LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 29 Juli 1941 Binnenland Maatregelen op het gebied van het Bijzonder Onderwijs W apenverordening Postduiven Nederlandsch-lndië blokkeert Japansche saldi Buitenland De Diplo over het qeval-Belmonte BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Uit de Rijnstreek BEURSO VERZICHT MARKT BERICHTEN VOORWAARDEN BETREFFENDE SUBSIDIES EN HANDHAVING DER ORDE. Het heden verschenen Verordeningenblad bevat een verordening van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied, houdende maatregelen op het gebied van het bijzonder onderwijs. Hierin is bepaald, dat ten einde een ontwikkeling van het gesubsidieerde bij zonder onderwijs in overeenstemming met de onder de huidige omstandig heden te stellen eischen te waarborgen, de secretaris-generaal van het Depar tement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming bevoegd is, de wet telijk vastgestelde voorwaarden voor het verkrijgen van subsidie uit open bare kassen aan te vullen, door scherper omlijnde voorwaarden betreffende de samenstelling tvan het leerplan en het gebruik van leermiddelen. Voor het geval in een inrichting voor bijzonder onderwijs de handhaving van dè orde of rust op niet voldoende wijze wordt gewaarborgd, is de secretaris-generaal van het Departement van Opvoeding, Weten schap en Cultuurbescherming bevoegd: 1). Het schoolbestuur aanwijzingen te geven. Voor het geval het schoolbestuur be doelde aanwijzingen niet of niet genoegzaam opvolgt, kan de secretaris-generaal een ge machtigde aanwijzen, die de rechten en ver plichtingen van het bestuur geheel of ten deele moet waarnemen. 2). De school voor bepaalden of onbe- paalden tijd te sluiten. De, secretaris-generaal kan de hem in gevolge het bovenstaande toekomende be voegdheden op onder hem ressorteerende instanties overdragen. Het bepaalde bij het besluit no. 62/ 1941 betreffende handhaving der orde onder de studenten aan universiteiten en hoogescholen in het bezette Neder landsche gebied blijft onverminderd van kracht. Deze verordening treedt heden in wer king. Het heden versohenen Verordeningenblad bevat een verordening van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche ge bied betreffende wapenen, munitie, spring stoffen en ontstekingsmiddelen. Deze wa penverordening heeft betrekking op vuur- waipenen, alarmpistolen, slag-- en stootwa- penen, munitie Voor vuurwapenen, belang rijke onderdeel en van vuurwapenen en mu nitie, alle springstoffen en ontstekings middelen voor springstoffen. Deze begrippen worden hierin nauwkeu rig omschreven. Afgifte en ontvangst van wapenen of munitie mogen slechts geschie den op vertoon van een wapenontvangst- vergunning. Het in bezit hebben en bij zich dragen van genoemde artikelen is aan di verse voorwaarden onderhevig. Onder verschillende uitzonderingen, die dienaangaande zijn toegestaan, val len o.a. de bezitters van wapenverza melingen, diie verplicht zijn binnen vier weken na het in werking treden dezer verordening een nauwkeurige lijst Van de zich in deze verzameling bevin dende vuurwapenen en munitie bij het plaatselijke hoofd van politie van hun woonplaats in te dienen en veranderin gen binnen een week op te geven. Houders van een door Duitsohe of Ne derlandsche burgerlijke of militaire in stantie uitgereikte, thans nog geldige ver gunning kunnen binnen een week een aanvrage om een thans benoodigde ver gunning indienen. De oude vergunning blijft uiterlijk tot 1 November van kracht. De verordening treedt heden in werking. AMERIKAANSCHE VERMOGENS WAARDEN. In een verordening Van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende Amerikaansche vermo genswaarden, welke heden in werking treedt, wordt o.a. bepaald, dat het ver boden is, te beschikken over eenige waarde van het vermogen van een vennootschap, van een onverdeelde gemeenschap of van ten rechtspersoonlijkheid bezittend li chaam, voor zoover deze voor niet minder dan een vierde gedeelte direct of indirect onder den invloed staan van natuurlijke of rechtspersonen, die hetzij de nationali st der Ver. Staten van Amerika bezitten, hetzij in de Ver. Staten van Amerika hun woonplaats, hun zetel of hun gewone ver blijfplaats hebben. Dit verbod geldt niet, indien de Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied (commissaris- generaal voor financiën en economische zaken, vergunning daartoe verleent. Bovengenoemde vennootschappen, onver- gemeenschappen en rechtspersoon lijkheid bezittende lichamen dienen binnen een week na de inwerkingtreding dezer verordening bij de „Deutsche Revisions- und Treuhand A.G.", bijkantoor 's-Graven- hage. Alexanderstraat 22. schriftelijk op te geven haar nauwkeurig adres, de namen en adressen van de tot vertegenwoordiging be voegde personen, van de commissarissen of van eventueele andere met het uitoefenen van toezicht belaste organen en verder het bedrag en de soort der Amerikaansche deel- gerechtigdheid en overige belangen. Voorts bevat de verordening verschil lende strafbepalingen bij ontduiking dezer verordening. Het Verordeningen blad van heden bevat een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied be treffende het houden van duiven. Hieraan wordt het volgende ontleend: Hij die postduiven daadwerkelijk in zijn bezit heeft, molt lid zijn van het Nationaal Ver bond van Nederlandsche Postduivenhou- ders, gevestigd te Amsterdam. Amsteldijk 44. Als postduiven worden beschouwd dui ven, welke geschikt zijn voor het over brengen van berichten. Hij die duiven, geen postduiven zijnde, daadwerkelijk in zijn bezit heeft moet lid zijn van den Nederlandschen Bond van Sierduiven-fokkersvereenigingen, geves tigd te Gouda, Van Beverningklaan 36. De leden van deze bonden dienen te vol doen aan de bevelen welke door de Duit- sche weermachtsbevelhebber in Nederland zijn of worden gegeven. De duiven moeten van ringen worden en blijven voorzien. Deze worden door de bonden uitgegeven en kunnen daar worden aangevraagd. Iedere duivenhouder dient een lijst van deze duiven in drievoud aan den burge meester der gemeente, waarin de duiven worden gehouden, ter afstempeling over te leggen. De lijst moet den naam der houder en de nummers der duivenringen vermel den. Een exemplaar van deze lijst dient zichtbaar aan den slag te worden opge hangen, een tweede dient aan het verbond of aan den bond te worden toegezonden, terTijl het derde ter gemeentesecretarie wordt bewaard. Is een duif gestorven, dan moet de poot, waaraan de ring is bevestigd bij het eerste gewricht worden afgesneden en met den ring bij den burgemeester wor den ingeleverd. Het is verboden duiven, hoe ook ge naamd, vrij te laten vliegen. De ruimten, waarin de duiven worden gehouden, moe ten zoo goed zijn afgedekt of gesloten, dat wegvliegen is uitgesloten. Het houden van duiven is verboden op schepen, aan personen die joden zijn of als joden worden aangemerkt en aan buiten landers en staatlozen. Het houden van duiven, welke ringen dra gen. die niet door genoemde bonden zijn uitgegeven, is verboden. Deze duiven moe ten bij den burgemeester worden ingeleverd. Hij bij wien een duif binnenvliegt of die op andere wijze een duif daadwerkelijk in zijn bezit krijgt moet deze, met de zich mo gelijk bij de duif bevindende berichtkokers en mededeelingen, aan den dichtstbljzijn- den burgemeester afgeven* Pootringen en dergelijke mogen niet afgenomen worden. Het is verboden duiven te verkoopen, ver ruilen, weg te schenken, tijdelijk aan an deren over te laten, in of uit te voeren, duivententoonstellingen te organiseeren of 'hieraan deel te nemen. Verder worden de bevoegdheden van den weermachtsbevelhebber in Nederland ten dezen aanzien uiteengezet. De burgemeesters dienen voor de uitvoe ring van deze verordening in hun gemeente zorg te dragen. Voorts zijn de strafbepalingen bij over treding vastgesteld. De verordening treedt op 4 Augustus a.s. in werking. BEHANDELING VAN VIJANDELIJK VERMOGEN. Aan een verordening van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied, houdende wijziging en aanvulling van de verordening no. 26/1940 betreffende de behandeling van vijandelijk vermogen wordt het volgende ontleend: In de eerste plaats wordt onder de staten welke als vijandelijke staten moeten wor den beschouwd, opgenomen de Unie van Socialistische Sovjetrepublieken. Tevens is o.a. bepaald, dat de aanmel ding van het zich in het bezette Neder landsche gebied bevindende Sovjet-vermo gen binnen een week na inwerkingtreding dezer verordening (heden) bij de „Deut sche Revisions- und Treuhand A.G.", bij kantoor 's-Gravenhage, Alexanderstraat 22 onder nauwkeurige opgave van de afzon derlijke vermogenswaarden moet geschie den. BEVOEGDHEDEN OP HET GEBIED VAN Z.G. „DEFENSIESCHADE". Verschenen is een Verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied betreffende de bevoegd heid van het Departement van Financiën op het gebied der zoogenaamde defensie- schade. Naar aanleiding van het verschijnen van deze verordening deelt het Afwikkelings bureau van het Departement van Defensie het volgende mede: Met de inwerkingtreding der bovenge noemde verordening gaat de behandeling van alle declaraties en rekeningen wegens schade, voortvloeiende uit maatregelen, ge nomen door of vanwege Nederlandsohe mi litaire autoriteiten, ten aanzien waarvan op' grond van eenige wettelijke bepaling recht op schadeloosstelling bestaat, van het De partement van Defensie (Afwikkelingsbu reau) per 7 Juli 1941 over op het Departe ment van Financiën, Deze aangelegenheden worden bij het De partement van Financiën behandeld door de Advies-Commissie-Vorderingen, Alexan. derstraat 15, 's-Gravenhage. Alle aanvragen tot schadevergoeding van bovengenoemden aard dienen met ingang van heden uitsluitend te worden gericht aan deze commissie. De aanvragen, die berusten op toepas sing der inkwartieringswet moeten worden geadresseerd aan de „Afdeellng Inkwartie ringswet" der Advies-Commissie-Vorderin gen, pa. Amaliastraat 3. 's-Gravenhage, die. welke betrekking hebben op de zee schepen, moeten worden gericht aan de „Afdeeling Zeeschepen" derzelfde commis sie, p.a. Amaliastraat 3. Voorzoover reeds een aanvraag bij het Departement van Defensie (Afwikkelings bureau) is Ingediend of in behandeling is genomen, behoeft niet opnieuw een ver zoek tot het Departement van Financiën (Advies-Commissie-Vorderingen) te wor den gericht, aangezien alle bescheiden mede overgaan. Naar de Tokio Asahi Sjimboen meldt heeft Nederlandsch-lndië het voor beeld van de Ver. Staten en Engeland gevolgd en besloten met ingang van 28 Juli alle Japansche saldi te blokkee- ren. Bovendien zou Nederlandsch-lndië het voorneihen hebben om: 1. Allen export naar Japan, Mandsjoekwo China en Fransch Indo-China afhankelijk te stellen van een speciale vergunning. 2. De importen uit Japan stop te zet ten en 3. De saldi der Japanners in Ned.-Indië te blokkeeren. De president der Javasche bank heeft, zoo meldt het blad verder, aan den presi dent der Yokohama Speciebank medege deeld, dat de financieele overeenkomst tusschen beide banken van December 1940 wordt opgeheven. Deze maatregel wordt ermede gemotiveerd, dat de clearing niet meer, gelijk in het accoord bepaald is, in Amerikaansche dollars verrekend kan worden. De Engelsche omroep meldt, dat de regee ring te Batavia bepaald heeft, dat geen schepen meer naar Japan mogen varen en dat de vrachtschepen moeten worden vast gehouden. Voorts zou het verdrag betref fende de levering van olie door Ned. Indië aan Japan voorloopig worden opgeheven. (D.NB.). De Ned. Indische regeering heeft het leger, naar de United Press uit Batavia meldt, gemachtigd gebruik te maken van de wetten betreffende een noodtoestand, inge val dit van den kant van de militaire bevel voerende instanties noodzakelijk mocht wor den geacht. RECHTEN TEN BEHOEVE VAN DE DUITSCHE KAMER VAN KOOPHANDEL. Verschenen is een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied betreffende de heffing van rechten ten behoeve van de Duitsche Kamer van Koophandel voor Nederland (Centraal bureau voor opdrachten voor het bezette Nederlandsche gebied). Hierin is o.a. bepaald, dat industrie- en handels ondernemingen, welke in het bezette Ne derlandsche gebied zijn gevestigd of aldaar een kantoor hebben, ter zake van opdrach ten, welke haar door opdrachtgevers in het Duitsche Rijk of door Duitsche over heidsinstanties in het Duitsche rijk of in het bezette Nederlandsch gebied zijn gege ven, aan de Duitsche Kamer van Koophan del voor Nederland (Centraal Bureau voor opdrachten voor het bezette Nederlandsche gebied) rechten verschuldigd zijn tot een bedrag van één ten duizend van het beloop van de opdracht. De verordening is van toepassing op alle opdrachten, welke na 30 Juni 1941 «ijn ge geven. UITVOERINGSBESLUIT MATERIEELE OORLOGSSCHADEN. Het Verordeningenblad bevat een besluit van den Secretarisgeneraal van de Departe menten van Financiën en van Justitie tot uitvoering van artikel 7, 3e lid, van het besluit op de materieele oorlogsschaden. NAJAARSBEURS TE KEULEN. In Keulen zal de gebruikelijke najaars- beurs, de ..Herbstmesse", dit jaar normaal plaats hebben en wel in het begin van het derde oorlogsjaar: van 14 tot en met lfl September. In verband met het groote succes van de voorjaarsbeurs1941 wil men de Herbst messe nog meer dan die op de nabuurlan den oriënteeren. Het geheel zal een alge- meene afdeellng, een textielbeurs, een bul- tenlandsche afdeeling en talrijke speciale groepen omvatten. De deelneming der West- Europeesche landen belooft zeer groot te worden. De textielbeurs zal, vergeleken met de vorige Messe, een groote uitbreiding ondergaan. (A.N.P.). DE JAPANSCHE SCHEEPVAART OP AMERIKA. Summer Welles heeft den Japanschen ambassadeur, Nomoera. toegezegd, dat de Japansche schepen niet vallen onder den blokkeerlngsmaatregel van Roosevelt. De Japansche schepen, die Amerikaansche ha vens aanloopen zullen afgehandeld worden onder de tot dusver geldende bepalingen. Op het oogenblik liggen rond 40 Japansche schepen bulten de Amerikaansche wateren voor de Westkust bijgedraaid, o.m. het pas sagiersschip Tatoe Maroe, dat talrijke Amerikaansche burgers aan boord heeft. Volgens de Associated Press wordt verwacht, dat de schepen Amerikaansche havens zul len aandoen om nieuwe brandstof in te nemen. (D.N.B.). AMERIKA EN DE OORLOG. „Roosevelt wenscht een torpedo op de „West Point", onder dit opschrift meldt de Berliner Boersenzeitung uit Lissabonde bekende Amerikaansche, anti-Duitsche journaliste Dorothy Thompson heeft op haar doorreis in Lissabon in vertrouwelijke besprekingen verklaard, dat Roosevelt den oorlog wil. Hij heeft echter bij het nastreven van dit doel moeilijkheden om het An»ri- kaansche volk, dat geen oorlog wil, daarvoor te winnen. Roosevelt tracht derhalve met alle middelen een laatste aanleiding in het leven te roepen, om het Amerikaansche volk in een oorlogs-psychose te brengen. Dorothy Thompson verklaarde, dat Roosevelt het zou toejuichen, wanneer het schip West Point, waarmede de uit Duitachland vertrok ken Amerikaansche consulaire ambtenaren relzent getorpedeerd sou worden. (D.N.B.); Naar aanleiding van de door den Boll- vaanschen militairen attaché, majoor Belmonte, afgelegde verklaring, welke de onwaarheid van de tegen den Dultschen gezant in Bolivia ingebrachte beschuldi gingen aantoont, wijst de Deutsche diplo matisch politlsche KorrespondenC nog maals bijzonder diepgaand op de beteeke- nis van dit In de geschiedenis der diplo matie unieke geval. Het geval-Belmonte, aldus deKorrespon- denz, is bijzonder belangrijk, omdat hier met de middelen van een concrete verval- schlng een breuk tot stand gebracht moest worden, die niet alleen de betrekkingen van Duitschland met Bolivia, maar klaar blijkelijk het geheel van de Ibero-Ameri- kaansche staten moest treffen. Niemand anders dan Roosevelt kon, juist op dit oogenblik, zulke spanningen wenschen. Want sedert jaar en dag streeft hij er reeds naar Zuid-Amerika te doen voorko men als door Duitschland bedreigd. Hij wil nu eindelijk succes zien van zijn streven om zijn „beschermersrol" in Zuid-Amerika te kunnen gaan spelen, welke het hem mogelijk zou maken in de Zuidelijke helft van het Amerikaansche dubbelcontlnent ook militair vasten voet te krijgen en zijn aanspraken op de suprematie te fundee- ren met Steunpunten om vervolgehs daar geschikte startplaatsen te krijgen voor zijn agressie tegen Europa en Afrika De motie ven van Roosevelts verwerpelijk optreden zoo gaat de Korrespbndenz verder, ont springen geenszins een bezorgdheid voor de veiligheid en de verdediging, integendeel, het bewijs Is geleverd, dat er voor hem, noch ten aanzien van zijn eigen volk, noch ten aanzien van vreemde naties moreele remmen bestaan en dat^hem ieder middel tot vergiftiging van de" betrekkingen der volken onderling goed ls. De Korrespondenz besluit vast te stellen dat de zaak van Roosevelt al zeer sljcht en onzeker moet zijn, wanneer hij zijn toevlucht moet nemen tot dergelijke on scrupuleuze middelen. (D.N.B.) DE MILITAIRE SOVJETMISSIE IN WASHINGTON. De te Washington vertoevende militaire sovjetmissie onder generaal Golikow heeft den directeur van het ministerie in het staatsdepartement, Acheson, de verlanglijst der sovjets betreffende Amerikaansche leveranties overhandigd Volgens de Inter national News Service overtreffen de sovjet-wenschen verre alles, wat de Ver. Staten op het oogenblik ln staat zijn te leveren. (D.N.B.). GEBOREN: Emme Iréne d. van A. Stikvoort en J. Vlele Pieter Phllippus z. van P. de Boer en J. Kukler Johannes Izaak z. van P. Massaar en C. J. den Daas Teunis z. van M. Raatsie en W. J, Mol Johanna dr. van D. Groeneveld en T, v. d. Boogaart Margrita Pieternella d. van H. Oudekerk en A. G. Schering- Hendrika d. van A. J. van Vliet en H. Blaauv Gerrit z. van A. van Rijn en W. v. d. Me(j Johannes Marinus z. van J. W. Blote en G. W. van SchaikWillem z. van J. J. Rozier en C. v. d. Zon Willy d. van W. v. d. Plas en E. M. Boon. ONDERTROUWT): J. P. Herscheid jm. 27 jr. en J. W. Heijkoop jd. 20 jr. GETROUWD: G. Annokkee jm. en J. v. d. Meer jd. OVERLEDEN: W. de Waal wed. van B. de Bie 69 jr. J. H. van Sermondt m., 76 jr. C. van Dam hsvr. van P. C. Kettenis 80 jr. H. J. Rooijers m68 jr. LEIDERDORP. Voor beroep bedankt. Bedankt heeft voor het beroep bij de Ned. Herv. Gem. alhier ds. D. J. Karres te Slo ten (Fr.). Let op de fietsbanden! Ten nadeele van K. aan den Zljldljk werden 's nachts van een bakfiets de banden gesto len. De heer H. M. Zaalberg alhier ls met ingang van 1 September a.s. benoemd als leeraar ln de lichamelijke opvoeding aan verschillende scholen te De Bildt. AMSTERDAM, 29 Juli. Het zakenverkeer op de effectenbeurs te Amsterdam bleef zioh heden weliswaar in rustige banen bewegen, maar de omzetten waren toch iets grooter dan gisteren. Op eenige afdeelingen viel geregeld handel te constateeren en daardoor kreeg de markt een voorkomen van betrekkelijke levendig heid. De orders waren wel niet dik gezaaid, maar voor zoover er opdrachten waren, hidden deze meerendeels betrekking op aankoopen. zoodat de koersen geneigd wa ren tot oploopen. De stemming was dan ook goed prijshoudend en bl] het scheiden van de markt, werd in de meeste rubrieken op ongeveer de beste prijzen van den dag gehandeld. Omtrent de directe oorzaken van een en ander tastte men ln het onzekere, daar er geen bijzondere factpren waren, welke een bijzondere strooming te voorschijn hadden kunnen roepen. Maar er behoeft tegenwoor dig niet veel te gebeuren, want zoodra de koopers of de verkoopers zich terugtrekker), kan weinig aanbod of geringe kooplust on middellijk een tendenz ln het leven roepen, zonder dat daarvoor een direct voor de hand liggend motief kan worden aangege ven. Van de industrieelen werden Aku's tamelijk druk verhandeld en daarbij liep de koers onder beurstijd naar boven va» 140 1/4 tot 1413/4 Unilevers waren kalm maar vast op 129—ïaO'/o. De Phillpsaandee- len stegen door de vraag van slechts weinig stukken van 221'/. 0/o225,/«. In Calvé's en van Berkel was niet veel te doen, de koersen waren Iets hooger. Voor de minder courante lnduatrleelen was de stemming dooreengenomen verbeterd en daarbij ging er ook wat meer om. Er open baarde zich kleine vraag en het gevolg hiervan was. dat ln verscheidene gevallen de noteeringen op een hooger peil kwa men. Voor de Indische Cultuurwaarden bestond heden eveneens wat meer belangstelling, ln de Rubberrubriek werd op kalme wijze bijna geregeld zaken gedaan ln Amster dam Rubbers, waarbij een koersverbeterlng kon worden waargenomen van 26314 tot 267 Ook eenige minder courante soor ten werden wat hooger afgedaan. De Tabaksafdeeling was stil en onregel matig. Een kleinigheid lager voor Oude Deli's en Senembah's, terwijl Deli Batavia's een flinken sprong naar boven maakten. Onder de Suikerfondsen onderscheidden H.V.A.'s zich door eenige bewegelijkheid en daarbij kon het gisteren geleden kleine verlies geheel worden achterhaald. De koers bewoog zich tusschen 416 en 418 3/4 pet. In Scheepvaartpapieren ontwikkelde zich eenige bedrijvigheid, in Ned. Scheep vaart Unie's, waarvoor eenige kooplust aan den dag werd gelegd. De koers ging langzaam aan omhoog van 173 tot 174Vi rt. Oude Booten, Oude Vaarten en Japanlijnen waren mede Iets beter. De affaire op de Petroleummarkt was kalm. Olies lagen overigens stevig ln de markt en bewogen zich tusschen 237 en 240 1/4 De Nederlandsche belegglngsafdeellng kenmerkte zich eveneens door een goede tendens. De nieuwe vieren Nederland waren prac- tiisoh onveranderd. De gestaffelde leening werd op 92 15/16°/. ingezet, maar koa na derhand 93 3/16°/o bedingen. Overigens kwamen geen veranderingen van beteeke- nis voor. Gemeentelijke en provinciale lee ningen waren goed gedisponeerd. De koo pers waren wederom op het tooneel ver schenen. Pandbrieven waren stil, verdeeld, maar heel weinig veranderd. Prolongatie 2 l/4»/«. (A.N.P.). BODEGRAVEN. 29 Juli. Aangevoerd 230 par tijen Goudsche kaas, totaal 10.350 stuks, we gende 93.150 KG. Prijs met RM. 1ste soort f.61 —62,50; 2de soort f. 5860. Handel' matig. BOSKOOP, 29 Juli Coöp. Ver. De Boskoop- sche Veiling Rozen per bos: Orange Triumph 68—94 ct.; Dorus Rijkera 66—84 ct.; Rosa Mundl 72—82 ct.; Hadley 39—51 ct., Butterfly 24—34 ct.; Edith Helen 2630 ct.; Briarclif 1835 ct.; Pechtold 40 57 ct.; Wendland 21 ct.; Queen Mary 2335 ct.; Sweet Heart 72—104 ct.Florex 23—32 ct.; August Noach 12—18 ct.; Rosalandia 24—42 ct.; Prinses Juliana 3048 ct.; Polyantharozen 56—96 ct.; Better Times 60—110 ct.; Else Poul- sen 4872 ct.; Gloria Mundi 70782 ct.; Ellen Poulsen 20—30 ct.; Juweeltjes 76—106 ct.; Mac Keiler 12 ct.; Ingar Olsson 4870 ct.; Jules Bouchi 40 ct.; gemengde rozen 1420 ct. Diversen per bos: Clematis Durandl 3562 ct.: idem Mevr. Ie Coultrp 110—130 ct.: idem Prins Hendrik 75—110 ct.; Snijgroen 11 Ct. Leeuwenbekken 12 ct.; Lathyrus 35 ct.; Lelies 35—46 ct.; Anjers 30—32 ct. Peralken per stuk 810 ct. 's-GRAVENZANDE. 28 Juli. Veiling Wouters- weg. Tomaten 22; bonken 13—15; roode bessen 11—22; Colman 80—1.30; Frankenthaler 0.80— 1,15; Alicante 0.90—1,15 per KG.; dubb. boonen 15,1019; tuinboonen 7; snijboonen 17,56—22 p. 100 KG.; roode kool 5.50—7 per 100 KO.; me loenen 45 ct. per stuk. HONSELERSDIJK, 28 Juli. - Centr. Westl. bloemenveiling. Anjers f.2,706,70; Zinnia 5,30 —5,90; Gcrbera 5—6,80; Amerilly 7—9; Page 29; artisjokken f.17 per 100; Plumosa 14—34; La thyrus 5—12; Dahlia 29—38; Gladiolen 29—48 per bos; Fuchsia 67; Agratum 6 ct. per pot; siervruchten 67 ct. per bakje. HONSELERSDIJK. 28 Juli. Groentenveiling. Export: tomaten 22. bonken 15 ct. per KG.; dubb. boonen f. 17,60—22; sn- 22; tuinboonen 5.60 per 100 KG.; netmeloenen 3845 p. stuk; glaskomkommers B 8,50, C 5,50 per 100; roode kool 7 ct. per KG. HONSELERSDIJK, 28 Juli. Groentenveiling. Binnenland: Alicante f.0,96—1,10; Frankentha ler f. 0,87—1,16; Golden Champion f.037—1,16; Colman f. 0,80—1.40; Leopold f.3,96—1<H roode bessen 1022,50witte 15; tomaten 1317, 3de 59; dubb. boonen 22; snij 19—22; tuin 7,60; pruimen f.11,50; appelen 1731; uien 1113 per KG.; bloemkool 4—11; netmeloenen 41—60, 2de 22—35; suiker 63—90. 2de 36—48; peralken 12—31, 2de 8—16. 3de 5—9 per stuk; selderie 2—3H; sla 5,40—7; peen 5,60 per 100; andijvie 14—18 ct. per KG. KATWIJK A. D. RIJN, 28 Juli. Groote aard appelen f.5; drielingen f.2,50; uien f.6,408; doppers f. 9,60—12; peulen f. 12.80—16; prinae- boonen f.20—25; tuinboonen f. 6.80—7; sla f3,20 4 per 100 stuks; bospecn f. 5,90—6; bloemkool I f. 10.80—11; idem II 1.7.50—8; kroten f. 4,86—6; peen per kist f. 1.602,20. NOORDWIJKERHOUT, 28 Julii. Veiling „De Eendracht". - Stokprinsesseb. 1.4,305; dubb. hecrenb. f. 2,20; snijboonen f. 2,20; tuinboonen 70 ct.: stamerwten f. 1,20; rijserwten f.1.60; peu len T.1.60; blauwe schokken f. 1,60; capucijners f. 1.60. Alles per zak van 10 KG. RIJNSBURG. Groentenveiling 28 Juli Aardappelen f.5; Tomaten f.1822; Doperw ten f. 16; Princcsseboonen f.22; Snijboonen f.22; Waschpeen f.8; Uien f. 11.50 per 100 kg. Peterselie f. 4.56—6; Selderie f.2—2.50; Ker vel f.5—6; Kroten f.4—6.50 per 100 bos; Bloem kool f.8—U; Kropsla f. 3.50—4.50 per 100. RIJNSBURG, 28 Juli Bloemenveiling Achilleia f.0.70— 1; CentLse gemengd 13—16; Paplerbloemen 913; Distels 45—50; Witte Le lies f.21; Figrum f.7—9; Anjers 40—50; Galar- dia 45—55; Gips 16—18; Zinnia's 60—80. ROELOF A RENDS VEEN, 28 Juli. - Tomaten 1822 ct.; peen 10 ct. per KG.; sla f.16.80; bloemkool f.11 per 100 stuks; bospeen 7 ct. per bos; prinseboonen f.3,404,05; dubb. stamb. z. dr f2.20; spekboonen f.2.20; Wagenaarsboonen f. Ï.80; snijboonen f.2,26—1,76; stek f. 1.36— 1.43; witte pronkboonen f. 1.80 per 10 KG.; augurrken C f.2.48; D f. 1.35, E 50 ct.; stippel CD 70 ct. per 25 KG. ROTTERDAM. 29 Juli. Veemarkt. Heden wer den aangevoerd 2050 dieren, waaronder 1151 runderen. 12 paarden, 11 veulens, 17 schapen, 373 nuchtere kalveren 337 graskalveren en 49 bokken. Prijzen per stuk: melkkoeien f. 545, f 440. f.330: kalfkoeien f.550, f.440, f. 335; vare koeien f 360. f.275. f.225; vaarzen f.350, f.280, f.200; pinken f.285. f.210, f.165. ZOETERWOUDE. 28 Juli. Eierveiling „Ik leer nog". Aangevoerd 1200 eieren. Prijs kipeieren, regeeringsprijs. Pluimvee: kippen f.3,60—4; ko nijnen f.1—4,60. Alles per stuk. Redactie-staf: B. W. Menkhorst, Buitenland en Tooneel; K. Been, Binnenland en Sport; J Brouwer, Stadsnieuws; Th. J. Hannema, Omgeving en Muziek.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3