Het recept LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 29 Juli 1941 De rechtspositie van de Nederlandsche Vrijwilligers bij de Duitsche Weermacht, de Waffen-SS en het Legioen OFFKIEELE KENNISGEVING Het dappere Finland Uit het Verre Oosten Haarl.straat 67 - Telef. 21954 Baruch bij Roosevelt Verspreide berichten RECHTZAKEN STADSNIEUWS Vier verordeningen verschenen VERVAL BIJ DE SOVJETS. Onder den vijandelijken buit heeft men, naar de Duitsche pers meldt, oojt een dag order van Stalin gevonden van 22 Juli, waaruit de verwarde toestand blijkt, die bij de sovjetleiding heerscht. De pers publi ceert den tekst van dezen dagorder, waarin o.m. gezegd wordt, dat wel de troepen vaak tot tevredenheid hebben gestreden, maar dat er ook velen zijn, die angst en paniek hebben verspreid en die inbreuk hebben gemaakt op de discipline aan het front. Daarom zijn wegens smadelijke vlucht, pa- niekzaaien en onbekwaamheid tot het ge ven van leiding, ondermijning van de oor logvoering, zonder strijd prijsgeven van wapens aan den vijand en eigenmachtig verlaten van de stellingen vele generaals gearresteerd en ter veroordeeling voor den krijgsraad gebracht. Naar Aftonbladet meldt, hebben Sovjet radiozenders de bevolking van St. Peters burg opgeroepen, mede te helpen bij de opsporing van bandieten, die 25 jaar lang hun ware gezicht hebben verborgen. Reeds is een aantal contra-revolutionnairen ge arresteerd en doodgeschoten. Verder zijn volgens Aftonbladet de com mandanten van de brandweer in Moskou, Jarisj, Blomberg en Borston, wegens daden van sabotage bij de blussching van de door Duitsche bommen veroorzaakte branden gearresteerd. (D.N.B.) Het verantwoordelijkheidsbesef, waar mede Finland op den linkervleugel van het Europeesche afweerfront tegen het bolsje wisme zoowel in militair, als ook in politiek opzicht zijn bijdrage levert, verzekert het land niet alleen zijn eigen toekomst, maar ook een vooraanstaande plaats in den Noordelijken sector van het nieuwe Europa zoo zet de Deutsche diplomatlsch-politi- sche Korrespondenz uiteen. Het Flnsche volk heeft geen oogenblik getwijfeld - aldus de Diplo - tezamen met het Duitsche Rijk en zijn bondgenooten zijn positieve houding ten opzichte van de Europeesche solidariteit op het slagveld te bewijzen. Finland heeft niet geprobeerd zijn eigen belangen tegenover die van Dultschiand en Europa op een gouden schaal te wegen. Het land heeft niet ge tracht in de schaduw van een verkeerd be grepen neutraliteit een politiek van voor zichtig balanceeren te voeren, of zelfs een oogenblik afzijdig te staan en toe te kijken, waar het lot van Europa ook die volken wakker schudt, die geloofden, dat de historische omwikkeling voor hen tot stil stand zou zijn gekomen. De vastberadenheid, de dapperheid en het begrip, waarmede het Finsche volk in de moeilijke oogenblikken der laatste jaren heeft stand- en vastgehouden, hebben het Finsche volk de vriendschap die altijd aanwezig was en de bewondering van het Duitsche volk verzekerd. Ook wat Fin land betreft wordt het feit bevestigd, dat Duitschland voor zijn vrienden fen trouw en loyaal vriend is in dezelfde mate als het voor zijn vijanden een vreeselijke tegen stander is. Evenzeer als in den kring der overige vrienden en bondgenooten er geen is, die een ingrijpen in zijn binnenlandsche aangelegenheden te vreezen heeft, even zeer voltrekt zich ook de wapenbroeder schap tusschen het Rijk en Finland bin nen het kader van een loyale eerbiediging ■van het wederkeerlge binnenlandsche zelf beschikkingsrecht. Evenals andere kleine volken, die Duitschland ook in tijden van nood vriendschappelijk gezind zijn, kan ook Finland er op rekenen, dat Duitsch land het zonder voorbehoud vechten van Finland in een gemeenschappelijken strijd niet vergeten zal. Waar Finland zich een loyaal en actief lid in den strijd om een nieuw Europa heeft getoond, kan het land over de geheele linie op een grootmoedige belooning van zijn offers rekenen. Zijn nationale groote doeleinden vinden in Duitschland een volledig begrip. De positie op den Noord-Oostelijken vleugel van het Europeesche afweerfront vereischt de con solidatie en versterking van het land. Waar Finland de Oost-Europeesche missie als Noordsche staat krachtig en vol ver antwoordelijkheid aan de zijde van Duitschland ter hand neemt, kan het ook ln Scandinavië dat door Finland ver dedigd wordt van een vooraanstaande plaats zeker zijn. (D.NH.) Het Zweedsche Roode Kruis zal de vol gende dagen tien ziekentransportauto's naar Finland zenden voor het Finsche Roode Kruis. Het Japansche ministerie van financiën heeft de namen bekend gemaakt van dertig Amerikaansche firma's, die in Japan werken en welker transacties onder regeeringscon- trole zullen worden geplaatst volgens de verordening op de blokkeering, die vandaag van kracht wordt. Onder deze firma's be vinden zich de filialen van Ford en van de General Motors. Ook een lijst van 46 Engelsche firma's is gepubliceerd. De regeering heeft voorts besloten tof „toezicht" op alle banken, die op eenigerlm wijze met Amerikaansch kapitaal of Ameri kaansche banken in contact staan. Ook de Canadeesche saldi zijn geblok keerd evenals de saldi van Hongkong. Volgens berichten uit Bangkok hebben de Britsche autoriteiten van Malakka bevel gegeven tot het zenden van groote troepen eenheden naar de grensgebieden. De regeering van Mandsjoekwo heeft medegedeeld, dat zij overeenkomstig de niet te verbreken vriendschapsbanden met Japan besloten heeft, alle Amerikaansche en En gelsche saldi in Mandsjoekwo te laten be vriezen. Nieuw-Zeeland heeft gisteren officieel het handels-, douane- en scheepvaartverdrag met Japan opgezegd. Het verdrag was sedert 24 Juli 1928 van kracht en vervalt drie maanden na de opzegging. De behandeling van Japan als meestbegunstigde natie komt hierdoor tevens te vervallen. (Domei) Sedert den aanvang van het Chineesche conflict hebben de Ver. Staten systematisch gestreefd naar een af snoering van de Ja pansche opkomst. Nooit echter hebben zij hun ware bedoelingen laten zien zoo tegen vermoeide, pijnlijke voeten is een: Voetbad, pedi cure, massage 95 cent; per abonnement 75 cent. 684 (Ingez. Med.) schrijft de Miyako Sjlmboen in een artikel, waarin het blad de meening, dat een over eenstemming met de Ver. Staten toch nog mogelijk zal zijn, een gevaarlijke illusie noemt. Thans moet men duidelijk inzien, dat de Ver. Staten een politiek van hSat jegens Japan voeren en zich wapenen voor den laatsten slag, waarbij Washington poogt nog steeds te bluffen, en te doen, alsof zekere mogelijkheden tot een overeenstemming open staan. Japan mag daarom niet meer ln het onzekere gelaten worden over de ware bedoelingen van de Ver. Staten, Aangezien men anders gevaSr zou loopen van een vree selijke desillusie. Deze „arglistige" politiek van de Ver. Staten is gevaarlijker dan open lijke oorlog, dien de Ver. Staten voorloopig nog willen vermijden, teneinde zldh te wape nen voor den laatsten strijd. STANDLEY NOEMT ENGELAND EEN „VOORUITGESCHOVEN BASIS DER VER. STATEN". Roosevelt heeft, volgens een bericht van de New York Times, tijdens het weekeinde in Hydepark den vroegeren leider van het Amerikaansche oorlogsbureau in den We reldoorlog, Bernard Baruch ontvangen. De president zou met Baruch de economische gevolgen van de anti-Japansche maatrege len besproken hebben. Voorts heeft de Amerikaansche admiraal William Standley in een ook door de radio uitgezonden redevoering gesproken over ide noodzakelijkheid om Engeland alle moge lijke bewapeningsmateriaal te leveren, zelfs met gevaar voor verlies van eigen menschenlevens en schepen. Ieder ware Amerikaan, zoo verklaarde de vroegere chef van den admiralen staf verder, zou zelfs den oorlog en het gebruik van Noord- Amerikaansche troepen op vreemden bo dem goedkeuren, wanneer dit dienstig zou zijn voor de veiligheid van de Vereenigde Staten. De Amerikaansche vloot bevaart thans den Atlantischen Oceaan en is sterk genoeg om den slag op dezen Oceaan te winnen. De Britsche vloot opereert slechts als voorhoede van Amerika van de Britsche eilanden af, die in feite een vooruitge schoven basis van de Vereenigde Staten vormen. Ook heeft, volgens eensluidende berich ten der nieuwsagentschappen uit Londen, de leider van de Amerikaansche hulpver leening aan Engeland, Harry Hopkins, Zondag voor den Britschen omroep een rede uitgesproken, waarin hij de belofte van hulp der Vereenigde Staten herhaalde en verklaarde, dat Roosevelt hem heeft be loofd, dat de aflevering van oorlogstuig in Engeland zou worden verzekerd. Op het oogenblik^ patrouilleeren Britsche envAmeri- kaansche oorlogschepen parallel met de taak de „levenslijn der wereld" te bewaken. De Vereenigde Staten zullen ook China en de Sovjet Unie „alle mogelijke" hulp ver- leenen. (D.N.B.) EEN BRITSCHE TORPEDOBOOTJAGER GETORPEDEERD. Tijdens een gevecht tusschen Italiaan- sche motortorpedobooten en lichte vijande lijke eenheden, Is, naar een speciale cor respondent van Stefanl meldt, een Engel sche torpedobootjager door torpedo's ge troffen. De torpedobootjager vertoonde on middellijk slagzij. Itallaansche verkenningsvliegtuigen kon den waarnemen, dat de bemanning kort daarop de reddingsbooten uitzette. DUITSCHE KOERIERSBAGAGE IN ARGENTINIË IN BESLAG GENOMEN. Uit een vliegtuig zijn 25 Juli op Argen- tijnsch gebied te Cordoba drie koerierzak- ken verwijderd, die als diplomatieke bagage kenbaar waren gemaakt en van het Duit sche gezantschap te Lima onderweg waren naar de ambassade te Buenos Aires. De Duitsche ambassade in de Argentijn- sche hoofdstad heeft terstond ten scherp ste geprotesteerd tegen deze krasse schen ding van het volkenrecht en teruggave van de koeriersbagage geëischt. (A.N.P.) HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen. N.V. Leidsche Melkinrichting „De Land bouw", Rljnsburgersingel 23, Leiden. Het filiaal te Amsterdam, Gov. Flinck- straat 235 is overgegaan aan de Comm. Venn. Zuivelfabriek „Nieuw Plancius'' al daar. Vereenigde Schoenhandel „Eysta" N.V., Haarlemmerstraat 151, Leiden, Keizersgr. 810, hoofdzaak, Amsterdam. Het filiaal te Leiden is d.d. 15 Juli 1941 opgeheven. J. D. Wiersma, Oude Vest 229, Leiden, antiquiteiten. De zaak Oude Vest 229 is d.d. 30 Juni 1941 opgeheven, terwijl het filiaal Rapen burg 3 wordt voortgezet door mej. G. M. Wiersma o.d. naam: voorh. J. D. Wiersma. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen geneeskunde de heeren: N. Rodenburg (Dieft), J. C. Flohil (Loosduinen), J. Dijk (Apeldoorn), W. K. Gunst (Breda) en F. A. C. Broekmans (Bergen op Zoom). Onze stadgenoot, de heer D. Bosma, slaagde te Utrecht voor het examen Fransch M.O.A. met paedagogische aan vulling. Mej. G. C. Perdeck alhier behaalde het getuigschrift van huishoudkundige ter plattelande, uitgereikt door de Rijksland- bouwhuishoudschool „Nieuw Rollecate" te Deventer. De heeren P. Maaskant en J. C. Stafleu, beiden alhier, zijn geslaagd voor het V.T.H.-diploma practijk leeraar Engelsche handelscorrespondentie. De Wethouder van Sociale Zaken, de heer J. J. van Stralen is verhinderd mor gen spreekuur te houden. Zuinigheid met licht Is nationale plicht. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Het dure woord. Het was een duur woord dat mej. K. te Alphen op 8 Maart tegen haar buurvrouw had gebruikt. Het was duur, omdat ze nu de reiskosten naar Den Haag er door kwtjt was, terwijl ze bovendien nog f9 boete kreeg ook. Maar de juffrouw had het er ook naar ge maakt; ze had de buurvrouw voor „viezerik" uitgescholden, terwijl daarna nog iets was gezegd. Maar het eene woord was al genoeg. De officier vorderde f20 boete subs. 20 da gen heohtenis. De politierechter verminderde de boete tot genoemd bedrag, omdat de juffrouiw intus- sChen verhuisd is. Hetgeen ook al geld kost BACHCONCE^T PIETERSKERK. Leo Mens (orgel). Charles Van Isterdael (cello). Menigmaal reeds wijdden wij besprekin gen naar aanleiding van J. S. Bach's sterf dag, nu welhaast twee eeuwen geleden, op 28 Juli 1750, in verband waarmee de orga nist Leo Mens ieder Jaar met groote liefde en vereering een herinneringsconcert geeft. Van den genialen Leipziger Thomascan tor Bach kan men het zich tegenwoordig nauwelijks indenken, dat zijn verheven, bezonken en door en door religieuse muziek zóó langen tijd verwaarloosd werd, noch in kerken, concertzalen of hulzen opklonk Gelukkig bracht echter de reeds in de vorige eeuw ontstane en sindsdien steeds krachtiger Bachherleving daarin verande ring, zoodat thans ongetwijfeld talloozen gerechtvaardigde belangstelling voor dezen grooten meester, een der hoogste dragers der Duitsche cultuur, ten deel is gevallen. Vooral ln den huldigen tijd, is er, na een langdurige periode, waarin romantiek, in- divualisme en andere invloeden hoogtij vierden, bij velen een hevigen drang merk baar naar de onvergankelijke, geestelijke waarden, die Bach's universale kunst, hoewel zij ook ln menige compositie geens zins gespeend was van wereldschen in houd, kenmerkt.' Op het „eeuwige" evenwel, als funda menteel element der Bachsche muziek had echter niemand minder dan Goethe in verschillende uitspraken reeds gewezen. En hoe ouder men wordt, des te sterker wordt men innerlijk door dat element ge grepen, omhoog geheven en gelouterd tij dens het beluisteren van zijn werken, waarin Bach, formeel gezien, wellicht veel al een onmiddellijk Voortzetter en vervol maker was van hetgeen voorgangers schreven, doch waaraan hij overigens een absoluut persoonlijken inhoud en uitdruk kingswijze verleende, als kenmerken van „ware muziek". De meest gecompliceerde vormen, spe ciaal de fuga's zijn bij hem aldus iets van zelfsprekends en noodzakelijks voor den steeds geestelijk, zielvollen inhoud. Zoo ls het ook met zijn 148 koraalvoorspelen, waarvan Mens ons twee voorbeelden voor speelde: rustend op het diepste der pro- testantsche kerk, bewondert men ook in dit onderdeel van Bach's kunnen zijn onbe grensde scheppingskracht. Met de bekende werken Mens moge bedenken, dat er nog vele Bach-schatten onontgonnen liggen! het tweede concert in a moll naar Anton Vivaldi, de koraal voorspelen „Ach, bleib bei uns" en „Wachet auf, ruft uns die Stimme", de Prélude en Fuga in a moll en de Toccata en Fuga in e moll, gaf Mens opnieuw bewijs van gedegen en verdienstelijk kunnen, al wil len wij ons niet verhelen, dat speciaal in rythmisch opzicht eeh duidelijke onzeker heid te bespeuren viel, terwijl de te zware en logge registratie van hek tweede koraal- voorspel ons evenmin bevredigen kon. Charles van Isterdael was de solist. Of hij er verstandig aan gedaan had, voor zulk een enorme ruimte zijn keuze te bepalen op de intieme „kunst der lijnen", waartoe de solosuite in G (een der 6, die Bach voor dit instrument schreef) en de Sarabande uit de 4e suite behobren, lijkt ons ten zeerste twijfelachtig ,v. Isterdael leek ons bovendien aanvankelijk niet op dreef: de klank vervaagde te veel, daarenboven ver oorloofde v. Isterdael zich verschillende stylistische vrijheden, terwijl de innerlijke spanning dezer ook qua uitvoeringspractijk hoogst veelelschende composities en de pressie kwamen. Hij herstelde zich echter meer in de Sarabande, doch vooral in de diepe waarden ervan, onvoldoende tot ex- verrukkelijke en ontroerende Sicilianö konden wij den zangerlg-vloeienden toon bewonderen, die dezen terecht veelvuldig gewaardeerden cellist kenmerkt. TH. J. Hannema. Het heden verschenen Verordeningen blad bevat vier verordeningen van den Rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied, regelende de rechtspositie van de Nederlandsche Vrijwilligers bij de Duitsche Weer macht, de Waffen-SS en het Neder landsche Vrijwilligerslegioen. De eerste twee verordeningen handelen over het Nederlanderschap. De eerste verordening luidt als volgt: Militaire of civiele dienst in den strijd tegen het bolsjewisme is geen vreemde krijgs- of staatsdienst, als bedoeld in art. 7 lid 1, onder 4e, van de wet van 12 Decem ber 1892 (Staatsblad no. 268) op het Ne derlanderschap en het ingezetenschap, zooals deze wet laatstelijk is gewijzigd bij de wet van 15 December 1938 (Staatsblad no. 204). Het in genoemd artikel bepaalde is op zoodanigen dienst niet van toepas sing. Deze verordening treedt in werking op den dag harer afkondiging met terugwer kende kracht tot op 22 Juni 1941. De tweede verordening bepaalt, dat op Nederlanders, die in Duitschen dienst tre den, het bepaalde bij art. 7, eerste lid, on der 4e., van de wet op het Nederlander schap en het ingezetenschap van 12 De cember 1892 (Staatsblad no. 268), zooals deze wet laatstelijk is gewijzigd bij de wet van 15 December 1938 (Staatsblad no. 204) slechts dan van toepassing is, wanneer de betreffende persoon of, indien deze min derjarig is, zijn wettelijke vertegenwoordi ger voor hem binnen een jaar, nadat hij in Duitschen dienst is getreden, verklaart, dat hij afstand doet van zijn Nederlander schap. Een verklaring, als hier bedoeld, dient te worden afgelegd tegenover den burgemees ter der gemeente, in welker bevolkings register de betreffende persoon ls inge schreven of laatstelijk was ingeschreven. Is of was de betreffende persoon in het central! bevolkingsregister ingeschreven, dan treedt in de plaats va» den burge meester het hoofd van de Rijksinspectie van de bevolkingsregisters. Hetzelfde geldt, indien de betreffende persoon nog nimmer in een Nederlandsch bevolkingsregister was ingeschreven. Deze verklaring dient hetzij ten over staan van de boven genoemde Instantie, hetzij schriftelijk aan haar te worden af gegeven. In het eerste geval wordt van de verklaring procesverbaal opgemaakt. In dien zij schriftelijk wordt afgegeven, dient de handteekening van hem, die de verkla ring aflegt, door een daartoe op grond van de geldende rechtsvoorschriften be voegde instantie (dienst) of persoon te zijn gelegaliseerd. De genoemde instantie dient hem, die de verklaring aflegt, kosteloos een schrifte lijke bevestiging te geven, dat en wanneer hij de verklaring heeft afgegeven. De hierboven bedoelde verklaring heeft terugwerkende kracht tot op het tijdstip, waarop de betreffende persoon hel Neder landerschap zou hebben verloren. Deze verordening treedt in werking op den dag harer afkondiging met terugwer kende kracht tot op 10 Mei 1940. De termijn, bedoeld in den aanhef dezer verordening loopt tot en met 10 Mei 1942, wanneer de betreffende persoon vóór den dag van afkondiging dezer verordening in Duitschen dienst is getreden. De derde verordening betreft den dienst van Nederlanders bij de Duitsche Weer macht, de „Waffen-SS" of het Vrijwilli gerslegioen Nederland. Hierin is bepaald: Het verrichten van diensten door Neder landers bij de Duitsche Weermacht, de „Waffen-SS" of het Vrijwilligerslegioen Nederland levert niet een der feiten, om- r :hreven in de artikelen 101 tot en met 103 van het Wetboek van Strafrecht, op. Deze verordening treedt in werking op den dag harer afkondiging met terugwer kende kracht tot op 10 Mei 1940. De laatste verordening betreft eenige sociale voorzieningen ten behoeve van vrij willigers bij de Duitsche Weermacht, bij de „Waffen-SS" en bij het Vrijwilligerslegioen Nederland. In deze verordening wordt o.m. bepaald dat de wederzij dsche rechten en verplich tingen, voortspruitende uit een dienstbe trekking welke een persoon, die ln mili tairen dienst wordt opgenomen in de Duit sche Weermacht, de „Waffen-SS" of het Vrijwilligerslegioen Nederland, als werkne mer heeft aangegaan, worden opgeschorst gedurende den diensttijd. Staat een werknemer in dienstbetrek king tot het Rijk, een provincie, een ge meente of een ander publiekrechtelijk lichaam, dan ontvangt hij: 1. indien hij ongehuwd ls, tachtig ten honderd, 2. indien hij gehuwd is en a. geen kin4eren moet onderhouden, ne gentig en honderd, b. minder dan drie kinderen moet onder houden, vier en negentig ten honderd, c drie of vier kinderen moet onderhou den, zeven en negentig ten honderd, d. vijf of meer kinderen moet onderhou den, honderd ten honderd, van hetgeen hij zou ontvangen, wanneer hij geen militai ren dienst zou verrichten. De werkgever kan de dienstbetrekking niet opzeggen, de werknemer behoudt on verminderd zijn positie. De verwanten van de Vrijwilligers ontvangen ter voorziening van de noodzakelijke levensbehoeften kost winnersvergoeding. Deze wordt alleen ver strekt voor zoover de voorziening dezer behoeften niet of niet voldoende ls verze kerd. Uitvoerig wordt vastgelegd, in hoe verre degene, die aanspraak kan maken op kostwinnersvergoeding en diens familie verplicht zijn, met arbeid of anderszins de eerste levensbehoeften te verzekeren. Kostwinnejsvergoeding wordt slechts op gedaan verzoek verleend. Het verzoek kan zoowel van den vrijwilliger als door den ge rechtigde worden ingediend bij het hoofd kwartier van het vrijwilligerslegioen Ne derland te Den Haag, Koninginnegracht 22. De uitbetaling geschiedt door dit hoofd kwartier. De commandant van het Vrijwilligers legioen Nederland wordt gemachtigd, de noodzakelijke voorschriften in overeen stemming met den secretaris-generaal van financiën uit te vaardigen. De kostwinnersvergoeding ten aanzien van leden der Duitsche Weermacht en der „Waffen-S.S." blijft geregeld door de dien aangaande in het Duitsche Rijk geldende voorschriften. De verordening treedt heden in werking met terugwerkende kracht tot op 22 Juni j.l. INLEVERING VAN METALEN DOOR PARTICULIEREN. Toezending oproepingen. De Burgemeester van Lelden maakt be kend: dat de oproepingen tot inlevering op Zaterdag 2 Augustus zijn verzonden aan hen, die woonachtig zijn: Groenesteeg 2eind. Halvemaanspoort Hartesteeg Haverstraat H. Geesthof Hoefstraat Hof van Venetie Hoogl. Kerkchsteeg Hoogl. Kerkgraciht Hoogstraat Hooigracht 246 1—113 B Blo^mistenlaan Lammensehansweg Leliestraat Lindestraat Pioenhof C gesloten. D Haarlemmerweg 13einde Hansenstraat K. Hansenstraat Holl. Spoorw. blokhuizen Jan Lievensstraat Leeuwenhoekstraat L. v. Leydenstraat Musschenbr.straat 115 Anna Pauiownastraat Juiianastraat Maresingel 138 W. Pyrmontstraat 58aeinde De oproepingen vermelden tijd en plaats van het bureau, waar de inlevering dient te geschieden. Bureaux zijn gevestigd: voor groep: A. Meisjes H.B.S., Garenmarkt. B. Gymnasium Frulnlaan. C. Christelijke H.B.S.. Kagerstraat. D School Pau) Krugerstraat. E. School van der Werffstraat 98-100, hoek Oude Vest. bij de haven. NB. Voot inlevering van metalen, deel uitmakende van bedrljfs- en magazijn- voorraden van overheidsbedrijven of toe- behoorende aan winkeliers, warenhuizen, groot- en kleinhandelaren, fabrikanten en vertegenwoordigers volge men de gepubli ceerde aanwijzingen. De bureaux zijn geopend van 8.30—12.30 en van 1417 uur. Rijksduitschers die een oproepingskaart mijnerzijds ontvangen moeten de inleve ring desniettemin uitsluitend verrichten bij den met de uitvoering der metaalinle vering belasten Ortsgruppenlelter; (zie on derstaande regeling). Het niet ontvangen van een oproeping ontheft de lnleveringsplichtigen niet van hun verplichtingen. De Burgemeester, STEVENINCK. Leiden, 29 Juli 1941. 714 Für Reichsdeutsche im Arbeltsberelch der NSDAP in den Niederlanden Ortsgruppe Leiden finden die Elnlieferungen betreffs Metallsammlung ln Hotel „De Burcht" Lei den Burgsteeg 1 statt. Die Relchsdeutschen mlt den Anfangs- buchstaben Ihres Familiennamer von: A—H Mittwoch 16-7-41 von 19—22 Uhr Samstag 19-7-41 von 1520 Uhr I—Q Mittwoch 23.7.41 von 19—22 Uhr Samstag 26-7-41 ,on 1520 Uhr. R—Z Mittwoch 30-7-41 von 19—J2 Uhr. Samstag 2-8-41 von 15—20 Uhr. Ortsgrupi L-nleiter STEFFBt 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2