1047.00 ka 25 Ct. P. 100 Dagbladreclame LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 1 iuii 1941 YISSCHERIJ-BERKHTEN HANDELSKANTOOR JONGSTE BEDIENDE WITTE ENVELOPPEN L. DEMMENIE Zn. ZONDER BON 2e MEISJE Woningruil Uit de Rijnstreek DAGMEISJE De ruggegraat van elk reclameplan Het premie-bedrag is deze week fl. De Midza brengt elke week h'onderden klanten een onverwachte verrassing Isfe Premiewinnaars serie 2e Premiewinnaars serie 3e Premiewinnaars serie leeraar in de electrotechniek leeraar in de bouwkunde Venduhuis dér Notarissen Extra hooge prijs voor Oud GOUD Bakkerijgrondstoffen Huishoudster ALPHEN. Burgerlijke Stand, Overleden: Martina Sophia de Greef 27 j. Hugo Jongejan 70 j. gehuwd met H. Langendoen Lambertus Cornells de Mulder 77 j. wedr. van W. H. Spitholt, wo nende te Rotterdam. Onze plaatsgenoot P, Penders Jr. werd benoemd tot brugwachter aan de Hefbrug te Waddinxveen. TER AAR. GEMEENTERAAD. De Vleeschkeuringsdienst - Verleening van subsidies. In de raadsvergadering werdert ais in gekomen stukken o.m. in behandeling ge bracht de goedkeuring van Ged. Staten op de gemeentebegrooting 1941 en de be grooting van het Electrisch Bedrijf. Voorts was er de rekening van den Vleeschkeu- ringsdienst over het vorige dienstjaar, welke een batig slot van ongeveer f. 1800 aangaf, wat voor de gemeente Ter Aar neerkomt op plm. f. 800 Op een verzoek van de Ver. voor Chr. Volksonderwijs om den kweekeling met acte aan die school aan te stellen als lee- raar voor lichamelijke oefening werd geen beslissing genomen, doch in handen van B. en W. gesteld. Na belastingreclames en afschrijving van oninbare belastingen werd op voorstel van B. en W. besloten een subsidie van f. 50 te verleenen aan de plaatselijke afdeeling van de vereen. EH.B.O. Voorts zal door de gemeente 25°/oworden bijgedragen in het tekort in de kosten van het landbouwhuis- houdonderwijs. eHt ingevolge de Woning wet genomen besluit, behelzende dat een regeling der bebouwing in voorbereiding is, werd opnieuw met een jaar verlengd. Besloten werd een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Alphen aan den Rijn en eenige andere gemeenten te tref fen inzake de vleeschkeuring. De voorzitter deelde mede, dat de tarie ven bij deze regeling weinig verandering zullen ondergaan. Na bespreking werd deze goedgekeurd. Ten behoeve van het lichamelijk onder wijs trok de raad een bedrag van f. 360 uit voor huur van een gedeelte van het R.-K. Parochiehuis, terwijl aan de school voor Chr. Volksonderwijs werd toegestaan leermiddelen en gordijnen aan te schaffen. Na eenige wijzigingen in de begrootingen 1940 en 1941 te hebben aangebracht, ging de raad uiteen. WOUBRUGGE. Frauduleus maken van kaas. Door ambtenaren van den Crisis con troledienst en de plaatselijke marechaus see is wegens het frauduleus maken van kaas proces-verbaal opgemaakt tegen den veehouder van der M. in den Doespolder te Hoogmade. Van dak gevallen. Het zoontje van den veehouder Van ft was in zijn stoutmoedigheid op het dak geklommen, met het gevolg, dat de kleine naar beneden viel eMt een ernstige hoofd wonde werd hij opgenomen en door dr. Loth heelkundig behandeld. PRIJZEN EN BESOMMINGEN. LJMUIDEN, 1 Juli. Consignatiezendlngen: kleine makreel 49—37; horsmakreel 14; puf schar f. 4,80; kleine wijting f. 16—15,50 (alles per 50 KG). Besomming open booten: IJm. 328 ff.21; IJm. 370 f. 7. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHEiRIJ. Heffing prijsverschil op voorraden boter, kaas, melkpoeder, gecondenseerde melk en caseïne. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vis- echerij maakt bekend, dat houders van voorraden boter grooter dan 250 kg. kaas, grooter dan 500 kg., melkpoeder (magere melkpoeder, karnemelk en weipoeder) grooter dan 500 kg., gecondenseerde magere melk grooter dan 500 kg. en caseïne grooter dan 500 kg., verplicht zijn daarvan uiterlijk op 3 Juli 1941 naar den toestand van 28 Juni 1941 te 24 uur opgave te doen op daartoe door de Nederlandsche Zulvel- centrale, Afdeeling Zuivel, Laan van Meerdervoort 84 te 's-Graven- hage te verstrekken formulieren. Deze Centrale zal deze formulieren doen toekomen aan de haar be kende voorraadhouders; degenen die in de termen vallen om deze op gave te doen en geen formulieren ontvangen, zfjn verplicht deze bij de Centrale aan te vragen. Ten aanzien van de op te geven voorraden kaas wordt erop gewe zen, dat daaronder tevens dient te worden opgenomen de kaas, welke op 28 Juni 1941 te 24 uur nog geen 12 dagen oud is. De te heffen prijsverschillen per 100 kg. netto bedragen voor: Boter in groote verpakking f.29.— Boter in kleine verpakking „27. Volvette boerenkaas met of zonder Rijkscontrólemerk en boe ren Leldsche en Delftsche kaas40.50 40 Kaas met Rijkscontrólemerk, beginnende met de serie- letters NH - „40.— Overige soorten 40 -f kaas. behalve gesmolten kaas43 Alle soorten 20 -f kaas, behalve gesmolten kaas„41.50 40 korstlooze kaas (blokkaas) „40 40 -i- smeerkaas -"3? "T 20 korstlooze kaas (blokkaas) „44.50 20 4- smeerkaas „36.— Magere melkpoeder (Hatmaker en Spray of Krause) ,36. Karnemelkpoeder (Hatmaker en Spray of Krause) niet kunst matig bereid ,35.— Karnemelkpoeder (Hatmaker en Spray of Krause) kunstma tig bereid) „41.— Weipoeder Hatmaker (weibrokken, weipoeder en weibloem) en Spray of Krause 10.50 Gecondenseerde magere melk: in kleine verpakking met een netto-inhoud: tot en met 300 gram 5.50 boven 306 t/m 375 gram 6.50 boven 375 gram 6.90 in vaten-7.90 Caseïne, alle soorten „60.— Aangezien de houders van voorraden, ongeacht of zij reeds verkoo- pen hebben afgesloten, verplicht zijn de heffing van het prijsverschil aan de Centrale te voldoen, zijn zij op grond van het Prijzenbesluit 1941 (Zuivelproducten) gerechtigd deze heffingen op hun koopers te verhalen. 4618 OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVEREEED EN SCHEEPVAART. Betalingsverkeer met Finland. In aansluiting op de in de dagbladen verschenen bekendmaking be treffende het betalingsverkeer met Finland, brengt het Nederlandsch Clearinginstituut nog het volgende ter kennis van belanghebbenden. Nederlandsche debiteuren zijn verplicht te storten op postrekening 2020 ten name van het Nederlandsch Clearinginstituut „Duitschland" of op de rekening „Duitschland" van het Nederlandsch Clearing-instl- tuut by de Nederlandsche Bank N.V. te Amsterdam, onder geiykty- dige inzending aan het Nederlandsch Clearinginstituut, afdeeling „Finland" van het gebruikeiyke stortingsformulier „A", waarop duide lijk in rood te vermelden „Finland", daarby dient het origineel van de van het deviezeninstituut verkregen vergunning tot storting te wor den overgelegd. x Met nadruk wordt er op gewezen, dat onder aan het formulier de schuld, waartegen wordt gestort, duidehjk en nauwkeurig dient te worden omschreven, by schulden ontstaan uit invoer, onder vermel ding van het statistieknummer der goederen. Is de invulling onvolledig of ontbreken bescheiden, dan wordt het formulier teruggezonden en de storting voorloopig aangehouden. Betalingsverplichtingen in Finsche mark en andere vreemde geld soorten moeten by storting op basis van de laatst gepubliceerde clea- rlngkoersen in guldens worden omgerekend. By Invoer hier te lande van Finsche goederen moeten de gebruike iyke clearlngdocumenten aan de douaneambtenaren worden overge legd; de stortingsplicht bestaat ook dan, wanneer de crediteur in een derde land is gevestigd. Nederlandsche crediteuren moeten hun vorderingen na ontvangst van het bericht van storting by het Clearinginstituut indienen door middel van het gebruikeiyke formulier „B", in te zenden aan de af deeling „Finland" van het Nederlandsch Clearinginstituut. Voor den export naar Finland is een vereffeningscertificaat vereischt. Verwezen wordt naar onderstaande mededeeling van het crisis uit voer bureau. Formulieren zyn verkrygbaar by de Kamers van Koophandel, de banken en het Clearinginstituut. Het Crisis Uitvoer Bureau deelt in aansluiting aan het boven staande mede: Voor zoover niet gedelegeerd kan het vereffeningscertificaat by het Crisis Uitvoer Bureau worden aangevraagd op de gebruikeiyke wyze, d. i. door middel vai. het gele aanvraagformulier, hetwelk bij den eco- nomischen voorlichtingsdienst en de Kamers van Koophandel en Fa brieken verkrygbaar is. Voor producten, welke onder een uitvoermonopolie uit hoofde van de Landbouwcrisiswet vallen, is de afgifte van het vereffeningscertifi caat door het Crisis"Uitvoer Bureau gedelegeerd aan de desbetreffende centrale -monopoliehoudsters. Voor artikelen, welke ressorteeren onder: Het Ryks-Textielbureau te Arnhem, Het Ryksbureau voor Bouwmaterialen te Amsterdam, Het Ryksbureau voor Hout te Amsterdam, Het Ryksbureau voor Huiden en Leder te Amsterdam, Het Ryksbureau voor Chemische Producten (alle secties behalve Teer te 's-Gravenhage), De sectie Teer van het Ryksbureau voor Chemische Producten te 's-Gravenhage, Het Ryksbureau voor Non-Ferro Metalen te 's-Gravenhage, De sectie Electrotechnische Industrie van het Ryksbureau voor verwerkende industrieën te 's-Gravenhage, De sectie Grafische Industrie van het Ryksbureau voor verwer kende industrieën te Amsterdam, Het Ryksbureau voor Wol en Lompen te Tilburg, Het Ryksbufeau voor Papier te Haarlem, Het Ryksbureau voor Rubber te Amsterdam, Het Rijksbureau voor Oude Materialen en Afvalstoffen te 's-Gravenhage, Het Rijksbureau'voor Genees- en Verbandmiddelen te Amsterdam; De sectie Keramische Industrie van het Ryksbureau voor verwer kende industrieën te 's-Gravenhage^ Het Ryksbureau voor IJzer en Staal te 's-Gravenhage, Het Ryksbureau voor Verwerkende Industrieën (algemeen) te 's-Gravenhage, Het Rijksbureau voor Verwerkende Industrieën (sectie Linoleum) te 's-Gravenhage, J Het Ryksbureau voor Voedselvoorziening m Oorlogstyd (sectie Spiritus) te Delft, Het Ryksbureau voor Tabak en Tabaksproducten te s-Gravenhage, is de afgifte van dispensaties van uitvoerverboden en vereffenings certificaten gedelegeerd aan genoemde instanties, alwaar de noodige aanvraagformulieren zoomede de handleidingen nopens de voor die artikelen te vervullen formaliteiten kosteloos verkrygbaar zyn. Bovenstaande regeling brengt geen wyzlging in de verplichting tot het indienen van een verzoek om dispensatie, respectievebjk uitvoer- machtiging ingevolge de Uitvoerverbodenwet en het Crisis Landbouw Uitvoermonopoliebesluit 1939. 4617 Wordt gevraagd net van 9 tot 5 uur; v. g. g. v. Aan melden: Koninginnelaan no. 9 4635 Oegstgeest. lllllllllllllllillllllllllUJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllllilllr SCHRIJFMACHINES gevraagd voor nieuw bedrijf, gebruikte Remingtoif, Royal of Underwood, kantoor- of kof fermodel- en Telmachine, m. strook. A. MARIE. Linnaeus- parkweg 85, Amsterdam. 4623 l'/o.. Mijn tante To spaart Midza-bonnen Ze heeft dikwijls een premie gewonnen. Maar één ding spijt 'r zeer Dat zegt z' iederen keer „Waren ze maar tien jaar eerder begonnen". lste prijs f. 5.00, Mevr. W, Leiden. 4610 Een meisje dat wilde gaan trouwen, Kocht in de Midza haar ..hebben en houwen". Zij sprak tot haar Frans „Op een premie een kans, En de uitzet zal ons nooit herouwen 2de prijs f. 2.50, de heer J. J. H.. Leiden. Waar „Midza" staat, koop ik sinds jaren, En ik ben er steeds wei bij gevaren. Dus is Midza" mijn leus, Goed, voordeelig, veel keus. Doe ais ik en ge zult het ervaren. 2de prijs f2.50 de heer G. J. v. d. H„ Leiden, le premie f. 25. MevT. v. d. V., Breestr., Leiden 2e premie f. 22.50 MievT. W., Rijnsburgerw., Leiden 3e premie f. 20. Mevr. P., Witte Singel, Leidein 4e en 5e premie f. 17.50 Mevr. T„ Cromesteinkade, Leiden Mevr. N., Hansenstraat, Leiden 6e en 7e premie f. 15. Mevr. v. v., W. Rozenstraat, Leiden Mevr. H„ A, Hazerswoude 8e t.m. 11e premie f. 12.50 Mevr. v. d. B., H. Rijndijk. Leiden Mevr. v. d. S., Levendaal. Leiden Mevr. B., Oude Singel, Leiden Mevr B., Steenstraat, Leiden 12e en 13e premie f. 10. Mevr. U„ Mauritsstraat .Lelden Mevr. E„ Lage Morschweg, Leiden 14e premie f. 9. Mevr. den B„ Hoofdweg. Abbenes 15e premie f. 8. Mevr. B., Dorpstr., Hoogmade t.m. 20e premie f. 7.50 M„ Rijndijk, Hazerswoude v. Z., Haarl straat, Leiden P., Hooge Rijndijk, Leiden L., Duinzichtstr., Oegstgeest B„ Regentesselaan, Oegstg. t.m. 24e premie f. 7. v. E„ Pr. Hendrlkstr., Leiden W„ Dorpstraat, Warmond S., RtJndlj'kstraat, Lelden K., de Sitterloan, Leiden 16e Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. 21e Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. 25e t.m. 28e premie f. 6.50 Mevr. Z., Vliet, Rijnsburg Mevr. v. N„ Hoogewoerd, Leiden Mevr. M., v. d. Waalsstraat, Leiden Mevr. S, Roodborststraat, Leiden 29e t.m. 37e premie f. 6. Mevr. O., Kortenaerstraat, Leiden Mevr. F.. Rijn en Schiekade, Leiden Mevr. v. d. H„ Leuvenstr., Leiden Mevr. D„ Levendaal, Leiden Mevr. K„ Da Cosrtastraat, Lelden Mevr. S., Cobetstraat, Leiden Mevr. v. d. M„ Rijnzichtw., Oegstg. Mevr. W.. J. v Beierstr., Voorhout Mevr. N., Heereweg, Lisse 10 van f. 5.50, 9 van f. 5. 7 van f. 4.50, 15 van f. 4. 14 van f. 3.50,17 van f. 3. 111 van f. 2.50, 8 van f. 2. le prijs f. 4.50 Mevr. T., Cronesteinkade, Leiden 2e premie f. 3. Mevr. ten H„ de Sitterlaan, Leiden 3e premie f. 2.50 Mevr. B„ Steenstraat, Leiden 8 van f. 2.19 van f. 1.50, 5 van f. 1. le premie f. 3.50 Mevr. S., Heerengracht, Leiden 2e premie f. 2.50 Mevr. T„ Cronesteinkade, Leiden 5 van f. 2.11 van f. 1.50, 5 van f. 1. Gevraagd met ingang van 1 Sept. 1941 aan de avondschool van het Genootschap „Mathe sis Scientiarum Genitrix" te Leiden, een 4621 (Ir.) voor 6 leisuren, en een (Ir. of bezitter acte N.O.) voor 8 lesuren. Sollicitatiestukken voor 1 Aug. te zenden aan den Secretaris van het Genootschap Dr. J. VAN ALPHEN, de Mey van Streefkerkstraat 20, Leiden. vraagt voor direct een (m. of vr.). Brieven Bur. van dit Blad onder no. 4636. Bij de velling van as. Donder dag zal om. worden verkocht Hang- en Spiegelkasten, Lits-Jumeaux, Tafels, Stoe ien, Kjtchels, Radiotoestel, partij prima hout enz. enz. De Vendumeester, 4627 T. BEEUWKES. (ongegomd) 4624 OPRUIMINGSPARTIJ HAARLEMMERSTRAAT no. 169 Zilver en Juweelen geeft Magazijn ,.R o s i n e" Baarlemmerstr. 95 - TeL 26854 Bekend adres voor Byouterieën en Horloges. 7309 Gevraagd rayon-agenten op hooge prov. basis; goed inge voerd bij brood- en banket bakkerij. Br. m. opgave rayons, ref. enz. onder no. 4632 Bur. van dit Blad. Gevraagd te Wassenaar een flink net leeftijd 30 jaar; van zeer goede getuigen voorzien. Br. BUr. v. d. Blad no. 4084a. Flinke burgerweduwe. 44 j„ Ned. Herv. zoekt plaats als Liefst in huishouding waar hulp aanwezig is. - Brieven: Pension „JANNY". Burgcrsdijk. straat 16, Katwijk aan Zee. 4630 Onderwijzer uit de Gelderse Achterhoek wenst gaarne ge durende zijn vacantie (19 Juli- 19 Aug.) zijn huis te verhuren of te ruilen met iemand uit Leiden of omgeving. 4053a H. W. v. ZANTEN - Varsseveld 4—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8