De Leidsche Bioscoop-Programma's STADSNIEUWS LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad 82s?e jaarna DE HAAGSCHE DIERENTUIN is verrijkt met een HET LAATSTE WERK VAN WOUTER CRABETH JR. ONDER LEIDING VAN PROF. v. d. GIFFEN worden te Valkenburg (Z.H.)' opgravingen gedaan. Thans (1644) is uit het voorm. museum „Arti Legi" te zestal maanschapende dieren hebben de apenrots tot Gouda naar een andere bergplaats overgebracht. Het z^n oude fundamenten blootgelegd van de beide kazernes van de Romeinsche vesting. De foto toont een stuk is zoo groot, dat het vervoer slechts zoo kan geschieden. Polygoon-de Bruyn) verblijf. Onwennig zetten zij er den draf in. (Polygoon), overzicht van dit interessante werk. (Schlmmelpenningh) Lido Theater In de crimineele film „De man met de twee gezichten", maakt men kennis met verschillende soorten bandieten. Jürgen Barbis een oogenschijnlijk eerlijk en betrouwbaar procuratiehouder, heeft echter groote plannen. Daarvoor heeft hij de hulp noodig van eenige leden der onderwereld, die voor geld veel doen. Zij verschaffen Barb een valsche pas op deh naam Hachin (een Zuid-Afrikaan). Alles is prachtig voorbe reid en op een morgen gaat Barb er van door. Hij heeft 100.000 Mark van de bank meegenomen en het blijkt, dat hij ook op 1 andere banken 100.000 Mark van de reke ning heeft gehaald. Barb heeft zich intus- schen vermomd als Hachin. Ben avonturier ster is er echter van op de hoogte en stelt hem voor, samen het geld te verdeelen. Maar hij heeft het geld onder een vloerkleed verborgen. Na veel spannende emoties wordt de dame met haar trawanten, die op zoek naar het geld zijn, gevangen genomen. Ook Barb, die juist het geld onder het vloerkleed vandaan haalt wordt door den politie-com- missaris betrapt en neergeschoten. Voor de pauze vraagt een cultuurfilm over de stad Frankfort aan de Main onze aan dacht; voorts is er het gebruikelijke wereld nieuws. Casino-Theater. Dat men honden veel kan leeren, waarvan men later plezier en gemak kan hebben, laat de film „Zijn beste Vriend" duidelijk zien! Harry Piel, de hoofdvertolker, ontmoet een hond. die 'zijn baas kwijt geraakt is. Hij neemt hem mee naar huis, met de bedoeling hem terug te brengen daar waar hij hoort. Wanneer hij echter zijn baas vindt, is Harry zóó aan „Greif" gewend, dat hij moeilijk weer afstand van hem kan doen. Hij vraagt den eigenaar of hij hem kan koopen, wat hem gelukt. Herry die bij de politie is. gaat Greif met succes africhten. Vele staaltjes van schranderheid en durf krijgen wij van Greif te zien. Wanneer er weer een paar „zware jongens" opgespoord moeten worden, wordt ook de medewer king van Greif ingeroepen. Ook nu weer weet hij de daders op te sporen en één van hen wordt gearresteerd. De hoofddader weet echter te ontkomen en het merk waardige is, dat de hond óók niet meer te vinden is. Dit ls voor Harry een groote teleurstelling. Aan de sporen is te zien, dat de hond gewillig met den bandiet is meegeloopen *en dat brengt Harry tot na denken. Hij begeeft zich naar den ouden eigenaar van Greif en vraagt hem of de hond soms ook nog een anderen baas heeft gehad. Hij hoort, dat de hond ook nog een jaar bij Kruppark, een bekend misdadiger, is geweest en toen den naam Rolf droeg. Wanneer Harry Kruppack moet ar resteeren, heeft zijn hond thuis geen rust. Hij gaat zijn baas achterna en dit wordt zijn laatste speurtocht. Wel weet hij Kruppack eerder te pakken te krijgen dan zijn baas. maar hij moet dit met den dood bekoopen,1 wat het einde is van deze spannende film. Voor de pauze wordt een interessant programma vertoond. Trianon-Theater. Het is een dwaze geschiedenis, die den bioscoop-bezoeker in de film „Drie verliefde vrijgezellen'' wordt voortgezet. Het thema ls niet nieuw, maar uitwerking en bezetting zijn zoo passend gekozen en vormen een zoodanig harmo nische rolprent, dat men in den inhoud ternauwernood een veeds overbekende ge schiedenis herkent. De betrokken drie vrij gezellen, Lorentz, Karl en Luuvig Findei- sen spelen, zooals de titel reeds vertelt, de hoofdrollen in öe2e luchtige comedie, die een aanvang neemt als hun neef, Wolf Fmdeisen, zijn intrek neemt in hun wo- nig, die geheel als vrijgezellenparadijs is in gericht: waar alles zakelijk en punctueel verloopt, waar nooit een vrouw over den drempel komt. en waar geen van de in- wonenden een gedachte aar. zooals trou wen verspilt. Behoudens dan de nieuw ge arriveerde neef Wcif, die met Margerite Krantz, de eigenaresse van een groot mo deatelier, nauwe connecties heeft aange knoopt, en trachten wil, haar in deri lering van vrijgezellen te introduceeren. Door een toeval iuistert zij een gesprek cv^-schen de drie vrouwenhatéis af, waarin dezen 1 un redenen uiteen zetten, waarom zij be- siGten zijn, het huwelijk als een hinder lijke. volstrekt overbodige en kleinzielige burgerlijkheid te beschouwen. Margerite, inziende dat onder deze omstandigneden een toestemming van den „voogdijraad der vrijgezellen" bezwaarlijk verwacht kan wor den. besluit hierop den vijand met zijn eigen wapenen aan te vallen en verslaan. Op verschillende listige wijzen weet zij in evenzoovele vermommingen en onder dito voorwendselen met de vrijgezellen in con tact te komen, en hen een voor een te ver overen Het heele complot loopt er ten slotte, na vele vermakelijke voorvallen, op uit dat de drie hartstochtelijke vrijgezel len haar even hartstochtelijk ten huwelijk vragen. Waarmede tevens, de hinderpalen u't. den weg zijn geruimd voor een ten volle bevredigende verbintenis tusschen Margerite en Wolf. Het spel in deze film laat niets te wenschen over. Zulks garan- eert trouwens wel het optreden van Theo •ingen, als een van de vrijgezellen, Her mann Thimig en Gustie Huber, die allen de dragers zijn van het vrooïijke verhaal en het luchtige spel, dat den bezoeker wordt voorgezet. Vooral eerstgenoemde, die tevens de regie goed verzorgt, neemt een groot aandeel op zich van deze an derhalf uur amusement, die zeker een bioscoopbezoek waard zijn. Rex-Theater De film „D IIÏ 88" speelt zich af bij een Duitsche opleidingsschool voor vliegeniers. Er wordt ons verteld van Fritz Paulsen en Robert Eckhard,twee flinke leerlingen der school, wier groote vriend schap voor elkaar gepaard gaat aan liefde voor hun vliegmachines. Tijdens hun koene vluchten doen zich sensationeele gebeurtenissen voor:, tijdens de eerste, bij een oefening met het uitwer pen van zware bommen slaagt men er in, na wanhopige pogingen, de „kist" zonder ongelukken op den grond neer te zetten. Bij de tweede vlucht zijn de vliegeniers genood zaakt een noodlanding te maken tijdens een hevig onweer en ondanks de moeilijkste om standigheden. Het vliegtuig wordt echter ditmaal zwaar beschadigd en ontslag uit den dienst wegens gebrek aan discipline hangt den beiden vliegeniers als een zware drei ging boven het hoofd. Maar er is een oude chef-mecanicien, die er in slaagt hun deze "allerzwaarste straf te besparen. Deze chef van de hangars, Bonicke geheeten, leidde reeds veel jonge vliegeniers op. hij zag er velen komen, maar ook gaan- Hij vervaardigde tallooze machines, maar het meeste hangt hij aan de III 88", een machine, die nog uit den vorigen oorlog dateert en door hem verzorgd wordt als een kind. Zijn groote wensch, dat zijn twee jonge vrienden hun loopbaan bij de luchtmacht mogen voortzetten, gaat in vervulling en hij ziet hen beiden starten voor de manoeuvres Hij wijdt zich voor het laatst aan het jonge geslacht, maar moet zijn leven er bij laten en ook zijn trouwe „D III 88" gaat verloren. Spanning, sensatie en moed zijn volop aanwezig in deze boeiende film, die onge twijfeld in het bijzonder de jeugd sterk zal interesseeren. Herbert Maisch verzorgde op uitstekende wijze de regie. Voor de pauze gaan bezienswaardige journaals en een cultuurfilmpje over het rooken. Luxor-Theater. Van sportvlieger en breker van hoogterecords tot eigenaar van een modemagazijn is 'n heele stap, welken niet iedereen met succes te volbrengen weet! Ook Gary Field heeft daar moeite mee. Bij zijn eerste bezoek aan zijn nieu we zaak, die den naam „Paradijs der vrou wen" draagt, poogt hij zich wel dadelijk eenigermate te oriënteeren door den boek houder te vragen wat hij als leider van een dergelijke onderneming nu eigenlijk te doen heeft, maar veel wijzer wordt hij DATS WAT VOOR U. Snip en Snan-revue. Revue, mixture van oog- en oorspel, cocktail van vroolijkheid en kwinkslag, zij het nu en dan vermengd met een meer ernstigen ondertoon, mengsel van de dans, zang en cabaret, uw doel is het brengen van amusante verstrooiing, het weghalen uit den dagelij kschen sleur en den tredmolen van iederen dag. Het eene oor in, het andere uit, een lach, een streeling van het oog en weg De nieuwe Snip en Snap-revue brengt dit alles in zeer vlot tempo en geeft jolijt in gepasten vorm; aan ieder ingredient van de revue wordt voldoende relief gegeveen. Natuurlijk dragen Snip en Snap, oftewel Piet Muyselaar en Willy Waldeh het leeu- niet. Want boekhouder Holub (Leo Slezak) is een merkwaardig,..hoewel gemoedelijk man, die er zich met een algemeen praatje af maakt, ,,'s Zomers koop je winterstof fen," zegt h(j, „en 's winters zomerstoffen." „En als zijde in de mode is koop je wat anders om voorraad te hebben als de, zijde haar beurt heeft gehad....!" Dat ant woord is misschien technisch wel juist, maar een leek schiet er niet veel meer op en de nieuwe eigenaar (Ivan Petrovitch) merkt dat ook. Waarna hij de zaak maar aan boekhouder en directrice overlaat en zijn aandacht gaat besteden aan vliegtuig motoren en vrouwen. Dat er in zijn mode magazijn een kittig meiske is dat dol ver liefd op hem is( ontdekt hij natuurlijk voorloopig niet en Eva ziet de toekomst dan ook somber in. Maar als zij verneemt dat de onderneming (zonder dat Gary Field daarvan op de hoogte is gebracht) op den rand staat van faillissement, is zij het toch die tijdig de oplossing brengt door den schatrijken vrijgezel Mühldorfer (Georg Alexander) ettelijke duizenden af te dwingen en per saldo is dat avontuur nog onverwacht de aanleiding tot een nau were kennismaking tusschen Eva en haar chef. Waarna er aan het slot van het ver haal over het koopen van trouwringen ge sproken wordtHet scenario dezer film is opgebouwd in den vorm van een zang spel. Hortense Raky, Leo Slezak, Ivan Pe trovitch en vele anderen zingen leuke lied- Ijes bij prettige muziek en het geheel is licht en luchtig en amusant, met tal van humoristische scenes, waarin George Alex ander en Leo Slezak voor den humor zor gen. Modeshows vormen bovendien voorde dames een bijzondere attractie! Het voorprogramma biedt o.m. een uit gebreide reportage van Helsinki, „de witte stad in het hooge Noorden", terwijl Poly goon een speciale film vervaardigde over verschillende dansen. wendeel van het succes, maar zij vinden I prijzenswaardigen steun bij de overige me- Idewerkers, w.o. Gerard Walden en Berry Kievits, zoodat een smakelijk geheel is ver kregen, dat een avond weet te boeien en te vullen. Er is de echte Snip en Snap-scene, grap pig en vermakelijk als altijd, vooral de spookensceneering is een juweeltje! men ziet een clownerie van de Snipsnappetini's, die bijzonder goed is getroffen. „Bartje" treedt op, men krijgt dans van The Dancing Lovelies in aardige costumes,, die uitstekend zich verhouden tot de decors op zich zelf eenvoudig maar smakelijk men beluistert enkele inslaande scetches, er zijn, wat men zou kunnen noemen, „opvulsels" van be hoorlijk genre, waarbij nu en dan een aar dige vondst, kortom deze revue is inderdaad wat voor U! En U kunt zelf meedoen ook nog! John Brookhouse Mc. Carthy's revue orkest zorgt bovendien wel, dat de „Schwung" er in blijft. Was gisteravond bij de eerste voorstelling de belangstelling in de Stadszaal nog niet bijzonder de ingenomenheid daarente gen was groot! wij twijfelen niet of deze zal heden en morgen groeien. Het wakkere troepje verdient het! HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL Nieuwe inschrijvingen: I. M. Verhoef's Stucadoorsbedrijf, Apothekersdijk 13a, Lei den. Eigenaar: I. M. Verhoef, Leiden. W. Verhoef's Stucadoors en Betonemaille- bedrijf, Jan van Houtkade 44, Leiden. Eigenaar: W. Verhoef, Leiden. Wijziging: Wed. J. P. Dekkervan der Wiel, Valkenburgerweg 9, Katwijk aan den Rijn, timmerman en aannemer. Overl. Eigenaar: Wed. N. Bekker—van der Wiel, Katwijk aan den Rijn, d.d. 28 No vember 1940. Wijziging Handelsnaam: Gebr. P. en J. P. Bekker. Opheffing: Gebroeders I. M. en W. Ver hoef's Stucadoorsbedrijf, Apothekersdijk 13 Leiden. Vereffenaar: I. M. Verhoef, Leiden. H.B.S. VOOR MEISJES MET 5- EN 6-JARIGE CURSUS. Geslaagd voor het eindexamen der B. afdeeling: M. van Driel, Voorburg; K Dub beldam, Katwijk a. Zee; J. C. E. Harteveld; J. A. Huysman; Y. S. Kuiper, Wassenaar; M. J. Munk; E. Schaly; B. Schippers, Voor burg; C. E. Schippers, Voorburg; B. L. Vlietstra, Voorburg. Waar geen plaatsnaam is vermeld, is dit Leiden. Afgewezen geen.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 5