Maak patter van Uw geld LACHAPPEILE VACANT! E-BONHt N INLEVEREN LftDSCH DAGBLAD - Eersfe Blad Woensdag 2$ Juni 1941 Officieele bekendmaking! Buitenland Roosevelt over den algemeenen toestand Duitsch weermachisbericht RECHTZAKEN Italiaansch W eermachtsbericht Stadsnieuws Uit de Omstreken Het komende badseizoen Een arrestant werd neergeschoten BEURSOVERZICHT Dagbladreclame is niet te vervangen MAIKT BETREFFENDE BIJZONDERE MAATREGELEN IN DE VERBODEN GEBIEDEN. In de bekendmaking van 7 Mei 1941 be treffende ln het bezette Nederlandsche ge bied bepaalde verboden gebieden heb lk er op gewezen, dat het verblijf a) op de Westfrlesche eilanden: Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland, Schiermonnikoog, Siemonssand, Boschplaat, Rottumerplaat en Rottumeroog, b) aan de Nederlandsche kust ten Zuiden van Hoek van Holland tot aan de Belgi sche grens en op de ln dit gedeelte liggen de eilanden (pyovincle Zeeland en het Zui delijke deel der provincie Zuid-Holland ten Zuid-Westen van de Nieuwe-Waterweg Oude MaasDortsche Kil) slechts geoor loofd ls aan personen van Dultsche of Ne derlandsche nationaliteit, die aldaar hun vaste woonplaats hebben. Tevens bepaal ik, dat de in de verboden gebieden wonende buitenlanders en staten- loozen, dat wil zeggen alle personen, die niet in het bezit 2ijn van de Nederlandsche of de Dultsche nationaliteit, zich iederen Maandag in de diensturen bij het hoofd van de gemeentelijke politie OrtspoUzeibe- hörde) in de plaats hunner inwoning moe ten aanmelden. De eigenaren van herbergen, hotels en- andere verblijfsgelegenheden waar men overnachten kan in de verboden gebieden zijn verplicht bij nieuwe gasten de per soonsbeschrijving op het invulbewijs met de gegevens van identiteitspapieren te verge lijken en te controleeren of de gast de be- noodigde geldige vergunning en een iden titeitsbewijs met foto in zijn bezit heeft. Indien een persoon foutieve meldingen op het invulformulier doet of de voorgeschre ven vergunning voor de genoemde gebieden of zijn identiteitsbewijs met foto niet in zijn bezit heeft, dan is de eigenaar verplicht onmiddellijk de politie hiervan in kennis te stellen. Deze geldt ook t.a.v. Dultsche gas ten. De gasten moeten onmiddellijk na aan komst hunne papieren gedurende den nacht aan dengene, bij wien zij wonen, in bewa ring geven. Personen beneden den vijftienjarigen leeftijd behoeven geenerlei vergunning. Personen beneden den 20-jarigen leef tijd, die een school bezoeken of hun leertijd aldaar doormaken, of die hunne ouders of familie geregeld bezoeken, kunnen een vergunning verkrijgen die een half jaar geldig is. Hetzelfde geldt ook voor werk nemers, die, om hun werkplaatsen of hunne woonhuizen of de woonplaats van hun familie te bereiken, de grenzen van de ver boden gebieden moeten overschrijden. Overtredingen tegen deze bepalingen zijn in overeenstemming met artikel 1 van de verordening van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied nr. 20/1941 houdende de strafbaarheid vanwege over tredingen tegen militaire of politioneele be palingen, overtredingen en worden met een hechtenis van ten hoogste zes maanden en met geldboete van ten hoogste 1000 gulden of met een van deze straffen gestraft, in dien niet ingevolge andere bepalingen een hoogere straf verbeurd is. Bovendien wor den die personen, die zich zonder vergun ning in de verboden gebieden ophouden, gearresteerd en verwijderd. Deze strafbedreiging treedt in werking op den dag haxer openbaarmaking. Den Haag, 21 Juni 1941. De commissaris-generaal voor de openbare veiligheid, get. Reuter, SS-Gruppenführer. BRAND TE BAARN. Gistermiddag brak een felle brand uit in een stalgebouw met woonhuis van den vee houder Schouten aan de Eemstraat te Baarn. Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodat in een oogenblik het perceel in lichter laaie stond. De stal, op welks bovenverdieping hooi en strooi was opge slagen, zoomede het aangebouwde woonhuis brandden geheel uit. Het aanwezige vee kon met moeite worden gered. Een personen auto werd een prooi der vlammen. Het vuur sloeg vervolgens over een hooi berg, doch dank zij het krachtig ingrijpen van de brandweer kon deze voorraad hooi behouden blijven. De brand ls vermoedelijk ontstaan door een vonk uit een gasgenerator van een vrachtauto, welke voor het stalgebouw stond. De eigenaar van het perceel is ver zekerd. IN GIERPUT VERDRONKEN. Gisteren is het tweejarige zoontje van de familie Sevenhuysen aan den Tuindorpweg te Bergen (N.H.) in een onbewaakt oogen blik in een achter de woning gelegen gier put geraakt en verdronken. Bewaar Uw geld lang en plezierig, in parketvorm! Dan woont U op een veilige basis en U hebt er dagelijks het aangename gezicht van. Parket nu gekocht is voordeelig gekocht! En U krijgt nog de oude degelijke Lachappelle-kwaliteitDe oude prach tige houtsoorten! Niets zoo mooi en zoo sterk als een Lachappelle-vloer. Vast of Verhuisbaar. Vraag de brochure met afbeeldingen! PARKET Haam Adres ■Woonpla°w - 43£0 (Ingez. Med.) VERDRONKEN. Gistermiddag is te Dordrecht het ander- halfjarige dochtertje van de familie K. in een waterput geraakt en verdronken. In een persconferentie heeft president Roosevelt verklaard, dat men de sovjet unie zooveel mogelijk exportlicenties zal verleenen. Evenwel kon de president nog niet overzien, wat er in de Ver. Staten voos. export beschikbaar is. Overigens heeft hij nog steeds geen berichten uit Moskou en weet hij dus niet, of en wat de sovjetregee- ring wenscht. Zou er een verlanglijst in de Ver. Staten ontvangen worden, zoo ver volgde Roosevelt, dan is het altijd nog de vraag, of wij spoedig kunnen leveren, aan gezien wij ook bezig zijn met de bewape ning voor Engeland en de Ver. Staten. Vele orders zijn nog niet uitgevoerd en men kan de volgorde daarvan niet wijzigen ten na- deele van Engeland. De in de Ver. Staten begonnen werfcampagne om Amerikaan- sche technische deskundigen naar Enge land te sturen, verdient allen steun, want de Britsche regeering heeft verzekerd, dat deze technici niet gebruikt zullen worden in den strijd, en dat zij naar de Ver. Staten VERHOUDING VREDE—OORLOG AMERIKA 8—1. IN Het opperbevel van ae Duitsche weer macht maakt bekend: In het Oosten nemen de gevechten van het leger, van het luchtwapen en van de marine tegen de sovjet-weer macht een zoo gunstig verloop, dat er groote successen te verwachten zijn. In het zeegebied om Engeland vernietig den gevechtsvliegtuigen twee vrachtschepen met te zamen 11.000 brt. welke deel uit maakten van krachtig beschermde kon vooien voor de Britsche Oostkust. Voorts plaatsten zij bomtreffers van zwaar kaliber op twefc andere groote koopvaardij schepen. In den afgeloopen nacht bombar deerde het luchtwapen met goed resultaat belangrijke militaire inriohtingen in het havengebied van Liverpool. Bom voltreffers in docks, ravitailleeripgsbedrijven en op slagplaatsen verwekten groote branden. Andere luchtaanvallen waren gericht op havenwerken aan de Tyne en de monding van de Theems alsmede op vliegvelden in Zuid--Oost-Engeland. Een sterke formatie Duitsche gevechts vliegtuigen bestookte in den nacht van 24 op 25 Juni de Britsche vlootbasis Haifa met bommen van allerlei kaliber. Bij een aanval van Britsche gevechts vliegtuigen onder krachtige bescherming van jagers op het bezette gebied werden gisteren in de avonduren dertien Britsche vliegtuigen in luchtgevechten en twee door luchtdoelartillerie neergeschoten. Britsche vliegtuigen lieten vannacht brisant- en brandbommen vallen ln West- en NoorcL- West-Duitschland. De burgerbevolking leed eenige verliezen aan dooden en gewonden. Er ontstond geen schade aan inrichtingen van militairen aard of inrichtingen, welke van belang zijn voor de oorlogvoering. Nachtjagersen marine-artillerie schoten drie Britsche vliegtuigen omlaag. Afzonderlijke Sovjet-vliegtuigen -bombar deerden woonwijken der steden Memel en Koningsberg. De aanvallen maakten oven- wegend slachtoffers onder krijgsgevange nen. Verscheidene gebouwen werden ver woest of beschadigd. kunnen terugkeeren, indien zij daartoe wel gebruikt zouden worden. Het sturen van zulke technici, zoo meende Roosevelt, is niet in tegenspraak tot de bepalingen van de neutraliteitswet. Roosevelt zeide te we ten, dat noch Canada «och Engeland van de Noordamerikanen een eed van trouw verlangt, en dat daarom elke Amerikaan het recht heeft, tot het Engelsche leger toe te treden. (D.N.B.) DORIOT STEUNT POLITIEK VAN PÉTAIN Naar uit Lyon gemeld wordt, heeft Doriot op een congres van de Fransche volkspartij voor de onbezette zone verklaard, dat een Duitsche overwinning op de sovjets ook het einde van het communisme in Frankrijk be- teekent, aangezien dit dan geen geld meer uit Moskou zou ontvangen. Er bestaat een eeuwige gerechtigheid, ook voor hen, die Frankrijk verraden hebben, want wanneer Frankrijk in Augustus 1939 niet de verze kering gekregen had, dat de sovjetunie aan den oorlog tegen Duitsohland zou deelne men, zouden er wellicht Fransdhe politici geweest zijn, die zich wel bedacht zouden hebben alvorens Frankrijk aan den dwazen oorlog te doen beginnen. Mijn partij, zoo besloot Doriot, steunt den regeeringschef Pétain, omdat zijn politiek goed is, omdat hij zich heeft uitgesproken voor de natio nale revolutie, omdat 'hij de door Engeland geroofde deelen van het Fransche koloniale rijk weer heroveren wil, en omdat hij op komt voor de Europeesohe samenwerking. (DNB). RONALD CAMPBELL GEZANT IN WASHINGTONi Naar de Associated Press meldt, is de vroegere Britsche gezant in Joegoslavië, Ronald Campbell, tot gezant in Washington benoemd. Hij is de opvolger van sir Gerald Campbell, die onlangs leider is geworden van den Britschen inlichtingendienst in de Ver. Staten. De Britsche gezant, Neville Butler, van de Britsche ambassade ia Washington, is benoemd' tot leider van de afdeeling Amerika van het Foreign Office (D.N.B.) Het Italiaansche weermachtsbericht van heden luidt als volgt: In Noord-Afrlka activiteit van de artil lerie aan het front van Tobroek. Het luchtwapen van de as heeft op de reede voor anker liggende schepen, alsmede voer tuigen, luchtafweerstellingen en munitie depots van Tobroekgebombardeerd. Onze bommenwerpers en - torpedovliegtuigen hebben vijandelijke schepen, tusschen To broek en Sidi el Barranl, aangevallen en een kruiser getroffen. In den nacht van 23 op 24 Juni hebben Engelsche vliegtui gen bommen geworpen op Benghasi -o Tripolis. In Oost-Afrika hebben onze troepen, die Gimma ontruimd hebben, zich vereenigd met de troepen, die zich in het Westelijke gebied van Galla en Sidamo genesteld had den en zetten hun hardnekkigen tegen stand voort. De republikeinsche afgevaardigde Fish had, zooals gemeld, ruim 100.000 kiezers vpn zijn kiesdistrict, onder wie ook de familie Roosevelt, verzocht hun meening weer te geven over een oorlogsverklaring aan Duitschland. Volgens de tot dusver ontvan gen 10.000 antwoorden bedraagt, naar Uni ted Press meldt, de verhouding van vrede tot oorlog 8 tegen 1. Aanvankelijk had de verhouding vrede tot oorlog slechts zes te gen één gestaan, doch sinds het uitbreken van de vijandelijkheden tussdhen Duitsch land en de sovjetunie was de verhouding tot 8 tegen 1 gestegen. (DNB). MUSSOLINI IN SAN MARINO. De Duce heeft gisteren een bezoek ge bracht aan de republiek San Marino. Hij bezocht de Italiaansche gewonden, die in het nieuwe ziekenhuis van San Marino als gasten van de republiek zijn opgenomen en bezichtigde voorts eenige nieuwe bouw werken. Daarna richtte de Duce van het balkon van het regeeringsgebouw hartelijke woorden tot de bevolking, die hem geest driftig toejuichte. (D.N.B.) AMERIKAANSCH OORLOGSMATERIAAL NAAR DE ROODE ZEE. Voor de handelscommissie van den Senaat hebben Amerikaansche reeders verklaard, dat deelen van hun vloten oorlogsmateriaal naar de Roode Zee en naar Rangoon ver schepen voor de Engelschen, voor de Gaul listische troepen en voor andere tegenstan ders van de asmogendheden, (DjND.j BLOKKEERING VOOR RUSSISCHE SALDI OPGEHEVEN. Op verzoek van het departement van bultenlandsche zaken zijn de blokkeerings- bepalingen voor saldi van de sovjetunie door den Amerikaanschen minister van financiën, Morgenthau, opgeheven. (D.N.B.) LUCHTALARM TE HELSINKI. Vanochtend te kwart over zeven werd het eerste groote alarm voor Helsinki en omgeving gemaakt. Wat later naderden op groote hoogte 15 sovjet-vliegtuigen uit Wes telijke richting, die over de stad vlogen. Flnsche jagers en het afweergeschut tra den krachtig op. Naar verluidt zijn twee der aanvallende vliegtuigen neergeschoten. Schade van beteekenls ls niet aangericht. (D.N.B.) ORGELCONCERT LUTHERSCHE KERK. Morgenavond geeft de organist Hennie Schouten een concert in de Luthersche kerk. Het programma vermeldt Canzona en Prae-> ludium en fuga in D van Baoh, twee kora len van Buxteehude, Suite du premier ton van Guilain en het koraal in E van Franck. KATWIJK AAN ZEE. REEDS VELE AANVRAGEN VOOR LOGIES. Wij hebben eens inlichtingen inge wonnen op het informatiebureau van V.V.V. naar de vooruitzichten omtrent het komende badseizoen. Mej. van Duyvenbode bleek het op haar kantoor druk te hebben met het bijhouden der en het inboeken van aanvragen. Verleden jaar, zoo zeide zij, was er niets te doen. Toen was men reeds blij, als er per dag één, twee of drie brieven binnen kwamen! Dit jaar echter is zij veel optimistischer gestemd! Er is weer werk aan den winkel! Er waren dagen, dat er reeds ongeveer 20 aanvragen binnenkwamen. En terwijl wij ons onderhoud voerden, kwaan juist de postbode binnen, die wederom een zestal 'brieven bracht, waarin om de noodige in lichtingen verzocht werd. Zoo, aldus juf- ÜOTTERDAMSCH AGENT DOOR HET HOF VRIJGESPROKEN. Het Haagsche Gerechtshof heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 47-jarigen agent van politie L. B. te Rotterdam, wien ten laste was gelegd, dat hij op 12 Mei 1940 te Rotterdam hoogt ondoordacht, roekeloos, licht vaardig en onvoorzichtig één of meer schoten heeft gelost uit een geladen pistool in de richting van den arres tant F. J. F&rinaux, tengevolge waar- ,van deze spoedig is overleden. De rechtbank te Rotterdam ontsloeg den verdachte van rechtsvervolging c.m. op grond van de schietvoorschrif- ten voor politie-ambtenaren. De officier van Justitie had een maand hechtenis geëischt en was in liooger beroep ge komen, waarna de procureur-generaal vier maanden gevangenisstraf cischte. Het Hof heeft het aan den verdachte ten laste gelegde (dood door schuld) niet bewezen geacht en hem vrijge sproken. j Het Hof vond geen aanleiding te twijfelen aan de verklaringen van den verdachte, dat hij op de beenen van den arrestant ge mikt had. Niet bewezen achtte het Hof dat de kogel, die den arrestant doodelijk trof, van den politieman afkomstig is geweest. Zelfs al zou dit wel vast staan, dan nog zou geen veroordeeling kunnen volgen, om dat de agent den plicht had. den arrestant onder alle omstandigheden zijn bevelen te doen cpvolgen. Wegens het verspreiden van valsche geruchten tot drie maanden veroordeeld. De Nederlander Huibert den Hollander uit Amsterdam is door het „S.S. und Poli- zeifeldgericht" X tot drie maanden gevan genisstraf veroordeeld. Hollander heeft onware geruchten ver. spreid, welke onrust onder de bevolking kunnen verwekken. Zijn handeling is erg laaghartig, want hij vertelde aan een moe der, dat haar beide zcons, die vrijwillig bij de S.S. Standarte „Westland" dienen, ge sneuveld waren. GOUDEN TIENTJES BLEKEN VERGULDE HALVE GULDENS TE ZIJN. Begin Maart bood de 32-jarige veekoop man M O. uit Alkmaar in een café te Pur- merend gouden tientjes te koop aan, gelijk, hij ook te Leiden had gedaan. Een meubel maker en een paardenhandelaar kochten samen twaalf munten voor f. 350.doch kwamen weldra tot de ontdekking, dat zij bedrogen waren, want de gouden tientjes bleken vergulde halve guldens te zijn. De meubelmaker ging den verkooper achterna en zorgde er voor dat de politie hem inre kende. De man, die veertien dagen geleden wegens oplichting voor de Haagsche recht bank terechtstond, hoorde acht maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. De rechtbank veroordeelde hem heden tot een jaar gevangenisstraf. Een kennis van O., de grondwerker A. H. stond voor een dergelijk feit terecht, doch verklaarde niet geweten te hebben, dat de munten, die O. in zijn jaszak gestopt had met het verzoek ze te verkoopen, valsch waren. De officier had vrijspraak van dezen verdachte gevraagd. Conform den eisch werd de grondwerker heden vrij gesproken. Woensdagavond 2 Juli van 810 uur in „Casa Cara" Het Bestuur der Afd. Ned. Ghr. BOuw- arbeidersbond geeft gelegenheid de Bon boekjes te hunnen huize in te nemen. Vrijdagavond 1 Augustus geld halen tegen kwitantie in „Casa Cara" van 8 uur 30 tot 10 uur. 4402 (Ingez. -led.) frouw van Duyvenbode, komen er iederen dag met elke post brieven en briefkaarten binnen en wat merkwaardig is, Dinsdags het meest. Als al die brieven tot gevolg hebben, dat er ook op verhuurd wordt, of pensions door betrokken worden, dan ziet het er dit jaar met het verhuren niet slecht uit. Ook komen verscheidenen zelf naar hier, om er persoonlijk op uit te trek ken en te zien waar hun het liefst aan staat. Evenals vroegere jaren, zijn er veel aanvragen uit Amsterdam en omgeving. Uit de verkregen inlichtingen bleek, dat sommigen hier reeds druk verhuurd heb ben voor de vacantieweken in Juli en Au gustus, vooral in de omgeving van den Boulevard. Maar er zijn nog vele kamers vacant, dus men kan nog velen verwach ten. Men is dus thans optimistischer ge stemd en overtuigd, dat nog velen naar hier zullen komen om eenigen tijd te genieten van het aangename leven op onze badplaats! ZOETERWOUDE. Gevonden voorwerpen. Eën vulpen. Terug te bevragen bij den gemeenteveldwachter a. d. Höogen Rijndijk AMSTERDAM, 76 Juni. De laatste weken heeft de handel op de effectenbeurs niet veel te beteckenen, daar men in verband met de onzekrheid, hetgeen de komende tijden zullen brengen, een af wachtende houding aanneemt. Vandaag eveniwel was er van de affaire niet veel meer overgebleven en het komt niet veel voor', dat er zoo weinig omgaat ais heden het geval was. Geen enkele rubriek gaf tee kenen van opleving. Er was geen vraag en er was geen aanbod en het gevolg hiervan was, dat de koersen niet alleen weinig of niet verschilden bij die van gisteren, maar dat onder beurstUd slechts onbeteekenende schommelingen werden meegmaakt. Een goed voorbeeld van het marktver- loop vormden Olies. Dit aandeel werd op 2281/i% ingezet en bleef nadien voorname lijk schommelen tusschen dezen prijs en 229°/», zoodat de spanning tusschen de hoogste en de laagste noteering ln het grootste gedeelte van den beurstljd niet meer dan een 'h'/i bedroeg. Met de cultuurfondsen was het niet be ter gesteld. De berichten welke melding maken van een verbetering in de verhou dingen tusschen Nederlandsch-Indlë en Japan in zooverre verondersteld werd dat inzake het handelsverkeer een mondelinge overeenkomst was getroffen en dat de Ne- derlandsch-IndlsChe autoriteiten sedort het afbreken van de besprekingen met Ja pan geneigd waren groote hoeveelheden van door Japan benoodigde goederen naar dit land te exporteeren, werdén voor ken nisgeving aangenomen en sorteerden geen effect. Op de Suikermarkt bewogen H.V.A.'s zich in hoofdzaak juist even beneden de 400'/o grens. Van de incourante soorten was niets te bemerken. De Tabaksafdeeling lag ge heel verlaten. Voor zoover noteeringen tot stand kwamen, waren deze zoo goed als on veranderd. Slechts enkele stukken verwis selden van eigenaar. De meeste minder courante soorten konden zich handhaven. De omzetten in Scheepvaartaandeelen wa ren van zeer geringe afmetingen. Ook hier vielen geen mutaties van betee- kenis op te merken. Voor Nederlandsche industrieelen bestond bijna geen belangstel ling. Een uitzondering werd' echter gevormd' door Aku's en dit fonds vormde voor van daag de hoofdschotel van de markt. Wel gingen er geen groote bedragen ln om, maar vergeleken met vrijwel alle andere aandee- len 'konden zij toch tamelijk levendig wor den genoemd en daarbij kon, na vaste ope ning een koersstijging worden waargenomen van 137'/i tot 138'/! "/o, waaraan de mede- deellngen ln de hedenochtend gehouden vergadering van aandeelhouders van de Al- gemeene Kunstzijde Unie, klaarblijkelijk niet geheel vreemd waren. De Philips-aandeelen waren goed prijs houdend. Unilevers daarentegen eerder Iets lager, de meeste minder gangbare Indus trieelen waren aan den luien kant, evenwel waren er toch enkel uitzonderingen. De belegginsafdeeling had een rustig voorkomen. De Nederlandsche Staatsobliga- tiën waren prijshoudend en bijna onveran derd. Ook de gemeentelijke leeningen en pandbrieven konden zich handhaven bij zeer geringe affaire. Prolongatie 21/4 o/i. (A.N.P.) BOSKOOP. 24 Juni. Coöp. ver. „De Bosk. Vei ling". Rozen per bos: Polyantharozen 110140 ct.; Wilh. Kordes 25—40 ct.; Edtth Helen 32—41 et.; Pechtold 34—40 ot.; Briarclif 22—28 ct.; Duisburg 21—37 ct.; Dorus Rijkers 84—110 ct.: Else Poulsen 5290 ct.; Florex 3045 ot.; Gloria Mundi 5880 ct.; Better Times 2545 ct.; Jules Bouché 31 ct.; Rosalandia 2037 ct.; Orangc- Triumph 130—150 ct.; Butterfly 22—48 ct.; Ellen Poulsen 62 ot.; Hadley 2745 ct.; Juweeltjes, 90115 ct. Diversen per bos: Campanula 15—18 ct.; Clematis, Prins Hendrik 140150 ct,; idem Mevr. Ie Coultre 170 ct.; Pioenen in soorten 25 46 ct.; Lathyrus 7—9 ct. HONSELERSDIJK, 24 Juni. Groenteiweiling. Tomaten 34 ct. per kilo; komkommers 8 16, 2de 6%; bloemkool 12, 2de 19 per stuk; peen 11 ct. per bos. LEIDSCHENDAM, 23 Juni. - Engelsche kom kommers lste soort f.13, 2de soort f.10; 3de soort f. 6,50; wankleurige f.4,605,90, stek f.4 8; gele komkommers lste soort f. 13, 2de soort f.10, 3de soort f. 6,50, stek f.59; kropsla, le soort f. 1,50, 2de soort f. 1,25; stoofsla f.7,40— 10,40; peen f.12; bloemkool lste soort f.13, 2de soort f. 9,80, uitschot f,14,60; tomaten, midd. f. 18, groote ronde f. 18, 2de soort f. 18, 3de soort f. 14—16; bonken f. 14—16; uitschot f. 5—8. rijp f. 13—14; andijvie per 10 Kilo 78—156 ct.; spinazie per 6 Kilo 48—108 ct.; postelein f. 11,50 —14,90; rabarber per 100 KG. f.4,60—6; snij- boonen f.7276; spercieboonen 9096; radijs f.5,205,50; selderie f.4,305,90; peulen f. 25; tuinboonen f.2526. NAALDWIJK, 24 Juni, Groentenveiling. Aardbeien 50; tomaten 34, bonken 27—28 ct, per kilo; sla 90-150 ct, per 100 krop; asperges 36 38; blauwe 2431; peen 511 per bos; bloem kool 12, 2de f.9 per stuk. RIJNSBURG, 25 Juni. Groentenveiling Kropsla f. 0,801,50 per 100; knolkroten f.5 5,80; bospeen f.12; sla-uien f. 1,403,50; peter selie f. 2,503; kervel f. 3,504,50; selderie f2,20 4; radijs f. 1,903 per 100 bos; rabarber f.6 per 100 KG, ROELOFARENDSVEEN, 24 Juni. Aardbeien 50 ct. per KG.; peulen f. 1,352,50; doperwten f. 2,50; capucijners f.2,50; tuinboonen f. 1,65 1,80 per 10 KG.; prinseboonen f.4; snijboonen f. 1,35—1,70; idem stek f. 0,701,00 p. 10 pond; peen 4—6 ct per bos; bloemkool f. 1,30—6,60; •sla f. 0,40—2,80 per 100 st.; andijvie 25 ct. per K.G. WOERDEN, 25 Juni. Aangevoerd 233 partijen kaas. Prijs met rijksmerk lste kw. f.4141,50;; 2de kw. f.39—40. Handel vlug. ZOETERWOUDE, 23 Juni. Eierveiling ,Jk leer nog". Aangevoerd 1100 eieren. Kipeieren re- geeringsprijs. Pluimvee: kippen f.2,50—3,10; ko nijnen f. 1,60—3,90 per stuk.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3