Uit de Rijnstreek Uit de Omstreken LEIDSCH Mm.HH - Derde Biad Zaterdag 28 Juni 1943 GEVEILDE PERCEELEN De levering van slachtvee GEVRAAGD AANGEBODEN r ALPHEN. Diefstal van kaas. Door den landbouwer B. aan den Kort- steekterweg werd bij de politie aangifte N gedaan van het feit dat des nachts 15 ka zen bij hem waren ontvreemd. Nog den zelfden dag heeft de politie twee perso nen aangehouden die van dezen diefstal worden- verdacht. Hoewel zij tot nu toe blijven ontkennen, mocht het de politie reeds gelukken de kaas te achterhalen en in beslag te nemen. JAARVERSLAG MARTHA-STICHTING. Verschenen is het financieel overzicht van de Martha-Stichting, inrichting voor onverzorgde kinderen, alhier. Blijkens de uitvoerige toelichting door den penning meester hebben mede door de tijdsomstan digheden, geen nieuwe plannen of uitbrei dingen plaats ghad. Het bestuur is dank baar gestemd, dat ondanks de moeilijke omstandigheden, het omvangrijke dage- lijksche werk geregeld zijn voortgang kan vinden en dat zij het program van nieuw bouw en verbouw verder heeft kunnen afwerken. Uitvoerig wordt stil gestaan bij de exploitatie, het beëindigen van den nieuwbouw der jongenspaviljoens en ten slotte de restauratie van het oude Jon genshuis. Het tekort van ca. f. 36.700 In 1939 is gedaald tot f. 20.000, in 1940. In zijn verder overzicht brengt de penning meester zijn dank aan de talrijke leiders en mede-arbeiders, die hun taak met zoo groote toewijding en opoffering hebben verricht. De uitgaven zijn gedaald van f. 201.700 tot f. 189.100 dus met f. 12.600, terwijl de ontvangsten zijn gestegen met f.4100, zoodat het tekort in totaal ver minderde met f. 16.700. Toelatingsexamen Chr. Lyceum. Geslaagd 24 leerlingen, terwijl met 3 het examen wordt voortgezeet, t.w.: 1. P. van. Axkel, M. Bekker, Boskoop; C. J. Booij, G. Bosman, J. M. v. d. Brink, Antje Brouwer, J. v. Driel, J. Goedhart Ter Aar, Jantje Hazebroek, J. Kanis, Olga van Leeuwen, Wupke van Loo Ter Aar, Clara de Pijper, G. Snijders Ter Aar, Gertrude J. Soete- man, Sijgje W. Speelman Nieuwveen, Tryntje Spreij, Ida E. Stokhuijzen, Wil- helmina S. Tollenaar, A. A. v. d. Vllst, S. M. Vonk Bodegraven, C. P. Wassenaar, H. ter Wee Boskoop, Wilhelmina M. Zantin- ge. Waar geen woonplaats vermeld, is deze Alphen a. d. Rijn. Eindexamen Chr. H. B. S. Voor het eindexamen H.B.S. A. zijn ge slaagd; H. Jongenburger, Mieke de Pijper, C. L. Spreij, Tanny Stouthamer en D. van Wijk te Alphen a. d. Rijn en J. P. Veerman te Bodegraven. Burgerlijke Stand. Geboren; Hanna, D. van J, A. Basic en D. M. Ei-kelens Adriana, D. van C. van den Bóöm en Antje Hesseüng Jacobus Johannes Her- manus, Z. van H. Pop en Nelly J. Poortman. Overleden: H, Naber 58 J,, gehuwd met Hil- llchje van Goor Cornelia van Dienst 80 J„ wed. van H. Lochmans Antonia den Haan 89 j. HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. Benoeming veldwachter Uitpad voor de Rietveld-bewoners Twee voorstellen over de boomkwekerij. De Raad vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester. De notulen werden goedgekeurd. Uit de ingekomen stukken bleek dat het bedrag dat de gemeente moet bijdragen aan de exploitatiekosten van de Koudekerksche brug aanmerkelijk lager ls dan de vorige jaren. Ten slotte bleek nog dat het aantal veldwachters voor Hazers- woude nader door den commissaris der Prov. Z.-Holland was vastgesteld op 3. Als derde veldwachter met standplaats dorp is, waarschijnlijk met ingang van 1 Juli be noemd de heer Koren. Het bleek eindelijk mogelijk van gemeen tewege aan de bewoners, van het Rietveld een uitpad te geven. Verreweg hét grootste deel van de bewoners had een verzoek inge diend waaruit bleek, dat men het pad van den heer Langhout wenschte. De heer Lang- hout bleek bereid overpad té verleenen, ech ter alleen voor fietsers en loopers, niet voor vee, rij- en andere voertuigen. De gemeente zal daarvoor f. 100.moeten betalen, waar bij echter het onderhoud bij den eigenaar blijft. Ook de heer Boere bleek bereid voor f. 5.per jaar overpad te verleenen van de Rietveldsche molen tot het pad van Lang hout. Aldus besloten. Aangezien met ingang van 1 Mei de ar beidsbemiddeling van gemeente- tot rijks zaak is geworden, werd besloten het salaris van den heer van der Lelie als ambtenaar ter Secretarie, die nu het salaris als agent der arbeidsbemiddeling moet missen, met f. 150.— te verhoogen. Daarna waren aan de orde twee voorstel len van B. en W. in verband met de boom kwekerij. Allereerst werd besloten tot het vaststellen van een verordening ter bestrij ding van plantenziekten en schadelijke die ren. In de tweede plaats stelden B. en W. n.a.v, een verzoek om subsidie van de ver- eeniging „De Proeftuin" te Boskoop voor, voor het jaar 1941 te verleenen een subsidie van f. 100.—. Deze proeftuin, die aanmerke lijk uitgebreid zal worden, en waarbij een laboratorium zal worden gebouwd is van heel groot belang voor de boomkwekerij. Nog twee verzoeken om subsidie, nl. van de Middelbare Handelsavondschool te Bos koop en de St. Lidwinaschool voor achter lijke kinderen te Leiden, resp. bezocht door 3 en 2 leerlingen" uit deze gemeente werden toegestaan. Hierna volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M. de Gelder, ^reb. Slappendel. D. K. Francken, geb v. d. Meij, Zn. Ondertrouwd: H. W. Oostdam 41 j. en J. M. Hoogeveen 35 J. Overleden: B. van Muyen, wed. van D. Harkes 77 j. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Hillegonda Aleida, d. van D. Berg man en J. Strickling Hendrika, d. van P. v. Dam en H. Verhaar Kelmpe, z. van J. J. Kasteel en N. Gouma. Overleden: P. H. v. Sprang, 65 jaar, echtge- noote van J v. d. Pol. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Gehuwd: W. Augustinus 26 jr. en C. M. Nout 26 jr. Ondertrouwd: H. P. Pouw 26 jr. van Uithoorn en A. C. Rekelhof 25 jr. P. M. Maijenburg 26 jr. van Uithoorn en O. A. van Eijk 23 jr. Overleden: J. F. F. Eslmk 69 jr D. Dfjn- hout 84 jr. Geboren: Adrianus Johannes Antonius z. van J. J. J. de Bruyn en J. Naron Anna Catharina Maria d. van M. E. van der Meer en M. van Capel. Óp Donderdag 3 Juli a.s. tusschen 89 uur zal er gelegenheid zijn tot kostelooze inenting en herinenting, ten huize van dr. B. Nout. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Rudolf Wilhelmus Hermanus z. v;. G. Hartman en M. Schreuder Dirk Johan z. van J. T. Baars en A. J. Volkers Maria d. v. H. V. Thomas en A. Busscher Roelof z. van H. v! Thomas en A. Busscher Leendert Jan. z. van P. Feeleus en A. Brugman Johanna Catharina Anna d. van T. Ruijgrok en A. P. P. Meegdes Jozephus Wilhelmus Antonius z. v. A. van den Akker en C. A. M. Kieft Harry z. van J. W. van Krimpen en S. de Vries Hermina Gretha d. van D. Wessels en D. van Rijn Willem Johannes Z. van G. H. Vögler en R. L. van Steen Cornells z. van C. Schaut en J. M. Schönhage Johannes Simon z. yan P. van der Hoeven en M. C. Lanting Levenl. z. van J. F. van Nieuwburg en P. H. Smoren- burg. Ondertrouwd: Marcellus Franclscus Lucianus van Bergen 27 jr. en Elisabeth Johanna Lamboo 28 jr. Leendert Overbeek 24 jr. en Jansje Leegwater 22 jr. Klaas Bokhorst 25 jr. en Suzanna Johanna Rodenburgh 22 jr. Thomas Molenaar 28 jr. en Jannetje de Haan 21 jr. Dirk Verhoeff 25 jr. en Maartje Maria Jenneke van de Pol 23 jr. Wouterus Adrianus van Rijswijk 21 jr. en Pietertje Kamp 20 jr. Getrouwd: Izaak Andries Staal 23 jr. en Jaantje Eveleens 23 jr. Jacob Schutte 20 jr. en Aafje de Koning 20 jr. Cornells van Kleef. 27 jr. en Johanna van Renswoude 19 jr. Cornells Agterhof 26 jr. en Zwaantje Comelisse 24 jr. Arend Lieuwerink 24 Jr. en Elisabeth Groeneweg 24 jr. Hermanus Vissers 28 jr. en Hilllgje Ouwerkerk 24 jr. Arie Raams 26 jr. en Neeltje Maria van KUijk 23 jr. Marinus Visser 24 jr. en Catharina van der Wal 18 jr. Overleden: Arie Johannes van Ham 8 mnd. z. van A. J. van Ham Neeltje Wondergem, 85 jr. wed. van E. K. Uijl Cornelia Catharina Anna Blom 13 jr. d. van J. Blom Cornelia Voesenek 56 jr. echtgen. van G. A. de Lange. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem z. van G. Haasnoot en L. de Mol, Tramstraat 45 Gerrit z. van J. van Rijn en K. van Duijn, Annadwarsstraat 4 WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Marhtje, D. van 3. Verheul en T. Donker Cornelia. D. van L. Heeren cn D. Slappendel. Overleden: H. C. Hille, echtgenoote van P. Hoogerdijk 80 j. Gehuwd: L. de Pater en I. van den Dool G. M. Kloet eh A. van Dorp. Ondertrouwd: H. C. den Rier en M. J. van Oort J. J. Haagsman en J. Bont. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Nicolaas, Z. van A, C. van Santen en H. C. van Dijk Cornelia Johanna, D. van S. E. Loos en M. J. Hoogenboom. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje, D. van J. Roos en G. Nieuwenhuijsen Johannes Petrus, Z. van D. P. Scholten en H. J. M. van Swieten Petrus Johannes Thomas, Z. van J. W. Koot en P. M, Perreijn. Overleden: Johannes Petrus Scholten, Z. van D. P. Scholten en P. M. Perreijn. Ondertrouwd: J. Blonk 25 j. en A. H. Slootweg 21 j. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk Adrianus, Z. van Hendrik Calls en Janna van den Bosch Gijsbert, Z. van Hendrik Pieter Mijderwijk en Trijntje vin der Heijden. Klasina d. van A. de Vreugd en K. Hoek, Vlier straat 3 Petronella Gerda d. van W. van Leeuwen en S. P. Haasnoot, Abeelplein 15 Nicolaas z. van P. Kuyt en A. Klok. Noord- wijkerweg 17a. Overleden: Jannetje Ouwehand wed. van C. van Rijn, 92 jr. Jannetje Kuyt d. van C. Kuyt en N. dc Best 72 jr. Ondertrouwd: H. de Boer te Rotterdam en G. Bonefaas te Katwijk, Badstraat 5, daarvoor te Rotterdam. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Johanna, D. van G. H J. Verhaar en W. H..Zwetsloot Theodorus Geor- gius Jacobus Maria, Z. van G .H. Kroon en P. M. E. Berkhout Cornelia Margaretha Ido- nia, D. van W. H. Kauffman en H. M. Boeman Franciscus Jeroen Thomas, Z. vah Th. P. van der Ploeg en H. W. A. Koelewijn. Ondertrouwd: A. J. Jansen en J. M. Slijker- man. Gehuwd: S. Abbink en B. Guldemeester H. Langeveld en C. A. de Bruin C. Bouwman en G. van ToL OEGSTGEEST. Aanvangende des morgens te 8 uur zal Maandag a.s. onder leiding van den chef veldwacnter den heer J. C. Krijger het ver- keersexamen worden gehouden waaraan 148 leerlingen van de verschillende lagere scho len in de gemeente zullen deelnemen. Er zal hiertoe ln het centrum der be bouwde kom een parcours worden uitgezet, waarin vele moeilijke passages voorkomen. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Kreszenzia Antonia Maria, D. van C. A. Schrama en M. A. Detsch Johanna Maria, D. van J. M. van de Vlekkertr en J. M. Voorsluijs Hark, Z. van H. W. Schooneveld en H. Oudshoorn. Ondertrouwd: Comelis Nicolaas Theodorus van Valderen 29 j. en Alida Cornelia Catharina den Hollander 21 j, Gehuwd: Huibert Feijnenbuik 20 j, en Anto nia Christina Noordervliet 21 j. Jakob Hof man 24 j. en Neeltje van Heusden 19 J. Zondagsdienst voor doktoren. Deze wordt van Zaterdagmiddag af door Dr. H. J. Keegstra, tel. 120 en Dr. C. J. Kerkhof, telef. 93. Gunning. Het gemeentebestuur heeft het bouwen van twee rioolgemalen met bijbehoorende werken en het aanleggen van een collecteur riool en het verrichten van rioleeringswer- ken met bijbehoorende werken gegund aan L. Boekee te 's Gravenhage voor f46.000. WASSENAAR. Een ongelukkige sprong. De 37-jarige mevr.' B.—S. alhier wilde bij d/e tramhalte Stoèplaan op de rijdende tram springen, met het gevolg, dat zij met haar rechtervoet onder de tram geraakte; de voet moest worden afgezet. Dr. Boer verleende de eerste hulp, waarna zij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden is overgebracht. DE KWALITEIT IS VOORUITGAANDE. (Van onzen deskundigen medewerker). In de afgeloopen week is reeds een aan- vang gemaakt met de levering van slacht vee, dat op weidecontracten, welke dit voor jaar door de vechouderUccntralc aan de weiders werden verstrekt. Zooals bekend, worden van het contractvee geen leveringsbonnen meer uitgeschreven; de handel in bonnen is dus voor een groot ge deelte uitgeschakeld. Toch worden nog steeds zeer veel leverings bonnen verhandeld; de prijzen, die er voor worden betaald, loopen tot ongeveer f.150 per stuk! Het zijn dus hooge prijzen, die men be taalt om zijn nog aan de melk zijnd vee te behouden. Het gaat er bij den boer om, de goede kern van zijn productieven veestapel niet aan te tasten. Wij blijven het echter betreuren, dat de leveringsbonnen voor sommige personen een handelsobject zijn geworden. Hierdoor worden de prijzen niet onbe langrijk beïnvloed, terwijl het als onsoeiaal moet worden bezien, dat bij deze transactie tusschcnpersoncn optreden. Het schijnt echter moeilijk om hier een einde aan te maken, doch wanneer eenmaal de orga nisatie van de inkrimping van den veestapel ls volltooid en tot de verplichte levering nog uit sluitend het slachtvee in aanmerking komt, zal de bonnenhandel wel automatisch ophouden. Zooals wij reeds vorige week mededeelden is de kwaliteit van het slachtvee vooruit gaande, en merkbaar beter was ook de kwa liteit ln de afgeloopen week. Op de Leldsche markt werd gisteren een be hoorlijk kwantum aangeboden ongeveer 200 stuks hetgeen een aantal is. dat vroeger cp een gewonen marktdag als slachtvee werd aan gevoerd, terwijl het meerendeel van goede en behoorlijk goede kwaliteit was; thans kan iedere week beter vee worden verwacht. Ook op de andere rayonmarkten kon men tevreden zijn, doch in alle verhouding stond de Leldsche markt bovenaan. Op de gebrulksvee-afdeelingen was het mf* toch opmerkelijk stil. De hooibouw, die nu volop aan den gang is, deed sterk haar invloed gel den. Men treft het met het weer, en de oogst komt dus prachtig binnen. De snede is echter niet dik. Daarvoor was het voorjaar te sleoht. Door het slechte bezoek verliep de gebruiksvee- handel stil, en dreigden de prijzen, ondanks het feit, dat de aanvoeren niet zoo groot waren, iets in te zinken. Alleen zware kalfkoeien, geschikt voor den export, bleven, go.ed op prijs. Op de schapenmarkt was het ook veel stiller. Oude schapèn voor den dood werden bijna niet aangeboden en met de weidelammeren loopt het op een einde. Texel had niet veel meer aan te bieden en de prijzen bleven onveranderd hoog. Het ls als ieder jaar, de boeren die de eerste gekocht heb ben, zijn weer het voordeeligst uit geweest. Dat scheelt niet alleen enkele guldens per stuk, doch bovendien zijn de eerste reeds aardig aan den groei. Men heeft dus een dubbel voordeel. Op de magere varkensmarkt werd gezocht naar goede schrammen, die een behoorlijk goe den prijs opbrachten. Gemiddeld een halve gulden per pond levend gewicht, doch in de biggen was weinig handel. Hiervoor varleerden de prijzen van f. 14 tob f. 18 per stuk. De vraag naar schrammen werd nogal beïn vloed door hen die een vergunning hebben voor huisslachting. Velen hebben de op slacht- gewicht zijnde varkens moeten leveren en kno pen nu één of twee andere lichtere dieren in de plaats. Ten overstaan van mr. H. M. A. Coebergh, Notaris te Leiden: Het heerenhuis met tuin te Oegstgeest, Ju- lianalaan 18, in bod f. 10.000, kooper de heer J7 Zitman q.q. te Leiden voor f. 11.000. Het win kelhuis met afzonderlijke bovenwoning te Lei den Turfmarkt 5/5a in bod f. 10.500, kooper de heer D. van Lith q.q. te Leiden voor f 13.1000. Het winkelhuis Botermarkt 4, in bod f. 10.200, kooper de heer E. A. Freijsel q.q. te Leiden voor f. 18.200. Het winkelhuis Pieterskerkkoorsteeg 8 is niet gegund. Ten overstaan van notaris J. C. van Eek te Lelden: Het huis met tuin en erf te Leiden, Morsch- weg 130, incl. machinerieën en verderen Inven taris. te zamen in bod f. 7242,60, kooper de heer J. W, Goddijn q.q. te Leiden voor f. 7842,50. Het huis en erf te Lelden Langebrug 45/Dief- steeg 6b in bod f4500, kooper de heer A. de Jong q.q. te Leiden voor f.4800. 4 ORGELS Musicus vraagt 4 orgels ter overname, voor huise lijk gebruik. Brieven met opgaaf van merk, aantal reg. en houtsoort, alsook pr. Bur. van dit Blad onder No. 3353 k. GOEDERENBEURS Burchtsteeg 4. N. Beesten markt 79, (Veemarkt), Telet. 24013, koopt steeds a contant Inboedels, for nuizen, kachels, haarden mangels, gewichten bas cules, brandkasten, enz Vraagt Inlichtingen. Van ouds adres: A J. HART- WIJK. Telef. 24013. PIANO te koop gevr. Liefst zwart of eiken, geschikt voor ge vorderde leerling. Prijs tot ongeveer f. 250. Br met merk en uit. prijs Bur. v. d. Blad onder No. 3352 k. ZEILLESSEN Gevraagd: zelllessen 'voor Jongen, 14 j., van iemand die ln bezit ls van eigen boot. Indien mogelijk ook als betalend logé aan boord. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3705 k. WANDELWAGENTJE Modern wandelwagentje te koop gevraagd, tevens een nog goed onderh. klnderw. te koop f. 7.50. Brieven met prijsopgave VIËTOR LANGE. Mare 67 a. LADING GEVRAAGD voor 10 tons tralier van omtr. Lelden naar richting Arnhem of omstr. op a.s. Maandag 30 Juni. Liefst nog Zaterdagavond kunn. laden. Aanmelden bijB. GORTHUIS, Morschweg 55 SCHRIJFMACHINE Stud, vraagt ter overname gebruikte schrijfmachine, ook koffermodel. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3485 k. BOD GEVRAAGD op partijtje bedr. koekzak- ken, 1 ons, Vfe p. en par tijtje gebakdoosjes, versch. grootte, kan met eigen naam etiket op geplakt worden. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3666 k. PAARD te huur gevraagd, tegen kost en vergoeding door: Ic. BREGMAN, Leldsche - weg 259, Voorschoten; Tel. 239. COCOSLOOPER Ter overname gevraagd 3 M. ln zeer goede staat ver kerende cocosloper. Breed te 75 100 c.M. Brieven met priJsopg. Bur. van dit Blad onder No. 3364 k. Renteloos voorschot Heer, die studeert, vraagt een renteloos voorschot. Referenties aanwezig. Brieven Bur. v. d. Eiad onder No. 3734 k. KINDERWAGEN of vouwwagentje te koop gevraagd, alsmede een da mesrijwiel. Brieven met uiterste prijs aan het Bur. v. d. Blad ond. No. 3747 k. STUDIE-PIANO te koop gevraagd, voor eerstbeginnende, niet- te hoog ln prijs, klein gebrek geen bezwaar. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3727 k. Heren- en jongenspak Gevraagd een herenpak maat 52 en Jongenspak van 16 Jaar. gedragen kle ren geen bezwaar. Tegen vergoeding van textielpun ten. Brieven Bur. v. d. Bl. onder No, 3598 k. PAKKISTEN Gevraagd voor direct, hou- ten en metalen pakkisten, geschikt voor verpakking buitenland. W. LEEGSMA, Warmonderweg 21. Lelden. WANDELWAGENTJE ter overname gevraagd, goed onderhouden. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3624 k. OUD GOUD, zilver, - diamant en antiek koopen wij tegen een I enorm hooge prijs. VAN ROSSUM DU CHAT TEL. Vrouwenkerkkoor- straat 1 (t.o. Vrouwen- steeg). Steeds nieuwe mon sters byouterleën. STRANDTENT Te, koop gevraagd een strandtent. Brieven met prijs Bur. van dit Blad on der No. 3650 k. GELD! Twee energieke jongelui vragen geld tegen matige rente, liefst van particulier voor uitbreiding van hun bedrijf. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3647 k. KANO gevraagd, liefst 2-persoons. P. MEYERS, Leuvenstr. 55 Leiden. HEER die studeert, vraagt voor spoed flnanclcelen steun v. particulier. Prima referen ties. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 3733 k. GASSTEL Te koop gevraagd een ge bruikt. doch in goeden staat zijnd 1- of 2-gaats gasstel. Aangeboden een gaskachel en accu bij: D. DE BEST, Annastraat" 8. Katwijk a/Zee. SMALSPOOR Koopt tegen' de hoogste waarde elk kwantum smal spoor. Het zelfde adres koopt hele en gedeelten v. inboedels. Hoge prijzen. PLUYM. Hoogewoerd 41. Telef. 21266. WANDELWAGENTJE en kinderbox te koop ge vraagd. Gebruikt doch in goeden staat. Br. onder letter O, aan W. VAN BEE- LEN Cz„ Kerkstraat 17, Katwijk a/d. Rijn. NAAIMACHINES te koop gevraagd, defect geen bezwaar. Wij geven do hoogste waarden. Repa raties van alle merken naaimachines vlug, goed koop en gegarandeerd. HET MACHINEHUIS, Haven 7, Telef. 24809. INBOEDEL Dame vraagt zit- en slaap- kamerameublem., brand kast, naalmach. gasfornuis kleeden, gordijnen enz. S.v.p. spoed goweh6cht. Brieven Bur v. d. Blad onder No. 3810 k. BOLLENLAND Te huur gevraagd. 400 RR. bollenland. Ook genegen samen te telen. TeeltbewUs beschikbaar. C. DE MOOY Wzn., Oegstgeesterweg 14 Rijnsburg. SCHRIJFMACHINE te koop gevraagd. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3854 k. TUSSCHENMETER Gevraagd een tusschenme- ter voor gas. Aanbieding met prys firma Wed. H. J. GRIMBERGEN, Vliet 19. Rünsburg, Telef. 19. POSTZEGELS WIJ kopen tegen de hoog ste waarden, verzamelin gen. partijen, archieven en ïosso postzegels. Ook van Nederland en Koloniën. Aanbiedingen De Leldsche Postzegelhandel, Tel. 23233 Vrouwensteeg 3, Lelden. BAD EN GEISER gevraagd, moet ln goede staat zijn. Brieven met Pr- en omschrijving Bur. v. d. Blad onder No. 3818 k. PIANO te koop gevraagd. Brieven met opgaaf van merk en prijs aan het Bur. van dit Blad onder No. 3830 k. Zomerpostzegels 1941 Afkomstig van frankering by abonnement in elke hoeveelheid tc koop gevr. Leldsche Po6tzegelhandel. Vrouwonsteeg 3. Tel. 23233. BOEKHOUDEN 243 geslaagden voor de er kende examens der „Ne- derlandsche Associatie voor Praktijkexamens" (voorh. Mercurius enz.) en Han delskennis L.O. Condities f.6.per mnano ter we- kelljksch lesuur J. A. JANSEN, Kamerllngh Onneslaan 15, Lelden, Te lefoon 228x1. CREDIETEN vanaf f.50.— tot elk be drag, m. e. z. borg op sa larissen. pensioenen enz. 2e Hypotheken, Handels- en Bedrljfscredlcten.. Brieven met porto ant woord: INTERMEDIAIR, Daguerrestr. 103 Den Haag VERZENDT Uw goederen per J J. P. VAN DER MEER. Gere gelde boot- en autodien sten Lelden-Rotterdam v.v. en omstreken. Goederen opslag Stadsbesteldiensten Aanneming alle soorten vervoer Hoofdkantoor: Oude Vest 175 Telef 20307 PLANTEN Te koop: Bloemkool-, Lo Cerf, Roode kool-. Witte kool- en Savoye kool-, boerenkool- en koolrapen- planten. Te bevragen by JAC. UITTENBOGAARD. Haagsche straatweg 11, te Oegstgeest. MORSCHSTRAAT 27 Is het Juiste adres voor alle voorkomende repara- tiën aan uw matrassen. Uw veerenbed te zwaar, laat het 3-deltg maken. Bel. aanbev.: Th. AKERBOOM Jr WATERSPORT Woon- en zeilschepen te huur. A. C. M. DIEBEN. Vennëmeer, Oud-Adc, te genover boerderij C, Pen- nings. NAAR HAARLEM Zand voort Velsen Beverwyk verzendt men uw goederen met de motorbootdlenst J. v. d. VELDEN. Oude Vest 59a, telef. 21256 of 25831. KIPPENHOUDERS!! Zoolang de voorraad strekt voer zonder bon! Veel eieren van hoogfynen smaak. Surrogaat Eggs- meal, 50 p. f. 7.50, franco. Bestel per bode of schip per! GROENEVELD. v. d. Valk Boumanweg, post adres Leiderdorp. Waar schijnlijk laatste aanbie ding! P. J. v. d. KLEIJ Metselaar, Morschweg 110, Tel. 26237. Het goedkoop ste adres voor alle voor komende werkzaamheden, vraagt prijs zonder eenige verplichting, ook van alle soorten tegelwerk. Vraagt prys en monsters. Leiden-RotteTdam v.v. Geregelde Boot- en Auto- diensteD voor al Uw ver- vervoer naar Rotterdam en omstreken. Tevens Boot diensten op de provincies Friesland en Gronineen. Epedltle naar de voor naamste plaatsen van ons land Transporten Opslag Kantoor N.V Nationaal VEEM Heerengracht 118, Telef. 24646. Leert zelf uw kleding knippen, naaien, volgens eenvoudige methode Ate lier voor knippen, pas klaar maken van dames-, kinderkleding. Bespreken dageiyks 6 uur. (behalve 's Woensdags, 's Zaterdags) M. L. EPSKAMP. Gedlpl. Leerares,-Plantsoen 11. H.H. SCHIPPERS To koop aangeboden eeni ge partytjes touw manilla, ln verschillende dikten en lengte en een miniatuur kleljachtjé, zeilt schitte rend. Langegracht 44. TEAKHOUTEN KAST Te koop gTote zeer mooie teakhouten kast, maten 2 M. x IV2 M. x 1/2 M. Prijs f45.Te bezichtigen op Zaterdag- en Maanöagav. Oude Singel 12. Knolselderieplanten Te koop knolselderieplan ten en sprultkoolplanten. A. BARNHOORN. ..Welge legen", YalkenburS Z.H. IJSKASTEN Nieuwe en gebruikte ys- kasten met glazen deuren, pracht werk. Nieuwe en gebruikte snelwegers met bewys nieuwe ykwet. Ook in huurkoop. M. BEIJE, Jan v. d. Heydenstraat 66, Den Haag. KAMPEERTENT Te koop een waterdichte kampeertent (zeildoek) met grondzeil, zoo goed als/ nieuw, een kamerlamp (kroon) en een 2-wiellg trekwagentje. Frans v. Mierisstraat 5. MELKGEIT te koop, 2% liter melk per dag. Prlnséstr. 45, Lelden PHILIPS RADIO to koop met losso luidspre ker, goed spelend, geen U.K.G. Lammermarkt No. 9 Lelden. Aardapp.schrapmach. Te koop aangeboden een aard appelschrapmach Ine met electro motor voor 125 volt en 220 volt. In prima staat. GEBRS. PLUG. Ha ven 54, Lelden. BOUILLONBLOKJES van oude dcgeiyke samen stelling. Gemaakt van glstpoeder en glstextract. Per 10 stuks 20 ct. ReformhulB HGTHART Terweeweg 84. Oegstgeest Tel 25610. BADGEISER Aangebodeneen liv goeden staat verkeerenden badgei- sor voor f. 10.Te be vragen: Emmalaan 43, te Oegstgeest. Witlof wortelkoffie een zéér fijn vry koffle- surrogaat. Momenteel het beste kofflo-surrogaat. Per y2 pondspak 85 ct. Reformhuls LIGTHART, Terweeweg 84. Oecstgeest. Telef. 25610. GEDROOGDE UIEN Thans een uitkomst! Kun nen ook voor later be waard worden. Smaken als versch. Per pak 25 ct. Reformhuls LIGTHART, Terweeweg 84 Oeestgeest. Telef. 25610. GEMALEN BISQUITS Hiervan maakt U heeriyke voedzame pap. Voor 1 pak van 250 gr ls slechts bon van 100 gr. brood noodlg. Per pak 25 ct. Reformhuis LIGTHART, Terweeweg 84 Oegstgeest Telef 25610 ALS ECHTE THEE zoo lekker smaakt ons theesurrogaat Vermengd met een beetje echte thee ls er absoluut geen ver schil te proeven. Por pak- |e 32 ct. Relormhuis LIGTHART, Terweeweg 84 Oegstgeest. Telef 25610 Goede Koffiesurrogaat oor eveD ;onder Mo gen onze oude goede voor raad nog ultverk joten. Profiteer hiervan. Droge koffie surrogani 35 u ;ier pond flesch|e<- 20 15 »n 66 cent Reformbuie LiGTHAM Terweeweg 84 Oegstgeest Telef. 25610. Zeil, fok met mast en giek te koop, geheel compleet. Te bevragen: Woonschip Langegracht t.o. 188. BON 1000 geeft recht op het koopen van onze catalogus 20 c. Ruime sortcerlng van de nieuwste boeken. Ook thuisbezorgd 1 „Record". Apothekersdyk 35, Telef. 24813. PAK MEE voor 2 cent por st. Tijd schriften, zooals: Llboïle, De Lach, Piccolo, Amusant Het Leven, Cinema, Week ln beeld, De Prins en Rijk der Vrouw. Uitzoeken! „Record", Apothekersdyk 35. b. d. Vrouwensteeg. Salonameüblement old finish, best. uit: 4_fau- teuils en ronde tafel, eiken dressoir, keukenkast, vier eiken stoelen, llts jumcaux met spiralen en matrassen BOUMAN koopt en ruilt inboedels. Utr. Veer 1. h. Kraalerstraat. TE KOOP: 1 Godin keukenkacheltje f.5; 3 1-pers. IJzeren di vanbedden, als ï^leuw, z. matras f. 10; 1 houten di- vanbed f. 4; 1 pendule m. kandelaren f. 5; 1 wasch- tafel met marmer blad f.5; 1 v. Berkel (Toledo) snelweger f. 10. ENKELE BOOTJES Te koop: 1 6loep. 9.20 M.- 2.81 M. voor kustvisscherlj of te bouwen woonschip; 1 zeilbootje (zeilklaar); 1 zellkano; 2 motorboten. Jacht- en Kanostation. Zoeterwoudsche weg 11. Verhuur en berging Zomer- en wlnterberglng voor kano's en Jachten. Op leggen van motorbooton speciale voorwaarden Voor te verkoopen booten gratie stalling. Jacnt- en Kanostation. Zoeterw. we-» 11. AUTO te koop, Chovrolet 1933. zoo wel als luxe als be stelwagen te gebruiken, m. deur achteraan. P. NAGTEGAAL. Llsser- dyk 532. Abbencs (by Llsse). DRUKWERK zooals briefpapier, kwitan ties. enveloppen, brief kaarten. pryscouranten, re keningen, en? leveren wy tegen uiterst blliyken prys Drukkery I. P. POELIJOE Ulterstecracht 145, by den Oude Rijn Speciaal ln trouw- en verlovingskaar ten. HEERENRIJWIEL te koop aangeboden, zoo goed als nieuw. Adres: Rynkade 1. KLAVARSKRIBO ls het Ideale muziekschrift voor alle Instrumenten. In 3 maanden reeds poede re sultaten. Begin nu! Vrapgt f;ratls en' vryblljvend ln- ichtlngen en proefles, bij Fa. A. J. VAN DER LYKE. Oude Singel 14, Lelden. PEENZAAD Te koop peenzaad Amster- damsche bak. by: D„ C. KROMHOUT Cz„ Sandt- laan 30 te Rynsburg. Ledikant en springbak Te koop aangeboden een ln zeer goeden staat vcr- keerend 2-pers. pltch- plne ledikant met trek- bouten en bijpassende springbak. Te zien eiken avond na 7 uur. Langegracht 173 A. Zijn Uw Meubelen gebroken, los of bescha digd? Laat ze dan vakkun dig reparceren by: G. VAN MARIS. Meubel maker, Levendaal 17 naast de Arbeidsbeurs. Dat waar- bergt u- vakk .uidlge bedie ning tegen bllliik'cn prijs EIKEN TRIPLEX wy hebben nog eiken tri plex in de dikten van 4 en 5 ml-T. ln voorraad, tevens boardptaten ln de maten 1.70 x 1.00 en 130 x 85 by NIC. v. BEELEN. Voldcrs- gracht 1, Leiden. Tel. 117, Katwyk. Vraagt prys. TOMATENPLANTEN Te koop aangeboden pracht tomatenplanten soort Pro- tentaat, zoowel verspeende al6 ln grondpot.. ^ok bloemkool plan ten. soon Le Cerf en Alfa en Ar.dyvie- planten. door W ^TSAAR Leidschëwcg 546. Voor schoten nabij Dc Vink. 3—3

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 11