SANAT0CEN BINNENLAND GEMENGD NIEUWS LBDSCH umm - Tweede Blad Dinsdag 5 Augustus 1941 De misdaad te Oirschot opgehelderd AGENDA Winterhulp Nederland FEUILLETON Een man verdween.. HET BEZOEK VAN DE WESTFAALSCHE EN ^JEDERRIJNSCHE KUNSTENAARS. Theepartij op „Clingendaal." De Westfaalsche en Nederrijnsche kun stenaars, die in verband met de tentoon stelling van hun werken in het Rijksmu seum te Amsterdam hier te lande vertoe ven, waren met Nederlandsche kunste naars, die aan de laatste beide tentoon stellingen in Duitschland hebben deelge nomen, gistermiddag de gasten van den Rijkscommissaris Rijksminister Seyss-In- quart en van mevrouw Seyss-Inquart op het landgoed Clingendaal, waar hun een theepartij werd aangeboden. Tal van Nederlandsche en Duitsche auto riteiten waren hierbij tegenwoordig. Tijdens deze door de weersomstandighe den begunstigde tuinpartij voerde het uit 20 dames en heeren bestaande gezelschap der Ned. Vereeniging voor Volksdansen, on der leiding van den heer H. R. Klijn uit Hilversum, een serie oud-Hollandsche dan sen in Volendamsch costuum uit. Deze zeer karakteristieke dansen ver hoogden in niet geringe mate de aantrek kelijkheid van het gebodene, vooral toen mevrouw Seyss-Inquart en verscheidene hooge gasten aan eenlge van deze aan Terpsichore gewijde kunst als partners van de „Volendammers" deelnamen. Namens de Duitsche kunstenaars en de overige gasten vertolkte de heer Schulze- Soelde, uit het Westfaalsche Soest, hun hartelijken dank. Des avonds vereenlgden de Nederland sche en Duitsche kunstenaars zich weder in het Kurhaus aan .een maaltijd, die geen officieel karakter droeg. Hedenochtend vertrokken de Duitsche kunstenaars naar hun haardsteden in het besef, dat hun bezoek in hooge mate heeft bijgedragen tot nieuwe versterking van de banden, die het Duitsche en het Neder landsche volk samenbinden in het groote Germaansche geheel. REPORTAGEWAGEN VOOR HET OOSTELIJK FRONT GEREED GEKOMEN. Uitzendingen door den Ned. Omroep. Na een week van noesten arbeid was Zaterdagmorgen de reportagewagen, welke door den Nederlandschen Omroep ter be schikking was gesteld, van het Nederland sche Legioen voor den dienst aan het Oos telijke front, gereed gekomen. Dr. ir. Her- weijer, directeur-generaal van den Nederl. Omroep, was aanwezig om een laatste in spectie te houden en afscheid te nemen van de bemanning. De wagen bleek tot in de puntjes in orde te zijn. Voor elke bereken bare eventualiteit was gezorgd. De heer J. Broekhoff, tot nu toe chef bij den Technischen dienst van den Neder landschen Omroep, benoemd tot wagen commandant in den rang van luitenant, vertelde enkele bijzonderheden over de inrichting. De bemanning bestaat, naast den heer Broekhoff uit de heeren W. H Hermann, onderofficier platensnijder, J. A. Janssen, chauffeur, B. van Norden voor de techni sche installatie en J. C. Snijder van Wis- senkerke, oud-reporter. De wagen zal met haar bemanning voor- looplg vier weken naar de Duitsche Propa ganda Kompanie Schule te Potsdam gaan ter opleiding voor den dienst aan het front. Vervolgens gaat de wagen naar het hoofdkwartier van het Nederlandsche Le gioen te Krakau, vandaar tenslotte naar de onbekende bestemming aan het front. Zoodra alles functionneert, zal elke week een samenvatting van de in het oorlogs gewoel opgenomen reportages door den Ne derlandschen Omroep worden uitgezonden. MAXIMUMPRIJS VASTGESTELD VOOR KUNSTHONING. Onder de nieuwe artikelen, die in de kruidenierswinkels zijn uitgestald, vindt men tegenwoordig ook kunsthoning. Naar de gemachtigde voor de prijzen mededeelt, is voor dit ortikel met ingang van gisteren een maximumprijs vastgesteld. De daartoe dienende beschikking is gepubliceerd in de Staatscourant van gisteren. Per Kilogram zal kunsthoning, waarin 80"/o suiker is'verwerkt, in den winkel f 1.22 mogen kosten. In potjes met inhoud van 450 gram, de meest gebruikelijke verpakking, bedraagt de prijs f.0.55 per potje. DUITSCHE BELANGSTELLING VOOR NEDERLANDSCHE GROENTEN. Bespoediging van den export. Volgens een bericht in de Westfali- |che Landeszeitung. aldus meldt het A.N.P. uit Dortmund, houden de Neder landsche tuinders de helft van hun da- gelijksche productie voor den export gereed. Voor somnnge producten is het aandeel van den aanvoer voor den ex port nog grooter. Dit percentage be draagt voor tomaten en augurken 80°/o boonen 75®/o en 55° voor bloemkool en erwten. Gedurende den laatsten tijd is men er in geslaagd, Het vervoer van groenten naar Duitschland te bespoedigen. Hierdoor is de duur van de groententransporten dan ook aanzienlijk bekort. De treinen kunnen dientengevolge van de Nederlandsche markten later vertrekken, zoodat de Ne derlandsche tuinders beter kunnen leveren. TOEGEPAST NATUURWETEN SCHAPPELIJK ONDERZOEK. Bij beschikkingen van den secretaris-ge neraal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart zijn met ingang van 16 Juli 1941 de volgende diensten in beheer overgedragen aan de Nederlandsche Organisatie voor toegepast natuurweten schappelijk onderzoek ten behoeve van Nij verheid, Handel en Verkeer (Nijverheids organisatie T.N.O.) a. De Rijksvoorlichtingsdienst ten behoe ve van den vezelhandel en de vezelnijver heid te Delft. b. Het Rijksproefstation en de voorlich tingsdienst ten bate van de klei- en aarde werkindustrie te Gouda. In verband met deze beheersoverdracht zijn bij beschikkingen van den secretaris generaal voornoemd met ingang van 16 Juli 1941 opgeheven de commissies van advies voor de onder a. en b. hiervoren ge noemde diensten. GEP. KOLONEL VAN SELMt Oud-Inspecteur bij het wapen der Marechaussee. Te Amersfoort is op 1 Augustus in den ouderdom van 60 jaar overleden Kolonel b.d. J. J. v. Selm, inspecteur bij het wapen der Marechaussee. De thans overledene ontving zijn oplei ding aan de Militaire Academie te Breda, waarna hij in 1903 werd aangesteld tot tweede luitenant bij de vestingartillerie. Na zijn bevordering tot eerste luitenant werd hij overgeplaatst naar de veldartillerie, waarna hij in 1910 werd benoemd tot lid van de commissie voor proefnemingen, in welke functie hij een studiereis naar Zwe den maakte. In het begin van de mobilisatie ging hij over naar het wapen der marechaussee en in dit verband werd hij in 1915 tot districts commandant te Eindhoven benoemd, waar na hij in 1916 in dezelfde functie naar Zwolle werd overgeplaatst. In 1925 werd de inmiddels tot kapitein bevorderde benoemd tot adjudant van den inspecteur van het wapen, zoodat zijn overplaatsing naar Den Haag volgde, waar hij twee jaar later tot majoor werd bevorderd. In 1931 volgde zijn benoeming tot com mandant van de 4de divisie te Groningen, terwijl hij in 1933 tot luitenant-kolonel werd bevorderd. In November 1936 volgde zijn benoeming tot inspecteur van het wa pen der marechaussee, terwijl hij op diem datum tevens werd bevorderd tot kolonel. Op eigen verzoek is kolonel Selm met in gang van 1 Mei 1940 eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. Gistermiddag heeft de verassching van het stoffelijk overschot in allen eenvoud in het crematorium te Velsen plaats gevon den. (Hbld.) W. VAN DER HILSTt Te den Haag is overleden de heer W. van der Hilst, een der stichters en de eerste voorzitter van het Verbond van Nederland sche Fabrikanten Vereenigingen. „Vad." Ook UW zenuwen kunnen geen Sanatogen ontberen „Het is een genoegen U te kunnen mededeelen, dat ik binnen zeer korten tijd de voortreffelijke, herstellende eigenschappen van Sanatogen uit eigen ervaring heb leeren kennen", schrijft Dr. P. F. J. A. .lulien, te Utrecht. Meer dan 25.000 doktoren schreven ons reeds in warme bewoordingen over Sanatogen. Sanatogen sterkt bloed en zenuwen en is juist in deze dagen onmisbaar voor allen, die door de sombere tjjden terneergedrukt en zenuwachtig zijn. Hel zenuwsterkende voedsel 998 (Ingez. Med.) MEISJE DOOR VROEGEREN VERLOOFDE VERMOORD. Te Middelburg vervoegde zich gister middag aan het politiebureau de 23-j. kantoorbediende F. P. de K. uit Goes, die, gekomen in de gang van het bureau, het bewustzijn verloor. Toen hij bijkwam, zeide hij in de ochtend bladen gelezen te hebben, da.t mej. Leurs uit Oirschot overleden was en dat hij de dader was van de gepleegde misdaad. De vervangende commissaris van politie, de heer R. A. Avink, heeft de K. toen onder vraagd en deze deelde mede als militair te Oirschot te hebben gelegen en met het slachtoffer anderhalf jaar verloofd te zijn geweest. Toen de K. na de demobilisatie in Goes terugkeerde, gaf mej. L. haar liefde, volgens den dader aan anderen en zou zij binnenkort met een weduwnaar in het hu welijk treden. Bij de K. was de liefde voor het meisje nog niet bekoeld en hij begaf zich Vrijdag met den trein naar Tilburg, en vandaar per rijwiel naar Oirschot. Hier ontmoette hij mej. L. met haar aanstaan den man en zij spraken af, elkaar Zondag morgen bij den Spoordonkscheweg te ont moeten. Dit geschiedde en daarbij kwam het tot een twist tusschen de jonge men- schen. Volgens de K. heeft hij toen een klap van het slachtoffer in het gelaat ge kregen, waarna hij een op den weg liggend voorwerp, waarvan hij zelf niet weet, of het van hout of van metaal was, heeft opge pakt en daarmede het meisje op het hoofd heeft geslagen, waardoor dit hevig bloe dend werd verwond. Beiden zijn toen van de plaats van samenkomst gevlucht en de K. heeft, zooals gezegd, eerst uit de couran ten den droevigen afloop van het gebeurde gelezen. De vervangende commissaris van politie stelde zich met het parket te den Bosch in verbinding en de aangehoudene zal naar Oirschot worden overgebracht en ter be schikking worden gesteld van de mare chaussee, die de zaak in onderzoek heeft. GROOTE PARTIJ CHOCOLADE EN MELK IN BESLAG GENOMEN. In samenwerking met de gemeeente-po- litie te Soesterberg hebben eenige prljzen- controleurs bij een winkelier aldaar een groote partij chocolade en busjes melk in beslag genomen. De winkelier bood deze goederen tegen een aanzienlijk hoogeren prijs dan de vastgestelde te koop aan. Te gen den man werd proces-verbaal opge maakt. GROOTE DIEFSTAL VAN GEDISTILLEERD Voor een waarde van f. 2000. De filiaalhouder van een distilleerderij en likeurstokerij in de Amaliastraai te Amster dam ontdekte gistermorgen, toen hij den winkel betrad, dat tijdens het weekeinde on- gewenschte bezoekers op visite waren ge weest en een aanzienlijke hoeveelheid ge distilleerd, die juist Zaterdag j.l. was aange komen, hadden meegenomen. In totaal werden ontvreemd: 6 fusten en 8 kratten, met 112 kruiken jenever, 50 fles- schen jenever, 24 flessohen citroen en even veel flesschen cognac. De waarde van het gestolene bedraagt meer dan f. 2000. Vermoedelijk zijn de daders met'behulp van een valsohen sleutel binnengekomen. BELANGRIJKE RIJSTDIEFSTALLEN OPGEHELDERD. Acht personen gearresteerd. Met de arrestatie van een achttal perso nen, allen uit Zaandam, is een belangrijke rijstdiefstal tot klaarheid gebracht, welke in die gemeente gedurende een tijdvak van bijna een jaar ten nadeele van de N.V. Mico gepleegd werd en waarbij volgens een inven tarisatie ongeveer 15,000 K.G. rijst werd ont vreemd. De hoofddaders waren de fabrieksarbei ders, die tijdens hun nachtdienst gelegen heid vonden de rijst in balen van 100 K.G. weg te halen. De gearresteerden zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. ERNSTIG ONGELUK TE RIDDERKERK. Twee dooden. Gistermiddag is te Ridderkerk aan den Oudelandscheweg een ernstig ongeluk ge beurd. Op een onverklaarbare manier is een landbouwtractor, bestuurd door den 19- jarigen P. Visser, wonende te Rijsoord, van den weg in de sloot terecht gekomen. Zoowel de bestuurder als de 10-jarige H. v. d. Heerik die met hem meereed, geraakten onder den tractor en werden op slag gedood. AANHOUDING VAN KETTING- HANDELAREN. De Edesche politie hield den winkelier G. aan, die zich had schuldig gemaakt aan het drijven van kettinghandel, aan het op groote schaal verkoopen en verhandelen van textielgoederen, van damesondergoe deren, dameskousen, maar ook van schoe nen en koffie. Een dozijn dameskousen werd verhandeld voor den prijs van f. 32. De goederen werden betrokken uit Vee- nendaal en Arnhem. 'sMans textielvergun ning werd ingetrokken en proces verbaal opgemaakt. Het onderzoek duurt nog voort. Woensdag. N.V. Leidsche Wolspinnerij: Buitengew. alg, vereg, van aandeelhouders. 4 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Cara)Geref Bond. Spr. ds. v. d. Berg van Amersfoort. 8 uur nam. Oegstgeest (Geverstr. 13): Gem. Gods 7% uur nam. DIVERSEN 's Dinsdags: 1ste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot inenting tegen typhus en dlph- terle. 11—3 uur. s Dinsdags: Oude Rijn 44c: Prot. Bureau voor Sociale Adviezen 78 uur nmn 6 Dinsdag, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9%15 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol waardiger 3—5 UUr nam 8 Donderdags Wtfkgebouw „Betbesda" (Hoef- scraat 44—46): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam s VrUdags Inst. voor Praeventieve Genees- kunde^Vassenaarscheweg 56: Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4—5 BIOSCOPEN. 118 Jaar: 14 jaar: ft alle leeftijden. Luxor-theater: „Voor Duitschland start...." Dagelijks nam 2 en 8 uur Zondag 27 uur doorl. voorstelling. Lido-theater: „Beate Kaiserling" t Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 21/4, 4.30 en 81/4 u. Woensdag en Zaterdag ma- tlnée 2J30 uur. Trianon-theater: „De bruigom uit Brazilië Dagelijks 2 en d uur 's Zondags van 2630 uur doorL voorstelling. Casino-theater: „90 minuten oponthoud" Dagelijks 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2% uur Zondags te 2 4% en 8 uur nam. Rex-theater: „Luchteskader Lützow" Dagelijks 2 en 8 uur nam.: Zondag 2—8% uur doorl voorstelling. Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 8 uur „De wildernis roept" (Zondags gesloten). m De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 2 Augustus 20 uur tot Zaterdag 9 Augustus 8 uur waargenomen door de apotheek Kok, Rapen burg 9. tel. 24087 en de apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21.060. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apo theek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.). WATERTEMPERATUUR. Zwemlnrtohtlng ..De Zijl", Voorm. 12 uur: 19 gr. Celsius. Gironummer van de W.H.N. 5553. De Bank van de W.H.N. is Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironummer 8 7 7. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. FATALE VRIENDELIJKHEID. De Edesche politie vermoedde reeds lang, dat zekere E. zich schuldig maakte aan clandestien slachten. Bewijzen kon zij hem echter tot dusver nog niets. Er woonden' tegenover E. twee politiemannen, die hij nimmer groette. Toen E. dezer dagen zijn houding echter radicaal veranderde en de politiemannen vriendelijk groette, kv^m dit den. laatsten zóó verdacht voor, dat zij besloten onmid dellijk een inval té doen. Zij vonden bij E. drie levende varkens, waarvoor geen ver gunning aanwezig was en die dan ook in beslag genomen werden. Tegen P. en zijn klanten werd proces-verbaal opgemaakt. Een der afnemers, de caféhouder B„ had 12 pond vleesch in den grond gestopt. De po litie, geleid door een ondragelijken stank, ontdekte het daar. Het vleesch was volgens opgave van den caféhouder bestemd voor zijn gasten. De keuringsdienst keurde het terstond af voor de consumptie. Door LESLIE FORD. (40 Slot) Ik liep haastig naar binnen. Kolonel Primrose zat aan het einde van den salon op mij te wachten. Ik ging naast hem zit ten en zei: „U was geweldig, kolonel Prim rose. Heusch, Ik meen het eerlijk." De sigaar die hij juist had aangestoken, viel hem haast uit den mond; hij keek me ln stomme verbazing aan. „Ik ben besloten, Pearl's tactiek te gaan volgen", zei ik. ,,Ik zal voortaan een dame zijn, al zou ik het besterven." Hij keek me opgelucht aan. ,.Ja, het is gek, maar dat Is het juist, waardoor Buck in den val geloopen ls", zei hij droog. „Ik hoop niet dat U dat op Uzelf zult betrek ken, maar hij heeft me wel tienmaal ver zekerd dat ze een dame is. Het zal wel waar zijn." Ik knikte vol overtuiging. „Maar hoe bent U achter al die dingen gekomen die U dien avond aan mevrouw Chapman ver telde?" Hij grinnikte. „Hier in Yellowstone wordt een welbekend buitenspel bedreven. In mijn tijd noemden ze dat vrijen, in uw tijd flir ten. Hoe ze het In Bill's tijd zullen noemen, weet ik niet parkeeren, misschien. Een van de kamermeisjes en uw bewonderaar, de chausseur, zagen Anders de auto halen en mevr. Chapman oppikken. Zij hoorden ook het schot, maar zij komt uit Chicago en schijnt dus wel gewend aan dat geluid, en hij had dienst bij de lift, en bovendien zaten ze in de auto van den hotelier. Daar om prefereerden ze, hun mond te houden. „Hetgeen me overtuigde omtrent Ridley was, dat hij tegen ons uitvoer, toen zij op het punt stond te bekennen dat ze den woon wagen verlaten had. Ik behoef u niet te zeggen dat ik niet beseft had, in welk een groot gevaar u zich bevondt. Ridley zou geen oogenblik geaarzeld hebben, zich van u te ontdoen, als hij dat noodig gevonden had. En het is raar, maar ik ben erg op jg gesteld." Kolonel Primrose glimlachte, maar toen hij daarna naai' buiten keek, betrok zijn gezicht Ik keek ook en zag Pearl die een kiekje stond te nemen van Buck. Die middag in Yellowstone zal lang in mijn geheugen blijven, want hij bracht ons, op een eenvoudige, grondige en vol komen onverwachte manier den val van mevrouw Pearl. Het mooiste van de geheele geschiedenis was, dat niemand anders er voor verantwoordelijk was dan Pearl zelf. Kolonel Primrose en ik hadden wel ons best gedaan, maar dat beste was nog niet goed genoeg geweest. We hadden moeten bedenken dat we. hier in de natuur, de natuui haar gang hadden moeten l^ten gaan; want dat was precies wat er ge beurde. Het zal tegen drieën geweest zijn dat Pearl en de sergeant, in zijn auto wegreden voor een rondrit; en niet lang daarna stelde de kolonel voor dat we er ook op uit zouden trekken. Wij reden weg in de auto van mevrouw Chapman langs het meer; bleven staan om de trotsche besneeuwde toppen van de Grand Tetons te bewonderen boven den Zuidelijken oever van het meer, reden langs het geiser veld bij West Thumb, tot we langs den prachtigen weg aan de conti nentale waterscheiding kwamen. Daar bij de kleine tweelingmeertijes, met hun bree- den rand van gele waterlelies, stuitten we op, wat ze in Yellowstone een beren-op stopping noemen. Een glanzend zwart be renmoeder met twee schattige jongen ver maakte daar een heele rij auto's. Verschil lende toeristen waren uitgestapt, gooiden hun, allen bepalingen en waarschuwingen ten spijt, voedsel toe, of stonden kiekjes te nemen. Vlak voor ons stond Buck's auto. Pearl ontdekte ons en kwam glimlachend naar ons toe; Buck volgde zelfbewust. Uit een auto achter ons stapte een meisje uit. Toen ze voorbij liep, zei Pearl: „Kijk toch eens, wat een nagels! Ik geloof, persoonlijk, dat een echte dame haar nagels nooit zoo vreeselijk rood zou maken. Gelooft U ook niet, kolonel Primrose?" Toen keek ze naar mij. „Och, neem me niet kwalijk, mevrouw Latham. Ik zag niet dat U „O. let U niet op mij," zei ik. Haar eigen keurig verzorgde nagels, die ze op den kant van de auto ten toon gespreid had, zagen bleek rose. Alleen het oog van een vrouw, had de donkerroode randjes kunnen ontdekken, die ze niet in staat geweest was, er af te poetsen. „Het is alleen dat ik persoonlijk geloof, dat de mannen er niet van houden/' zei ze, terwijl Buck haar in bewondering aan staarde. Ze keek weer naar de beren-voor stelling, zei: „Och, ik moet heusch een kiekje nemen van dat snoezige beertje", en zeilde weg. Sergeant Buck schraapte luidruchtig zijn keel. „Ik had maar willen zeggen, mijnheer," zei hij uit den hoek van zijn mond, „dat als'U er over denkt te trou wen, ik hetzelfde dacht te doen." Ik moet zeggen: de kolonel droeg het als een officier en een man. De schok als het nog een schok genoemd mocht worden was niet op zijn gezicht merkbaar. „Dat doet me plezier, Buck," zei hij, en stak zijn hand uit. „Ze is een echte dame, mijnheer", zei hij eenvoudig. Hij keek naar mij, en zijn oogen bevroren. De toespeling was duidelijk ge noeg; ik vermeed zijn blik en keek naar Pearl. Zij stond met den rug naar ons toe, ge bogen over haar kiektoestel dat gericht was op een van de jonge beertjes dat als een echte filmacteur poseerde. Het trof ongelukkig, dat juist op dat oogenblik de moeder die met een voorpoot tegen een auto geleund stond, moest rondkijken. Pearl's voorovergebogen achteraanzicht, in haar onmogelijke rose pantalon, was om vangrijk genoeg. De moederbeer, die daar zoo'n groote ronde massa tusschen haar en haar kind zag iets waar alle boekjes over Yellow stone van zeggen dat vooral niet gebeuren mag draaide zich snel om, stoof naar Pearl en sloeg haar klauw uit. De nagels haakten in haar pantalon, heel even maar, en Pearl, niet werkelijk gekwetst maar hevig geschrokken, maakte een woesten sprong naar voren, draaide zich om en zei gevoelvol Maar ik zal niet herhalen, waar Pearl die beer voor uitmaakte. Dat zijn woorden die een „dame" niet behoort te kennen! Sergeant Buck die naar voren gesneld was 0111 haar te hulp te komen, bleef hal verwege staan of de bliksem voor hem was Ingeslagen en stond een oogenblik onbe wegelijk als een zoutpilaar. Toen draaide hij zich om, spuwde op den weg en kwam naar onze auto terug. De als een vischwijf scheldende Pearl liet hij, omringd door verschrikte toeristen, aan haar lot over. De drie beren draafden zoo snel ze konden naar de bescherming van het donkere bosch. Buck stond den kolonel een oogenblik zwijgend aan te kijken; toen schraapte hij zijn keel en zei uit den hoek van zUn mond: „Ik ik geloof dat ik een verdui velde idioot was/' „Zoo?" zei de kolonel vragend en be leefd. Buck schraapte opnieuw zijn keel en keek ais een doodongelukkig bergschaap „Onverschillig wat uw plannen zijn, miJn" heer,' zei hij. „ik persoonlijk heb afgedaan met de vrouwen. EINDE. (Nadruk verboden» 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6