BOLS BINNENLAND GEMENGD NIEUWS LTOCH DA6BI AD - Tweede Blad Donderdag 19 Juni 1941 Sonate Pathétique Blijde tijding voor Giethoorn Het zomerkamp voor journalisten AGENDA Winterhulp Nederland FEUILLETON DE PUNTERS MOGEN WORDEN GEBRUIKT. De A.N.WJ3. deelt mede, dat na overleg tiisschen den burgemeester van Giethoorn en de Duitsche autoriteiten deze laatsten hebben goedgevonden, dat de z.g. „pun ters" te Giethoorn gebruikt kunnen wor den voor dezelfde doeleinden, waarvoor zij benut werden vóór het in werkinjg treden van de verordening op de kustverdediging. Deze belangrijke beslissing maakt het mo gelijk, dat Giethoorn's voornaamste at tractie en daarmee zijn karakter van toe ristisch centrum kan behouden. Er wordt echter op gewezen, dat de toegestane ver zachting op de verordening alleen geldt voor de z.g. „punters". Nadat Zaterdag het journalistenkamp te Vaassen door den organisator van het zo merkamp, de heer A. Meijer Schwcncke op feestelijke wijze en met een rede van den secretaris-generaal van het departement van volksvoorlichting en kunsten dr. Goe- dewaagen was geopend, zijn Zondag de normale kampwerkzaamheden aangevan gen. Hoewel men het Zondag niet al te best met het weer had getroffen, is deze dag toch in een voortreffelijke stemming verloopen. Aangezien het verblijf buiten niet bepaald aangenaam was, hebben de kampgenooten zich om het brandende haardvuur geschaard en daar hun geest geoefend en gescherpt door een onderlinge bespreking van allerlei journalistieke pro blemen van dezen tijd, aan welke bespre king elke deelnemer zijn aandeel moest leveren. Voor de beste prestaties in dezen wedstrijd in welsprekendheid waren drie prijzen uitgeloofd. Des avonds stond een filmvoorstelling op het programma, welke o.m. bracht de bekende „St. Bavo-fllm'' van den cineast Jan Teunissen en een filmpje over het courantenbedrijf. Maandag was het weer van die aard, dat een aanvang kon worden gemaakt met de beoefening van de ochtendsport in de open lucht, waartoe de heerlijke bosschen van de „Cannenburgh" alle gelegenheid bieden. Na de vlaggenparade kwam de eer ste voordracht aan de orde, n.l. die van drs. W. Goedhuys, hoofdredacteur der ar beiderspers over het onderwerp: „Pers en gemeenschap". De heer N. Oosterbaan, hoofd der afdee- ling propaganda van het departement van volksvoorlichting en kunsten, heeft, nadat men des middags een fietstocht had ge maakt, des avonds gesproken over: „Pers en overheid". Dinsdag heeft dr. Brauksiepe den kamp genooten een inzicht gegeven in zin en wezen der perswetenschap. De middaguren werden doorgebracht in het Apeldoornsch boschbad, terwijl des avonds de voorzitter van het Verbond van Nederlandsche journalisten, de heer P. J. van Megchelen, nog eens de beroepsplich ten van de journalisten heeft uiteengezet aan de hand van het journalistenbesluit. Als bewijs voor de goede stemming en den prettigen geest in het kamp diene, dat deze eerste groep een dag langer blijft op haar verzoek, dan aanvankelijk in de be doeling lag en dus pas Zaterdagmiddag a.s. onmiddellijk door de tweede groep zal wor den opgevolgd. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij besluit van den secretaris-gene raal van het departement van binnenland- sche zaken is aan mr. G. L. Mens Fiers Smeding, op zijn verzoek, met ingang van heden, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Sleen. HOOIBROEI. Het Is een niet te miskennen feit, dat ieder jaar opnieuw tengevolge van brand door hooibroei aanzienlijke kapitalen voor de gemeenschap verloren gaan. Deze schade komt grootendeels ten laste van de Verzekering-Maatschappijen en dus indirect ten laste van de landbouwers, om dat de premies voor de brandverzekering voldoende moeten zijn om deze schade te dekken. Ook de Gemeentekassen lijden er schade door, omdat aan blussehingskosten dikwijls belangrijke sommen moeten worden betaald en het behoeft geen betoog, dat een nadeel voor de Gemeente ook een nadeel voor de ingezetenen beteekent. Daarom is het behalve plicht ook ieders belang alles in het werk te stellen om brand door hooibroei te voorkomen. Ieder weet, dat hooi broeit en dat lichte broei noodzakelijk is voor een goede kwali teit, maar zware broei, waardoor brandge vaar ontstaat, behoeft bij een kundig en voorzichtig landbouwer niet voor te komen, een hooge uitzondering daargelaten. Enkele practische wenken, om zooveel mogelijk brand door hooibroei te voorkomen mogen hier volgen: Landbouwers, zorgt ervoor, dat Uw hooi vooral goed droog in den berg komt; zet, indien eenigszins mogelijk, het eerste hooi aan een klhmp en tas het hooi geleide lijk jp. Stelt U minstens éénmaal per dag op de hoogte van den toestand van uw hooi. Komt de geur of kleur u verdacht voor of wordt het hooi-ijzer in het hooi naar uwe meening te warm, waarschuwt dan onmiddellijk de Verzekering-Maatschappij Zij zal u dan ongetwijfeld, met het oog op de te nemen maatregelen, ten spoedigste raad geven. Is er direct brandgevaar, dan is het waar schuwen van de plaatselijke brandweer na tuurlijk noodzakelijk. VESTIGINGSBESLUIT CENTRALE VERWARMINGSBEDRIJF. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheep vaart heeft vastgesteld het vestigingsbe- sluit centrale-verwarmingsbedrijf 1941, dat heden in werking treedt. Hierbij wordt de vestiging van zoodanige bedrijven en de uitbreiding ervan gebon den aan een vergunning van de kamer van koophandel en fabrieken. Voorts zijn er In opgenomen de minimum eischen van credietwaardigheid, van han delskennis en van vakbekwaamheid, waar aan iemand, die zich in dit bedrijf wil ves tigen, moet voldoen. ONTDUIKING DER DISTRIBUTIE BEPALINGEN. Te Vlaardingen is de politie een ontdui king van distributiebepalingen op groote schaal op het spoor gekomen. Onder meer werd daarbij een partij van 1500 K.G. thee (a 26 gulden per K.G.) verhandeld. ZAAÜSEL IN PLAATS VAN VET. Een koopman uit Arnhem bood een bak ker in Nijmegen een groot pak vet aan, bestaande.uit vijftig pakjes en vroeg daar voor den prijs van ongeveer vijftig gulden. De bakker ging op den koop in, maar toen hij thuis kwam, bleek het „vet" te bestaan uit nat zaagsel. Het signalement van den bedrieger werd aan de politie opgegeven en deze kon hem later in de stad arresteeren. Het bleek te zijn zekere Van R. uit Arnhem, die zich reeds meer aan dergelijke praktijken had schuldig gemaakt. MEISJE VERDRONKEN TE ROTTERDAM. Gistermiddag is op den Gravendijkwal te Rotterdam een doodelijk ongeluk ge beurd. Het 5-jarige meisje P. de Groot, uit de Bsjonetstraat, geraakte tusschen den dam. en den tunnelwand van den tunnel aan den Beukelsdijk waar ongeveer drie meter water staat. Een wachtsman bracht het kind op het droge, doch spoedig na aankomst in het ziekenhuis bleek het ^slachtoffertje te zijn overleden. OVERDRACHT REDDINGSBOOT JOHAN DE WITT. Gisterochtend is te Hindeloopen de nieu we motorstrandreddingboot „Johan de Witt" door de directie van de N.V. Amster- damsche maatschappij voor levensverzeke ring Amstleven overgedragen 'aan het be stuur van de Noord- en Zuid-Hollandsche reddingmaatschappij, hetwelk deze boot op zijn beurt overdroeg aan den burgemeester van Hindeloopen en de plaatselijke red dingcommissie. GEBREK AAN DRINKWATER OP URK. Op Urk begint een nijpend gebrek aan drinkwater te komen. Het zeer weinige drinkwater dat er nog is, wordt door het groote aantal muggen onbruikbaar ge maakt. Eenige raadsleden hebben aan B. en W. gevraagd om hierin verandering te brengen door een boot van de Eerste Urker stoombootmaatschappij eiken dag drink water uit Kampen en Enkhuizen te laten halen, aldus de N. R. Crt. BOLS wijzigt zijn eeuwenoude recepten niet. Al is de aflevering beperkt, de kwaliteit is niet veranderd. Blijf dus BOLS vragen. Wie BOLS drinkt, kan gerust zijn! Uu/ leverancier ontvangt ook thans nog ruim de helft van zijn normale afname. Hij kan U dus zeker in staat stellen Uw goede BOLS-gewoonte in eere te houden. 4150 (Ingez. Med.) DE SOMNAMBULE ZOU VOOR WERK ZORGEN. Een werklooze opgelicht. Eenigen tijd geleden kwam een vrouw, wier man reeds langdurig werkloos was, bij een somnambule in den Jordaan te Am sterdam op bezoek. De somnambule ge raakte in „trance" en in dien toestand vertelde zij, dat zij in de toekomst een mooie betrekking voor den werklooze zag. Om alles aannemelijker te maken, kwamen er nog allerlei details bijde werkkring was in Haarlem (echter met vrij reizen van Amsterdam en terug) en zou f.45 in de week opleveren. Dank zij de relaties, wel ke de somnambule bij de justitie had, zou het haar mogelijk zijn te bewerken, dat de man inderdaad de betrekking zou krijgen. Tot zoover was alles louter rozegeur en maneschijn, doch zooals meer voorkomt de medaille had nog een keerzijde. De relaties moesten beïnvloed worden en dat kostte geld: een bedrag van vijfhonderd gulden moest op tafel komen. Helaas was de werklooze zoo onverstandig op dit fan tastische verhaal in te gaan en hij tracht te op allerlei wijze het geld bij elkaar te brengen. Het liep echter zooals begrijpe lijk is niet erg vlot en na eenigen tijd kwam hij bij de somnambule met de mede- deeling, dat hij geen kans zag, de vereisbh- te vijfhonderd gulden bijeen te krijgen Enfin, de somnambule zou het dan wel voor f. 300 doen. Enkele weken later verscheen de werk looze man weer bij zijn weldoenster, om nu, met kloppend hart te vertellen, dat hij zelfs de „luttele" som van driehonderd gul den niet had kunnen vergaren en het slechts tot de helft daarvan had gebracht. Opnieuw toonde de somnambule haar groote goedhartigheid: zij zou dan zelf wel de ontbrekende f. 150 voorschieten, dan moest de inan later dat geld maar terug betalen. Nu zou dan toch eindelijk de veelbegeer de betrekking komen, maar dit scheen op velerlei moeilijkheden te stuiten. Ten slotte begon de werklooze de somnambule te wan trouwen en liep hij naar de politie. Daar bleek al spoedig, dat de mededeeling van de somnambule, dat zij relaties had met de justitie, volkomen op waarheid berustte, zij het ook in andere beteekenis dan zij er zelf aan had gegeven. De rest van haar verhaal berustte echter op fantasie. De werklooze man had, behalve de f. 150, ook nog éen bedrag van f. 25 voor „admi nistratiekosten" moeten betalen. De somnambule zal haar gerechte straf wel niet ontgaan, maar of de bedrogen werklooze ooit zijn geld zal terugzien? DE KOE EN DE HAZEN STRIK. Een inwoner van Diepenheim zag in de z.g. Reesinksweide aldaar een koe, die afge zonderd van de andere stond. De houding van het beest, dat niet graasde, bevreemdde hem en daarom waarschuwde hij den eige naar. Deze meende eerst, dat de koe aan mond- en klauwzeer leed, maar toen hij het dier eens nader bekeek, bleek 't een z.g. hazenstrik, welke de stroopers gebruiken, om den bek te hébben. De arme koe had de tong tusschen den strik, welke reeds diep in het vleesch was gedrongen. Het koperdraad moest met tangen worden verwijderd; op enkele plaatsen was het vleesch reeds ont stoken. De koe heeft vermoedelijk bij het grazen aan den kant van de weide den strik om den bek gekregen. Het is gelukkig, dat l.et geval bijtijds werd ontdekt, anders zou het dier den hongerdood zijn gestorven. IN EEN MESTKUIL GEVALLEN. Eergisteren is het driejarige zoontje van den landbouwer Cox te Maasniel achter de boerderij in een mestkuil gevallen en ver dronken. De vader vond het lijkje terwijl de moeder afwezig was. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. "Gisteravond is de 18-jarige G. Engelen te Ulft bij het zwemmen in den Ouden IJssel verdronken. Zijn vrienden merkten het on geluk te laat en konden hem niet meer redden. Katwijk Zee: Casa Cara ds. Leemans 8 uur. BIOSCOPEN. 118 Jaar: 14 jaar: 5 alle leefden. Luxor-theater: Een stem uit den Aether 5. Dagelijks nam 2 en 8 uur Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-theater: Het geheim van Luitenant Runeberg Dagelijks 8.15 uur nam.; 's Zondags te 21/4, 4.30 en 81/4 u. Woensdag en Zaterdag ma- tlnée 2.30 uur. Trianon-theaterDe geprolongeerde echtge noot t. Dagelijks 2 en 8 uur. 's Zondags van 2620 uur doorl. voorstelling. Casino-theater: Watt en Watt ln het Paradijs Dagelijks 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2% uur. Zondags te 2, 4& en 8 uur nam. Rex-theater: Dansmeisjes Dagelijks 2 en 8 uur nam.; Zondag 26% uur doorl. voorstelling. Katwijk Zee: Nova-Theater, Parkstraat 13. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken té Leiden wordt van Zaterdag 14 Juni 20 uur tot Zaterdag 21 Juni 8 uur waar genomen door: de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523. Te Oegstgeest door: De Oegstgeester Apotheek Wilhelmmapark 8, tel. 28274. LUCHTTEMPERATUUR. 16gr. C. (62 gr. F.). WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De ZtfT*. Voorm. 12 uur: 21 gr. Celslus. Zweminrichting „Poelmeer". Voorm. 12 uur: 20 gr. Celslus. Gironummer van de W. H.N. 5553. De Bank van de WJLN. isKas- vereeniging N.V. Amsterdam, Postgironummer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk In veler leven. BUITENLANDSCH GEMENGD. VLIEGTUIGONGELUK TE BOEKAREST. Vijftien slachtoffers. Het geregelde vliegtuig BoekarestSofia is gisterochtend bij het opstijgen op het vliegveld te Boekarest van geringe hoogte neergestort en verbrand. Alle inzittenden, twaalf passagiers en drie leden der beman ning werden gedood. Onder de passagiers bevonden zich negen Duitschers, twee Bul garen en een Roemeen. GROOTE, BRAND IN POOLSCH DORP. Twee derde gedeelte een prooi der vlammen!' In het Poolsche district Sokolov heeft éen door een feilen wind aangewakkerde groote brand binnen den tijd van twee uur in het plaatsje Korczev in totaal 235 ge bouwen, waaronder 42 woonhuizen en 87 schuren verwoest. Twee derde gedeelte van het dorp werd een prooi der vlammen. Door OCTAVUS ROY. 0 (45 SLOT) Het was een heldere koele dag. Gregg's auto stond bulten te wachten, de achter bank was volgeladen met hun beider ba gage. Zij wendden eindelijk de oogen van elkaar af om de gelukwenschen in ontvanst te nemen van de weinigen, die van de een voudige plechtigheid getuige waren geweest. Toby was de laatste, en zij zei glimlachend, terwijl zij haar hand in die van Gregg leg de: „Veel gelukJe hebt het verdiend." „Dank je, Toby begon hij. Hij had nog meer willen zeggen, maar hij kon niet uit zijn woorden komen. Toby zou ln Karnak bij mevrouw Stuart blijven. Een zeldzame vriendschap was tus schen die beiden ontsproten. Een vriend schap, gegrond op het wederzijdsch begrij pen van twee vrouwen, die het leven in vollen omvang hadden leeren kennen. Toby had haar beslissing kalm en zon der ophef aangekondigd. „Och", had ze ge zegd, „ik moet wel hier blijven. Ik kan niet weggaan, zoolang Rick hier is." Het was iets, waar niet over te praten viel. Je kon haar zelfs niet zeggen, hoe je met haar mee voelde en leed. Je kon haar niet zeggen, dat je begreep hoe ze zich moest voelen, telkens als ze weer naar het huis van bewaring geweest was, en ze met verwrongen mond en en gepijnigden blik in de oogen terug was gekomen. Je kon tiet laten merken, dat je wist dat Rick had ge weigerd haar te zien, en dat zijn briefjes aan haar kort en ruw waren. Je kon haar zelfs niet zeggen, hoe je haar trouw en haar moed bewonderde, die haar dwong, in Kar nak te blijven tot Rick zou terechtstaan en zeker veroordeeld zou worden. Toby die tegen beter weten in, hoopte, dat zij hem nog een enkel oogenblik van geluk kon ge ven; dat zij misschien een flauw teeken van vergeving zou opvangen. En vandaag was Toby de dappere vrouw, die haar verdriet ln haar binnenste verborg, die glimlachte om de vroolijkheid van de anderen niet te verstoren. Zij zei luchthar tige dingen tegen Gregg en Lynn, beloofde dat ze haar van vervelendst tot vervelendst zouden zien, zoodra zij in New-York ge ïnstalleerd zouden zijn. Maar haar oogen jkon har niet in de oogen kijken, zonder dat je moeite had, je tranen in te houden. Lynn deed haar best, er niet te veel aan te denken. Zij trachtte ook nit. te denken aan het korte, briefje, dat ze dien zelfden morgen van Wally Andrews had ontvan gen: „Je weet hoe ik het mij aantrek, en hoe het mij spijt. Ik weet wel zeker, dat je mij zult begrijpen, en me mijn beschuldi ging, waarvan ik nu weet dat zij ongerecht- vaa.digd was, zult vergeven. Beste Lynn, ik hoop, dat je al het geluk zult vinden, dat ik je toewensch. Je verdient het." Fauna wipte de kamer binnen en fluis terde met mevrouw Stuart. De gasten gin gen naar de eetkamer voor een feestelijke lunch. Het was goed, wat te doen te heb ben; het maakte de conversatie vlotter, minder overschaduwd door de gebeurtenis sen van het nog al te nabije verleden. Slechts één was er niet vroolijk of geluk kig een kleine, zwarte gestalte, die dra lend in de hal stond, en het maar niet over zich kon verkrijgen, naar buiten te gaan. Frenzy Gillings kneep hem verschrikkelijk. Wraak was wel heel mooi, vond hij maar alleen als je zelf buiten schot bleef. In de eerste plaats was de heer Gillings bitter teleurgesteld geweest. Hij had met vreugde het nieuws aangehoord, dat juf frouw Lynn met zijn „m'neerr Gregg" zou gaan trouwen in Karnak, en dat zij naar New York zouden terugrijden. Dat betee- kende voor hem vlucht uit Karnak onder bescherming van zijn baas. Maar nu had hij den vorigen avond gehoord dat hij niet van plan was, zijn bediende mee te nemen op zijn huwelijksreis. Frenzy had een spoorkaartje gekregen, en instructies het paar in New-York op te wachten. En dat kwam allerminst overeen met Frenzy's ideeën over persoonlijke veiligheid. Frenzy had zulke schoone visioenen ge had over wegvluchten uit Karnak en zich grandioos verkneukelen over Joe Herring's ongeluk, als die zou merken dat hij aan een vrouw vastzat en geen baan had. Maar Frenzy ging vandaag niet mee, en den hal ven ochtend had hij door het keukenraam al het gezicht gehad op Joe's dreigende groote g stalte, die daar onder de eiken lummelde. Joe zou natuurlijk gehoord heb ben, dat het baantje aan een ander gegeven was, en liep nu rond met de ijselijkste plannen omtrent Frenzy's facie! Er moesten nog meer dingen naar de auto gebracht worden. Frenzy stelde het karwei zoo lang uit als hij kon. Eindelijk ging hij met een schietgebedje op de lippen naar buiten. Er was altijd nog een heel klein kansje, dat Joe hem nét niet zien zou; dat de groote man de onvermijdelijke afstraffing nog even zou moeten uitstellen. Maar des heeren Gillings schamele hoop bleek ijdel. Toen hij de pakjes in de auto verstouwd had, hoorde hij achter zich een bromstem: „Hé daar!" „Engel Gabriel!", mompelde Frenzy, „daar is-ie!" Joe Herring strekte twee schuiten van handen naar hem uit. Frenzy's hersenen geboden hem te vluchten, maar zijn beenen weigerden hem te gehoorzamen. In dat vreeseiijke oogenblik vervloekte hij zijn eigen slimmigheid. En toen barstte de bom! Joe begon te spreken, maar zijn stem klonk heel niet vijandig. Hij zei: „Vader ik mot je nog bedanken." Frenzy knipperde met de oogen. „W-wA zeg je?" vroeg hij. „Ik ben je bar dankbaar, broeder Gil lings." „Waar-waarvoor?" „M'neerr Gregg vertelde het mehij vertelde me dat ik de baan van grond- knecht gekrege heb." „Heeft m'neerr Gregg jou verteld?" „Jewel. Vlak voor z'n trouwen. Ik en Fauna zijn machtig blij, Frenzy. Ons zijn machtig dankbaar voor alles, wat je voor ons gedaan hebt." Frenzy zei iets hij wist zelf niet wat vluchtte naar binnen. Enkele oogenblik- ken lang voelde hij enkel een onmetelijke dankbaarheid dat hem niet eens zijn armen en beenen waren uitgetrokken. Toen werd hij woedend. In plaats van Joe Herring een loer te draaien, had hij hem een vrouw en een baan bezorgd! Frenzy stond in de deur tusschen eetkamer en keuken en wenkte naar zijn baas. Gregg kwam naar buiten en vroeg: „Wat is er Frenzy?" ,,'t Is toch niet heusch werachtig waar, m'neerr Gregg?" „Wat?" „Dat Joe Herring grondknecht wordt?" Gregg Stuart glimlachte en legde vriend schappelijk een hand op Frenzy's schouder. „Natuurlijk is het waar, Frenzy. Je hebt me toch gevraagd, een goed woordje voor hem te doen?" „Heb ik dat? Werachtig?" „Zeker heb jt dat gedaan. En toen laatst, na onze.gezamenlijke vechtpartij, heb ik er weer aan gedacht. Je hebt waarschijnlijk mijn leven gered, Frenzy. En dus was ik veel te blij dat ik wist, waarmee ik je een plezier kon doen. En ik heb het bestuur overtuigd, dat Joe Herring die baan moest krijgen." Gregg keek neer op het dood biddersgezicht van zijn kleinen bediende. „Wat heb je Frenzy is het soms niet goed?" Door Frenzy's hoofd schoot de gedachte: „Dus ik heb het gedaan. Ik heb hem zelf die baan bezorgdHij forceerde een grijns ais een boer, die kiespijn heeft en zei: „Jawel, m'neerr Gregg, ik ben er blij om. Ik ben blij met alles, behalve dat ik moet merken, dat ik niet zoo slim ben as ik dacht." Het oogenblik van scheiden was ge komen, en Lynn en Gregg zegden de an deren goedendag. Het laatst wendde Lynn zich tot Toby. De meisjes klemden zich aan elkaar vast, en trachtten dapper te glimlachen. Zij dachten beiden hetzelfde, maar Toby zei alleen: „Houd je flink, Lynn; en maak er wat muois van." Eindelijk waren ze onderweg, de oprij laan af onder de zware eiken,' langzaam door het stadje Karnak, en van daar naar het Noorden over den breeden betonweg. Zij reden den heelen namiddag door; zij praatten veel, maar alleen over de toe komst. Zij vermeden zorgvuldig het ver leden aan te roeren. Ze waren om beurten ernstig en vroolijk, maar toch het meeste vroolijk, omdat zij jong waren en dolveel van elkander hielden. Zij kwamen aan een van die ruim aan gelegde, moderne, jonge Zuidelijke steden; een stad van breede, met boomen beplante wegen en drukke winkels. Er stond een groot hotel mooi, statig en aantrekkelijk en Gregg zei: „Zullen we hier blijven?" „Zooals je wilt „Moe?" „Wel een beetje." Gregg gaf aan den portier aanwijzingen over de koffers, die boven gebracht moesten worden, en zij liepen de hal binnen en pro beerden zich onverschillig voor te doen. Gregg fluisterd: „Houd je goed, lieveling. Ze behoeven niet te weten, dat we pas ge trouwd zijn." „Ik zal me er wel door slaan", zei ze glimlachend. „Ik zal ontzettend verveeld doen." Gregg bestelde de kamers. Lynn stond bij de krantenkiosk en deed alsof niets haar interesseerde dan de prentbriefkaarten. Toen volgde zij den chausseur naar de lift. Gregg kneep haar ln den arm en fluis terde: „Hoe heb ik me gehouden?" „Schitterend." „Zouden ze er eenig idee van hebben?" „Geen sprake van". Maar toen de lift omhoogschoot, grijnsde de bureauklerk en wenkte zijn assistent. „Bruid en bruidegom" zei hij. „Hoe weet je dat?" „Hij is er vol van. Kijk maar eens hoe hij het register geteekend heeft!" Daar stond in Gregg's ferme ronde hand schrift: De He^f en Mevrouw Gregg Stuart en vrouw. EINDE 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6