I.E.M.C.O. N.v. KOOPMANS' blanke RIJSTGRIES h. m. pierrot voor schoteltjes, puddingen of pap -iióOfmüM' Blank Organisatie van het bedrijfsleven. Hij reinigt grondig OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. Instelling van een Bedrijfsgroep voor de Houtindustrie Verpliohte aanmelding". BIJ besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart van 31 October 1940, betreffende den opbouw van een zelfstandige organisatie ter ontwikkeling van het bedrijfsleven, is aan voornoemden Secretaris-Generaal de bevoegdheid gegeven bedrijfsorganisaties op te richten, te ontbinden, of te vereeni gen en die voorschriften uit te vaardigen of maatregelen te treffen, welke voor bovenvermelden opbouw noodig zijn. In het eerste Uitvoeringsbesluit daaropvolgend is een Organisatie commissie (Commissie-Woltersom) ingesteld, welke tot taak heeft alle voorbereidende maatregelen te treffen, geschikt en noodig om een zelfstandige organisatie op te bouwen. Door de genoemde Organisatiecommissie is bij haar besluit van 26 Mei 1941, opgenomen in de Ned, Staatscourant van 4 Juni 1941, No. 106, ingesteld de Bedrijfsgroep Houtindustrie met de navolgende vak groepen en ondervakgroepen: Seoretariaat: Mr. F. H. A. de Graaff, Keizers gracht 517, Amsterdam. Mr. F. H. A. de Graaff, Keizers gracht 517, Amsterdam. J. P. de Haan, Museumplein 10, Amsterdam-Z. J. P. de Haan, Museumplein 10, Amsterdam-Z. Mr. F. H. A. de Graaff, Keizers gracht 517, Amsterdam. Mr. D. F. Pont, Visschersdam 5, Amsterdam-C. Dr. C. Visser, Phoenixstraat 26, Delft, idem. idem. idem. idem. idem. idem. Mr. F. H. A. de Graaff, Keizers gracht 517, Amsterdam.' Mr. P. O. Klomp, v. Diepenburch- straat 61, Den Haag. Mr. F. H. A. de Graaff, Keizers gracht 517, Amsterdam, idem. C. Visser, Javastraat 58, den Haag. Mr. F. H. A. de Graaff, Keizers gracht 517, Amsterdam. Mr. F. H. A. de Graaff, Schoter singel 9, Haarlem. idem. idem. 4220 Mr. F, H. A. de Graaff, Keizers gracht 517, Amsterdam. Mr. F. H. A. de Graaff, Keizers gracht 517, Amsterdam. idem. A dm. A. Vos, Nassaulaan 13, Den Haag. J. C. van Ommeren, Keizersgracht 517, Amsterdam. Mr. F. H. A. de Graaff, Keizers gracht 517, Amsterdam. Mr. F. H. A. de Graaff, Keizers gracht 517, Amsterdam. 1. Vakgroep Balkenzagerijen, met onder vakgroepen a. Balkenzagerfjen Buiten- landsch Naaldhout. b. Balkenzagerijen Blnnen- landsch Hout. c. Balkenzagerijen Bulten- landsch Hardhout. 2. Vakgroep Deurenindustrie. 3. Vakgroep Houtbereidings- industrie. 4. Vakgroep Houten Emballage Industrie met ondervakgroepen a. Houtwolindustrie. b. Kistenindustrle. c. Botervathoutindustrie. d. Algemeene Vatenlndustrie. e. Kuipersbedrijven. f. Sigarenkistenindustrie. 5. Vakgroep Huishoudelijke Arti kelen-, Speelgoederen- en an dere Houtwaren Industrie. 6. Vakgroep Klompenindustrie. 7. Vakgroep Kurkindustrle met ondervakgroepen: a. Kurkenindustrie. b. Kurkplatenindu8trie. 8. Vakgroep Lucifersindustrie. 9. Vakgroep Meubelindustrie en Meubelstoffeerderijen, met on dervakgroepen: a. Meubelindustrie en Meubel stoffeerderijen, hoofdzakelijk werkend voor den handel. b. Meubelindustrie en Meubel stoffeerderijen hoofdzakelijk werkend voor de consumen ten. 10. Vakgroep Parket- en Hard- houtvloerenindustrie. 11. Vakgroep Schaverijen, met de ondervakgroep: Loonschaverfjen, 12. Vakgroep Scheepsfoouw- industrie. 13. Vakgroep Timmerfabrieken. 14. Vakgroep Triplex- en Fineer- industrie. 15. Vakgroep Borstelwaren- Industrie. Aanmeldingsplicht. Alle in Nederland gevestigde ondernemingen (zoowel natuurlijke als rechtspersonen),'welke voldoen aan de in het besluit omschreven eischen, z{jn verplicht zich bij de betrokken vakgroep aan te melden. Deze eischen zijn-de volgende: 1. voor de vakgroep Balkenzagerijen: Ondernemingen, waar fabriekmatig balken worden gezaagd, al of niet rond en/of vierkant behakt en/of bezaagd, hetzij van buiten- landsch naaldhout, hetzij van binnenlandsch hout, hetzij van bui- tenlandsch hardhout. 2. voor de vakgroep Deurenindustrie: Ondernemingen, welke per Jaar minstens 6000 binnendeuren of 600 voordeuren fabriekmatig vervaardigen volgena eigen ontwerp (niet volgens ontwerp van opdrachtgevers). 3. voor de vakgroep Houtbereidingsindustrle: Ondernemingen, welke fabriekmatig hout bereiden tegen bederf, tegen brand of ter veredeling. 4. voor de vakgroep Houten Emballage Industrie: Ondernemingen, welke fabriekmatig houtwol en/of kisten en/of botervathout en/of andere vaten en/of sigarenkistjes vervaardigen, alsmede kulpersbedrfjven met een jaarlijksche productie van 12.000 vaten of meer, 3. voor de vakgroep Hulshoudelflke Artikelen-, Speelgoederen- en andere Houtwaren Industrie: Ondernemingen, .welke fabriekmatig huishoudelijke artikelen (met uitzondering van borstels) en/of speelgoederen, al dan niet van hout, en/of houten hakken en/of houten schoenleesten en/of hou ten schaatsen en/of houten sportartikelen en/of fouten kleerhan gers en/of kiöaerwageha en/of andere kleine houtwaren vervaar digen. 6. voor de vakgroep Klompenindustrie: Ondernemingen, welke hetzij nlachlnaal, hetzij niet machinaal, klompen vervaardigen. 7. voor de vakgroep Kurkindustrle: Ondernemingen, welke fabriekmatig kurken en/of kurkplaten, deze laatste van maalkurk en/of gebroken kurk, vervaardigen. 8. voor de vakgroep Lucifersindustrie: Ondernemingen, welke fabriekmatig lucifers, onverschillig van welke soort, vervaardigen. 9. voor de vakgroep Meubelindustrie en Meubelstoffeerderijen: Ondernemingen, welke meubels vervaardigen, minstens 10 arbei ders in vasten dienst en een machinale installatie van tenminste 15 pk. in bedrijf hebben; alle ondernemingen, welke zich fabriek matig bezig houden met het bekleeden en stoffeeren van meubel stukken en minstens 10 arbeiders in vasten dienst hebben, en alle ondernemingen, welke zoowel meubels vervaardigen als zich fa briekmatig bezig houden met het bekleeden en stoffeeren van meubelstukken, minstens 10 arbeiders in vasten dienst hebben en een machinale installatie van tenminste 15 pk. in bedrijf hebben. 10. voor de vakgroep Parket- en Hardhoutvloerenindustrie: Ondernemingen, welke fabriekmatig houten vloeren anders dan van vurenhout vervaardigen, tenminste 10 fabrieksarbeiders in vasten dienst en een machinale installatie van tenminste 15 pk. in bedrijf hebben. 11. voor de vakgroep Schavertfen: Schaverijen, ongeacht of daaraan een zagerij is verbonden en on geacht of zij in loon werken, indien zij tenminste één vierzijdige schaafmachine bezitten. 12. voor de vakgroep Scheepsbouwlndustrie: Scheepswerven, welker houtbewerklngsafdeeling tenminste 10 vol wassen werkkrachten in vasten dienst heeft. 13. voor de vakgroep Timmerfabrieken: Ondernemingen met een fabrleksoppervlak met houtopslagruimte van minstens 300 M2, welke in het bezit zijn van tenminste de vol gende machines: 1 cirkelzaag, 1 afkortbank, 1 vlakbank, 1 lintzaag, 1 kettingfrals, 1 vandiktebank, 1 fraismachine, 1 pennenbank, 1 schuurmachine, 5 of meer volwassen werkkrachten in vasten dienst hebben en welker productie geheel of gedeeltelijk wordt verkocht, ongeacht of zij in loon werken. 14. voor de vakgroep Triplex^'en Fineerindustrie: Ondernemingen, welke zelf fabriekmatig triplex en/of meubelpla ten en/of fineer maken, het overfineeren van triplex hieronder begrepen, en dit niet tot andere producten verder verwerken. 15. voor de vakgroep Borstelwarenindustrie: Ondernemingen en instellingen, waar doorloopend minstens 2 werkkrachten fabriekmatig borstelwaren vervaardigen. Aanmeldingsformulier. Voor een aanmelding is door den voorzitter der Bedrijfsgroep een formulier vastgesteld, dat aangevraagd kan worden aan het secreta riaat der bedrijfsgroep Houtindustrie, Keizersgracht.517, Amsterdam. Aan de ondernemingen, welke bij de betrokken vakgroep bekend zijn, zal het formulier in het vereischte èantal exemplaren binnen enkele dagen worden toegezonden. Ondernemingen, welke op 26 Juni nog geen formulieren ontvangen hebben, gelieven zich daarna zoo spoedig mogelijk eigener beweging tot het genoemde secretariaat te wenden. Wat U ook vraagt Wij hebben het voor U Poederdoos0.75 CJolllers 0.40 Ringen 0.25 Sleutelkettingen 0.75 Tasschen 2. AschbaJkken 0.1 Zilv, aanstekers 3.25 Horloges1.90 Zilv. vingerhoed 0.75 Keukentalok 1.90 MAARSMANSSTEJEG 14-21 Inkoop van goud en zilver. 4200 'n Dwaas heid om vliegen te vangen met een valEn toch, waar men- schen wonen en voedsel staatdaar MOGEN geen vllegon zijn. Ze zijn schade lijk. ze brengen gevaarlijke ziekten overwèg ermee Niet met een muizenval maar met zoo'n!prima V1 i d o vliegenvanger in elk vertrek, bent U in korten tijd al die vieze vliegen kwtJt! *t 19 een Brdal-productdue goed l 4195 Alle stof is weg, abso luut weg, als U met een van die moderne stofzuigers Uw kamer een goede beurt heeft gegeven, 4213 Spaar Uw kleed Spaar Uw geld Spaar Uw tijd met een stofzuiger van NIEUWE RIJN no. 32. Telef. 24244. DRAAG GEEN BREUKBAND! Na 30-Jnrlge ondervinding ncD ik een flreukvrrbnnd-Apparaat voor mannen, vrouwen en kinderen gemaakt, hetgeen Alle breukbezwnren wegneemt. 10 DAGF.N Or t'RUKF: indien U bijna alles beproefd hebt. Kom dan tot mg. Waar onaeren gelaaid heb- had. Zend onderstaande coupon neden en iK zaï'U oratis mijn geïllustreerd boek over breuken en hare behandeling toe zenden. waarin ook mijn gepatent. Breuk verband-Apparaat met Automa tische Lucnikussens is atgebeeldmet de prijzen, ook de namen van vele personen, die net beproefd hebbenenhoogstdank- oaar zijn. Het geeft direkte verlichting, wanneer al het andere niets hielp. Photo von der» heer O. E. BROOKS die tichzclf en duizenden andere breuklij' ders met fiucccs heef t geholpen. Indien breuklijdende, ichrijl dan nog heden. Ik maak het volgens Owmaat en zend net U toe met aosolutcn waarborg dat net U voldoen zaï. of ik zend U het geld terug. De prijs Is zoo laag gesteld dat leder, rijk of arm. net kan aanschaffen. Bovendien zend Ik net 10 DAG EN OI' I'ROEF. om te bewUzen dat hetgeen ik zeg waarheid oevat. U alleen oordeellen indien Ueens mijn geTll. boek gelezen hebt, zult U even verrukt zijn als mijn duizenden patiën ten. wier schriftelijke dankbetuigingen vooi U ter inzage liggen. - Vul onder staande gratis-coupon id en pojt die nog heden. Gratia Informatie Coupon BROOKS BREUK-APPARATEN BEDRIJF Singel 25 59 G Amsterdam Gelieve mg te zenden.franco per post. In onbedrukte enveloppe, zonder eenige kosten of verplichtingen mij nerzijds. Uw geïll. boek betreffende Uw Breukverband-Ap 10 DAGEN GRATIS I Naam Adres:.. 4201 >r"n dezen tijd van Het jaar willen onze gedachten, ondanks aile vlijt en toewijding, wel eens afdwalen van het werk en het raam uitvliegen naar lokkende vacantie-oorden Schoone visioenen rijzen dan voor ons op van het vroolijke strandleven en schilderachtige oude stadjes, van bosschen en heidevelden, van plassen en meren met veel beweeg van blanke zeilen -1- Gif zoudt er verkeerd aan doen wanneer gif niet vóór uw vacantie enkele uren In de Bijenkorf doorbracht Gij vindt er de dingen die gij ter oer- aangenaming des levens en dus van uw vacantie behoeft - of gij op het land gaat, aan de zee. of in eigen omgeving blijft Voorts zijn daar in 12 etalages enkele vacantie-mogelijkheden in beeld gebracht, En in vele afdeelingen kunt ge er aan de hand van foto's, diorama's en gratis brochures zien hoe en waar ge uw vacantie in Nederland prettig kunt doorbrengen. Amsterdam Den Haag Rotterdam 4192 IN PAKKEN VAN 500 GRAM TEGEN INLEVERING VAN TWEE RIJSTBONNEN N.B. Eén ons (100 gram) is voldoende op één iot anderhalve liter melk (desgewenscht half melk, half water). Zie de recepten. VRAAGT UW KRUIDENIER EEN PAK e MEEt, 4—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8