SPANNING EN l ONTSPANNING p Uit de Omstreken KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 28 Juni 1941 I Glorie LOSSE NUMMERS VACANTIE-ADRES Uit de Rijnstreek ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. VAN ONS BLAD Door ABLOVA. Meneer Frederiks poetste met een schoon zeemlapje zijn lorgnetglazen schoon. Daar na pakte hij het briefje van de tafel en liep er mee naa.r het raam om het nog eens aandachtig woord voor woord te her lezen. „Wel, wel," zei hij toen en knikte met zijn hoofd. „Wel, wel." Het gaf voldoening, gróóte voldoening als je naar waarde geschat werd. Meneer Frederiks schoof het ^briefje weer ln de en veloppe en borg het secuur in zijn porte feuille. Met preciese bweginkjes, zooals alles aan en om meneer Frederiks precies en overwogen was. Hij ging ln zijn leun stoel zitten en plaatste in aangenaam na denken de vingertoppen tegen elkaar. „Wel, wel. Wanneer was het de tiende? Zaterdag. Hij zou direct zijn jaquet laten stoomen. Een hoogen hoed kon hij huren bij Paal tjes in de Watersteeg. Als hij er met don ker heenging dan zag geen mensch het. Je moest er tlp-top uitzien als lid van het ontvangst-comité. En meneer Frederiks zag al in gedachten onder het plaatselijk nieuws in het Wateringsch Nieuwsblad: Een charmant jongmeisje bood den beroemden vlolist Henri Snavelli een ruiker roode rozen aan. De voorzitter van het ontvangstcomité, onze, in kunstkringen welbekende stadgenoot, P. Frederiks. hield een treffende begroetingsrede, waar in hij den dank van de bui-gerij aan den grooten kunstenaar, om ook in onze goede stad Wateringen een recital te geven, naar voren bracht. Met een handdruk be dankte „Wel, wel", zei meneer Frederiks en stond op. Hij begon zenuwachtig zijn ka mer op en neer te loopen. Van de erker met de rood-pluche leunstoelen naar het ouderwetsche penantkastje, dat tegen de schuifdeuren stond. „Hoogvereerde meester", zei hij met een buiging tegen de schemerlamp „Sta me toe u met een enkel woord den oprechten dankNee, geen oprechte dank. Aller grootste erkentelijkheid en diepste bewon dering van de Meneer Frederiks begon uit pure ont roering het Largo van Handel te neuriën. Het orgelde somber langs zijn strotten hoofd, waarbij zijn adams-appel zachtkens de maat .sloeg. Hij onderbrak zichzelf met een afschuwelijke gedachte: als zijn ja quet hem maar niet te nauw geworden was. Wanneer had hij het het laatst ge dragen? Was dat niet toen hij tentoonstel lingscommissaris op de expositie: „Voor onze noodlijdende kunstenaars" was? Of op de jaarvergadering van het gemengde zangkoor „Kunst na Arbeid", waarvan hij het vice-secretariaat waarnam? Zou' hij in drie maanden zooveel dikker geworden zijn? „Wel, wel," zei meneer Frederiks, toen zijn eerste schrik wat bedaard was. Daar hij niets beters te doen had haalde hij zijn portefeuille maar weer uit zijn zak, pakte de enveloppe en las met welbehagen het getypte adres. Daarna schoof hij den brief te voorschijn en ging met zijn kostbaren schat bij het raam staan. „Mijn hoogver eerde meester." zei hij met trillende stem. „Veroorloof mij „Van welke nationaliteit is die Henri Snavelli eigenlijk?" vroeg de notaris dien middag op de soos, toen ze in een kringetje voor het raam zaten, dat uitzag op het marktplein. „Misschien een Franschman". veronder stelde dokter Willems. „Weet jij het niet, Frederiks?" „Een Italiaan," zei Frederiks. „Snavelli. De beroemde Snavelli. Jullie hebben toch genoeg van hem gehoord, is het niet?" „Het is een beroemdheid," bevestigde de wijnhandelaar, die in het kringetje van de notabelen geduld werd omdat hij korting gaf aan zijn vrinden. .Donderdag speelt hij in het Concertgebouw onder Mengel berg en Zaterdag komt hij naar Waterin gen. Als je blieft!" „Ja, ja," knikte de burgemeester. „Je behoeft je nog niet schuldig te maken aan een bekrompen locaal chauvinisme als je daarop een weinig trotsch bent. Hèt goede stedeke Wateringen komt in de Groote Pers! Misschien een mooie gelegenheid voor de V.V.V. om de trom eens te roeren. A propos, mijn waarde Frederiks, ik heb tot mijn genoegen gehoord, dat het bestuur van de Harmonie je ultgenoodigd heeft om voorzitter van de ontvangstcommissie te worden. M*n complimenten, zegl" „Welochzei Frederiks met een gebaar, waarmee hij te kennen wilde ge ven, dat het maar weinig te beteekenen had. Mijn waarde Frederiks; nog nooit was de burgemeester zóó 'joviaal geweest. Hij voelde een onweerstaanbare neiging in zich opborrelen om een rondje te geven, doch bedacht zich gelukkig intijds. „Je hebt het verdiend", zei de notaris. „Je heele leven staat in het teekeri van de kunstbescherming. Eerelid van de schildersvereeniging; secretaris van het Lees-genootschap; secretaris van de Wate- ringsche Amateur Tooneelvereeniging; voorzitter van de reciteer-club; enzoo- voorts. Je presteert wat, mijn beste Frede riks." Het laatste klonk een beetje hatelijk, hetgeen meneer Frederiks echter ontging. Je presteert wat, had de notaris gezegd. Ze ker, hij presteerde genoeg. Met groote vol doening. zoo constateerde hij bij zichzelf, kon hij op zijn werken voor de Kunst in Wateringen terugzien. Hij had zich zeer verdienstelijk gemaakt en was er een be kende persoonlijkheid geworden. Dat hij een Van Gogh voor een Rembrandt kon verslijten en Tchaikowky's vijfde voor Beethoven's tweede, dat had er .tenslotte geen snars mee te maken. „Wel, wel", zei meneer Frederiks, toen hij even later het marktplein overstak, op weg naar huis. Hij zwaaide met zijn wan delstok. Hij had het ver gebracht. Wie had dat ooit kunnen droomen.toen hij in Lei dorp als een bleek miezerig jongetje op school ging? Het zoontje van den melk boerMeneer Frederiks werd bleek en keek schichtig om zich heen of iemand zijn gemompel ook gehoord zou kunnen hebben. Stel je voor, dan wist binnen een halfuur het heele stadje het. Wat een schandaal zou dat geven onder de notabe len. Mijn waarde Frederiks, had de bur gemeester zoo even gezegd. Ja, zijn jeugd in Leidorp wilde hij maar het liefst ver geten. Die schoffies van Snavel, den smid, waarmee hij toen omgingWaarmee hij belletje trok en ander kattekwaad uithaal deLosbandig gezin, dat van de Sna vels. Allemaal deugnieten! Foei! Tosn was Frederiks, de zoon van den eerzamen melkslijter, als .klerk op de secretarie ge komen en werd daarna meneer Frederiks met de stijve boorden. Als gepensionneerd ambtenaar had hij zich in Wateringen ge vestigd en was daar zonder al te veel moei te tegen de stelle maatschappelijke ladder- opgeklauterd. Kunstbescherming, Gepen sionneerd ambtenaar. ,Wel, wel". AALSMEER. DE INSTALLATIE VAN BURGEMEESTER KOLB. De installatie van Burgemeester H. W. F. Kolb vindt plaats op Donderdag 3 Juli a.s. in een te houden raadsvergadering, welke om 3 uur aanvangt. Ook zal aan de inge zetenen gelegenheid worden gegeven met den Burgemeester'ven familie kennis te ma ken en wel des nam. om 5 uur. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. De Raad vergaderde onder voorzitter schap van den loco-burgemeester, den heer P. Ouwerkerk. Aan mej. J. H. J. Harmsen, onderwijze res te Nieuw Vennep werd op verzoek eer vol ontslag verleend. 'Van bewoners van den Cruquiusdijk was een verzoek binnengekomen om aanslui ting op het waterleidingnet. Ook in den Aalsmeerderweg zijn nog enkelen van goed drinkwater verstoken. De raad gaf B. en W. machtiging de noodige stappen te. doen. Van het bestuur -der school met den Bijbel was een verzoek om vergoeding van plm. f. 1600 binnengekomen wegens oor logsschade. De voorzitter meende afwijzend te moeten beschikken. Na toelichting con form besloten. Besloten werd om den heer A. Fielmich, onderwijzer aan school 2 Aalmeerderweg over te plaatsen naar school 4 Lisserbroek Op een vraag van den heer Faas deelde de secretaris mede, dat de persoonsbewij zen zullen worden uitgereikt behalve in Hoofddorp, in Abbenes, Badhoevedorp, N.- Vennep en Zwanenburg. Premiekeuringen te Hoofddorp. De trein met Henri Snavelli was tien minuten te laat, zooals dat bij beroemdhe den past. Tien minuten lang stond de di rigent van de Wateringsche Fanfare met zijn dirigeerstok in de hoogte. Op het per ron wachtten in zenuwachtige stemming de apotheker, de wijnhandelaar, freule Van Huppelaer van de dames-breiclub, het be stuur van de Harmonie en verder allen die tot de notabelen gerekend mochten wor den. Meneer Frederiks, in zijn gestoomde ■jaquet, zijn gehuurden hoogen hoed ln de rechter- en zijn redevoering ln zijn linker hand, zwol van aandoening en trots. „Hoogvereerde meester," herhaalde hij aldoor bij zichzelf. Daar zette de fanfare schetterend het welkomstlied in. Daar stapte uit de eerste-klas coupé Henrl Snavelli, op den voet gevolgd door zijn secretaris, die zijn vioolkist droeg. De meester lachte een Jovialen lach en groet te met een breeden armzwaai het verza melde publiek. Wat heeft-ie een bekend gezicht, dacht meneer Frederiks. Zeker van de foto's uit de kranten. Aardige kerel om zoo te zien. Niks uit de hoogte. Het glorievolle oogenblik was gekomen. Meneer Frederiks deed drie passen naar voren, voelde aller oogen op zich gericht en zwijmelde van geluk. Schraapte zijn keef en Henri Snavelli was hem tegemoet geko men met uitgestoken hand. Hij zei: „Allemensohen, wat is de wereld toch klein. Dat ik jou hier moet treffen.'' Meneer Frederiks dacht het verkeerd te verstaan. „Ken je mij niet meer?" zei Sna/velll lachend. „Kent Pietje van den melkboer, Heintje Snavel van den smid niet meer? Denk eens aan Leidorp! Pietje van den melkboer; kerel, kerel, hoe Is het moge lijk Wel, wel," lachte meneer Frederiks bleekjes. Hij kon niets anders bedenken. (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden). Vergeet niet vóór Uw vacantie onderstaand biljet aan ons toe te zenden OndergeUtken&r wonende rfiVfi v'( c» iv»mvswrr,-vi iTiTi*mr»vrt"nvi «£SL "kwartaal abonne irérrrr (straat)-• 2fo.-» wenscht het „LEIDSCH DAGBLAD" vanaf tlm.opgezonden te hebben aan onderstaand adrn te-gen vergoeding van benoodiqde portokosten. Op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp hadden de premiekeuringen plaats van merrie-veulens en merrlën van het type tuigpaard en van andere hengsten met hun afstammelingen. Deze keuring ging uit van de afdeellng Noord-Holland der V.L.N. De keuringscommissie bestond uit de heeren D. Rempt, N. Niedorp, C. Bulk, Nieuw Vennep, L. Biesheuvel, Santpoort (voor het Gron. type) M. G, v. Banten, Asperen, A. Buurman, Heemstede en dr. C. Brands, Utrecht (voor het Geld. type). In de rubriek veulens alleen stonden reeds 24 ingeschreven. Achtereenvolgens werden gepremierd de veulens van 1. A. C. Pruissen, Nieuw Vennep;2. Frida van R. W. Winter, Hoofddorp; 3. Frelone van denzelfde; 4. Frlo van O. de Kok, Nieuw Vennep; 5. veulen van B. Blesheuvel, Spaamdam. 46 jarige merriën met veulen; Geldersch type: 1. Zorta, eig. W, C. v, Arendonk, Bo venkerk; 2. Baronel, elg. N. D. Enthoven, Nieuw Vennep; 3. Apranel, eig. Gebr, Bruy- nis, Nieuw Vennep; 4. Aprieda, eig. A. C. v. Arendonk; 5. Bransjer.eig. N. Visser, Boven kerk; 6. Bramora, elg. O. de Kok, Nieuw Vennep; 7, Arida, eig. N. G. Bruynis, Nieuw Vennep; 8. Banka, eig. W. C. v. Arendonk. Gronlngsch type: 1. Adeela, eig. A. de Groot, Nleuw-Vennep; 2. Alida, eig. A. C. Pruissen, Nleuw-Vennep; 3. Brio, eig. O. de Kok, Nleuw-Vennep; 4. Zera, eig. L. N. Enthoven, Nleuw-Vennep; 5. Bijlousie, eig. A. C. Pruissen; 6. Zendria, eig, O de Kok; 7. Agina, elg. R. W, Winter, Hoofddorp. 1-jarlgen: geen eerste prijs; 2. Erllnde, eig. J. M, Knoop, Nieuw-Vennep; 3. Eprima, elg. A. C. Pruissen, Nieuw-Vennep; 4. Edel- vrouw, eig. R. W. Winter. Hoofddorp; 5. Edia, elg. B. R. de Breuk, Nieuw-Vennep; 6. Eefje, elg. M. W. v. d. Schans, Bovenkerk; 7. Elnda, eig. O. de Kok, Nieuw-Vennep. 2-jarigen: (Gron. type): 1. Dartha, elg. J, M. Knoop, Nieuw-Vennep; 2. Runda, elg. A. C. Pruissen, Nieuw-Vennep; 3. Seldina, elg. dezelfde; 4, Decy, elg. L. N. Enthoven, Nieuw-Vennep; 5. Dehona, eig. C. Nagel, Bovenkerk; 6. Dorette, eig. O. de Kok, Nieuw Vennep. (Geld. type): 2e prijs: Dembrasa, eig. D. v. Wieringen, Abbenes; Diet, elg. Gebr. Bruynis, Nieuw-Vennep. 3-jarigen: 1. Omata, eig. A. C. Pruissen; 2. Celiga, eig. A, Buurman, Heemstede; 3. Clusta, eig. J, Parlevliet. Nieuw Vennep; 4. Cleopatra, eig. R. M. Winter; 5, Ocluls, eig. O. de Kok; 6. Cusemie, eig. J, Teusen, Nieuw Vennep; 7. Cylousia, elg. A. C. Pruisenn ster: Cucensie, eig. J. Teusen; Cobra, elg. J. M. Knoop, Nleuw-Vennep. Gelders type: 1. Curda, eig. D. v. Wierin gen .Abbenes; 2. Catrien, eig. Gebr. Bruy nis; 3. Cordate, eig. M. W. v. d. Schans; 4. Marna, eig. J. de Jong Amsterdammerpol der. 4-6-J. guste: Gron. type: 1. Augusta, eig. J. M. Knoop, Nieuw Vennep; 2. Anella, eig. A. Knibbe, Badhoevedorp; 3. Broma, eig. A. de Groot, Nieuw Vennep; 4. Beliaatje, eig. A. Buurman, Heemstede; 5. Bramana, eig. J. Densen: 6. Aretta, eig. A. Knibbe; 7. Ajansa, elg. A. Sluis, Nieuw Vennep. Geld. type: 1. Ardenk, elg. B. Biesheuvel, Spaarndam; 2. Adorette, elg. A. Buurman; 3. Adelda, eig. J. Parlevliet; 4. Bestekind, elg. M. W. v. d. Schans. Hengsten: Van de hengsten werd de be kende Rheinsohn gepresenteerd met der tien afstammelingen. Alleen op de afstam melingen werd Rheinsohn gepromoveerd tot kampioen. Deze premiekeuring was de grootste en drukst bezochte der tot nog toe gehouden keuringen van de V.L.N. HILLEGOM. DE TOENEMING DER RIJWIEL DIEFSTALLEN. Maatregelen tegen het stelen. Door den inspecteur van politie werd gerapporteerd dat sedert 1 Mei j.l. 32 maal aangifte werd gedaan van diefstal van een rijwiel. Het is niet uitgesloten dat in de toekomst deze diefstallen van rijwielen zullen toenemen in verband met tegen woordige beperking der banden. Aan den raad wordt voorgesteld een bepaling op te nemen in de Alg. Politieverordening, wel ke het onbeheerd laten staan van rijwielen zonder toezicht op of aan den openbaren De BJoembollenbeurs. De beurs werd bezocht door 93 personen. De N.V. F. Rijnveld en Zn. te Hillegom had zeer mooie Oranjekleurige lelies ge ëxposeerd nJ. „Lilium-Hybr." (Oranje Triumph.) Zondagsdienst doktoren. Deze wordt waargenomen door dr. Ver- sluys (Tel. 5121). Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie alhier: een kinderschoentje, een sleutel, een roode pop, een zakje inh. boo nenbon en een kwartje. GASPRIJS-VERLAGING Ingevolge voorschrift van het Departe ment van Handel etc. wordt volgens een te- paalde formule voor elk kwartaal de gas- •prijs berekend. Bij de berekening voor het 2e kwartaal 1941 kwam men tot een zóó gunstige uit komst, dat de in Maart j.l. ingetreden ver hooging van y2 cent per M3. niet mag wor den gehandhaafd. B. en W. stellen den raad voor het besluit van gasprijsverhooging weder in te trekken en machtiging te verleenen telkenmale de gasprijzen zoodanig te wijzigen overeenkom stig formule berekening van bovengenoemd departement. Door de politie is bij een ingezetene alhier een rijwiel ln beslag genomen dat te Haarlemmermeer ontvreemd bleek. Proces verbaal is opgemaakt. In de Ringvaart van de Haarlemmer meer zijn 2 fietsenwlelen met banden ge vonden, die op het bureau van politie alhier zijn gedeponeerd. BIJ nader onderzoek ble ken deze fietsenwielen afkomstig van een op 18 Juni j.l. in deze gemeente ontvreemd rijwiel. De politie stelt een nader onder zoek in. toen nu de „deftige" heer weer opgemertt werd, besloot men een val op te stellen. Daartoe werd in een collectezakje een briefje van f. 10.genaaid en de man liep er prompt in. Toen hij zijn „offer" in het zakje deed had hij tegelijkertijd het briefje gegrepen en keerde het zakje binnenste buiten om; de muntstukken rolden door de kerk De man kon natuurlijk niet ontkennen en werd aan de politie overgegeven. Het bleek, dat hij nog meerdere kerken zelfs in Winschoten, met een bezoek had vereerd. WASSENAAR. De afd. Wassenaar van den Nederl. Christen-Vrouwenbond vergaderde in Cen traal. De hoofdzuster van Kuijk sprak over de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting te Noordwij k. Geslaagd te Den Haag voor het examen Nijverheidsacte N le gedeelte mej. A. A, Goos alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Benoemd tegen half Juli as. te Dor drecht als agent van politie onze plaats genoot de heer W. Durieux Dz, KATWIJK AAN ZEE. OVERTREDING DER PRIJS- OPDRIJVINGSWET. Door de politie Is bij den rijwielhandelaar J. C. in de Rijnstraat een partij rijwielbui tenbanden in beslag genomen in verband met de prijsopdrijving- en hamsterwet. INBRAAK IN CONSUMPTIETENT. Door de politie is aangehouden D. J. W. uit de Vlierstraat alhier, die verdacht werd van diefstal met verbreking in de consump- titent van W. v. B. op den Zuid-Boulevard. Hij heeft volledig bekend. Veel glaswerk, limonade, enz. is ontvreemd. Proces-verbaal is opgemaakt. Het Blad voor Katwijk en Omstreken Geeft Uw advertentiën en abonnementen op aan den agent: die alle inlichtingen verstrekt. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. Beroepen. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk tz Den Haag, ds. Fred. J. Broeyer alhier. NOORDWIJKERHOUT. Veiling „De Eendracht". Op de eerste veiling der tuindersvereen, „De Eendracht" was de aanvoer bevredi gend; de prijzen waren goed. Diamanten Echtvereeniging. Het echtpaar Van Lierop, wonende in de Nieuwe Duinstraat, hoopt Woensdag a.s. zijn diamanten huwelijksfeest te herden ken. Mej. A. C. v. d. Berg, Zilk, is geslaagd te Haarlem voor de acte nuttige handwer- kén. OEGSTGEEST. Benoemd tot hulpprediker bij de Ned. Herv. Gemeente te Nieuw-Amsterdam de heer D. van Ekelenburg te Vlaardingen, kweekeling der Zendingsschool alhier. SASSENHEIM. BRUTALE KERKDIEF GESNAPT! Tijdens een huwelijksinzegening in de Geref. Kerk is iemand uit den Haag op heeterdaad betrapt op diefstal uit een col lecte-zakje. Het was reeds opgevallen, dat bij derge lijke plechtigheden een heer, die een jacquet droeg en die hier totaal onbekend was, in de kerk aanwezig wSs. Bij de laat- weg verbiedt, tenzij het :Voor onmiddellijkste huwelijksinzegening kwam uit. dat de gebruik ongeschikt is gemaakt. opbrengst der collecte hooger moest zijn; ALPHEN. Opheldering van diefstallen. In verband met de aanhouding van v. R. en F. alhier door de politie betreffende kaas diefstal bij den landbouwer v. B. blijkt de l>oiltie een goede vangst te hebben gedaan, daar reeds thans is komen vast te staan, dat zij zich ook aan andere diefstallen ln de omgeving hebben schuldig gemaakt. Reeds verschillende artikelen zijn opgespoord en lnbeslaggenomen, terwijl het onderzoek nog voortduurt. Diamanten echtvereeniging. Het echtpaar van GUsvan Noord wo nende op het z.g. Maria-hofje aan Gouw- sluis hoopt 17 Juli a.s. zijn 60-jarige echt vereeniging te herdenken. Uitbreiding der liertenfamUie. De laatste dagen hebben de herten ln het Boschpark 3 Jongen ter wereld gebracht, zoodat de hertenfamilie weer belangrijk is uitgebreid. BODEGRAVEN. Dierenmishandeling. Door de politie Is procesverbaal opgemaakt tegen een veekoopman, wegens het noode- loos kwellende wijze vervoeren van vee. Verkooping. i Ten overstaan van notaris Krüsemann werd geveild een burgerwoonhuis in de Wil lemstraat no. 97. Het perceel werd in bod gebracht op f. 4000 door den heer J. Groe nendijk en afgemijnd op f. 150 door den heer A. A. C. v. d. Oudenrijn. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. GEMEENTERAAD. Vaststelling Uitbreidingsplan. De Raad vergaderde. Afwezig met ken nisgeving de heeren Slegtenhorst, Oppelaar en de Jong. Na toelichting werd vastgesteld het uit breidingsplan der gemeente met bebou wingsvoorschriften en voorschriften, rege lende den aard der bebouwing en het ge bruik van gronden in de bebouwde kom. Volgde het voorstel tot verbouwing van de O.L. School, in verband met de inrichting van een lokaal voor gymnastiek-onderwJjs. De voorzitter heeft hieromtrent een on derhoud gehad met den consulent voor de lichamelijke oefening. Het oordeel is, dat het tegenwoordige gymnastieklokaal wegens grootere ruimte het meest voor het geven van lichamelijke oefening in aanmerking komt. B. en W. stellen daarom voor tot in richting daarvan over te gaan. Er zullen verschilende veranderingen moeten worden aangebracht; de kosten worden begroot op f. 1600,a f. 1700.Het voorstel werd z.h. st, aangenomen. Na toelichting werd de Capltulantenver- ordening ingetrokken, daar deze overbodig is geworden. Het besluit tot onbewoonbaar verklaring van het pand wijk A no. 14 werd ingetrok ken op grond, van het feit, dat deze woning ■thans door den eigenaar verbeterd zal wor den. Hierna sluiting. LEIMUIDEN. Openluchtvergadering van Meisjes- vereenigingen. De Ned, Herv. MeLsjesvereenigingen ln den ring Hazerswoude en Omstreken, aan gesloten bij het Ned, Verbond hielden een. geslaagde openluchtvergadering in den tuin van den heer C. Voshart, onder lei ding van de presidente der Meisjesveree- nlging van Lelmulden mevr. van Veenen Woldljk. Spel, zang, een voordracht van mej. Aalders over „Taak en verantwoorde lijkheid", meisjesvoordrachten en samen zang stonden op het programma. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Fokje, dochter van E. Zweegman en F. van der Zee. De Ned. Herv. Dameskrans heeft een geslaagd uitstapje gemaakt naar Heem stede en Zandvoort. TER AAR. ENORME GROEI DER TUINBOUW- GEWASSEN. Het zomersche, warme weer van dc laatste weken is oorzaak geweest, dat de tuinbouwgewassen enorm snel ge groeid en gerijpt zijn. De tuinders komen hanclen te kort om alles op tijd te oogsten ra tegelijkertijd vrij van onkruid te houden, hoewei vrijwel bet geheele gezin meehelpt in het land. De aanvoer aan de veiling <s steeds stijgende en de prijzen zijn goed te noemen. Dop erwten gaan veelal weg voor export Het werk wordt, zooals begrijpelijk, on danks de lange werkdagen, thans weer met animo verricht! 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7