STADSNIEUWS 128 LE1DSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 1 Juli 1941 OFFICIEELE KENNISGEVING KERK- EN SCHOOLNIEUWS Zweden's vrijheid onbeperkt Prof. Schrieke benoemd lof Secretaris-Generaal van Justitie Een verklaring van Cripps Knox eischt Amerika'! deelneming aan den oorlog F rankrij'k—So v j et-Unie Pas toch op Uw fiets! ONE HOUR CLEANING SERVICE Onderlinge Yereeniging voor Ziekenhuisverpleging Verspreide berichten Het D.N.B. meldt uit Stockholm: De Zweedsche minister-president, Hans- son, heeft Zondag in een rede te Boer.ie hij Upsala verklaard, dat de Zweedsche toestemming voor hel vervoer van een Duitsche troepenafdeeling naar Finland, geen beperking van de vrijheid en onaf hankelijkheid van Zweden beteekent. Zij ls ook geen partij kiezen in het conflict tus- schen de groote mogendheden. Er is niet getornd aan het recht van Zweden om zelf te bepalen, wat er in het land zal ge schieden. Er zijn geen wenschen geuit, die invloed zouden kunnen hebben op de Zweedsche vrijheid en onafhankelijkheid Zweden verwacht, dat dergelijke wenschen ook niet geuit zullen worden. Het is de kern der Zweedsche politiek, dat men het land buiten den oorlog wil houden, niet alleen in het belang van Zweden, maar in dat van het geheele Noorden. Er is geen enkele wijziging gekomen in de houding van Zweden, dat zijn vrijheid en onafhan kelijkheid met alle middelen wil verde digen. IN EEN UUR MET INGANG VAN HEDEN. Het rijkscommissariaat maakt bekend: De rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden heeft krach tens par. 1 zijner verordening no. 3/-4G over de uitoefening der regeeringsbe- voegdheden in Nederland, prof. mr. J. J. Schrieke, hoogleeraar aan de Leid- sche Universiteit met ingang van heden benoemd tot secretaris-generaal van het ministerie van justitie. Mr. J. J. Schrieke werd op 19 October 1884 te Pijnacker (Z.-H.) geboren. In 1897 bezocht hij de Industrieschool te Enschede en in 1898 werd hij leerling van het ste delijk gymnasium te Kampen. Na in 1903 eindexamen te hebben gedaan, werd hij „GROOT-BRITTANNIË VAST BESLOTEN ZIJ AAN ZIJ MET DE SOVJET-UNIE TE STRIJDEN." Naar de Britsche berichtendienst meldt, heeft de Britsche ambassadeur te Moskou, Sir stafford Cripps, toen hij met de leden van de Britsche missie een onderhoud had met Molotof, een rede gehouden, waar in hij heeft gewezen op de vastbesloten heid dezer missie om in alles met de Sov- jetregeering samen te werken. Groot-Brit- tannlë is vastbesloten, zijde aan zijde met de Sovjet-unie te strijden. Naar de Britsche berichtendienst meldt, heeft de Amerikaansche ambassadeur te Moskou. Steinhard, Zondag met Molotof een onderhoud gehad, dat een uur heeft geduurd. De Amerikaansche minister van marine, Knox, heeft in een rede voor de conferen tie van gouverneurs der Alereenigde Sta ten verlangd dat de Ver. Staten zouden gaan deelnemen aan den oorlog. De tijd is gekomen zoo zeide hij, waarop de Ver. Ver. Staeen moeten ogaobxoenfxuETAOI Oceaan zullen gaan gebruiken. Dit zal waarschijnlijk groote offers vereischen, maar de Ver. Staten moeten bereid zijn, hetzelfde offer aan goed en bloed te bren gen als het Engelsche volk. Wanneer de Duitschers voortgaan, de voor Engeland varende schepen zooals tot dusver tot zin ken te brengen, dan is Duitschland's over winning zeker. Knox gaf te kennen, dat er in de eerste vijf maanden van dit (jaar 2.198.000 ton Engelsche scheepsruimte ver nietigd is, d.w.z. dat voor elk nieuw schip, dat Engeland en de Ver. Staten bouwden, drie schepen tot zinker, gebracht werden. (D.N.B.) 9 9 De „New York Herald Tribune' meldt uit Washington, dat invloedrijke militaire kringen er op aandringen, dat de Ver Staten met de Sovjet-Unie eenzelfde over eenkomst voor het afstaan van steunpun ten zullen aangaan als destijds gebeurd is met Engeland voor het afstaan van Brit sche bases op het Westelijk halfrond. De Sovjet-Unie zou er toe gebracht moeter worden, vliegtuigbases aan de Vereenigde Staten af te staan in de Siberische toendra tégenover Alaska. Daarmede zouden de V. S. kostbare steunpunten verwerven. In een officieel standpunt over het ver breken der diplomatieke betrekkingen tus- schen Vichy en Moskou verklaart de Fran- sche regeering. dat het conflict tusscher. Duitschland en de Sovjet-Unie een nieuwe phase beteekent in het politieke leven van Europa. De regeering Stalin en het door haar vertegenwoordigde stelsel zullen de gebeurtenissen van dit oogenbllk niet over leven. In dit conflict tusschen de Sovjet- Unie en Duitschland, dat het aanzien van Europa zal veranderen, kan Frankrijk niet onverschillig blijven. Verder wordt in de officieele mededeeling gezegd, dat de regeering der Sovjet-Unie door haar diplomatieke en consulaire ver tegenwoordigers zich herhaaldelijk gemengd heeft in binnenlandsche politieke aangele genheden van Frankrijk. Deze buitenland- sche inmenging kan niet geduld worden. Terwijl Frankrijk zich alle moeite geeft om het land te herstellen, kan het niet toela ten, dat een buitenlandsche mogendheid deze voor de toekomst van Frankrijk beslis sende pogingen verstoort. De communisti sche partij' in Frankrijk wordt als een di plomatiek filiaal van een buitenlandschen staat beschouwd, welke een voor Frankrijk heillooze politiek voert. De Fransche pers juicht de beslissing ten zeerste toe. De sovjet-gezant te Vichy heeft met al zijn personeel de stad reeds verlaten. (D.N.B.) ENGELAND EN SPANJE. Uit Madrid verneemt het DNB: Sinds eenigen tijd heeft men te Algeciras Engelsohe vliegtuigen, uit Gibraltar afkom stig waargenomen, die kennelijk verken ningsvluchten boven Spaansch gebied maakten. Uit de frequente herhaling blijkt onmiskenbaar een stelselmatige schending van de Spaansche souvereiniteit. Toen bij een nieuwe Britsche verkennings vlucht boven Spaansch gebied de Spaansche luchtdoelartillerie het toestel onder vuur nam en dit klaarblijkelijk door beschadiging gedwongen werd terug te keeren, opende plotseling het Engelsche luchtafweergeschut te Gibraltar het vuu. en beschoot de Spaansche luchtdoelartilleriestellingen. De Spaansche batterijen beantwoordden het vuur. De Spaansche regeering heeft wegens deze voorvallen ten scherpste geprotesteerd. CHEMISCH GEREINIGD EN GEPERST! van 1908 (Batavia 1920); De lagere iniand- sche rechtsgemeenschappen in Ned.-Indië (Batavia 1912); Het eerste noodige bij den staatsrechtelijken opbouw van Neder- landsch-Indië (Voordracht voor Indisch genootschap November 1928) en de In dische politiek (Amsterdam 1929). In 1927 bracht hij te zamen met J, P. van Hoogstraten, als secretaris een verslag uit van de Commissie voor scheiding van Kerk en Staat in Ned. Indië. Begin April 1935 werd hij benoemd tot buitengewoon hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit om onderwijs te geven iri het staats- en administratief recht van Ned. Indië, .welk ambt hij op 3 Mei van dat jaar aanvaardde met het uitspreken van een inaugureele rede getiteld „Een nieuw be stek". CHRISTELIJKE H.B.S. De toelatingsexamens. Toegelaten zijn tot de eerste klasse: D, v. Bentveld, J. Boer, G. K. Boon, Rob v. Cittert, C. v. Dam, C. L. v. Dam, J. Dreef, A. H. v. Dijk, P. v. Dijk, C. G. v.| De commissaris van politie waarschuwt nogmaals de ingezetenen met den meesten nadruk om toch vooral niet hun fietsen on beheerd op den openbaren weg te laten staan. In de meeste gevallen is het voornamelijk te doen om de banden, hetgeen blijkt uit de omstandigheid, dat meerdere rijwielen, ontdaan van de banden, uit het water zijn opgevischt. Alleen gisteren werden bij de politie niet minder dan negen aangiften van vermissing gedaan. Men zij toch vooral zuinig op zijn fiets en zorge in ieder geval voor een deugdelijk slot. GEM. H.B.S. MET 5-JARIGEN CURSUS. De volgende candidaten, die slaagden voor het toelatingsexamen voor de eerste klasse van de H.B.S. met 5-jarigen cursus ontbra ken in de gisteren ln ons Blad opgenomen opgave: H. M. van den Heuvel, J. den Holder en H. Y. B. I. Hoogeveen. leidsche spaarbank. Bij de Leidsche Spaarbank is gedurende de maand Juni 1941 ingelegd f. 183.083.79 en terugbetaald f. 161.332.45; ingeschreven zijn Kf\ tl en 1i- Es D. Goldberg. J. J. Gijsman, IX W.' deE^HijSe» 69 b°ekieS £ehee' Haan, P. den Hartog, M. de Jong, W. A. Kasteleyn. L. A. Knetsch, W. F. Korndörf- fer, T. Landmeter, Achsa Landsman, Toos student aan de Leidsche universiteit en studeerde hij in de rechten en voor den Indisohen rechterlijken dienst. Hij promoveerde in April 1908 tot doctor in de rechtswetenschap op een proefschrift getiteld: „De ordonnantie met Koninklijke medewerking". Na zijn promotie vertrok hij naar Ned.- Indië. Hier was hij van September 1909 tot Mei 1913 substituut-griffier bij den Raad van Justitie te Batavia en bij het Hoog gerechtshof, buitengewoon landraad-voor zitter te Probolingo, landraadvoorzitter te Karksaan, auditeur-militair te Magelang. lid van den gemeenteraad te Magelang en lid van het bestuur van de Afdeelingsbank aldaar Van Augustus 1913 tot December 1916 was mr. Schrieke ambtenaar ter beschik king, later referendaris ter algemeene secretarie te Buitenzorg en bestuurslid der Buitenzorgsche kiesvereeniging. Van 1917 tot Nov. 1919 was hij gedeta cheerd bij het Ministerie van Koloniën te 's-Gravenhage. Hij vertrok toen weer naar Indië en was daar van December 1919 tot Juni 1920 adjunct-adviseur voor de decentralisatie te Buitenzorg. Van Juni 1920 tot Maart 1922 was hij hoofdambtenaar ter beschikking van den Directeur van Onderwijs en Eeredienst te Batavia en secretaris van de Commissie voor de scheiding van Kerk en Staat. Van Maart 1922 tot Juli 1928 was hij Regeerings-gevolmachtigde voor Algemeene Zaken bij den Volksraad, waarna hij met verlof naar Europa vertrok. In Mei 1929 werd hij benoemd tot lid der Nederlandsche delegatie ter 12e Internationale Arbeidsconferentie te Ge neve. voor het vraagstuk der „Travail forcé". Foto „L. D." v. d. Leer, W. F. Maas, W. Molenaar, F. Montagne, Meiske Mulder, N. C. Mulder, M. Nolles, L. H. J. Ochtman, M. Ouwehand, J. Parmentier, D, C. J. v. Peijpe, Map Sen- tel, Nel Sentel, Gree Slot, G. Smehk, A. T. Staal, J. C. v. Staveren, G. Veerman, C. W. v. Venetiën, Z. Verhard, J. C. Verschoor, A. Vos, E. J. W. Vogelzang, J. J. Volbeda, J. Zandvliet, J. H. v. Zonneveld, P. Mulder. Afgewezen 6. [werden uitbetaald. Het te goed der 16565 .nleggers, hieronder legrepen 978 deelnemen aan den Afhaal- (ienst, bedroeg einde Juli 1941 1. 5.729.230.90 Door den Afhaaldiens) is in deze maand i 10.107.75 ontvangen n 3378 posten. 50 s»aarbusjes werden ter ltdiging aangeboden net een gezamenlijken lihoud van f. 685.80. O) de scholen werd gestaard f. 68,97'/- Prof. mr. J. J. Schrieke In Ootober 1929 keerde hij naar Ned.- Indië terug en vervulde daar tot Juni 1934 de functie van Directeur van Justitie en van voorzitter van het Volksraadstemkan- toor. In den loop der jaren zijn tal van publi caties van zijn hand verschenen o.a.: De voornaamste bepalingen betreffende de decentralisatie (Batavia 1917); Ontstaan en groei der Stads- en landgemeenten in Nederlandsch-Indië' (Amsterdam 1918)Be palingen en beginselen der decentralisatie Na vrij langdurige onderhandelingen tus schen de Spaansche regeering en de Brit sche ambassade, heeft Engeland zich be reid verklaard de voorziening van Spanje met motorbrandstof in denzelfden omvang als vroeger toe te laten. De vergeldings maatregelen, waarmee van Engelsche zijde ls gedreigd naar aanleiding van anti-holsje- wistische demonstraties, zijn daarmee ver vallen. ERKENNING VAN NANKING. Zoowel Duitschland, Italië als Roemenië heeft de regeering van Nanking (Wang tsjing Wei) de iure erkend. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCHLAND. In den afgeloopen nacht vlogen Britsche vliegtuigen naar West-Duitschland en wier pen een aantal brisant- en brandbommen voornamelijk in het Rijnsch-Westfaalsche industriegebied en op Keulen. De bommen richtten eenige materieele en persoonlijke schade aan. Tot dusver is melding gemaakt van twee door het luchtdoelgeschut neer' gehaalde vijandelijke toestellen. (D.N.B.) De 18de jaarvergadering. LEDENTAL HEEFT DE 27.000 OVERSCHREDEN. Bovengenoemde vereeniging hield gister avond in ,,'tSchuttershofhaar 18de jaar vergadering, welke slechts matig bezocht was. De voorzitter, de heer A. J, Sclhoneveld. sprak een kort openings- en welkomst woord en wees er o.a. op, dat het vereeni- gingsleven gewoon is doorgegaan en het ledental is toegenomen. Het jaarverslag van den secretaris, den heer P. P. de Koning, constateert, dat het afgeloopen jaar een veel bewogen jaar ge weest is. De reeds lang gevreesde contribu- tieveilhooging is in dit jaar een feit gewor den, terwijl de verhoogde exploitatiekosten der particuliere ziekenhuizen aanleiding gaven, om den verpleegprijs per dag voor 3de klaspatiënten te verhoogen van f. 2,50 tot f.3 per1 dag, waardoor een verhoogde uitgaaf van ongeveer f. 12.000 voor rekening van de vereeniging kwam. Een verblijdend teeken is het steeds toe nemende ledental. Het aantal leden op 1 Jan. 1940 bedroeg 26.901 en op 31 December 27.653. In 1940 werden voor rekening van de ver eeniging in de verschillende inrichtingen te Leiden en elders verpleegd 1063 leden met in totaal 19.893 verpleegdagen. In 1940 werd 1543 maal van een zieken- vervoermiddel gebruik gemaakt. Het jaarverslag besluit met een opwek kend woord, waarin o.a. dank werd ge bracht aan het bestuur, den administra teur, den heer H. C. Smit, die door de ver hoogde contributie bergen werk op een ac curate manier heeft verzet. Wat de financiën aangaat, deze zijn gun stig te noemen. De balans van activa en passiva sloot per 1 Jan. op een bedrag van f. 98.843,31, de ex ploitatierekening op een bedrag van f. 110.862,22. De verlies- en winstrekening geeft een bedrag Van f. 19.144,14 aan. Ook de penningmeester, de heer H. van Cittert, kreeg dankwoorden te hooren, evenals de administrateur, de heer H. C. Smit. Als leden van de controle-commissie wer den voor het komende jaar gekozen de hoe ren Waasdorp en Verhulst. Het volgende agendapunt was de bestuursverkiezing. Af tredend waren de heeren A, J. Schoneveld en A. H. J. v. d. Horst, die met algemeene stemmen werden herkozen. Na deze jaarvergadering werd overgegaan totseen algemeene ledenvergadering, omdat een formeele wijziging en aanvulling der statuten nooddg is geworden. Deze wijzigingen werden met algemeene stemmen door de leden goedgekeurd. Na de rondvraag, waarin een der oudste leden het bestuur dank bracht, werd deze U8p loop SiniopeSLiaA apuoaunueeS joaz voorzitter gesloten. BREESTRAAT TEL. 2 5885 REGELING ZIEKENHUIZEN. Verplichting tot inneming van bonnen der patiënten. Met ingang van 1 Juli 1941 zijn de be sturen der Ziekenhuizen verplicht van de op te nemen patiënten alle levensmidde len-distributiebescheiden benevens de dis tributiestamkaart in te nemen tegen af gifte van een ontvangstbewijs. Geen enkele nog niet geldig verklaarde bon mag aan de bescheiden ontbreken. Bij ontslag van de(n) verpleegde worden de bescheiden ln denzelfden staat, waarin zij zijn ontvangen weder aan hem (haar) teruggegeven tegen inlevering van het ontvangstbewijs. De Burgemeester van Leiden, OTEVENTNCX. Leiden, 1 Juli 1941. 4637 middelbare handeisavondschool „kennis is dacht". Uitslag der Eindexamens. Gesla\gd voor het exanen Nederlandsche Handelscorrespondentie: J. P. de Bruin, Mej. M. p. j. Dieben, A. ?allaux, M. Fran- kenhuizei j. Geysman, Gr. A. Hoogeveen, Mej. E. poolen, Mej. A. van Nood, J. J. Planje, Mn. j. Schotanus Mej. K. Timmer mans, E. Th. Vermorü, J. W. van der Waay, D. Vaterland. Fransche\ HandelscorrspondentieP. van der Mirel, Mej. D, Overdijk (met iof). T Duitsche \Handelscorr6pondentie: D. Braggaar, J. den Hoed, J. J. Mader, Mej. D. P. Overdijè, j. Vavier, P. de Vries. Engelsche Handelscorrespondentie: J. Beekman, J. trouwer, H. (hristiaanse, Mej. M. P. J. Dieb»n, J. H. Dama, A Fallaux, M. Frankhuizei, J. de Kir, e. van Lun-- teren, A. J. Mider, R. v. d. Mey, D. van Pijlen, H. J. Tr*l, J. Verheven, H. Ph. J. Vogelezang, D. Vaterland. Boekhouden: J Bavelaar J. Beekman, W. F. Choufour, Me;, M. P. i Dieben, C. W. van Dijk, E. van Punteren J. A. Lut, Mej. G. Mizee, Mej. J. i. Pen, V, J. M. Schalks, J. Vavier, F. P. de Vries, PWitsenburg. Algemeene Hancslskenni: J. Beekman, J. Brouwer, J. P. dtiBruin, I. Christiaanse, P. van Dijk, J. Dc Elzenaar, M. Frank J. den Hoed, T. Kr Lunteren, J. A. Lut, Mey, Mej. A. van Mej. R. Pen, Mej. J. J. vn Duyn. C. P. ihuizéi, J. Geysman, ■t (mt lof), E. van J. lader, R. v. d. |od, Kej. J. H. Pen, icht.F. Ribot, H. H. PROV. Z.H. VER. TOT BESTRIJDING DER T.B.C. Het Leidsche districtsconsultatiebureau in 1940. Aan het jaarverslag van bovengenoemd buerau is het volgende ontleend: Het aantal bezoeken was minder groot dan in de voorgaande jaren; niet alleen als gevolg van de toegenomen vervoers- moeilijkheden, maar ook en het wordt met vreugde geconstateerd door een ver mindering van het optreden der t.b.c. Het aantal nieuw ingeschrevenen bedroeg in het geheele district 1582, waarvan 1259 in den kring Leiden: het aantal consulten op de verschillende bureaux bedroeg 4702. Op 1 Januari j.l. ontvingen 1348 gezinnen huisbezoek; in totaal werden in het geheele district 16767 huisbezoeken afgelegd. Schouten, W. P. Sliertigs met lof), N Tlmmers, J. Treur, J. Verheven, F. P. de Vries (met lof), P. Vrotans.J. H. A. Win terkamp. Stenografie: j. Bavelavr, Tyfej. C. H. Boter W. Briër, Mej. C. M. vim ér Burg, Mej. A. la Crois, J. H. Douria, Mej. J. Dreef, Mej. K. Dreef, Mej. E. vai£ Goswilligen, W. Grebel, Mej. J. C. van Spmgti, Mej. A. M. A. L. Wijnbeek. Machineschrijven: C. G. Bekhout, H. W. Blase, Mej. J. Bouwman, J. de Bruin, Mej. C. M. van der Burg, ff. j. M. Caste- lein, F. Crama, Mej. 4. la Crols, J. J. Dee, T. J. G. P. Frissën, Mej. E. vai Gooswilligen, J. de Graaf f, Mej. A H. Heenstergen, J. A. Heuzen, D. Kuiters G. Nagticarl, G. Nie- vaart, J. C. Renaud, J. J. vai' d?r Reyden, G. B. T. M. Rooyaikers, Mej. T. Schotanus, Mej. J. C. van Spengen, A. C.Vieeken, W. J. van den Wijngaard. Schrijven: M. ran Egmond, J A Heuzen, Mej. M. v. d. Mey, Mej. J. Overturn. ZILVEREN JUBILEUM Van den directeur der Leidsche Zoutkeet. De Nederlandsche driekleu* woe- heden van de fabrieksgebouwen ter eereVan het 25-jarig jubileum van jhr. C. C. Róell als directeur der N.V. de Leidscie Zoitkeet, Op uitdrukkelijk verzoek van Jen jubilaris droeg de viering van dit (jubiUum een in tiem karakter. Toen te ongeveer kwart ovr tien de jubilaris met zijn familie arriveerde, waren ter verwelkoming de heeren conmissLris- sen met hun dames aanwezig. Met gezel schap begaf zich vervolgens naa een der nieuwste gedeelten van het fabiekscom- plex, d!ait voor deze gelegenheid koirig was versierd en waar tal van bloenstuki prijkten. De president-commissaris, de hee- mr A. Timmerman, voerde het eerst he wool Hij schetste in korte trekken wat ond< leiding van jhr. C. C. Röell tot staid w: gekomen, en gaf uiting aan zijn groot* waardeering voor de krachtige en voo-zich- tige leiding, die in zoo belangrijke mate had bijgedragen tot den vooruitgang van het bedrijf. Tevens memoreerde mr. Tim merman, dat jhr. Röell ook in de 2out- conventie zooveel belangrijk werk heeft verricht, hetgeen niet heeft nagelaten sijn vrucht af te werpen voor de positie, wtlke de Leidsche Zoutkeet inneemt. Spreker wenschte den jubilaris toe, cat hij nog lang op dezelfde wijze leiding a<n het bedrijf zou mogen geven, en overhai- digde hem namens het college van com missarissen een practisch geschenk. Hierna nam de heer D. Buys het woord die als procuratiehouder gaarne een in leidend woord sprak namens personeel en Hij beschouwde het als een bijzonder voor recht, dat hij thans aanwezig mocht zijn bij deze huldiging. De eerste schreden op zijn kantoorloopbaan had spr. gezet onder Telding van jhr. C. C. Röell en hij was er van overtuigd, dat ieder buitenstaander in zijn werk de sporen van die leiding zou kunnen aanwijzen. Het woord was vervolgens aan den heer Mulder, die als vertegenwoordiger van het fabriekspersoneel op treffende wijze de verhouding van het personeel tot de di rectie schetste en er op wees, dat jhr. Röell niet alleen voor hen was de werkgever en ieider van het bedrijfsleven, doch dat velen uit het personeel ervaren hadden, dat hij steeds klaar stond om in persoonlijke moei lijkheden met raad en daad bij te staan. Spr. noemde hem een vader van het per soneel. Hij sprak den wensch uit, dat jhr. Röell nog vele jaren op dezelfde wijze met U KUNT EROP WACHTEN 4007 Ungess. Med.; het personeel zou mogen samenwerken en overhandigde namens het personeel en ge- pensionneerden eveneens een sierlijk prac tisch geschenk vergezeld van een album, met de handteekeningen der gevers. De jubilaris heeft vervolgens alle spre kers beantwoord; (hij was buitengewoon getroffen door de spontane hulde, welke hem en zijn familie was bereid. HÜJ memo- reede wat er in het bedrijf in- en uitwen dig was veranderd en verbeterd, hetgeen niet altijd zonder groote moeilijkheden tot stand was gekomen. Hij was eveneens vol lof over de uitstekende samenwerking en de goede verstandhouding, die hij van de zijde van het geheele personeel had onder vonden. Spr. bevestigde, dat het inderdaad in zijn bedoeling had gelegen dezen dag onopgemerkt te doen voorbijgaan, doch thans gaf hij volgaarne toe, dat door de talrijke bewijzen van hartelijk medeleven, deze dag zou behooren tot de hoogtijdagen, welke hij nooit zou kunnen vergeten. Het personeel bleef nog eenigen tijd ge zellig bijeen en werd onthaald, terwijl bij het naar huis gaan ook voor de vrouwen een verrassing werd medegegeven. Hierna ging men uiteen, terwijl de ver dere week de fabriek en kantoren gesloten blijven, zoodat allen van e enige prettige vacantiedagen kunnen genieten. Voor een verrassing in deze dagen had de directie eveneens de noodige maatregelen getroffen. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „De geologie van het gebied tusschen het val seriana en de Mte Gugliehno", de heer A. Maaskant, geboden te Bodegraven en wo nende te Maasniel. Geslaagd voor het doc toraal examen Indisch recht: mej. L. de Jong (Leiden)voor het candidaatsexamen Indisch recht: dr. R Tumbelaka (Loosdui nen) voor het doctoraal examen genees kunde: mej. Th. Verschuur (Oegstgeest) en de heer Tan Hong Jam (Leiden); voor het candidaatsexamen theologie: de heeren j. de Ruyter (Loosduinen) en mr. H. Schok king (Oegstgeest); voor het doctoraal examen rechten: mej. A. G. Valkis (Deni Haag) en de heer E. J. Rosen Jacobson (Wassenaar) De geheele Euiopeesche jeugd meldt zich aan voor den strijd tegen het bolsjewisme. Waar blijlt gij, jonge Nederlanders? Meldt u bij de centrale van de Wallen S.S., bureau Nordwest, Den Haag, Stadhouderslaan 132 PREDIKBEURTEN. Leiden Vrije Kath. Kerk (Vreewtfkstr. 19) Hedennam. 8.15 uur completen en lof Noordwijk (Julianaweg 27) Ger. Bond: ds. Hooykaas van Huizen nam. 8 uur. Sassenheim Pinkstergemeente: Woensdag- nam. 8 uur de heer Vetten van Haarlem. Waddinxveen Zuidkade 18: Woensdagnam. .30 uur ds, de Rover van Vlaardlngen. Zoetermeer Geref. Gem.: Woendagnam. 10 uur ds. Honkoop van Den Haag. nederl. herv. kerk. ïetal te Rijswijk, Z.-H. (vacature-ds. P. L. L. Pot) ds. F. H. van Bruins te Leeuwarden en dr, J. M, van Veen te Franeker. geref. kerken. Bdankt voor Haren (2de predikantsplaats), ds. il Timmer te Wagenborgen. Be-oepen: Te Echten cand. G. J. Grafe. thans hulpprediker te Roosendaal. Twtètal te 's-Gravenhage-Zuid (2de predi- gepensionneerden. Hij herinnerde er aan. kantejlaats) ds W C van den Brink te hoe hij 25 jaar geleden mede een souvenir renzarde en ds J. L. Wielenga te Laren, n.-h. had aangeboden, toen de jubilaris afscheid baptiste gemeenten, nam uit een ander bedrijf om de leiding Be l; Naar d£. j B, de Neef U te aanvaarden van de Leidsche Zoutkeet. 'i.Gravmha«e-O05t - 2—1)

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2