over de toepassing van art. 22 regl. Predikants- tractementen op de gemeenten Gerkes- klooster, die volgens den raad van beheer behoorde gecombineerd te worden met de gemeente Augustinusga. Alle besturen ad viseerden ongunstig. De conclusie van het rapport ging in dezelfde richting. Het rap port werd aanvaard. Dr. Weda rapporteer de namens de commissie voor de stukken ter behandeling over opmerkingen van de waarnemende scriba van de classis Zierik- zee over de tabellen der schriftelijke kerk visitatie. Hij wenschte, dat op de tabellen aangegeven zou worden: le de datum voor welke ze bij het classicaal bestuur moes ien worden ingeleverd. 2e. de verplichting, dat ze door alle kerkeraadsleden in ge meenten met één predikant zouden worden geteekend, 3e de vraag of bij de catechi santen ook de leerlingen der openbare la gere school gerekend waren. De commissie oordeelde, dat deze opmerkingen gehoor verdienden. Besloten werd bij een nieuwen druk met de uitgesproken wenschen reke nlng te houden. Nadat nog over een paar onderwerpen van algemeen groot belang gehandeld was, sloot de president de zitting en verdaagde de vergadering tot hedenmorgen 10 uur. GEBOREN: Leon ar dus Jacobus Petrus, Z. van B. L. Luyten en M. v. d. Werf Martin us Petrus Maria. Z. van M. W. Hocks en B. M. Stipöonk Jacobus Dirk, Z. van J. D. van Berkel en G. Fuchs Johannes Antonlus, Z. van J. L. Meer poel en P. M. van Haaster Willem, Z. van J Stikke- lorum en N. van der Zaan Quirinus Anto nlus Maria, Z. van W. T. Kok en H. J. de'Graaf Adriana Maria Jacomina, D. van J. P. Mank en W. de la Rivière Hendrlcus Christiaan Petrus, Z. van C. L. M. van Cleef en W. Schalks Jan, Z. van R. Besse en P. Perfors Hen- drikus Theodorus. Z. van J. Spaargaren en A. van Werkhoven Jacoba Remmina Hinderika, D. van J Hidding en N. Chrlstiaans Jan Z. van J. Eekhof en G C. Hogenbirk Willem Frederik, Z. van J. Heruer en E. Honsbeek. ONDERTROUWD: H. A. Aalders Jm. 31 J. en J. M, E. Groene- wegen jd. 23 J J. Weber jm. 21 j. en E. J. Kunnen jd. 26 j. J. Alphenaar jm. 28 j. en E. den Daas jd, 26 J. H. Keijzer Jm. 23 J. en W. Keijzer jd. 21 J. W. B. Roman jm. 28 J. en J. M. E. v. Berkel jd. 26 j. P. Zaal berg jm. 21 j. en J. M. IJzerman jd 22 j. C. de Roode gesch. 25 j. en J Slingerland jd. 20 j. A. de Roode Jm. 25 j. en M. J. Serdijn Jd. 23 j. J. A. Koster Jm. 26 J. en S. M. C. Regeer jd 19 J. G. Kok jm. 22 j. en A. van Polanen jd. 26 J. J. H. Boom jm. 19 j. en M. C. Leyendekker Jd. 19 J. A. J. F. Beukman jm. 29 j. en C. A. Neuteboom jd. 27 J. GEHUWD: C. Mulder jm. en M. A. van Vliet jd. C. J. Boot Jm. en M. MolnAr gesch. C. Flick jm. en J. E. van der Pompe jd. A. Heisterborg jm. en I. Advocaat Jd. H. de Koning jm. en E. J. de Ruiter jd. B. T. G. Peterzen jm. en J. de Leeuw Jd. P. P. Segaar jm en I. Szll&gyi jd. OVERLEDEN: P. Vis, huisvr. van A. de Bruin 36 J. A. Klinkenberg, echtgenoote van L. Hazenoot, 66 j. A. M. van den Berg, D. 11 mnd. A. J. van Kleef, echtgenoote van J. Struik, 63 j. M. W. Ydo, Vr. 47 J. GEVESTIGD: A. J. Aldenkamp, contr CCCD, Haagweg 18a - G. H. Blom, Rijnsb.wég 10 M. C. Bocxe, dienstbode. Rapenburg 2 J. M. Boersma, Boommarkt la A. C. Boonekamp, broodbak ker, Witte Singel 106 G. A. Bosch, kweeker, Rijnsb.wég 2 A. Boter, winkeljuffr., M. Moons- straat 10a W. Braams, contr. CCCD., Haag- weg 18a W. K. Broekhulzen, kantooorbed., Utr. Jaagpad 11 H. C. A. de Bruin, dienst bode, Rijnsb.wég 7 S. Buis, Heerengr. 33/35 G. A. Fakkel en fam., koopman. Oude Singel 18 C. W. v. OortGieles, Breectr. 47 J. J. Groenemeijer en fam., letterzetter, Cosijnstr. 17 25 H. W. de Haan, schrijver kad., Utr. Jaagpad L. V. J. M. Haenecour, Lorentzkade 5 W. v. Hal. ovenist. De Goejestr. 47 T. Hee- ringa en fam., monteur PTT.. De Goejestr. 40 G. Heikens, LiJsterstr. 26 H. Hensen en fam., stofz.monteur, Cosijnstr 19 F. W. van Herwaarden, St. Jacobsgr. 1 A. Hodes. arts. Stationsweg 2 M. v. d. Hoogen, dienst bode, Nachtegaallaan- 13 M. FlelemonDe Jong. 2de Binnenvestgr. 5 C. J. v. d. Kaay, marechaussee Ringkade 5 M. A. v. Kampen, reclameteekenares, Zoeterw. Singel 97 S. Keijzer, kinderverz., Zoeterw. Singel 98 G. M. Kool. dienstbode, Haarl.weg 60 G Kristensen, Witte Singel 31 G. de Leeuw, bakker. Waard- gracht 183 E. A. Leujes, Lorentzkade 15 S. A. Lindenburg, Waardgr. 169 A. J. van v. Luijk en fam., wachtm. art., Breestraat 99 M. A. C. Middelink en fam.. J. v. Houtkade 7a A. P. C. Mol. Maredijk 165a F. P. E. de Nocker en fam kunstschilder. De Goejestr. 50 J. C. Pracht en fam.. aardewerker, De Goeje str a at 51 J. Roelofs, steendrukker. Bronk- horststr. 30 A. de Ruiter, contr. CCCD.. Zon- neveldstr. 2 J G. Servaas en fam.. chemiker, Zeemanlaan 14 R. Slijkhuis, Oranjegr. 72 N. H. Stol. tuinder. Staalw.str. 13 A. W. A. Stuifzand, onderwijzeres. Maresingel 70 J. Taal, buffetjuffr., Morschweg 168a H. E. Teljeur, huishoudster, Schutterstr. 10a C. Vaandrager, verpleegster, Kaarsenm.str. 7 F A. v. Velsen, huishoudster, Buitenruststr. 2 P. Venema, oppz. Ned. Heide-Mij.. Breestr. 65 C. M. Verhaar, dienstbode. Lorentzkade 16 C. J. Visser, agent v. politie. Hoogewoerd 177 J. Visser en Fam.. proc.houder, Rijnsb.wég 104 H. v. Vliet en fam., beambte NB.. Apoth.dijk 35 A. de Vo6, verpleegster, Rijnsb.wég 10 J. Vijlbrief en fam.. boekhouder, Jac. Catslaan 63 F. C Wehrmeijer en fam.. Levehdaal 112a Wed. G. de VinkWelling. Kaarsenm^tr. 7 K. J. Wernars en fam., sigarenmaker. Jou- bertstr. la B. W Werk en fam., fabr.arb., Volmolengr. 3 J. Th. Wlesener, leerl. ver pleegster. Witte Singel 27 M. de Wind, Apothekersdijk 35 J. A. HoogeveenWitsen- burg, Haagweg 54. VERTROKKEN: D. J. Beem. Hummelo c.a., Het Oude Huis C. J. M. Berger, Eindhoven, Markt C. H. Bisschop. Sassenheim, Meidoornlaan 4 J. Bok, Heemstede. P. de Hooghstr. 32 Jhr. J. A. Boreel de Mauregnault, Berlijn Dl.. Friedrich- strasse 194 F. A. ten Boske, Den Haag, Dreb- belstr. 75 M. Dieleman. Rotterdam. Delf- gaauwstr. 70b P. A. v. Donselaar, De Bilt, U., Biltschew. 14 A. v. Duist, Dordt, Papendr. straat 32 W H. Eelsingh, Amersfoort, Rubens straat 57 S. J. A. v. Es 'en fam.. Zoeter- woude, Schenkw. 79 J. J. v. d. Geest, Dordt, Papendr.str. 32a C. Th. de Haas, Oegstgeest. Endegeesterstr.weg 5 F. Hakkaart, 's Bosch, Koestr. 39 A. Holverda, Rotterdam. Beu- kelsw. 88 A. M. Hoppers, Katwijk, Korte- naerkade 27 A J. W. Kaas en fam., Rheden, Gld., Wald. Pyrm.laan 20 G. J. v. Kesteren, Wassenaar, Pr. Marielaan 14a A. Kipp. Ede, Gld., Maandervrtw. 18 J. Kop. Oegstgeest. Willinkln 1 B. Kraan. Lelmuiden. Oude wetering 36 L. Kr assenburg. Leiderdorp, Steenbakkerslaan 20 L. Kruiniger, Delft. Delfg.weg 42 E. F. A. Langemeyer. Zwolle, Veenstr. 21 G. Lodder, Barneveld. Stations weg 185 F. v. Looij. Amsterdam, L. de Co- lignystr. 29 III Wed. H. Ph. Schoneveld Maan, Zoeterwoude F 7 M. A. H. v. Rysinge- Maat. Den Haag. Cartesiusstr. 196 N J. Matze en fam.. Leiderdorp, Beikenkade 38 H. Matzinger, St. Laurens. Noordw. B. 18 P. v. d. Meeberg. Arnhem, Ro zend .weg 534 J. H. M. Merks, Noorbeek, Hoogcruts G. de Meij, Leiderdorp. Koningstr. 17 J. de Mey en fam., Leiderdorp. Steenbakkersin. 18 Wed. W. E. M. VerburgMichielsen. Warmond, Heerenw. A 79 K. C. M. Muth. Den Haag. Statenlaan 136 H. R. Nater, Zoeterwoude, Utr. Jaagpad F 24 A. C. Olierook, Hazerswoude, D 261 I. Pen- ninger, Den Haag, Galileistr. 40 G. Polieman en fam., Hilversum. Eemnesserw. 58 Wed. B. de HaanPaauw, Leiderdorp, Koningstr. 17 G. A. Prins, Amsterdam. Amstel 51 D. M. v. Randwijk. Dordt. Vrieseew 68 J. Reijn- vaan, Renkum. Dorpsstr. 163 H. Rietveld, Sassenheim, Kerkln. 57 M. J. v# Rijn, Was senaar, Nachtegaallaan 1 J. Schreuder, Am sterdam, P. de Hooghstr. 10 bv. J. C. v. Sis- seren. Den Haag. Huygensppark 48a Jhr. W. J. Snouck Hurgronje, Den Haag, J. v. Nassau- straat 42 W. H. Stenfert Kroese. Rotterdam, Vijverlaan 15 N. Taat en fam,, Plaue a. d. Havel Dl. J. J. Terpstra. Oegstgeest, Ende geesterstr.weg 5 R. Veltman Fruin, Oost- kapelle, Huize Schoonoord J. G. v. Voort- huyzen. Amersfoort, Utr.weg 247 C. Weber. Voorburg, v. d. Wateringlaan 130 Wed. J. Er- kelensWeber. Voorburg, v. d. Wateringsenln. 130 N. Weg kamp, Apeldooorn. N. Hofstr. 3 D Weisz. Den Haag. Hoefkade 2 J. A. Hoo geveenWitsenburg. Oegstgeest. De Kempe- naerstr. 72 J. H. Wolters, Rotterdam, Heem raadssingel 135 H. Ydema en fam., Zuilen, P. Koolhovenstr. 44 H. A. Zee. Voorburg, v. Wassenaerstr. 31. is n<u geboden. In deze tijden kan men juist door reclame (dagblad reclame) zijn cliëntèle een inzicht geven in den toestand van het be drijf. Men kan spaarzaamheid aan bevelen of andere adviezen geven en bewaart aldus bovendien het contact met zijn afnemers. Dit is in Uw voor deel! Daarom is dagblad-reclame ook nü niet te vervangen. PRIJSOPDRIJVING VAN BEDORVEN CACAO. De Inspecteur voor de Prijsbeheersching te 's-Gravenhage kreeg dezer dagen een typische sluikhandelszaak te berechten. In Rotterdam werd op 19 Mei j.l. de winkelier R. bij een poging tot verkoop van eenige kilo's koffie en cacao verbaliseerd. De koffie wilde l\jj voor f. 17.per kg. ver koopen, de cacao moest f3 per k.g. opbren gen. De in beslag genomen cacao bleek echter slechts een mengsel van chocolade poeder, suiker en melkpoeder te zijn. De verkooper erkende ze zelf wel eens gebruikt te hebben, doch zij was, volgens hem, zóó slecht, dat zij niet te drinken was. Hij had de 20 kg. poeder, waarvoor hij slechts f. 8 betaald had, dan ook niet aan zijn klanten durven verkoopen en toen maar getracht, ze tegen grof geld op de zwarte markt te spuien. Bij onderzoek bleek de „cacao" inderdaad bedorven en zij moest vernietigd worden. R., wiens voorraden tevens werden ver beurd verklaard, zag zich f. 250.boete opgelegd wegens overtreding van de prij- zenbeschikking 1940 no. 1. Een soortgelijk geval deed zich voor te Amsterdam, hier was de „cacao" echter nog pas ln den groothandel. Een koopman, de G„ trachtte ruim 600 kg. magere cacaopoe der te verkoopen voor f. 2.30 per kg. Zelf had hij de partij gekocht voor f. 1.26 per kg. De zaak üep mis. De politie liet de cacao door den keuringsdienst voor waren onderzoeken en deze stelde vast, dat het vetgehalte vér beneden de helft van de vereischte percentage bleef. De cacao moest afgekeurd .worden wegens het hooge gehal te aan cacaodoppen. Bovenal was zij sterk schimmelig. Ook de G. had zich schuldig gemaakt aan overtreding van de prijzenbeschlkklng 1940 no. 1 en de Inspecteur voor de Prijs beheersching te Amsterdam veroordeelde hem tot een boete van f. 1000.Dc ln be slag genomen cacao werd natuurlijk ver beurd verklaard. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Het verkeerde pad. Toen S. uit Noordwijk bij kennissen op bezoek was in Alkemade, had hij daar een leelijke streek uitgehaald. Hij zag kans in den keuken van een woning een portemon- nale die daar op tafel lag, weg te nemen. Zijn daad werd spoedig ontdekt, met het resultaat dat de jongeman zich voor den politierechter te verantwoorden kreeg. De officier meende dat een onvoorwaar delijke straf het beste was om verdachte op het goede pad terug te brengen, en vorder de daarom twee maanden jeugdgevangenis. De politierechter veroordeelde conform dezen elsch. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Ridders van den weg. Gistermorgen moest voor den plaatsvervan gend kantonrechter mr. Vos alhier terecht staan een chauffeur uit Hillegom, omdat hij, rijdende met zijn vrachtauto op den straatweg Rijns- burgOegstgeest, niet voldoende op het verkeer had gelet en daardoor twee wielrijders, die ge heel rechts van den weg fietsten, onderste boven had gereden. Na de aanrijding was verdachte, na nog om gekeken te hebben, snel doorgereden. Het O. M. vond de houding en de handelwijze van verdachte zeer onsympathiek, een hooge boete achtte het O. M. hier op haar plaats, waarom het f.25 boete of 10 dagen hechtenis i eischte. Uitspraak f20 boete of 10 dagen hech tenis. FRAUDULEUS SLACHTEN GESTRAFT. Katwijkers veroordeeld. De economische rechter te Den Haag, mr. C. J. de Vries, heeft een aantal Katwijkers gestraft ter zake van frauduleus slachten. Een verdachte werd veroordeeld tot 9 maanden, een andere tot 6 maanden ge vangenisstraf met last tot onmiddellijke gevangenneming. Enkele andere verdach ten zijn in den loop van de vorige week in preventieve bewaring gesteld. ALPHEN. Voor het examen Fransch L.O. slaagde onz^plaatsgenoot de heer J. Eikerbout. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen. Zilveren damesarmband, motorpomp, dameshoed, kinderhandtaschje, 3 zllverbon- nen, badhanddoek met badpak, bankbiljet, knipmes, portemonnaie met inhoud, da- mesarmbandhorloge en LipssleuteL Inlichtingen politiebureau. DISTRIBUTIEBEDRIJF VOOR DRIE GEMEENTEN. De gemeenten Boskoop, Waddinxveen en Reeuwljk zullen tot één distributiebedrijf worden samengevoegd. Als centrale gemeente ls Boskoop aan gewezen. Het is nog onbekend, wanneer de samenvoeging zal plaats vinden. Onze plaatsgenoot, de heer R. Spaar- man slaagde voor het praktijk examen boekhouden van het Ned. Handelsinstltuut te Haarlem. Voor het Mulo-examen, diploma A, slaagden te Gouda', onze plaatsgenooten W. W. Grootendorst, P. Boer, B. Jongejan, MM Groenestein, G. Grootendorst, C. H. Hooftman en P. Hoogerbrug. LEIMUIDEN. Openluchtuitvoering van „Kwiek." Begunstigd door tamelijk goed weer, had Zaterdagavond een openluchtuitvoering plaats van bovengenoemde gymnastiekver- eeniging, op het terrein van OD.I. Onge veer 400 bezoekers waren op het terrein aanwezig, toen de secretaris van de veree niglng een openingswoord sprak. Na de opening en onder de tonen van den gym- nastlekmarsch, kwamen de gymnasten het terrein op marcheeren. Na den opmarsch werd het programma, bestaande uit 18 nummers, uitgevoerd. Al met al was het een schitterende avond en dat deze ls ge slaagd is zeer zeker het kranige werk van den emlnenten directeur den heer de Jong uit Alphen. De secretaris bracht hem dan ook bij het einde Van het programma zijn welgemeenden dank. Op het terrein was mede aanwezig de medische adviseur dr. Stapensea. De radiocentrale Sprultenburg verzorgde met een versterker het muzikale gedeelte. ZOETERMEER. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende Juli 1941 Ingelegd f. 8.041.05 en terugbetaald f. 5.263.43. Onderweg kwam ik evenwel tot bezinning. „Hm, vadertje", bromde ik in mezeit, „op deze wijze Kom je inderdaad in de vesting. Maar hoe kom je er weer uit? Hoe zullen de Turken je ontvangen? Vermoedelijk zullen ze je als een spion behaudelen en aan den eersten den besten boom ophangen." Juist toen ik dit bedacht, passeerde me een kogel, welke uit de vesting was afgeschoten. Fluks sprong lk er op over, zoodat lk weer behou den bQ mijn eigen troepen terugkwam. Ik had mgn doei welis waar niet bereikt, maar naar alle waarschijnlijkheid m'n leven gered. VOOR WOENSDAG 6 AUGUSTUS. Hilversum I, 415,5 M. 6.45 Grammuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.45 Ochtendgym nastiek 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 8.45 Gr am. muziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.25 Gr am. muziek 10.00 Fragm. „Das Nachtlager von Granada", opera (opn.) 11.00 Voor de kleuters 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en solist 12.00 Orgelconcert 12.25 Voor den boer 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Haarlemsche Orkestvereenl- ging en gram .muziek 2.15 De Romancers, soliste en gram.muziek 3.00 Voor dde vrouw 3.20 Fluit en piano 4.00 Bijbellezing (Voorbereid door de Christelijke Radio Stich ting) 4.20 Voor de Jeugd 5.00 Gram muziek 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beurs berichten 5.30 Voor de Jeugd 5.45 Gram. muziek (met toelichting) 6.15 Voor de bin nenschippers 6.30 De Ramblers 7.00 BNO: Economische vragen van den dag 7.15 Voor de kleuters 7.25 Gram.muziek 7.30 Volks zangkoor met pianobegeleiding 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Cabaretprogramma (opn.) 9.30 Berichten (Engelsch) 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.00 BNO: Uitzending in de Engelsche taal: „The Dutch achievements in the Netherlands Indies". Herna: Sluiting. Hilversum O, 301,5 M. 6.45 Gram.muziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gram.muziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuws berichten 8.15 Gram.muziek 10.00 Mor genwijding (Voorbereid door het Vrijzinnig Pro- testantsch Kerkcomité) 10.20 Gram muziek 10.40 Declamatie 11.00 Gram.muziek 12.15 Curt Hohenbergen en zijn orkest 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Roemeensch orkest 1.30 Gram.muziek 1.45 Ernst van 't Hoff met zijn 15 solisten 2.15 Voor de Jeugd 2.30 Fragmenten uit de operette „Die Fledermaus" (opn.) 4.00 Zang met planobegeleiding en gram.muziek 5.00 Cursus „Het geestelijk karakter van ons volk" (Voorbereid door het Vrijz. Protest. Kerkcomité) 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursbe richten 5.30 Ensemble Bandl Balogh 6.00 Dansmuziek (gr.pl.) 6.15 Orgelconcert en zang 6.45 Reportage 7.00 BNO: Brabantsch praatje 7.15 Gram.muziek 7.30: Lezing ..Volksgezondheid" 7.45 Gram.muziek 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Residentie-orkest en solist f9.009.15 Causerie „In Holland staat een huis") 9.45 BNO: Nieuwsberichten 10.00 Dagsluiting (Voorbereid door de Christ. Radio Stichting) 10.05—10.15 Gram.muziek. GEM RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF Woensdag 6 Augustus. Lste Programma: 6.45—22.15 Hilversum I 22.1524.00 Duitsch Programma 2de Programma: 6.45—22.15 Hilversum II 22.15—23.00 Programma uitsluitend voor Radio- Centrales 23 00—24.00 Duitsch Programma. 3de en 4de Programma: 6.45—24.00 Duitsch Programma. 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7