De spanningen in het Verre Oosten LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 31 Juli 1941 Verklaring van Konoye Officieele Kennisgevingen STADSNIEUWS Buitenland De geslaagde aanval op een Engelsch konvooi Verspreide berichten Binnenland De rantsoeneering van gas en electriciteit Eerste kindertehuis der N.S.B. geopend „Ongetwijfeld zal deze oorlog ernstige gevolgen voor Japan hebben. Met het oog op de snel veranderde wereldpositie moet iedereen in Japan steeds op het ergste zijn voorbereid. De regeering doet alles wat in haar vermogen ligt om alle reserves men- schenmateroaal te mobiliseeren en om aan iederen toestand het hoofd te kunnen bie den, die zich in de toekomst zou kunnep voordoen". Aldus heeft de Japansche minister-presi dent Konoje in een rede bij de opening van de zestiende plenaire zitting van de onder zoekingscommissie voor de nationale mobi lisatie gesproken. Tevens heeft hij op de noodzakelijkheid van een snelle tenuitvoer legging van alle maatregelen, die beoogen Japan voor te bereiden op lederen toestand in het Verre Oosten. Spr. zeide, dat de Europeesche oorlog met het uitbreken van den Duitsch-Bolsjewistischen oorlog in een nieuwe fase is getreden. Tenslotte riep de minister-president de leden van de onder zoekingscommissie op, alle vraagstukken te onderzoeken, die verband houden met de snelle uitvoering van de mobilisatieplannen der regeering. (D.N.B.). MEENING DEK DIPLO. Het besluit van Japan en Frankrijk tot gemeenschappelijke verdediging van Indo china wordt door alle vrienden der orde in den zin van het driemogendhedenverdrag met blijdschap begroet als een stap voor waarts op den gemeenschappelijken weg, zoo verklaart de Deutsche Diplomatisch- PolltLsche Korrespondenz. Het blad wijst erop, dat juist de laatste dagen Engelsche en Amerikaansche autori teiten Japan met de scherpste maatrege len hebben gedreigd. Maar het zelfbewuste, onbevreesde optreden van Japan heeft in zooverre positief gewerkt bij deze krachten, die negatief staan tegenover iedere reorga nisatie, dat haar politiek van bluf en intimi datie heeft plaats gemaakt voor een ken nelijke behoedzaamheid, die onzekerheid en respect verraadt. De Dlplo acht het bijzonder opmerkelijk, dat de Ver. Staten en Engeland ook de landen, waarop zij voldoende druk kunnen oefenen, hebben genoopt tot aansluiting bij de economische sanctiemaatregelen tegen Japan. Daarbij valt op, dat die kleinere landen Japan onvoorwaardelijk moeten boycotten, terwijl vooral de Ver. Staten prijs stellen op achterdeurtjes. De V. S. hebben dit gedaan om te kunnen retlree- ren, als de betrekkingen met Japan in on- gewenschte mate verscherpen. Uiteraard weet men in Japan maar al te goed, dat dit 'n politek van koude bereke ning is, die op tijdwinst uit is. Tegenover een dergelijke gesteldheid van de impe rialistische plutocratieën is voortdurende waakzaamheid en energieke vastberaden heid de eenige waarborg voor succes. (D.N.B.) VERKLARING VAN EDEN. De Britsche minister van buitenlandsche zaken, Eden, heeft in het Lagerhuis een verklaring afgelegd over den toestand in het Verre Oosten, waarbij hij de reeds af zonderlijk bekende economische maatrege len nogmaals opsomde, welke de Engelsche regeering, alsmede de regeeringen van an dere landen tegen Japan hebben genomen, na de sluiting van het verdrag tusschen Vichy en Tokio. Hij deelde mede, dat er ook stappen zijn ondernomen om de con cessies van de Japansche scheepvaart maatschappijen in te trekken en dat En geland sinds eenigen tijd geen petroleum meer aan Japan heeft geleverd. De thans genomen maatregelen maken een alge- heele controle van alle met Japan gesloten petroleumcontracten door maatschappijen, die onder Britsche, Amerikaansche en Ne- derlandsche controle staan, mogelijk. (D.N.B.) ENGELSCH—CHINEESCH PACT? De sluifing van een EngelschChineesch militair pact is binnenkort te verwachten, naar Domei van betrouwbare zijde ver- nemt. De volgende regelingen zullen wor den getroffen: 1. Singapore wordt stapelplaats van oor logstuig, waarvan Tsjoengking via Birma wordt verzorgd. 2. Engeland richt vliegtuigfabrieken en -bases voor Tsjoengking in Britsch-Indië, Singapore en Birma op. 3. De Chineesche kooplieden en firma's in het Zuiden van Britsch-Indië steunen het militaire pact. 4. Bij een oorlogsverklaring van Engeland aan Japan komt het leger van Tsjoengking onder bevel van generaal Popham. Voorts wordt volgens Domei uit betrouw bare bron gemeld, dat voorbereidingen wor den getroffen voor de gemeenschappelijke verdediging van Birma en alle toegangs wegen naar China, waarvoor reeds vrij sterke Chineesche formaties in Birma zijn gedetacheerd. De Amerikanen hebben de Chineesche luchtmacht laten lnspecteeren door gene raal «Clagget en de Amerikaansche hulp georganiseerd, waarbij Tsjoenking vlieg velden tegen Japan ter beschikking van de Amerikanen heeft gesteld. AMERIKA PROTESTEERT TE TOKIO. Onderminister Sumner Welles heeft me degedeeld, dat de Amerikaansche regeering in Tokio een scherp protest heeft inge diend, omdat bij een bombardement op Tsjoenking door Japansche vliegers in de nabijheid van de Amerikaansche ambas sade en een Amerikaansche kanonneerboot bommen zijn gevallen. (D.N.B.) GOUDEN ECHTVEREENIGING. Onze stad huisvest wederom een gouden echtpaar. Ditmaal valt dat voorrecht te beurt aan onze stadgenooten Cornelis Stol en Alida Christina Frankhuizen, wo nende Schachtenhof 9 (Middelstegracht) wier huwelijk op 1 Augustus 1891 alhier werd voltrokken. De bruidegom was zijn geheele leven d.w.z. tot voor een jaar in den zandhandel werk zaam. Het huwelijk werd gezegd met de ge boorte van zeven kinderen, waarvan er nog vijf in leven zijn. Voorts zijn er 13 klein- en 12 achterkleinkinderen. Hun leeftijd in aanmerking genomen de oudjgs zijn respectievelijk 73 en 79 jaar oud mogen belden zich nog in een goede gezondheid verheugen. Door de goede zorgen van de kinderen, vrienden en buurtbewoners is de aardige woning in een waren bloemhof herschapen. Mogen nog tal van goede jaren voor hen zijn weggelegd. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Het Centraal Middenstandshuis, Hooge Rijndijk 105. Leiden, hoofdzaak: 'sGraven- hage, Koninginnegracht 10, informatie-, incasso- en adviesbureau. Het kantoor Koninginnegracht 10 te 's Gravenhage is dd. 1 April 1941 verplaatst naar Hooge Rijndijk 105, Leiden. Visscherijmaatschappij voorh. C. Ouwe hand Senior, Drie Plassenweg 40, Katwijk a. Zee. De^tatuten zijn gewijzigd. Wijziging handelsnaam in: Visscherij Maatschappij voorheen C. Ouwehand Senior N.V. LEIDSCHE BELASTING OPHAALDIENST. Genoemde dienst heeft in de afgeloopen maand f. 7147,76 aan den Rijksontvanger afgedragen, benevens f. 1591,08 aan den Gemeente-Ontvanger. Voor het Mercuriusexamen Dultsche Handelscorrespondentie slaagde de heer J. Ditmar, alhier. Voor het te 's-Gravenhage gehouden examen voor Duitsche Handelscorrespontie zijn geslaagd mej. A. D. Platter en de heer E A. de Wekker, beiden alhier. Geringer stroomverbruik is plicht Doe ook de gaskraan eerder dichtl i SCHOEISELDISTRIBUTIE. Men wordt erop gewezen, dat aanvragen voor schoeiselbonnen van 1 tot en men 10 Augustus schriftelijk aan het Distributie kantoor Breestraat 117, moeten worden ge richt. Aanvraagformulieren worden te Lei den niet verstrekt. Zij, die op vroegere schriftelijke aanvrage geen antwoord hebben ontvangen, kunnen die tusschen bovengenoemde data opnieuw indienen. Het aantal bonnen No. 1 is uiterst beperkt, in geen geval kan per maand meer dan één bon aan een gezin worden uitgereikt. Zij, die reeds een bon No. 1 hebben ontvangen, kunnen voor een tweede niet in aanmerking komen. Leiden, 31 Juli 1941. 815 De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. INLEVERING VAN METALEN DOOR PARTICULIEREN. Toezending oproepingen. De Burgemeester van Lelden maakt be kend: dat de oproepingen tot inlevering op Dinsdag 5 Aug. zijn verzonden aan hen, die woonachtig zijn: A Mandenmakersteeg. MlddeLstegracht. Middelweg. Molensteeg. Morlaansteeg. Nieuwe Brugsteeg. Nieuwsteeg. Nieuwstrhat. Nonnensteeg. Oranje boomstraat. Pakhuisstraat. P. C. Spekhof. Pieterskerkchoorsteeg. Pieterskerkgracht. Pieterskerkhof. Pieterskerkstraat. Raamsteeg. Salomonsteeg. "B gesloten. Rectificatie: Op Zaterdag 2 Aug. opge roepen P. de la Courtstraat. C gesloten D Doelengracht. Doelensteeg. Galgewater. Groenhazengracht. Noordeinde. Papengracht. Varkenmarkt. E Aan boord. Gasstraat. O. Heerengracht. Mauri tsstraat. Molenstraat. Roggebrhof. Ververshof. Verversstraatpjein. De oproepingen vermelden tijd en plaats van het bureau, waar de inlevering dient te geschieden. Bureaux zijn gevestigd: voor groep: A. Meisjes H BS., Garenmarkt. B. Gymnasium. Fruinlaan. C. Christelijke H.B.S., Kagerstraat. D School Paul Krugerstraat. E. School van der Werffstraat 98-100, hoek Oude Vest. bij de haven. NB. Voor inlevering van metalen, deel uitmakende van bedrijfs- en magazijn- voorraden van overheidsbedrijven of toe- behoorende aan winkeliers, warenhuizen, groot- en kleinhandelaren, fabrikanten en vertegenwoordigers volge men de gepubli ceerde aanwijzingen. De bureaux zijn geopend van 8.30—12.30 en van 1417 uur. Rijksduitschers die een oproeplngskaart mijnerzijds ontvangen moeten de inleve ring desniettemin uitsluitend verrichten bij den met de uitvoering der metaalinle vering belasten Ortsgruppenleiter; (zie on derstaande regeling). Het niet ontvangen van een oproeping ontheft de lnleveringsplichtigen niet van hun verplichtingen. De Burgemeester, STEVENINCK. Leiden, 31 Juli 1941. 814 Für Reichsdeutsche lm Arbeitsberelch der NSDAP in den Niederlanden Ortsgruppe Lelden finden die Einlieferungen betreffs Metallsammlung in Hotel „De Burcht" Lei den Burgsteeg "1 statt. Die 'Relchsdeutschen mlt den Anfangs- buchstaben Ihres Famillennamer von: AH Mlttwoch 16-7-41 von 1922 Uhr Samstag 19-7-41 von 15—20 Uhr I—Q Mittwoch 23.7.41 von 19—22 Uhr Samstag 26-7-41 ,on 1520 Uhr. RZ Mittwoch 30-7-41 von 19—J2 Uhr. Samstag 2-8-41 von 1520 Uhr. Ortsgrupi cnlelter STEFFIN. Hooggeaohte Heer Herweyer, Zooeven verneem ik, dat u een radio reportage-wagen met alle technische toe- behooren ter beschikking stelt van de uit rusting van de bij het Vrijwilligerslegioen Nederland op te richten propaganda-com- pagnie. Ik moge u verzekeren, dat deze buiten gewoon royale geste mij met zeer grooten dank vervult. Dat u buitendien door raad gevingen en beschikbaarstelling van perso nen, die feitelijk in uw bedrijf moeilijk kun nen worden gemist, zoo bijzonder hebt medegewerkt om de moeilijkheden voor deze organisatie te overwinnen, heb ik evenzeer ten hoogste gewaardeerd. Met de meeste hoogachting, (w.g.) de luitenant-generaal b. d. H. A. SEYFFARDT. WEER ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. Acht dooden. Gedurende eenige dagen waren geen Engelsche luchtaanvallen te vermelden. In den afgeloopen nacht echter vloog weer een aantal Britsche vliegtuigen boven ons land en wierp vooral in het Oosten des lands verscheidene brisant- en brandbom men. In totaal werden hierbij zes woon huizen volledig vernield en ongeveer 60 woonhuizen meer of minder zwaar be schadigd. Verder werden drie broeikassen vernield. Ook kreeg een vrij groot getal woonhuizen en broeikassen glasschade. Helaas zijn bij deze aanvallen 8 dooden, 6 zwaar en 18 licht gewonden te betreuren. Op een gedeelte van het aangevallen ter rein werden ook brandplaatjes gevonden. Men maakt er opmerkzaam op, dat het met het oog op den oogst en de eigen voedselvoorziening van ons land van groot belang is, dat met name de bevolking van het platteland de oogen goed openhoudt en na het verschijnen van Britsche vlieg tuigen de omgeving op de aanwezigheid van brandplaatjes controleert. Men beden ke, dat men deze niet met de bloote han den aan moet vatten en dat men gevonden brandplaatjes bij de politie ter vernieti ging moet inleveren. MIJNONTPLOFFING. Naar United Press uit Wakefield in Engeland, meldt, is in de Crigglestone-mijai een ernstige ontploffing ontstaan, waarbij 22 mijnwerkers zijn gedood. SOVJET-BESCHAVING. De Finsche diplomaten in moeilijkheden. De leden der Finsche legatie in de sovjet unie, met aan 't hoofd den gezant, bevin den zich nog steeds in de nabijheid van de Turksch-Russasche grens in Leninakan. Het legatiepersoneel met de gezinsleden is opgesloten in eenige spoor rij tuigen onder de moeilijkste omstandigheden. Het bevindt zich reeds drie weken in dezen toestand. Het ministerie van buitenlandsche zaken heeft een telegram gekregen van minister Hyrminen, van 21 Juli, waarin o.m. gezegd wordt, dat de gezondheidstoestand ondra gelijk begint te worden. De gezant zelf en verscheidene personen van zijn gezelschap zijn ziek. eenigen lijden aan dysentherie. Geneesmiddelen en medische hulp ont breken. Er heerscht een vreeselijke warmte vair' 40 graden, die de menschen al zeer heeft aangegrepen. (DN.B.) 2—1 vernield. Coventry Is beschadigd op een wijze, die ieder begrip te boven gaat. Van de 74.000 hulzen werden er bij den grooten luchtaanval 4 a 5000 vernietigd en rond 50.000 meer of minder ernstig beschadigd. In Birmingham is een reusachtige fabriek totaal vernietigd. Groote pakhuizen, gevuld met waardevolle goederen, in enkele groo te steden, zijn vernietigd, vooral in Bristol, Manchester en Liverpool. (D.N.B.) Over het tot zinken brengen van negen tien schepen met een gezamenlijken in houd van 116.500 b.r.t. door Duitsche duik- booten, verneemt het D.N B. nog de vol gende bijzonderheden. Verkenningsvliegtuigen met groote actie radius zagen ten Westen van de golf van Biscaye een konvooi, dat uit talrijke koop vaardijschepen bestond en dat bijzonder krachtig beschermd werd. Een zwaar .ge wapende hulpkruiser dirigeerde de bewe gingen van het konvooi en de bewakings vaartuigen; een formatie torpedojagers voer steeds in een zigzagkoers voor het konvooi, terwijl in de buurt der koopvaar dijschepen kanonneerbooten voeren, welke onder den naam „korvetten" zijn gebouwd en bijzonder geschikt zijn voor konvooien. De bescherming werd nog voltooid door een aantal verdachte vaartuigen, welke later duikbootvallen bleken te zijn. Op dit verkenningsrapport werden ver scheidene duikbooten op het spoor van het konvooi gezet. Zij zochten volgens een be paald plan voeling met elkaar om vervol gens tot een gezamenlijken aanval over te gaan. j Het eerste schip, dat werd getorpedeerd, was een tankschip, dat spoedig in lichter laaie stond en door de bemanning werd ver laten. Nu kwam er beweging in het kon vooi. De bewakingsvaartuigen wierpen tal- looze dieptebommen en de koopvaardij schepen trachtten naar alle kanten te ont komen. De Duitsche duikbooten echter ble ven den vijand taai achtervolgen en gin gen steeds tot nieuwe aanvallen over. Tij dens een wilde jacht, welke twee dagen en twee nachten duurde, werden enkele duik booten, na op succesrijke wijze schepen te hebben vernietigd tijdelijk door torpedo boot jagers en korvetten in het nauw ge bracht. OpnieuV wisten zij het konvooi te naderen en een torpedobootjager en een korvet met torpedo's tot zinken te brengen. Steeds opnieuw probeerde de vijand de aanvallers van zich af te schudden, doch steeds opnieuw vielen de duikbooten, zoo- wel overdag als des nachts aan. Torpedo s ontploften en de vuurzuilen van de getor pedeerde schepen schoten ten hemel. He, konvooi splitste zich in afzonderlijke groe pen en nu werd de achtervolging van deze groepen Ingezet., Opnieuw werden zwaar geladen koopvaardijschepen uit deze groe pen geschoten. Aan het einde van den tweeden nacht waren de overblijfselen van het konvooi uiteen geslagen. De operaties strekten zich tijdens de achtervolging over een groot zeegebied uit, waardoor ten slotte schepen werden aan gevallen, welke niet tot het oorspronke lijk CQnvoöi behoorden. Ook deze schepen werden door het noodlot achterhaald. ZOON VAN VELDMAARSCHALK KEITEL GESNEUVELD. Bij de gevechten in het Oosten is de lui tenant der artillerie Hans Georg Keitel ge sneuveld, de jongste zoon van generaal- veldmaarschalkKeitel. (D.NB.). 460 AMERIKAANSCHE TECHNICI NAAR NOORD-IERLAND. Nog 460 Amerikaansche technici zijn, naar Associated Press meldt, geland in een niet genoemde Noord-Iersche haven. Aan boord van het schip werden zij welkom geheeten door den Engelschen minister van oorlog, kapitein Margesson. De leider van de groep deelde mede, dat de technici zullen mede werken aan den bouw van haveninstallaties. De Amerikanen zullen een eigen kolonie vormen met eigen politie en een eigen ge zondheidsdienst. Zij hebben eigen levens middelen en kleeding meegebracht „om Engeland te ontlasten". (DN.B.l. STRIJDERS UIT SYRIË NAAR FRANKRIJK TERUG. Naar de Fransche regeering bekend maakt, zal half Augustus het eerste contingent veteranen uit Syrië naar Frankrijk worden overgebracht. Andere transporten volgen met korte tusschenpoozen. Na de staking van de vijandelijkheden in den Levant zijn de Fransche troepen overeenkomstig de met Engeland getroffen regelingen op bepaalde plaatsen samengetrokken. Zoodra deze maatregelen zijn voltooid, kan de terugkeer van de Levant-troepen, hun gezinnen en van de burger-vrijwilligers beginnen. De transporten geschieden op Fransche sche pen, die binnenkort naar Syrië zullen ver trekken. De regeering heeft een bijzondere commissie gevormd, die de opdracht heeft alle vraagstukken in dit verband te regelen (D.N.B). VLAAMSCHE ARBEIDERS NAAR DUITSCHLAND. Uit alle deelen van Vlaanderen zijn arbei ders naar Duitschland gegaan, omdat zij in de Duitsche bedrijven gelegenheid hebben zich een nieuw bestaan op te bouwen. De meeste hunner zijn afkomstig uit het ge bied om Boom aan de Rupel, n.l. 80 °/o van alle Belgische arbeiders. Kinderen van deze arbeiders zullen voor een deel hun zomervacantie dit jaar in Duitschland doorbrengen, (AN.P.) BEDENKT, dat het électricteits- en gasverbruik is gerantsoeneerd op 75 pet.; dat daarom iedereen alles in het werk moet stellen om dat rantsoen niet te over schrijden; dat bovendien overtreding kan worden gestraft met boete en afslpitdng van den toevoer. Niemand kan thans nog den indruk heb ben, dat de beperking van het gas- gn eiec- triciteitsverbruik geep hoogst ernstige zaak is. De overheid doet nogmaals een beroep op aller medewerking. Een medewerking, welke zij ook vraagt in het eigen belang van iede ren burger. In de afgeloopen dagen zijn in ver schillende deelen van het land op groote schaal verbruikers van gas en electriciteit, waaronder tal van in dustrieën, afgesneden, omdat zij hun rantsoenen overmatig hadden over- sehreden. Men zij dus gewaarsohuwd om alles na te laten wat niet tot het allernoodzakelijk ste behoort. BEZOEK VAN ROTTERDAM'S BURGEMEESTER. Aan burgemeesters yan op te heffen gemeenten. De burgemeester van Rotterdam heeft, vergezeld van den gemeente-secretaris en den chef van de secretarie-afdeeling Alge- meene Zaken, een bezoek gebracht aan de burgemeesters van de met ingang van 1 Augustus a.s. op te heffen gemeenten Ke- thel en Spaland, Overschie, Schiebroek, Hilligersberg en IJssehnonde, ter formeele overneming van het bestuur van deze ge heel of gedeeltelijk aan Rotterdam toe te voegen gemeenten. De burgemeester heeft de verzekering gegeven, dat voor zoover dit met de cen trale belangen van groot-Rotterdam is overeen te brengen de plaatselijke toestan den -- van de betrokken gebieden zooveel doenlijk zullen worden geëerbiedigd, v bnoTj ZUINIG MET GAS. Hedenavond heeft over den zender Hil versum 1 van 20.15—20.30 uur een repor tage plaats vanuit de Zuidergasfabriek te Amsterdam, welke reportage van groot be lang is zoowel voor de industrie als voor de huisvrouw. O.a. worden zeer belangrijke wenken op het gebied van gasverbruik gegeven. BIJ NIJMEGEN. De persdienst van de N.S.B. meldt: Het eerste van de reeks kindertehuizen, die de N.SB. binnen afzienbaren tijd hoopt te stichten, is gistermiddag op feestelijke wijze door den leider der N.S.B. geopend. Het groote heerenhuis „Westerhelling", ge legen aan den Sophiaweg no. 40 op de grens van Berg en Dal en Nijmegen, dat langen tijd heeft leeggestaan, was thans vol van blijde kinderstemmen. Vaardige handen hebben het groote buitengoed omgetooverd in een kindertehuis, dat door zijn ligging in de prachtige natuur, zijn enorme turnen en bosschen ter grootte van bijna 5 ha., zijn inrichting, orde en netheid, een gelukkige aanwinst genoemd mag worden. Een groot aantal gasten had aan de uit- noodiging gehoor gegeven en ook vele leden der N.S.B. uit Nijmegen waren een kijkje komen nemen. Toen de leider te ongeveer 3 uur in gezelschap van mevr. Mussert arri veerde, hadden honderden een plaatsje ge vonden op het groote grasveld voor het mooie witte huis. Een eerewacht van jon gens en meisjes van den jeugdstorm stond in de oprijlaan opgesteld en werd door Mussert geïnspecteerd. De 57 kinderen, die deze maand reeds in het tehuis doorbren gen, stonden ter weerszijden van den Ingang opgesteld en begroetten Mussert met een spreekkoor. Een kleine jongen bood mevrouw Mussert bloemen aan. Als eerste voerde de heer W. O. A. Koster het woord als leider van de afdeeling sociale zaken der N.S.B. Vervolgens sprak dr. Keyer als nationaal- socialistisch arts. Daarna verrichtte de leider de openings plechtigheid. De leden, die hem met zijn verjaardag hebben verrast met hun voor beeldige offervaardigheid, zien hier het resultaat. De grootste schat van een volk is een goede, gezonde jeugd, die de levens blijheid van het gezicht straalt. De jeugd van Nederland moet de vergelijking met de jeugd van alle andere volken glansrijk kun nen doorstaan. Wat wij vroeger zongen: recht op van lijf, rechtop van- ziel is het, wat wij, nationaal-sociaiisten, willen be reiken. Daarvoor is geen offer voor de jeugd te groot, want zij is de toekomst van ons volk en ons vaderland, aldus de leider. Terwijl de nationale en zwart-roode vlag gen aan de vlaggemasten geheschen wer den en de trompetten schalden, opende Mussert het groote huis. DE NEDERLANDSCHE RADIO-OMRORP 4 EN HET VRIJWILLIGERSLEGIOEN NEDERLAND. Schrijven van den Commandant aan den Directeur-Generaal. Naar aanleiding van het ten gesohenke geven van een completen radio-reportage wagen door den directeur-generaal van den Nederlandsohen Radio-Omroep, dr. ing. W. A Herweyer. aan het Vrijwilligerslegioen Nederland t.b.v. de propaganda-afdeeling ontving de heer Herweyer van den com mandant van het legioen, den luitenant- generaal b. d. H. A. Seyffardt het volgende schrijven:

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2