LAAT NU LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 28 Juni 1941 0 ONE HOUR CUANIM© SERVICE N.V. MEERPOEL'S Breestr. 171, Leiden, Tel. 24815 STA ND AAR D'S brood is licht verteerbaar. Reeds destijds in Augustus 1939 hebben wij ons de vraag voorgelegd, of de bereid willigheid van de Sovjets om dit nonagres siepact te -sluiten, een krijgslist was dan wel uitzicht opende op een evolutionnaire ontwikkeling. Er waren eenlge uiterlijke teekenen, die ook de laatste mogelijk deden schijnen; vooral werd althans naar buiten de invloed van het jodendom beperkt en in plaats van de nihilistische grondbeginselen van het bolsjewisme traden daar bepaalde ordeningselementen aan den dag. Het bewustzijn van de zwaarste der offers van den toekomstigen strijd moest de over weging doen ontstaan, of het toch nog niét mogelijk zou zijn langs den weg van een evolutionnaire ontwikkeling en toenemende ontspanning de gevaren van het bolsje wisme voor de Europeesche cultuur en ge meenschap uit te schakelen. Wij hebben het destijds ook buiten kijf mogelijk geacht, dat de Sovjet-Unie een poging deed door zulk een niet aanvals verdrag Duitschland eerst recht in een oorlog te lokken, die Duitschland en Euro pa op den duur zoo zou vxerzwakken, dat ten slotte de bolsjewistische heerschappij op de puinhoopen van het avondland kon worden gevestigd. Deze mogelijkheid heb ben wij nuchter onder het oog gezien, doch er moest gehandeld worden overeenkom stig de eischen van het oogenblik. Voor de toekomst van Europa wierp de Führer Groot-Duitschland in de waag schaal der geschiedenis. Dezen moeilijken weg kon men gaan in vertrouwen op den Führer en zijn roeping tot redding van Europa en op de trouw en opofferingsgezindheid van het Duitsche volk. Het resultaat van dit nuchtere be sluit was de mogelijkheid alle Duitsche strijdkrachten destijds te concentreeren op de plaats, waar de militaire beslissing gezocht en gevonden moest worden, in Po len, in het Noorden, in het Westen en ten slotte na het toetreden van Italië, in het Zuiden op den Balkan. In den loop dezer gebeurtenissen werd het evenwel steeds duidelijker, dat het sluiten van het non-agressiepact voor de bolsjewiki niet het uitgangspunt van een evolutie was maar slechts diende om tijd te winnen teneinde alle nihilistische krachten ter wereld te concentreeren te gen dit volksohe ontwaken van Europa. Dc plannen van het groot-kapitaal onder Joodsche leiding en van het bolsjewisme ter bereiking van de wereldheerschappij, vereenigden zich tegen het nationaal-so- cialisme en fascisme en vinden thans hun uitdrukking in de invoeging van de Ver- eenigde Staten in de reeksonzer tegen standers en in de deelneming van de Sov jetunie aan dit conflict van wereldhisto rische beteekenis. Tevergeefs deden de tegenstanders moei te om deze samenwerking te verbloemen. Hoe koel de ontvangst'van den heer Cripps te Moskou naar buiten oók mocht zijn, hoe veel stakingen de communisten in de Ver- eenigde Staten schenen te organiseeren, en ook al hebben de Vereenigde Staten volgens krantenberichten nog onlangs den uitvoer van oorlogsmaterieel naar de Sov jetrepubliek stopgezet, de Duitsche regee ring liet zich niet misleiden. Wij hebben deze samenwerking reeds te vaak aan schouwd in de jaren na den wereldoorlog, toen de Westersche staten onder leiding van Joden en vrijmetselaars van buiten af het Duitsche volk den gewelddadigen vrede van Versailles opdrongen en tege lijkertijd het— bolsjewisme het Duitsche volk van binnenuit en zedelijk wilde ver woesten. Het zelfde hebben wij weinige jaren geleden weer beleefd, toen de Sow- jet en Engeland met het toenmalige Frank rijk gemeenschappelijk partij kozen tegen de macht der orde in Spanje en hulp ver leenden. men en Molotov was niet in staat de roof- plannen der Sowjets te verbergen. Finland, Roemenië en Bulgarije moesten overweldigd worden en de Turken beroofd van de Dardanelles Waar was destijds Engeland, dat zijn garantiebeloften aan deze staten had opgedrongen? Als Finland, Roemenië, Bulgarije en Turkije zich op deze betrekkingen hadden verlaten, waren deze staten denzelfden weg gegaan als de aan Engeland en de joden onderhoorige regeeringen van Polen, Noorwegen, Neder land, België, Frankrijk, Joegoslavië en Griekenland. Eerstgenoemde staten heb ben zich op het oogenblik van het gevaar bedacht en de Duitsche garantie ge vraagd of de Duitsche vriendschap geko zen. Thans heeft Bulgarije zijn volksgenoo- ten bevrijd, die onder Grieksche en Ser vische heerschappij smachtten, thans mar- cheeren de troepen der met ons bevriende volken met de Duitsche divisies op om hun volksgenooten de vrijheid te brengen en thans hebben de Turken, die goede waarnemers gebleken zijn, een vriend schapsverdrag gesloten met Duitschland, waardoor een lang ingehouden, beproefde hartelijkheid uit de zware tijden van den wereldoorlog weer te voorschijn treedt. COMMUNISTISCHE SABOTAGE-DADEN. Onophoudelijk streefden de sowjets on der actieve medewerking van den Engel sohen geheimen dienst naar de stichting van centra voor propaganda tegen Duitschland en voorbereiding van sabota gedaden, waartoe scholingscursussen wa ren opgericht. Een voorbeeld daarvan heb ben wij hier in deze stad beleefd, want thans kan worden gezegd, dat de algemee- ne staking van twee dagen in Februari van dit jaar werd opgezet in samenwer king van de communistische partij met den EngeLschen geheimen dienst en het jodendom van deze stad. Wij hebben des tijds niet geschroomd met alle kracht in te grijpen en het Nederlandsche volk en de inwoners van deze stad door tijdig toe gepaste hardheid te bewaren voor de ern stige, vernietigende gevolgen, die de voort during van zulk een staking in verband met de georganiseerde onlusten bij het optreden van de Duitsche militairen, voor al Van het luchtwapen, had meegebracht. Wij hebben hier in deze stad reeds in Fe bruari van dit jaar een coalitie tusschen bolsjewisme, joodsch kapitalisme en En- gelschen geheimen dienst benevens hand langers verslagen. Ik dank u, nationaal- socialisten in deze stad dat gij reeds in deze Februari-dagen hebt geweten, waar gij behoort te staan en met inzetting van uw persoon bent toegetreden tot het front der volksche reorganisatie. DE PLANNEN VAN DEN VIJAND. Het plan onzer vijanden was als steeds een zoutelooze herhaling van den gedach- tengang in 1914. Ook destijds werd Servië in beroering gebracht en het Balkanfront ont stond, gesteund door wapenleveranties. Evenzoo moest ditmaal van den Balkan uit via Joego-Slavië de oorlog, die intusschen in het Westen verloren was, opnieuw worden ontketend, opdat omstreeks Augustus van dit jaar de sovjetlegers konden losbarsten tegen een Duitschland, dat op den Balkan werd vastgehouden en door tweè jaar oorlog was verzwakt. Maar met Duitschland zou ook Europa platgedrukt en geworgd zijn. Hieromtrent is geen twijfel mogelijk: het slagen van de plannen onzer vijanden zou tengevolge hebben gehad, dat inet de ver nietiging van het Duitsche rijk in Europa niet een overleefd liberalisme, doch nog slechts het bolsjewisme zou heerschen als De leider der N.S.B. ir. A. A. Mussert tijdens zijn rede. (Stapf) Ook de bereidheid tot hulpverleening, die Engeland tegenover Finlands lot hui chelde, kon ons niet misleiden, want En geland heeft nooit aan wezenlijke hulp voor Finland gedacht, doch slechts aan een voorwendsel om tegen Duitschlands belang in, troepen aan land te kunnen zetten in Noorwegen. Wij zagen wat er geschiedden, wij za gen de overweldiging van de Oostzeestaten en beleefden aan de Oostelijke grens van onze belangensfeer de vernietiging van het volksleven. Wij constateerden, dat de bols jewiki in 1939 en 1940 met precies dezelfde methoden werkten als in 1917, hoe zij bijv. de bewoners der door hen bezette steden en dorpen lieten aantreden en uit het ge lid een ieder, die een intelligent of blond Germaansch uiterlijk vertoonde, lieten aantreden en doodschoten, de gezinnen der vermoorden in ehidelooze colonnes naar het binnenland van de Sowjetrepubliek overbrachten, zónder dat deze ooit hun plaats van bestemming bereikten, wij za gen de namelooze economische verarming, die terstond aanving en de prijzen van de belangrijkste levensmiddelen en voorwer pen van dagelijksch gébruik tot het tien-, twintig- en ten slotte honderdvoudige ver hoogde. Destijds heeft Duitschland Molotpv, die voor de buitenlandsche politiek aanspra kelijk was, uitgenoodigd in Berlijn te ko Oom Pieter,-die moest naar een feest Maar z'n rok zag er uit als een beest Toen kicam Cleaning 'm halen En hij icerd zonder falen IS'og mooier dan ie ooit teas gexceest. Chemisch reinigen Cosluum Demi V Regenjas - Japon vanaf en persen f. 2.97 I. 2.56 f. 2.56 f. 2.05 25885 Bov«rwijk Leiden - Breestraat 128 Telefoo Amiterdam HAorlem Don Hoog Hllverjum 4502 (Ingez, Med.) tegenspeler van de Vereenigde Staten, die zich onder de macht van het groot kapitaal bevinden, beide bestuurd volgens de plan nen der joden, die hun wenschen afleidden uit de hun zoogenaamd gegeven belofte van wereldheerschappij Tot dusver waren er stellig genoeg men schen in Holland, die deze ontwikkeling der dingen niet hebben gezien of niet wilden zien, die van meening zijn, dat zij het aan de humanistische traditie van dit land ver plicht zijn vrijen toegang te verleenen aan het binnendringen van joodsche, vrijmetse laars- en dientengevolge onvermijdelijk, ook nihilistische en bolsjewistische elemen ten en ideëen. Dit is een verkeerd begrip, ja, zelfs een ontaard humanisme, dat de kringen van de Nederlandsche intelligentia de gevaren niet doet ondergaan, die voor land en volk voortvloeien uit de verbreiding van den joodschen geest en toch hebben de humanisten, op wie men zich steeds be roept, dit gevaar onderkend. Erasmus im mers heeft in 1519 verklaard: „Als het christelijk is de joden te haten, dan zijn wij in dit opzicht allen buitengewoon goede christenen". Hugo de Groot heeft in zijn Remonstratio verklaard, dat de joden geen openbare ambten mogen bekleeden, dat zij niet werkzaam mogen zijn bij de recht spraak en dat zij in geen geval een huwe lijk mogen sluiten met de dochteren dés lands. En dr. Kuyper heeft op een oogenblik, toen het liberalisme dit land reeds over stroomde, verklaard: „Langzamerhand komt men tot de ontdekking, dat de joden onder den mantel van het liberalisme metterdaad heer en meester zijn geworden in ons we relddeel. Eh niet slechts de openbare mee ning in de meeste landen, doch ook de in ternationale betrekkingen tusschen de ka binetten beheerschen". Welk een verandering heeft zich sinds dien voltrokken in de hoofden van juist die menschen, die van opvatting zijn, dat de geestelijke of politieke leiding van dit land hun toekomt! NATIONAAL-SOCIALISME EN FASCISME TEGEN BOLSJEWISME. Tegenwoordig: is het volkomen duide- lijk, dat de beslissing in Europa slechts kan vallen tusschen nationaal socialis me en fascisme eenerzijds en bolsjewis me anderzijds. Als de meer dan 2.000- jarige geschiedenis van dit werelddeel zin zal hebben, als de psychische waar den van geloovige harten, de zedelijke kracht van het gezin eh de persoonlijk heid van den Europeeschen mensch met zijn besef van verantwoordelijkheid jegens de gemeenschap niet vernietigd, maar gehandhaafd zullen worden, dan moet Duitschland overwinnen en niet alleen de sovjets, doch ook hun puri- teinsche handelsvennooten en lotgenoo- ten in Engeland, maar vooral den jood schen geest. Daarom hebben wij dezen beslissenden strijd in volledig vertrouwen op den Führer aanvaard. Wij hebben twee jaar gezwegen, omdat wij wisten, dat de Führer ons den weg wijst, dien de Voorzienigheid bij de be paling van zijn alles omvattende taak hem heeft voorgeschreven en dat de Führer voor alles zorgt en alles voorbereidt, wat in het u^ir der beslissing noodig is. De arglistig heid der sovjets, die ons door een non agressiepact in den oorlog en in de neder laag wilde lokken, is falikant uitgekomen. In het besef van zijn1 historische taak heeft het Duitsche volk in September 1939 den oorlog op zich genomen en dank zij zijn leiding in Polen, in het Westen, Noorden en Zuid-Oosten, zoo snel beëindigd, dat thans het bolsjewisme te land alleen staat tegen over de grootste militaire macht, die ooit op deze wereld heeft bestaan. Wij hebben het keizerlijk Russische leger in 1914 leeren kennen. Destijds overwonnen wij Rusland, ofschoon wij slechts op halve kracht konden strijden. Het bolsjewistische leger is beslist niet beter dan het Tsaristi sche. Destijds bewogen onze troepen zich voort met een snelheid van 3 k 4 K.M. per uur, thans, geheel afgezien van het lucht wapen, minstens tienmaal zoo snel. Het Russische gebied is door de techniek tot op een tiende van zijn vroegere afmetingen verkleind, de strijd mag dan zwaar zijn, de uitslag is niet twijfelachtig. DE HOUDING VAN ENGELAND. Het Engelsche gestamel bij deze gebeur tenis doet ook duidelijk den schrik onder kennen, die den Engelsohen in de leden is gevaren, nu zij zien, dat Adolf Hitler toch den stout-moedigen en zoo gevreesden gooi waagt en heeft voorbereid. Winston Chur chill verklaart bij deze gebeurtenis van historische beteekenis, dat de Russische sol daten den grond zullen verdedigen, dien hun vaderen sedert eeuwen hebben bewerkt. Daarbij weet deze man toch zeer wel, dat de bolsjewiki de Russische boeren van hun hoeven hebben verjaagd en opgesloten in kolchozen en ais hier of daar nog iemand in staat was geweest zijn eigen bezit in stand te houden, hem uitgemaakt hebben voor „koelak" en verbannen naar de ijswoeste- nijen van Siberië. Churchill spreekt van de Russische woningen, waar vrouwen en kin deren bidden en weet toch heel precies, dat de Russische komsomoltsen de kerken ver nield en opgeblazen hebben en zelfs uit de kleinste boerenhofstede de kruisen en iko- nen hébben geroofd. Als de oude huichelaar beweert, dat er oogenblikken zijn, waarop alle menschen bidden, clan meenen wij hem te kunnen verzekeren, dat wij hem nog zoo ver zullen brengen, dat hij werkelijk leert bidden. En zal het wellicht den Russischen sol daten, die thans blootgesteld staan aan den aanvalsgeest van de Duitsche soldaten, aan de genialiteit van hun leiding en aan de overmacht van de Duitsche wapenen, tot troost. strekken, als hij spreekt van de troostelooze, dierlijke, volgzame massa der hunnensoldaten? Waarschijnlijk heeft die geestelijk zoo belachelijke dwerg er op dat oogenblik aan gedacht, dat deze zooge naamd troostelooze, dierlijke soldaten bij een unieken, heldhaftigen aanval uit de lucht op het eiland Kreta een driemaal zoo sterke Britsche strijdmacht hebben ver jaagd en vernietigd. Hoe troosteloos dierlijk en volgzaam moet dan wel het Britsche rijk zijn! Als Churchill evenwel aan Rusland alle mogelijke hulp van Engeland belooft, dan hoor ik daarin de raaf, die reeds vroeger voor Polen, Noren, Nederlanders, Belgen, Franschen, Joegoslaven en Grieken denzelf den doodenzang heeft gekraaid. De Führer zei, dat het jaar 1941 de vol einding van de beslissing zal brengen. Het is niet aan twijfel onderhevig, dat Enge land. als het thans alleen zou staan, reeds juist zoo overwonnen zou zijn als alle andere staten, die het hebben gewaagd tegenstand te bieden aan de Duitsche weermacht Zon.- der de onmiddellijke materieele hulp van de Vereenigde Staten en zonder de tot dus ver middellijke hulp door het vasthouden van Duitsche strijdkrachten aan de sovjet grens, zou Engeland door den vereenigden aanval van onderzeeërs en luchtwapen reeds zoo verbrijzeld zijn, dat het niet meer met uitzicht op succes tegenstand zou kun nen bieden tegen de Duitsche weermacht. De materieele hulp van de Vereenigde Staten en de tot dusver potentieele hulp door den opmarsch van de sovjetlegers, werkte de verlenging van den oorlog in de hand. Wij hebben ons er aan gewend de Vereenigde Staten in dezen zin als belang hebbenden bij den oorlog te beschouwen. Overigens hébben wij geen haast om offi cieel klaarheid in deze verhouding te bren gen, Zeker is, dat elk schip, elk wapen en elke man, die den Engelsohen van waar ook te hulp wil komen, of hen helpt, ver nietigd zal worden door de Duitsche weer macht. Thans evenwel bestaat de moge lijkheid ook militair voor die vrijheid in den rug te zorgen, waardoor de beslissing van den oorlog voltooid kan worden geacht. De militaire verbrijzeling van de Sovjet republiek leidt er toe, dat het Oosten van Europa, dat sedert een kwart eeuw door het stelsel van het bolsjewisme aan Europa is ontrukt, weer tot Europa wordt terugge bracht, waardoor het geheele gebied van Europa politiek en economisch onder uni forme leiding komt. De Duitsche soldaten zullen het Oosten van Europa geestelijk en cultureel, maar ook economisch weer tot Europa terugbren gen. De uitwerking van dezen gang van za ken voor Azië ligt voor de hand. Het resul taat zal zijn, dat de historisch gegroeide oude wereld met haar beslist aanwezige economische levensvatbaarheid aaneenge sloten zal zijn en geen militaire aanvals- mogelijkheid op dit continent meer zal be staan, want deze zou moeten worden uit gevoerd via woestijnen en steppen of over zeeën van vele duizenden mijlen. In verhand met de voortdurende opschor tingen, die de Vereenigde Staten bij hun bewapening toepassen en waarbij eigenlijk slechts inbreuk op de verkiezingsbeloften aan den loopenden band valt te zien, is het duidelijk, dat de Vereenigde Statenhof zij willen of ndet, de thans begonnen regeling van de Europeesche aangelegenheden door het nationaal socialisme in strijdgemeen schap met het fascisme, niet in den weg kunnen treden. Is deze regeling geschied, dan is de toekomst van Europa politiek op gehelderd en economisch ten minste veilig. Uw Naaimachine VAKKUNDIG repareeren. NAAIMACHINE-BEDRIJF i. O. 4510 (Ingez. Med.) ECONOMISCHE VERSTERKING. Al wat Europa noodig heeft, is in een of anderen vorm als grondstof of werk- stof aanwezig. Wij willen niet looche nen, dat er nog ontberingen kunnen komen, misschien zelfs zware ontberin gen. Wij zullen wellicht de levensmid delenvoorziening tusschen dezen en den komenden oogst tijdelijk moeten be- - perken, misschien zullen we dezen win ter ook niet voldoende kolen hebben om aan alle behoeften als in vredestijd te voldoen. Maar al deze beperkingen raken de zenuw van het Europeesche leven niet. Het is een kwestie van ons organisatievermogen en van onzen ijver te zorgen, dat alle economische moge lijkheden van het nieuw verworven Europa en van de aangrenzende gebie den, die binnen afzienbaren tijd tot de Europeesche economie zullen behooren, worden gebruikt om het levenspeil van de Europeesche volken te verzekeren. Sedert 22 Juni werkt de tijd meer dan ooit te onzen gunste en zullen onze le vensvoorwaarden op den langen duur beschouwd steeds beter worden. OPROEP TOT DE NATIONAAL- SOCIALISTEN IN NEDERLAND. Op ddt oogenblik van wereldhistorische beteekenis roepen wij alle nationaal-soeia- listen op om mede vorm. te' geven aan het nieuwe Europa. Inzonderheid richt ik dezen oproep tot onze nationaal-scialistische me destanders in Nederland, opdat ook zij zich beschikbaar stellen voor de organisatie van het Europeesche gebied. Zij treden mede aan voor het welzijn van hun eigen volk, als zij hun economische ervaring en hun discipline beschikbaar stellen voor de ex ploitatie van de economische mogelijkheden en de beveiliging van de orde. Nederlanders, gij leeft bovenal in Europa en niet op zee, of in overzeesche gewesten. Gij deelt bovenal Europa's bestel en zijt mede verantwoordelijk voor het lot van Europa. Wat in het Oosten geschiedt, hetzij in Duitschland, dan wel in de groote Oos telijke gebieden van Europa, is voor u geen schouwspel en in ieder geval niet maar een verstoring van uw rust, doch uw lot. Dit hebt gij geslachten lang over het hoofd ge zien. Daarom heeft de ontwikkeling u over stelpt, toen het lot van Europa aan de orde kwam. Thans is het duidelijk, dat niet de ons, Duitschers, voor de voeten geworpen 4505 t-ingez. Med.) heerschzucht, maar de verantwoordelijkheid voor Europa en de strijd om Europa's voort bestaan ons, Duitschers, bovenal tot krijgers heeft gemaakt. Dezelfde vastberadenheid, die ons eens de aanvallen van Hunnen, Avaren, Mongolen en de overige invallen uit het Oosten van Europa deed afweren, moest ons sterk maken. En als er menschen waren, die ten deele uit onbegrip, ten deele door hun gevoel van eigen ontoereikendheid onze soldatenhouding als Pruisendom en militarisme beschimpten, dan is het duide lijk, dat deze houding bij eiken Duitscher afzonderlijk het totaal van de hoogste dis cipline en opofferingsgezindheid, maar ook van de hoogste eigen verantwoordelijkheid voor het gemeenschappelijke lot vormt, en geworden is tot het schild en zwaard van Europa, die het Duitsche volk in staat stel len in nauwelijks twee jaar vijf zegevierende veldtochten van ongekende afmetingen te ondernemen. Nederlanders, blikt naar het Oosten! Uw voorvaderen zijn reeds 800 jaar geleden en steeds weer daarheen getrokken en belang rijke bouwsteenen van de Europeesche cul tuur en denkwereld geweest. Sedert geslach ten ontbreekt gij bij de vervulling van deze gemeenschappelijke Europeesche taak. De Duitsche soldaten, in wier gelederen reeds thans uw zonen staan, halen thans het Oosten terug. Thans gaat het er om dit Europeesche gebied definitief voor Europa te winnen. Gij bouwt aan de toekomst van uw kinderen, als gij thans mede aantreedt. Uw strijd is uw plicht en uw belang en tevens een weldaad voor de bewoners van deze gebieden, daar wij hen hebben te ver lossen van het bolsjewisme en terug te geven aan, de cultuur van het avondland. Deze reorganisatie geschiedt door eigen, uitsluitend Europeesche kracht. De sterke is alleen het machtigst. Wij willen onze Euro peesche problemen alleen oplossen en niet dulden dat de gezwollen predikers aan de andere zijde van den Atlantischen Oceaan nog op eenigerlei wijze meespreken bij onze toestanden. Wij vormen thans in den nood en in de overwinning een lotsgemeenschap der eere. Wij, nationaal socialisten, moeten een ondeelbare, onwrikbare eenheid vormen. Waarover gaat eigenlijk thans nog de strijd in uw gelederen hier in Nederland? Wellicht over den omvang der staatsrechtelijke ban den tusschen Nederland en het toekomstige gebied van Europa en over de vraagstukken van destaatkundige zelfstandigheid van Nederland? De bittere ervaringen van ver leden en heden en ófi onweerhoudbaar toe nemende overtuiging van de lotsverbonden heid Juist van de Germaansche volken op het vasteland, zullen deze tot een lotsbond vereenigen, die zijn rechten naar buiten ge meenschappelijk zal vertegenwoordigen en zoo noodig verdedigen en tusschen de bonds- deelen een economische verstrengeling, die zoover gaat als allen juist en nuttig oor- deelen. 1 Het ligt echter niet in het wezen van het nationaal-socialisme en van de door den Führer ontworpen reorganisatie van Euro pa, den Nederlanders hun nationale eigen aardigheden en zelfstandigheid te ontne men. Het gaat derhalve niet om de zelf standigheid van Nederland, maar het gaat om de gelijkgerechtigheisd der Nederlanders in het gereorganiseerde Nederlandsche ge bied. Ik acht het mijn bijzondere taak den terugkeer der Nederlanders in de pan- Europeesche gemeenschap te verlichten en mele te helpen, opdat de Nederlanders in volledige gelijkgerechtigdheid aan dezen opbouw kunnen deelnemen. Deze gelijkge rechtigheid hangt evenwel af van de mate, waarin zij zich nationaal-soclalisten betoo- nen. Uw geestelijk en sultureel eigen leven in dit land nu kan niet beter beschermd en gehandhaafd blijven dan door opvolging van de nationaal-socialistische beginselen, want deze schakelen alle elementen, vreemd aan bloed en nationaliteit, uit en laten de van het bloed afhankelijke eigen cultuur tot volle ontplooiing-komen. Tusschen ons, nationaal-socialisten, kan er slechts een wedstrijd zijn, n.l. wie de beste nationaal - socialist is, d.w.z. wie de nationaal-socialis tische beginselen het duidelijkst begrijpt en het onvoorwaardelijkst verwezenlijkt. Wij moeten ons eigen leven evenals ook ons gemeenschapsleven, op de orde der volksche waarden afstemmen. De volken zijn in hun van het bloed afhankelijke eigen geaardheid de van God gewilde bouwstee nen der menschheid. Het bloed schept tus schen de rassen verschillen, die den afzon derlijken mensch verschillende rechten en plichten, d.w.z. uiteenloopende verantwoor delijkheid jegens het geheel schenken, al thans uiteenloopend overeenkomstig de verschillende breedten op onze aarde. De menschen zijn niet gelijk, noch naar karak ter, noch ndar geestelijke geaardheid, het allerminst evenwel in de van hun bloed af hankelijke geaardheid. Indien het een God delijk gebod was, dat wij aan elk menschen - ras in onze eigen volksgemeenschap dezelf de rechten en kansen moesten geven, dan zou Onze Lieve Heer alle menschen gelijk hebben geschapen. Thans evenwel moet het hoogste zedelijke gebod voor ons daarin be staan, dat wij de krachten, die de schep ping ons door ons bloed heeft gegeven, ont wikkelen en volstrekt en onvoorwaardelijk beschikbaar stellen voor de bloedsgemeen- schap van het eigen volk. Derhalve betee- kent nationaal-socialisme niet slechts hand having van de trouw aan het bloed, doch ook verleening van het grootste nut aan het eigen volk door den eigen arbeid. Terwijl het bolsjewisme de ongelijkheid in de ver deeling van de goederen dezer aarde fail afschaffen door allen op het laagste niveau even arm te maken, zal het nationaal- socialisme den grooten s'ocialen arbeid van de toekomst volbrengen, doordat iedereen onder waarborg aanspraak op werk en daar mede op een overeenkomstig levenspeil heeft, gedragen door de gemeenschappelijke verantwoordelijkheid van alle deelen des volks. De enkeling heeft zijn eigen rechten, hij heeft ook zijn gepaste bezit, maar rech ten en bezit zijn voor ieder verbonden met de even groote plichten jegens de gemeen schap. Zoo zullen wij, nationaal-socialisten, na deze grootste ooiogen en veldslagen van alle tijden, een nieuw Europa van de*- ar beid en de volksche eer opbouwen. Ik zelf beschouw deze onze betooging als het uitgangspunt van de nationaal-socialis- 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2