De krant voor de Jeugd LEID5CH DWLAD - Derde B!ad Zaterdag 2 Augustus 1941 CORRESPONDENTIE -E Het rode jurkje met de witte stipjes Kaboutertjes Oplossingen Oplossing RAADSELS ANEKDOTEN Beste raadselnichtjes? en -neefjes. Nu mogen alle brieven 1 weer gewoon worden ingezonden, naar Bureau Leidsch Dagblad of naar mijn adres: Wasstra;it 38. Hieraan zien jullie, dat ik er oók een paar weken op uit geweest ben. en nu weer in onze stad terugge keerd. De briefjes aan j'UllSé heb ik „ergens in Nederland" heerlijk buiken, aan jullie zitten schrijven. Het- weer heeft ons verwend, daar van hebben we allen, jullie en ik. genoten. Ik hoop, dat jullie mij in deze .brief vertellen, wat jullie tot nu toe in je vacamtie hebben uitge voerd. Maar, of jé thuis bent of uit logeren, in ieder geval zorgt iéd»nr, zoveel mogelijk in de buitenlucht te zijn. Alls ik mijn raadselkring kon zien op het oogeiublilc, zou ik naar alle maal bruinverbrande gieziehten willen kijken! Genieten jullie nog maar volop van de twéé vacantie weken, die nog ivoor je liggen. Nu volgen de briefjes. Ali Stikkeïorum Jij hart een heerlijk mid dagje in Voorschoten. Bediank Jan voor zijn raadseltje. Komt hij nog bij jullie logeren? Koos Stikkeïorum Jangen, jongen, wat schiet jij al op: naar de 5de» klas. En dan met zo'n mooi rapport! Jij doet 'je best, Johanna v. d. Zwan Jouw verjaardag is dubbel en dwars gevierd. Gelukkig, dat je die lastige kiezen kwijt bent! Ik zal mijn Kat- wijkse vriendinnetjes missen. Mijn hartelijke groeten terug en ik hoop jullie tegen de winter terug te zien. Jet tie Goudsmit Jij ging ver van huls. Dan voel je extra goed. dat je met vacantie uit bent. Hoe heb je het er gevonden? Bedankt vóór je Ingezonden raadsels Èlsje Verhoef Jij zult ook genoten hebben. Je vinger is Zeker al lang weer in orde? Jij ook bedankt voor je aandeel in de raadsels. En nog gefeliciteerd met Jé verjaardag. A liny Feynenbuik De regen is juist niet gekomen, het moest 's nachts maar eens flink regenen, dan behïeïdeh we overdag het mooie weer Toni Neuteboom Al hadden jullie geen prijs, jullie hadden toch een prettige middag met de zwemwedstrijden. Je boek kon je op geen beter ogenblik winnen: juist tegen de vacantie Jopie en Freddy Susan Gefeliciteerd met jullie overgang, met mooie rapporten! Voor Freddy een extra pluimpje' Jullie zochten een goed plaatsje uit in de hitte! Lydia Botermans Je bent met een mooi rapport over en je kon er niets aan doen. dat ie de repetitie miste. Bedank Moeder voor haar briefje; ik vond het prettig, dat zij mij schreef. Groet M. hartelijk van mij. Piét Brussee Heb ik goed geraden? Want je naam was nergens té bekennen. Voor de grond blijft het veel te lang droog. Het is heerlijk baden ih zulke hoge golven. Kora Key Ik vond het weer wat leuk, nfiar Jullie wedstrijden te kijken. Het speet me alleen, dat ik er zelf niet in mocht dien middag. Julhe waren beter af met die warmte. Mooie cadeaux! Rie Brandt Ik ben benieuwd paar je zwem- vordertogen! Ik geloof, dat je hard opschiet. Het is echt zwemweer de laatste weken. Nellie Dorrepaal Nu kom je mij natuurlijk gauw vertellen, hoe je boek heet. Dat komt van pas tegen de vacantie. Jullie zingen ef dtis vrolijk op los elke week Nellie de Wildé Gefeliciteerd met je over gang. met een mooi rapport, hoor' En be dankt voor je ingezonden raadsel. Laura de Wilde Allemaal goede berichten! Nu kunnen jullie allen echt vacantie houden! Jöpie Strop De verjaarsfeesten volgen elkaar op bij jullie' Je broertje kreeg mooie cadeaux! En Wat heb jij me nu te vertellen? Aukje v d. Walle JU gaat ook een heerlijk vacantlétijdje tegemoet. Wij wisselen elkaar af in de Wasstraat. merk ik. Op mijn terugreis kan ik jou misschien nog tegenkomen! Het regende prijze.n bij jullie! Jij geniet mee van de prijs van Jan. Jan v d. Walle Eeri goed bericht" over naar de'2de klas! En hoe bevalt het nieuwe Lida Teeuwen Gefeliciteerd m^t Wat je schrijft. Knap, hoor! Loes Horstman n Jullie moeten M. maar jiyijrvSl4dn-°Ja!eilfkennae dterttitütti ook Veel plëizier op je uitstapjes; jij hebt dus veel te vertellen volgende keer. Wim Verlind Wat prettige daagjes breken er aan voor jullie! Geniet maar volop! Coba Verlind Heel veel pleizier op 5 Aug. Dat belooft een heerlijk dagje Mientje Uitdenboogaard Wat jammer, dat juist de prijsraadsels je ontgaan zyn! Nu maar weer op de volgende keer gehoopt. Annie v. d. Vos Het is weer een mooi rapport. En zorg maar, dat je nog veel op steekt op de avondschool. Paul Blangé Jc hebt heerlijke vacantie- plannetjés met je Vader. Het weer heeft mee gewerkt. Veel vissen gevangen? Ellie Kriek Bedankt voor je raadseltie Ik denk dat jy het boek van Toni ook wel zult mogen lezen. Jouw rapportennieuws komt dus laRietje Kriek Ik hoop, dat jouw naam ook nóg eens in het geliefde hokje in de Kinder krant komt te pfijken. Jullie krijgen je rap port. zeker met 1 September! Annetje Mokkenstorm Het geluk viel dicht In jouw buurt; daar geniet jij ook van mee. Wat een verrassing, toen jullie de krant op- PaLientJe Mokkenstorm Heeft hét boek je veilig bereikt via je nichtje? Zo kreeg JU ook een cadeautje op Tini's verjaardag. Een pluimpje voor die tien! Ja, ik vind het goed van het versje; ik zal je maar eerst verwennen. Ook nog gefeliciteerd met je overgang! Dik v. Weizen Het was een feestelyk einde van de laatste schoolweek. Heb je genoten van je boek? En ik geniet er van, jullie nu te kunnen zien! Gorrie v, Weizen Kijk eens aan. nu brengt lullie brief eeh verrassing voor mij! Wat ben 'ik daar blij mee: heel hartelijk dank: Oók jullie krijgen een mooi plaatsje in mijn album! Ook gefeliciteerd met overgang en mooi rap port. Rla de Nie Jij kunt nu genieten van je boek. juist in de vacantie. Nini de Nie JU vindt het wel prettig, dat de juffrouw op school ook is „overgegaan" Aan zee'heb je dus genoten. Annetje en Nelly de Ligny Jullie hopen natuurlijk alvast op de volgende priisraadsels. Tineke Brandt Wat leuk. e°n eigen par kietje te hebbenEen echt vriendje voor je! Jij maakt dus een schooltje thuis, als het va cantie is! Gcrti" Braster Heb je goed nieuws overye raoport? Rudi Arkeveld Vertel maar eens. hoe pret-" tig je ht vacantieweekje met V en M. hebt doorgebracht. ti c a Geertje Kuvvetihoven Afscheid nemen is nooit prettie. dat ondervond ji.1 ook de laatste schooldag. En toch is het n*»disr! Ieder moet vooruit en het Oude wat voorbij is vaarwel Maar de herinnering daaraan blijft al- t,:"l je Rudrtf David Wet heb jij al veel vacantie- nieuWs. Het v/as geen onnoozel bultje maar een stortbui, die jtillie overviel. In het Diëfënpafk was veel voor jullie te Zien. L€Uk. dat éérste woordje van Brammetje. EEN VERHAAL VOOR DE KLEINTJES. Emmy was een schattig meisje van zeven jaar. „Schattig?" zul je vragen, „hoe dat zo?" Nu, ik bedoel, dat Emmy er zo lief en aar dig uitzag met haar rond blozend gezichtje, haar grote grijze Ogen en haar dikke blonde krullen, dat alle dames op straat tegen elkaar zeiden: „Och, kijk eens, Wat een schattig kind komt daar aan!" Hadden ze dat maar n i e t zo erg vaak gezegd, want nu was Emmy zo langzamer hand heus gaan geloven, dat ze werkelijk al „schattig" was als ze alleen maar op straat huppelde met haar krullen dansend om haar sehouders en haar grote ogen tachend van de pret. Ze vérgat door al dat schattige gedoe, dat er heus nog wel iets méér komt kijken vóór je echt een schat tig meisje bent. Dat je dan ook lief moet zijn voor je broers én zusjes, goed je best moet doen op school, je boeltje netjes moet opruimen èn nog heel veel dingen meer. Moeder zuchtte er Wéleens om, dat Emmy dit maar helemaaal niet scheen te' begrij pen en vooral zuchtte Moeder als ze Emmy's slaapkamertje binnenkwam als Emmy naar school was. Want dan zag dat kamertje eruit.... nee, Vreselijk gewóón! Het leek wel, of er een orkaan huisgehouden had. Die had Emmy's nachtponnetje onder het béd geblazen, de poppen-kleren tilt de wieg en de poppenkinderen met hun hoofd voor over en hun benen in de lucht tussen het ledikant en de muur! Oh, bah, wat een rommeltje! En als moeder Emmy een standje maakte, denk je, dat ze dan Itnstefde en bénfttw had? nee hoor! Emmy lachte maar zo'ri beetje en zei: „Ik Zal het heiis nooit mëef dóen, iieve Moes." Ik geloof haast, dat ze onderhand bij zichzelf dacht „Ik ben lekker tóch schat tig. geen kip, die me pikt!" Maar,... zo'is het niet, dat zul je mér ken! In Mei was Emmy jarig. Al weken van te voren had ze erover gepraat en er zich op verheugd en ze had al.heel wat verlang lijstjes gemaakt en weer verscheurd, want telkens bedacht ze iets anders, dat ze zo dol en dólgraag hebben wou! Het gaat jullie ook weieens zo, denk ik. Maar bovenaan al die verlanglijstjes prijkte steeds weer: „Een negerpop met een rood jurkje." Je moet n.L weten, dat Emmy zo'n allerleukst negermeisje met slaapogen en vuurroode lipjes en twee grappige zwarte vlechtjes ergens in een uitstalkast van een speelgoedwinkel had zien zitten en nu rustte ze niet, vóór het negerpopje lfi haar wieg lag. Maar weet je wat Vader en Moeder zei den: „Kindje, nu alwéér een nieuwe pop? En wat heb je met die mooie Klaart je ge daan en met Mieke-met-de-vlechten en met Greta? Allemaal Weg, kapot, vreselijk verwaarloosd! Neé Emmy, van ons krijg je voorlopig géén nieuwe pop meer. Je moet eerst maar eens tonen Nu, de rest wist Emmy allang! Ze luis terde er niet eens naar, maar vroeg de pop aan Oma. En die lieve, goede Oma, die Emmy alleen maar schattig vond en nie, i wist, wat een sloddevos ze was, kocht wer- I kelijk het leuke negermeisje voor haar. En Oma zat nog laat in de avond te naaien aan eën prachtige jurk: vuurrood met witte I stipjes. En ze maakte er een bijpassend mutsje bij. En zó verscheen het negermeisje op Emmy's verjaardag. Je begrijpt, dat Emmy blij was! Ze sprong en danste van vreugde en vloog Oma wel vier keer achter elkaar om de hals Maar Vader en Moeder schudden stilletjes het hoofd Het was vreeselijk warm op de zolderver dieping, waar Emmy's kamertje was. Zó warm, dat zelfs het gezichtje van Topsy het negermeisje glom van de hitte. „Weet je wat?" zei Emmy tegen haar, „Ik zal je jurk maar üitfréKken, dat is lekker luchtig, vind je niet?" En ze zette Topsy in haar hemdje op een stoeltje voor het raam en de jurk,..-. Ja, waar had Emmy nu toch de rode jurk van Topsy gelaten? De volgende morgen kon ze haar heus niet zo gauw meer vinden en daarna ook niet. En later zocht ze er niet meer naar. Vind je dat niet vreselijk slordig en ondankbaar tegenover Oma, die er zo hard aan had zit ten haaien? Het bleef hldoor maar warm op de zolder. Het broeide onder de dakpannen, in Emmy's kamertje en daarbuiten, waar de drooglijnen waren, ook op de vliering. Maar het allerwarmst was het toch in het mui zenholletje. Daar was het gewoon om te stikken, zodat de hele familie Muis amech tig lag te hijgen. Moeder, die anders altijd zo ijverig was, had nu zelfs geen zin in naaien en zat zich maar steeds koelte toe te wuiven met een vloeipapieren waaiertje, dat ze op zolder gevonden had en Schrieltje en Schraaltje, de tweelingmeis- jesmuisjes, Wipten tot Vaders grote schrik voortdurend door het gaatje én zaten ijs koud ik bedoel snikheet onder Emmy's bed. Die kinderen verloren nu letterlijk alle voorzichtigheid uit het oog. Eens op een schemeravond Vader was toevallig op jacht hadden ze het zelfs gewaagd in de dakgoot te klimmen en toen waren ze thuisgekomen met opgewonden verhalen over alles, wat ze gezien hadden. Bomen, huizen, een brede rivier en het mooiste van alles: een echt zwembad, waar mensen en kinderen in het frisse water plasten en van de hoge wip doken en een pret hadden van belang. En sinds dié avond hadden Schrieltje en Schraaltje geen ogenblik rust meer. Zij moesten en zouden ieder een zwempak heb ben en een badmuts en dan zouden ze wel net zolang zoeken tot ze water vonden om te zwemmen. En Moeder moest de zwem pakken maken van éen beeldig lapje. Èn of Moeder nu al praatte van „Veel te warm" én „het geld groeit me niet op de rug" en nog heel veel geldige redenen meerhet hielp niet, de meisjes bleveh maar zeuren, en de beide jongens Snor en Spits zeurden mee, Want die wilden elk een zwembroek, dat begrijp je! Maar Moeder had geen zin, dat was dui delijk genoeg. Tot..., Vader op een avond heel laat thuiskwam en haar op zijn droge mafiier een prachtige lap overhandigde: vuurrood met witte stipjes. Ja, toen ging er zo'n hevig gejubel op, dat Moeder het niét waagde zich langer te verzetten en zuchtend de naaimachine voor de dag haalde. Rrrrrt! snorde die hele avond de ma chine door het huis. Moedér Muis naaide, dat het zweët haar van het grijze snuitje droop en Schrieltje en Schraaltje, Snor en Spits zaten op één rijtje in de dakgoot te kijken en bouwden grote luchtkastelen over de dag, dat zij ook in vuurrode badpakken met witte stippen, heerlijk zouden rond zwemmen. Er dreven grote, zwa&rgfijze Wólken aan de hemel. De wind stak op en eensklaps stroomde de regen neer. De mensen her ademdenhet was ook al te warm ge weest! En de vier muizenkinderen klapten in de pootjes van vreugde, toén ze zagen, hoe de dakgoot zich langzamerhand met heerlijk fris water vulde. Nog één dag en het zonnétje scheen weer. En in de koesterende stralen van dat zohnetje zwommen Schfieltjé en Schraal tje, Snor en Spits statig rond in de dak- ^..Hi/yss-en, Zeg, loop je eens mee door 't groene bos? Hef is daar zo heerlijk stil. Daar ruisen de dennen zo wondermooi, De beuken staan er in zomertooi Daar is het vandaag zo koel en kil Als een zaal met tapijten van mos. Zeg, luister je eens naar het lied van 't bos? Dat ruist er zo plechtig voort, Als de zon als een sluier door blaadren schijnt, Als tussen de stammen het licht verdwijnt. Zeg.heb je dat héél zachte fluitje gehoord, Daar tussen 't fluwelige mos? Zeg wees eens heel stil en kijk goed uit! Wat ritselde daar tussen 't blad? Wat kroop er vlug Weg, toen ik 't zoeken wou? Wat was het.o zeg, waar zit je nou? Zeg, heb jij dat piepkleine ventje gezien? Nu is hij weer weg, die guit! O, wéét je niet of er kabouters bestaan? O, heb je er nooit één gezien? Ik ook niet, nee nee, maar ik weet 't toch goed: Als de zon schijnt in 't bos met zo'n sprookjesgloed, Als de dennen zo ruisën, ja dan misschien Dan zien we er straks eentje gaan! MARIE MÏCHON. van de prijsraadsels voor Groteren en voor Kleineren. 1. Molen. 2. 1. Papaver; 2, klaproos; 3. goudsbloem; 4. judaspenning. 3. Wie tussen beide iets ondervindt, leert boven mate. 4. Twaalf hoofdsteden, elf van de provincies éfc de hoofdstad van het land. 5. Sas van Gent; Gent, An, aas, v, s. 6. Assepoes; as, poes, aap, soep, es. 7. Broodbakkerij; been jöas, oven, open, Daan, buur, Anna, kers, koek, erwt, rook, IJsco. 8. Zoutkamp; zout, kamp. van liet prijsraadsel voor allen. Jopie Susan, Freddy Susan, Lydia Botermans, Piet Brussee, Kora Key, Rie Brandt, Nellie Dor- iepaalr Nellie de Wilde. Laura de Wilde, Jopie Stroo, Aukje v. d. Walle, Jan v. d. Walle, Lida Teeuwen. Nettie Boerendonk, Loes Horstmann, Elsje Verlind, Coba Verlind. Wim Vertind, Koos Flaman, Nellie Trap, Mijntje Mol, Adie Mol, Mientje Uitdenboógaard, Annie v. d. Vös, Paul Blangé, Ellie Kriek, Rietje Kriek, Liehtje Mok kenstorm, Annetje Mokkenstorm, Corrie v. Wél- zen, Dik van Wélzeü, Ria de Nie, Ninl de Nie, Annetje de Ligny, Nelly de Ligny, Tineke Brandt. Alle Stikkeïorum, Koos Stikkeïorum, GeFtje Braster, Johanna v. d. Zwan, Maartje Stavleu, Jettie Goudsmit. Elsje Verhoef, Rüdl Arkeveld, Geertje Kuyvenhoven, N. Bourgeois, Rudolf David, Ma-rietje Óhoudron, Toni Neuteboom, Afke Neuteboom, Piëta Burger, Riekje Leemans. Liesje Moerman, Koos v. d. Velden, Mar let je Lagerwij, Sofietje Lagerwij, Jan Abspóel, Anny Feynenbuik. Atze v. d. Kooi, Paul Riensfcra. Wim Rienstra, Bea v, d. Kooi, Nelly Varkevlsser, Nelly v. Duyvenbode, Niék Bakker, Marti Bak ker. Koos v. d. Pluym, Nico v. d. Pluym, Janny v. d. Pluym. Janny v. Kampenhout, Jannle van 't Zelfde, joke de V09, Èlsje Boterenbrood, Iheke Boterenbrood, Plonie de Beus, Loes v. Veggel, Ansje Bruné, Antoon V. Gijzen, Anny BekOoy, Gerda Teljeür, Marietje v. Vliet, Bernard v. Vliet. Na de vechtpartij. Fransje heeft gevochten. Zijn das hangt los, zijn broek is gescheurd en hij is vreese lijk vuil. Moeder jammert: „Jongen toch! Wat zie je eruit! Ik zal een heel nieuw pak Voor je móeten kopen! Schaam jé je niet?" „O MoeS, dat is nog niéts! Dan moet Jantje zien, die zijn Moeder moet een hélen nieüwéli jongen köpên!" goot. Hun prachtige rood met witte bad- costuums warén nog juist op het nippertje afgekomen! En zeker wel een maand later vond Emmy's Moeder in een donker hoekje van de zolder een klein, vies, nattig, gerafeld, onooglijk lapje: rood mét witte stipjes. Ze riep: „Emmy kom eens dadelijk hier!" Eno, lieve Kinderen, ik durf haast niet vertellen wat er toen allemaal gebeur de. Emmy huilde tranen met tuiten en ging direct zöhder eten naaf bed. En Topsy werd in haar hemdje van de zolder gehaald en verhuisde naar Grootmoeder, die een nieuw jurkje voor haar naaide en haar cadeau gaf aan een van haar andere klein dochtertjes, die een beter Moedertje was dan Emmy. Wat denken jullie, zou Emmy door déze harde les wat beter en ordelijker geworden zijn? Ja. ik geloof het zeker hoor! Ik denk, dat ze nu al op weg is, Werkelijk een schat tig meisje te worden. R. DE RUYTERV. d. PEER. Marietje Chaudron Je bent flink aan het oplossen geweest En op school gaat het ook naar wéns. Nu zéker aan het zWemmen met de nieuwe badtas? Piëta Bufger Jij kunt vissen, hoor! En nu zul je wel weer veel te Vertellen hebben óver die heerlijke vacantiedagen. Liesje Moerman Dat heb ik dus goed ont houden van jou. je woont zeker ver van School? Je mag insturen, wat je vraAgt; vooral anek doten zijn welkoïn. Riekje Leemans Góéd nieuws ötn te be ginnen en gefeliciteerd er mee. Nu genieten van de vacantie. en daar ben je al goed mee begonnen. Hoe is de foto? Die man knipte dus op het goede ogenblik. Wat jammer van jé poesje. Ik hoop. dat hij zijn leven gebeterd heeft en bij je Is teruggekeerd. Koos v. d. Velden Jouw raadsels en anek doten zullen ook welkom zija Jij doet zeker alles met Liesje samen? Marietje Lagerwij Je hebt weer veel te vertellen. Dat stukje ken ik. mijn kinderen deden er ook eens aan mee. Toen Was E de boerin. Jullie hadden een mooi' avond. Ik weet, dat jullie koffer naar Doorn ging. Grap pig, hé? Heb je de fietstocht er goed afge bracht? Het was er mooi weer voor Alleen de wind werkte wat tegen is 't niet? Jannie Hartmann Goede berichten óver school! Met. de raadsels wilde het deze keer niet vlotten. Jij bent zeker blij, dat ik weer thuis ben! Jan Abspoèl Hartelijk welkom in onze kring Wat een schrik toen je thuis kwam na de wandeling! Is je broer weer opgeknapt? Je zit zeker bij Niek in de klas? Paul Rienstra Er volgt dus een heerlijke vacantie on een jaar hard werken. Met die regen is hét noval meegevallen Ik was oók blij met dé ontmoeting Atze v. d Kooi Je hebt een heerlijk kamp- week ie in het vooruitzicht. En ik geloof, dat het geen kwaad leventje zal zijn als jongste! Je zult er dikker en bruinverbrand vandaan komen Bea v. d. Kooi Het was een mooie uit voering. Zo werd die dag een dubbele feestdag voor jullie. Het zwemfeest brehgt onze jaar- lijksche ontmoeting Wim Rienstra Hét is leuk. dat we elkaar hü „echt" kennen. De maand Juli bracht al veel prettige dagen En nu wens ik je veel genoegen en mooi weer in het kamp. Nelly Varkevisser Het 3de raadsel kostte jullie dus geen moeite. Deze weken hebben jul lie weer kunnen profitéren Van het zwemmen. Een fris en geZond leventje! Vaders verjaardag Wil je zeker nog wel eens overdoen? Nelly v. Duyvenbode Jjj hebt dus meege noten van de verjaardag van je öóm. JUlliê waren déze week natuurlijk weeT elke dag in zee te vinden. Marti Bakker Mooie rapporten? Eri hoe was de film? Zusje wórdt een lekker dikzakje. Loop je fijn op je klompen? Niek Bakker Hét is fjjn vacantleweer voor jullie. Zjjn de foto's goed gelukt? Koos en Nico v. d. Pluym Van mij ook een pluimpje voor de overgang met mooie rappor- ter^Feliclteer je Grootvader ook nog van mij meP zijn 40-jarig jubileum; ik las er over in de krant Koos, alvast gefeliciteerd met Je ver jaardag. I. volgt' 8 dagen na jcru. Jannie v. d Pluym Gefeliciteerd met jé mooie getuigschrift. Het zou mij lijken, om na de vacantie direct naar de vakschool te gaan. Veel genoegen in Haarlem Janny v. Kampenhout Nu weet ik niets voor je. Mocht ik wat horen, dan zal ik aan je denken. Dit is een hele verandering Voor je. Nu houd je nog maar fijn vacantie. Jaiinie van 't Zelfde Die stranddag is na tuurlijk doorgegaan met dat mooie weer. En je hebt nog iets feestelijks in het vooruitzicht! Rie de Vos Arme Jij, je hebt het te pakken de laatste tijd. Maar je rapportcijfers hebben er niet onder geleden. Je bent een knapperd, hoor, om na je Ziekte mét Zo'il mooi rapport voor de dag tc komen. Van harte beterschap Jpke de Vos Jouw rapport mag ook weer gezien worden. Dat gaat maar stéeds vlot op school. En kleine Rietje is al helemaal gewend hier. Plonie de Geus Gelukgewenst met je ver- keersdiplóma Nu heb Je een zee van tijd in zo'n lange vacantie, en dan vol ijver aan het leren op de nieuwe school. Loes v. Veggel Wat veranderingen voor Je! Heerlijk, dat je nog verder gaat leren. Het was een mooi afscheid van school. En nu heb je zeker genoten van je boek? Ansje Bruné Goed nieuws, hoor. Daar past nu niooi een versje op: „Werk zo door met. ijver en geduld. Dan is je leven zeker goed gevuld!" •Nu veel pleizier maken in Alfen. Antoon v, Gyzen Wat zullen jullie veel pleizier geha<j hebben! En alles zeker opgeluis terd met jüllie muziek? Dan werd het elke avond een vrolijke mars naar jullie slaapplaat sen. Anny Bekoov Ook in Jouw leven eêïi grote verandering! Nu, ik denk, dat jé er in je lange vacanties nog wel eens per fiets op uit zult trekken. Dat is ook pleizierig. Gerda Teljeur Dat boekje van je Tante brengt je weer afleiding. Nu kun jij je kunstjes aan de anderen vertonen zyn deze raadsels beter naar je zin? Tweetal v. Vliet NU, ik begrijp wei, dat met die warmte het zwemmen wel eens vóór de raadsels gilig Na de vacantie zal het we! weer andersom zijn. Gé de Jong Bedankt Vóór je möóie ansicht, die mij vertelt, dat jij een fijn uitstapje maakt. Mijntje Mol Hartelijk gelukgewenst je weet waarmée Marietje Laman Gefeliciteerd mét je ver jaardag: dat zal wel steeds je prettigste vacan- fcledag ziin! Annie Scftöutëfi Qok .Ui nog van hért» gë- ufkgrtvefist met, 1- vèrjaardae. P-ettige dag! Nogmaals prettige vaegntiéttfd voor lullie 1ll?n en dan tot over 2 weken Allen hartelijk gegroet door jullie Raadsel - tante, Mevr. M. J. BOTÊRENBROOD. voor allen om uit te kiezen; dé groteren vier, de kleineren drie goede oplossingen. I. Ingezonden door Rudolf David. My ft eerste deel is één huisdier, mijn twéedê is een deel van een stad. Mijn geheel is een plaats in ZUid Holland. tl. Ingezonden door Tom Landré. Mijn geheel is een plaats ln Noord Holland van 8 letters. 8, 6, 7 is een diêr dat ln onze bossen nog wel voorkomt; 3, 2 een deel van cw kast; 4, 1, 5-een verkorte jongensnaam; 1, 2, i een vis. III. Ingezonden door Jëtty Hooghuis. Mijn geheel noemt lieve bloempjes van 12 letters, 2, 5, 12 gebruik Je om te vissen; 1, 7, 9 ligt op de grond: 10, 2, 12 is een kledingstuk; 3. 5. 9 een knaagdier; 6, 4. 11, 8 betekentóp deze plaats; 9, 7, 12 gebruik je om boodschappen in te halen. IV. Ingezonden door Mien de Jager. Verborgen meisjes- en jongensnamen. 1. De aap keek dóór een dér tfalles. 2. Zwem Jij graag? Ik wel. 3. Ja, nu kun Je weer naar school. 4. Ha, nu heeft zé Weet een nléüWe pén. V. Ingezonden door Irma Ramak. Al was ik mij in het reinste bad, Toch blijf ik altyd even zwart. Keert men mij om. Dan laaf ik mens en dier én plant. VI.' I 4 Ingezonden door Elsje fiotérertbrood. Van deze visitekaartjés moet jé stukjes neiüêfl, dié dan de naam van het beroep Van die per soon vormen. A. vdh Poelstra Alhier R. Rolkap Loppérsum P. Zetman Rotterdam I J K. Peulenschil f Dén Héldët i vu, ingezonden door Annie v. d. Vos. Mijn eerste is in vele huizen, mijn tweede Is uw woning en mijn geheel is in enkele vruchten te vinden. VIÏÏ. Ingezonden door Jan Brons. Mijn geheei noemt iets, dat in deze krant veel voorkomt. Het komt te staan op dé kruisjes zoWel van boven naar beneden ais van links naar rechts. x 1. medeklinker x 2. een huisdier X 3. gebruikt meh bij Hét néaiêfi xxxxxxx 4. het gevraagde woord x 5. stad in Drente x 6. meisjesnaam x 7. medeklinker Ingezonden door Nico Optendrees. Ook snugger. Professor: „Uit hoeveel delen bestaat het Prui sische landrecht?" Candidaat: „Ja, dat hangt ér van af, hoé meti het laat inbinden: ik heb het in twee delen, maar een vriend van my heeft het in drie laten inbinden". Ingezonden door Gerda Teljeur. Mama: „Bob. Waarom trek Je Zo'n lelyk ge zicht tegen die buldog?" Bob: „Hij begon eerst!" ingezonden door Wièntjè Éradüs. Niet eerlijk. Jantje kwam boos uit school en zei tegen Moeder; „Dé Juffrouw ls héèlemaal niét eerlijk Zê gaf ons een dictee over „Vergissen is mense* lijk". En toen ik my vergiste, kreeg ik strafwerk". 2—3

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 10