LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Schenere rijwielbanden- distributie De handel van gebruikte motorrijtuigen 82sfe Jaartwi Geen banón als 3penbaar vervoermiddel ebruikt kan worden De verordening toegelicht DIT BRANDENDE IS WAS DE INGAN' VAN EEN SOVJET-KAZE MATSTELLING. eds weer werden oorbijkomende motorrijders van hier uit beschottTwee vonden den heldendood. Duitsche tanks aken hier den tegestand. (Hoffmann) IN DE BOMMELERWAARD is thans de aardbeienpluk in vollen gang. Vele menschen vinden hierbij werk. De geplukte vruchten worden in kistjes geschud en gaan dan naar de veiling. Het nauwkeurig afwegen van de aardbeien Stapf DE HOUTZAAGMOLEN „HET JONGE SCHAAP" te Zaandam zal gesloopt worden, daar de molen te bouw vallig wordt. In het rieten lijf van den typischen Zaanschen zeskan ter bevinden zich vele gaten. (Polygoon) ONDER BEWAKING. Een opname dag voor paarden, we; onder groote gehouden Noord-Limburgschen fok- ngstelling te Horst bij Venlo (Het Zuiden DE STRIJD TEGEN DE SOVJETS. EEN INFANTERIE-REGIMENT TREKT OVER ZIJWEGEN VOORWAARTS. Hoffmann De secretaris-generaal an het depa ment van handel, nijvtield en sch vaart maakt inzake de ctributie vanrl wielbanden het volgendejekend: Aangezien voor hen.üe werkzaaii zijn in vitale dienstelen bedrijvei, voorzoover het gebruifevan rijwielo beslist noodzaeklijk is, o lang moge lijk banden beschikb.t dienen te blijven, moeten thans dvoorwaardo, om voor een band in mmerking te komen, strenger worde; gesteld dm tot dasverre het geval w. In verbaid hiermede wordt de eisch.at men mn- stens vijf kilometer mt verwijdird wonen van de plaats, iar men *jn werkzaamheden verricl of van de school, waar men de leen volgt in dier voege aangevuld, d thans j«r- sonen. die gebruik kunni maken *n een openbaar vervoeriddel (trin, tram of bus) in het gemeen liet meer voor een bon voo een rijwel- band in aanmerking koen. Slechts indien de afstand van woning tot de naast bijzijnde trein-, am- of bis- halte, vermeerderd metden afstand van de halte waar men »n trein, de tram of de bus verlaathet werk, meer bedraagt dan 5 kilneter (v>or kinderen beneden 10 jaar kilometer), kan afgifte van bonnen tjrden over wogen. Indien dus b.v. iemand ier kilometer van het dichtstbijzijnde sta'on verwijderd woont en de afstand vanhet eindpunt van den trein tot het werlof de school twee kilometer bedraagt, ka; hij voor eer. bon in aanmerking komei Het spreekt echter vanzelf, dat geen. bo kan worden afgegeven, indien de afstan van de wo ning tot het station, of vanhet eindpunt tot aan het werk nog gededtjyk per tram of bus kan worden afgelegd Personen, die vijf kilomete of meer var. hun werk wonen en die niet an een open baar vervoermiddel gebruik kunnen ma ken, blijven in aanmerking komen voor bonnen. De afstand van ten minste vijftien kilo meter. die personen in de uitoefening van hun beroep of bedrijf dagelijks ln door snede moeten afleggen, om een bon te kunnen verkrijgen, is thans tot twintig kilometer verhoogd. Bovendien zullen. In dien het mogelijk is voor de uitoefening van de werkzaamheden gebruik te maken van een openbaar vervoermiddel, aan be trokkenen geen bonnen meer worden ver strekt. Het bovenstaande is ook van toe passing bij aanvragen voor bedrijfsfietsen. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat aan bovenstaande voorwaar den streng de hand zal worden gehouden en dat eventueele verzoeken tot ontheffing daarvan terzijde moeten worden gelegd. In verband met de verandering in de voorschriften ls voorts bepaald, dat alle aanvragen voor rijwielbanden, welke vóór 1 Juni zijn ingediend en op welke de ver bruikers nog geen beslissing van den dis- tributiedienst hebben ontvangen, afgewe zen zijn. Voortaan moeten alle aanvragen voor rijwielbanden de eerste 10 dagen van elke maand worden ingediend. Uitsluitend deze aanvragen zullen nog ln behandeling wor de genomen. Als overgangsmaatregel ls bepaald dat de aanvragen, welke in de maand Juni zijn ingediend, wel door de distributiediensten ln behandeling zullen worden genomen. Deze aanvragen zullen echter volgens de nieuwe, hierboven om schreven voorschriften worden beoordeeld. Omtrent de uitvoering van de prij zen beschikking gebruikte motorrijtuigen 1941, no. 1 wordt ons van de zijde van de rijks verkeersinspectie het volgende medegedeeld: Ieder, die een gebruikt motorrijtuig in den zin van art. 1 van de prij zenbeschikking ge bruikte motorrijtuigen 1941, no. 1 wenscht te verkoopen of te ruilen, dient een aan vrage tot het verkrijgen van een waarde- bewijs in 3-voud in bij den rijksinspecteur van het verkeer voor het personenvervoer binnen wiens district hij woonachtig of ge vestigd is. Voor de aanvrage wordt een for mulier gebezigd, dat op alle kantoren van de rijksinspectie en op de bureaux van ver schillende organisaties op toeristisch en vervoergebied gratis verkrijgbaar is. De door den aanvrager te betalen taxatie kosten bedragen f. 15 per personenauto en f. 10 voor elk ander voertuig. Deze kosten moeten op de postgirorekening van den rijksinspecteur worden bijgeschreven. De aanvrager ontvangt een oproeping om het voertuig waarvoor een waardebewijs is aangevraagd op een bepaalde plaats en tijd ter taxatie voor te brengen. Voor zoover noodig verleent de rijksin specteur den aanvrager voor dit doel een bijzondere rijverguning en wijst noodige brandstof toe. Op grond der gehouden taxatie wordt den aanvrager een waardebewijs verstrekt. Bij verkoop van het motorrijtuig is de houder van het waardebewijs verplicht den rijks inspecteur van het verkeer, die het waarde bewijs heeft afgegeven, terstond mededee- ling te doen van naam en adres van den kooper. Indien een voertuig niet op de aange wezen plaast en tijd ter taxatie is voorge bracht en niet tijdig een bericht van ver hindering is ingekomen, verbeurt de aan vrager de gestorte taxatiegelden. Binnen 8 dagen na dagteekening van het waardebewijs kan de aanvrager tegen het vastgestelde waardebedrag schriftelijk be zwaren Indienen bij den rijksinspecteur van het verkeer, die het waardebewijs heeft af gegeven en hertaxatie vragen. Hiervoor zijn opnieuw de taxatiekosten verschuldigd. Het verzoek moet met redenen zijn om kleed en vergezeld gaan van het afgegeven waardebewijs. Aan het prijzenbesluit in de staatscourant 5s het volgende ontleend: Het waardebewijs voor gebruikte vracht- aut'so in het bezit van gebruikers, heeft een geldigheidsduur van veertien dagen. In alle hem de j andere gevallen heeft het waardebewijs een geldigheidsduur van twee maanden. Indien sedert den aanvang van den gel digheidsduur van het waardebewijs de waardevermindering van het motorrijtuig grooter dan normaal is geweest, verliest het waardebewijs zijn geldigheid. Bij de levering dient het waardebewijs aan den kooper te worden afgegeven. Het waardebewijs moet door den kooper gedurende ten minste 12 maanden na afloop van den geldigheidsduur worden bewaard. De prijs, waartegen gebruikte motorrij tuigen ten hoogste mogen worden verkocht, bedraagt: a. in geval van verkoop door een gebrul: ker het in het waardebewijs vermelde bedrag. b. in £eval van verkoop door een hande laar: het in het waardebewijs vermelde be drag, vermeerderd met een opslag van ten hoogste 15 pet. De aan de uitgifte van het waardebewijs verbonden netto-kosten kunnen door den verkooper aan den kooper in rekening wor den gebracht. Het is aan handelaren toegestaan den hierboven onder b vermelden prijs te ver- hoogen met de kosten van reparaties en verbeteringen .welke hebben plaats gevon den na de afgifte van het waardebewijs. De handelaar kan de reparaties en verbeterin gen slechts in rekening brengen, indien deze, nauwkeurig naar aard en bedrag gespecifi ceerd, aan den voet van een factuur worden vermeld. Hij moet kunnen aantoonen, dat de in rekening gebrachte reparaties en ver beteringen werkelijk hebben plaats gehad. De hier bedoelde verhooging mag niet meer bedragen dan 5 pet. van het in het waardebewijs vermelde bedrag. Indien de kosten van reparaties en verbeteringen meer dan 5 pet. hebben bedragen, kan een nieuw waardewijs worden aangevraagd. Het omtrent de verhooging bepaalde is niet van toepassing, Indien aan den hande laar na het aanbrengen der reparaties of verbeteringen een nieuw waardebewijs is afgegeven. De handelaar is verplicht een nieuw waardebewijs aan te vragen, indien het motorrijtuig in den tijd tusschen aan- en verkoop door den handelaar niet uit sluitend voor proefritten is gebruikt of op andere wijze een meer dan normale waarde vermindering heeft ondergaan. Voor de bemiddeling bij het verhandelen van gebruikte motorrijtuigen tusschen ge bruikers mag slechts aan handelaren een vergoeding worden aangeboden of door dezen worden aangenomen. De vergoeding mag in totaal niet meer bedragen dan 5 pet. van het in het waardebewijs vermelde be drag. De voorschriften van deze beschikking zijn niet van toepassing: a. Op aan- en verkoop door of namens den Generalbevöllmachtigten für das Kraft- fahrwesen; b. Ingeval van executorialen verkoop. Wederverkoopers van een bij executoria len verkoop verkregen gebruikt motorrijwiel is slechts geoorloofd, indien een geldig waar debewijs aanwezig is. Voor zoover in deze beschikking niet an- 'ers is geregeld, mogen de betalings- en [leveringsvoorwaarden, zooals deze op 9 Mei 1940 golden, niet worden gewijzigd. VOOR WOENSDAG 2 JULI. Hilversum I, 415,5 M. 6.45 Grammuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Gram .muziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuws berichten 8.15 Gewijde muziek (gr.pL) 8.40 Gr am. muziek 9.15 Voor de hulsvrouw 9.20 Gram muziek 10.45 Pianospel 11.00 Voor de kleuters 11.20 Omroeporkest 12.00 Puszta-orkest 12.26 Voor den boer 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws- en economi sche berichten 1.00 Cello met planobegelei ding 1.30 Gram muziek 2.15 De Melodis- ten en solist 3.00 Voor de vrouw 3.20 Zang met pianobegeleiding en gram.muziek 4.00 Bijbellezing 4.20 Voor de Jeugd 5.00 Gra- mofoonmuziek 5.15 BNO: Nieuws-, economi sche en beursberichten 5.30 Voor de rijpere jeugd 5.45 Klaas van Beeck en zijn orkest 6 15 Voor den Binnenschipper 6.30 Omroep orkest 7.00 BNO: Economische vragen van den dag 7.15 Voor de kleuters 7.25 Gra- mofoonmuziek 7.30 Volkszang met pianobe geleiding 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Spiegel van den dag 8.30 Cabaretprogramma 9 30 Berichten (Engelsch) 9.45 BNO: Nieuwsberichten 10.00—10.15 BNO: Engel - sche uitzending). Hilversum n. - (Alleen voor Radiocentralea met lijnverbinding) 6.45 Grammuziek 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 Grammuziek 7.45 Ochtendgymnastiek 8.00 BNO: Nieuwsbe richten 8.15 Grammuziek 10.00 Morgen- w.ding (Voorbereid door het Vr,zinnig Protcs- tansch Kerkcomité) 10.20 Planovoordracht 10.40 Causerie ..Een herinnering aan P. A. de Genestet, gestorven 80 Jaar geleden op 2 Juli 1861" 11.00 Zang met pianobegeleiding en grammuziek 11.30 Viool met pianobegelei ding 12.00 Berichten 12.15 Orgelconcert 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Ensemble Erica Helen 1.45 Omroep orkest 2.15 Voor de Jeugd 2.30 Verkorte opera „Tosca" (gr.pl.) 4.00 Vlooi, fluit en alt 4 25 Grammuziek 5.00 Cursus „Het gees telijk karakter van ons volk" (Voorbereid door het Vrijz. Protestantsch Kerkcomité) 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten 5.30 Amusementsorkest en solist 6.15 Or gelconcert 6 45 Reportage 7.00 BNO: Bra- bantsch praatje 7.15 Pianospel 7.30 Cau serie ..Volksgezondheid" 7.45 Grammuziek 8 00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Residentie orkest en soliste 9.00 Boekbespreking 9 20 Grammuziek 9.45 BNO: Nieuwsberichten 10 00 Dagsluiting (Voorbereid door d* Christe lijke Radio Stichting) 10.05—10.15 Gram.- muziek. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Woensdag 2 Juli. Ie Programma: 6.45—22.00 Hilversum I 22.0024.00 Duitsch Programma. ïle Programma: 6.45—22.15 Hilversum II 22.15—23.00 Hollandsch Programma uitsluitend voor Radio Centrales 23.0024.00 Duitsch Programma. Ille en IVe Programma: 6.45—24.00 Duitsch Programma.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 5