De Leidsche Bioscoop-Programma's LEIR5CH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 5 Juli 1941 sta dsnjeuwsQnze Wereld-Ailas Officieele Kennisgevingen Denk om Uw identiteitsbewijs Laatste Berichten Binnenland Onbevoegd demonfeeren van vliegtuigbom 0 ONE HOUR CLEANING SERVICE Zooals reeds eerder aangekondigd, zijn thans ook de deelen 16, 17 en 18 onzer Wereldatlas verkrijgbaar. De prijs in onveranderd f. 0.10 per deel Deze 3 deelen worden desgewenscht franco per post toegezonden, na ont vangst van een bedrag van f0.39. Wat de reeds verschenen deelen 1 t/m. 15 betreft, berichten wij, dat de deelen 1 t/m. 10 en 14 en 15 geheel uitver kocht zijn. Van de deelen 11 t.m. 13 is nog een gering aantal aanwezig Ook de prijs dezer deelen bedraagt f. 0.10 (franco p. post bij vooruitbetaling f0.13 p. deel DE DIRECTIE. U EET Standaard's brood voor Uw genoegen. 4766 (Ingez. Med De politie heeft gisteren controle uitge oefend op de naleving der voorschriften be tref ftnde het identiteits- of persoonsbewijs. In niet minder dan 64 gevallen werd proces-verbaal opgemaakt, omdat de aan gehoudene een zoodanig bewijs niet kon toonen. Men zij dus gewaarschuwd en zorge er voor zijn identiteits- of voorzoover reeds in bezit persoonsbewijs steeds bij zich te dragen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Zuid-Hollandsche Jachtwerf, Valkenburgscheweg 16E, Voor schoten. Scheeps- en Jachtbouw. Vennooten: H. H. G. van Hulstijn, Voor schoten en H. C. J. v. d. Hoeven, Voor schoten. Ontheffingen: Verkoopcentrale „Succes", Burg. Treubstraat 54, Voorschoten. Groot handel in baceliet-, kunsthoorn enz. Vereffenaar: H. J. van der Plaats, Voor schoten. Nieuwveensche Eierveiling, Nieuwveen Z.H., in hotel D. Schreuder. GEM. H.B.S. MET 5-JARIGEN CURSUS. De overgang. Bevorderd tot ae 2e klasse: S. van Aggelen, G. J. van Alphen, H. Ber gers, J. M. Brons, G. J. Brusse, J. van De venter, Grietje R. de Graaf, E. Groenen dijk, H. W. H. Haaksma, J. F. Heydemann, W. R. Kollewijn, Lida J. H. Komman. D. van Leeuwen, Susanne van Leeuwen, H. E. Lindeman, J. van der Mast, R, G. Metze- laar, F. F. Ravelli, D Roodenburg Vermaat, R. R. J. van Straten, P. J. van den Bent, Hans Beunders, N. H. Heeroma, R. Jong, J. van Leeuwen, Corrie van Mastrigt, R. O. Ravelli, B. L, de Rooy, J. L. Schoeman, K. Tolner, G. R. Veendorp, N. van der Velden, Ch. F. Versteegen, A. G. Vlasblom, H. Vree ken, G. R. ten Wolde, A. P. van Wijk. Her-examen: 2. Afgewezen: 13. Bevorderd tot de 3e klasse: Willy van Alphen, H. Beenhakker, Th. J. Boerstra, M. J. J. Brons, O. C. Croes, H. Derksen, C. van Duyn. H. Habig, P. J. van Hest, C. J. van der Heyden, T. Hoekstra, Marijke Hooykaas, H J. de Jong, H. Klop- ma. J. S. Ohms, C. Ponsen, D. N. Moerland, Elisabeth Kerkkamp, P. Bloemendaal, A. D. H. Heenk, J. W. Hins, H. G. Jung, W. Kerk kamp, D. van der Lelie, D. Nederlof, M. A. Oswald, R. Perdeck, J. Prins, Th. J. C. Schmid, Gré Teleng, W. Welmers, Mien Westra, G. Voss, P. H. de Geus, E. S Hui- zer, J. Kraak, W. van Lit, B, (Bennie) Meyer, J. Ch. (Hans) Mulder, J. H. (Jan) Mulder, W. van Riet, A, M. H. van Schijn- del, P. G. Sluiter, P. J. A. Smit, Th Tee- kamp, H. Tober, J. Verduin, B. (Bennie) Visser. Herexamen: 5. Afgewezen: 14. Bevorderd tot de 4e klasse: C. P. Belonje, J. Bosse, W. Brusse, D. K. Burgy, J. Charité, P. Cossee, A. van Doo- ren, R. H. Dragt, K. P. Fuchs, J. R. Jolles, H G H. Koeken, J. van Konijnenburg, G. N. Kruisheer. R. M. A. de Laive, H. L. J. Lindenberg, A. J. Metz, R. L. J Rijkschroef, D C. van Sermorwlt, J. van der Sluis. W, van Zanten, Helga Voss, L. Bosscher, Ma rianne J Breuning, P. H. Bruynings Ingen- hoes, K. Dammerman, H. van Dooren, H. J. Duyster, Ohr. Goedkoop. B. P. Hageman, J. E. van den Heuvel, P. L. Jung, J. Kanbier, F. J Klaasen, J. D. Koch, J. M. W. Kriest, J. Philippo, H. Rademacher, Suze A. Redél, Margareèt Sickler A. Snel, W. F. Snieder, C. H. van der Upwich, F. Veltenaar, G verhoeven, A. van Vianen, J. J. van Went, Nettie Kakebeeke. Her-examen: 7. Afgewezen: 5. Bevorderd tot de A5 klasse: Lizzy Coertzen de Koek, Etty M. Coo- rnans de Ruyter, Nitha D. Entrop, Els Jongkees, J Kronenberg, Saartje L. Mai- timo, Irma E. Meijer, G. A. Uitermark, J- Vermeulen, A, Vos, C. L. Woerlee, Else A. Schwing. Bevorderd tot de B5 klasse: E. J. Apol, H. Beenhakker, A. Boender, P- Breuning, D. Enthoven, Suus de Goederen, J. M. de Graaf, K. A. Hakkert, W. J. Hoek, J. Horch, D Janssen. P. Klepper, J. C. Kloots, J. E. Kruisheer, J. F. Menting, M. Mühlbauer, J-s Sierat, J. H„ Wesselo, J. Zuyderduyn, D. Bosma, L. P. Herfst, P. L. Klaassen, M. L. Kulk, C. M. Krijger, C. H. Ch. de Laive, C Landheer, N. F. Meier, P. J. Millaard, J. van der Nat, C. H. Otto, P. J. van Schayck, J Schrama, J. D. M. van Straten, D J. Vlasblom, J. W Weynman, P. M. Wijkmans, S. J. W. Zand voort, R. H. van der Vlerk. Afgewezen: 11. CHR. KWEEKSCHOOL. Voor de akte nuttige handwerken zijn alle candidaten geslaagd, t.w. de dames J. W. Bardelmeyer (Noordwijk), Lize Benck- huysen (Boskoop), W. den Duik (Katwijk), G Lemkes (Alphen) en J. S. de Moed (Leiden). PLANTSOEN-CONCERT. Dinsdagavond a.s. zal wederom een con cert worden gegeven in het Plantsoen, Het concert zal ditmaal worden verzorgd dooi de bekende Accordeon-Harmonie „D.V.V." („Door Vriendschap Vereenïgd"), directeur de heer D. van Wouw. Ofschoon het gezelschap uit circa 30 dames en heeren bestaat, is toch begrijpe lijkerwijze het klank-volume minder krach tig dan van blaas-instrumenten. Een reden te meer om het publiek beleefd doch drin gend te verzoeken, tijdens de uitvoering der muzieknummers niet te loopen en luid ruchtigheid te vermijden. Het programma luidt: 1. Accordéon-marsch Neeteson 2. Nos petits Soldats, Pas-redouble. 3. Ouverture La Dame de Coeur, Duval. 4. Cadetten-marsch Sousa. 5. Traum-Ideale, concert-wals, Fu?ik. 6. Heinzelmannchens, Wachtparade, Karakterstuk, Noach. Pauze. 7. Officier van den Dag, Pas-redouble. 8. Fantasie uit de opera „Troubadour" (Bewerking D. van Wouw) van Verdi. 9. Im Prater blühn wieder die Baüme Operette. 10. Grande Ouverture Sous l'Ombrage, Torelli. 11. Radetzky-marsch Strausz Sr. (De nummers 8 en 10 zijn nog door geen enkele andere Accordéon-Vereeniging uit gevoerd). Wanneer door ongunstige weersgesteld heid het concert onverhoopt niet kan doorgaan, zal daarvan op de gewone wijze bericht worden gegeven. ACADEMISCHE EXAMENS. Cum laude bevorderd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „De ontwikkeling der executele", de heer R, W. H. Pitlo, geboren te Gouda en wo nende te Hilversum. Bevorderd tot doctor in de rechtsgeleerd heid op proefschrift getiteld: „Het karak ter van het spaarcöntract en het spaar bankboekje", de heer J. F. H Bosch, geboren te Den Haag en wonende te Utrecht. Geslaagd voor het doctoraal examen Ne derlandsche taal- en letterkunde: mej. J. M. Schaly (Leiden) en voor het doctoraal exa men geschiedenis (cum laude) mej. F. E. J. van Everdmgen (Wassenaar). SCHOEISELDISTRIBUTIE. Aanvragen voor schoenenbonnen nr. 1 (z g. lederen schoenen) kunnen deze maand niet meer in behandeling worden genomen. Aanvragen die deze maand toch nog bin nen komen worden terzijde gelegd. De ingekomen aanvragen zullen zoo veel mogelijk deze maand nog worden .overwogen. Leiden, 5 Juli 1941. 4837 De Burgemeester van Leiden, STEVENINOK. INLEVERING VAN DISTRIBUTIE BESCHEIDEN. Het volgende wordt zeer nadrukkelijk onder de aandacht van het publiek ge bracht: Wie wegens beëindiging van zwaren ar beid, eigen productie, vertrek naar het buitenland, overlijden enz. geen recht meer heeft op alle of enkele distributiebeschei den, dient deze in te leveren aan het Dis tributiekantoor Breestraat 117. Indien de inlevering niet tijdig plaats vindt, of niet alle bescheiden worden inge leverd, of nog niet geldig yerklaarde bon nen van de kaarten verwijderd zijn, zal een onderzoek worden ingesteld en bij gebleken nalatigheid of kwaden wil zal de politie worden gewaarschuwd en zal een strafver volging worden ingesteld wegens overtre ding van de Distributieregelingsbeschik- king 1941. Leiden, 5 Juli 1941. 4835 De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. NA-UITREIKING VAN EXTRA-RANT SOENEN VOOR ZWAREN EN ZEER ZWAREN ARBEID. Maandag, Dinsdag en Woensdag 7, 8 en 9 Juli a.s. zal voor rechthebbenden op ex tra-rantsoenen voor zwaren en zeer zwa ren arbeid, alsnog en voor het laatst de gelegenheid worden gegeven hun kaarten van 8 u. 30 tot 12 u. 30 en van 2 u. tot 5 u. 30 mm. af te halen aan net Distribu tiekantoor Breestraat 119 (tweede deur in de gang). Wie niet een behoorlijk ingevulde bruine kaart kan overleggen, komt voor extra rantsoenen niet in aanmerking. Na 9 Juli zal geen enkele kaart voor zwaren arbeid aan thans rechthebbenden meer worden uitgereikt, Men zorge er dus voor op tijd te zijn. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Liden, 5 Juli 1941. 4836 Bij H. E. Stenfert Kroese's Uitgevers maatschappij N.V. alhier is in druk ver sohenen het jaarverslag over 1940 van het Instituut voor Praeventieve Geneeskunde, waarin een overzicht wordt gegeven van de in dit jaar verrichte werkzaamheden. Wij lezen er in, dat de hoop gewettigd is, dat het nieuwe gebouw aan den Wassenaarsche- weg in den loop van dezen zomer in gebruik kan worden genomen. Bij de gisteren te Breda afgenomen M.U.L.O.-examens slaagde ook onze stad genoot, Freddy Mol, tijdelijk wonende te Oudenbosch. Voor ftet diploma Nederlandsche Han delscorrespondentie slaagden de dames: R. v. d. Berg, J. Brilman, J. Dijkmans, C. v. d Reur, R. Schellekens en H. Terveer, allen alhier. VEREENIGING VAN DIRECTIES VAN NIJVERHEIDSSCHOLEN. In hotel Birkhoven te Amersfoort kwam gisteren de algemeene ledenvergadering van de vereeniging van directies van nij verheidsscholen bijeen, onder leiding van den heer H. Bus uit Maastricht. Tei-wijl de leden zich van hun zetels ver hieven, herdacht de voorzitter het over lijden van het oud-lid, de heer P. Doorn, cud-directeur van de ambachtsschool te Amersfoort. De secr., de heer G. E. E. Kiuyntjes, deed verschillende mededeelingen. Onder de in gekomen stukken was een brief van eenige vereenigingen van oud-leerlingen in het land, inhoudende mededeeling, dat deze vereenigingen een verzoek hadden gedaan aan het departement van onderwijs, we tenschap en cultuurbescherming om den tweejarigen cursus aan ambachtsscholen weder om te zetten in een driejarigen cursus. De vergadering hechtte haar goedkeu ring aan een bestuursbesluit om niet in te gaan op een verzoek van de Vereeni ging van Leeraren en Leeraressen bij het Nijverheidsonderwijs om te komen tot meer concentratie op vereenigingsgebied bij het nijverheidsonderwijs. De voorzitter deed een beroep op de le den om hun volle medewerking te verlee- nen aan de uitvoering der vestigingswet en op alles antwoord te geven liefst zoo volledig mogelijk wat omtrent de uit voering van deze wet wordt gevraagd. In de gistermiddag gehouden vergade ring werden door een viertal sprekers In leidingen gehouden over de vestigingswet en de opleiding voor de vakbekwaamheid. SPELEND KIND ONDER EEN WAGEN. Gisteravond omstreeks 8 uur waren ker misexploitanten bezig op het Marktplein te Steenbergen leege vrachtauto's te verplaat sen. Het 5-jarig zoontje van J. van der Reyt uit de Damstraat, dat nog met eenige an dere kinderen achter een der auto's aan liep, kwam bij deze manoeuvres onder een wagen. Een der wielen ging den knaap over het lichaam: In zorgwekkenden toestand werd hij naar het ziekenhuis overgebracht, waar het jeugdige slachtoffer dienzelfden avond aan de gevolgen is overleden. TWEE DOODEN EN EEN GEWONDE. Gisteravond om half negen vonden een paar achttienjarige jongelui uit Nes (ge meente West-Dongeradeel> namelijk H. Smit en Tiete Sijtsma een niet ontplofte vliegtuigbom in zee. Zij namen het gevaar lijke voorwerp mee naar het huis van Sijtsma, waar ze probeerden het voorwerp te demonteerén. De gevolgen waren nood lottig, want nauwelijks waren ze met het demonteeren bezig, of het projectiel ont plofte met een ontzettenden knal. De beide jongens werden op slag gedood. Hun vree- selijk verminkte lichamen werden op enkele meters afstand van het huis gevonden. De moeder van Sijtsma, die juist toen de ontploffing plaats vond, uit huis kwam om haar zoon te waarschuwen, zijn gevaarlijk bedrijf te staken, werd zwaar gewond en moest naar het ziekenhuis te Leeuwarden worden overgebracht. Het huis van de familie Sijtsma en woningen in de omge ving liepen glasschade op. ORGELCONCERT HOOGLANDSCHE KERK. Het programma van het wekelijksche orgelconcert in de Hooglandsche Kerk door den organist. Feike Asma, vermeldt a.s. Maandagavond van 8.15 uur9.15 uur wer ken van Corelli, Bach, Handel, Fiocco e.a. Medewerking verleent de vlolist El Vège. De toegang tot dit concert is geheel vrij. HET LEIDSCHE VOLKSHUIS. Gisteravond werd aan de leerlignen van i den cursus E.H.B.O. gegeven in het Leidsche 1 Volkshuis door mej. dr. G. J. Verbrugge het eenheidsdiploma uitgereikt en wel aan de j dames: H. Koster; R. Rep-Grobfeld; A. Rep; K. J. P, Braggaar-Steringa; D, de Vries- Knocker en A. M. C. v. d. Kaay en de hee- j ren: D. A. Ververs; W. F. Kwestro; F. H. Moorhof en A. Heysen. 't Soos-lidtcou de leden iets leeren En sprak - stuur naar Cleaning je kleeren Je krijgt se lieel vlug En als nieuw weer terug Dat is „Uw adresmijne Heeren, Chemisch reinigen en persen Costuum 2.97 Demi 1. 2.56 Regenjas f. 2.56 Japon vanal f. 2.05 ïiden Breestraat,. 128- Telefoon 25885 rijtordam Haarlem - Den Haag'* HiTvanum - Beverwijk •'-'T -• 4769 (Ingez- Meü.) -o- Casino-Theater Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat de film ,,Lajla" hier ter stede vertoond werd en een buitenge woon succes had. Gezien echter de volle zaal gisteravond, is de goede roep blijven voortteren. Een rijke Lappenfamilie, die alles heeft, wat zij begeert, mist echter één geluk n.m. het bezit van een kind. Tegen Kerstmis wanneer de Lap. weer eens naar het kerkje is geweest en gekeken heeft naar het doopen der kinderen, geschiedt er ech ter een wonder. Het gehuil van wolven dringt door tot Jampa, den knecht van den Lap. Wanneer deze den wolf achterna snelt krijgt hij het beest te pakken, juist als het een hulpeloos kindje, dat in een soort klomp zit, wil verslinden. Jampa redt het kindje en aangezien er verder niemand is, brengt hij het naar het kamp. Daar wordt het meisje met groote liefde ontvangen en direct als een eigen kind beschouwd. Men geeft het direct een naam n.l. Lajla, Even schijnt er nog een kink in de kabel te ko men als uitkomt wie de ouders van het kind zijn. Wanneer de pleegouders echter onderweg zijn om het kind terug te geven, vernemen ze dat Lajla's echte ouders ge storven zijn. Ondanks alles heerscht er dan groote vreugde in het gezin der Lappen. Vele jaren gaan voorbij, Lajla is opgegroeid en wordt beschouwd als het mooiste meisje van heel Finmarken. Vele mannen dingen naar haar hand Zij is echter voorbestemd om te huwen met den zoon van een ande ren rijken Lapman; hoewel zij veel sym pathie voor den jongen koestert, blijkt het toch geen liefde te zijn. tDe laatste kom pas als zij den zoon van den nieuwen domi nee ontmoet, die op zijn beurt van het meisje gaat houden. Er zijn echter nog vele moeilijkheden, maar wanneer Anders aan gevallen wordt door een troep wolven en na zijn gevecht levensgevaarlijk gewond in het kamp van Lajla terecht komt, overwint de dominee zijn vooroordeel en van nu af aan zal hij de Lappen leeren begrijpen. Niets staat thans meer een huwelijk tus- schen den dominee's. zoon en het Lappen meisje in den weg. Voor de pauze vraagt een uitgebreid voor programma de aandacht, die het ten volle verdient. Trianon-Theater. „De vrouw zonder verleden" is eigenlijk „een vrouw mét een verleden", maar zij weet het niet, omdat haar door een auto-aanrijding het geheu gen ontnomen werd. Zij is een merkwaardige vrouw en Sybille Schmitz weet door haar verschijning deze merkwaardigheid nog te verhoogen: wat is er met deze jonge, interessante vrouw, die in het ziekenhuis wordt binnengedragen, in vroeger jaren gebeurd? Het is niet alleen de jonge arts dr. En- trupp, die zich dit afvraagt: óók de politie stelt een onderzoek in, maar slaagt er vooralsnog niet in. haar identiteit vast te stellen. Zij blijkt over een uitgebreide kennis van laboratorium-instrumenten te beschik ken en wordt de assistente van dr. En- trupp, wiens verloofde daarmee in het ge heel niet Ingenomen is. Hoewel daartoe voorloopig geen reden is, meent zij, dat dr. Entrupp's belangstelling voor de mysteri euze vrouw zich verder uitstrekt, dan voor haar laboratoriumkennis alléén en de si tuatie ontwikkelt zich zóódanig, dat de ver loving verbroken wordt. Meer en meer wordt de merkwaardige vrouw, die zich inmiddels Eva Freytag ge noemd heeft, een voortreffelijke steun van dr. Entrupp op het gebied van onder zoekingen in tropische ziekten. Wanneer deze uiteindelijk een belangrijke, opdracht. krijgt voor een. wetenschappelijke reis naar de koloniën, zal Eva hem volgen. Beiden zijn zich tijdens dr. Entrupp's ziekte, nadat hij een nieuw gevonden se rum op zichzelf heeft toegepast, van hun groote liefde voor elkaar bewust geworden. Maar nu gaat het „verleden" van Eva spreken: het duikt op in de persoon van den violist Costa, eertijds een wereldbe roemdheid. ihans een totaal aan lager wal geraakt sujet: het blijkt, dat zij met hem getrouwd en door zijn bedrog in een moordproces gewikkeld is. Op den dag, waarop dr. Entrupp naar Amsterdam vertrekt, om er besprekingen te voeren, ontstaat er tusschen Eva en Costa, die haar voortdurend achtervolgt en chan teert, een heftige scène en zij ziet absoluut geen uitkomst meer. Zij doet een poging tot zelfmoord, een revolver gaat af. rinke lende glasscherven roepen bij Eva, die zichzelf verwond heeft, hef geheugen te rug. De reeds langgezochte Costa, wiens be kentenissen aan Eva door een detective zijn afgeluisterd, wordt door de politie ge arresteerd. Dr. Entrupp, die inmiddels van Eva's vroeger leven en de daarin voorge vallen gebeurtenissen, waaraan zij onschul dig is, op de hoogte gesteld werd, keert terug. Hij komt tijdig genoeg, om de vrouw met wie hij thans een gelukkige toekomst tegemoet kan gaan. tot bewustzijn te zien komen, na veel ondergaan leed en opwin dende emoties. Dit is, in het kort, een over zicht van de gebeurtenissen, die zich in deze boeiende film afspelen en waarbij zoowel handeling als spel. onder de regie van Nunzio Malasomma de hooge tevre denheid van den toeschouwer oproepen! Naast Sybille Schmitz treden op Al- brecht Schónhals, Maria von Tasnadj' en Bernhard Minetti als de violist Costa, wiens lugubere verschijning als een donkere drei ging zoo langen tijd het leven van een jon ge vrouw overschaduwd heeft Een interessant programma gaat aan deze bezienswaardige film vooraf. Rex-Theater. Het is een duizelingwek kend verhaal, dat den toeschouwer deze week in de film „In de schaduw der bergen" wordt voortgezet. Menigeen zal zich angstig te, moede voelen bij het aanschouwen van de onmetelijke diepten waarboven de berg beklimmers, hangende aan de steile wan den van den Duivelsberg,, ihun leven op het spel zetten. En dit spel is nauwelijks ver antwoord, als men ziet hoe het dorp aan den voet van den nog nimmer bestegen loodrechten rots medeleeft met en veelal moet boeten voor de nieuwe pogingen, het nog nooit bereikte te presteeren. Zoo ziet de toeschouwer in den aanvang een tweetal ervaren bergtoeristen, die, ondanks waar schuwingen van de dorpsbewoners, den tocht gaan wagen. Heel het dorp leeft in stille afwachting van het onvermijdelijke, dat volgens de opgedane ervaringen komen gaat. Deze nervositeit wordt pas gebroken als de klok wordt geluid: er is hulpgeroep vernomen van de steile wanden en de berg- wacht, waarin practisch alle levenskrachti ge mannen van het plaatsje zijn georgani seerd maakt zich voor de zooveelste maal gereed de gevaarvolle reddingspogingen te volbrengen. Na een angstigen nacht kun nen de twee waaghalzen behouden terug gebracht worden, niet echter dan ten koste van het leven van een der bergwachters. Feitelijk wordt dit slachtoffer van den Dui velsberg oorzaak van een groot conflict in het dorpje. De schoolmeester Andreas be looft zijn vrouw, die de ondraaglijke span ning gedurende zulke alarmnachten niet langer kan verduren, dat hij uit de berg- wacht zal gaan. doch dit besluit brengt hem in conflict met het geheele dorp. Hij wordt voor lafaard uitgemaakt, verliest zijn vrienden, en ondervindt niets dan el lende van zijn gegeven belofte. Ten slotte zeggen zijn vroegere wachtgenooten hem, dat hij dan maar eens den Duivelsberg be stijgen moet, om te laten zien dat hij nog den noodigen moed bezit. In wanhoop over de ondervonden bejegeningen besluit An dreas dit waagstuk te volbrengen. In alle stilte vertrekt hij. en pas als hij goed en wel halverwege den top is gekomen, wordt zijn onderneming ontdekt. Een noodweer, dat dan losbreekt brengt de bergwacht er toe, hem hulp te gaan verleenen, doch op weg naar den berg ontdekken zij Andreas op den top. Als eerste bestijger van den ge vaarlijken wand wordt hij zegevierend in gehaald. Andreas' vrouw, die de bergwacht steeds heeft aangespoord hem te gaan hel pen, ziet het verkeerde van haar houding in en ontslaat hem van de belofte, niet meer deel uit te maken van de reddings ploeg. Een film met de noodige spanning en waarin Attlla Hörbiger de rol van Andreas vertolkt. Luxor-Theater. De directie van het theater aan den Stationsweg' heeft voor de tweede maal binnen eenige maanden de groote avonturenfilm „Trenck de Pandoer" met Hars Albers in de titelrol op het pro gramma teruggebracht cn gezien de groote belangstelling, waarin deze film zich ook eerder mocht verheugen, is het o.i. aan geen twijfel onderhevig of zij zal ook nu weer vele toeschouwers trekken. Men ziet hier Hans Albers op zijn best in een film vol spanning en humor, waarmede men zich opperbest zal vermaken. Lido-Theater „Ave Maria" met de hoofdvertolkers Ben j amino Gigli en Kathe von Nagy is een film, met prachtige zang en muziek, maar heeft ook een inhoud, die de aanwezigen tot het einde "veet te boeien. Tino Dossi (Benjamino Gigli) een beroemd zanger, heeft 5 jaar geleden zijn verloofde Maria verloren en nog ieder jaar herdenkt hij haar sterfdag. Zeer veel heeft hij van dit meisje gehouden en in zijn hart is dar ook geen plaats meer voor een ander. Tot dat hij in Parijs zoogenaamd „toevallig", kennis krijgt aan een meisje, dat hem ge heel voor zich weet te winnen. Claudette, zoo is haar naam, is echter een meisje die in cabarets in Parijs optreedt en met haar vriend Michiel een ieder die in hun gezel schap komt, tracht op te lichten. Ook bij Tino Dossi is het om zijn geld te doen, doch ditmaal pakt het anders uit Zij wordt ver liefd op hem en nu breekt er voor haai een moeilijke tijd aan. Veel heeft zij Tino Dossi reeds voorgelogen en ten einde raad besluit zij te vluchten. Haar vriend vraagt echter gedurig om geld en wanneer hij hoort dat zij van plan is direct na de opera, waarip Dossi optreedt te vertrekken, zoekt hij Dossi in de pauze in zijn kleedkamers op ?n tracht hem zelf geld af te persen. Hij vertelt hem wie Claudette eigenlijk is en wanneer Dossi na afloop merkt dat Claudette inderdaad ver trokken is, voelt hij dat zij hem inderdaad bedrogen heeft. Hij is hierover zeer teleur gesteld. Doch zijn liefde voor haar blijft, want wanneer hij hoort dat haar een on geluk is overkomen, brengt hij direct een bezoek aan het ziekenhuis. Daar zingt hij dan voor de zieken, waardoor zij b,- uen weer tot elkaar komen. Voor de pauze wordt ojh. een uitgebreid journaal vertoond.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2