De strijd tegen het bolsjewisme Nog enkele persstemmen 82sfe Jaargang WOENSDAG 25 JUNI 1941 No. 24921 Een Duitsche toelichting Slowakije vecht mee tegen de Sovjetunie Engeland's houding Uit andere landen De strijd in Syrië Gayda over het conflict Verspreide berichten Verduisteren: 22.07 uur 5.18 uur EERSTE BLAD Feiten van den dag LEIDSCH DAGBLAD Directeur: J.W.Henny DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Hoofdredacteur: B. W. Menkhorst, Lelden Pl.verv.: K. Been, Lelden. PRIJS DER ADVERTENTIES 32 ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad zijn gevestigd. Andere advertenties 37 ets. per regel. Minimum 5 regels. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. - Incassokosten volgens postrecht. „Kleine Advertenties" (hoogstens 30 woorden) uitsluitend bij vooruitbetaling, alleen 's Woensdags en 's Zaterdags 55 ets. - Voor toezending van brieven wordt 10 ets. berekend. Bureau Witte Singel no. 1, hoek Noordeindsplein Telef. nrs. Directie en Administratie 25041 (2 lijnen) Redactie 21507 Postcheque- en Girodienst no. 57055 - Postbus no. 54 PRIJS DEZER COURANT Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maandenƒ2.47 per weekƒ0.19 Franco per post 2.47 per 3 maanden portokosten (voor binnenland ƒ0.80 per 3 mnd.) Omtrent de korte mededeeling in het Duitsche weermachtsbericht: „in het Oos ten ontwikkelen zich de operaties der Duit sche weermacht onder groote successen volgens de plannen", wordt aan het D.N.B. van welingelichte militaire zijde geschre ven: Ongeacht de ook op de andere fronten voortgaande gevechtshandelingen staan de gebeurtenissen aan het nieuwe Oostelijke front'op den voorgrond. Terwijl in het be richt van het opperbevel van het Sovjet- leger van 23 Juni een reeks van bepaalde gegevens wordt verstrekt, houdt het Duit sche opperbevel der weermacht zich zeer gereserveerd. Dat is in overeenstemming met een gebruik, zooals dat nog bij alle groote gevechtshandelingen aan Duitsche zijde kon worden waargenomen. Intusschen kan men uit de ontvangen berichten zien, dat de groote offensieve beweging van de Duitsche weermacht tot dusver door de Sovjet-troepen niet kon worden tegengehouden. Ondanks den taai en tegenstand heeft het Duitsche leger door zijn onvergelijkelijke infanterie met haar geschoolde stoottroepen, gesteund door de pioniers en de artillerie en door pantserstrijdkrachten een diepen deuk ge slagen in de Russische grensstellingen. Wanneer het legerbericht van de Sovjets van enkele frontdeelen beweert, dat haar tegenaanvallen den Duitschen opmarsch hebben teruggeworpen, geschiedt zulks klaarblijkelijk volgens beroemde modellen, zooals wij dat reeds bij onze vroegere te genstanders in Polen, in het Noorden, in het Westen en op den Balkan hebben be leefd. De volgende dagen zullen leeren, wie gelijk heeft gehad. In ieder geval kan er aan herinnerd worden, dat het Duitsche weermachtsbericht in de afgeloopen oor logsmaanden steeds onaantastbaar en steekhoudend is gebleken. Ook gisteren bleek weer uit het weermachtsbericht, dat de aangevangen operaties van het leger in samenwerking met het Iuchtwapen vol gens de plannen tot ontwikkeling komen. Het Duitsche Iuchtwapen heeft op de beide eerste aanvalsdagen in het Oosten een groot aantal vijandelijke vliegtuigen vernield en tegelijk ook op den grond strij dende troepen van den tegenstander aan zienlijke schade toegebracht, en transpor ten van allerlei aard en verkeersverbindin gen in het opmarschgebied gestoord. (Reeds meer dan 180 pantserwagens zijn vernield!) Bij de groote afstanden, die voortvloeien uit het ruime gebied van de operaties van het Iuchtwapen, is het bij zonder opmerkelijk, dat van overal vol strekte successen konden worden vermeld. De Duitsche marine, welker eerste, koene aanvallen op de Oostzee en op de Zwarte Zee reeds lieten zien, dat ook zij den voor- waartsche beweging van de strijdkrachten te land en in de lucht op de flanken naar vermogen steunt, is opnieuw actief in den strijd gebracht. Bijzonder opmerkelijk is daarbij het betrekkelijk zeldzame geval van het tot zinken brengen van een duikboot van den tegenstander door een eigen duik boot. Afgezien van de reeds gemelde mijn- versperringen op de Oostzee, zijn thans door Duitsche zeestrijdkrachten ook bij zondere mijnacties uitgevoerd ter belem mering van de vijandelijke zeesteunpun ten, welke eveneens tot verliezen van den tegenstander hebben geleid. Het totale overzicht over de gebeurtenis sen der beide dagen doet zien: 1. systematisch optreden der Duitsche weermacht; 2. in eenige sectoren wanhopige tegen stand der Sovjet-troepen; 3. superioriteit van het Duitsche Iucht wapen. Van de Duitsche weermacht kan gecon stateerd worden, dat haar trefkracht, haar uitrusting en haar ervaringen beproefd zijn in den strijd. De eerstvolgende dagen zul len toonen, welke afweerkracht de Sovjet troepen vermogen te plaatsen tegenover deze ontketende Duitsche macht. Zooveel schijnt thans reeds zeker te zijn, dat van een systematische offensieve beweging der Sovjet-troepen van hun kant tot dusver niets te bespeuren is. De wet van het han delend optreden ligt bij de Duitschers. VERKLARING VAN DR. TISO. De president der Slowaaksche repu bliek, dr. Tiso, heeft gistermiddag een oproep tot het Slowaaksche volk uitge vaardigd, waarin hij de mededeeling deed, dat het Slowaaksche leger de grenzen van Slowakije heeft overschre den om zich met de Duitsche troepen in den strijd tegen de Sovjetunie te vereenigen. Dr. Tiso heeft aan den Führer het vol gende telegram gezonden: „Op het oogenblik, waarop Slowakije met de wapens in de hand zich aansluit bij den strijd om het lot van de Europeesche ge meenschap, veroorloof ik mij, uwe excellen tie nogmaals de verzekering te geven van de trouw en verbondenheid van het Slo waaksche volk en zijn regeering alsook van zijn onwrikbaar geloof aan de overwinning. God zegene ons besluit". De Führer heeft daarop als volgt geant woord: „Ik dank uwe excellentie voor uw tele grafisch bericht, dat Slowakije aan de zijde van Duitschland deelneemt aan den strijd voor het lot en de toekomst van Europa en voor de verzekering van uwe trouwe ver bondenheid. In de onwankelbare overtuiging van ons recht, ben ik er zeker van, dat onzen wapens een totale overwinning beschoren zal zijn". (D.NB.). EDEN SPREEKT IN HET LAGERHUIS. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: In het Britsche Lagerhuis is gisteren, naar de Engelsche berichtendienst meldt, een debat gevoerd over den politieken toestand. Npdat minister-president Churchill in zijn inleiding verklaard had, dat hij hoopte nog in den loop van den zomer een oorlogs- conferentie van het empire bijeen te kunnen roepen, heeft minister van bultenlandsche zaken Eden gesproken over de betrekkingen tusschen Engeland en de Sovjetunie. Uitgaande van de bekende Angelsaksische propaganda-stelling, dat Duitschland naar de wereldheerschappij streeft en ook de strijd tegen de Sovjetunie slechts een middel tot dit doel is, herinnerde Eden eraan, dat reeds in 1933 Engeland met de Sovjet-regee ring te Moskou was overeengekomen, een verklaring af te leggen, behelzende dat er geen belangenconflicten in de een of andere belangrijke kwestie van de internationale politiek tusschen beide mogendheden be stonden. De toentertijd vastgestelde richtlijnen gelden, zoo verklaarde Eden, thans meer dan ooit. Engeland heeft bij talrijke gelegen heden in het verleden de mogelijkheid van een samenwerking met de Sovjetunie ter tafel gebracht en mogelijke hinderpalen ge tracht uit den weg te ruimen. In dit verband bestreed Eden desondanks, dat er eenigerlel overeenkomsten tusschen Engeland en de Sovjetunie betreffende den Balkan bestaan, doch bevestigde aan den anderen kant ech ter het reeds door Churchill verkondigde feit, dat de Britsche regeerrng met het oog op z.g. aanvalsplannen van Duitschland zich met Moskou in verbinding had gesteld „voor het afwenden van het gevaar, dat de Sovjetunie bedreigde". Eden persoonlijk heeft met toestemming van den minister president den Sovjet-ambassadeur te Lon den aan de hand van inlichtingen op de hoogte gesteld en gewaarschuwd. Eden legde den nadruk op de rol, die de Britsche ambassadeur Cripps bij de gedach- tenwissellng tusschen Moskou en Londen heeft gespeeld en verklaarde: Sir Stafford Cripps heeft door zijn invloed en zijn voor beeld aan de Sovjetunie het bestaan van den dringenden wensch der Britsche regeering om tot een normaliseerihg der wederzijdsche betrekkingen te komen, bewezen. Wanneer Cripps naar Moskou terugkeert, zal hij fun- geeren als adviseur en leider van de hulp, die de Britsche regeering bereid is thans aan de Sovjetunie te verleenen. Hierover wordt thans onderhandeld. De Sovjet-regee ring heeft door haar ambassadeur reeds toe gestemd in het zenden vaneconomische en militaire missies naar de Sovjetunie. De „Berliner Nachtausgabe" schrijft in dit verband, dat te Kaïro reeds sedert we ken een Britsche delegatie gereed stond om ter versterking van de samenwerking tus schen Londen en Moskou naar de Sovjet- Unie te vertrekken. Deze delegatie zal thans over Tiflis naar Moskou reizen. Zij stond volgens het blad reeds gereed, toen Chur chill maanden geleden poogde door een po litiek en militair offensief tegen Duitsch land uit het Oosten van de Middellandsche Zee een nieuw front te vormen, vanwaar de Balkan kon worden opgeruid, waarna gelei delijk over Turkije heen de samenwerking met de Sovjet-Unie volkomen openlijk tot stand moest worden gebracht. Een belangrijke bijdrage tot de voorge schiedenis van den Sovjet-oorlog levert de „Exchange Telegraph" door een artikel weer geven, dat 10 dagen geleden is versche nen in het Juni-nummer van het orgaan der Engelsche communisten. Labour Monthly. Het geeft openlijk toe, dat de ver schillende grenscorrecties, die de Sovjet de laatste twee jaar in het Westen ten uitvoer heeft gelegd, niets anders zijn geweest dan „strategische opmarschen tegen Duitsch land" en dat daarbij „offensieve overwegin gen" toonaangevend, zijngeweest, gericht tegen Dantzig, Warschau. Koningsbergen en Boedapest. Volgens de „Exchange Telegraph" is Zon dag in Londen bekend geworden, dat dit artikel der Labour Monthly geschreven is door een Russische officieele persoonlijkheid, (D. N. B.) DENEMARKEN ROEPT GEZANT TERUG. Volgens een mededeeling van het mini sterie van buitenlandsche zaken heeft de Deensche regeering haar gezant in Moskou en het gezantschapspersoneel aldaar in structie gegeven naar Denemarken terug te keeren. DE OPSTAND IN DE BALTISCHE LANDEN Er loopen geruchten dat Wilna en Kowno door de strijders voor herstel der onafhan kelijkheid der Baltische landen zouden zijn bezet. Het AN.P. meldt echter officieel uit Berlijn: In het buitenland verspreide be richten over de beweerde uitroeping van een autonomen Lithauschen staat worden in Berlijnsche politieke kringen niet beves tigd. EEN BOODSCHAP VAN HET DUITSCHE EPISCOPAAT. De Duitsche episcopaat heeft op 24 Juni den geestelijken van alle diocesen een bood schap doen toekomen, waarin de strijd te gen de Sovjetunie een strijd voor het chris tendom der geheele wereld wordt genoemd. De geestelijken krijgen opdracht op de ko mende Zondagen in hun preeken erop te wijzen, dat het Christendom juist in het bolsjewistische Rusland blootgesteld is ge weest aan wreede vervolgingen. In leidende katholieke kringen spreekt men er van, dat het Duitsche episcopaat binnenkort in een boodschap aan den Führer tot uitdrukking zal brengen, dat de katholieke kerk van Duitschland met woord en daad den gigan- tischen strijd tegen het bolsjewisme zal on dersteunen. (D.N.B.) BETOOGING TE MADRID. Gisterochtend is in Madrid een groote be tooging gehouden door vele duizenden stu denten en leden van de falange, met hun vlaggen en met groote transparanten. De betoogers trokken ten slotte naar het par tijsecretariaat. Hier waren hooge persoon lijkheden, o.m. de minister van bultenland sche zaken, Serrano Sur,er, aanwezig. Suner richtte tot de menigte een toespraak van den volgenden inhoud, „Kameraden, dit is geen oogenblik voor veel woorden. De falange velt op ditoogen blik haar vonnis. De sovjet-Unie is schuldig de sovjet-Unie was schuldig aan onzen bur geroorlog. Kameraden, weest thans indachtig aan de stem, die u zal roepen. Weest bereid. Het verslaan van de sovjet-unie is de dringende eisch van Europa". Xn den loop van den middag namen de betoogingen in de Spaansche hoofdstad bij zonder indrukwekkende vormen aan. Voor de Britsche ambassade kwam een groote menschenmenigte bijeen, die uitdrukking gaf aan haar ongenoegen over de samen zwering van Engeland met de sovjets in kreten als „weg met de sovjet-unie", „weg met Engeland", „Gibraltar" en gejuich voor Duitschland, Finland, Roemenië en. Spanje. Van het gebouw der Britsche ambassade werden verscheidene vensterruiten inge worpen. De menigte werd door de politie uiteengedreven. De Britsche gezant heeft geprotesteerd. (D.N.B.) HET FRANSCHE COMMUNIQUÉ. Het officieele bericht uit Vichy over den militairen toestand in Syrië legt er den na druk op, dat de Fransche strijdkraohten haar tegenstand in alle sectoren van het front voortzetten. Aan de kust hebben Australische afdeelingen om haar Ooste lijke flank te dekken, sedert verscheidene dagen aanvallen ondernomen bij Djezzin, die na verbitterde gevechten van man tegen man door de Fransche troepen zijn afge slagen. Hetzelfde lot ondergingen de Brit sche aanvallen op Merdzj-Ajoem. In het De oorlog van de spil tegen de Sovjet unie heeft, naar het „Giornale dTtalia" in een hoofdartikel sdhrijft, de Angelsaksische oorlogsophitsers in een ernstig dilemma gebracht. nJ. de vraag of zij het in oorlog met de spil gekomen Sovjetregime zullen verdedigen, of ten minste neutraal zullen 'blijven. Na een verwijzing naar de eigen machtige overvallen van de Sovjet-unie op de Baltisdhe landen en den heldhaftigen verdedigingsstrijd van Finland tegen het Moskousohe Sovjetleger, herinnert het blad aan de verontwaardiging van de Britsche en Noord-Amerikaansche politici jegens de Sovjet-unie naar aanleiding van den aan val op Finland en aan de scherpe redevoe ring van Roosevelt van 27 Mei 1940. Dat is de reden, waarom die mannen thans in de Idem zitten. Desondanks heeft Churchill reeds aan de Sovjet-unie hulp toegezegd, en ook Sumner Welles heeft zij het dan ook met een reeks gecompliceerde reserves de Sovjet-unie iedere ondersteuning toe gezegd. Daarentegen is de oorlog van de spil niet gericht tegen het Russische volk, maar wordt gevoerd ter bevrijding van de onder, drukte volkeren met inbegrip van het Rus-' sische volk zelf en tot herstel van de be schaving tegen het Sovjetregime en het Sovjetregime en het Sovietleger, Ieder weet dat Engelsche hulpbeloften nog steeds de voorïoopers zijn geweest van de catastrophe voor dé landen, aan wie de hulp is toege zegd. Dit openlijke bondgenootschap van de tot den oorlog ophitsende Angelsaksische wereld met het bolsjewisme, is er alleen voor geschikt om haar moreele isolement bij de volkeren te verdiepen, welke achting hebben voor de beschaving en begrip v$m het gebaar, dat van Moskou dreigt. DUITSCHE PERSSTEMMEN. Sumner Welles heeft thans, evenals kort tevoren de Britsche premier, den sluier op gelicht, die hing over het samenspel van het bolsjewisme en de internationale pluto cratie, zoo schrijft de Berliner Boersen- zeitung". Het blad wijst er, op, dat Duitsch land weet, hoe Washington en Moskou in schoone vereeniging streefden naar het op hitsen van het Europeesche Zuid-Oosten. Het ls derhalve geen verrasing, wanneer Welles als woordvoerder van de Joodsche plutocratie in de Ver. Staten thans open lijk partij kiest'voor het Joodsche bolsje wisme. Het blad schrijft verder, dat het naar de meening van Sumner Welles niet de door de Komintern geleide Sovjetregeering zou zijn met haar greep naar de Baltische landen, den Balkan, Finland en de Dardanellen, met haar diplomatieken ontbindingsarbeid in alle deelen der wereld, maar dat het Duitschland zou zijn, dat naar wereldheer schappij streeft. Sumner Welles heeft na beraadslagingen met Roosevelt een verklaring afgelegd, al dus de „Berliner Nachtsausgabe", volgens welke de Ver. Staten geneigd zuden zijn een verzoek van Sovjet-Rusland om mate- rieele ondersteuning uit te voeren. Roose velt heeft besloten tot deze onthulling van zijn medewerking in Moskou, ofschoon het volk in de Ver. Staten de leerstellingen van de bolsjewistische dictatuur ten scherpste van de hand wijst. Oorspronkelijk had Roo sevelt het voornemen de samenwerking met het bolsjewisme eerst te onthullen op het oogenblik, waarop Engeland beslissend door Duitschland werd aangevallen en waarop de bezorgdheid van de vrienden van Enge land zoo groot zou zijn, dat men de be volking alles kon opdisschen. De Berliner Lokal-Anzeiger legt den na druk op de verraderlijke houding der in Duitschland geaccrediteerde sovjet-diplo maten en schrijft: „in weerwil van het ver drag met Duitschland heeft Moskou zich niet ontzien de bolsjewistische spionnage en agitatie in Duitschland voort te zetten. Zoo is de sovjet-ambassade te Berlijn een spionnagecentraie geworden, van waaruit door middel van afpersingsmethoden, die men nauwelijks geloofwaardig zou achten, Duitschers, vooral uit het Oostelijke gebied, tot verraad aan het vaderland werden ge dwongen. Het blad citeert in dit verband verschillende rapporten der Duitsche poli tie, waarin bewezen wordt, dat de sovjet unie alles gedaan heeft en voor de grootste kosten niet is teruggedeinsd om in Duitsch land en andere Europeesche landen een wijdvertakten spionnage- en sabotagedienst te organiseeren. De „Deutsche Diplomatisch-PolitAsche Korrespondenz" zegt, dat de handelingen en standpunten uit Italië, Roemenië, Slowa kije, Bulgarije, Spanje, Japa enz. aantoo- nen, dat het besluit van Adolf Hitler, om thans met het bolsjewisme af te rekenen, als een daad wordt gewaardeerd, waarmede alle naties, die zich vertegenwoordigers ge. voelen van de avondlandsohe beschaving, zich spontaan solidair verklaren. In de oogen van Europa en van vele andere rijken en volkeren hebben Duitsohland en zijn bond- genooten daarmede een nieuwe proef afge legd voor de rechtvaardigheid van hun aanspraak op het geven van leiding. Terzijde in dezen strijd, zoo vervolgt de „Diplo", staat alleen de Angelsaksische we reld. .Toch is het interessant, dat het pa rool. dat Churchill met zijn eerste verkla ring voor de onvoorwaardelijke ondersteu ning van de Sovjet-unie gegeven heeft, in het geheel niet geestdriftig ontvangen is De theorie, dat de Duitsche oorlogsmachine zich in den strijd tegen de Sovjet-unie af beult, en daarmede het spel van Groot- Brittanrmë vergemakkelijkt, wordt zoo goed als nergens gehandhaafd. De „Diplo" be wijst dit met eenige persstemmen van toonaangevende Londensohe bladen en ver volgt dan, dat men in Londen ook vreest, dat de oorlog tusschen Duitschland en de Sovjet-unie de Amerikaansche openbare meening nadeelig kan beïnvloeden, temeer daar deze oorlog de positie van Japan in den Stillen Oceaan niet onbelangrijk ver sterkt. Dat deze zorgen niet geheel en al ongegrond zijn. verheldert de ..Diplo" aan de hand van de verklaring van Sumner Welles, waarin het ontbreken van een Ame rikaansche belofte over oorlogsmateriaal aan Rusland sterk opvalt. Ten slotte is ook opvallend, zoo besluit de „Diplo", dat zuiver militair gezien, niemand, ook in de Duitsch land vijandig gezinde landen, den Sovjets eenige kans geeft. De „Diplo" beroept zich daarbij op het Zweedsche blad „Dagens Nyheter", dat zoo juist geschreven heeft: ..De overwinning van de Duitsche wapens geldt overal als zeker. Het eenige. waar de wereld zich thans nog het hoofd over breekt, is de termijn binnen welke die over winning behaald zal worden, alsmede de gevolgen, welke zullen ontstaan uit de ver plettering van het bosjewisme in het alge meen en voor de voortzetting van den Euro- peeschen vrijheidsstrijd tegen Groot-Brit- tannië' in het bijzónder (D.NB.), gebied van Damascus werden aanvallen van den vijand tot staan gebracht. In de Syrische woestijn hebben bij Pal myra formaties van het vreemdelingenlegi oen, kameelruiters en het Iuchtwapen in verbitterde gevechten dé uit Irak oprukken de gemotoriseerde eenheden van den vijand eveneens tot staan gebracht. Sterke Brit sche troepen hebben Maandag een vooruit geschoven Fransche stelling, ten Westen van Dzjebeliiiiiiiiioooooooooonnnnnnoooonn lp 23 Juni heeft het Britsche Iuchtwapen verscheidene vliegvelden aangevallen en eenige toestellen op den grond beschadigd. Bij de zich hierbij ontwikkelende luchtge vechten werden zes vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Twee Fransche vliegtuigen keerden niet naar hun steunpunten terug. Door een nieuwen luchtaanval op Beiroet werd materieele schade aangericht. In den nacht van 22 op 23 Juni is tijdens een zee gevecht ter hoogte van Beiroet een Britsch oorlogsschip zwaar beschadigd. Wang tsjing wei, de president van', dé nationale Chineesclie .regeering van Nan king, is per trein uit Tokio naar Kobe ver trokken om vandaar naar Nanking terug te keeren. Zijn minister van financiën en diens staf zijn nog in Tokio achtergeble ven. Tevoren waren door Konoje en de Chi neesclie leiders nog radiotoespraken gehou den, waarin de wensch en de noodzakelijk heid van een zeer nauwe samenwerking van de beide staten voor een definitieve pacificatie van China naar voren werden gebracht. In zijn radiotoespraak verklaarde Wang tsjing wei, dat het te wijten is aan daden van economische agressie van bepaalde derde mogendheden en aan hevige com munistische activiteit, dat China tot nu toe nog niet gepacificeerd kon worden. De communisten gebruiken, zoo verklaarde Wang tsjing wel, den tegenstand van Tsjoengking om hun eigen vernielende doelstellingen met alle middelen ten uit voer te leggen. (D.N.B.) PORTÜGALS PRESIDENT NAAR DE AZOREN. De president der Portugeesche republiek, generaal Carmona, zal, naar in politieke kringen verluidt, binnenkort naar de Azo- ren gaan om door zijn bezoek de nauwe verbondenheid van het moederland met zijn Atlantische eiland tot uitdrukking te brengen. (D.N.B.) ITALIAANSCHE TEGENMAATREGELEN. Officieel wordt te Rome medegedeeld: In verhand met den door de Amerikaan sche regeering getroffen maatregel, vol gens welken het Italiaanschen burgers ver boden is, zonder speciale vergunning der autoriteiten het gebied van de Vereenigde Staten te verlaten, heeft de Italiaansche regeering eenzelfden maatregel voor de Amerikaansche burgers getroffen die in Italië, in de onder Italiaansche controle staande of de door de Italiaansche troepen bezette gèbieden wonen. (D.N3.) van hedenavond: tot morgenochtend De maan kwam hedenmorgen om 6.18 uur op, om vanavond om 22.12 weer onder te gaan. Dit Nummer bevat TWEE Bladen Binnenland Vrijspraak in dc zaak tegen een Rotter- damschen politieagent, die een arres tant neerschoot. (Rechtzaken, le Blad) Overbelaste roeiboot in slagen; twee dooden. ten, le Blad). de Maas omge- CLaatste Berich- Buitenland tegen de sovjets. De Duitsche opmarsch (le Blad). Slowakije strijdt mee tegen de sovjets, (le Blad). 7TC VOORTS „LAATSTE EERSTE BLAD. BERICHTEN"

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 1