Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 17 Juli 1941 Strijkster Mangelster n.v. DE LANDBOUWBANK te UTRECHT Uit de Rijnstreek OPENBAAR SLACHTHUIS Cyclostyle apparaten e.'d. \d verteert in het Leidsch Dagblad BENTHUIZEN. Ongelukken. Toen mej. C..v. d. B. uit haar ligstoel op wilde staan, knelde zij haar rechter wijs vinger zóódanig, dat haar vingertop geheel werd afgeknepen. Dr. Pols verleende de eerste hulp. Paard op hol. De landbouwerszoon N. R. reed met een jong paard, dat gespannen was voor een boerenwagen, het paard sloeg op hol. waar door de arbeider A. B. van den wagen ge slagen werd waardoor hij inwendige kneu zingen en gescheurde spieren in het rech terbeen bekwam. Gevonden voorwerpen: een paar hee- renportemonnaies. Inlichtingen bij de ge meentepolitie. De 7-j. scholier G. H. trapte bij het zwemmen in de ringsloot in een stuk glas, waardoor zijn rechterteen geheel werd af gesneden. De 16-3. J- V. trapte tijdens het zwemmen in een stuk glas, waardoor hij zijn rechter voet zoo ernstig verwondde, dat hij naar het Ziekenhuis te Voorburg vervoerd moest worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Het bestuur der afd. Katwijk a. d. Rijn van den L.T.B. heeft tot lid der z.g. „Buurt- commissie", een der commissies van den „Productieslag" benoemd, de heer C. J. Boskamp, voorzitter van den L.T.B. Voor het Mulo diploma B slaagde Ger- da Schoneveld alhier. KATWIJK AAN ZEE. VERGADERING DER N. S. i„ A. P. Spreker de heer Goyvaerts. Deze vergadering werd gisteravond in het Reederijlokaal aan den Boulevard ge houden De groepsleider van Leiden, de heer Stol, deelde mede, dat de spreker, ds. Van Duyl wegens ziekte verhinderd was. In zijn plaats sprak de kringleider uit Den Haag, de heer Goyvaerts. In dezen tijd, aldus spr., waarin van alles gevraagd, wordt, hebben wij te be- slissen, uit te spreken, wat er gebeurt. Wij hooren dikwijls de klanken: wij zijn nier. meer vrij, nu zijn wij afhankelijk gewor den Ons volk was echter noch vrij, noch onafhankelijk, noch op cultureel, noch op politiek gebied. Ons idealisme, met alles wat ons ter beschikking staat, zal echter de zuivere politieke klaarheid brengen. Nadat spr. uiteengezet had, dat het ka pitaal in den nat. socialistischen staat ten dienste van het volk gebracht zal worden, wees hij'er op, dat de kerken in het na- tionaal-socialistische Duitschland opleef den omdat daarvóór de dominé's en de pastoorns politieke verlengstukken waren. Het communisme tast de hoogste goede ren van dit cultuurvolk aan. Dat de vToe- gere regeering en de kroon één lijn daar mee trekken, is zeer typeerend. Zij heb ben het geld meegenomen naar Engeland om er de bloed-eigen Nederlanders mee te vernietigen. Wij hebben geweten, dat de regeering de macht overliet aan vrijmet- selaars de R.-K. kerk en de priesters; dat was ons niet vreemd. Na gewezen te heb- ben op den hoogen trap van cultuur der Germaansche volken, gaf spr. een schets over Rembrandt, die weergaf, wat in het volk woonde. Hierna wees spr. er o.a. op, dat de tijd voorbij is, om den broeder moord der volken te blijven aanzien. Het Dultsche wapen beslist het „leven" of niet-leven" van Europa. Daar kunnen wij ons niet aan onttrekken. Velen wachten liever af, of Amerika en Engeland winnen zullen in welke landen zij hun aandeelen belegd hebben. Mochten de Joden op aar- de regeeren, dan zouden de Germaansche volken verdwijnen. Churchill en Rusland houden bidstonden met elkander. In Rus land bidt men voor de vrijheid van Chris tendom in Europa. Nu is het moment aan gebroken om vrij te zijn. Jammer, dat dit met broederstrijd gepaard ging; dat is de schuld van hen, die in Engeland zitten. Wij beleven nu het moment dat Duitsch land wil leven; daarom geeft het zijn laat- sten druppel bloed voor de overwinning. Wij, als volk van Nederduitsche stam, wil len'mee scheppen; wij willen ons volk vöi bewust laten loopen achter de banier, de kleur, die Adolf Hitler ons gebracht heeft, om de wereld te behouden. Er zijn er, die nog twijfelen, maar het proces voltrekt zich. Zij zullen diep spijt hebben, dat zij beneveld waren. Ons volk moet tot den strijd gebracht worden. Volksgenooten: schaart u achter de banier van het Ha kenkruis. Er bestaat maar één nat.-socia- lisme: het nat.soc. van Adolf Hitler, aldus eindigde spreker. LEIDSCHENDAM. Burgerl^ke Stand. Bevallen: G. M. Vogelaar, geb. Hoogervorst, Zoon. Bevallen: M. A. van der Helm, geb. Hilgers. D. C. C. van den Brink, geb. Starrenburg, Z. Ondertrouwd: M. P Koolhaas en T. Lak- kerwa. Overleden: J. Schouten, geb. Den Hertog. Vr. 61 j. Overleden: A. Bossaert. M. 46 j. Bevallen: C. Lanz, geb. Pree, D. Overleden: L. van Bohcmen m. 79 jr. De schoolarts zal Woensdag 23 dezer des middags van 34 uur in het oude ge meentehuis weder zitting houden. Ook ouders van leerlingen der R.-K scholen kunnen gratis advies krijgen. In Augustus worden geen zittingen gehouden. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Cornelia, D. v. A. Duindam en J. Passchler Cornelia. D. van J. v. Beelen en M. Barnhoorn. Johannes Wilhelmus Marie, D van J. W. M. Braun en C H. C. Kortekaas Wilhelmina Helena Clasina, D. van Th. C. Hoogervorst en A. P. Hermans. Overleden: Helena Theodora Maria Amesz 88 j., wed. v. C. Zuidhok Cornells Wilhelmus de Haas 11 j., Z. van A. de Haas Ondertrouwd: C. Zandvliet en C. H. Wijnands C. Teuwisse en J. D. Vink. OEGSTGEEST. ZILVEREN POJJTIE-JUBILEUM. De heer J. C. Krijger gehuldigd. In de smaakvol met bloemen versierde Raadzaal van het Gemeentehuis had giste ren onder groote belangstelling een groot- sche huldiging plaats van den chef-veld wachter den heer J.C. Krijger die zijn 25-ja- rig jubileum herdacht als politie-ambtenaar. Met B. en W, en den gemeente-secretaris was bijna het voltallige secretarie-personeel aanwezig, alsmede de gemeente-architect de heer C. W. F. Rietveld en het personeel van gemeentewerken. Voorts waren overge komen talrijke deputaties van politle-corp- sen uit de gemeenten Voorschoten, War mond, Sassenheim, Noordwijk, Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg en Voorhout, de Op perwachtmeester van de brigade Oegstgeest van de marechaussee, de heer Bron en het volledige politiecorps alhier en de oud nachtwaker de heer P. de Wit. Nadat de jubilaris met zijn echtgenoote en kinderen was binnengeleid door brigadier A. Koot, schetste de burgemeester den heer Krijger als een accuraat en trauw politie ambtenaar, die in alle omstandigheden zijn plicht weet te vervullen en door zijn groote bekwaamheid in zijn dienst talijke successen heeft mogen bereiken, waarvoor hij zijn groote waardeering uitsprak. Namens het gemeentebestuur wenschte de burgemeester den jubilaris hartelijk geluk, onder aanbie ding van een enveloppe met inhoud. Namens het gemeente-personeel overhandigde spr. hem een prachtige eikenhouten schoorsteen- klok en bloemenmand. Vervolgens wenschte weth. van Egmond den jubilaris hartelijk geluk. Namens het politiecorps sprak dan de heer A. Koot die uitvoerig herinnerde aan de 22 jaren van den 25-jarigen politiedienst die de jubilaris in deze gemeente heeft doorge bracht en het vele, dat de heer Krijger tot klaarheid heeft gebracht. Spr. betuigde zijn oprechten dank namens alle collega's die veel van zijn practische kennis mochten benutten, als ook voor de wijze waarop hij de leiding in handen heeft genomen, Ook sprak de heer Koot zijn bij zondere waardeering uit voor de zeer groote hulpvaardigheid bij het politiewerk verricht door mevr. Krijger onder aanbieding van een bloemenmand. Namens collega's sprak de politie-chef van Voorschoten de heer v. d. Meer den jubilaris toe en overhandigde hem een mooie vulpen. De heer Jansen, voorzitter van do v.m. afd. Katwijk en Omstreken van den Alg. Ned. Politiebond bracht zijn gelukwenschen over en dankte voor hetgeen de heer Krijger heeft gepresteerd onder aanbieding van een zilveren vulpotlood. Tot slot feliciteerde de opperwachtmeester van de brigade Oegst geest van het corps marechaussee den jubi laris. Hierop sprak de jubliaris uitvoerig zijn welgemeenden dank uit voor deze onver wacht rrootsche huldiging en de aanbieding der cadeaux. Na aanbieding van ververschingen bleven allen nog eenigen tijd bijeen. Des middags hebben velen den jubilaris te zijnen huize geluk gewenscht. Groot was het aantal bloemstukken van talrijke particulieren, waardoor het geheele huis in een bloemenhof was herschapen. Deze dag zal nog langen tijd in prettige herinnering blijven! Burgerlijke Stand. Geboren: Leopold Boudewljn z. van G. D. Casoarij en C. de Jong. Overleden- E. J. v. d. Hagt 61 jr. Ondertrouwd: J. P. Sirks en G. A. J. Leffers M. Erades en J. van Egmond. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Francina d. van F. Bosman en T. H. Oudshoorn Jacob z. van W. L. Heemskerk en G. van Dam. Getrouwd: A. Heemskerk en E. Star. STABIELE GROENTEPRIJZEN. Verlangen naar regen. Voor zoover de gi'oentensoorten aan de ge stelde maximumprijzen zijn gebonden, doen zich aan de groentenveiling geen groote schomme lingen voor. De aanvoer blijft ook ongeveer gelijk. De droogte heeft daar veel invloed op. Van de overige producten is de prfjs tamelijk. Tot nog toe is er nog weinig of niets doorge draaid. De telers zien verlangend uit naar regen met het oog op de .najaarsgroenten. Voor het examen MULO is geslaagd de heer C. Noprt Fz. Voor het examen M.Ul.O. is geslaagd de heer C. Noort Tz, SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Simon Petrus z. van P. A. W. van der Meer en C. M. Wermerdam Antonie z. van A. Lepelaar en J. van der Wal len Jan Coenraad z. van A. G. J. C. van Breda en J. Bouwmeester. Overleden. J. N, van der Meij 3 dg. zn. van A. L. van der Meij en M. Scholten. Getrouwd: J. C. Blom 26 jr. en E. Burgmefjer 29 jr. i Zondagsdienst Doktoren. Deze wordt Zondag,, a.s. waargenomen door de doktoren Dommisse en le Grand. Voor het dipioma"Ned. Handelscorres pondentie der Ver. Van Leeraren en „Mer- curius" slaagden mej. W. v. d. Kamp en de heeren A. Arnoldi en L. Zonneveld. Voor het R.K. Mulo-diploma B slaag den A. Eist en Piet Edelaar. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Agnes Cornelia, D. van Joh. H. Luij- nenburg en A. M. Putker Johannes Cornelis Maria, Z. van Joh. G. van der Ploeg en C. M. W. van Veen. Overleden: Catharina Cornelia Vlasveld 52 j., echtg van L. van Abswoude. Ondertrouwd: Jacobus Dingemanse 21 j. en Jannetje Christina Haket 22 j. Gehuwd: Cornelis Nicolaas Theodorus van Valderen 30 j. en Alida Cornelia Catharina den Hollander 22 j. Gevonden voorwerpen. Een gummi-laars, een blauwe portemon- naie met inhoud, een houten hamer (vle gel), een hond (pekingees), een gouden trouwring. Inlichtingen bij de politie. Kerkeoncert Geref. Kerkkoor. In de Ger. Kerk werd een kerkeoncert gegeven waaraan medewerking verleende het Ger. Kerkkoor onder leiding van mej. Riek Meijering. Solisten waren de sopraan Titia Plantinga en de bas Henri Welboo- ren; aan het kerkorgel Jan van Sant brink. Het gebouw was geheel gevuld toen het koor zich liet hooren met „Jehova" van Joh. Karl Gerold, gevolgd door Ps. 8 vs. 1, 3 en 4 van Joh. Wagenaar en Ps. 149 vs. 1, 2 en 5 van Leonard Joh. Mens. Het was een genoegen dit koor te hooren zingen. De heer Jan van Santbrink, die ook de zangnummers accompagneerde speelde hierna een mooie orgelsaio, n.l. het Con certo II (Bes dur) van G. F. Handel. Het kerkkoor vervolgde met verschillen de nummers, waarna Titla Plantinga 5 geestelijke liederen van v. Sigtenhorst Mey zong, „Gebed" van van Brücken Foch en wederom 4 geestelijke liederen van B. v. d. Sigtenhorst Meyer. Met haar mooie stem vulde zij volkomen het kerkgebouw. Nadat het kerkkoor wederom 3 Psalmen had gezongen bracht de heer Henri Wel- booren „Geloof" van L. Adr. van Tetterode, Hosanna" van Jules Granler en „Her nieuwd Bestaan" ten gehoore. Met groote aandacht beluisterde men zijn volle stem. Het concert werd besloten met ï'salm 103 van E. Mobach voor koor. bas, sopraan en alt en slotkoor. Het was een mooie avond, waarover de dirigente Riek Meijering tevreden kon zijn! WARMOND. Concert St. Matthias. In verband met de a.s. Kaagweek zal de muziekvereeniging „St. Matthias" Zater dag a.s. des avonds halfnegen een uitvoe ring geven in de gemeentelijke muziektent. De dames M. Everts en J. v. Dungen en de heer K. Hoppenbrouwer en W. van Doren slaagden voor het diploma M.U.L.O. WASSENAAR. Gevonden voorwerpen. 1 pakje badgoed, taschje, regenmantel, 2 heerenfietsen, een damesfiets, pet, gym nastiekschoen, ceintuur, slipover, dames tas ohje, colbertjasje, vulpotlood, stuk gas slang, 2 damesschoenen, zakkammetje in etui, div. handschoenen, badpak, 2 honden, poes, damesjurk, koffertje met inhoud, kindersok, portemonnaie met inh., zakdoek met eenig geld, paar gymnastiekschoenen, 2 zonnebrillen, mand met waschgoed. arm band, ring, penning, kindermantel, dames- parapluie. Te bevragen op het politie bureau. PROV. ZENDINGSFEEST OP RAAPHORST Groote belangstelling. Begunstigd door prachtig zomerweer is gistermorgen en -middag op het fraaie landgoed Raaphorst het j aarlij ksch pro vinciale zendingsfeest voor Zuid-Holland, uitgaande van het Christelijk nationale zendingsfeest, gehouden. Er had zich een ongeveer vijftienhonderdtal bezoekers on der de fiere oude eiken verzameld, toen de ALPHEN. ZILVEREN JUBILEUM GEREF. ZENDINGSBOND. Herdenkingsrede van Ds. Remme. Het 25-jarig bestaan der afd. Alphen van den Ger. Zendingsbond. werd in het vereenigingsge- bouw naast de N.H. Kerk Julianastraat op zeer sobere wijze herdacht. In tegenstelling met de verwachting was de belangstelling voor deze eenvoudige samen komst zeer groot. Als spreker was uitgenoodigd ds. J. H. F. Remme van Amsterdam, voorzitter van den G.ZJB., terwijl de bijeenkomst mede werd bijgewoond door leden van den kerkeraad der N.H. Kerk, voorganger en bestuursleden van de Evangelisatie Oudshoorn en een verte genwoordiger van het zendingsbureau Oegst geest terwijl bericht van verhindering was inge komen van dr. Scheers N H. predikant alhier. De bijeenkomst werd geopend met het ge meenschappelijk zingen van ps. 77 78. waar na de voorzitter de heer P. Smits, de aanwezi gen in geb^d voorging en tevens een Schriftge deelte las uit Handelingen 8. De voorzitter sprak een kort openingswoord en herdacht hierna de oprichting der afd. door wijlen ds. N. G. Veldhoen, alsmede het werk van tal van andere medewerkers, die hij allen dankte: speciaal richtte hij zich hierna tot den heer C. Voets. die al die jaren bestuurslid der afdeeling is geweest Na voorts op de beteekenis van het werk van den Ger. Zendingsbond en deze bijeenkomst te hebben gewezen en dit ook voor de toekomst in de liefde en het gebed te hebben aanbevolen, gaf hij het woord aan ds. Remme. Deze bracht zijn dank over aan het bestuur heer J. H. Meerwaldt, oud-zendingsonder wijzer uit Ned.-Indië en voorzitter van de regelingscommissie voor dit zendingsfeest. de bijeenkomst opende en allen,die hun medewerking hadden verleend bij de tot standkoming van dit feest, hartelijk dank zegde, aldus het „Vad." Nadat ds. Broekstra uit Oegstgeest in gebed was voorgegaan, wekte hij op het zendingswerk te steunen en in gebed te herdenken. De heer E. Dijkhuis, zendeling met ver lof van Bada (Midden Celebes), sprak over het onderwerp „Echte Christenen", waarna ds. Th. Delleman Ger. pred. te Kra lingen enkele woorden tot het gehoor richtte. 's Middags sprak ds. M. J. C. Visser, Ned. Herv. predikant te Rotterdam over „Bidt dan den Heer des oogstes", de heer Albert J. de Neef, oud-zendeling te Oegstgeest had als onderwerp gekozen „Onverbreek baar contact in Oost en West door het Evangelie", waarna dr. G. C. van Niftrik, Ned. Herv. predikant te Rijnsburg sprak over „Oecumenisch Zendingswerk". Tusschen de redevoeringen werden lie deren gezongen. De heer Meerwaldt sprak een kort slui tingswoord. Vergadering „Groene Kruis". De afd. Wassenaar der Z.H. Ver. het „Groene Kruis" hield in het Wijkhuis haar jaarvergadering. De voorzitter, mr. C. M. van Sillevoldt opende deze bijeenkomst, waarna de secretaris dr. H O. Boer, de notulen las, die onveranderd werden vast gesteld. Uit het jaarverslag bleek, dat er veel goed werk door de afdeeling werd verricht. Het verslag van den penningmeester, den heer H. C. A. Vermeulen van Kruiningen wees uit, dat de inkomsten hadden bedragen f. 22.347.55; de uitgaven f. 22.585.05, zoodat er een batig saldo was van f. 237.40. Den penningmeester werd onder dankbetuiging décharge verleend. De begrooting voor het nieuwe boekjaar werd vastgesteld op f. 17.740 aan inkomsten, uitgaven f, 10.153, tekort f. 1413. In de kascommissie werden dezelfde personen benoemd als het vorig jaar. Tot voorzitter werd ten slotte met alg. st. herkozen de heer mr. C. M. van Sil levoldt. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Cornelia Wilhelmina, D. van H. W. J. A. Vredegoor en B. S. M. Hendriks Walburge Maria Quirina, D. van D. G. Wens- veen en H. Weber Wilhelmus, Z. van D. Nell en G. Barnhoorn Marie, D. van J. L. van Straten en G. van Egmond. Overleden: Jan Frederik Vink 41 j., echtge noot van M. Heuvelink Antonius Johannes Maria Hooijmans 3 j. Leonard Joseph van Hellenberg Hubar 71 j. Getrouwd: W. F. Mastenbroek en A. A. Ne- derkoorn L. J. Meijer en M. G. Faneman. KATWIJK AAN DEN RIJN. 16 Juli, Groote aardappelen f.8; drielingen f,2.50; pootuien f.5 8.40; doppers f. 15,5022,50; tuinboonen f. 7,10 8; sla per 100 stuks f.14,40; bospeen f. 6,60 —8; bloemkool I f.10—15; idem II f.6,50—9; peen per 100 K.G. f. 11,2012. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Pieter, Z. van C. P. Roest en G. van der Stoel Leonardus Adrianus Maria, Z. van N. van der Zwaan en P. J. Ro denburg Cornelis Johannes Hendrikus, Z. van J. C. de Jong en C. J. Vaneman Cor nelia Maria, D. van H. A. Schrader en P. A. van der Meer Joannes Henricus Jozef, Z. van H J. M. Sieverding en M. J. van Bennekom. Gehuwd: E. M. Slingerland 25 j. en C. J. van der Valk 25 j. Overleden: J. C. Hemelrijk 77 j., echtgenoot van C. Agema Cornelia van Opijnen, Vr. 66 jaar. Gevonden Voorwerpen. Een heerenrijwiel; een LipssleuteL Terug te bevragen bij de gemeentepolitie. en de leden voor allen steun gedurende deze 25 jaren ondervonden, waarna hij een ernstige herdenkingstoespraak hield, naar aanleiding van het voorgelezen Schriftgedeelte waarin de geschiedenis van Filippus en de ontmoeting met den Moorschen Kamerling is beschreven. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, D. van P. van Oosterom en Cornelia J. Ver meij. Ondertrouwd: Johannes Koppe 28 j., met Heintje Verkade 26 j. Gehuwd- Ardianus J. Houtman 29 j„ wonen- ed te Ede en Antonia den Haan 22 j. Mat- theus J. v. Straalen 27 j. wonende te Ter-Aar en Hendrika Theodora Herr 27 j. Cornelis W. J. Weiman 49 j. van 's-Gravenhage en Anna M. v. d. Leek 37 j. Hendrik Roest 27 j. en Johanna E. H. Staffelen 26 j. Overleedn: Louisa E. J, van Dieren Bijvoet 78 j. Anna Maria Snel 56 j„ gehuwd met A. Domburg, overl. te Leiden Froukje de Jong 68 jgeh met Dooltze van der Meer Antony v. d. Linden 81 j., wednr. van Bastiaantje Cle ment, wonende te Rotterdam Helena Jo hanna Moonen 68 j., wed. van Johannes Maria Meekers Willem Jansze 72 j., wednr. van Raampje Kwakernaak. Geboren: Johannes Gerardus z. van G. C. Kraan en Adr. Josephina Bunnik Albert z. van M. Ló edeman en Elisabeth Ketel Adriana Petronella Maria d. van W. J. A. Hoogduijn won. te Boskoop en Francisca Maria Vreeswijk. Verkooping. Bij de ten overstaan van notaris F. C. Engelberts te Hazerswoude in hotel „Centraal" gehouden verkooping, werden de drie woonhuizen met erven aan de Hooftstraat in bod gezet en toegewezen voor de som van f.4300 aan de heeren W. v. Dokkum c.s. te Hazerswoude. De verdachte J. S. uit Woubrugge, dne door de politie is aangehouden en ingeslo ten in verband met diefstal van een costuum, heeft inmiddels bekend. Het bestuur van den Groote, Kleine en Kalkhovensche polder heeft den bouw van een Dieselmotorgemaal en machinistwoning opge dragen aan het aannemers- en handelsbedrijf R. W. v. d. Laan te Hillegersberg. BOSKOOP. Gemeenteraad - Bénoemingen. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de Burgemeester; afwezig de heeren D. Veerman en L. 't Hart. Benoeming hoofd van de openb. school voor uitgebreid lager onderwijs. Met alge- meene stemmen werd benoemd de heer C. H. Knook, thans tijdelijk alhier als zooda nig verkzaam. Alsnu kwam in behandeling een voorstel van B. en W. in zake het onderwijs in de lichamelijke oefening op de openbare en bijzondere scholen in de gemeente Boskoop. Op een vraag van den heer W. de Ruyter, of B. en W. al eens gedacht hebben over het stichten van sportterreinen, antwoordde de voorzitter, dat voorloopig de speelplaatsen der scholen in gebruik zullen worden geno men. In de toekomst, aldus de voorzitter, zullen B. en W. zeker rekening houden met den wensch van den heer de Ruyter. Hierna werd, nadat de geheele, door B. en W. ontworpen regeling was goedgekeurd, overgegaan tot de benoeming van een twee tal onderwijzers. Benoemd werden de heeren J. C. Kroes, te Haarlem en A. van der Laan te Enkhuizen. Met de stem van den heer Hage tegen werd tot slot besloten aan de Middelbare Handelsavondschool alhier een extra subsi die te verleenen van f. 100. Hierna sluiting. Meisje verdronken. Gisteravond te halftien is uit de Gouwe nabij de Nieuwe straat het Hjkje opgehaald van de 4-jarige A. Pijnenburg. Het meisje werd sedert half vijf in den na middag vermist. Ned. Mij. v. Tuinbouw- en Plantkunde. Het diploma 2e knecht, dat door de Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde wordt beschikbaar gesteld, is uitgereikt aan de heeren: D. Ellerbroek, Jac. Blauw, Mar. Bakhuijzen, C. Streng, W. C. Streng, J. W. van Tol, P. Koetsier, allen alhier en P. de Vogel te Hazerswoude. In tegenstelling met de meeste andere examens is dit examen geheel afgenomen in de praktijk en wel in de kweekerijen, kassen en pakloodsen van verschillende kweekers te dezer plaatse. Dit is de eerste keer, dat dit examen in onze gemeente is afgenomen. De voorzitter sprak er bij het uitreiken der diploma's zijn voldoening over uit, dat over het algemeen door de candidaten zulke goede resultaten zijn be reikt. De heer J. Zwartendijk, hoofd van den cursus raadde de jongelui aan, om met dit diploma niet tevreden te zijn, maar door te gaan en zich op te geven voor het examen le knecht. ZWAMMERDAM. Ned. Ver van Luchtbescherming. Na een propagandarede door den heer C. Stroo uit Koudekerk a. d. Rijn, Hoofdinstructeur der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, in het Nutsgebouw alhier gehouden, over het doel en het nut der luchtbescherming, is in beginsel besloten ook hier ter plaatse een afdeeling van genoemde Vereeniging op te richten. Na afloop der rede van den spreker die door den burgemeester werd ingeleid, gaven zich ruim 20 der aanwezigen op als lid. Onze plaatsgenoote C. Blesgraaf deed met gunstig gevolg eind-examen aan de Rijks H.B.S. te Gouda, terwijl onze plaatsgenoot Jac. Pop aan het Stedelijk Gymnasium te Gouda werd bevorderd van klasse 3 naar klasse 4. Café Rest. „DE HARMONIE" Breestr. 16, Leiden, Tel. 20019 213 Vrijdagmorgen van 8.30—11.30 uur verkoop van een groote partij RUNDVLEESCH en LAMSVLEESCH (voorwaardelijk goedgekeurd) - Runderlappen 45 ct„ Rosbief 55 ct., Lams- vleesch 40 ct. per Vs kg. en BEENDEREN. Alles met Bon. 227 0 Verkooper; J VAN TON GERfv Te koop gevr. eenige Pandjes te Katwijk a. Zee, voor geldbe legging. Br. aan Bur. „Oharlois Weekblad" Camisselaan 6, Rot. terdam Z. Motto ..Pandjes". 201 Gevraagd bekwaam 223 en bekwaam Aanmelden N.V. Stoomwas- scherij THIJSWIJK, Pické- straat 35, Noordwijk Binnen. Reiskosten worden vergoed. Raad van Commissarissen Jhr Mr. J. K. H. de Beaufort van Leusden, Leusden Mr. A. M. A. Baron van Boetzelaer van Loenen en Wolferen (Ged. Comm.), de Bilt Mr. W. I. Doude van Troostwijk, Nleuwersluls Jhr. Mr. J. M. van Asch van Wijck, Amsterdam A. ten Noever de Brauw, Wijk bij Duurstede VERSTREKT CREDIETEN, OOK BOUWCREDIETEN. Neemt gelden a deposito, voor 3 mnd., 6 mnd. en 1 jaar. legen 2'/i, 3 en 3*/t Agent voor Leiden en Omstreken: de Heer C. LA LAU, Rijn. en Schiekade 38, te Leiden. De Directie: J. B. DE BEAUFORT 7050 N. C. DE RUIJTER OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. De bekendmaking van den Directeur van de Sectie Grafi sche Industrie van het Rijksbureau voor verwerkende in dustrieën, opgenomen als officieele publicatie in de dagbladen van 15 Juli j.l. betreffende de verplichting tot het aanbrengen van een kennummer op alle producten vervaardigd op boven genoemde apparaten of soortgelijke vermenigvuldigingsappa raten, dient in dien zin te 'worden aangevuld, dat de bezitters van dergelijke apparaten met ingang van 22 Juli 1941 ook kunnen volstaan met het aanbrengen van hun firmanaam op deze producten. Indien dus de firmanaam wordt aangebracht, behoeft geen kennummer te worden aangevraagd. 203 •'i.oiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu-iMiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 4—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8