LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - Tweede m Donderdag 24 Juli 1941 Concours-Hippique te Hoofddorp VISSCHERIJ-BERICHTEN Zeer groote belangstelling FEUILLETON Een man verdween.. Tournooi te Noordwijk begonnen Directeur Ned. Visscherij centrale Kampioenschap van Leiden en Omstreken AGENDA Winterhulp Nederland VRAGENRUBRIEK Gistermorgen is op het gemeentelijk sport terrein te Hoofddorp het 30ste concours-hip- pique begonnen, dat uitgeschreven werd door de vereeniging „Vooruit ter bevordering van de paardenfokkerij in Haarlemmemreer". Zooals gewoonlijk waren reeds dagen te voren de voorbereidende werkzaamheden be gonnen, niet alleen op het terrein, doch ook daar buiten. Op het Marktplein te Hoofddorp stonden allerlei vermakelijkheden opgegesteld. zooals zweef- en draaimolen, cake-walk enz. En het was weer een en al vrolijkheid op dit anders zoo stille plein. In het dorp gaven bordjes de richting aan naar de verschillende ingangen van het ter rein. Men behoefde echter den stroom van menschen maar te volgen, Het drukke ver keer. komende uit alle richtingen, werd door een versterkte politiemacht geregeld en geleid naar de volle parkeerplaatsen. Op het voorterrein was een groote drukte van paarden., koetsen en eigenaars. De paarden werden voor de laatste maal opgetuigd en af gerost. Hier bleek weer, dat het Hoofddorpsche con cours een eigen cachet draagt Het landbouw- tuigpaard was overwegend in de meerderheid, vandaar ook steeds de groote belangstelling van de zijde van de landbouwers, die uit alle stre ken van ons land hierheen waren gekomen, om de verrichtingen van deze of hun dieren te aanschouwen. Het bijzonder geschikte terrein bood aan duizenden toeschouwers een ruime zit- of staanplaats. Binnen den ring stonden keurige hindernissen opgericht, bestaande uit spoor- wegboomen, hekwerken, enz., alle omgeven door struiken. Deze hindernissen waren echter eerst in het middagprogramma noodig bij de beide springnummers. Op het achterterrcin vonden 's morgens de voorkeuring plaats en de dressuurproeven, waar van de uitslagen als volgt luidden: Dressuurproef voor 4-tallen landelijke rui ters, zes 4-tallen: 1. De L. R. te Waddinxveen met 90.8 p.; 2. L. R. te Bovenkerk met 90.3 p.; 3 L. R. te Hoofddorp met 88,2 p.; 4. L. R. te Amsterdam met 80,2 p. Dressuurproef voor amazones: 1. Mej. S v. d. Breggen te Waddinxveen met Amalia, 7.8 p.; 2. mej, G. Verbeek te Amsterdam met een schimmelmerrie., 6,9 p.: 3. mej. G. Goes te Bad hoevedorp met Anemoon, 6,1 p.; 4. dezelfde met Solong, 6,6 p.; 5. mej. A. Molenaar te Hoofd dorp met Prins 6,4 p.; 6. mej. J. v Wijk te Hoofddorp met Erna, 6,1 p. Dressuurproef voor landelijke ruiters, klasse N.. 1. Corie van J. P. v Leeuwen te Hoofddorp met 8 p.; 2. Nora van W. N Fokken te Am sterdam met 7,2 p.; 3. Ph. Kroes te Waddinx veen met Willy. 6,8 p.: 4. Willy van C. Avis te Hoofddorp met 6,7 p.; eerv. vermeld: Jan Kolk te Bovenkerk met Emmo. 6.6 p. Handicap-dressuurproef kl, B, L en M: 1. D. J. Mellema te Finsterwolde met Adelborst. 8,7 p.; 2. J. v. Nieuwenhuysen te Hoofddorp met Tama. 8,1 p.: 3 me.i. G. Verbeek te Amsterdam met Gerda, 7p. Éerv vermeld: Joh. Saarloos te Bovenkerk met Gretha, 7,6 p Ingespannen hengsten (type landbouwtuig- paard)1 Rheinsohn: 2 Burchtheer, beide van de Ver ,,Ons Belang" te Haarlemmermeer. Eenspannen tulgpaarden (limietklasse). 7 deelnemers. Prijzen: f.40. f.30. f.20 en f. 10: 1 Zampa van A Stehouwer te Dubbeldam (Caspers): 2. Nubert van D. E. Mellema te "Finsterwolde: Germaan van 4 Stehouwer v.n.; 4 Boudewijn van Jac. v. Abeelen te Til burg. Tweespannen trekpaarden voor boerenwa gen. 8 deelnemers. Prijzen in totaal f.190: 1. Armandia en Ida, resp. van P H. Vos te Hout- rakpolder en A. Pruissen te H'meer; 2. Soan bruinschimmels van M Immink te Nieuw-Ven- nep: 3. Span bruinen van Wed. H. Gra-nueman te Badhoevedorp: 4. Astra en Jana van Ei.ier en Kranenburg te Abbenes. Eenspanner, fokmerries (type landbouwtuig- paard), Prijzen f.50. f.40, f.25 en f.25. ïn- gcschr. 12. uitgekomen 5: 1. Handria van D. E Mellema te Finsterwolde; 2. Sidelda van J. Parlevliet te H'meer; 3. Ancie van P. v. d. Breuk te Groenekan; 4. Ajeta van Chr. van Wiik te Hoofddorp. Klavertje-Drie (groepen van 3 landelijke rui ters) 1. Donkerbruinen v. d. L. R. te Hoofd dorp; 2. Schimmelmerries v. d. L. R. te Am sterdam: 3. Lichtbruinen v. d. L. R. te Amster dam: 4. Zwarten v. d L. R. te Hoofddorp. Tweespannen landbouwtuigoaarden (merries) voor boerenwagen Prijzen: f.50. f.40, f.25 en f.25. Eerste en tweede prils gedeeld door het SDan van J. Parlevliet te Haarlemmermeer én dat van D. E. Mellema vn.; 3 Ajeta van Chr. van Wijk met Wunder van D. v. Wieriiuren te Abbenes: 4. Wekona en Aprieda van W. C. v. Arendonk te Bovenkerk Eenspannen tuigpaarclen in Nederland gebo ren. Prijzen f.50. f.40. f.25 en f.25. Ingeschre Door LESLIE FORD (30 Ik vertelde hem het heele verhaal, behal ve dat Ridley zijn vrouw een moordenares had genoemd. „Het kan me zelfs niet schelen, te moeten bekennen dat ik een vreeselijke luistervink geweest ben", zei ik. „Hij doet het alleen om Lisa te kwetsen! Hij is een on-uit-staan- bare kerel!" Kolonel Primrose keek mij aan met een lachje om wild van te worden. „Het is he laas jammer, beste meid", zei hij vriende lijk, „dat vaders niet opgesloten kunnen worden wegens wreedheid tegenover hun kinderen". Hij schudde het hoofd. „Het is haast niet te gelooven, hè? Ik dacht dat dergelijk soort tyrannen met Koningin Vic toria waren uitgestorven" Hij greep in zijn zak en haalde er een paar telegram-formulieren uit. „Dat zijnde telegrammen die hij gisteravond verzonden heeft," Het bovenste was aan zijn eigen kantoor en luidde als volgt; Maak afspraak morgen na elven John. L. Chapman en Davis zoo mogelijk lunch Maandag Sulgrave Club stop Pelham trouwt zijn dochter stop Niet vermelden Boylston prospectus maak het volkomen persoonlijk stop Vlieg Donderdag terug stop Alles eind week besloten Ridley. Het tweede was aan een advokatenfirma in Cody, buiten den Oostelijken ingang tot het park. Arrangeer huwelijkspapieren voor Geor- ven 8, uitgekomen 5. 1. Hendo van D. E. Mel lema vji.; 2. Zampa van A. Stehouwer vm.; 3. Gloriettes Jaap van E. Hemmes te Gronin gen; 4. Ancie van P. v. d. Breuk te Groenekan; 5. Boudewijn van Jac. van Abeelen v.n. Elegantste rijpaard. Prijzen: f.30, f.20 en f.10 Ingeschr. 8, uitgekomen 5. 1. Michou van D. H. Pasman te Den Haag (P. Leeuwenburg); 2. Sellö van D. H. Pasman (eig.)3. Twinkle van mej. A. de Bussy te Amsterdam. Eerv. ver melding: Blackway van J Osnabrugge lè Huis ter Heide. Eenspannen luxe tuigpaard (open klasse): 1 Dainty Lady van gebr. v. d. Haar te Zeist (Gerritsen): 2. Broompark Spotlight van J. H. van Heek te Enschede: 3. Mirage van H. J. v. Wingerden te Scheveningen. Kleine maat: Ook een eerste prijs aan Broompark Fire-Fligh van J H. van Heek. Eerv. vermelding: Toney en Jopie van M. Wit- ziers te Badhoevedorp. Des middags werden de springnummers af gewerkt. Springen met groepen van twee landelijke ruiters: 1. De vertegenwoordigers van Beemster met 16 p.; 2. die van Bovenkerk: 3. de tweede groep van Bovenkerk, resp. met 13 en 12 p., 4. de beide vertegenwoordigers van Waddinxveen met 9 punten. Springconcours M, .gereden door amateurs en professionals Prijzen: f.150. f.100,. f 75, f.50. f.25 en f.25: 1. Sb But van D. H. Pasman te Den Haag (Dietrich), 0 fouten in 76 sec., na overspringen 0 ft. in 26 sec.: 2 St. Georg van D. H. Pasman (eig.), O ft. in 77 s£Q., na over springen 4 ft.. 26 sec.; 3. Sellö van denzelfden (eig.), 0 ft. in 84 sec. (na overspringen 8 ft. in 27 sec.); 4 Mevr. Hammer met Xenophon van Commandant Breunesse, 4 ft„ in 92 sec.; 5. Michou van D. H. Pasman (Leeuwenburg) 101/4 ft. in 100 sec. Tweespannen tuigpaarden voor luxe-rijtuig. Prijzen: f.50. f.40. f.25 en f.25* 1. Jofiero en Glorie tie's Jaan van E, Hemmes te Groningen; 2. Zamna en Germaan van A Stehouwer v.n.; 3. Hendo en Nubert van D J. Mellema; 4. Zan- dria en Nutama van denzelfden. Barrière-springen door amateurs en profes sionals Prijzen f.100 f.60, f.40 f.30 en f.20: LLottka van D H. Pasman (Dietrich); 2. St. George van D. H. Pasman (eig.); 3. Sellö van WATERPOLO. NEDERLAGEN VAN BODEGRAVEN. In het. zwembad te Bodegraven werd voor de competitie gespeeld tusschen Schoonhoven en Bodegraven. De gasten bleken verre in de meer derheid te zijn, Bodegraven 1 speelde tegen Schoonhoven I en verloor met 6—1, terwijl Bo degraven II tegen Schoonhoven II verloor met WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Gisteravond werd in het Alphens Zwembad een wedstrijd gespeeld tusschen A.Z.C II en de Gouwe II welke door de Gouwe met 43 werd gewonnen. Voor de rust had A.Z C. een voor sprong van 30. doch na rust wist de Gouwe vier keer te doelpunten Het 3e van A.Z.C. speelde tegen Boskoop III welke ontmoeting een 20 overwinning voor de Alphenaren bracht. Het Alphensche dameszevental dat de strijd aanbond tegen de Boskoopsche dames wist met 1—0 te zegevieren. A.Z.C. I speelde tegen de Gouwe in welken uitwedstrijd zij met 2—1 verloor. Daar echter W.Z.C. van de Forel verloor, blijft de span ning om de leiding nog bestaan. TENNIS. MAXIMUM AANTAL PARTIJEN. Het bestuur van de N.L.TH, heeft bepaald dat het een speler verboden is op een tennis- tournooi meer dan vier partijen per dag te spelen. Het is niet alleen voor de huidige omstandig heden een goede maatregel, het zou te allen tijde juist zijn. indien dit aantal als maximum ge steld werd. Er is in het reglement wel een be paling dat een speler niet meer dan 100 games per dag behoeft te spelen doch de omstandig heden leiden er dikwijls toe, dat dit toch niet geringe aantal overschreden wordt. De nieuwe bepaling maakt echter een einde aan dezen toe stand. Het artikel houdt een bepaald verbod in. Hetgeen ongetwijfeld ook aan de spelkwaliteit ten goede zal komen. Voor verschillende tour- nooien, die te veel op den Zaterdag en Zondag concentreeren, zal dit wellicht een bezwaar zijn; zij zullen echter moeten eischen dat de spelers dan wat eerder aan hun eerste ronden kunnen beginnen. ge Pelham oud 33 en Cecily Chapman oud 23, adres in New-York Society adresboek stop Huweiijk zal plaats vinden morgen Woensdag tien uur 's morgens. Alexander Ridley. j Ridley en Hall New-York Het derde was in hetzelfde handschrift, maar onderteekend „May Ridley". Het was gericht aan een dame in New-York, wier naam ik wel eens gehoord had, en die haar werk maakt van het verzorgen van de voor bereidingen voor debutantjes in het New- Yorksche societyleven. Intrekken alle plannen en kleermaker- afspraken voor Lisa's partij stop Haar vooruitzichten ongunstig veranderd moet voortaan buiten wonen. Toen ik ze alle drie gelezen had, was ik volkomen wild. „Dat bewijst toch zeker, hoe hij er over denkt!" zei ik woedend. „Hij heeft gedaan wat hij kon om zijn eigen kind te bena- deelen". De kolonel knikte. ..Hij wil eenvoudig niet dat het kind de middelen krijgt om zich afhankelijk te maken." ,En ze heeft ze desondanks gekregen". „Tja daar ben ik bang voor", zei hij langzaam. Ik keek hem aan; de beteekenis van het geen hij zei, en de manier waarop hij het zei, begonnen tot mij door te dringen. „Kolonel Primrose! U wilt toch niet zeg gen begon ik ademloos. „Moord is moord, beste kind", zei hij kalm. „Ik heb U dat al zoo dikwijls gezegd. Het motief of liever het excuus komt er niet op aan. Ten minste niet. voordat het voor het gerecht komt". Ik wilde nog meer zeggen. Hij viel mij goedig in de rede. „Ik weet er alles van. Er waren heel-wat menschen die geen traan zouden laten over George's docd. Ze zeggen het zoo openhartig uw zoon MEJ. ROLLIN COUQUERQUE NIET IN HET HEEREN-ENKELSPEL. Dat Mej Rollin Couquerque niet in het hee- ren-enkelspel zal uitkomen is" het belangrijkste feit van den eersten dag van het Noordwijksche tournooi! Het bondsbestuur weigerde daartoe toestemming te verleenen en Noordwijk telt daardoor een bijzondere attraptie minder. Of mej. Couquerque thans in het dames-single spelen zal. was gisteren nog niet bekend, hoe wel men haar bij voorbaat bij de ..geplaatste" speelsters heeft gerekend. Dat zijn buiten haar: mej. Godefroy, mej. Mechel, mevr. Marinkelle, mej. Thonus mevr. Vleugels Schutter, mej. Rinkel en mevr. Joncquière. In totaal zijn er in het dames-enkelspel zestig deelneemsters. Het heeren-enkelspel telt 132 inschrijvingen. „Geplaatst" werden: van Swol, Bruns, Bos- schaert. Hartwig, Van Herwijnen. Van Riems dijk, Marinkelle, Borren, Rinkel, Lubbers, Van Olst, Wilton, Leyenaar, Wiegers. De Brauw en Van Meegeren Jr. In de bovenste helft leidt dat vermoedelijk tot een halve finale tusschen Van Swol en Borren, terwijl in de tweede helft spelers als Wilton, Wiegers, De Brauw en Van Meegeren Jr.. van ongeveer dezelfde sterkte zijn. Teschmacher zal niet deelnemen. In het heeren-dubbelspel zal men de nationale kampioensploeg Van Swol—Van der Heide in actie kunnen zien! Er zijn op den eersten dag nog maar weinig partijen begonnen. Men had er blijkbaar op ge rekend Donderdag, dus heden, aan te vangen en van de vervroeging bleven de meeste deel nemers onkundig of zij hebben er zich niets van aangetrokken. Pas in den namiddag wer den de eerste partijen gespeeld en togen vijven lagen de meeste banen weer ongebruikt. Of men Zondag klaar zal komen met de enorme reeks van wedstrijden is dan ook zeer de vraag. Men overweegt trouwens al het gemengd dub belspel volgende week te beëindigen. Tot degenen, die gisteren gespeeld hebben, behoorden toevallig meerdere Leidenaars voor namelijk leden van Cocktail. Van hen won Wim Keuls in drie sets van De Kuiper, Vrolijk in twee sets van zijn clubgenoot Lucas en mej. R. Keuls in twee sets van mej. van der Assen. De uitslagen van gisteren zijn: Heerenenkelspel: 1ste ronde: J. H. C. Mulder sl. K. Teschmacher 6—3, 62; A. G. Lubbers sl. mr. J. Pel 62, 63; H. B. Veltenaar sl. H, ton Cate 62, 63; W. Keuls sl. R. de Kemper 6—3, 46, 6—2; G. Spiele sl. R. Jongepier 6—0, 60; prof. van Zevenbergen sl. ir. A. Cram- winckel 6—1. 6—0; J. D. Wilton w.o.; J. H. P. Eberwein sl. E. A. Klatte 6—0, 61; P. A. Gun ning sl Th. Ver hoef f 64, 64; J. v. d. Haar sl. E. Kettner 6—2, 6—3; mr D. P. S. Meerburg sl. J. Knijnenburg 63, 61; E. Vrolijk sl. T. Lucas 6—1, 6—1; W. J. Honig sl. H. Bolgerijen G—0, 6—1; J. Stuij sl J. W. Janssen 68, 6—4, 6—0; H. Veltenaar sl. A. Gentis 8—6, 1—6. 6—4: v. d. Wel sl. E. A Elinck Schuurman 64, 63; 2ae ronde: rpóf. van Zevenbergen sl. J. D, Wilton 6—0, 6—1. Damesenkelspel 1ste ronde: mej. M. Schel lens w.o.: mej. Hoogenberk sl. mej. Nicolai 61, 6—3; mej. B. Keuls sl. mej M. von der Assen 6—1. 63; mej. K. Waller sl. mej. C. A. van Djjk 63, 63; mevr. E. van Lith de Jeude w.o. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De Noordwijksche Golfclub organiseert Zon dag een wedstrijd om den Dharmajiva Cup Medalplay. Er wordt den geheelen dag ge speeld. SCHAKEN. DE WEDSTRIJD RESID. SCHAAKCLUB I— L.S.G. I VOOR ONBEPAALDEN TIJD UITGESTELD. Het bestuur der Residentie Schaakclub heeft een protest ingediend tegen de regeling der pro motiewedstrijden, vastgesteld door het bestuur van den Ned. Schaakbond en tevens geweigerd verder te spelen, zoodat de op j.l. Zondag be paalde wedstrijd R.S.C. IL.S.G, I niet is ge speeld. EUWE VERLIEST VAN BOGOLJUBOW. De derde par ij in den schaakwedstrijd tusschen Euwe en Bogoljubow, welke gistermiddag te Karlsbad werd gespeeld, leverde een fraaie over winning op voor Bogoljubow, zoodat na deze derde partij de stand wederom gelijk is. Bogol jubow zette terstond bij de opening alles op alles, waaregenover onze landgenoot de Pruisi sche verdediging stelde. De Duitscher riskeerde daarbij evenwel de buitengewoon scherpe voort zetting van zijn tegenstander. Om op zijn beurt tot den aanval te kunnen overgaan ruilde Euwe een toren tegen een looper. Bogoljubow offerde daarop een pion en verkreeg door een spitsvondig berekenden torenzet een kennelfjken voorsprong. Hij kon reéds in den achttienden zet een stuk bemachtigen, doch liet toen zijn keus vallen op het behoud van kwaliteit. In den twintigsten zet maakte Euwe in een reeds vrijwel hopelooze positie een fout, hetgeen tot gevolg had, dat hij in den 23sten zet moest capituleeren. De vierde partij wordt morgen gespeeld, daar de beide 'schaakkampioenen vandaag rust hebben. incluis, mag ik wel zeggen dat het een beetje verwarrend wordt". Hij nam een enveloppe uit zijn zak en liet er de met bloed bevlekte clip uit glijden die in het bosch gevonden was. „Ik had mevrouw Ridley willen vragen, of deze van haar was", zei hij. „Dat weet U wel", zei ik vinnig. „U hebt ook gezien hoe zij aan haar hals voelde, toen zij het ding zag". Hij keek me zwijgend aan en stak de en velop weer in zijn zak. „Wel", zei hij, „nu zal zij tenminste eens een keertje zijn alge- heelen steun hebben. Dat zal hem in zijn praktijk geen goed doen, als zij wegens moord veroordeeld zou worden". „Zijn steun in het openbaar waarschijn lijk", zei ik. „God helpe haar als ze onder vier oogen zijn". Hij stond op. „Hoe zou U over koffie drinken denken?" vroeg hij. „Ik ben dadelijk terug", zei ik. „Ik heb een ladder in mijn kous". Hij glimlachte. „Ja, dat heb ik gezien". XIV. In mijn kamer kon ik de Ridley's hooren. „Ik wensch dat je vanmiddag op je kamer blijft", ving ik op. „Ik wil niet hebben dat Primrose met je praat, begrepen? Hij is net een fret in een konijnenhol. En als ik een dokter,vindt, beste, blijf dan alsjeblieft kij ken alsof je op bent van zenuwen. Ge woonlijk gaat dat je goed genoeg af." Mevrouw Ridley was op dat oogenblik blijkbaar te zenuwachtig om te antwoorden. Het was zot, maar op dal oogen .ik ver meerderde dat enkel mijn ontevredenheid over den kolonel. Als mevrouw Ridley haar broer vermoord had, iets waarvan haar man blijkbaar overtuigd scheen te zijn, dan vond ik dat een in alle opzichten verdedigbare DE HEER N. HAASNOOT BENOEMD. Naar wy vernemen is tot directeur van de Nederlandsche Visscherij Centrale benoemd de heer N. Haasnoot te Katwijk aan Zee. De heer N. Haasnoot zoon van den reeder Th. Haasnoot werd geboren op 16 Juni 1903 en is thans directeur der reederij firma N. Haasnoot te Katwijk aan Zee. Hij is eenige jaren consul in Zansibar geweest, PRIJZEN EN BESOMMINGEN. IJMUIDEN, 24 Juli. Tarbot 4.50—3.90, Tong 4.502.30 per kg.; Kl. Kabeljauw 7.00 per stuk; Zetschol 94.00, Kl. Schol le soort 76.00—57.00, idem 2e soort 45.0034.00, Pufschol le soort 31.0018.50, idem 2e soort 16.00 —5.70, Mul 36.00. Gr. Makreel 102.00. Kl Makreel 75.00, Horsmakreel 25.00, Gr. Bot 54.00—36.00, Kl. Bot 23.00—13.00, Gr. Schar 22.00—21.00, Kl. Schar 16.00—10.00, Pufschar 8.50—3.00, Kl. Gul 110, alles per 50 kg. Besommingen: Trawler: IJM. 64 Penelópe, 250 m.. f.4160; kotter: TX 29 f.1784; loggers; IJM. 225 f. 1172; IJM. 268 f.656; SCH 332 f. 1073; SCH 314 f.746; SCH 476 f.769; SCH 443 f 504; SCH 245 f.440; SCH 250 f.414; VL 132 f.521; KW 22 f. 915; KW 97 f. 440; KW 60 f. 486; KW 52 f. 798; KW 173 f.984; KW 108 f 650. Er waren 46 kustvisschers met een totale be somming van f7733, Plaatst Uw advertenties In hel het daguiad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijsverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldt ook voor onze .Kleine Advertenties" OM DEN WISSELPRIJS VAN HET „LEIDSCH DAGBLAD". 9 De 9de (laatste) ronde. Deze ronde werd gisteravond in „De Har monie" gespeeld met de volgende partijen: C. BruntDe Hondt, Telengv. d. Nat, Kuilman D. Brunt en PosthumaBarkema. Ditmaal was de belangstelling gering, vermoedelijk we gens het feit. dat Tummers toch reeds kam pioen was. Over de partijen van dezen avond nog het volgende: Barkema speelde Hollandsch tegen de d 4 opening van Posthuma. Laatstgenoemde had een gullen 'bui. Eerst gaf hij één pion weg, daarna een tweede, vervolgens een derde Nu had hij wel op kunnen geven, doch hij speelde nog een poos verder. Verlies was echter on vermijdelijk. Kuilman en D. Brunt speelden Spaansch. Kuilman maakte kort na de opening een fout. Hij dacht een officier te kunnen winnen, doch verloor zelf een stuk. Hierna was de partij spoedig voor hem verloren. Van der Nat speelde Caro-Cann, n.l. e4 c6. De pion op e4 schoof Teleng door, waarna afruil der koninginnen op b6 volgde. Van dei- Nat kreeg nu de open torenlijn en zette hier langs een aanval op. die hem ten slotte winst van een pion en een gewonnen stand gaf. C. Brunt en De Hondt kozen de Siciliaansché partij met een oude voortzetting, de door schuif variant op den 8sten zet De Hondt kwam na interessant middenspel béter te staan en handeling, ofschoon het een mysterie voor mij was, waarom zij dan niet haar man had uitgekozen in plaats van George. Bij de lunch was ik op het randje van on beleefd tegen kolonel Primrose. Dat wil zeg gen: totdat ik Pearl zag binnenkomen in een helrose flanellen pantalon me' jasje van dezelfde kleur. Toen werd ik plotse ling zoo charmant en verleidelijk, dat de kolonel mij aankeek of ik gek geworden was. „Begrijpt U me niet verkeerd, kolonel", zei ik. „Ik heb vamnorgen Pearl juist ver zekerd dat ik er niet over denk, met U te trouwen: en nu probeer ik haar te overtui gen dat ze me uitstekend begrepen heeft." Hij grinnikte zachtjes. „Ga maar door er mee", zei hij. „Ik vind het persoonlijk, zooals Pearl zegt heel prettig. „Het is niet zoo gemakkelijk voor mij", antwoordde ik een beetje snibbig. „Ik doe het alleen om Buck te helpen. Waar is die eigenlijk?" Zijn gezicht werd weer ernstig. „Die doet vandaag wat beenenwerk. Feiten controlee ren en vergelijken over een hoop menschen. En een paar discrete informaties inwinnen over weer anderen. Als hem dat lukt". Ik keek hem aan, verlangend wat meer te hooren. „Hoe zit dat met Steve en die revolver?" „Over Steve kan ik niet veel vertellen. De revolver heeft daar gistermorgen nog gele gen. Dat heb ik zelf toevallig geconstateerd, want ik voelde haar door een stapeltje kranten heen, toen ik .egen den kant van de tafel leunde. Toen w_ over die tele grammen spraken. Tusschen haakje^ het meisje in het telegraafkantoor lieer .ue haar uitleg van di<- geschiedenis gegeven, en ik hoop dat het een lesje, voor U zal zijn Veel vertrouwen heb ik er anders niet in. Maar in elk geval: die ïevoivei was er toen nog. Ik wist niet dat zij niet verzegeld was". „Hoeveel menschen zouden geweten heb l HEDEN. K a t w ij k-Z e e: Casa Cara, de heer Wild schut van Rotterdam. Nam. 8 uur. K a t w ij k-Z e e, Casa Cara; ds. Wildschut;. 8 uur nam. BIOSCOPEN, r 18 Jaar: 14 laar; 5 alle leefdJden. Luxor-theater: „Een leven lang" t Dagelijks nam 2 en 8 air Zondag 27 uur doorl voorstelling Lido-theater: „Onder gele vlag" t Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 21/4, 4.30 en 8 1/4 u Woensdag eD Zaterdag ma- tlnée 2,30 uur Trianon-theater: „Vergeet mü niet" Dagelijks 2 en 8 uur 's Zondags van 26.30 uur doorl voorstelling Casino-theater: „Feest ln de Jorda-an" Dagelijks 8 uur Woensdag en Zaterdag ook 2% uur Zondags te 2 eD 8 uur nam Rex-theater: „Liefde, vrouwen en Juweelen" Dagelijks 2 en 8 uur nam.: Zondag 26% uur doorl voorstelling Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 8 uur „Als het kinderhart spreekt" (Zondags gesloten). De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 19 Juli 20 uur tot Zaterdag 26 Juli 8 uur waarge nomen door de Apotheek van Driesum, Mare 110 Tel. 20406 en de Zuider-Apotheek. Lammen- schansweg 4. Tel 23553. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8. Telef. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.: 17 gr. C. (63 gr. F.). WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting .De Zijl" 12 uur 's middags; 20% gr. C. Gironummer vaD de W. B. N. 5 5 53. De Bank van de WJ3.N. isKas- vereenlging N. V. Amsterdam, Postgiron nmm er 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt gelnk ln veler leven. O. te L. - Waarschijnlijk zijn de bedoelde bepalingen ook op u van toepassing. J. P. te L. - Als in het hum-contract niets vermeld is, kan thans alsnog vergoeding ge vraagd worden voor het watergebruik. E„ L. - 1. Er is niets tegen toch nog op gave te doen. 2. Vermindering der belasting kan het gevoolg zijn. In sommige gevallen kan teruggaaf wor den verleend. U geve de feiten in elk geval op bij den belastingdienst F. de J. te N. - De aanslag is goed. won een toren voor 4 pionnen. De partij is af gebroken, doch De Hondt heeft goede winst kansen. De afgebroken partij De Hondt—Tummers is in remise geëindigd. De stand na deze ronde luidt: L. Tummers 7 p.; D. Brunt 6 p.; C. Brunt 4%x p.'; A. Barkema 4% p.; D. Posthuma 4 p.; D J M de Hondtd 3x p W. H. v. d. Nat 3% p.; F. Teleng 1% p. en C. Kuilman 1 p. Tummers won dus den lsten prijs en legde beslag op den wisselprrijs; D. Brunt won den 2den prijs. DAMMEN. BEKERWEDSTRIJDEN H.D.C. (HOORN). De 6de ronde voor de wisselbeker gaf de vol gende uitslagen: L. van ZwienenE. Megchelse 11 R. van KlaverenM. Overvliet 20 H BogaartJ. van Wieren 20 S. BlomJ. v, d. Stouwe 02 A. van VlietM. de Groot 02 W. VerboomA. Rijnberg 02 A. DisselL. Koopman 02 ben dat hij er was, en niet verzegeld?" vroeg ik. „Dat heb ik me ook al afgevraagd. Me vrouw Chapman deed zeker geen poging om het feit te verbergen. Bovendien werd die zitkamer nooit afgesloten, zooals U weet. Ik ben er zelf tweemaal komen blnnenloopen, zonder dat er iemand in de kamer was. Er is geen reden( waarom iemand die die re volver had willen hebben, het ding niet weggenomen zou kunnen hebben". „Maar hij was niet geladen'-' zei ik. „Me vrouw Chapman heeft hem ontladen". „En stak de patronen in haar zak?" In formeerde hij glimlachend. „Dat herinner ik me niet", zei ik boos. „Ze gooide ze in elk geval niet in het vuur." „Dat komt er niet op aan. George had een doos patronen op zijn kamer staan, en daar ontbreken er zes uit. Maar dat inte resseert me voorloopig minder. Wat ik wil weten is, hoe George op dien specialen tijd op die speciale plaats was. Ik zou willen we ten of het maar toevallig gebeurde, of van te voren overlegd was. Want er blijkt wel dat er omstreeks dien tijd gisteravond heel wat menschen daar in de buurt geweest zijn." „Wie dan?" „Uw vrienden mevrouw Chapman en Joe Anders bijvoorbeeld. En Steve Grant. Wij hebben zelf kunnen constateeren dat me vrouw Chapman Steve opgepikt heeft, waarschijnlijk hier ergens. Wij zagen hem naar buiten komen, en een paar minuten later zat hij bij haar in den auto. Zij zijn naar Squaw Meer geweest om Anders te halen. Die tusschen haakjes een tocht van drie dagen in twee volbracht heeft. Ik ben j daar vanmorgen geweest, en het is den oaarden wel aan te zien." „Maar Joe zou tNadruk verboden) (Wordt vervolgd), 22

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6